• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Lupuj

Erős harcos
Egyfajta ellenőrző kérdésként, hogy tényleg így működik,
az Ősi Csodáknál a Törött Szilánkok 10 felett nem gyűjtődnek, nem tárolódnak, hanem a 10+-ok elvesznek?

A kijelzés szerint 10 Törött Szilánkot kell összegyűjteni, lehet beváltani egy Rúnaszilánkhoz.
Azt tapasztaltam, hogy ha már betelt a sor és egy bajnoki tartomány megharcolásával rúnaként kapok még Törött Szilánkot, akkor az nem tárolódik, mint pl. a TP sorban a 10 feletti TP-k, hanem elveszik.
Szia!
Sajnos ez így van. :(
Ha már összegyűlt a 10 Törött Szilánk, akkor a továbbiakban - bármiért is - kapott szilánkok "elporladnak".
Nincs mese! Figyelni kell és amint lehet, akkor fel is kell használni azt a 10-et.

Az érdekes, hogy már én is jártam úgy, hogy tele volt a sor (meg volt a 10 szilánk), de akkor éppen sehova nem tudtam felhasználni.
Nem volt új csodám ahova elhasználhattam volna, a régiek pedig - a raktárban - teljesen fel voltak húzva. bennük volt mind a 9 Rúna(szilánk).
 

VednofQ

Felderítő
Az érdekes, hogy már én is jártam úgy, hogy tele volt a sor (meg volt a 10 szilánk), de akkor éppen sehova nem tudtam felhasználni.
Nem volt új csodám ahova elhasználhattam volna, a régiek pedig - a raktárban - teljesen fel voltak húzva. bennük volt mind a 9 Rúna(szilánk).

Direkt nem használtam fel, a Csoda amihez tartalékoltam a kutatás utolsó fázisában volt, és arról már van tapasztalatom, hogy hiába van meg darabszámra a szükséges rúnaszilánk, berakáskor véletlenszerűen, változó mennyiségben Törött Szilánkot csinál belőle.
A Törött Szilánkokból készített rúnaszilánk az egyetlen, ami biztosan belekerül a Csodába.
 

Rikari

Veterán
Ha már összegyűlt a 10 Törött Szilánk, akkor a továbbiakban - bármiért is - kapott szilánkok "elporladnak".
Azok közé a játékosok közé sorolom magam, (talán nem tévedek túl nagyot), akik mindent szeretnek felhasználni, vagy elraktározni egy későbbi felhasználásra, de mindenképpen hasznosítok amit csak lehet. Így engem ez az "elporladás" zavar a leginkább már kezdetek óta. Szükségtelen veszteségként tekintek a törött szilánkokra, melyek megmaradhatnának egy kis önálló raktárban is,... akár. Bezzeg amikor kell, mert felhasználtam a 10 db-ot, akkor a bajnokságban aranyat érnek a törött szilánkos tartományok és bevetem a rúnatöréses technikát is....pedig menet közben már mennyit "elporlasztottam"! :confused:
 

Lupuj

Erős harcos
Direkt nem használtam fel, a Csoda amihez tartalékoltam a kutatás utolsó fázisában volt, és arról már van tapasztalatom, hogy hiába van meg darabszámra a szükséges rúnaszilánk, berakáskor véletlenszerűen, változó mennyiségben Törött Szilánkot csinál belőle.
A Törött Szilánkokból készített rúnaszilánk az egyetlen, ami biztosan belekerül a Csodába.

Szia!
Én 4 (max. 5) rúnaszilánkot (rúnát) teszek bele a rúnakörbe, utána már nem rizikózom meg, hogy töröttt szilánk(?) legyen belőle.
Még így is előfordul, hogy ellenem van Fortuna és "szilánkosra törik a rúnaszilánk".

Érdekesre sikerült ez az elnevezési rendszer!
Valójában van egy 9 db. Rúnából (kőbe vésett rúna-jelből) álló Rúnakör, amiben Rúnák vannak (tehát NEM Rúnaszilánkok).
Ebből következik, hogy a Törött szilánknak nevezett "valamik" azok, amik valójában a Rúnaszilánkok (törött - rúnajeles - kövek) lennének.
Valamiért - számomra - elég furcsán lettek elnevezve ezek a "valamik".
Pedig van belőle/róla irodalom bőven!
 
Utoljára szerkesztve:

borisz40

Újonc
Sziasztok!
Valahol olvastam, hogyha elbontok egy eventes épületet, akkor az újból elérhetővé válik a raktárban (alap). Ez még mindig így van, vagy változtattak rajta?
 

Putyika

Veterán
Sziasztok!
Valahol olvastam, hogyha elbontok egy eventes épületet, akkor az újból elérhetővé válik a raktárban (alap). Ez még mindig így van, vagy változtattak rajta?
Szia!

Egy kérdést, elég egyszer feltenni, lehetőleg ott ahová tartozik a téma. Ha jön valaki, aki tudja a választ, akkor reagálni fog. Felesleges az event kibeszélőjét ezzel offolni. ;)
A válasz pedig, hogy szerintem valamit félreértettél. Emlékeim szerint ilyen sosem volt. Ha egy eventes épületet elbontasz, akkor az örökre eltűnik. Apró különbség van a régi főnix madarakkal valamint a Stonehenge és Sellők paradicsoma épületekkel kapcsolatosan, azokat újra barkácsolhatod az akadémián.
Viszont a toronyban lehetőség van Teleport bűbáj szerzésére, ezekkel vissza tudsz tenni a raktárba épületeket.
 
Utoljára szerkesztve:

borisz40

Újonc
Szia!

Egy kérdést, elég egyszer feltenni, lehetőleg ott ahová tartozik a téma. Ha jön valaki, aki tudja a választ, akkor reagálni fog. Felesleges az event kibeszélőjét ezzel offolni. ;)
A válasz pedig, hogy szerintem valamit félreértettél. Emlékeim szerint ilyen sosem volt. Ha egy eventes épületet elbontasz, akkor az örökre eltűnik. Apró különbség van a régi főnix madarakkal valamint a Stonehenge és Sellők paradicsoma épületekkel kapcsolatosan, azokat újra barkácsolhatod az akadémián.
Viszont a toronyban lehetőség van Teleport bűbáj szerzésére, ezekkel vissza tudsz tenni a raktárba épületeket.
Köszönöm
 

Tejinashi

Erős harcos
Meg tudja-e indokolni valaki, hogy mi akadálya van annak, hogy a Kiképzőpályán, a Zsoldostáborban és a Kaszárnyában egyszerre lehessen kiképezni ? Hiszen három különböző épület, mindegyiknek megvannak a saját kiképezendői. Nem látom benne a logikát. Ez olyan, mintha azt mondanák, hogy most azért nem lehet mondjuk pilótákat kiképezni Budaörsön, mert Szentendrén harckocsizókat képeznek ki (ezek csak példák). Szóval nem értem, hogy miért nem lehet a három különböző épületben egyszerre kiképzést tartani...
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Meg tudja-e indokolni valaki, hogy mi akadálya van annak, hogy a Kiképzőpályán, a Zsoldostáborban és a Kaszárnyában egyszerre lehessen kiképezni ?
Gondolj bele mi történne ha egyszerre mindhárom helyen lehetne kiképezni egységeket . Nézd a cég oldaláról ;)
 

Wiccara

Veterán
Mi lenne, semmi különös.
Szerintem elég különös, sőt, jelentős különbség lenne!
Bár a képzési idő nem egyformán alakul a 3 épületnél, ennek ellenére, ha párhuzamosan égethetném mindet, jelentősen nagy seregre lehetne szert tenni. Nagyobb sereggel jobbak az esélyek toronynál, bajnokságban, tartományozásban... borulna a játék egyensúlya a termelés vs harcászat között.
Hasonló megborulást okozna a termelés oldalon, ha hosszútávon felpörgetnék a termelési időket ( talán emlékeztek, volt rá próbálkozás: 3órás = 1 perces, két napos = 3órás ).
Mindazonáltal ez nem egy új keletű dolog, ez egy ilyen fagolyó :) Emlékszem, a játék elején ez volt az,ami engem is nagyon bosszantott!

W.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Tejinashi maci óta így is szinte korlátlan mértékben tudsz egységet képezni így még maci sem kéne hozzá... lennie kell korlátnak itt is
 

DeletedUser5138

Vendég
Sziasztok!
Van lehetőségem email címet változtatni?
A leírás alapján nem megy :(
Köszi
LanaM
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent