• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Játékosmozgatás

Nem látunk bele a programkódba, de olyan figyelés van benne esetleg, hogy pl 3 havonta 1x belépő játékost nem mozgattok át, pl én ilyen szomszédot kaptam, jött velem az új helyre, csak most közelebb van :)
Feltételezem a célja az az egésznek, hogy az aktív játékosok minél közelebb és a térkép közepén legyenek.

Üdv

d.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Nem látunk bele a programkódba, de olyan figyelés van benne esetleg, hogy pl 3 havonta 1x belépő játékost nem mozgattok át, pl én ilyen szomszédot kaptam, jött velem az új helyre, csak most közelebb van :)
Feltételezem a célja az az egésznek, hogy az aktív játékosok minél közelebb és a térkép közepén legyenek.

Üdv

d.

Emögött az ötlet alapból az, hogy az inaktív játékosok inkább kifelé mozognak, mintsem befelé, így a mozgatások rendszeressége után azt várjuk, hogy középen többnyire aktív játékosokkal fogsz találkozni.
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Nem tetszik hogy elvették a helyhez kötés lehetőségét. Sok munka van abban hogy egy jó piacot alakítottunk ki a térségben ahol vagyok. Vannak fontos szomszédjaim, akik valószínűleg szintén szívesebben maradnának ott ahol most vannak. Lehet hogy akad pár inaktív a környéken, de nem ez a fontos. Ha most áthelyeznének valahova ahol kevesebb az inaktív de mindenki csillag nélkül kereskedik, akkor évek munkáját kezdhetném elölről.
Szóval én ennek nem örülök.
 

Xandria

Erős harcos
Sziasztok!

A múltkori nagy átmozgatáskor, régi szomszédaim 90%-át lecserélték jól visszapacsizó nagyvárosra. Ennek nagyon örültem, mert volt köztük jópár inaktív, és a piac is felpezsdülni látszik. Azóta egyesével, suttyomba cserélgetik le őket, épphogy csak elindított zombifalura. Magyarul pakolgatják vissza az inaktív kócerájokat. Ezek szerint nem vagyok közel a térkép közepéhez (értem én). Csak akkor voltam, mikor aktív nagyvárosokat telepítettek körém? (Nem értem én...)
Emögött az ötlet alapból az, hogy az inaktív játékosok inkább kifelé mozognak, mintsem befelé, így a mozgatások rendszeressége után azt várjuk, hogy középen többnyire aktív játékosokkal fogsz találkozni.
Ezek után, arra én is kíváncsi vagyok, hogy tényleg fogok-e velük találkozni!? ;)
 

Amarie

Újonc
Sziasztok. Az első mozgatással nem jártam jól, a másodikkal,jobban, ami a szomszédi segítséget illeti.
A piaci vásárlásoknál még inkább negatív a tapasztalatom. Az eredeti helyen x-z, nyersanyag volt mindig hiánycikk. Most meg más. Ennyi.
Nem örülök neki,hogy a választás lehetősége kikerült. Aki nem akart, bejelölte,és maradt. És ha hetente van mozgatás,akkor meg végképp értelmetlen a piaci fellendülésre hivatkozni. Szerintem.
Üdv. Amarie.
 
hetente kezdhetem körbepacsizni a térképet..hogy új ismeretséget keressek,akik visszapacsiznak... .. .ok... határeset... .:( viszont..órákat vesz el..amíg betölti a városok teljes térképét a játék..., amíg megrajzolja a várost..és utána 1 pacsi helyét megkeresni... kb...20-25 mp..amíg egy 8. korszak felett fejlesztett várost betölt a gép..és utána lehet nézelődni.....ez..kb.. 1-2 perc városonként... ha már a sok kapcsolat a lényeg... kéne egy gyors pacsi lehetőség... az nem viszonzott városoknál.. ..ha a városra kattintok..akkor belépek a városba... ha csak a város nevére..akkor gyors pacsi..opció...úgy is az átlagosan normális kereskedés.. a csapaton belül történik... .az ősi csodákból..kiteszik az idegeneket... stb.. .. lehet átírom az ötletek forumra is.. thx... RS..
 
