• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kattintások közti, szellemi eltévelyedés.

DeletedUser

Vendég
Thykwa beszámolójához még hozzátenném, hogy a nyuszi és a tojás a tavasz jövetelét, valamint a növényzet és a termékenység megjelenését hirdetik. Ezeket a szimbólumokat még a kereszténység előtti korszakból vettük át.:)
 

DeletedUser

Vendég
A tojásfestést 1889 környékén találták fel unatkozó belga szerzetesek, miután az egyik tyúkjuk véletlenül beleült a palettába és tojásrakásig nem sikerült kézre keríteni a megdöbbent szárnyast. A korabeli kódexek szerint ez a vidám intermezzo nagy lökést adott egy akkor még megoldatlan probléma kiküszöböléséhez, melynek eredményeképpen megalkották az első lejtővel hajtott, ló nélküli szekeret. A két eset mélyebb összefüggéseit sajnos azóta sem világították meg a kutatók. :D

Elnézést :oops:
 

DeletedUser902

Vendég
A tojásfestést 1889 környékén találták fel unatkozó belga szerzetesek, miután az egyik tyúkjuk véletlenül beleült a palettába és tojásrakásig nem sikerült kézre keríteni a megdöbbent szárnyast. A korabeli kódexek szerint ez a vidám intermezzo nagy lökést adott egy akkor még megoldatlan probléma kiküszöböléséhez, melynek eredményeképpen megalkották az első lejtővel hajtott, ló nélküli szekeret. A két eset mélyebb összefüggéseit sajnos azóta sem világították meg a kutatók. :D

Elnézést :oops:

El van nézve! :D Háháháháháhá :D
 

DeletedUser256

Vendég
Gyere máskor is! Örömmel fogadnánk, ha Te is tennél fel néhány kérdést, Aviator! :D
 

DeletedUser

Vendég
Köszönöm :)

Hümm...ha jól láttam a topik elejét, 4 kérdést kellene? :)
 

DeletedUser

Vendég
Utánad majd kérdezek én is valamit. :D :p
Ám legyen. ;)

Akkor a négyes:

1:
"Neem...a nyúl az!"
Kérdés: ki mondta és hol?

2:
Melyik filmjében akarja megölni Napóleont Woody Allen?

3:
Melyik világhírű zenekar klipjében szerepel egy nagyon pici képsoron az Első Emelet együttes?

4:
Merrefelé találhatók a Langerhans-szigetek?
 

DeletedUser902

Vendég
Háháháháhá :D

1. Tim a varázsló a barlangnál Arthurnak a Gyalog galoppban. :D /Kedvet is kaptam, úgyhogy hamarosan újra megnézem... :D /

2. Talán a Szerelem és halál (1974-ből)? :)

3. Dire Straits : Money for nothing :D

4. Számomra ez volt a legkedvesebb kérdés. :D
Langerhans 1869-ben írta le a hasnyálmirigyben azokat a sejtcsoportokat, amelyek a külső elválasztású mirigyek közti kötőszövetben találhatók, és amelyeket felfedezőjük után Langerhans-szigeteknek, manapság inkább szigetszervnek nevezünk.
 

DeletedUser

Vendég
Jóóó reggelt! :)

Szép, gratulálok :)

Akkor most kérdezel? Mert már lyukas az oldalam :D

Egyébként pedig: "Always Look on the Bright Side of Life"
 

DeletedUser902

Vendég
Okés. :D Nem venném a lelkemre, hogy miattam legyél lyukas.... :D Igazából, csak 1 kérdést tettem volna fel, de (Hoppáááá....) 4 lett belőle! :D

(Az én első kérdésem a kedvenc állataimmal kapcsolatos. :D )

1. Ki volt az az olasz ember, akiről elnevezték azt az érzékszervet, amely a halak bőrében elhelyezkedő zselatinos, kocsonyás anyaggal teli csatorna, és egyfajta elektromágneses érzékelőként működik? Mikor írta le ezt a felfedezését? :D

2. Hány magyar királynőnk (nem királyné!) volt a történelmünk során, és kik voltak ők? :D

3. Melyik magyar színészünk kapott a cannes-i filmfesztiválon a legjobb férfi főszerepért díjat? Melyik szerepéért kapta és mikor (XX. század)? :D

4. Kiről nevezték el azt a díjat, amit 2002 óta osztanak és eddig csak 2 magyarnak sikerült megnyernie? Melyik tudományos területen tevékenykedtek? :D (Segítség, ha kell: az oslói egyetem matematika tanszékének kezdeményezésére hozták létre!)
 

DeletedUser

Vendég
Lelked megnyugodhat :D

Hopp...ezt legalább tudom: a Lorenzini-ampullákról van szó. (Stefano Lorenzini - 1678).

Az összes többiért erősen Gugliznom kellene, az ér? :D
 

DeletedUser

Vendég
Jóvan :D

Ugorjuk akkor bele:

2 királynő:
Mária, 1382-1385 és 1386-1395
Mária Terézia, 1740-1780

Színész:
Páger Antal 1964 (Pacsirta)

Díj:
Niels Henrik Abel (Abel-díj) norvég matematikus
Lax Péter 2005-ben (parciális differenciálegyenletek, folyadékdinamika, számításelmélet)
Szemerédi Endre 2012-ben (kombinatorika, számelmélet, algoritmuselmélet)
 

DeletedUser

Vendég
Jár a taps! :D Ugye nem is volt annyira nehéz? :D
(meghajlás)

Nos, amíg bírom a gépelés és olvasás képességét, addig valóban kivitelezhető. :D

(különben is: igazi magyar ember orron át fogyasztja az Erős Pistát :D )
 
Fent