• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kattintások közti, szellemi eltévelyedés.

DeletedUser

Vendég
Ha már játszunk akkor játszunk.

Szabályok.
Felteszek pár kérdést.
Bárki válaszolhat, de csak saját kútfőből. Ha nem tudja a választ nincs semmi gond. Akkor jöhet a gugli. Ha a gugli megmondta a választ, akkor forrásjelöléssel be lehet másolni ide. Nem baj, ha mások is elolvassák és esetleg megjegyzik.
Aki választ tesz, az másnap írhatja a kérdéseket (akármennyit, de azért a jó ízlés határain belül). Bárki válaszolhat, de a kérdést mindig az első válaszoló teheti fel.

Pontozás:
Minden válaszoló maximális pontot kap. A gyémántok a tieid, azokat átruházni nem lehet. - Hoshi


Most pedig a kérdések:

1. - Mi a Coanda effektus.
- Elmélet, vagy alkalmazzák is a való életben

2. - Kinek a sírján áll egy egyszerű gerenda kereszt "Csak a teste" felirattal
- Mit jelent a felirat
- Hol helyezkedik el a sír
- Milyen néven született

3. - Mi a kiülönbség a periódusos rendszer és a Mengyelejev táblázat között (ha már Hoshi osztja a gyémántokat)
- Hány elem helyezkedik el a Periódusos rendszerben ( a még fel nem fedezettekkel együtt)
- Hány elem volt az első Mengyelejev táblázatban
- Mikor ismerték el a legutolsó elemet és kik nevezhetik el

4. - Hogy működik a Valószínűtlenségi hajtómű és hogy a Bisztromatikai hajtómű
- Mi a kérdések kérdése
- Mi a válasz
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
2. -Gárdonyi Géza
- Gyanítom, annyit, a szelleme nem.
- Stílszerű lenne az Egri vár, de ez megint csak tipp.
- :eek:Ezt majd kiguglizom...
 

DeletedUser25

Vendég
Ej már Csudri, hiányolom a "Hány éves a mozdonyvezető' kérdést :)
 

DeletedUser

Vendég
A mozdonyvezető életkora fontos! Ezt majd pótolni kell, de először egy szabálymódosítás. Legyen, mondjuk a neve: Új verzió 0.31

Az "Új verzió 0.31" szabálymódosítás szerint, csak az ad le érvényes választ, aki minden kérdésre válaszol. Tehát, miközben megszakad a szívem, @Tunderke válaszát nem tudom elfogadni, még akkor sem, ha a válaszok közt volt hibátlan is. Guglizzon mindenki és a válaszokat (szigorúan forrásmegjelöléssel) másoljátok be ide. Látásmód szélesítésre pont kiváló.
 

DeletedUser240

Vendég
2. -Gárdonyi Géza
- Gyanítom, annyit, a szelleme nem.
- Stílszerű lenne az Egri vár, de ez megint csak tipp.
- :eek:Ezt majd kiguglizom...

NOS, ez így az új verziónak megfeleltetve: kiguglizva a megfejtés :
- "A síron ez a három szó olvasható: "Csak a teste", utalva arra, hogy szelleme alkotásaiban örökké él."
(forrás: http://www.geocaching.hu/poi.geo?id=3228)
és itt van egy másik szöveg, amiből az derül ki, hogy azért, mert alkotásain keresztül a szívünkben él
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.675668145805210.1073741832.637474872957871&type=3
- Ziegler Géza
(forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/Gárdonyi_Géza)

Szedd össze szíved cserepeit csudribudri, ezek voltak a válaszaim. :p:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Már majdnem jó!
Már csak az egyes, hármas és négyes kérdések nincsenek megválaszolva általad. :D :p

- "A síron ez a három szó olvasható: "Csak a teste", utalva arra, hogy szelleme alkotásaiban örökké él."
Szerintem ez nem jó válasz.
Gárdonyi néptanító is volt, méghozzá a szerényebbik fajtából. (lsd. Gárdonyi lámpása)
Azt tudjuk, hogy a sírfeliratot ő szerette volna, ez a végakarata. Tehát egy szerény ember önmaga szellemét nem titulálta volna így. Szerintem a megfejtés az élete végén spirituálissá váló öreg író gondolkodásmódjában keresendő. Meglátásom szerint úgy gondolta, hogy a lélekvándorlás teszi lehetővé, hogy a testéből kilépve más testben fog reinkarnálódni.
 

