• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kattintások közti, szellemi eltévelyedés.

DeletedUser

Vendég
4.- Fókás szendvics. Kevés mustáros, pörgettyűs, hebehurgyával.
Itt van egy kóbor 0.03 pontom.

Másik, ha egyszer az a kérdés, - Hogy hívták az első mozigépet, arra nem lehet más válasz mint amit én adtam.
;)A kinematográfhoz tartozó kérdés így hangzik : Hogy hívták az első kinematográfot...:cool:
Háá" most ez illyen bonyolút vóna??
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
Ezért én a lyukas zoknimat tudom csak adni

Jól van, majd legközelebb tündérien megstoppolom, aztán viszem, ha megyek TP-ot bedobni. :p:D

Nagyon köszi. Ismét végig olvastam pár dolgot, amit korábban tudtam és érdekelt, de mára már megfakult.

Istenem, ha csak ennyin múlik. Nagyon szívesen. :)

A légy pedig mit gondol? Világosíts fel!

Erről most nem mondok semmit, m31 már így is...

Otikám, teljesen igazad van, de az eredményen már nem változtat. ( lehet Bélának hívták, csak azt már senki nem tudja.)

Lássuk a kérdéseid. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szabó István Mihály (mikrobiológus, egyetemi tanár, az MTA tagja] a következőképpen kommentálta mindezt: “2000-ben, a világ egyik legautentikusabbnak elismert folyóiratában, az USA-ban megjelenő Science-ben, Semino és 16 genetikus munkatársa közös közleményt tettek közzé. Kiterjedt összehasonlító populációgenetikai vizsgálataik alapján állást foglaltak az európai népek genetikai rokonsági kapcsolatairól… E vizsgálatok keretében, reprezentatív mintákon, genetikailag a magyar népességet is elemezték. Népünk vonatkozásában az alábbi megállapításokat tették : ......
Azt kell kitalálni, hogy ezek a vizsgálatok milyen eredményre jutottak.


1.- A mai Kárpát-medencében élő magyarság (tehát nem a nemzetiségek) véleményetek szerint mely népekhez áll genetikailag legközelebb.

a - Lengyel ---------d - Osztrák
b - Török --------- e - Ukrán
c - Román --------- h - Horvát

A felsorolás 3 helyes és 3 téves megállapítást tartalmaz.
(Nekem egy jó, két rossz tippem volt.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ahol a “tudomány” – a szó szoros és átvitt értelmében is – megáll, az az, hogy kik vagy mik voltak ezek a népcsoportok. Merthát szép az, hogy “EU19 ősapa”, de mégis mi a harcsabajszot jelent ez konkrétan? Betűjelekkel valahogy nem lehet átütő tudatosság-változást elérni a magyarságban, mert hiába ismeri be az MTA rejtve és suttyomban, hogy az uráli eredet kamu, a finnugor rokonság füllentés volt, és hogy az “apasági vizsgálataink” egészen a :D:Dmúlt hétig:D:D a Kárpát- Medencéhez kötnek minket – hiányzik valami egészen konkrét, valami kézzelfogható, ami bevésné az emberek fejébe, hogy mi is az igazság, ki is volt valójában a magyarok őse."


2.- A mai magyarságban (!) fellelhető "markerek", szerintetek mikor jelentek meg a kárpát-medencében?

a - 40.000 évvel ezelőtt (Aurignac-i kultúra) ---------------------- d - kb 2000 éve a kereszténység terjedésével
b - 20-30.000 évvel ezelőtt (Gravetti kultúra) -------------------- e - 900-1000 éve a honfoglalás idejében jelent meg kb 30%
c - kb 12.000 évvel ezelőtt települt be Afrikából------------------ f - kb 500 éve a török hódoltság idejében jelent meg a markerek 40%-a

A felsorolás 3 jó és 3 téves megállapítást tartalmaz
(Nekem ismét csak egy jó és két rossz tippem volt.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az összetett szemek több szempontból túl is szárnyalják a gerincesek szemét. A legtöbb rovar képes érzékelni az ultraibolya fényt valamint a polarizált fényt is. Előbbinek azért van jelentősége, mert a számunkra egyöntetűen sárgának vagy fehérnek látszó virágok a rovarok szemében különleges mintákkal tarkítottak. Ezek az ultraibolya fényt visszaverő mintázatok szinte leszállópályaként irányítják a virágot beporzó rovarokat a virág bibéje és porzói felé. A rovarok látásfeldolgozásának másik érdekessége, hogy jóval több egymást gyorsan követő képet tud elkülöníteni, mint a gerincesek, így az ember. A szitakötő másodpercenként 300 képet tud önálló képként érzékelni, így az emberi moziban, ahol 24 kocka/másodperc sebességgel vetítik a filmeket, csak unalmas diavetítést látna. Ez a hatalmas képfeldolgozási sebesség a gyors repülésükhöz és a zsákmányszerzéshez nélkülözhetetlen.

az összetett szem csúcsa.
Bármilyen kiváló is a szitakötő szeme, egy állatcsoporté még ezt is túlszárnyalja. Ennek az állatnak a látása több kutató szerint felülmúlja még a kitűnő látású madarakét is. Kezdjük azon, hogy a testükhöz mérten hatalmas méretű a szemük - hasonló arányokkal a miénk akkora lenne, mint egy futball-labda. A szemükben ezen kívül több mint tízféle színérzékelő receptor található (a miénkben csak három). Ez azt jelenti, hogy sokkal több színt különböztetnek meg, mint mi, és a számunkra láthatatlan hullámhosszakból is rengeteg információt szereznek. A polarizált fényt is érzékelik, amely rendkívül hasznos a víz alatti világukban. Ez a képességük nem csak a kontrasztot növeli meg, de ezek az állatok látják az átlátszó, szinte láthatatlan élőlényeket is, valamint észlelik a halak pikkelyeiről visszaverődő fényt is. A polarizált fény érzékelése azt is lehetővé teszi számukra, hogy "lássák" a holdfázisokat, és előre "kiszámítsák" az apály és a dagály időpontját.

3, - Melyik ez az állat :

a, - Barlangi vaklazac -----------------------------d, - Óriás Vajkrémes Buci
b, - Óriás kalmár ----------------------------------- e, - Sáskarák
c, - Óriás polip -------------------------------------- f, - Rákölő sáska

(1 helyes válasz van)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4, - Kakukktojás (rántotta) játék. Egy nem illik a felsorolásba. 100-at oszd el a koroddal, a kapott szám a megfejtésért járó pont.

a, - Órarugő gerincű felpattanó ---------------- d. - Gombóc Artúr
b, - Radírpók--------------------------------------- e, - Festéktüsszentő Hapci Benő
c - Pandacsöki Boborján ------------------------ f, - Szomorú Szamovár

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5, - Nagyon egyszerű játék, keress kétszótagos szavakat, melyek a testtel kapcsolatosak. Belső szervek és összetett szavak (pl vállöv) nem jók, csak amit látható. Közben tátsd el a szád, mennyi egyszótagos található! Pár mp után 4-et találtam, biztos van több.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6, - Manapság a valóság keveredik a hazugsággal az élet minden területén.. Szinte már kibogozhatatlan mi is volt az igazság. Itt az alkalom, hogy ebben a játékban kiszűrjétek, mi igaz, mi hamis. Minden jó válasz egy pont, egy állításban akárhány téves információ lehet.
a, - Pósta Sándor 1924-ben a párizsi olimpián kard egyéniben olimpiai bajnok lett. Azért is kitörő örömmel fogadtuk a hírt, mert 1920-ban is favoritnak számított, de a döntőben elbukott.
b, - Bartók Béla az öreg leukémiás, New Yorkban halt meg, 1945 szeptemberében.
c, - Allen Ginsberget eredeti nevén James Franconak hívták. Ezért játszotta a róla készült filmben James Francó nevű színész az ő szerepét. A lázadó beatköltő ezzel a gesztussal is szüleinek üzent.
d, - A mangalica nem a mai Magyarország területén őshonos.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Becsapós.
7, - Van egy magyar csapat, amely a világ bármely országának válogatottja is lehetett volna a maga idejében. Mi a sportáguk és milyen vándorkupát nyertek el? A csapat : LÉNÁRT, - ZSIGMONDY, HEVESÍ, BÉKÉSSY, - BÁRÁNY , POLÁNYI, GÁBOR, OLÁH, - HARSÁNYI , WIGNER, KERTÉSZ

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

DeletedUser

Vendég
Akkor visszafelé.
7. Nobel-díj
6. a. és b. igaz, c-t nem tudom, d marhaság :D
5. (bakker... tényleg) köröm, orrlyuk, tarkó, könyök, sarok ...
4. c.
3, 2, és 1 ... ezeknek utána kell néznem.
 

