• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kattintások közti, szellemi eltévelyedés.

DeletedUser240

Vendég
:eek: Jézusom. EZT be kellene tiltani! Bár épp hasonlót hallottam most a Kocsonya farsangon. :D:D:D

Néztem én ezt a diéta dolgot, de nem tudtam kibogarászni semmi használhatót.
Egyébiránt, ha jobban belegondolok, és elvonatkoztatok a banántól, az ideális súlycsökkenés egy ilyen jellegű akciónál heti fél-egy kiló. Így számolva az egy kilóval 10 hét. Viszont a banán diétáról azt is olvastam, csak 2 hétig lehet alkalmazni, vagyis ha 2 hetenként abba hagyja az úriember mondjuk 2 hétre, akkor a duplájával kell számolni. Vagyis 20 hét alatt tud 10 kilónyi súlyt veszíteni.
 

DeletedUser

Vendég
+1
Semmi konkrét dolgot nem találtam róla, így tippelek:
a, Feszty Árpád
b, A magyarok bejövetele ( Feszty-körkép )
c, Jelenleg az ópusztaszeri Nemzeti Történelmi Emlékparkban látható
d, Feszty Árpád, Jókai Rózát, Jókai Mór fogadott leányát vette feleségül.
 

DeletedUser434

Vendég
Tulajdonjog.jpg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek

Veterán
Nálam "a videó nem elérhető". De hát ez van. Nem akarok minden böngészőben belépni a fb-ra; ha meg e nélkül nem engedi megnézni, akkor nem nézem meg.

Egyébként a Tündis verzióra: a) 29-29; b) Tündi úgysem tudja ellenőrizni a megoldás jóságát, így Havas bármit mondhat. :D De ha ez nem jönne be, akkor ha kihúzza a fiókból a bugyit ellenőrizni, hogy az milyen, akkor Havasnak úgyis meg kell mutatnia; onnantól meg úgyis látja a bugyit. :D
De azért elég életszerűtlen ez a dolog, mert ki az, aki Tündi bugyijaira kíváncsi?!? Pláne, ha csak kétféle van neki (még jó, hogy nem az össz-számuk a kettő). :D :D :D
 

DeletedUser240

Vendég
Tudom, csak mulatság, de ha Vanek mégis szeretne segíteni Havasnak, szerintem ismétléses permutáció.
 

DeletedUser

Vendég
Upppssszzzz....
Itt nem volt eredményhirdetés?

Azt hiszem le kell vonnom az eddigi nyereményemből három és egynegyed gyémántot. Hoshi, a levont gyémántjaimat oszd szét a halmozottan hátrányos Elvenarionoknak.

Hát megállapíthatjuk, hogy Tunderke és Sera szinte teljesen egyforma (jó) válaszokat adott az első kérdéscsoportra, illetve nem válaszoltak az utolsóra. Az utolsó kérdés átverős volt. A banán közel 20%-a cukor. A banándiéta olyan, mint Gombóc Artúr fogyókúrás csokidiétája. Nem lehet fogyni vele. :D

A plusz kérdést csak Sera válaszolta meg, majdnem helyesen.
Volt egy kérdés, hogy mivel kapcsolódik a mű a költőhöz. A mű úgy kapcsolódik, hogy a festő egy bibliai témájú körképet akart festeni, de az apósa lebeszélte és ő ajánlotta a magyarok bejövetelét, mint témát.

Ezek után szerintem megegyezhetünk mindannyian, hogy Sera a következő kérdésgyáros.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
:) Szegénykém már majd megszült eddigre, vagy megőszült...
 

DeletedUser

Vendég
Jó reggelt :)

Kicsit később teszem fel a kérdéseket, mert habár készültem, elfelejtettem elmenteni a szöveget, és így még az előző kérdéssorom van csak meg :oops:
 

DeletedUser

Vendég
1, Milyen nemzetiségű volt Wolfgang Amadeus Mozart?
Melyik városban született?
Ki volt az első nagy szerelme, akinek később a húgát vette feleségül? 3 pont

2, Egy A vércsoportú anyának, és egy B vércsoportú apának a gyermeke milyen vércsoportot örökölhet a szüleitől? 2 pont

3, A Görög mitológia szerint, ki volt az a bőbeszédű nimfa, aki Hérát tartotta szóval, míg Zeusz a szerelmi kalandjait élte?
Mivel bűntette az istennő a nimfát, miután rájött a félrevezetésre? 2 pont

4, Egykori tévés bemondónkhoz, Varga Józsefhez köthető, a televíziózás egyik legviccesebb bakija. Esténként az esti mesét nők olvasták fel. Egy alkalommal teljesen váratlanul rosszul lett a bemondónő, és Varga Józsefet kérték fel, hogy helyettesítse.
- Szervusztok gyerekek! - köszönt illendően.
A meséből mindössze csak 1 mondatot olvasott fel, ekkor az operatőr elsötétítette a képernyőt. Miért? Hogyan kezdődött a mese? ( Neten 2 verzió is fent van, mind a kettőt elfogadom ) 3 pont
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser256

Vendég
Fecske anyó vagyok, itt ülök a tojásaimon és füstös farkam lóbálja a szél :D
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Bocs az elmaradásért.

1, Mozart osztrák származású volt.
Salzburg városában született.
Első nagy szerelmét Aloysia Weber-nek hívák. Később mégis a húgát, Constanze Weber-t vette feleségül.

2. Egy A, és egy B vércsoporttal rendelkező szülők gyereke örökölheti az alábbi várcsoport kombinációkat: A, B, AB, és bizony lehet 0-ás vércsoportú is. Tündérke 1,5 pont

3. A keresett nimfát Ekhónak hívták.
Az istenek királynéja mikor rájött a cselre, büntetésből Ekhót azzal sújtotta, hogy örökké mások mondatait ismételgesse, és még azt se tudja egészen kimondani, csak mindig a végét ismételje el.

4. Tündérke linkjében el lehet olvasni az egész történetet, így nem gépelném be. Tündérke 3 pont Varga2002 1 pont

Ha valaki játszik még, én biztos felnézek és válaszolgatok a kérdéseire.
 

DeletedUser256

Vendég
Én nem kapok pontot, én csak tündérke, mert az ő válaszát írtam ki egészbe :)
 
Fent