• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs 2020

ZoltanZsolt

Újonc
Ebben igazad van! Node, ha ennyire van már összehasonlítási alapod, akkor tudhatnád, hogy egy egészen minimális tervezéssel simán megoldható az event!! Anno volt, amikor 1-2 napos termelésekből is kért jócskán feladat, mind manu mind műhely tekintetében.. no, akkor komolyabb tervezést igényelt 1-1 event. Mostanra minimális feladatok vannak, ehhez mért nyereménnyel.
Minden zöldfülű a 2. eventjére már tudja, hogy hagyjon meg kezdésre 6-8 tartományt megnyitva, és a reggeli aratás előtt a feladatokkkal kezdjen. Ebben az eventben nincs nehézség, csak akkor, ha 1 hét alatt akarod megcsinálni.

Előtte is gondolkodhatsz, hisz meg voltak előre a nyeremények is a feladatok is.. és megkímélted volna magad egy csomó időöléstől.
Az event előtti időszakban is megy a felfedezés,ami akkor is 3 nap. Nem tudsz annyit felfedezni,amikor minden 2-3. feladat ereklye.
 

Wiccara

Veterán
Meséld el légyszíves hogy oldod meg logikailag,h. ne kelljen 3 napot várnod,
Szia,
a legkönnyebben úgy, hogy mindig van 8-10 felderített, de nem teljesített tartományom az eventekre. Ezeket kimondottan a "teljesíts találkozót" feladatra. Utána pedig előre lehetett tudni a feladatsort, ezért amit problémásnak érzel ( lásd pl ereklye) azokat lehet úgy ütemezni, hogy bajnoksági fordulókon tudd le.
Nem tudsz annyit felfedezni,amikor minden 2-3. feladat ereklye.
az ereklyéket bajnokiból érdemes ;)
 

DeletedUser

Vendég
Szép napot mindenkinek ! :)
Remélem nem off a pár kérdésem. Ha igen majd egy kedves moderátor elteszi a "helyére". :)
A kérdéseim amik számomra fontosak:
1. 4-es szintű az akadémiám. Érdemes fejleszteni mahamarabb 5-ös szintre ? A hatékonyság miatt.
2. A Baglyot az 5-ik fejezetben tettem le. Hiába törpisek a fejlesztők, szerencsésebb lenne felkorozni az egészet a 6-ik fejezetre ?
3. A fagyott barlang jelenleg selymet termel ami bónuszos. Tündér korban már varázsporos lesz. E két épületre gyűjtögessek áldást ?
4. A mauzóleumi esküvő most kalapácsot termel, szintezéskor már drágakövet ami nem bónuszos és nagy szükség van rá.
S végül ott a Gólem ami alacsony korból van de nagyon tetszik. :) A boszikunyhóm 9-es de szintén kezd elavulni. Ezeket az épültekre érdemes az áldásokat gyűjteni, vagy gyártani az akadémián ?

Tisztelettel köszönöm ha valaki válaszol ! :)

Üdözlettel: Peometheus

Ui.: A befagyott hajóroncs fejlesztése gondolom nem kétséges. :)
 

Wiccara

Veterán
Szia

az akadémiát nem kérdés, hogy érdemes kimaxolni, ha van rá lehetőséged; hosszú távon megéri.
Minden más már egyéni mérlegelés, de végig olvasva mindent meg akarsz tartani ( ilyen-olyan okból ) .. össze se adtam koronként ez mennyi KR lenne.
Azzal számolj, akár fejleszthető épület, akár kulti-lakos kombó, hogy két-három kor váltás után már csak foglalja a helyet, mert elavulttá válik a város igényeihez képest.
Vagy áldozol rá sok-sok KR-t; vagy Te is, mint a nagy többség, a következő eventnél lecseréled inkább jobbra.
Ha valami tetszik, akkor tudomásul kell venni, hogy csak a helyet foglalja, semmire nem jó, de cserébe szép :)
 

DeletedUser

Vendég
Szia

az akadémiát nem kérdés, hogy érdemes kimaxolni, ha van rá lehetőséged; hosszú távon megéri.
Minden más már egyéni mérlegelés, de végig olvasva mindent meg akarsz tartani ( ilyen-olyan okból ) .. össze se adtam koronként ez mennyi KR lenne.
Azzal számolj, akár fejleszthető épület, akár kulti-lakos kombó, hogy két-három kor váltás után már csak foglalja a helyet, mert elavulttá válik a város igényeihez képest.
Vagy áldozol rá sok-sok KR-t; vagy Te is, mint a nagy többség, a következő eventnél lecseréled inkább jobbra.
Ha valami tetszik, akkor tudomásul kell venni, hogy csak a helyet foglalja, semmire nem jó, de cserébe szép :)
Kedves Wiccara !

