• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Téli Varázs 2020

bere007

Veterán
egyébként meg azok akik az utolsó korban járnak azoknak szépen hoz manát és passzívan ami a lényeg , egy régebbi bejegyzésemben már említettem , hogy ami passzívan hoz az jól hoz mert nem kell vele sokat foglalkozni .

Miből gondolod, hogy aki az utolsó korban van, neki mi számít a "jól hoz" kategóriába? Mint utolsó korban járó, elárulom, hogy a mana növény 1X1es, teljes bónusszal 4200 mana/21 óra. A bagoly 4X4es, kimaxolva 30600 mana/24 óra. A többi már csak matek kérdése. Attól, hogy valamit egy korábbi bejegyzésedben megemlítettél, attól az még lehet most is hülyeség, pont mint akkor is...

Az eventes kommentjeidet meg nem értem. Nem látom, hogy le lenne téve a bagoly, pedig olyan jó... Régebben írtad, hogy csak magára vessen az, akinek nincsen 2 maxolt tűzfőnixe. Nálad 1et látok. A barna medvénél ugyan ez volt, csak 5-6db-ot írtál. Látok nálad 1db 3as barnamedvét, amit gondolom a múltkori eventből guberáltad össze. Nem látom az agyon dicsért sellőt és még sorolhatnám... Jössz itt a nagy számokkal, hogy 6-7 db a jó meg hasonló, aztán sehol se vagy. Sokból nincs is nálad. Sokszor fogalmad sincs arról amit írsz és összekeversz dolgokat, teljesen alap dolgokra kérdezel rá...

Tudod az ész osztással az a baj, hogy ha valaki túl sokszor osztja, elfogy neki...
 

DeletedUser4917

Vendég
Miből gondolod, hogy aki az utolsó korban van, neki mi számít a "jól hoz" kategóriába? Mint utolsó korban járó, elárulom, hogy a mana növény 1X1es, teljes bónusszal 4200 mana/21 óra. A bagoly 4X4es, kimaxolva 30600 mana/24 óra. A többi már csak matek kérdése. Attól, hogy valamit egy korábbi bejegyzésedben megemlítettél, attól az még lehet most is hülyeség, pont mint akkor is...

Az eventes kommentjeidet meg nem értem. Nem látom, hogy le lenne téve a bagoly, pedig olyan jó... Régebben írtad, hogy csak magára vessen az, akinek nincsen 2 maxolt tűzfőnixe. Nálad 1et látok. A barna medvénél ugyan ez volt, csak 5-6db-ot írtál. Látok nálad 1db 3as barnamedvét, amit gondolom a múltkori eventből guberáltad össze. Nem látom az agyon dicsért sellőt és még sorolhatnám... Jössz itt a nagy számokkal, hogy 6-7 db a jó meg hasonló, aztán sehol se vagy. Sokból nincs is nálad. Sokszor fogalmad sincs arról amit írsz és összekeversz dolgokat, teljesen alap dolgokra kérdezel rá...

Tudod az ész osztással az a baj, hogy ha valaki túl sokszor osztja, elfogy neki...
Nektek többet nem is írok semmit , amit nem láttok az nem is létezik ? A béta fórumot ha olvasná valaki ott is le volt írva a sellős eventről amit írtam , de könyörgöm ne légy már a sokadik aki offtopicot csinál . Egyébként meg szerintem több manát ad a bagoly 10 es szinten mint a mananövény 1 x 1 en (1400 mana megnéztem az amcsi városomba ) , de nektek hiába is osztanám az észt nem értitek és rossz néven veszitek .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

unseen

Veterán
Egyébként meg szerintem több manát ad a bagoly 10 es szinten mint a mananövény 1 x 1 en (1400 mana megnéztem az amcsi városomba ) , de nektek hiába is osztanám az észt nem értitek és rossz néven veszitek .

Bere csak az szerette volna érzékeltetni, hogy a bagolyra nem hat semmilyen bónusz.
Ellenben a mananövényre és pl. karácsonyfámra is több hatás is érvényesül(het).
Így lehet, hogy a fagyott karácsonyfa (3x6) termelése jelenleg 139.200 mana/24 óra, de alapból is 78 800/24ó.

Nos innentől tényleg nem sok értelme van a bagolynak manatermelés szempontjából. Így baglyo(ka)t letenni nem sok értelme van ráadásul a bagolyköpetet marha nehéz takarítani éééés büdös is. Ugyan összeszedi az egeret, pockot stb. de amit maga után hagy, az nem leányálom.

Karifa.JPG
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Bere csak az szerette volna érzékeltetni, hogy a bagolyra nem hat semmilyen bónusz.
Ellenben a mananövényre és pl. karácsonyfámra is több hatás is érvényesül(het).
Így lehet, hogy a fagyott karácsonyfa (3x6) termelése jelenleg 139.200 mana/24 óra, de alapból is 78 800/24ó.

Nos innentől tényleg nem sok értelme van a bagolynak manatermelés szempontjából. Így baglyo(ka)t letenni nem sok értelme van ráadásul a bagolyköpetet marha nehéz takarítani éééés büdös is. Ugyan összeszedi az egeret, pockot stb. de amit maga után hagy, az nem leányálom.


2680 bővítmény megtekintése
Ehhez neked 71 négyzetnyi helyet kell feláldozni és aktívan rakni a mágikus műveltség bűbájt és még a csapatodnak vagy a szomszédoknak adni a segítségnyújtást .
De hagyjuk , jó hogy nem látjátok be a nyilvánvalót .
 

creatin

Erős harcos
Egyébként meg szerintem több manát ad a bagoly 10 es szinten mint a mananövény 1 x 1 en (1400 mana megnéztem az amcsi városomba ) , de nektek hiába is osztanám az észt nem értitek és rossz néven veszitek .
Nálam a következő a helyzet:
Mananövény (1x1-es): 4200 mana 21 óra alatt = 200 mana/óra/négyzet (mindenféle trükk nélkül, de értelemszerűen szettben lerakva)
Figyelmes Téli Bagoly (4x4): 35700 mana 24 óra alatt = 1487,5 mana/óra 16 négyzeten, azaz 93 mana/óra/négyzet. Azaz még a felét(!) sem adja.

Megjegyzem, hogy a Sárkány Apátság minden bűbájhasználatkor (amiből ezres nagyságrendben állnak a készletek a raktárban) 23520 manát ad, azaz pillanatok alatt össze lehet szedni akár 1 millió manát is.

A városom manufaktúrái és műhelyei termeléséhez viszonyítva a Bagoly termelése szintén nevetséges kategória. Nem is beszélve, hogy ismét egy etetésre szoruló épület, miközben a tűzfőnix, a barnamedve és a holdmedve állandóan éhes... :)

A számokat nem érdeklik az érzelmek.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Nálam a következő a helyzet:
Mananövény (1x1-es): 4080 mana 21 óra alatt = 194 mana/óra/négyzet (mindenféle trükk nélkül, de értelemszerűen szettben lerakva)
Figyelmes Téli Bagoly (4x4): 35700 mana 24 óra alatt = 1487,5 mana/óra 16 négyzeten, azaz 93 mana/óra/négyzet. Azaz még a felét(!) sem adja.

Megjegyzem, hogy a Sárkány Apátság minden bűbájhasználatkor (amiből ezres nagyságrendben állnak a készletek a raktárban) 23520 manát ad, azaz pillanatok alatt össze lehet szedni akár 1 millió manát is.

A városom manufaktúrái és műhelyei termeléséhez viszonyítva a Bagoly termelése szintén nevetséges kategória. Nem is beszélve, hogy ismét egy etetésre szoruló épület, miközben a tűzfőnix, a barnamedve és a holdmedve állandóan éhes... :)

A számokat nem érdeklik az érzelmek.
Kicsit elfáradtam , számold már ki mennyi helyet foglal a szett .
 

creatin

Erős harcos
Kicsit elfáradtam , számold már ki mennyi helyet foglal a szett .
Írtam, hogy egy magas szintű Sárkány Apátság bőven biztosítja az esetlegesen jelentkező manaigényt (ami nálam ráadásul nem is folyamatos, hanem most a legújabb faj miatt egyszer-egyszer kell egy hatalmas mennyiség belőle, aztán meg ismét nem fog kelleni egy jó darabig semmi sem). A Bagoly manatermelése így teljesen felesleges számomra.
Másrészt a Holdkőtár szetteket a kombináló katalizátor miatt tartom, mert ebből a folyamatos barkácsolás miatt hiányom volt, amit a minden héten maxra (mind egyéniben, mind tesósági szinten) teljesített torony sem tudott biztosítani. Az meg hogy mellette - egységnyi területre és időre viszonyítva - több mana jön belőle, mint a Bagolyból: hát jöjjön, nem tiltakozom, de mint az elején írtam, a Sárkány Apátság feleslegessé tesz minden direkt manatermelő épületet.

Egészében nézve bizony számomra a Bagoly továbbra is a hobbi kategória. De ha másnak tetszik és/vagy hasznosnak találja, akkor hajrá! Mindenki annyit tesz le belőle a városában, amennyit csak akar. Engem nem zavar.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Írtam, hogy egy magas szintű Sárkány Apátság bőven biztosítja az esetlegesen jelentkező manaigényt (ami nálam ráadásul nem is folyamatos, hanem most a legújabb faj miatt egyszer-egyszer kell egy hatalmas mennyiség belőle, aztán meg ismét nem fog kelleni egy jó darabig semmi sem). A Bagoly manatermelése így teljesen felesleges számomra.
Másrészt a Holdkőtár szetteket a kombináló katalizátor miatt tartom, mert ebből a folyamatos barkácsolás miatt hiányom volt, amit a minden héten maxra (mind egyéniben, mind tesósági szinten) teljesített torony sem tudott biztosítani. Az meg hogy mellette - egységnyi területre és időre viszonyítva - több mana jön belőle, mint a Bagolyból: hát jöjjön, nem tiltakozom, de mint az elején írtam, a Sárkány Apátság feleslegessé tesz minden direkt manatermelő épületet.

Egészében nézve bizony számomra a Bagoly továbbra is a hobbi kategória. De ha másnak tetszik és/vagy hasznosnak találja, akkor hajrá! Mindenki annyit tesz le belőle a városában, amennyit csak akar. Engem nem zavar.
Lehet nálam azért is szól többről a játék mert több városom van ezért kicsit a grafikát is előnyben részesítem és a kevesebb mana is elég a játékhoz , nem mindig a haszon a lényeg pl van olyan csoda ami inkább szép nekem mint hasznos és ez játék nem szabad elfelejteni ( miközben néha én is sajna vérremenő vitát folytatok :) )
 

bere007

Veterán
Nektek többet nem is írok semmit , amit nem láttok az nem is létezik ? A béta fórumot ha olvasná valaki ott is le volt írva a sellős eventről amit írtam , de könyörgöm ne légy már a sokadik aki offtopicot csinál . Egyébként meg szerintem több manát ad a bagoly 10 es szinten mint a mananövény 1 x 1 en (1400 mana megnéztem az amcsi városomba ) , de nektek hiába is osztanám az észt nem értitek és rossz néven veszitek .

Nálam van 2 sellő lerakva, én tudom, hogy mi a jó nekem és nem kell más fórumokra hagyatkoznom. Csak az a különbség, hogy én úgy is csinálom. Neked hol van az 5-6 sellőd, meg a fene tudja hány medvéd, a sok baglyod, meg még nem tudom miket hazudoztál itt... a baj azzal van, hogy teljesen mást írsz itt, mint amit a városod mutat. Jössz a nagy számokkal, hogy 6-7db épület mindenből miközben alig van valamid. Arról meg nem is beszélek, hogy ezeket etetni is kell. Olyat az ír, hogy minden épületből sok, akinek annyi kis esze sincs, hogy azokat etetni kell, na és azt úgy mégis hogyan... nekem nincsen amúgy semmi bajom veled, csak az zavar, hogy itt olyan dolgokat írsz, ami teljesen eltér az optimális városról és aki téged olvas, félre lesz vezetve. Vagy pedig csak annyit gondol magába, hogy a fórumon írkálnak minden hülyeséget és inkább nem is néz ide. És az ha valakinek a hazudozását kijavítja valaki és leírja, hogy az miért nem úgy van, az meg abszolút nem offolás. Azt pont te csinálod ezzel a sok eszetlen kijelentéseddel.

Az 1400 meg szerintem fent van a wikin, de megírtuk volna itt is, nem kellett volna érte belekeverni a kamu városodat...

A mananövényre visszatérve. Állandóan barkácsolok, a tornyot minden héten maxolom mindig csak KK-t gyártok, de így is csak stagnál a KK. Tehát van lerakva 9szettes épületem a toronyból, mert kell a KK. Ezekhez természetesen hozzátartozik a mananövény is. Így azok adnak annyit, hogy nincsen szükségem ilyen felesleges baglyokra, mert van ezekre sokkal jobb és hatékonyabb megoldás is. Sőt, vannak úgy lerakva, hogy kimondottan csak a mananövény maxolása a cél. Az épület ad jól manát, könnyen lehet belőle szerezni újat, ami mégtöbbet ad, de ha mégsem sikerül, 1db KR a fejlesztése. Ha hiszed ha nem, de ez így van.
 

Calyr

Veterán
Lehet nálam azért is szól többről a játék mert több városom van ezért kicsit a grafikát is előnyben részesítem és a kevesebb mana is elég a játékhoz , nem mindig a haszon a lényeg pl van olyan csoda ami inkább szép nekem mint hasznos és ez játék nem szabad elfelejteni ( miközben néha én is sajna vérremenő vitát folytatok :) )
Ferenc, ha ezt mindig így figyelembe tudnád venni, akkor sokkal kevesebb konfliktusod lenne itt a többséggel. Jó, viták mindig vannak, lehetnek, de ezzel önmagában nincs baj, baromi unalmas lenne mindig mindenkivel mindenben egyetérteni. Mondjuk egy jó vita úgy végződik, ha megvan az a konklúziója, hogy "oké, bocs, tévedtem", és akkor mindjárt nem is olyan fontos, hogy vita volt előtte.
De a lényeg valahol ott lehet, hogy ha te is írod, hogy ez játék, akkor ez a fórumon miért nem az? Miért kell másokról úgy beszélni, hogy hülye, nem ért hozzá, csak te tudod a tutit - pláne, amikor rendre kiderül, hogy ez azért nem teljesen így van?
Még egyszer mondom, tévedni bárki tévedhet, ezzel nincs gond. És vélelmezni is szabadon lehet dolgokat, nagy erőkkel hinni benne, és képviselni ezeket pl. itt a fórumon. Ez a fórum lényege, beszélgetés, eszme-csere, ki hogy látja a dolgokat.
Node ezt úgy is lehetne csinálni, hogy közben nem felejtjük el, hogy az egész játék, szórakozás, nem vérre megy.
És ne sértődj meg, de sokszor olyan alap dolgokra kérdezel rá, hogy azok türkében tényleg érdekesen jönnek ki a másokat leszóló, minősítő megjegyzések.
Pl. ha neked a grafikai rész adott esetben fontosabb, mint az épület stat, az teljesen rendben van, te így szeretsz játszani. Sokan mások is így vannak ezzel, és ez mindig a játékos döntése, döntési szabadsága. De akkor fogadd el, hogy az is teljesen jogos és helytálló ízlés, ha valakinek meg elsősorban a stat számít, és az épület szépsége másodlagos (én is ilyen vagyok, sokszor vérzik a szívem egy-egy tényleg szép épületért, de ha egyértelműen van nála jobb, nem fogom letenni).

Én tiszta szívből kívánom neked, hogy megtaláld azt a módit, stílust, hogy a fórumozásban is több sikerélmény lehessen neked is és a veled beszélgetőknek is - ez a bejegyzés csakis ezért született.
 

