• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Játékosmozgatás

Calyr

Veterán
Szia!
Nálam is ez volt kb 6 hónapja a helyzet, de azóta megoldódott és egy db aranybányám sincs végre....pedig 100 fölött volt nekem is. Türelem, majd nálad is rendeződik.
Jó neked! Én anno a térkép szélén voltam, aztán amikor jött ez a rendszer, idővel átkerültem egy sokkal jobb helyre, nagy királyság volt. Aztán a szent optimalizáció kegyében sorra elkezdtek eltűnni a szomszédok, jelenleg már kb. az egyharmaduk odalett.
Ha a fórumon elkövetett túl erős cinizmusért járt nekem ez a bünti, akkor jól megszívtam. :D
 

Emilcc

Újonc
Szia!
Nálam is ez volt kb 6 hónapja a helyzet, de azóta megoldódott és egy db aranybányám sincs végre....pedig 100 fölött volt nekem is. Türelem, majd nálad is rendeződik.
Sziasztok!
Most kezdtem elolvasni ezt a topicot. Ezért lehet olyan kérdés ami már nem aktuális, kivéve a mozgatás élményét!!
Jelenleg a térképem már 10%-a "zászlós".
Ez nem tudom milyen térkép. A "föld gömölyű", de kiterítve is mindig lesz szomszédod!
Ha két mozgatás között a térképen valaki kilép, befejezi a játékot az érthető.
Ha valaki abba hagyja úgy emlékszem egy idő után törlik?
Ezek a "rossz" szomszédok a térképem szélén vannak elhelyezve. Azon kívűl felfedezhető jàtékost is látok úgy 3-5 üres tartománnyal arébb. Szegények! ( régebben még aktív szomszédom volt).
Szerintem aki elkezd játszani, de rövid időn belül befejezi azonnal törlésre kerüljön.
Aki már egy ideje játszik, de valami miatt kénytelen inaktívá válni egy idő után kerüljön "parkoló helyre"! Ezek egy közös térképre kerüljenek be.
Ha újra elkezd játszani a mozgatásokkal hamarosan visszajut a többi játékos közé. Így valamennyire szét lehetne vàlasztani a jàtékosokat.
Ez persze nem változtat a szomszédok méretén, piac nagyságán , de javítaná a helyzetet.
üdv.
 

Erica

Veterán
Ha valaki abba hagyja úgy emlékszem egy idő után törlik?
Szia!
Nem minden esetben törlődik, hiszen ha a játékos valódi pénzt költött rá, nem törlődik, csak ha maga a játékos kéri a törlést.
Szerintem aki elkezd játszani, de rövid időn belül befejezi azonnal törlésre kerüljön.
Ezt ugye majd eldöntik az illetékesek....nem mi.
Aki már egy ideje játszik, de valami miatt kénytelen inaktívá válni egy idő után kerüljön "parkoló helyre"!
Ez sem korrekt, mert lehet pl: betegségből adódóan is inaktív, de szeretne vissza jönni. Nincs itt semmiféle parkolós játék, a játékosnak mindenkor joga van visszatérni.
Ez persze nem változtat a szomszédok méretén, piac nagyságán , de javítaná a helyzetet.
Ha a szomszédok nem megfelelők a piacozásra, a legjobb egy aktív Testvériség, ahol mindenféle árut is lehet cserélni orrvérzésig és nem a szomszédokra hagyatkozni. Az a Tesóság ahol a kereskedelem jól pörög, ott minden Tesó halad.
 

Emilcc

Újonc
Szia!
Nem minden esetben törlődik, hiszen ha a játékos valódi pénzt költött rá, nem törlődik, csak ha maga a játékos kéri a törlést.

Ezt ugye majd eldöntik az illetékesek....nem mi.

Ez sem korrekt, mert lehet pl: betegségből adódóan is inaktív, de szeretne vissza jönni. Nincs itt semmiféle parkolós játék, a játékosnak mindenkor joga van visszatérni.

Ha a szomszédok nem megfelelők a piacozásra, a legjobb egy aktív Testvériség, ahol mindenféle árut is lehet cserélni orrvérzésig és nem a szomszédokra hagyatkozni. Az a Tesóság ahol a kereskedelem jól pörög, ott minden Tesó halad.
 

Emilcc

Újonc
Nem jutott jobb elnevezés, sem megoldás eszembe ezért írtam "parkolóhely" -et.
Azt nem tudom kik azok akiket zászló jelöl a térképen, mert sokan vannak. Volt amikor elérte a tartományok 10%-àt.
Ha tudsz róla valamit légyszíves írd meg.
 

Telpapa

Újonc
Engem eddig 2x helyezett át a játék. Mind két esetben csak buktam a dolgon és nem tudok egy pozitívumot sem felhozni mellette. A szomszédok levesztése egy dolog. Az sem jó,és kellemes, de idővel meg lehet szokni. Na de az adózó kb 30-40 provinciám elvesztése?Na..az már egy teljesen más történet. Mert amikor áthelyez a script, azokat soha nem kapod vissza, ahogy az a sok-sok pénzt sem, amit ekkor elbuksz. Mint játékfejlesztő kifejezetten Jót mosolyogtam azon a levélen, amit ilyenkor kapok.Konkrétan megmagyarázza, hogy ez az én érdekemben történik, és hogy ez nekem milyen jó.Nevetséges:)
 
Engem ma mozgattak el, ezek szerint ez nekem jó... Én viszont úgy érzem elvesztettem a bejáratott több mint 50 látogatómat ami fix volt.
Fantasztikus eredmény, gratuláció jár a csapatnak.
(persze mindent meg lehet indokolni)
 

Samas

Mentor
az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a szomszédaim a piacon kezdenek nagyobb arányban olyan árukat kérni amit meg tudok adni, vagyis a bónuszos áruimat
éés ha kiteszek egy ajánlatot megveszik még azelőtt hogy a tesóim levennék

szükséges de nem elégséges, hogy a közelemben másfajta bónuszos városlehetőségek vannak.
másfajta bónusszal rendelkező aktív játékosok kellenek. nem is olyan régen (szinte) mindenki a közelemben azt akarta eladni amit én is, mert ugyanaz volt a bónuszunk, most meg arra van szükségük amit termelek

az aktivitás nem bónuszfüggő, de ha kereskedik remélhetőleg pacsizni is fog
mindig jönnek újak s mennek el régiek [ igen sajnos aktívak is ], folyamatos a szemfényvesztés cserélődés
időnként végigpacsizok mindenkit, hogy aranyat szerezzek ha nagyon kellene
ilyenkor tűnik fel mennyi új arc van körülöttem kiket nem is ismerek, na nem mintha bárkit is ismertem volna
ahol meg szomszédaim időleges "hiánya" tapasztalható, a terület kész aranybánya, (a városok 100%-a sosem volt aktív)
 
Utoljára szerkesztve:

Emilcc

Újonc
Engem ma mozgattak el, ezek szerint ez nekem jó... Én viszont úgy érzem elvesztettem a bejáratott több mint 50 látogatómat ami fix volt.
Fantasztikus eredmény, gratuláció jár a csapatnak.
(persze mindent meg lehet indokol

Szia!

Amennyit mi tudunk róla - pontos megvalósítását mi sem ismerjük/láttuk - két fajta játékos van a rendszer szerint - aktív és kevésbé aktív. Aktívnak nevezzük azt, aki heti szinten többször játszik, nagyobb kihagyások nélkül. (Ez fontos!) Az aktív játékosok befelé, a kevésbé aktív játékosok kifelé mozognak. Mivel mindenki más és más tartományokkal rendelkezik, így ugye annál egy nehezebb problémáról beszélünk, mintsem valakit valakire kicserélni, a tartományokra is figyelni kell, illetve, hogy valóban jobb hely legyen hosszú távon az adott pozíció, mint a jelenlegi. A másik fontos szempont az, hogy egy mozgatott játékost a rendszer a mozgatást követően pár hétig nem vizsgálja és nem mozgatja tovább, erre akkor kerül sor, ha valóban szükség van rá.

Egy-két játékos sajnos nagyon ki szokott szorulni, emiatt pár hétre kevesebb szomszéddal rendelkeznek, jelenleg ezt a problémát vizsgálják a fejlesztők és igyekszenek megoldást találni. :)
Én lehetek az a egy-két játékos! De nálam ez féléve kezdödótt, akkor még csak 28 üres város volt a térképemen. Most a Követség fejezetben járok, van 480 tartományom és javult a mozgatásokkal a helyzetem, "csupán" 40 üres város van körülöttem. Napi rendszerességgel játszom, kereskedek, pacsizok is, de úgy tünik ez nem jelent elég aktívitást. Kíváncsi vagyok meddig tart ez a helyzet és milyen irányba tart. Esetleg még több üres szomszédom lesz!
A jelenlegi térképen nyugatra és északra vannak az üres városok. Kvázi a sarokba állítótak. BÜNTI !!!
 
Én lehetek az a egy-két játékos! De nálam ez féléve kezdödótt, akkor még csak 28 üres város volt a térképemen. Most a Követség fejezetben járok, van 480 tartományom és javult a mozgatásokkal a helyzetem, "csupán" 40 üres város van körülöttem. Napi rendszerességgel játszom, kereskedek, pacsizok is, de úgy tünik ez nem jelent elég aktívitást. Kíváncsi vagyok meddig tart ez a helyzet és milyen irányba tart. Esetleg még több üres szomszédom lesz!
A jelenlegi térképen nyugatra és északra vannak az üres városok. Kvázi a sarokba állítótak. BÜNTI !!!
De ki tudja mi az a "befelé"? Mi a jó irány? Ezt nem közölték...
 

peltar

Felderítő
Kicsit unatkoztam, és végigszámoltam a szomszédságom. 295 élő játékosra jut 203 aranybánya. Ez 40%
Vajon mennyit kell még még romlani a helyzetnek, mire a rendszer úgy dönt, talán beljebb kellene költöztessen?
 
Fent