Köszönöm szépen a részletes választ. :) Nem kérdés hogy óriási mennyiségű KR-re volna szükség. Rád hallgatva a tündéreket talán még kibírják és úgy fest szét kell bontani őket. Vagy raktározni. S várni a következő eventet. Hátha.. :)
 

bere007

Veterán
Az mindenképpen pozitívum, hogy amikor árut kér, nem bontja szét osztályokra, hanem ömlesztve is elfogadja. Ez azoknak nagy segítség, akiknek kevés a manuja, vagy sok a szettes/eventes épülete. Mivel az érző már teljesen beépült a hétköznapokba, hiszen már csoda fejlesztésekhez is kell, talán megfontolandó lenne ha azt is beleszámolná a későbbiekben. De ha esetleg így marad, mint a mostani nekem az is teljesen megfelel. A feladatok könnyen vihetőek, nem kell eventre készülni mint régebben, így nincsen hátrányba az, aki faj közepén tart éppen. A duplázó és nagyító kivétele a nyitások közül is mindenképp pozitívum, mivel legalább ennyi kis taktikázás megmaradt nekünk, ha egyszer már minden teljesen mázli függő.

A nyeremények viszont nagyon tükrözik a feladatokat. Sőt, sokszor még alul is múlják. Az 1db bűbájok, 1db ereklyék, az 1 TP szerintem nem olyan nyeremény, amik lázba hoznának bárkit is, talán a játékosok nagyon kis részét. A keverés gombnak a 45 bigyót sokallom, azt is 25re kellett volna rakni. A grafikus kitett magáért, bár ha az épületek tulajdonságai ilyenek, akkor sokszor felesleges a munkája, mert úgyse rakja le senki ezeknek a nagy részét.
 

Mihaszna

Veterán
Az 1db bűbájok, 1db ereklyék, az 1 TP szerintem nem olyan nyeremény, amik lázba hoznának bárkit is

Ebben a formában igazad van. 25 kulcs 1 db Tudáspontért kissé túlzásnak tűnik. Azonban ha a másik oldalról nézzük, talán kicsit másabb a helyzet. Készítettem egy képernyőmentést a mai nyeremény kínálatról. Azt nem tudom, hogy minden nap mindenkinél ugyan azt adja e be, nálam ez van ma az étlapon. Mint az jól látható, összesen 4 db olyan ablak van, ahol Tudáspontot lehet nyerni. Ezek ugye fejenként 25 kulcsba kerülnek. Összesen 18, ez 4X25 kulcs. Viszont ha a ládanyitogatós verziót nézzük, akkor a 20 Tudás vagy Ősi Tudáspontot több, mint 100 ilyen bigyóért tudtad megvenni. (143 vagy 169, mert a nagy ládában voltat elrejtve). Nyilván (ahogy te is írtad) mázli kell hozzá, hogy mind a 4 ablakot megtalálja az ember, hogy azt mondhassa, igen, így talán már megérte. De persze tudjuk, jól kivan ez találva, hogy "mindenkinek" megérje. :)Ettől függetlenül egyetértek veled.

Névtelen.jpg
 

bere007

Veterán
Ezek ugye fejenként 25 kulcsba kerülnek. Összesen 18, ez 4X25 kulcs. Viszont ha a ládanyitogatós verziót nézzük, akkor a 20 Tudás vagy Ősi Tudáspontot több, mint 100 ilyen bigyóért tudtad megvenni. (143 vagy 169, mert a nagy ládában voltat elrejtve).