DeletedUser240

Vendég
Szerintem a megfejtés az élete végén spirituálissá váló öreg író gondolkodásmódjában keresendő.

Pont ezt tükrözi a második link...
:eek: szóval jöhet a 0.32-es verzió...
Nem írtad, hogy az összes pontban lévő összes kérdésre kell válaszolni. Nem elegendő az egyetlen pont összes kérdése.
(Igaz hogy még csak kovács előtt bőrkötény nem voltam, de az aerodinamikában nem mozgok otthon. A leszorító erőhöz akkor van csak közöm, ha a két kicsin pelust kell cserélnem, nekik meg más az elképzelésük.)
 

DeletedUser25

Vendég
Szerintem ez nem jó válasz.
Gárdonyi néptanító is volt, méghozzá a szerényebbik fajtából. (lsd. Gárdonyi lámpása)
Azt tudjuk, hogy a sírfeliratot ő szerette volna, ez a végakarata. Tehát egy szerény ember önmaga szellemét nem titulálta volna így. Szerintem a megfejtés az élete végén spirituálissá váló öreg író gondolkodásmódjában keresendő. Meglátásom szerint úgy gondolta, hogy a lélekvándorlás teszi lehetővé, hogy a testéből kilépve más testben fog reinkarnálódni

Csudri, Csudri, Csudri,,, ez kb olyan, mint amikor Lenin vagy más hozzá hasonló idióta irt/mondott valamit, mert rosszat álmodott vagy nem sikerült az éjszakája és a tanárok elmagyarázták nekunk diákoknak, hogy is értette ezt az illető. Engem speciel majdnem kirúgtak emiatt, mert megkérdeztem, honnan tudja a tanárnő, mi járt a fejükben, mikor irták :)
 

DeletedUser

Vendég
Thor, félreértesz!

Nem szeretem a műelemzést. Szerintem is az egy nagyon szubjektív műfaj és csak az adott témában elég mélyre ásott, tudásban gazdag ember képes értő módon elemezni.

Amiért a fentieket írtam, az a következő.

"A kortársak Gárdonyiról papírra vetett vallomásai és visszaemlékezései egy dologban kivétel nélkül megegyeznek: visszahúzódó, befelé forduló embernek írták le. Társaságban is nagyokat és jelentőségteljeseket hallgató embernek ismerték, megnyilatkozásai visszafogottak, már-már szemérmesek voltak. Külső megjelenése összhangban állt magaviselésével: öltözetével keveset törődő, szikár, barna bőrű ember volt, apró fekete szemei alatt mozgékony orr ült, hangja kellemesen érdes."
"Apja családjának puritán evangélikus hagyományai ötvöződtek anyja szigorú katolicizmusával (a szülők közötti egyezség értelmében valamennyi Ziegler gyereket az anya vallására keresztelték), ő maga középiskoláit református tanodákban járta végig."
"Egerbe költözését követően maga is vallásos lett, de hite egészen sajátos elemekből tevődött össze. Hittel vallotta a szeretet és a szabad akarat hatalmát, ugyanakkor azt is, hogy a világ megértéséhez és Isten megtalálásához a természettudományos megismerés vezet (élete egyik legfontosabb olvasmányaként tartotta számon DarwinA fajok eredete című művét). Emellett a buddhizmus, az okkultizmus és a miszticizmus, ateozófia és a spiritizmus egyaránt erősen befolyásolták vallási szemléletét"
"Érdeklődése is széles körben mozgott, gondolatvilágára és esztétikai érzékére egyidejűleg akár szélsőséges benyomások is termékenyen hatottak. Egyszerre volt például ihletett olvasója a mizantróp és pesszimista Arthur Schopenhauer gondolatainak, szívesen forgatta a világ és az ember nyomorúságáról valló Dosztojevszkij és Reviczky Gyula írásait, ugyanakkor elkötelezett híve volt a szociális radikalizmusnak és gyermeki rajongással viszonyult Dankó Pista önfeledt és naiv tematikájú magyar nótáihoz"
" Az évek múlásával, emberi és szerelmi csalódásai következtében tépelődő, vergődő lélekként egyre inkább elfordult a külvilág történéseitől, s emberi küzdelmei áthelyeződtek benső világába. Nemcsak emberkerülő lett, de távol állt tőle az érzéki örömök élvezete is, egyedül a pipázásnak hódolt állandó szenvedéllyel. A testi örömöknél nagyobbra tartotta a transzcendentális, már-már vallásos imádatot. "

