• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Játékosmozgatás

B i l l K a p u

Erős harcos
Én kíváncsi lennék, mi alapján sorolja a rendszer a játékost aktívnak, vagy sem? Nem minden esetben lehet látni a logikát.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Én kíváncsi lennék, mi alapján sorolja a rendszer a játékost aktívnak, vagy sem? Nem minden esetben lehet látni a logikát.

Szia!

Amennyit mi tudunk róla - pontos megvalósítását mi sem ismerjük/láttuk - két fajta játékos van a rendszer szerint - aktív és kevésbé aktív. Aktívnak nevezzük azt, aki heti szinten többször játszik, nagyobb kihagyások nélkül. (Ez fontos!) Az aktív játékosok befelé, a kevésbé aktív játékosok kifelé mozognak. Mivel mindenki más és más tartományokkal rendelkezik, így ugye annál egy nehezebb problémáról beszélünk, mintsem valakit valakire kicserélni, a tartományokra is figyelni kell, illetve, hogy valóban jobb hely legyen hosszú távon az adott pozíció, mint a jelenlegi. A másik fontos szempont az, hogy egy mozgatott játékost a rendszer a mozgatást követően pár hétig nem vizsgálja és nem mozgatja tovább, erre akkor kerül sor, ha valóban szükség van rá.

Egy-két játékos sajnos nagyon ki szokott szorulni, emiatt pár hétre kevesebb szomszéddal rendelkeznek, jelenleg ezt a problémát vizsgálják a fejlesztők és igyekszenek megoldást találni. :)
 

Laci0212

Erős harcos
Mázlista vagy!!
Engem egyszer pakoltak át eddig (pedig a beállításomban ott volt a pipa hogy nem kérem az áthelyezésem, bár lehet ezt már megszüntették). Ott kezdtek eltűnni a szomszédok és 62 üres hely lett a környékemen, ahová átpakoltak ott összeszámoltam és 52 üres hely van :( Cseberből-vederbe estem, a piacról már nem is beszélve, ami a 19-ik szinten igen fontos lenne a haladást tekintve.
Szia
Mintha úgy emlékeznék, az volt az infó,hogy a "pipa"ellenére is előfordulhat áthelyezés.
 
Mázlista vagy!!
Engem egyszer pakoltak át eddig (pedig a beállításomban ott volt a pipa hogy nem kérem az áthelyezésem, bár lehet ezt már megszüntették). Ott kezdtek eltűnni a szomszédok és 62 üres hely lett a környékemen, ahová átpakoltak ott összeszámoltam és 52 üres hely van :( Cseberből-vederbe estem, a piacról már nem is beszélve, ami a 19-ik szinten igen fontos lenne a haladást tekintve.
Igen, erről beszélek én is folyamatosan, de süket fülekre találok... Még senki sem magyarázta el miért csinálják ezt, hiszen az már biztos, hogy ez senkinek sem jó! Nyilván egy olyan "ész" találta ki, aki nem játszik :(
 

Kira7

Veterán
Igen, erről beszélek én is folyamatosan, de süket fülekre találok... Még senki sem magyarázta el miért csinálják ezt, hiszen az már biztos, hogy ez senkinek sem jó! Nyilván egy olyan "ész" találta ki, aki nem játszik :(
Szia!
Az nem igaz hogy senkinek se jó az áthelyezés. A kezdetektől fogva engedélyeztem mindig az át helyezést. Azon a részen ahol anno elkezdtem, ott a szomszédokkal együtt csináltunk 1 testvériséget, már régen a testvériség is szét esett mert annyian hagyták abba , ha még azon a környékeb lennék akkor szinte teljesen üres helyen lenék. Igaz több helyre átraktak már, elég sokan voltak a szomszédjaim már, de összességébe csak nyertem vele. Most jelenleg ha a tartományi áttekintőbe bele megyek van 40 oldalnyi szomszédom, áthelyezések nélkül ez nem lenne , ott lehetnék a nagy semmi közepén.
 
Szia!
Az nem igaz hogy senkinek se jó az áthelyezés. A kezdetektől fogva engedélyeztem mindig az át helyezést. Azon a részen ahol anno elkezdtem, ott a szomszédokkal együtt csináltunk 1 testvériséget, már régen a testvériség is szét esett mert annyian hagyták abba , ha még azon a környékeb lennék akkor szinte teljesen üres helyen lenék. Igaz több helyre átraktak már, elég sokan voltak a szomszédjaim már, de összességébe csak nyertem vele. Most jelenleg ha a tartományi áttekintőbe bele megyek van 40 oldalnyi szomszédom, áthelyezések nélkül ez nem lenne , ott lehetnék a nagy semmi közepén.
Kivétel lehetsz... És mi van azokkal akiket már felfedeztél, tudtál velük kereskedni és naponta látogattátok egymást??? Ha én ezeket a dolgokat elveszíteném egy hülye átpakolás miatt, nagyon mérges lennék.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Nem mindegy kik a szomszédjaid? Ha kereskedni akarok a testvériségemben intézem, és, ha áthelyeznek ugyanannyi szomszédom marad.
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Nem mindegy kika szomszédaid?
Szia!

Nem nem mindegy, hiszen nekem voltak olyan szomszédjaim akikkel kb:6 éve játszom, és sok árut tudtunk korrektül cserélni. Sajnos messzire kerültek....és sok , 107 db aranybányám lett a jó szomszédok helyett....lassan vissza jönnek, de más játékosok. Olyanok akik sajnos kisebbek, és nem tudok velük árut cserélni sem.
 

Rikari

Veterán
Csak megerősíteni tudom Erica véleményét. Az átmozgatások nekem is éhenkórász időket hoztak a piacon. Olyan apró szomszédaim lettek túlsúlyban, akik 5-10K tételekben kereskednek maximum, vagy még úgysem. Marad a tesóság, és az a néhány "Fehér Holló" akiknek előnyősebb a nagyobb tételben kereskedés az alapárúk terén. Tudom, hogy a kisvárosokban kis tételekkel lehet csak kezdeni és jó sokáig azzal folytatni a cseréket, de ezekkel az áthelyezésekkel nem ártana gondolni arra is, hogy egyensúlyban legyenek a kaliberek is, mert nem minden az aktivitás.
 

Greenbear

Újonc
Akkor én még nem sírok a 45 aranybányámmal. :)
Szia!

Nem nem mindegy, hiszen nekem voltak olyan szomszédjaim akikkel kb:6 éve játszom, és sok árut tudtunk korrektül cserélni. Sajnos messzire kerültek....és sok , 107 db aranybányám lett a jó szomszédok helyett....lassan vissza jönnek, de más játékosok. Olyanok akik sajnos kisebbek, és nem tudok velük árut cserélni sem.
Akkor én még nem sírok a 45 aranybányámmal. :cool:
 
Egyetlen kérdésem lenne... Aktív játékost aki naponta látogatott és nem halott területen volt, miért kellett elpakolni a világ másik végére????????
 
Emögött az ötlet alapból az, hogy az inaktív játékosok inkább kifelé mozognak, mintsem befelé, így a mozgatások rendszeressége után azt várjuk, hogy középen többnyire aktív játékosokkal fogsz találkozni.
Mihez képest van a kifelé vagy a befelé??? Van egy középpont??? De hol? Az én térképemen amit már felfedeztem én vagyok kb középen. Mégis naponta tűnnek el olyan szomszédaim akik naponta látogattak.
 

Rikari

Veterán
A középpont az te vagy a saját térképeden, ahogy a másik is az, az övén. Lehetséges, hogy Ő volt a városával olyan rossz pozícióban, ami miatt áttették máshová. Az, hogy őt áthelyezték a neki méltányolhatóbb helyzetbe sajnos vitt mindent, még téged is. :confused:
 
Utoljára szerkesztve:
Többször kérdeztem már ebben a témában (legtöbbször haragomban) de sosem kaptam rá normális választ, miért kell ezt a játékos pakolászást csinálni??? Szinte naponta találkozom újra és újra üres helyekkel ott, ahol eddig olyan szomszédaim laktak a térképen akikkel naponta oda-vissza látogattuk egymást. tehát az, hogy az inaktív játékosokat pakolgatják, már itt megbukott!!! Egyszerűen nem értem, és a mai 3 eltűnt szomszédom, akik egyébként szinte a térképem közepén voltak és mára hűlt helyüket találtam, valódi válaszokat szeretnék kapni,miért?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Rikari

Veterán
Többször kérdeztem már ebben a témában (legtöbbször haragomban) de sosem kaptam rá normális választ, miért kell ezt a játékos pakolászást csinálni??? Szinte naponta találkozom újra és újra üres helyekkel ott, ahol eddig olyan szomszédaim laktak a térképen akikkel naponta oda-vissza látogattuk egymást. tehát az, hogy az inaktív játékosokat pakolgatják, már itt megbukott!!! Egyszerűen nem értem, és a mai 3 eltűnt szomszédom, akik egyébként szinte a térképem közepén voltak és mára hűlt helyüket találtam, valódi válaszokat szeretnék kapni,miért?
Nálam is átrendeződtek most a szomszédaim és nagyon nem vagyok tőle boldog. Aktív, napi szinten jól működő kapcsolatokat veszítünk el többen is egy ilyen áthelyezési agyrémmel. Jól kereskedő partnereim, és rendszeres látogatóim tűntek el a számomra elérhetetlen messzeségekbe. Szeretném ha megkérdeznének mielőtt elköltöztetnek, hogy egyáltalán akarom-e ezt? Most teljesen önkényesen (nyilván valamilyen algoritmus alapján) hoznak ebben döntést. Nem gondolom, hogy egy gép jobban tudná, hogy én mit szeretnék.
 

Greenbear

Újonc
A folyamatos áthelyezések engem csak úgy érintenek, hogy fél év alatt a 45 "aranybányából" 70 lett.
Gratulálok a fejlesztőknek. (Ja nem)
 

Erica

Veterán
A folyamatos áthelyezések engem csak úgy érintenek, hogy fél év alatt a 45 "aranybányából" 70 lett.
Gratulálok a fejlesztőknek. (Ja nem)
Szia!
Nálam is ez volt kb 6 hónapja a helyzet, de azóta megoldódott és egy db aranybányám sincs végre....pedig 100 fölött volt nekem is. Türelem, majd nálad is rendeződik.
 
Fent