És ezután újra kell keverned, ha nem akarod végig vinni, az még 45 bigyó, azt is add hozzá. És olyan soha nem lesz, hogy azt a 4et kiveszed, a kacatokat meg bent hagyod. Nagyobb az esély arra, hogy kinyitod a 3 ereklyét, a szarvast a gebét meg az 1tp-t, aztán elment 150 bigyód és nincs semmi értelmes. Ez a fajta nyitási rendszer nem véletlenül került be. Távolról sem olyan hatékony, mint amik 2-3 éve voltak. És ez egyáltalán nem éri meg mindenkinek. Játékos szemmel nézve egyáltalán nem éri meg. Ezt a nyitási rendszert azért nem hoztam szóba mert ez már ránk lett erőltetve és rajtunk is marad. Éppen ezért a jutalmakat kellene kicsit megnyomni, ha egyszer már ezt kaptuk.
 

Wiccara

Veterán
Távolról sem olyan hatékony, mint amik 2-3 éve voltak.
Ebben teljesen igazad van! Ennek a masnis elődje borzalmas volt, most visszakaptuk kis finomításokkal :(
Az szerintem sokkal élvezhetőbb volt, ahol 3 ládából nyithattál (18-163ig) és a ládában 3 különböző nyeremény volt, ahol 1-1 helyen volt rúna, minden más klaszisokkal hasznosabb , mint 1-1 ereklye vagy 1 tp...
most csak belenyúltam egybe, hogy aki lemaradt róla láthassa mire is gondolok : https://elvengems.com/carnival/
Én szívesebben venném, ha újra ilyen "zsákbamacska" lenne, nem pedig az ittapirosholapiros..
 

DeletedUser

Vendég
Van benne igazság. Talán lehet ötletelni a fejlesztőknek hogy kicsit jobb jutalmakt is tgyenek bele minden táblába. Ez az event azért húzósabb volt mint a Bölcs Gólem. Ott egyszerű feladatok voltak, kisebb nyereményekkel. Itt azért súlyosabb feladatok vannak. Már többször leírtuk hogy milyen nehéz helyzetben találták magukat akik még nem érték el a 3-ik fejezetet. Sajnos ha jól emlékszem pont a Gólemnél vezették be az időzárat is. vezették be az időzárat. őÉn kivártam hogy fagyott barlang legyen. Nem mozogtam a bagollyal csak gyűjtögettem. Aztán egyszerre aktiváltam a nagyítót és a duplázót is. Szerencsém volt. :)
Megérne egy próbát a fejlesztők felé hogy vegyék lejjebb a 45 kulcs számot egy keverésért. Nekem nagyon hiányoznak a kalapácsáldások is.
Nem rossz ez az event, de volna még mit csiszolni rajta. Főleg az indításkor, gondolva a kicsikre akik napokig állhattak. Ez magánvéleményem, de úgy érzem hogy legyen esély a jó napidíjakat is begyűjteni és baglyot is kimaxolni. De mindettől függetlenül, ilyen szépen animált nyeeményeket ritkán látni. Mégha nem is tartják sokan elég erősnek, akkor is nagyon szép ! :) Nem tudom mit adhat magasabb korokban, de fejleszteni fogom.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok !
Én vagyok béna vagy tényleg nem lehet beporozni a baglyot ? KIcsit szokatlan. Legalábbis számomra. :)
 

Micmi

Újonc
Sziasztok!
Szeretném megkèrdezni, hogy ha az utolsó 5 db feladatot csinálom a küldetèseknél, de belassít kb. 15 óràs várakozàssal, akkor reális esély van a befejezésre? Az utolsóknál mindegyik után ez van?
Köszönöm!
 

Xandria

Erős harcos
Sziasztok!
Szeretném megkèrdezni, hogy ha az utolsó 5 db feladatot csinálom a küldetèseknél, de belassít kb. 15 óràs várakozàssal, akkor reális esély van a befejezésre? Az utolsóknál mindegyik után ez van?
Köszönöm!
Szia!

Igen. Ezek már a napi küldetések, azaz minden napra csak 1-et ad az event. Ezt akkor kapod meg, amikor lejár a számláló, azaz mindig éjjel 1:00-kor. Tehát az utolsót január 4.-én éjjel fogod megkapni, emelynek a teljesítésére január 5.-én délelőttig van idő.
 

Micmi

Újonc
Szia!

Igen. Ezek már a napi küldetések, azaz minden napra csak 1-et ad az event. Ezt akkor kapod meg, amikor lejár a számláló, azaz mindig éjjel 1:00-kor. Tehát az utolsót január 4.-én éjjel fogod megkapni, emelynek a teljesítésére január 5.-én délelőttig van idő.
Köszönöm!
 
Fent