• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Kihívások

Renegadexx

Újonc
Sziasztok!
Nálam az a verzió volt, melyben 4350 medált kellett teljesíteni. 1 szerszámosdoboz 115 medált adott (38db műhely lerakása szükséges a teljesítéshez.) Helyem volt bőven, Amunik letudva. A másik verzióra készültem, ami esetében nem egy másodperc lett volna a teljesítés, hanem mondjuk több :)

A jövőben a másik verziót választanám, ha lehetne, hogy lehessen küzdeni..

Épp ezt akartam kérdezni, hogy ugyan mitől függ, hogy valakinek a 4350-es verzió van, valakinek meg a 3503-as mennyiséget kell összegyűjteni?
 

DeletedUser1411

Vendég
Sziasztok!
Nálam az a verzió volt, melyben 4350 medált kellett teljesíteni. 1 szerszámosdoboz 115 medált adott (38db műhely lerakása szükséges a teljesítéshez.) Helyem volt bőven, Amunik letudva. A másik verzióra készültem, ami esetében nem egy másodperc lett volna a teljesítés, hanem mondjuk több :)

A jövőben a másik verziót választanám, ha lehetne, hogy lehessen küzdeni..

Nekem a 3500-as volt, ami 35/szerszám, tehát 100 szerszámos. Extrém hellyel (71 műhellyel) mostanra lett kész. Azért, ha nem lenne ennyi helyem két vendégnép között, azért dolgos lenne.

Épp ezt akartam kérdezni, hogy ugyan mitől függ, hogy valakinek a 4350-es verzió van, valakinek meg a 3503-as mennyiséget kell összegyűjteni?
Véletlenszerű
 

sejbi

Tag
Nekem a 3500-as volt, ami 35/szerszám, tehát 100 szerszámos. Extrém hellyel (71 műhellyel) mostanra lett kész. Azért, ha nem lenne ennyi helyem két vendégnép között, azért dolgos lenne.


Véletlenszerű
A testvériségemben szerzett tapasztalat alapján nem véletlenszerű, hanem pontszámfűggő, vagy előrehaladástól függő (elfektől?)
 

DeletedUser

Vendég
Kicsit fanyalgok... Ez teljesíthetetlennek tűnik az újabb játékosok számára....Másfél hónapja tolom, de ez esélytelen, hogy elérjem a fődíjat. Semmiféle súlyozás nincs, átgondolatlan. Fejezetek alapján lehetett volna súlyozni szerintem, 4.-ben járok helyem baromira nincs és nem tudok ennyi műhelyt foglalkoztatni.
Igen sajnos van igazi életünk is, nem tudok 7/24-ben játszani....
Mindegy jutok ameddig lehet.
 

DeletedUser

Vendég
Ennek az egésznek pont az a célja, hogy az aktivitást díjazza. Minél aktívabb valaki, annál nagyobb jutalmat kap. Ha nem aktív, nem veszít semmit. Nem véletlenül kihívás, nem véletlenül nehéz - bár a statisztikákat elnézve nem igazán nehéz...

Szerintem több mint átlag feletti az aktivitásom.... Statisztikát megnézném, hogy a relatív 1-2 hónapos játékosok hogy állnak....
Gyere át mondjuk Settlers online-ba, ahol maxon vagyok, majd én is azt mondom egy egy kalandra, ja hát az tök egyszerű. Kezdőként meg vért izzadsz, de kár...
Nézőpont kérdése. Ez nem aktivitásra megy, hanem arra mennyire tudtad feltápolni magad eddig vagy ha nem megy akkor fizess.
Eléggé kiábrándító tud lenni hidd el.
 

DeletedUser1411

Vendég
Szerintem több mint átlag feletti az aktivitásom.... Statisztikát megnézném, hogy a relatív 1-2 hónapos játékosok hogy állnak....
Gyere át mondjuk Settlers online-ba, ahol maxon vagyok, majd én is azt mondom egy egy kalandra, ja hát az tök egyszerű. Kezdőként meg vért izzadsz, de kár...
Nézőpont kérdése. Ez nem aktivitásra megy, hanem arra mennyire tudtad feltápolni magad eddig vagy ha nem megy akkor fizess.
Eléggé kiábrándító tud lenni hidd el.