DeletedUser240

Vendég
1. tipp: a, b, h szerk.: (eszerint pedig - http://www.magtudin.org/Toth Imre - Genjeink.htm lengyel, ukrán, horvát) az minden esetre is elgondolkodtató, hogy gyakorlatilag ugyan azt a tanulmányt találtuk Serával, két ember nevével fémjelezve. :rolleyes:
2.tipp: c, e, f
3.e
4.c
5. könyök, hónalj, boka, lábujj, kézfej, lábfej, köröm, orrlyuk, ujjperc,sarok
6.a,
b, nem tudok róla, hogy leukémiás lett volna
c,
d, szerintem: A mangalica nem Magyarországon őshonos. (olyan szőrzettel rendelkezik, amit ez a klíma nem indokol, bár ezek alapján életem támasza sem innét származik :D)
7. Nobel díjasok - Gábor Dénes - hologram, Kertész Imre- író, a többiek nem mennek fejből :(

A többit mindjárt megnézem.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
6. a, Ezt ki kellett hogy ragadjam a wiki leírásából: "Pósta egyszerűen félt a szerepléstől: a legenda szerint nem maradt fel vívásáról egyetlen hiteles fénykép sem, mert mindig udvariasan megkérte a kattintgatni vágyó fotósokat, hogy "uraim, inkább a másik versenyzőre fókuszáljanak".[5] Roppant babonás volt, sem a versenyek előtt, sem azok után nem adott interjút, nem állt szóba senkivel. Ha a csapatot fényképezték, elbújt. Amikor egy újságíró Párizsban nyilatkozatért kopogtatott be szállodai szobájába, kiküldte a névjegyét, és a neve alá odaírta: "Megnyertem az olimpiai bajnokságot! Ez az én nyilatkozatom!"
Ugyanakkor, ha '22-ben nyert először, kard egyéniben a magyar bajnokságon, '20-ban nem szerepelhetett vb-n.

b,
:eek:tényleg leukémiás volt...

c,
születési neve a wiki szerint: Irwin Allen Ginsberg "Nagy hatással volt Hobóra is, aki lefordította és elénekelte egyes verseit is. Járt Magyarországon és fellépett Hobo-koncerten, sőt, aKopaszkutya című film kezdőjelenetében önmagát alakítja." :)

Amit találtam James Francoról: Dokumentumfilmesek csinálták ezt a megtörtént eseményeken alapuló játékfilmet a beatköltőről, Allen Ginsbergről, pontosabban Üvöltés című hírhedt verséről, melyet először betiltottak az USA-ban, később azonban megváltoztatták a bírósági döntést, és a költemény a korszak emblematikus művévé vált. A fiatal Ginsberget a szép és tehetséges James Franco (Ananász expressz) alakítja.

d,
vaddisznóval? @m31oti ez a te találmányod :p:D http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/mangalica-sertes/4173/
 

DeletedUser240

Vendég
Ha a szőrzet is számít ( és mert ránéztem életem gyengéjére) : bajusz, szakáll :D:D:D
 

DeletedUser

Vendég
Magáról a hatásról is tudsz írni?
Ez azért ebben a formában, nem túl szép, nem elég míves, nem is modern se időszerű....izé, aktuális.:D
Engedd meg, hogy ...tehát helyesen : Önről a hatásról is tudsz írni?
Így....
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Serára várok, mert még nem fejezte be a válaszokat.
 

DeletedUser

Vendég
Rám ne várjál, felőlem mehet az eredményhirdetés. A többiek már úgyis válaszoltak azokra a kérdésekre :)
 

DeletedUser240

Vendég
Serára várok, mert még nem fejezte be a válaszokat.

csudribudri sem fejezte be...

Ez azért ebben a formában, ne túl szép, nem elég míves, nem is modern se időszerű....izé, aktuális.:D
Engedd meg, hogy ...tehát helyesen : Önről a hatásról is tudsz írni?
Így....

Te, ezer arcú ,te! Köszi Grétsy Oti! :D:D:D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Te, ezer arcú ,te! Köszi Grétsy Oti!
Na ez meg a kedvencem és ha elmélyülsz rá fogsz jönni, hogy a helyesírásom abszolute a Nagy Grétsy tanait követi.
Neki az volt a véleménye helyesen, hogy ne törvények szabályok határozzák meg, hanem az legyen ami a legkényelmesebb.
 

DeletedUser

Vendég
1 - a, e, h, -- Fogalmam sincs, hogy igaz-e vagy sem. Nem is érdekelt, azért raktam bele a játékba, mert érdekes új oldalról közelít egy témához. Sera, Tündérke 3-3 pont

2 - a, b, c, -- Az összes résztvevő felkerekítve 0 pontot kapott.

3 - e -- Csupa természettudományos kérdés kell, itt az eredménye. Tsudri, Sera, Tündérke 1-1 pont

4 - c elkummantottátok a pontozást, pedig a Napnál kézen fekvőbb,:D hogy a fiatalabb töb pontot érdemel. Itt viszont felütötte a fejét a farkasvakságnak egy új változata, amely poszttraumás sokként éli meg az életkor említését. Még a pontokról is lemondott aki lemondott.

5 - Tündérke 12 szó, igazi remekmű, annál is inkább mert ez olyan tipusú feladvány amit nem guglizol meg.

6 - valótlan állítások száma : a 1, b 0, c 3, d 0. Az 6/a kérdés sokkal érdekesebb annál, hogy csak így átlibbenjünk felette. Az állítás első része igaz, a második nem. Viszont mégsem igényel különleges tudást. A lényege, hogy Magyarország (és a többi , a Nagy Háborúban vesztes ország )nem indulhatott az Antwerpeni olimpián. Majd jön a csavar, amitől aktuálissá és érdekessé válik.... Az 1920-as olimpia rendezési jogát (1914-ben) Budapest nyerte el, 21 szavazattal, 2. Antwerpen 7 szavazattal.
Az 6/a-hoz, Tündérke válaszára egy wikis irás. A szóban forgó úrat Kabos Endrének hívták és 3-szor nyert olimpiai bajnokságot.:Annak ellenére, hogy jelentős nemzetközi versenyeken több egyéni bajnoki címet is nyert, az egyéni magyar bajnoki címet soha nem sikerült elnyernie. 1929-ben 5., 1933-ban második, 1934-ben negyedik volt a magyar kard bajnokságon. 1935-ben továbbjutott a selejtezőből, de orvosi javaslatra visszalépett a versenytől. 1936-ban a döntőt lábsérülése miatt feladta, így 9. lett. Az Újpesttel 1934-ben harmad-, 1935-ben másodosztályú csapatbajnok volt. 1936-ban már az első osztályban negyedikek lettek. -- Szóval indulhatott volna, más kérdés, hogy nem vb-ről volt szó, azt 1926-ban rendeztek először. (öngugli!!!)
a 6/b-ben fellelhető "öreg leukémiás" polgárpukkasztónak született.
a 6/c- Szemen font-körmön szedett...
a 6/d- szerintem se, de nem találom a cikket...így marad ősmagyarmalac. 200 éve még nem tudták mi az, nem értem miért nem Magyar Göndörszőrű Zsírdisznó vagy ennek valami használható rövidítése a név. Egy időben kivülről fújhattuk mindnek a nevét, 27-en voltak.
A mangalicás oldalak, tele vannak egy-egy sornyi elszólással, de szerintem azokat is kivégezték már.
7 -- Ide nincs mit hozzáfűznöm. Tündérke 3 pont, Tsudri, 1 pont.

Tündérke nyert, mint egyetlen teljes értékű résztvevő...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
Na ez meg a kedvencem és ha elmélyülsz rá fogsz jönni, hogy a helyesírásom abszolute a Nagy Grétsy tanait követi.
Neki az volt a véleménye helyesen, hogy ne törvények szabályok határozzák meg, hanem az legyen ami a legkényelmesebb.

Elmélyültem. Teljesen a zsigereimig, lehet még tovább, mert közben tudod mire jöttem rá?
Az ember egy közönséges sz..zsák. (bárkinek, aki esetleg félre akarná érteni- csakis MAGAMRÓL, önző módon!)

Szerintem ez tetszeni fog: http://www.tintakiado.hu/book_view.php?id=349 http://moly.hu/konyvek/gretsy-laszlo-anyanyelvunk-jatekai
Meg fogom keresni, előbb könyvtárban, a legnagyobbom (-bam, -bim, -bam) úgyis most beszoktatós. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent