• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Főnix Evolúciója

DeletedUser3018

Vendég
Adtál neki petfood-ot? Mert ezt nem írtad. Ha adtál akkor nézd meg, hogy mennyi az aktuális extra bónuszod. Ha nincs fejlesztve az épületed akkor hiába tömöd, csak a min szintet tudja. Nálam a viharfőnix 10-es szinten van így 100% pluszt ad a fenséges fabrikálás hatásához.

Adtam neki. A főnixre kattintva mutatta is, hogy aktív 3,5 órán át. Viszont az árutermelésem, aminek 200%-osnak kellett volna lennie, nem változott. Ugyanannyit termeltem, mint azelőtt. Akkor ez az árutermelés mire is vonatkozik pontosan?
 

DeletedUser

Vendég
Adtam neki. A főnixre kattintva mutatta is, hogy aktív 3,5 órán át. Viszont az árutermelésem, aminek 200%-osnak kellett volna lennie, nem változott. Ugyanannyit termeltem, mint azelőtt. Akkor ez az árutermelés mire is vonatkozik pontosan?
Ez az x % az alap termelést növeli csak. Tehát mindenféle ereklye-, csoda-, bűbájbónusz nélküli értéket.
Itt van egy példa: ha az alap termelés 440 acél, akkor az 1es szintű főnix 15%-ot, azaz 66-ot ad hozzá a termeléshez.
 

DeletedUser4520

Vendég
Valaki le tudná írni érhetően a 3 főnix hatását? Pontosabban a tűzfőnixé világos, de én elkezdtem fejleszteni az aranyfőnixet, látván, hogy akár 2-300%-ot emel az árutermelésen 3,5 órán át, ami mondjuk egy 9 órás vége előtt és egy 3 órás termeléssel szerintem nem rossz. Ellenben most ezt tesztüzembe helyeztem, és egyáltalán nem érzékelem, hogy megduplázta volna az árutermelésem. Most akkor ez mit is jelent? Egyébként a fenséges fabrikálás bűbájjal egyszerre használta, hogy kimaxoljam az árutermelést, de szerintem csak a fenséges fabrikálás működik.
Ha ellenőrizni szeretnéd a termelési bónuszok hatását, akkor indíts el egy termelés, majd klikk a manura. A hosszú csík felett, a szám mellett balról van egy felfele nyíl. Vidd az egérmutatót a nyílra, majd kb 1 másodperc múlva megjelenik az információs ablak, hogy normál termelés ..., ereklye bónusz ..., kisállat bónusz ...
Ebből kalkulálhatsz, hogy mire is vonatkozik a bónusz. A fejlődés (Evolving) leírása:
https://elvengems.com/phoenix-2019/evolving-buildings/

Én úgy látom, hogy a bónusz az alaptermelésre (normál termelésre) vonatkozik - hasonlóan a Hegyi csarnokhoz. Azaz ha például nincs Hegyi csarnokod és az ereklye bónuszod 700%-os, akkor ugye 100% + 700% = 8 szoros a termelésed az alaphoz képest. 10-es szintű főnix esetén ugyanez: 100% + 700% + 300% = 11 szeres termelés (az alaphoz képest). A leírás "Increase your goods production by up to 300% of the base production." szöveget ír, amiből tévesen azt is lehetne gondolni, hogy valamennyi (akár a nem bónuszos) manu termelésére vonatkozik, de a tesztelésem azt mutatja, hogy csak a bónuszosra. A nem bónuszos manunál nincs felfele nyíl és az infó ablak is csak a normál termelést jelzi.

(Úgy látom, hogy Kiralyno-vel egyszerre írtunk :) , vagy majdnem)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3018

Vendég
Értem. Így már világos. Hát ez elég karcsú. Ha ezt tudom inkább a tűzfőnixet fejlesztem... De köszönöm a felvilágosítást!
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Értem. Így már világos. Hát ez elég karcsú. Ha ezt tudom inkább a tűzfőnixet fejlesztem... De köszönöm a felvilágosítást!
Azért tettem le a viharfőnixet, mert mana-t állít elő. Igaz, hogy csak 2 naponta de a következőt adja :5700 mana, 538560 arany, 63360 alapanyag és 2 TP. Ha etetem akkor +100% a fenséges fabrikálás hatása. 1088 a lakosság és 3570 a kultúra. Szerintem az nem olyan rossz 16 négyzeten.
 

DeletedUser3869

Vendég
Azért tettem le a viharfőnixet, mert mana-t állít elő. Igaz, hogy csak 2 naponta de a következőt adja :5700 mana, 538560 arany, 63360 alapanyag és 2 TP. Ha etetem akkor +100% a fenséges fabrikálás hatása. 1088 a lakosság és 3570 a kultúra. Szerintem az nem olyan rossz 16 négyzeten.
Sajnos ezt én is nagyon benéztem:( Az AranyFőnix nem sok s*art ér:( Nem emlékszem, hogy a leírásában szerepelt volna,hogy csak az alap termelést növeli, ha mégis akkor meg megérdemlem! Azt gondoltam, hogy a fenséges fabrikáláshoz hasonlóan fog működni! Fel vagyok háborodva, hogy ezt a vackot fejlesztettem!
 

DeletedUser3018

Vendég
Sajnos ezt én is nagyon benéztem:( Az AranyFőnix nem sok s*art ér:( Nem emlékszem, hogy a leírásában szerepelt volna,hogy csak az alap termelést növeli, ha mégis akkor meg megérdemlem! Azt gondoltam, hogy a fenséges fabrikáláshoz hasonlóan fog működni! Fel vagyok háborodva, hogy ezt a vackot fejlesztettem!

Kicsit én is ezt érzem, és megtévesztve érzem magam. De legalább van egy szép arany főnixem. Azon kívül, hogy jól néz ki, nem sokat ér... Prom3theusz, te sokkal jobban jártál... :))
 

DeletedUser4520

Vendég
Kicsit én is ezt érzem, és megtévesztve érzem magam. De legalább van egy szép arany főnixem. Azon kívül, hogy jól néz ki, nem sokat ér... Prom3theusz, te sokkal jobban jártál... :))
Sajnos ezt én is nagyon benéztem:( Az AranyFőnix nem sok s*art ér:( Nem emlékszem, hogy a leírásában szerepelt volna,hogy csak az alap termelést növeli, ha mégis akkor meg megérdemlem! Azt gondoltam, hogy a fenséges fabrikáláshoz hasonlóan fog működni! Fel vagyok háborodva, hogy ezt a vackot fejlesztettem!
A leírásban kezdettől fogva ott volt az infó!
Egy kis matek:
1. A Fenséges fabrikálás 50 % -al növeli EGY manu termelését. Ha ezt növeljük a főnix hatással akkor az 50%-ból 100%-os növelést érhetünk el, de akkor is csak 1 manu termelését növeltük. Sok bűbáj kell ahhoz, hogy a főnix hatását jól ki tudjuk használni. Nem szabad azonban figyelmen kívül hagyni, hogy a hatás valójában a hétköznapi termelést 50%-al dobja meg (50%-ról 100%-ra nő a bűbáj hatása); a másik 50% a bűbájból jön.
2. Az aranyfőnix esetén nem kell bűbáj termelőnként. Kimaxolt, lvl 11-es csarnokkal turbózott termelés az alap 8.72-szerese. lvl 10-es főnixszel ez 11.72, azaz 11.72/8.72 = 134.4 %-ra nőt a termelés, viszont MINDEN termelőre. Bűbáj nélkül is minden termelőt 34.4 %-al turbózott a főnix.

Játékosa válogatja, hogy kinek melyik a jobb, hisz nagy fejlettségű városnak kevesebb manu is elég lehet, míg közepes falu akár 8/6/4-es aránnyal is dolgozhat.
 

korosizs

Újonc
Nos, 10es arany főnixem van... Az ötlet nagyon jó volt, gondolom, hogy milyen sok meló volt vele.
DE ... ez nagyon sokba került és nagyon karcsú a 3,5 órás hatás (főleg, hogy a 765%-ból csinál 1065öt, ez ár/érték arányban kb. 0)) , a 2 napos termelésről nem is beszélve. 9ik fejezetben szereztem meg, az alap értékeket is nagyon kevésnek tartom max. szinten. 986 lakos + 1989 kultúra. Borzasztó sok aranyat termel, de az 1es szintű cuccokból 2 nap alatt hoz össze 7920 darabot, hát az igen csak kevés. Nagyon soknak találom a költségeit, hogy etessem. Szal nagyon jó ötlet volt, de a vége eszméletlenül kiábrándító és hatalmas csalódás. Arról nem is beszélve, hogy a 2 eseménnyel ezelőtti épületek több értékkel bírtak.
 

DeletedUser3869

Vendég
Nos, 10es arany főnixem van... Az ötlet nagyon jó volt, gondolom, hogy milyen sok meló volt vele.
DE ... ez nagyon sokba került és nagyon karcsú a 3,5 órás hatás (főleg, hogy a 765%-ból csinál 1065öt, ez ár/érték arányban kb. 0)) , a 2 napos termelésről nem is beszélve. 9ik fejezetben szereztem meg, az alap értékeket is nagyon kevésnek tartom max. szinten. 986 lakos + 1989 kultúra. Borzasztó sok aranyat termel, de az 1es szintű cuccokból 2 nap alatt hoz össze 7920 darabot, hát az igen csak kevés. Nagyon soknak találom a költségeit, hogy etessem. Szal nagyon jó ötlet volt, de a vége eszméletlenül kiábrándító és hatalmas csalódás. Arról nem is beszélve, hogy a 2 eseménnyel ezelőtti épületek több értékkel bírtak.
Már én is tudom, hogy mit kell kidobnom, ha nagyon kell a hely:(
 

DeletedUser4520

Vendég
... a 2 napos termelésről nem is beszélve.
Lehet, hogy nem is tudod, hogy hogyan kell használni ?
Betakarítás előtt etetés, majd betakarítás és a 3 órás termelés indítása, majd a 3.5 óra letelte előtt ismét betakarítás.
Ha például nincs sok időd és tényleg 2 napos termeléseket indítottál, akkor különösen jól járhatsz, hisz etetéssel majdnem megmásfélszerezheted a termelésed.

Szerintem egyébként a fejlesztők azért semmiképp se hibáztathatók, hogy a játékosok nem olvassák el döntés előtt a leírást, illetve nem kérdeznek, ha nem értenek valamit.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Szerintem egyébként a fejlesztők azért semmiképp se hibáztathatók, hogy a játékosok nem olvassák el döntés előtt a leírást, illetve nem kérdeznek, ha nem értenek valamit.
Ez azért így elég sarkos. A pontos részletek elég nagy része csak az Elvengems-n jelent meg (angolul), a hivatalos wikin nem, a játékban meg végképp nem. Persze a fejlesztők azokat a játékosokat is próbálják kiszolgálni, akik maguk akarják felfedezni a finomságokat. Amivel ez esetben azért annyi baj van, hogy előre közölték, hogy az esemény után nem igazán lesz lehetőség főnixfejlődésre, így aki saját kárán tapasztalja meg, hogy "rossz" főnixet választott, az csak nagyon sok pénzért tud egy "jobb" főnixre váltani.
 

DeletedUser4520

Vendég
Ez azért így elég sarkos. A pontos részletek elég nagy része csak az Elvengems-n jelent meg (angolul), a hivatalos wikin nem, a játékban meg végképp nem. Persze a fejlesztők azokat a játékosokat is próbálják kiszolgálni, akik maguk akarják felfedezni a finomságokat. Amivel ez esetben azért annyi baj van, hogy előre közölték, hogy az esemény után nem igazán lesz lehetőség főnixfejlődésre, így aki saját kárán tapasztalja meg, hogy "rossz" főnixet választott, az csak nagyon sok pénzért tud egy "jobb" főnixre váltani.
A kipróbálást 1-es szintű főnixszel is meg lehet tenni. Abban igazad van, hogy aki nem tud egy kicsit se angolul, az nehezebb helyzetben van, de hát mire való a kibeszélő, ha nem a kérdések feltevésére :)
 

korosizs

Újonc
Köszönöm a remek ötleteket. Ezzel nincs is baj, csak ahogy írtam elég költséges etetni. Ugye állandóan törni kell hozzá cuccokat, kombináló katalizátort termelni, ereklyék költség, de legalább a semmire nem jó barkácsolást most használhatom.

Az külön jópofa, hogy állandóan a játékon kívül kell összeguberálni az infókat (hozzáteszem nem jelent problémát az angol szöveg olvasása)

Egy szóval nem hibáztattam a fejlesztőket.

szerk.:
a 3,5 órát nagyon szánalmasnak tartom
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Ez azért így elég sarkos. A pontos részletek elég nagy része csak az Elvengems-n jelent meg (angolul), a hivatalos wikin nem, a játékban meg végképp nem.

Az külön jópofa, hogy állandóan a játékon kívül kell összeguberálni az infókat (hozzáteszem nem jelent problémát az angol szöveg olvasása)

[/QUOTE]

Az olvasás senkinek nem okoz gondot. A szöveg megértése szokott problémás lenni. :D Kitört a szarkasztikus énem. Bocsánat. :)
 

DeletedUser

Vendég
Lehet, hogy nem is tudod, hogy hogyan kell használni ?
.... 2 napos termeléseket ...
Nem lehet, hogy mégiscsak érti és te értetted félre? A főnix nem termel 48 óra alatt árut mindenféle etetés nélkül? Az általad idézett szövegrész szerintem arról szól, nem a bónuszról
 

LestaR

Erős harcos
..., de legalább a semmire nem jó barkácsolást most használhatom.

szerk.:
a 3,5 órát nagyon szánalmasnak tartom

Ha te így látod, az kb. a te gondod.
Adnék tippet, hogy miért lehet jó:
- 100%-os váratlan ajándék,
- ha nem harcolsz a Valorián dicsőség az neked nem pálya, ha igen akkor segítség
- és itt van mindjárt a királyi restauráció is,
- vagy a portál profit...
Szóval a SEMMIRE JÓ, az azért.... No mindegy..

Vannak még olyan épületek, amelyek bizonyos korokban jól jöhetnek. (nem set-es épületek, mert annak a gyakorlati hasznát én nem igen venném de attól még más láthat benne fantáziát)



A szánalmas résszel teljes mértékben azonosulni tudok, persze elképzelhető, hogy majd egyszer a harcos főníxet megépítem, de most még jól elbírok az ellenfeleimmel.

Már induláskor látszott, hogy a napi nyereményekre lesz érdemes fókuszálni, mert abból azért lehet majd profitálni. A kérdés csak az vajh az újabb fajnak mi kell majd, ennek hiányában a választás a kívánság kútra esik nálam..
 
Fent