• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kattintások közti, szellemi eltévelyedés.

DeletedUser240

Vendég
Köszi a gondolatokat @m31oti, tegyél még hozzá párat...

1. Helyes a válasz, bár az utolsó helyett a véleményed kaptam...szóval híja van. Leskelődésed nem hiába való. Valószínűleg senki nem teszi a, ha csak 5 könyvet vihetnél magaddal csomagba, ugyanakkor vettem már csomagszám Crayolát, hogy vidám fölnőtteket láthassak.
2. Bár nem így jegyzik, JÓ ÚTON HALADSZ!!!
3. Ez egy anekdota. Amennyiben a te verziód is elhíresül, kedves Karinthy Oti, úgy igaz is, és azon nyomban elfogadva. :D
4. semmiképp sem... és ha nem válaszolsz helyesen tényleg megtudod a +1 -re a választ.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Bár a szívem szakad meg, de a beígért gyémántok szétosztását nem lehet megoldani.
 

DeletedUser240

Vendég
Ne aggódj @Hoshi, szerintem egyébként is azokra a gyémántokra gondolt @csudribudri, amiket a karácsonyi játékon szerzett. :D:D:D
Csak játszunk.
 

DeletedUser

Vendég
1.-Ki írta? "Emlékszem, kiálltam a tornácra, és kinyilatkoztattam a kertemben lakozó összes élőlénynek: „Boldoguljatok, ahogy tudtok! Sok szerencsét!"
Halvány lila gőzöm sincs! :D
Most nem érek rá guglizni, délután haza megyek, majd utána nézek.

2.- Hogyan hívják az első mozigépet?
Hmmm....
Dagerrotípia, kinematográfia, laterna magica (bár a dagerrotípia lehet, hogy fényképezési eljárás). Hirtelen ezek ugrottak be. Pathe fivérek, Lumier fivérek, Edison, Gaumont.
Ami biztos, az első mozgókép egy lóról készült vágtatás közben, de ezt nem egy db. géppel vették fel, hanem egymás mellé állított fényképezőgépekkel.

3.- Hogyan nevezik a művészt, aki miatt a pápa megsebesült?
Lövésem sincs. Nem hiszem, hogy arra a török fickóra gondolsz, aki megsebesítette II.János Pál pápát.

4.- Mi a giroszkóp?
Végre valami, amit tudok. Talán, ha azt mondom, búgócsiga. Egy gyerekjáték a múltból.
Anno a seregben használtuk a griszkópot, mint helyzetmeghatározó eszközt (ugyanitt használtuk a légszívós pszikrométert is)
Erre majd linkelek egy youtube videót a Clickspring-től, szintén, ha hazaértem.
 

DeletedUser240

Vendég
Halvány lila gőzöm sincs! :D

Ez helyes válasz a saját szemszögedből. :D (elfogadjuk? a megfejtés úgy is m31otié, az utolsó kérdést kivéve)

kinematográfia

Hogy kinek a fia? Ne becézd, és megvan. Azért azt tudod, hogy nem vagyok sem szőke, sem darázs derekú ( bár félig szintén árva, de ez a koromnak köszönhető), ideszórod a szavakat, én meg válogassak...:eek::D
Lumier fivérek
így-így
Az utolsó választ ld. m31oti- nál.

3.- Hogyan nevezik a művészt, aki miatt a pápa megsebesült?
Lövésem sincs. Nem hiszem, hogy arra a török fickóra gondolsz, aki megsebesítette II.János Pál pápát.
Erre lehet, hogy nem tudja a választ mindenki, és valószínű, hogy valódi könyből guglizható csak ki... ha nem megy, el fogom mesélni.
(ez nem fenyegetés)

Talán, ha azt mondom, búgócsiga. Egy gyerekjáték a múltból.

Nagyon klassz példa, most kaptak a kicsik egyet-egyet fából. Magáról a hatásról is tudsz írni? (tudom, ez már telhetetlenség)
Közben elmondom, hogy állítólag, ha a cimborád biciklijének gumiját feltöltöd vízzel, egyenesen hazafelé veszi az irányt. :D én nem tudom, csak mondták...
 