Ezek olvastán nem állíthatjuk, hogy a saját szellemi nagyságát szerette volna a fejfáján jelezni. Mivel tudjuk, a végakarata ez a három szó. Sőt nem csak ez volt, hanem:
"Noha végakaratában arról rendelkezett, hogy szűk családi körben helyezzék örök nyugalomra egri háza kertjében, Eger városa ezt méltatlannak érezte volna "láthatatlan emberével" szemben. November 1-jén bronzkoporsóban fekvő testét alma matere, az egri líceum aulájában ravatalozták fel, s tiszteletére a város mind a huszonhárom templomtornyában megkondították a lélekharangot. Az egyházi szertartást követően – Tordai Ányos egri cisztercita tanár javaslatára – az egri vár Bebek-bástyáján kialakított díszsírhelyen hantolták el, gerendakereszt fejfájára végakarata szerint az azóta legendássá vált szavakat vésték: „Csak a teste!”"

Ezért gondolom, hogy szépírónk nem az írói szellemére gondolt, hanem a spirituális lélekvándorlásra utalt ebben a három szóban.
 

DeletedUser

Vendég
1. A Coandă-hatásHenri Coandă román aerodinamikai úttörő nevéhez köthető, aki felfedezte azt, hogy a környezetéhez nagyobb sebességű folyadék vagy gázsugár követi a közeli konvex felületet is, szinte hozzátapad a felülethez.

-A Coandă-hatás Henri Coandă román aerodinamikai úttörő nevéhez köthető, aki felfedezte azt, hogy a környezetéhez nagyobb sebességű folyadék vagy gázsugár követi a közeli konvex felületet is, szinte hozzátapad a felülethez.

A Formula-1 világában a McLaren, a Sauber, a Ferrari és a Lotus csapatai is kihasználták a Coandă-hatás előnyeit.

Innen gugliztam :D:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Coandă-hatás

Amúgy nagy F1 rajongó vagyok, de valahogy ez a Coanda hatás ( mármint név szerint ) kimaradt.
De az fejből megy, hogy mi lehetett az egyik oka, hogy az FIA betiltotta a kipufogó csövek karosszérián kívüli elhelyezését. :p
 

DeletedUser240

Vendég
Igyekszem helyesen válaszolni, ugyanakkor előre bocsájtom ama meglátásom, miszerint a gugli rosszul tudja, és ezt a világot az @m31oti találta ki! :)
"de még az abroszt kiégető cigarettavégeknek is pontosan kiszámolt matematikai képlet szerint kell elhelyezkedni."
- kivéve ezt, ezt csak a tesóm találhatta ki. :rolleyes: o_O

