• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

Rikari

Veterán
Még javában a Tündéreket kutatom, de ma már Orkokat kér a térképen a felderítés utáni megszerzéshez. Miután nincs egy fia Orkom sem, mert még nem tartok ennél a fajnál, így csak gyémántokkal lehetett a felderítési idő lejárta után a tartományt megszereznem. Gondolom már annyi tartományt fedezhettem fel, hogy szinkronban ez jönne, csak a városom még nem alkalmas rá. Honnan tudom azt megállapítani, hogy a felderítetlenek közül, melyik az még, ami Orkok nélkül is megszerezhető? Nem szívesen ölnék aranyat/gyémántot olyan területek felderítésébe, amit képtelen vagyok készség hiányában felfedezni. Derítgessek csak folyamatosan, amíg minden ki nem derül? ;)
 

DeletedUser

Vendég
Honnan tudom azt megállapítani, hogy a felderítetlenek közül, melyik az még, ami Orkok nélkül is megszerezhető?
A távolságból. Ami a városodtól 11 távolságra van és ettől messzebbre, már mindhez kell. A felderítés költségéből is látod, melyek vannak ugyanolyan távolságra, nem kell mindegyiknél megszámolni, milyen messze van.
 

DeletedUser2067

Vendég
Sziasztok az egyik küldetésnél ezt a feladatot kaptam 1. Bónuszos manufaktúrádból legyen 1-7-es vagy magasabb 2.Bónuszos manufaktúrádból legyen 1-4-es vagy magasabb az 1. nincs gondom de 2.Bónuszost nem találom valaki tudna segíteni
 

DeletedUser17

Vendég
Sziasztok az egyik küldetésnél ezt a feladatot kaptam 1. Bónuszos manufaktúrádból legyen 1-7-es vagy magasabb 2.Bónuszos manufaktúrádból legyen 1-4-es vagy magasabb az 1. nincs gondom de 2.Bónuszost nem találom valaki tudna segíteni
Az első bónuszos árúd az acél, a második a tekercs, a harmadik pedig az elixír.
Ha a főépületedet megnyitod és az "Ereklyék" fülre kattintasz, látni fogod a bónuszos árúidat.
Remélem tudtam segíteni.
 

DeletedUser2067

Vendég
Az első bónuszos árúd az acél, a második a tekercs, a harmadik pedig az elixír.
Ha a főépületedet megnyitod és az "Ereklyék" fülre kattintasz, látni fogod a bónuszos árúidat.
Remélem tudtam segíteni.

köszi a segítséget
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

otherworld

Felderítő
Sziasztok.
Szeretném kérdezni, hogy van-e már valahol olyan praktikus dolog, mint a vendégfajoknak nyitott oldal az Eventes feladatoknak? Én szívesen olvasgatnám az eddigi feladatsorokat és a jelenlegit is 1 helyen, hogy könnyebben elérhető legyen mindenki számára.;)
 

DeletedUser1637

Vendég
Szeretném kérdezni, hogy van-e már valahol olyan praktikus dolog, mint a vendégfajoknak nyitott oldal az Eventes feladatoknak? Én szívesen olvasgatnám az eddigi feladatsorokat és a jelenlegit is 1 helyen, hogy könnyebben elérhető legyen mindenki számára.
Nincs ilyen, és nem is várható, hogy lenne. Mivel nincsen hivatalos nyilvános feladatsor (akkor kéne megtudnod a feladatot,. amikor elfogadod), így egyrészt emiatt sem lesz, másrészt átláthatatlan lenne, hogy a hozzászólások melyik eseményhez tartoznak. Az Eventek kibeszélője az Általános beszélgetések témacsoporton belül megtalálható külön-külön. ;)
 

DeletedUser2066

Vendég
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a következő fejezetekben (most IV-es fejezetet csinálom) lesz-e a nem elküldhető küldetéseknél olyan, ami mondjuk azt kéri, hogy legyen valamilyen szintű manufaktúrám, annak ellenére, hogy manufaktúráim fejlesztését csak egy adott szintig tervezem. Mondjuk mindegyiket csak 10-es szintre építeném az egyik típusból.

Segítségetek előre is köszönöm!
 

DeletedUser1701

Vendég
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a következő fejezetekben (most IV-es fejezetet csinálom) lesz-e a nem elküldhető küldetéseknél olyan, ami mondjuk azt kéri, hogy legyen valamilyen szintű manufaktúrám, annak ellenére, hogy manufaktúráim fejlesztését csak egy adott szintig tervezem. Mondjuk mindegyiket csak 10-es szintre építeném az egyik típusból.

Segítségetek előre is köszönöm!
Igen lesz, pl. a Törp stílusú Márványmanufaktúra építése, ami ugye már 16-os szintű :)
 

bere007

Veterán
A rúna szilánk áttekintésnél már látni a törött rúnákat is. Ez azt jelenti, hogy 10nél többet is lehet gyűjteni, tehát a bajnokin kapottakat el tudjuk raktározni, vagy az majd később lesz megoldva?
 

Rikari

Veterán
Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy a következő fejezetekben (most IV-es fejezetet csinálom) lesz-e a nem elküldhető küldetéseknél olyan, ami mondjuk azt kéri, hogy legyen valamilyen szintű manufaktúrám, annak ellenére, hogy manufaktúráim fejlesztését csak egy adott szintig tervezem. Mondjuk mindegyiket csak 10-es szintre építeném az egyik típusból.

Segítségetek előre is köszönöm!
A manufaktúrák adják mindennek a nyersanyagait és a termékeid cserealapot képeznek számodra a piacon. Kellenek a Techfán a kutatásokhoz, hogy előre tudj lépni. Szükséged van rájuk a felderített tartományok tárgyalásos megszerzésében, továbbá a bajnokságokban ha nem tudsz harcolni akkor ezek szolgálják a tárgyalási alapot. Most csak kiemeltem néhány nagyon fontos dolgot, ami miatt szükséged van a manufaktúrák fejlesztésére, hogy minél több nyersanyaggal rendelkezz. Ha nem fejleszted őket a lehetőségeid szerint, akkor az esélyt veszed el magadtól a fejlődés terén. Minden fajnál vannak manuszint emeléssel kapcsolatos küldetések, így ha nem fejlesztesz, akkor ott megtorpan a játék a városodban. Ahhoz, hogy a kapacitásaiddal jól gazdálkodj, mindent olyan ütemben érdemes csinálni, ahogyan azt a játék menete diktálja, mert akkor garantált a sikerélmény, ami pedig biztosítja azt, hogy velünk maradj Elvenarban.:)
 

DeletedUser2066

Vendég
Rikari köszönöm az infókat! Most jelen pillanatban az is nagy segítség lenne számomra, hogy ha tudnám azt, hogy mindig maximum 1 magas szintű manufaktúra meglétét kérik a küldetések. Mert ha ez így van, akkor csak egy darabot emelnék magas szintre, a többit hagynám egy adott szinten. Remélem nem számoltam el semmit, de ahogy fejlesztjük őket, eszik a lakosságot és a kultúrát, mely összességében közvetetten helyet foglal. Van egy optimális szint, ameddig érdemes őket húzni, a fölött pedig inkább egy újabb lerakása gazdaságos, annak fényében, hogy az egységnyi helyfoglalásra jutó termékmennyiség maximális legyen.
 

DeletedUser1432

Vendég
... összességében közvetetten helyet foglal. Van egy optimális szint, ameddig érdemes őket húzni, a fölött pedig inkább egy újabb lerakása gazdaságos, annak fényében, hogy az egységnyi helyfoglalásra jutó termékmennyiség maximális legyen.
Érdekes megközelítés. Tudnád példával szemléltetni az elméleted?
 

DeletedUser2066

Vendég
Okés. Elfes példával szemléltetem. Épületek menüből megnézed, hogy kultúrát adó épületedből mi a legjobb kultúra/helyfoglalás hányadosú, nálam ez 60.
Az elérhető legjobb lakóépületem 15. szinten 9 helyet foglal, szükséges 118 kultúra hozzá, így biztosít 420 lakosságot. Ebből az adódik, hogy egy egységnyi helyen előteremtek 38,2 lakost (lakos/helyfoglalás képlet nevezőjében nem csak a 3x3=9 szerepel, hanem hozzáadom a szükséges 118 kultúra helyfoglalását 118/60=1,96).

A fenti adatok alapján máris a manufaktúrák szintenként kiszámolhatóak termelés/helyfoglalás képlettel, mely értékek közül a maximális lesz számunkra a legjobb (itt is figyelembe véve, hogy a manufaktúrák lakost és kultúrát igényelnek, melyek helyet foglalnak). Nézzük a márványt, wikipédiás adatokkal:
13. szinten az épület helyfoglalása 6, halmozott lakosságigénye 272, halmozott kultúra igénye 70, termel 151db/nap. Képletembe helyettesítem az adataimat: Termelés/helyfoglalás=151/(6+272/38,2+70/60)=10,58
23. szinten az előző szisztéma szerint termelés/helyfoglalás=7,54

Tegyük fel, hogy 1000 márványt termelünk egy nap.
1. verzió, 13-as szintű manukkal oldjuk meg, ha egy egységnyi helyen 10,58 állítható elő, akkor 1000 db 1000/10,58=94,5 helyet igényel.
2. verzió 23-as szintű manukkal, az előző szisztéma szerint 132,6 helyet igényel.

A fenti két verzió között 132,6-94,5=38,12 hely a különbség, így ennyit spórolok.

Az adatokból az látszik, hogy a manufaktúrák fejlesztésével elérhető termelésnövekedés és a lakosság-, kultúraigény között nem lineáris kapcsolat van, így érdemes ezt a szempontot is figyelembe venni.

Próbáltam mindenre gondolni, remélem most így több szem többet lát, hátha kiderül, hogy hibás az elmélet :) Az út igénnyel direkt nem számolok, egyszerűsítettem.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1701

Vendég
Okés. Elfes példával szemléltetem. Épületek menüből megnézed, hogy kultúrát adó épületedből mi a legjobb kultúra/helyfoglalás hányadosú, nálam ez 60.
Az elérhető legjobb lakóépületem 15. szinten 9 helyet foglal, szükséges 118 kultúra hozzá, így biztosít 420 lakosságot. Ebből az adódik, hogy egy egységnyi helyen előteremtek 38,2 lakost (lakos/helyfoglalás képlet nevezőjében nem csak a 3x3=9 szerepel, hanem hozzáadom a szükséges 118 kultúra helyfoglalását 118/60=1,96).

A fenti adatok alapján máris a manufaktúrák szintenként kiszámolhatóak termelés/helyfoglalás képlettel, mely értékek közül a maximális lesz számunkra a legjobb (itt is figyelembe véve, hogy a manufaktúrák lakost és kultúrát igényelnek, melyek helyet foglalnak). Nézzük a márványt, wikipédiás adatokkal:
13. szinten az épület helyfoglalása 6, halmozott lakosságigénye 272, halmozott kultúra igénye 70, termel 151db/nap. Képletembe helyettesítem az adataimat: Termelés/helyfoglalás=151/(6+272/38,2+70/60)=10,58
23. szinten az előző szisztéma szerint termelés/helyfoglalás=7,54

Tegyük fel, hogy 1000 márványt termelünk egy nap.
1. verzió, 13-as szintű manukkal oldjuk meg, ha egy egységnyi helyen 10,58 állítható elő, akkor 1000 db 1000/10,58=94,5 helyet igényel.
2. verzió 23-as szintű manukkal, az előző szisztéma szerint 132,6 helyet igényel.

A fenti két verzió között 132,6-94,5=38,12 hely a különbség, így ennyit spórolok.

Az adatokból az látszik, hogy a manufaktúrák fejlesztésével elérhető termelésnövekedés és a lakosság-, kultúraigény között nem lineáris kapcsolat van, így érdemes ezt a szempontot is figyelembe venni.

Próbáltam mindenre gondolni, remélem most így több szem többet lát, hátha kiderül, hogy hibás az elmélet :) Az út igénnyel direkt nem számolok, egyszerűsítettem.
Nem akarok vitába szállni a számításaiddal és bevallom őszintén nem is számoltam utána.:oops: De nem tudom mennyire vetted figyelembe az ereklyék által adott termelés növelést, illetve az ősi csodák bónuszait? Hiszen ahogy haladsz előre a fejlődéssel úgy egyre több márványereklyét fogsz gyűjteni(csak hogy maradjunk a márvány manufaktúrás példádnál), aminek köszönhetően már nem napi 151 darab márvány lesz a termelésed. Illetve a Hegyi Csarnok megnövelt árutermelés bónuszát és az általa biztosított lakosságot sem látom a számításaidban,(feltéve persze ha szándékodban áll megépíteni ezt a csodát). :)Elnézésed kérem, ha mindez benne van, csak én nem vettem észre.:)
 

DeletedUser2066

Vendég
Nem akarok vitába szállni a számításaiddal és bevallom őszintén nem is számoltam utána.:oops: De nem tudom mennyire vetted figyelembe az ereklyék által adott termelés növelést, illetve az ősi csodák bónuszait? Hiszen ahogy haladsz előre a fejlődéssel úgy egyre több márványereklyét fogsz gyűjteni(csak hogy maradjunk a márvány manufaktúrás példádnál), aminek köszönhetően már nem napi 151 darab márvány lesz a termelésed. Illetve a Hegyi Csarnok megnövelt árutermelés bónuszát és az általa biztosított lakosságot sem látom a számításaidban,(feltéve persze ha szándékodban áll megépíteni ezt a csodát). :)Elnézésed kérem, ha mindez benne van, csak én nem vettem észre.:)

Nem vitának érzem, inkább örülök, hogy picit megvizsgáltad :) Tegyük fel, hogy az ereklyék 700%-ot mutatnak. Ebben az esetben 8x(Termelt mennyiség/helyfoglalás) hányadosokat vizsgálunk minden fejlesztési szinten, szóval a függvény maximum értékéhez tartozó manufaktúra szintet nem befolyásolja. Ott lesz jelentősége, amikor méretezni szeretnéd, hogy egy adott korban milyen mennyiségű márványt szeretnél előállítani egységnyi idő alatt.

A lakosságszám bonusz általi változását még megvizsgálom, ez egy jó ötlet, hogy az elmélet dőljön, mert nem vettem figyelembe. Köszönöm a tippet!:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1637

Vendég
A fenti adatok alapján máris a manufaktúrák szintenként kiszámolhatóak termelés/helyfoglalás képlettel, mely értékek közül a maximális lesz számunkra a legjobb (itt is figyelembe véve, hogy a manufaktúrák lakost és kultúrát igényelnek, melyek helyet foglalnak). Nézzük a márványt, wikipédiás adatokkal:
13. szinten az épület helyfoglalása 6, halmozott lakosságigénye 272, halmozott kultúra igénye 70, termel 151db/nap. Képletembe helyettesítem az adataimat: Termelés/helyfoglalás=151/(6+272/38,2+70/60)=10,58
23. szinten az előző szisztéma szerint termelés/helyfoglalás=7,54
Nem fogsz tudni haladni, nem fogsz tudni fejezeteket lépni, és ezek miatt lemaradsz egy csomó pluszról, amit a fejezetek adnak. Hidd el, ha ez így jó lenne, akkor már akadt volna valaki, aki alkalmazta volna, de ha valaki haladni is akar, újabb fejezeteket lépni, új fajokat megismerni, és az új fajok hozta technológiák előnyeit használni szeretné, akkor a számításaid mondhatnám úgy is, hogy helyénvalóak is, meg nem is, de mindenképpen hiábavalóak. :)
Vagy leragadsz a fejezeteknél, mert nem fogod győzni árúval, és nagyon lassan haladsz majd, vagy a fejlődést választod, mint mindenki, és a számításaid mellé odajönnek azok a pluszok, amiket fentebb említettek, hiszen az árútermelés, kultúraszint, lakosság nem állandó, ezt különféle bónuszokkal növelheted. Mivel a bővítés meg, ahogyan haladsz előre egyre nehezebben lesz megszerezhető, így a fejlesztés a legjobb megoldás. ;)
 
Fent