Pont most cáfoltad meg magad. ;-) Ha a Settlersben is nehéz a kezdő játékosoknak és pite a haladóknak, akkor az pont olyan, mint itt. Ha jól látom, a különbség érzetét az kelti benned, hogy ott top játékos vagy, itt pedig kicsi.

A 3. nyereményig annélkül el lehet jutni, hogy mást csinálnál, mint amit szoktál. A 4-hez már dolgozni kell és ez így van jól. Az 5. pedig a nagyok (pontosabban több üres hellyel rendelkezők, ami nagyjából azonos) kiváltsága. És ezzel sincs gondom. Az első szerveren nagy vagyok és bár a nehezebb, 3500-as változatot kaptam, 2 óra alatt végeztem. A második szerveren alig 6 hete játszom. Ott csak az első 3 nyeremény lesz meg és elégedett leszek.
 

DeletedUser683

Vendég
Arról nem is beszélve, hogy ezek mind olyan feladatok, hogy nem számít, hogy ki melyik fejezetben jár, mindenki tudja csinálni. Itt nem a fejezet, az előrehaladás számít, csakis a szorgalmas munka. Persze nyilván nem egyformán érünk rá, de ennek sincs köze ahhoz, hogy ki melyik fejezetben jár. Szimplán csak csinálni kell, mert mindenkinek van műhelye. Szerintem menni fog, nem kell elkeseredni az elején már, és ha mégse sikerül, akkor is be lehet gyűjteni valamit a haladási útpontoknál. ;)
 

DeletedUser

Vendég
Pont most cáfoltad meg magad. ;-) Ha a Settlersben is nehéz a kezdő játékosoknak és pite a haladóknak, akkor az pont olyan, mint itt. Ha jól látom, a különbség érzetét az kelti benned, hogy ott top játékos vagy, itt pedig kicsi.

A 3. nyereményig annélkül el lehet jutni, hogy mást csinálnál, mint amit szoktál. A 4-hez már dolgozni kell és ez így van jól. Az 5. pedig a nagyok (pontosabban több üres hellyel rendelkezők, ami nagyjából azonos) kiváltsága. És ezzel sincs gondom. Az első szerveren nagy vagyok és bár a nehezebb, 3500-as változatot kaptam, 2 óra alatt végeztem. A második szerveren alig 6 hete játszom. Ott csak az első 3 nyeremény lesz meg és elégedett leszek.
Nem jól példálóztam. Arra céloztam, hogy ha ott kaland van akkor az szintedhez mérten teljesíthető. Itt nem, egyelőre csak pay to win módszerrel. A kezdő játékos ott nem kap egy teljesíthetetlen eventet....A félreértés abból van, hogy szert lehet tenni nagyobb szintű kalandokra piacon is vagy venni ugye ott is lehet. Ezért ha ott kezdőként elindítasz egy nagyon nehezet akkor esélytelennek érzed magad, de a szintedben meg tudsz csinálni mindent ha nehezen is. Itt nincs esélyem sem megcsinálni szintemben. Gondolom majd lesz jobb is meg minden, de fenntartom a véleményem, hogy ez átgondolatlan így.
Te is cáfolod magad a nem igazán nehéz, de akkor mégsem lesz meg a fődíj???
Hangsúlyozom, hogy nem a kihívás zavar, a mikéntje probléma...
Köszi, hogy meghallgattatok. :D
 

DeletedUser

Vendég
Egy tipp vagy jó tanács vagy valami ilyesmi! Ha elbontod a nem bónuszos manufaktúráid, akkor rengeteg helyed és lakosod lesz!
Köszi, de ennek nem látom előnyét. Soxor csak az a kevés nyersanyag jön, mert nincs piacon elérhető ajánlat. Elérem majd gondolom pár hónap alatt, hogy tudjak taktikázni a hellyel, de most nem látom értelmét.
Küzdök na...
 