ZoltanZsolt

Újonc
Sziasztok! A téli varázs 2020 event gyakorlatilag olyan,mint mind. Feladatok vannak,de a nyeremény az használhatatlan nulla. Ráadásul állandóan ereklyét kér. Más feladatot nem tudnak kigondolni? Nem tudok annyi ereklyét összevarázsolni,amennyit kérnek egy eventben. Mert minden 2.-3. ereklyét kér. Más ez,ha van bajnoki,mert akkor szerezhető.De amikor nincs és már nincs a térképen felderített hely,akkor meg van lőve az ember. Egy felderítés akár 3 nap is lehet,ami még nem biztos,h. elég az adott feladathoz. A játék készítők kitalálhatnának egyéb feladatokat is,nem csak az ereklyéket. Ha ez nem változik,akkor el kell gondolkodnom,h. valóban öljek e több időt ebbe a játékba.
 

Erica

Veterán
Sziasztok! A téli varázs 2020 event gyakorlatilag olyan,mint mind. Feladatok vannak,de a nyeremény az használhatatlan nulla. Ráadásul állandóan ereklyét kér. Más feladatot nem tudnak kigondolni? Nem tudok annyi ereklyét összevarázsolni,amennyit kérnek egy eventben. Mert minden 2.-3. ereklyét kér. Más ez,ha van bajnoki,mert akkor szerezhető.De amikor nincs és már nincs a térképen felderített hely,akkor meg van lőve az ember. Egy felderítés akár 3 nap is lehet,ami még nem biztos,h. elég az adott feladathoz. A játék készítők kitalálhatnának egyéb feladatokat is,nem csak az ereklyéket. Ha ez nem változik,akkor el kell gondolkodnom,h. valóban öljek e több időt ebbe a játékba.
Szia @ZoltanZsolt
A munkában is dolgoznod kell, hogy megkapd érte a fizetésed. Ugyan ez vonatkozik egy Eventre is. Persze lehetne olyat is csinálni, hogy kattintgatunk a világba, de nem csinálunk semmi mást, majd ömlik a sok Tp, Itemek és mittomén még mi. Na de akkor mi értelme is van? Persze szép elgondolás, de nem sok érdemi, logikai lényege van. Amelyik event plusz díja nem kecsegtet értelemmel, azt nem kell megszerezni, minden más meg elfér a raktárban. Node nem muszáj el sem kezdeni....hiszen maga a város is tartogat olykor manó melókat. Egy gondoltat: amit az ember szeretettel csinál abba mindig időt, energiát fektet!!
ui: ereklyéket a varázsakadémiában, szomszédi látogatások alkalmával is lehet szerezni.
 

Wiccara

Veterán
A téli varázs 2020 event gyakorlatilag olyan,mint mind.
Ebben igazad van! Node, ha ennyire van már összehasonlítási alapod, akkor tudhatnád, hogy egy egészen minimális tervezéssel simán megoldható az event!! Anno volt, amikor 1-2 napos termelésekből is kért jócskán feladat, mind manu mind műhely tekintetében.. no, akkor komolyabb tervezést igényelt 1-1 event. Mostanra minimális feladatok vannak, ehhez mért nyereménnyel.
Minden zöldfülű a 2. eventjére már tudja, hogy hagyjon meg kezdésre 6-8 tartományt megnyitva, és a reggeli aratás előtt a feladatokkkal kezdjen. Ebben az eventben nincs nehézség, csak akkor, ha 1 hét alatt akarod megcsinálni.
Ha ez nem változik,akkor el kell gondolkodnom
Előtte is gondolkodhatsz, hisz meg voltak előre a nyeremények is a feladatok is.. és megkímélted volna magad egy csomó időöléstől.
 

Mihaszna

Veterán
Összegzés (saját részről)

Event: Naná, hogy tetszik.

Mechanizmus: Siker.. az előző Téli Eventhez képest. Örülök, hogy kikerült a ,,Keverés", a ,, Duplázó" és a ,, Nagyító". Még jobb, hogy szabadon felhasználható akkor, amikor mi szeretnénk. Az, hogy a ,,Keverés" ára 45 kulcs, szerintem nem gond. Valamit valamiért. Külön öröm, hogy nincs további nehezítés, mint a tavalyiban az a kalapácsos ,,izé".

Ajándék nyeremények: Nos. 25 kulcsért cserébe kifogni 1 db Tudáspontot.. (hát ez van) :D Az ereklyék viszont néhány alkalommal jól jöttek, amikor a feladat kérte, és nem volt pont Bajnokság. Amin viszont módosítanék egy kicsit.. vagyis tovább gondolnám.. Aki szerencsés, az ,,kipörgetheti" a + 3, 4 lépést. Ha már vagyunk olyan szerencsések és megtaláltuk, akkor + a lépés mellé adhatna ugyan annyi kulcsot is ajándékba. Nem egy egetverő számról beszélünk, szerintem simám beleférne.

Nagydíj: Nekem tetszik. Sőt, nagyon is hasznos, legalábbis ami engem illet. Nem kell felhúznom deszka manufaktúrát, mert megtermeli nekem helyette a Gyantát. S még ha nem is teljesen annyit, mint amit a manu hozna, attól függetlenül ingyé" van ^^ S Királyi Restaurációval fejleszthető.

Napi exkluzív díjak: Vannak/Voltak benne olyanok, amik tetszenek/tetszettek, s meg is szereztem. Jó látni, hogy 1-2 régebbi darab leporolásra került és újra megnyerhetővé vált. Azt viszont sajnálom, hogy mostanság egyre kevesebb az olyan megnyerhető épület, ami termel is valamit :/ Talán majd legközelebb.

Feladatok: Nos, aki úgy gondolja, hogy megterhelő számára a ,,Tisztességes mennyiség" és a ,, Szerezz X ereklyét", akkor ajánlom figyelmébe Wic észrevételét: (hozzá tenném, hogy (ha jól emlékszem) nem nagyon voltak alternatívák. ;)

Anno volt, amikor 1-2 napos termelésekből is kért jócskán feladat, mind manu mind műhely tekintetében.. no, akkor komolyabb tervezést igényelt 1-1 event.
 

DeletedUser4917

Vendég
Már kérdeztem 1x de csak játékosok válaszoltak olyat ami nem csak a kérdésemre nem ad választ de offolták a fórumot is .
Még 1x jelezném ( kicsit átfogalmazom ) amikor olyan event van aminél a fődíj szintezhető épület mint pl most a bagoly , akkor szeretnénk tájékoztatatást kapni mennyi épület szerezhető , mert pl most volt olyan lehetőség , hogy 60 ezer forintért lehetett vásárolni kb. Még 1 bagolyra valót .
1 bagoly vagy több bagoly lett volna szerezhető ?
Ha tudnám , hogy nem pénzkidobás , vettem volna .
Választ előre is köszönöm .
 

Mihaszna

Veterán
Már kérdeztem 1x de csak játékosok válaszoltak olyat ami nem csak a kérdésemre nem ad választ de offolták a fórumot is .
Engedd meg, hogy személyesen adjak neked tájékoztatást.

Help.jpg

A képen látsz egy kis ,,pluszocskát" (a nagyító felett kicsivel). Ha arra rákattintasz, akkor megkapod ezt a képernyőt. Mint láthatod, 8300 Gyémántért cserébe vehetsz 1680 kulcsot. Ezt annyiszor teheted meg, amennyiszer szeretnéd, és amennyit megenged a Mastercard-od. Ugyanis bár a feladatsorok azok korlátozva vannak, de a nagydíjak nem. Így ha például van 15.000 kulcsod, akkor addig nyitogathatod a kis ablakokat, ameddig el nem fogynak.

Remélem sikerült érdemben választ adni a kérdésre.

Egyébként felmerült bennem egy kérdés is, ahogy még egyszer elolvastam a hozzászólásodat..

Ha tudnám , hogy nem pénzkidobás , vettem volna .

Számodra milyen összeg jelenti a pénzkidobást? Mert 60.000-ért venni egy Eventes cuccot.. na mindegy, te tudod, csupán a kíváncsiság vezérelt. :)
 
Utoljára szerkesztve:
Fent