Valószínűtlenségi hajtómű: "Az Útikalauzban leírtak szerint a véges valószínűtlenségek generálásának elve már réges-régen ismert volt – elég, ha egy Szupra-mütyür 57 Szubmezon Agy logikai áramköreit egy atomi vektor-plotterhez kapcsoljuk, miközben a plottert erős Brown-mozgás generátorba merítjük (a könyv szerint ilyen egy csésze forró, illatos tea). Kutatók hosszú sora próbált olyan szerkezetet építeni, mellyel végtelen valószínűtlenségi mező lenne generálható."
Bisztromatikai hajtómű: "egy számlakönyvben a valóság és a képzelet olyan lényegi szinten ütközik, hogy mind a kettő a másik tulajdonságai veszi fel, és így bizonyos paramétereken belül minden elképzelhető. Azt persze nem lehet megmondani, hogy mik ezek a paraméterek. A bisztromatikai hajtómű a naiv szemlélőArthur Dent szemében olasz vendéglőre emlékeztet, ahol robotpincérek szolgálnak ki robotvendégeket, de még az abroszt kiégető cigarettavégeknek is pontosan kiszámolt matematikai képlet szerint kell elhelyezkedni."
( https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Galaxis_útikalauz_stopposoknak_technológiája )

A kérdések kérdése - sosem derült ki. Bár ezt azért érdemes elolvasni: https://hu.wikipedia.org/wiki/42_(Galaxis_útikalauz_stopposoknak)

A válasz a - 42 ( ehhez akkor is csatolnám, ha nem lenne kitétel. Nézzétek! :
) :)
 

DeletedUser

Vendég
Amúgy nagy F1 rajongó vagyok, de valahogy ez a Coanda hatás ( mármint név szerint ) kimaradt.
Itt egy kis segítség és itt egy kis érdekesség.
Meg egy kis video egy repképes coanda RC-modellről.

ama meglátásom, miszerint a gugli rosszul tudja, és ezt a világot az @m31oti találta ki!
Igen, először másik alapművet akartam kérdésben feltenni (az Attiochiai Szent Kézigránátot vérnyulastul, vagy a Mi a neved zsidóóóó-t Foltisszima Finguszostul), de aztán arra gondoltam, hogy az utikalauz inkább M31otis. :D

A kémiai feladványt meghagyjátok @Hoshi -nak? :)
 

DeletedUser240

Vendég
Nem tudom kútfőből, ráadásul keresni sem egyszerű. Valami olyasmit mondanék első blikkre, hogy a Mengyelejev nem írta meg csak a felső részt. Az alsó két sort később tették hozzá. Mondhatnám azt is, sok lenne a babér, az meg ugye a töltött káposztának sem tesz jót, bár, kinek milyen a gusztusa. De az meg úgy tűnne, savanyú a szőlő.

Néztem a Coandához, a lehető legegyszerűbben a kanál hátulján lefolyó vízzel lehet megjeleníteni... milyen egyszerű...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Mengyelejev nem írta meg csak a felső részt. Az alsó két sort később tették hozzá.
Ha pongyolán fogalmazunk, akkor igen. Ha jól emlékszem, az alsó két sor, az a természetben nem fellelhető elemeket gyűjti.

Mi a különbség a Periódusos rendszer és Mengyelejev táblázata közt?
Elméletileg semmi. A ma ismert Periódusos rendszert elfogadottan hívjuk Mengyelejev féle periódusos rendszernek.
A különbség az az, hogy Mengyelejev idejében (az évszámokkal hadilábon állok) több kémikus próbálkozott az akkor ismert, közel hatvan elemet valamilyen egységes táblázatban megjeleníteni. Mengyelejev úgy helyezte a táblázatába az elemeket, hogy azok tulajdonságait figyelembe véve rendezte a sorokat és az oszlopokat (ne kérdezzétek, hogy mi alapján! :D :D Talán a szabad elektronok száma, vagy az atomsúlyuk alapján ). Az ilyen módon táblázatba helyezett elemek tulajdonságai ismétlődő (periódikus) jellemzőket mutatnak.
A kérdés apropója egy hír volt. A napokban hallottam, hogy a 103. (vagy 113.) elemet most ismerték el és a felfedezők (akik pár évvel ezelőtt fedezték fel) nevezhetik majd el.
 

DeletedUser

Vendég
lepitácsolok!

- Mi a Coanda effektus.
Szerintem legjobb, ha mindjárt őt magát kérdezitek, nem lesz tévedés.
-- Szia Koanda, mi a te effektusod? -- Ennyi és mehetünk aludni.
Segítség nélkül nem tudnám megmondani, de ha valaki bevallja, hogy a fenti szóból hiányzik egy....néhány betű akkor bármi lehet.
Ha mégis esküsztök, hogy minden betű megvan és a helyén szerepel, akkor :
Coanda - Brazil törzs. A Coandáknak nagyon erős a törzsük. Főleg a testük középső részén. Hogy mitől Coandák a fene tudja, viszont van egy híres effektusuk. Ez esős évszakban jön létre és az kell hozzá, hogy a főnök, aki ilyenkor sajátmárkás díszekben, sírva szapulja, az idei gumitermést, megcsapassa magát egy 400m voltnyi, kóborló villámmal. Na ilyenkor azután ripsz-ropsz előjönnek a régi tempók, elfeledett lépések, lejárt szavatosságú jaguár szalámik és az áramütötte tánc, melyre a világ sok országából megérkezik a Pápa.


Henri Coandă román aerodinamikai úttörő nevéhez köthető, aki felfedezte azt,
Sera válaszát sajnos nem tudom elfogadni, akkor sem, ha jobb mint az enyém. Mégpedig a következő tévedések miatt.
-- Nem lehet valami, csak úgy előzetes bejelentés nélkül román.
-- Ha biztosan román, akkor nem lehet aerodinamikai úttörő.
-- Biztos nem köthető semmi a nevéhez, ami meghaladja egy 30 cm-es madzag intellektuális képességeit.
-- Ki van zárva, hogy a Duna-delta 300km-es sugarában bármit felfedezzenek.

1.-- Fenti sorokkal az egyes kérdéskört lezárom
2.-- Gárdonyis kérdések.

Gárdonyit tudtam, mármint a sírfeliratot, minden egyebet, most már tudok mert utána néztem.;)

3.-- Kérdéskör. Az elsőt tudtam, a 2., 3., 4., kérdést nem.o_O
Bár ahogy fellapoztam az egyik hírmondót, azt írja, hogy az 1869-es periódusos rendszer nem volt hibátlan, igaz azt viszont nem írja, hogy ez engem felmentene bárminek a nemtudásával kapcsolatban.

4.-- Persze, hogy 40x olvastam, persze, hogy fogalmam sem volt a válaszokról, de átültem az egyik fotelba. Egyáltalán nem látom a betűket szemcsiben sem, legfeljebb majd együtt alszunk.

o_OAzért nem csatolgattam, mert reméltem elhiszitek, hogy a 10 kérdésből 2-re tudtam a választ 8-ra nem.o_O
 

DeletedUser240

Vendég
Mivel a konfitálást már mindenki megismerhette a mi zseniális séfünk által, így most nem főzünk, nem is sütünk. Kérem szépen, akkor mindenki vegyen elő egy pöti papírt, nézzük a kérdéseket:

1.-Ki írta? "Emlékszem, kiálltam a tornácra, és kinyilatkoztattam a kertemben lakozó összes élőlénynek: „Boldoguljatok, ahogy tudtok! Sok szerencsét!"
- Mi a mű címe?
- Mi az alkotó eredeti foglalkozása?

2.- Hogyan hívják az első mozigépet?
- A feltaláló neve?
- A Lumiere - fivérek ismerhették-e ezt a szerkezetet?

3.- Hogyan nevezik a művészt, aki miatt a pápa megsebesült?
- Milyen jellegű volt a sérülése?
- Melyik pápával esett meg a történet?
- Mi késztette a művészt a tett elkövetésére?

4.- Mi a giroszkóp?
- Mutass be egy egyszerű giroszkopikus hatást!

+ 1 - mit gondol a légy a pohár szélén?
 

DeletedUser

Vendég
Fogalmam sincs, Googlében kerestem.
1. -Itt egy vélemény : Robert Fulghum (1937-) Már az óvodában megtanultam mindent, amit tudni érdemes. ---Nos a cím egy tipp. Ez is leséssel tipp. Lesés nélkül tipp sem lenne.
Nekem csak annyi bajom vele, hogy nagyon AMERIKAI. A csokis keksz zabálás örömének a hirdetése elég szánalmas. A jólét és a kényelem imádata egyfajta önelégült okoskodó hangulatot teremt. Még jó, hogy közben mást is olvasok! Van benne néhány kedves sztori. Például nekem nagyon tetszett a hangya és az ürülékét cipelő lárva esete. De ezek csak jópofa poénkodások. A könyv kiválón példázza a mai amerikai szürkeállomány minőségére, a fogyasztói társadalom szentimentális jellegére. Jellemzően a nagy amerikai írókat Európában szeretik igazán.

2. a - Első mozigép.
b - kérdezzék a Lhümijé fiúkat, azok ott kolbászoltak minden jeles mozigép feltalálásnál. Persze legfőképp a Lajos, aki az első Nagy háború előtt Soroksáron elvette Berta von Kalach hercegkisnémbert és fogathajtó kupát nyert a "Elbán oda-vissza száraz lábbal" távon.
c - még akár személyesen is, bár ez felveti azt a nagyon érdekes illembéli kérdést, hogy ebből a kiváló és szerencsés alkalomból ki mutatta be őket egymásnak.

3.a, -- Pápasebesítőművész.
b, -- Khmm... A serülésnek jellege volt... Mondhatni jellegzetessége... Őőőőő...Azt lehetne leginkább.....Kettesért?.....Egy ilyen veszélyes,.... igen veszélyes,.... sérülés,.... tehát ez egy veszélyes jellegű sérülés volt,.... hogy egész pontos legyek, a sérülés jellege maga a veszély! Talán még vérzett is, szegény hentes,.... akkor pedig, veszélyes vérző jellegű sérülés volt.... Orvos, meg minden kell egy ilyenhez...Kórház, kettes?
c,-- gyakorlatilag ebben a rohanó és veszélyes világban, ahol a szeretet mint olyan kipusztult és hűvös tekintettel szórjuk szét kultúránk évezredek alatt teremtett értékeit, én fennhangon azt hírdetem, mindnyájunk okulására hogy bármelyik pápával megtörténhetett volna, szerencse, hogy csak azzal történt meg akiről beszélünk!! Vele viszont sajnos megtörtént, nem úszta meg!!
d, -- pontosan a művész úr melyik tettére is gondolunk, csak a pontosítás miatt, hogy ne tévedjek és teljesen el tudjunk merülni ebben a témában, ami egyébként is nagy kedvencem. Kutatásaim központi kérdése, sőt egy vezérelv szülője, egy hobby nálam, mit hobby egy-egy....szenvedély szinte már....jah..kh... mit is ....kh...hm... a nevet.. csak egy pillanatra... mondja ki....már nem úgy, hogy nevet, hanem a nevét, hogy együtt nevet...sünk. Elnézést, nagyon be van húzva a függöny és a magamfajta lírikus lelket ez megzavarja.... Érdekes, mintha nem is ezt a kérdést húztam volna....Nem, nem a papír jó,....igen... a kérdés, a kérdés mintha másik lett volna.

4.- Fókás szendvics. Kevés mustáros, pörgettyűs, hebehurgyával.

+1 -- én lefogadom, hogy ezt akkor is megtudjuk mostmár, ha könyörögve kérünk ne áruld el, mert egyáltalán nem szeretnénk megtudni, mit gondol a légy a pohár szélén.

Az előbb 2/8
most 4/13 a --- kettes kérdéscsoport és a 4/1
nem valami combos...
 
Fent