• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser1890

Vendég
Sziasztok !

Egy kis értelmezési segítséget szeretnék kérni az Új Hidegtüzes Főnix épülettel kapcsolatban.

Mit jelent az hogy: "Tudáspontok befejezett felderítésenként. xy db"
Nekem jelenleg xy tartományom van akkor ez xy szorozva xy TP ?
Ez túúúúúl sok lenne érzésem szerint ezért ezt nem hiszem el hogy így lenne.

Illetve mikor és hogyan kapom meg a TP-ket.

Köszönöm a segítségeteket
 

Deleted User - 204368

Vendég
Sziasztok !

Egy kis értelmezési segítséget szeretnék kérni az Új Hidegtüzes Főnix épülettel kapcsolatban.

Mit jelent az hogy: "Tudáspontok befejezett felderítésenként. xy db"
Nekem jelenleg xy tartományom van akkor ez xy szorozva xy TP ?
Ez túúúúúl sok lenne érzésem szerint ezért ezt nem hiszem el hogy így lenne.

Illetve mikor és hogyan kapom meg a TP-ket.

Köszönöm a segítségeteket
ha jól tudom úgy működik h elindítod a felfedezést és mikor a felderítő visszajön azaz felderítetted a tartományt kapsz érte a főnix szintjének függvényében -
lvl 1es szinten 5-t 10es szinten meg 14 tp-t - abban az esetben ha megetetted a főnixet. azt h hogyan az jó kérdés valszeg mint a TK-nál simán hozzáadja a többihez nem kell begyűjtened de ez csak feltételezés
 

DeletedUser1890

Vendég
ha jól tudom úgy működik h elindítod a felfedezést és mikor a felderítő visszajön azaz felderítetted a tartományt kapsz érte a főnix szintjének függvényében -
lvl 1es szinten 5-t 10es szinten meg 14 tp-t - abban az esetben ha megetetted a főnixet. azt h hogyan az jó kérdés valszeg mint a TK-nál simán hozzáadja a többihez nem kell begyűjtened de ez csak feltételezés


Köszönöm a segítséget ;)
 

DeletedUser2182

Vendég
Sziasztok! Meg tudnátok mondani hol találom a gyorsbillentyűk kombinációit? Sehol nem találom :(
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok
Gondolkodom elköltsem a gyémántot varázslatos lakóépületre vagy esetleg várjak olyan eventre amikor jobban megéri elkölteni ?
Jöhetnek a vélemények , köszi .
Kb. 20 ezer gyémire gondoltam
 

DeletedUser4917

Vendég
Kedves Ferikém
A Terület a legértékesebb ebben a Játékban,és valljuk be hogy az egyik legfontosabb eszköz.Ha terület van elég,a játék is pörög.Mehet az építkezés.Ergo:területvásárlás.♥Varázslatos épületet a Toronyban is lehet nyerni....területet nem...
Köszönöm ezen is gondolkodtam , de terület kontra event , ha mondjuk a kettő közül kellene választani és területből csak 2 jön ki , akkor ?
Igaz terület asszem mindig veri az eventet , mert eventen ha keményen dolgozik az elf akkor annak van eredménye , de területért nehéz keményen dolgozni ha elapadnak a kívánságkutak :)
Azért agyalok rajt ennyit mert mi van ha pl mondjuk "aszongyák" megint itt egy event lehet régi főnix ereklyét szerezni és apropó akinek van már pl tűzfőnix a városában 20 ezer gyémiért vehet egyet , akkor viszont a terület nem ér majd annyit .
Jöhetnek még a gondolatok , arról már meg is győztél , hogy a torony előbb utóbb a malmomra hajtja a vizet
( már ha 1x majd az elixírjeim oda jutnak :)
 

Rikari

Veterán
Sziasztok
Gondolkodom elköltsem a gyémántot varázslatos lakóépületre vagy esetleg várjak olyan eventre amikor jobban megéri elkölteni ?
Jöhetnek a vélemények , köszi .
Kb. 20 ezer gyémire gondoltam
Eventre soha ne költs gyémántot, még akkor sem ha sok van belőle. Vásárolj belőle újabb területet, mert arra nagyobb szükséged lesz ha terjeszkedni, fejlődni szeretnél. Addig, amíg nem volt Torony és abban varázslatos lakóépület, vagy műhely megszerzési lehetőség, vásároltam ezeket az épületeket. Nálam szinte mind még ebből a korszakból való. Ahogyan újabb funkciók, lehetőségek kerülnek be, úgy változik mindennek az elérhetősége az idők folyamán. Ma már nem költenék annyit a varilakókra, variműhelyekre ez biztos. Már más módon is hozzájuk juthatok. Egyedül a terület az, amit nagyon szűken mérnek és a kutatásokkal is limitált a mennyiség. Ha ezt kimeríted onnantól már csak a gyémántos vásárlás marad, amivel meg tudod növelni a városod területét. Én a helyedben erre spórolgatnék! ;)
 

Erandyll

Felderítő
Eventre soha ne költs gyémántot, még akkor sem ha sok van belőle. Vásárolj belőle újabb területet, mert arra nagyobb szükséged lesz ha terjeszkedni, fejlődni szeretnél. Addig, amíg nem volt Torony és abban varázslatos lakóépület, vagy műhely megszerzési lehetőség, vásároltam ezeket az épületeket. Nálam szinte mind még ebből a korszakból való. Ahogyan újabb funkciók, lehetőségek kerülnek be, úgy változik mindennek az elérhetősége az idők folyamán. Ma már nem költenék annyit a varilakókra, variműhelyekre ez biztos. Már más módon is hozzájuk juthatok. Egyedül a terület az, amit nagyon szűken mérnek és a kutatásokkal is limitált a mennyiség. Ha ezt kimeríted onnantól már csak a gyémántos vásárlás marad, amivel meg tudod növelni a városod területét. Én a helyedben erre spórolgatnék! ;)
Kedves Rikari :) Teljes mértékben egyet értek Veled ;) :)
 

Tatos

Tag
sziasztok

Az lenne a kérdésem melyik lesz a legritkább és a legértéktelenebb T3as érző áru a piacon?
Arra gondolok, hogy mióta látom őket egyértelműen platinából és tintából van a legnagyobb kielégítetlen igény. Hogy miből van a legtöbb azt már kicsit nehezebb megmondani. Mi a helyzet 3as szintü érző áruknál? Köszi.
 

Rikari

Veterán
sziasztok

Az lenne a kérdésem melyik lesz a legritkább és a legértéktelenebb T3as érző áru a piacon?
Arra gondolok, hogy mióta látom őket egyértelműen platinából és tintából van a legnagyobb kielégítetlen igény. Hogy miből van a legtöbb azt már kicsit nehezebb megmondani. Mi a helyzet 3as szintü érző áruknál? Köszi.
Én az obszidán, tinta, bársony sort tartom a leginkább problémásnak és az érzők keresztárúit. Ebben a sorban szinte csak megbeszélten tudsz kereskedni úgy, hogy megkerüld az inkorrekt piacot. Már figyelem egy ideje de nem akar elmozdulni a holtpontról. Pl. obszidiánnal csak árérték alatt tudsz vásárolni. Ha legalább 1:1-ben menne, de nem mert a többért a kevesebbet látom a piacon. Nyilván ebben nem veszek részt, mert az ilyen kereskedelmi stílus messze áll tőlem, ütközik az elveimmel. Én vagy 1:1 ben kereskedek, legyen az sima vagy érző árú, mert nem akarok mások bőrén gazdagodni, vagy többet adok kevesebbért, hogy mentőöv legyen annak akinek éppen szüksége van rá. Sosem használom ki a rászorulót, vagy vészhelyzetben lévőt, már ha a piacról ilyet lehet mondani. Nálam senki sem jár rosszul. Nem igazán értem én sem, hogy ha megyeget a platinás sor (bár mehetne jobban is) és a szappanos akkor az obszidiános miért ilyen nyögve-nyelős? Lehet hogy visszacsökkentették a nagyobb városok az érzőtermeléseket e téren, törölték a manukat és ennek következtében nincsen elegendő kínálat? A fejlődésben lévő városok meg még nem érték el az érzőtermelés szintjét, így most támadt egy kis hézag ebben az árúcsoportban. A 3-as szintű érzőknél bizmut túltengésben szenved a piac. Gombából már kevesebbet tesznek ki a piacra. Szappan van viszonylag jó arányban és rendszeresen. Nagyon örülnék annak ha érvényesülne a piacon a ne akarjunk jobban járni, csak szimplán jól járni elv. Örüljünk ha megveszik, de ne szedjünk érte plusz vámot is. Ismerem a szabad piac, szabad áruforgalmazásos elméleteket, melyek itt már sok játékostól nyertek mindenféle kifejtést, meg a ne szóljon bele senki hogyan kereskedek megjegyzéseket. Amellett, hogy nem értek ezzel egyet, és nem is követem ezt a politikát, megférnek a piacon. Nekem elég ha már a névre ránézek, lapozok is tovább a kínálatban, mert tudom kitől nem szabad vásárolnom. Simán elkerülöm őket, mert vásárolni sem kötelező ezeket a "csinos" kínálatokat.
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Köszi
Egyáltalán mire kell érző áru miután végigértünk? csak torony? és a mana , mag?
A toronyhoz kell. Aztán meg nem áll meg az élet, merem remélni az Elvenar fajnál. Készülgetek és tervezem a jövőmet, ha kell majd érző ne legyek bajban. Most kb. olyan vagyok az érzőkkel, mint egy télre készülő spájzolós mókus. Gyűjtöm amit nem használok fel akkora intenzitással, mint a fajos építkezésnél. A bomlás megakadályozásában is mesterkedek közben, hogy amit megtermeltem, kereskedtem az ne illanjon el. Jelenleg ezért érzőzök és ez elég ok arra, hogy ne hagyjam abba. Játékban vagyok, akkor mindennel játszom ami a városomban van és úgy teszem ezt, hogy sem az időm, sem a képességeim ne vesszenek kárba. Az érzőmanuk simában futtatva olyan minimálban termelnek, hogy az nevetséges. Menjenek úgy, ahogy kell! Bűbájt rá, mert abból is van elég, aztán hadd fussonak.
 

DeletedUser4389

Vendég
Sziasztok tanácsot szeretnék kérni abban hogy tudnék jobban harcolni? Sokszor el veszitem a csatát. Köszönöm a válaszotokat.
 
Fent