DeletedUser

Vendég
Magáról a hatásról is tudsz írni?
Hogyne tudnék. Épp ezért ne hidd el a bicóba vizet töltős sztorit.
A lényeg, hogy ha megpörgetsz egy macskát és feldobod, akkor az mindig talpra esik. Ugyan ez a helyzet a vajas kenyérrel is. Ha a macska hátára rögzítesz egy vajas kenyeret, akkor a perdületenergia kiegyenlítődik és a szerkezet el kezd levitálni. Az irányítás is egyszerű. Tudjuk, hogy a kifreccsenő kávé mindig a nyakkendőn landol. Tehát a giroskópikusan pörgő, levitáló macska/vajas kenyér antigravitációs motorunkat leöntjük kávéval és az útirány felé lógatunk egy nyakkendőt.
Csodálatos ez a mai modern kor!
 

DeletedUser240

Vendég
Csak ámulok!
Még jó, hogy a végén te osztod a pontokat. Szerintem eddig fej-fej mellett m31otival. Majd megmondod, ki kérdez holnap... :D
 

DeletedUser

Vendég
Tsudri utolsó válaszát azért kell kívülről megtanulnia mindenkinek, mert egyetemes válasz nem csak a girosz, a pók, az univerzum és az élet néhány, még nem tisztázott kérdésére. Ezenfelül jól hangzik, kiválóan lehet vele időt nyerni, talán még lóversenyeket is, bár itt ajánlott a kisebb földközeli tétek kipróbálása.
 

DeletedUser240

Vendég
Tiii, ketten, ha összefogtok, előbb-utóbb feltaláltok! Vagy feltálaltok, még nem eldöntött.
 

DeletedUser

Vendég
Nagyon kíváncsi a vagyok a 3. kérdés válaszára, mert semmit nem találtam róla neten, pedig nagyon elszántan keresgéltem.:)
 

DeletedUser

Vendég
Tipp a 3. kérdéshez

Talán Michelangelo az a művész? De ez tényleg csak tipp :)
Amúgy tényleg nagyon érdekel a történet :D
 

DeletedUser434

Vendég
Tulajdonjog.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Szerintem eddig fej-fej mellett m31otival
Egy kulisszatitok rólam.
Azért keresem a nagy emberek társaságát, közelségét, mert abban bízom, hogy távolról nézve, mások, nagy embernek látnak.
Éppen ezért örülök, hogy M31otival emlegettek egy lapon, de meg kell jegyeznem, az én fantáziám monochrom az övé mellett. Sőt, a látható spektrum nem rendelkezik annyi színnel, amennyivel ki lehetne fejezni a fantáziáját.

Haza értem, nekiállok guglizni. Nehogy felfedjétek a válaszokat addig.

Addig itt a Clickspringes giroszkóp.


 

DeletedUser

Vendég
  • Johanna papissa VIII. János (855858) – Egy 13. századi legenda szerint IV. Leó után VIII. János néven egy nő került a pápai trónra. Valójában nem létezett.
Nem tudjuk mi az igazság női pápa vonalon.
Ezt is úgy túrtam a w-ből

Azért keresem a nagy emberek társaságát, közelségét, mert abban bízom, hogy távolról nézve, mások, nagy embernek látnak.

A nagyemberség tökéletes szinonimája vagy kár tagadni, itt nincs apelláta. Ezt a szót veled kapcsolatban találták fel.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
Nehogy felfedjétek a válaszokat addig.
Meddig kedves csudri? Azért majd szólj, ha már nyálad folyatva a kispárnádra, édesdeden hortyogsz. Lécci.

Nem tudjuk mi az igazság női pápa vonalon.
Ezt is úgy túrtam a w-ből

Nagyon jó, hogy ennyi infó van a láda fiában. - Javasolnék 1 + pontot megítélni otinak.
Erről jut eszembe, hogy tkp. a Fekete Madonna is állítólag vezető volt, nem a szakállas barátja volt a góré.
 

DeletedUser

Vendég
Erről jut eszembe, hogy tkp. a Fekete Madonna is állítólag vezető volt, nem a szakállas barátja volt a góré.

Nekem meg az, hogy nem hagyom magam becsapni vagy bekukkanthatok a szakáll mögé vagy marad az eredeti verzióm, miszerint : Tutti, hogy szakállat cseréltek.
 

