• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Játékkal kapcsolatos kérdések

DeletedUser1432

Vendég
Kiváló ötlet felvetés volt és meg is állna a tézised, de 1 buktató van benne:
A példád szerinti 23-as márványmanufaktúra szint mellett már a lakóépületek is 23 környékén járnak, nem lehet a 15-össel számolni.
A kultúrák szintén cserélődnek.

Én fordítva vizsgálnám meg a helyedben:
a 23-as manufaktúrát számolnám ki korhű kultúrával és lakosság adatokkal, majd azt vizsgálnám, hogy az adott területen tudnék-e többet termelni sokkal kisebb területtel rendelkező, de jóval kevesebbet termelő manuval, vagy sem? Rögtön más eredmény jön ki
 

DeletedUser2066

Vendég
Nos..megvizsgáltam a jelenleg két csoda által biztosított, maximum 10,5+10,5 százalék lakosságbónuszok hatását, és azt tapasztaltam, hogy a maximumértékek szignifikánsan nem tolódtak el magasabb szintű manuk építése irányában. A márványnál volt érdekes, hogy inkább csökkent a manufaktúra optimális szintje. A legmagasabb szintek megépítését olyan lakosságbónusz motiválná, ami kb 80-90%-os.

Berea én nem látom, hogy így megakadnék bármiben is, ha a küldetések maximum egy magas szintű manufaktúra meglétét kéri, inkább úgy gondolom, hogy helyet fogok tudni megtakarítani :)

Az, hogy még másnak nem jutott eszébe, nem nem került alkalmazásra, nem kizáró ok, hogy működőképes legyen. Nekem a számok mérvadóak :) Ha meg a következő fejezetekben meg fogok akadni, jelezni fogom nektek.
 

DeletedUser1637

Vendég
Arról nem is beszélve, hogy mondjuk egy napi 1000 db termelésű manufaktúrára rárakni egy bűbájt közel sem hoz annyi pluszt, mint ha egy napi 7700 termelésű manufaktúrára rakod rá. A bűbáj költsége, és gyártásai ideje ugyanaz, csak épp jóval többet hoz a konyhára ha a fejlettebb manufaktúrára rakod. Az Ősi csoda épületek hatnak a lakosságra, kultúrára. harci egységek erejére, de visszafelé: a csodák erejét viszont növeli a fejlettségi szint. ;)
Természetesen próbálgasd, majd amikor kevés lesz az árud, úgyis lépni fogsz. :)
 

DeletedUser2066

Vendég
Kiváló ötlet felvetés volt és meg is állna a tézised, de 1 buktató van benne:
A példád szerinti 23-as márványmanufaktúra szint mellett már a lakóépületek is 23 környékén járnak, nem lehet a 15-össel számolni.
A kultúrák szintén cserélődnek.

Én fordítva vizsgálnám meg a helyedben:
a 23-as manufaktúrát számolnám ki korhű kultúrával és lakosság adatokkal, majd azt vizsgálnám, hogy az adott területen tudnék-e többet termelni sokkal kisebb területtel rendelkező, de jóval kevesebbet termelő manuval, vagy sem? Rögtön más eredmény jön ki
Na így mindjárt más..most a sárkányos korszak adatokkal vizsgáltam meg, 21%-os lakosságbónusszal. Amit látok..a drágakő manufaktúra optimuma eltolódott a maximális szintre. A Kristálymanufaktúra optimuma nem érte el a max szintet, de emelkedett..a márvány ismét érdekes, mert a manufaktúra optimális szintje csökkent..hát..max a márványnál érdemes ez az elmélet..viszont a Berea megközelítése is fontos a bűbáj szempontjából. :) Itt zárom a témát, mert további vizsgálat nem vezet sehová.
 

Rikari

Veterán
Rikari köszönöm az infókat! Most jelen pillanatban az is nagy segítség lenne számomra, hogy ha tudnám azt, hogy mindig maximum 1 magas szintű manufaktúra meglétét kérik a küldetések. Mert ha ez így van, akkor csak egy darabot emelnék magas szintre, a többit hagynám egy adott szinten. Remélem nem számoltam el semmit, de ahogy fejlesztjük őket, eszik a lakosságot és a kultúrát, mely összességében közvetetten helyet foglal. Van egy optimális szint, ameddig érdemes őket húzni, a fölött pedig inkább egy újabb lerakása gazdaságos, annak fényében, hogy az egységnyi helyfoglalásra jutó termékmennyiség maximális legyen.
Máris felborulni látom a tervedet, mert a Tündéreknél pl. van olyan küldetés, mely nem megkerülhető, /ha nem teljesíted akkor beragadsz azon a ponton/, hogy legyen 2. bónuszos manufaktúrádból 3 db 19-es szinten. Így a számításaidat megnézve az adott helyzet felrúg majd minden matematikát. Nem mentem még bele soha ilyen mélységekig a fejlesztésekkel kapcsolatos felhasználás (hely-nyersanyag-lakosság-időintervallum) és az érte kapott termékek kiszámításába, melyért neked csak gratulálni tudok, hogy ilyen átfogó elemzést készítettél róla. Miután minden, mindennel összefügg a játékban, biztosan állíthatom neked, ha nem élsz a fajok adta fejlesztési lehetőségekkel (vagy ha területmilliomos vagy, nem teszel le elegendő apró manut a fejlesztés hiánya miatt keletkezett nyersanyagok pótlására) akkor nem tudsz fejlődni. Amit nem termelsz, azt csak a piacon tudod beszerezni csereáruként, de hanem lesz mivel kereskedned, akkor egyhelybenjárás lesz az életed. Ez a kedvedet fogja szegni, mert sikerélmény nélkül minden játék iránti érdeklődés lelohad. "Homo Ludens" elvének alapja az, hogy élvezze az ember azt amivel játszik. Örömet, kikapcsolódást jelentsen a számára, melyhez kell a siker íze.
Javaslok neked egy nyugodt haladást és nyersanyagpótlást biztosító combót. A három bónuszos manufaktúrádat próbáld összeállítani így: 1. bónuszosból 6-később 12 db manu, 2. bónuszosból min. 3- később 6 db manu, 3. bónuszosból 3- később 6 manu. Ami nem szerepel a főépületedben termelésnövelő termékként abból ne építs manufaktúrát, viszont ami igen, azokat mindig emeld a max. fejlettségi szintre ahogyan a fejlettséged engedi. Ha így teszel, akkor nem lesz pánikrohamot okozó nyersanyaghiányod, mert annyit tudsz termelni, amivel ki tudod egészíteni a piacról a hiányzó termékeket. Komoly bajnoki teljesítményekre ezzel azért még ne vállalkozz, mert arra már nem fogja futni ezzel sem, hacsak a testvériséged nem segít neked folyamatosan.
 

DeletedUser683

Vendég
A három bónuszos manufaktúrádat próbáld összeállítani így: 1. bónuszosból 6-később 12 db manu, 2. bónuszosból min. 3- később 6 db manu, 3. bónuszosból 3- később 6 manu.
Ez, amit leírtál prémium igénybevétele nélkül aligha menne. :)
Amúgy a különféle szintű manufaktúrák darabszámát illetően, azt nagyban befolyásolja a szomszédok és a testvériség kereslete is. ;)
 

DeletedUser2066

Vendég
A három bónuszos manufaktúrádat próbáld összeállítani így: 1. bónuszosból 6-később 12 db manu, 2. bónuszosból min. 3- később 6 db manu, 3. bónuszosból 3- később 6 manu.
Köszönöm a tippeket!
Tegnap már az elmélet elvetésre került részemről, viszont közben jót szórakoztam, szeretek mindent modellezni.
Idáig az https://www.gamersgemsofknowledge.com/optional-quests oldal alapján próbáltam meghatározni a manufaktúrák számát, a pörgethető küldetések teljesítése alapján. Leírás a VI. fejezetig szerepel.
 

DeletedUser902

Vendég
Én az örök "hobbista elvenari" minden manufaktúrából építettem legalább egyet. :D A nem bónuszosokból is. :D

Némelyik olyan szép grafikájú, hogy öröm gyönyörködni pl: a 19-es szintű tekercs manufaktúrában, ahol sárkányt formáznak a papírlapok, ami azután szétesik..... vagy a nagy evezős márványóriás, vagy éppenséggel nagyon de nagyon nem ragaszkodom a pókokhoz az életemben, de aranyosan szövögetik a szövögetni valójukat a selyem manufaktúra tetején. :D 15-ös szinten olyanok a deszka manufaktúrák, mint a hatalmas trónon ülő Ent-tanács tagjai, bár egyet maxoltam is. :D
Igaz lassan, de fejlődöm napról napra...... :cool:

A bónuszos manufaktúráimból is akad bőven. 1-es szintű 4 db van, ebből 2 maxon, a másik kettőt pedig hamarosan felturbózom, 2-es szintű 2 db maxon és a 3-asból is 2 db maxon. :) A kereskedéshez, tárgyaláshoz, fejlesztéshez teljesen elegendő cuccot termelnek. :)

(Persze a csodák..... a darázs az kell. :D Szép is, és hasznos is! :) A hegyi csarnok szintén nyerő! :D )

Szóval, minden játék verseny, de nem minden játék lóverseny. :D ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser183

Vendég
Sziasztok!

Az teljesen normális, hogy 11 darab építés segítséget jelez, a fejlesztésnél mutatja is zölddel, hogy gyorsabban építhetek, de közben meg nem adja meg a gyorsítást? Ja és miután elindítottam 4 építést, levonta, így már csak 7 van, bár teljesen feleslegesen, és gyanítom, hogy buktam is így a segítséget, mert amit 1-2 órája kaptam építő motiválást, azt sem tudtam felhasználni, mindegyik fejlesztés (azaz meglévő építés) ugyan annyi időt jelez....
 

DeletedUser1322

Vendég
Sziasztok!

Az teljesen normális, hogy 11 darab építés segítséget jelez, a fejlesztésnél mutatja is zölddel, hogy gyorsabban építhetek, de közben meg nem adja meg a gyorsítást? Ja és miután elindítottam 4 építést, levonta, így már csak 7 van, bár teljesen feleslegesen, és gyanítom, hogy buktam is így a segítséget, mert amit 1-2 órája kaptam építő motiválást, azt sem tudtam felhasználni, mindegyik fejlesztés (azaz meglévő építés) ugyan annyi időt jelez....

Nálam sem jó...
 

DeletedUser1637

Vendég
Az teljesen normális, hogy 11 darab építés segítséget jelez, a fejlesztésnél mutatja is zölddel, hogy gyorsabban építhetek, de közben meg nem adja meg a gyorsítást? Ja és miután elindítottam 4 építést, levonta, így már csak 7 van, bár teljesen feleslegesen, és gyanítom, hogy buktam is így a segítséget, mert amit 1-2 órája kaptam építő motiválást, azt sem tudtam felhasználni, mindegyik fejlesztés (azaz meglévő építés) ugyan annyi időt jelez....
Ez egy hiba, már jeleztük a fejlesztők felé. Remélhetőleg mihamarabb javítják. Elnézést kérünk a kellemetlenségekért!
 

DeletedUser1432

Vendég
Ha a játék bejön, működik, de a cset nem (egy bizonyos hálózatban), akkor melyik portot kell vizsgálni?
 

DeletedUser136

Vendég
Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Feloldottam a Techfán a 41. városbővítést , de a területet nem kaptam meg.
Most mit tegyek ? Ha nem a megfelelő helyre írtam , elnézést kérek.

Üdv: Hajnalcsillag
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok.

Segítségre lenne szükségem. Feloldottam a Techfán a 41. városbővítést , de a területet nem kaptam meg.
Most mit tegyek ? Ha nem a megfelelő helyre írtam , elnézést kérek.

Üdv: Hajnalcsillag
Szia! Ha biztosan megvan hozzá a kellő aranyad és oldalfrissítés, ki-belépés után sincs meg, szerintem fordulj a supporthoz!
 

DeletedUser136

Vendég
Szia! Ha biztosan megvan hozzá a kellő aranyad és oldalfrissítés, ki-belépés után sincs meg, szerintem fordulj a supporthoz!
Szia. Már feloldottam , de azt írja , hogy a bővítési lehetőség az Épületek menüben megtalálom , de sehol sem találom. Mióta játszom ilyen még nem volt. :confused::( Köszi a segítséged. :) A supporthoz fogok fordulni .:oops:
 
Fent