DeletedUser4433

Vendég
Szerintem több mint átlag feletti az aktivitásom.... Statisztikát megnézném, hogy a relatív 1-2 hónapos játékosok hogy állnak....
Gyere át mondjuk Settlers online-ba, ahol maxon vagyok, majd én is azt mondom egy egy kalandra, ja hát az tök egyszerű. Kezdőként meg vért izzadsz, de kár...
Nézőpont kérdése. Ez nem aktivitásra megy, hanem arra mennyire tudtad feltápolni magad eddig vagy ha nem megy akkor fizess.
Eléggé kiábrándító tud lenni hidd el.
Én is kezdőnek számítok, szerintem teljesen érthető és logikus a kihívás menete. ( a nevében is benne van,hogy kihívás ) Ha aktívabb vagy, többet tudsz játszani, akkor természetes, hogy számodra kedvezőbb a játék kimenetele. Én például kifejezetten örülök, hogy nehezebb ( ezáltal pedig szerintem izgalmasabb is ) a játék előrehaladása, beleértve ezt a kihívást is. Többen írták, hogy 2 óra alatt teljesítették, szerintem mi jobban jártunk :) ( persze hozzáállás kérdése )
Az pedig,hogy bizonyos dolgokért fizetni kell ( gyémántok vásárlása ) azért,hogy esetleg kicsit gyorsabban juss előrébb , szintén teljesen természetes dolog szerintem. Sokaknak kerül sok időbe a játék fejlesztése, fenntartása.... valamiből nekik is "élniük" kell.
Egy szó mint száz, a kihívás teljesen rendben van, köszönjük a fejlesztőknek :)
 

DeletedUser

Vendég
Normál ügymenettel, semmiféle rákészülést nem bevetve, előre el nem indított és nem csak erre az alkalomra letett műhelyek termelésével is 2350 pont jött össze a 4300-ból 20 óra alatt mindössze 4 bűbáj használata mellett.
Mindezt teljesen kiépített kampusz mellett, nem tobzódva a vásárolt területekben és nem előre rohanva a felderítésekkel.
 

DeletedUser

Vendég
Normál ügymenettel, semmiféle rákészülést nem bevetve, előre el nem indított és nem csak erre az alkalomra letett műhelyek termelésével is 2350 pont jött össze a 4300-ból 20 óra alatt mindössze 4 bűbáj használata mellett.
Mindezt teljesen kiépített kampusz mellett, nem tobzódva a vásárolt területekben és nem előre rohanva a felderítésekkel.
Kacagnom kell... Megnéztem a városod és elhiszem, hogy ilyen kiépítéssel már megy... Nekem 800/3500, és sok energiát öltem már bele.

Kedves Katinka1203, akkor szemantikai félreértés van inkább. Az nem kihívás, amit nem tudsz teljesíteni! Egyszerű példa rá a saját pontszámod. Nem tudom hogyan állsz, de nem hiszem, hogy meglesz a nagy jutalmad. Ez a probléma, nem az hogy küzdeni kell.

Részemről lezárom a vitát, mert meddő. Köszönöm a türelmet.
 

DeletedUser

Vendég
Kacagnom kell... Megnéztem a városod és elhiszem, hogy ilyen kiépítéssel már megy... Nekem 800/3500, és sok energiát öltem már bele.
[SARCASM] Jó, nekem szerencsém van, mert regisztráció után rögtön a tündérek fejezet végén kezdtem és semmit nem kellett tennem, hogy ilyen kiépítéssel rendelkezzem. [/SARCASM]

Egyébiránt már megírták előttem: nem bónuszos manufaktúrákat ki kell dobni, lesz felszabaduló lakos és hely. 1. szintű műhelyeket leteszel és voilá már meg is cáfolhatod akár saját magad.
Enjoy
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4433

Vendég
Kacagnom kell... Megnéztem a városod és elhiszem, hogy ilyen kiépítéssel már megy... Nekem 800/3500, és sok energiát öltem már bele.

Kedves Katinka1203, akkor szemantikai félreértés van inkább. Az nem kihívás, amit nem tudsz teljesíteni! Egyszerű példa rá a saját pontszámod. Nem tudom hogyan állsz, de nem hiszem, hogy meglesz a nagy jutalmad. Ez a probléma, nem az hogy küzdeni kell.

Részemről lezárom a vitát, mert meddő. Köszönöm a türelmet.
Nem lehetetlen teljesíteni, így nem gondolnám, hogy "szemantikai" félreértésről lenne szó részemről :) ( Ha kicsit közhelyes akarok lenni,akkor azt mondom, hogy lehetetlen nem létezik ) Matematikailag kivitelezhető, számolj utána. Csak van akinek egyszerűbb, van akinek nehezebb. Van akinek lehet, hogy 15 percenként kell hozzá belépnie, van akinek elegendő 9 óránként. Van akinek lehet, hogy vásárolnia kell 1500 Ft-ért gyémántot, van akinek belefér. Nekem jelen esetben pont nem célom a fődíj megszerzése, az első 4 ajándékkal ki leszek békülve :)
 

DeletedUser

Vendég
Jó, nekem szerencsém van, mert regisztráció után rögtön a tündérek fejezet végén kezdtem és semmit nem kellett tennem, hogy ilyen kiépítéssel rendelkezzem.

Egyébiránt már megírták előttem: nem bónuszos manufaktúrákat ki kell dobni, lesz felszabaduló lakos és hely. 1. szintű műhelyeket leteszel és voilá már meg is cáfolhatod akár saját magad.
Enjoy

Ebben igazad lehet, ha kidobom a nem bónuszos manukat. Itt a ha... Mi a frászért vannak akkor benne a játékban, ha használhatatlannak bizonyulnak ezek szerint.... Még friss számomra a játék, de egyre inkább nem értem a célt. Az oké, hogy kereskedjen mindenki, de hogyan mikor a környék nagy része halott vagy ugyanazok a bónuszaik vannak? Kicsit nagyobb balansz kellene.
 

DeletedUser

Vendég
Ebben igazad lehet, ha kidobom a nem bónuszos manukat. Itt a ha... Mi a frászért vannak akkor benne a játékban, ha használhatatlannak bizonyulnak ezek szerint.... Még friss számomra a játék, de egyre inkább nem értem a célt. Az oké, hogy kereskedjen mindenki, de hogyan mikor a környék nagy része halott vagy ugyanazok a bónuszaik vannak? Kicsit nagyobb balansz kellene.
Keress egy aktív testvériséget, az lényegesen többet ér a szomszédságnál és rögtön sokkal könnyebb lesz minden. Nekem is halott a környékem, a testvériség látja el a piacomat.
Szerk.: Ha van most is testvériséged, mégsem jó a piac, ideje váltani aktívabb csapatra
 

DeletedUser3

Vendég
ha kidobom a nem bónuszos manukat. Itt a ha... Mi a frászért vannak akkor benne a játékban, ha használhatatlannak bizonyulnak ezek szerint
Mert nem mindenkinek ugyanazok a bónuszai, ezért neked lehet, hogy az X manufatúra kell, a másiknak meg az Y. Így te az X termelésében leszel erősebb, a másik meg az Y termelésében, megvan a kereslet-kínálat, lehet piacolni.
Ha van egy aktív testvériséged, akik gyakran látogatnak és motiválják a kultúrád, akkor abból sem kell annyi, mert a segítséggel olyan szintű pluszt kapsz, mintha kétszer annyi épületet raknál le.

Nagyon szívesen segítenek neked is többen itt a fórumon, de ehhez az is kell, hogy a tanácsokat megfogadd és ne dobd el őket már az első pillanatban :)
 
Fent