Mobil appról működik a térképen a gyors pacsi. Én pc-ről játszom, de ilyenkor átváltok mobilra és gyorsan megvagyok.
ok... sajna..kizárólag pc-ről játszok... :( mobil app-ot..még nem használtam.... lehet a végén még belekényszerülök hogy ezért használjak egy okos telót...? hmm.. thx..bill :)
 

Kira7

Veterán
hetente kezdhetem körbepacsizni a térképet..hogy új ismeretséget keressek,akik visszapacsiznak... .. .ok... határeset... .:( viszont..órákat vesz el..amíg betölti a városok teljes térképét a játék..., amíg megrajzolja a várost..és utána 1 pacsi helyét megkeresni... kb...20-25 mp..amíg egy 8. korszak felett fejlesztett várost betölt a gép..és utána lehet nézelődni.....ez..kb.. 1-2 perc városonként... ha már a sok kapcsolat a lényeg... kéne egy gyors pacsi lehetőség... az nem viszonzott városoknál.. ..ha a városra kattintok..akkor belépek a városba... ha csak a város nevére..akkor gyors pacsi..opció...úgy is az átlagosan normális kereskedés.. a csapaton belül történik... .az ősi csodákból..kiteszik az idegeneket... stb.. .. lehet átírom az ötletek forumra is.. thx... RS..
Szia!
Pc-n ( Windows 11 és Edge ) lemértem, közepes grafikai beállításnál, városomnál megnyitottam a térképet ( 600 feletti tartományom van ) , lementem a térkép szélére ott megnyitottam 17-18-s szintű várost ott pacsiztam és vissza léptem a térképre ez volt 19 másodperc, magas grafikánál 25 másodperc. Azért ez nem órákba tart, de ha lassú a géped akkor javaslom a beállításoknál vedd lejjebb a grafikai felbontást és gyorsabb lesz.
Viszont amit írtak az appról a leggyorsabb :)
 

Calyr

Veterán
ok... sajna..kizárólag pc-ről játszok... :( mobil app-ot..még nem használtam.... lehet a végén még belekényszerülök hogy ezért használjak egy okos telót...? hmm.. thx..bill :)
BlueStacks. Keress rá, Pc-re app környezet, remek program. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Polett

Újonc
Nem akarom, hogy mozgassanak sehova.:mad::mad::mad: Nem is értem. Miért is nem lehet a játékosok kívánságát figyelembe venni? Nem ezért volt az a jelölési lehetőség, amit sikeresen elvett a csapat. :mad::mad::mad:
Ezek után nem fogom sajnálni itt hagyni ezt a játékot, pedig van 3 városom. :mad::mad::mad:
Tiszta agymenés ez a folyamatos áthelyezés. Hihetetlenül bosszantó!!!! :mad: :mad: :mad:
Remélem ennek a csapatnak semmi köze a "grepolis" játékhoz, mert most már egyértelmű, hogy váltani kell.
 
Utoljára szerkesztve:

Mathyasrex

Újonc
Ügyes húzás volt ez a mozgatás...:mad::mad::mad: Eddig volt a teljes felderített térképemen kb. 5 zombi, most megszámoltam, a mozgatás után 47:eek:!!! A piac is egy kalap kakaó. PC-n a tesókkal pacsizok, a többit inkább kihagyom, nem ér annyit, hogy minden városba belépjek (566 teljesített tartománnyal van néhány szomszéd, akihez benézhetek...). Ritkán van szükségem aranyra, akkor viszont belépek telón - vagy elorozom az asszony tabletjét ;-) - és ott gyorsan végigpörgetem.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Mozgatáshoz: javasolnám úgy állítani a programot, hogy ok, az aktívak középre mozognak, de vizsgáljátok azt is, hogy azonos testvériség tagjai ne nagyon kerüljenek egymás mellé, hiszen ezzel nem nő, hanem csökken összességében az aktív szomszédok száma.

Szomszédolás: csakis teló, gépen (n)agyhalál lenne időben... Úgy áll a fejlesztés, hogy egyes funkciók gépen, mások telón a gyorsabbak, többet tudók, jobbak. Időspórolás és játékélmény javulást ad, ha váltogatod, mit melyik felületen csinálsz.
 

Xenia

Veterán
Szuper! A mozgatásokig a winyandori városomban alig-alig találkoztam iciri-piciri várossal. Most a szomszédaim 55-60 %-a pici város :( A piacomnak ez nagyon betett.
Az lemaradt, hogy nem engemet helyeztek át. Én maradtam a helyemen.
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok,
Én egyet kell értsek eme drasztikus lépéssel, mert a funkció, ami lehetővé tette a helyben maradást akkor is bekapcsolva maradt, ha az illető inaktívvá vált.
Szerintem talán az lehetett volna még enyhébb, de szintén a játékos életébe való "beavatkozásos megoldás", hogy ezt a funkció 2-3 hónap inaktivitás és pár levél emlékeztető után automatikusan kikapcsolt volna, és azonnal mozdult volna egyet az adott város a térkép széle felé... majd hetente még tovább és tovább, el a közepétől helyet adva az aktív városoknak.

Kérdésem is lenne:
Lehet tudni valamit egyébként a háttér logikáról, hogy mi alapján ki hogy mozdul? Ha lehet, akkor csak annyi lenne, hogy az aktív a közepe felé, az inaktív a széle felé? Vagy van más befolyásoló tényező is?

Én pl. szeretném ha a heti költözések folyamán minél több játékos a felfedezettjeim között maradna (vagy idővel visszakerülne), akivel:
- több levelet is váltottunk egymással x időn belül (hülye példa, de legyen a több mint 8 levél az elmúlt 2 hónap)
- akinek a piaci ajánlatait sűrűn elfogadom x időn belül
és minél kevesebb játékos maradjon a felfedezettjeim között, aki
- a Testvériségem tagja (bővítve ezzel a piaci lehetőségeket)
..
szándékosan írtam "minél több/kevesebb játékos"-t és nem pedig azt, hogy az összes, mert alapból szerintem megvalósíthatatlan lenne, tehát csak törekvés lenne ez, így kikerülhetne olyan a felfedezettjeim közül, illetve bekerülhetne olyan, aki a fenti logikának teljesen ellent megy, viszont kevés ilyen lenne.

Másik kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne ezzel kapcsolatban javaslatokat tenni? Mert biztosan jönne valakiktől pár jobb ötlet, amivel javítani lehetne a háttér algoritmust, hogy a mozgatással minél többünket tennétek folyamatosan elégedetté - így pl. a folyamatos levélváltással több vagy kevesebb hét után újra közel lehetnének azok, akik korábban összebarátkoztak és tartották a kapcsolatot továbbá nagyban segítették egymást a játékon belül (ezzel persze vissza is lehet élni, de a levelezés nem egy irányú, és aki illetlen, az pár levélváltás utána válasz nélkül maradna, tehát kiesne a lehetséges megcélzott vagy megtartott felfedezettek közül).

Annó bedobtam egy hozzászólásban, hogy a Testvériségen kívül lehessen Barátok csoportot is kialakítani (szintén pl. 25 fővel), aminek segítségével az algoritmus próbálná közel tartani a Térképen az egymást visszaigazoló játékosokat, de az lehet túlbonyolítaná a rendszert, illetve az is vitát okozhatna hogy ki kit jelöl be, és hogy az visszajelölné e őt... viszont ha a napi "kapcsolati aktivitás lenne nézve" (levelezés, piac, talán talán az Ősi Csodába valós segítés mennyisége (tehát nem az 1-1 TP-sek), továbbá biztosan van még pár dolog még), akkor maga a logika tényleg valósabb alapokra lenne helyezve, konkrétan arra, hogy ki kivel van kapcsolatban, ki kit segít (az alap aktivitás figyelése mellett természetesen).
Garancia pedig le lenne írva, hogy nincs, csak törekvés, hisz pl. a fent említett logika esetén minden függene felfedezett tartományoktól, a levelezésektől, stb. stb. ami miatt nem is jöhetne ki az, hogy pl. a fenti logika (vagy egy másik fajta logika) teljes mértékben vállalható legyen és mindenkinek megfelelő és jó legyen.

Üdvzlettel
Alma
 
Fent