• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kattintások közti, szellemi eltévelyedés.

DeletedUser296

Vendég
upload_2016-3-11_21-35-40.png
 

DeletedUser256

Vendég
Dyane, nem kép, hanem a linkje az oldalnak! És lehetőleg ne magyart! :D
 

DeletedUser296

Vendég
Na jó én asszem -4 pont hátrányból indulok ebben a körben:D:D:D
 

DeletedUser256

Vendég
Idegen nyelvű fórum moderátorainak profilja, akiknek tüncis profilképük van. Ebből kell megkeresni képenként egyet-egyet.
 

DeletedUser256

Vendég
csa o, én me gyek, nag y o n b e las su lt a g é p e m . .... . : D
 

DeletedUser296

Vendég
Na jó ezt a kört Vanek nyerte, jöhetne már a következő kérdés:D:p
 

DeletedUser256

Vendég
Öhömm... Igen, úgy volt hogy még teszek fel kérdést... A remény hal meg utoljára :cool: :D:D:D
 

DeletedUser

Vendég
Utólagos engedelmeddel Varga2002, tennék fel én egy kérdést. :)
Ugyebár a Húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe. A Biblia szerint Jézus a pénteki keresztre feszítése után, a 3. napon vasárnap feltámadt.
A valláson kívül, a tavasz kezdetének ünnepe is.
Kérdés: Hogy jön a képbe a húsvéti nyuszi, és a tojás? ;)
 

DeletedUser902

Vendég
Mivel számos kultúrában a nyuszik szoros kapcsolatban állnak a Holddal, Eostre istennőt nyuszik képében ábrázolták. A húsvéti tojásokat hozó nyuszi története eredetileg Németországból származik. A hagyomány szerint, a jó gyerekeket a Mágikus Nyuszi, az Oschter Haws egy csokoládétojásokkal teli kosárral ajándékozza meg. Egy régebbi történet szerint pedig, egy asszony, aki nagyon szerette a gyerekeket, színes tojásokkal teli kosarakat rejtett el oly módon, hogy azt a gyerekek hamar megtalálják.
 

DeletedUser256

Vendég
Utólagos engedelmeddel Varga2002, tennék fel én egy kérdést. :)
Engedélyezve :D, és én is teszek fel egyet:
Hogy jön ehhez az, hogy a nyuszi tojja a tojást? :)
A Biblia szerint Jézus a pénteki keresztre feszítése után, a 3. napon vasárnap feltámadt.
Nem vasárnap, hanem szombatról vasárnapra virradó éjjel, csak Mária Magdolna "a havercsajszivalXD" vasárnap reggel találta meg. :)
 

DeletedUser902

Vendég
Hmmmm...... tojás alakú nyúlbogyók?! :D
Egy történet szerint az egyiptomi Oster (Eostre) istennőnek volt egy kedvenc madara, amely színes, díszített tojásokat tojt neki. Egy alkalommal az istennő tréfából nyúllá változtatta, de szegény madárból lett nyuszi, továbbra is díszes tojásokat tojt az istennőnek. A másik történet egy német szerzetes érdekes felfedezéséről szól, aki a húsvéti holdban egy nyúl képét vélte látni. Szintén a németekhez köthető az a magyarázat, miszerint összetévesztették az eredetileg tojást tojó gyöngytyúk (a gyöngytyúk német neve: Perlhuhn (Haselhuhn)) és a nyúl (der Hase) szót. A rejtély talán sosem oldódik meg. :D
De maradt a színes tojás és a nyuszi! :D
 
Fent