DeletedUser

Vendég
Meddig kedves csudri?
Az első kérdést passzolom.
II.Gyuláról olvastam eddig, amit felleltem. Érdekes volt, sokat megtudtam róla, de a kérdésedre a választ nem. Ezt is passzolom.
Most megnézem a mit ír az internet az első mozigépről.

Mivel a kérdéseket te tetted fel ezért te hirdetsz eredményt, meg neked kell @Hoshi tól kicsikarni a gyémántokat. Nekem nem adott. Fukar. Ezért én a lyukas zoknimat tudom csak adni. De Te nő vagy, meg Tündér ...

Nagyon köszi. Ismét végig olvastam pár dolgot, amit korábban tudtam és érdekelt, de mára már megfakult.

A mozi születése.
Wiki - Film
Kinematográf


A giroszkópot ma kihagyom, elméletileg azt amúgy is tudtam.

A légy pedig mit gondol? Világosíts fel!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
marad az eredeti verzióm, miszerint : Tutti, hogy szakállat cseréltek.

ezt én is vallom

A történet, amit ígértem: ( nem túl hosszú, ne tessék hátra dőlni )
Először is @Sera, a tipped jó, a másik szereplő Michelangelo Buonarroti. A SZOBRÁSZ. ( ez egy másik történet, hogy miért emeltem így ki)
Annyit mindenképp elöljáróban, hogy különös kapcsolatuk volt kettejüknek, amit szépen példáz az is, hogy amikor a pápa, nevén nevezve II. Gyula,
megbízta a mestert a Sixtus kápolna mennyezetének kifestésével, már volt egy kisebb vitájuk, mert a pápa csillagos égboltra gondolt, és hát tudjuk, mi volt Michelangelo elképzelése. Aminek a végén a Gyula pápa csak annyit mondott: - Azt fest, amit akar! -és otthagyta.
Szóval Michelangelo nem volt hajlandó beengedni addig senkit a kápolnába, míg nem fejezte be a rábízott feladatot. Hiába kérte a pápa, mindannyiszor elutasító választ kapott. De a mi jó pápánk rendkívül kíváncsi ember lévén egyik este belopózott, hogy meglesse milyen lesz a mű, mikor is a mester észrevette, hogy VALAKI bent van a kápolnában, elkiáltotta magát az állványzaton, amin éppen volt - Nem megmondtam, hogy nem jöhet be senki!!! - ezzel fogta a festékes vödröt, elhajította, az pedig pont fejen találta a leskelődőt.
A másnapi misét Gyula pápa, fején hatalmas fehér kötéssel celebrálta.
Mentségére legyen írva Michelangelonak, hogy a fejére rögzített egyetlen gyertya derengő világánál nem láthatta, ki volt az illető, aki benyitott hozzá.

Ez lehet csak az urbánus legenda része.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
Akkor most nézzük a pontozást:

1.-Ki írta? "Emlékszem, kiálltam a tornácra, és kinyilatkoztattam a kertemben lakozó összes élőlénynek: „Boldoguljatok, ahogy tudtok! Sok szerencsét!" oti
- Mi a mű címe? oti
- Mi az alkotó eredeti foglalkozása? - erre végül senki nem válaszolt, lelkész az úr

2.- Hogyan hívják az első mozigépet? csudri
- A feltaláló neve? ezt oti hamarab írta de lehet minkettőtöké - csudrié is
- A Lumiere - fivérek ismerhették-e ezt a szerkezetet? oti

3.- Hogyan nevezik a művészt, aki miatt a pápa megsebesült? Sera
- Milyen jellegű volt a sérülése?
- Melyik pápával esett meg a történet?
- Mi késztette a művészt a tett elkövetésére?

4.- Mi a giroszkóp? csudri
- Mutass be egy egyszerű giroszkopikus hatást! csudri- meg @m31otijé 0,03 pont!!!

Oti kapott +1 pontot, ugye, Sera pedig azért , mert rendkívüli tudásszomja.

Az eredmény világos és egyértelmű: m31oti, várjuk a holnapi kérdéseket!
A többieknek további kitartó érdeklődést kívánok!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent