• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Eseményépületek újradolgozása

GreenKnight

Veterán
Azért kíváncsi lennék, hogyha a fizetéseddel csinálnák ugyanezt, akkor felfognád-e így?! :D;)
Nálam kb. 1.000 emberrel lett több. Akkor vagy én csinálok valamit túl jól vagy Ti rosszul. Eddig csak olyan hozzászólást olvastam, hogy ennyivel vagy annyival kevesebb emberem lett. De meggyőződésem, hogy sokan vannak, akiknél több lett a lakosság. Csak ők nem írnak ide, mert nincs problémájuk.
Amúgy pedig ez egy komoly játék. A fizetésem meg csak egy vicc. :D
 

DeletedUser1519

Vendég
Nálam kb. 1.000 emberrel lett több. Akkor vagy én csinálok valamit túl jól vagy Ti rosszul. Eddig csak olyan hozzászólást olvastam, hogy ennyivel vagy annyival kevesebb emberem lett. De meggyőződésem, hogy sokan vannak, akiknél több lett a lakosság. Csak ők nem írnak ide, mert nincs problémájuk.
Amúgy pedig ez egy komoly játék. A fizetésem meg csak egy vicc. :D

:D
Amúgy engem sem érintett se pro, se kontra, nekem pusztán megint az elvekkel (elvtelenségekkel?) van bajom.

Olyan komoly, hogy néha már majdnem vicc. :)
 

creatin

Erős harcos
Nálam kb. 1.000 emberrel lett több. Akkor vagy én csinálok valamit túl jól vagy Ti rosszul.

Vagy pedig főleg abba a sávba estél a szóban forgó épületeknél (már ha van egyáltalán ilyened), ahol pont nem változott semmi. Adj hálát a nemlétezőnek ;).
Az én testvériségemben sokan sokat buktak. Zömük 50.000 pont alatti és talán ha háromnegyed éve játszanak. Úgy, hogy nem pátyolgattak (mert nem is volt nekik) régi eventes épületeket. Ráadásul a pár napja véget ért kalandozás fődíjának értéke is két nap után sokat romlott. Ez meg aztán végleg nem a „vagy én csinálok valamit túl jól vagy Ti rosszul” esete! Nem igaz?
Ez a fejlesztők részéről egy át nem gondolt, felesleges konfliktusokat okozó lépés volt. Pedig a bétás fórumon is savazták őket rendesen, amikor ezt ott meglépték.
Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy jövő héten tűzoltásszerűen kap mindenki két épületet. Olyanok is, akik nem is buktak, sőt akár még nyertek is lakosságot és/vagy kultúrát. Ez közhangulat fokozó lépés, ami természetesen jobb mint a hallgatás, de a játékosok megromlott bizalmát a fejlesztők felé sok idő lesz visszaszerezni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Eddig csak olyan hozzászólást olvastam, hogy ennyivel vagy annyival kevesebb emberem lett. De meggyőződésem, hogy sokan vannak, akiknél több lett a lakosság. Csak ők nem írnak ide, mert nincs problémájuk.
A kisebbet már észre sem nagyon veszik? :(
Én írtam, hogy kaptam népet, de igaz, még mindig mínuszban vok. :D
Nálam kb. 1.000 emberrel lett több. Akkor vagy én csinálok valamit túl jól vagy Ti rosszul.
Ez teljesen jogos. Aki jól csinálja (és nem szökőévente fejlődik/eventezik), az cseréli a régi épületeket újabbakra a korszakának megfelelően, így nem esik abba a hibába, hogy veszít népet és kultit. Na persze kivétel az a régi épület, ami mostanában volt eventben, mert annál már tudhatták a fejlesztők, hogy rosszak az értékek...
Ezért nem vesztettem én sem túl sokat, inkább kaptam valamennyit. Így kevesebb a mínuszom. :)

Olyanok is, akik nem is buktak, sőt akár még nyertek is lakosságot és/vagy kultúrát.
Én számszerűsítve nem buktam/nyertem annyit, hogy feltűnt volna igazán. Csak akkor néztem és akkor is csak saccra tudtam megmondani, hogy a népem több lett, a kulti meg kicsivel kevesebb, amikor a testvéreim felhozták a chat-en.
De részemről szívesen átadnám másnak a varázslatost, mert az mindig csak a pénzt vinné, hogy naprakész legyen és megérje tartani. 10. ládát meg úgysem nyitok soha.
Így legalább nem nekem kéne lóvézni, ha elöregszik. :D :D :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

creatin

Erős harcos
De részemről szívesen átadnám másnak a varázslatost

Nem is azért írtam, mert sajnálom tőlük. Azért, mert ez is azt bizonyítja, hogy a fejlesztők fel sem akarták/tudták mérni a változtatások körülbelüli hatását sem, így aztán válogatás nélkül mindenki kap a jóból, csak hogy nyugodjanak a kedélyek.
De ezt én nem is ragozom tovább, lépjünk. Jöhetnek az új kihívások, kalandok, eventek!
 

DeletedUser183

Vendég
Nem elveszett, hanem eddig volt több, mint járt volna. Fogd fel így. ;)
Köszi, végülis nem nagy különbség, és nem befolyásolja a játékom menetét.Tényleg nincs miét aggódnom ezen. (szarkazmus vége) Vagy ami kicsit életszerűbb, kissé felháborodok, mert eddig így építettem, számoltam, játszottam, hogy ez biztos volt és számolhattam vele. És ez egy elég buta felfogás, hogy "fogadd el, eddig volt túl sok". Ha Tőled most az életben, vagy akár a játékban elszednének valamit, kicsit sem háborodnáál fel? Itt most nem 1000 emberről, vagy 2000 kultúráról van szó, amit pótolni lehet 1-2 nap alatt. Ez plusz terület foglalást jelent, rengeteg alapanyag/mag/bármi.
Kérlek ne kezeljétek ilyen félvállról.
 

Tyuri

Felderítő
Sziasztok.
Én a csapattal kinyitottam a III. ládát a nemrég véget ért Testvériségi Kalandban, ezért --

" A most befejezett kalandoknál is volt egy kis baki: Itt is egy régebbi épületet lehetett nyerni, viszont eredetileg úgy számoltunk, hogy a kaland előtt bekerülnek a változások. Ennek kompenzációjára minden olyan játékos, aki olyan testvériségben van, ami elérte a kaland harmadik szintjét, az aktuális fejezetének megfelelő Főnix Kultusz épületet kap, a már megkapott jutalmai mellé. Ezt is a jövő héten próbáljuk kiosztani. (A fenti Varázslatos Lakóépülettel együtt, vagy röviddel utána.) " --

Az a kérdésem, hogy ha kilépek a testvériségből most, akkor is megkapom - e az épületet ????
 

LestaR

Erős harcos
Aki jól csinálja (és nem szökőévente fejlődik/eventezik), az cseréli a régi épületeket újabbakra a korszakának megfelelően, így nem esik abba a hibába, hogy veszít népet és kultit. Na persze kivétel az a régi épület, ami mostanában volt eventben, mert annál már tudhatták a fejlesztők, hogy rosszak az értékek...


Ezzel most vitatkoznék én cserélgettem az épületeket. viszont a csillogó kertjeimet a jó lakosság és kultúra aránya miatt nem nagyon piszkáltam, persze mikor jöttek a Titanicok, akkor helyszűkében 2 ment, utána viszont úgy alakullt, hogy lakóépület húzása. termelők húzása és sitty-sutty a lakosság minuszba került, ekkor már kicsit megbántam, hogy azt a kettőt is eladtam.

A lakosság miatt nyilvánvaló, a "-700/épület" az nem kevés ez nálam 2800 lakos le, volt némi + is igy olyan kb -2000 lakos a veszteség, mind emelett a kúltúra is megsinylette (teszem hozzá ez csak akkor érdekes, ha az alapanyag nagyon fogy, egyébként a kutyát nem érdekli, csak legyen meg a kötelező az jól van)..
Azt akarom kihozni, hogy ezt az épületet a előző kor lakóépületeinek fényében, ami max 2200 lakost adott 0 kultival 3x5-ön, míg kert 3x5-ön 1750/1750 adott szerinted érdemes lett volna-e cserélgetni? :) A válasz NEM volt az akkori terület kihasználtságom miatt..
Most már viszont kukázni kell mert 2800-as (de akár a 2200-asal is) lakókkal. a most 4200 lakót adó kerteket ki tudom váltani, 7 lakás max-ra húzásával és az így felszabadult 60-7=53 mezőre már kitehetek egy komolyabb kultit adó épületet, bár az értékek változása miatt meg kell néznem melyik legyen az..


Minden jobb jutalmat adó eventet megcsináltam, és a főnix kivételével lakó/kultit-hoztam ( a mérce szerint jó voltam :) )

Ez a Venár tényleg nagy melléfogás volt, amit simán elkerülhettek volna..


Sziasztok.
Én a csapattal kinyitottam a III. ládát a nemrég véget ért Testvériségi Kalandban, ezért --
Az a kérdésem, hogy ha kilépek a testvériségből most, akkor is megkapom - e az épületet ????

Én a helyedben kibírnám azt, az egy hetet. Ami akár több is lehet... :(
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1766

Vendég
Bocsánat, ha lett volna szó róla, de lenne egy kérdésem. Jelenleg nem látszik, hogy egyes esemény épületek melyik korra datálódnak vissza, viszont jó lenne egy kis help-et beépíteni amiben látszik ez. A tökéletes megoldást úgy képzelem el, ahol ezek az adatok egy kis táblázatba rendezve jelennének meg kiemelve az aktuális kor értékeit és halványabban jelölve az aktuális kort meghaladó értéket, jelezve, hogy arra a szintre már nem fejleszthető.
Egyébként elérhető a korra vonatkozó adat, ha belépünk az elvenarhitect-be, szóval csak át kellene ezt emelni a játékba és jó lenne kiegészíteni a teljes adatsorral. Kérdés gondolkodnak-e a fejlesztők a közeljövőben ezt bevezetni? Nagy segítség lenne a fejlesztések tervezésében. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ezzel most vitatkoznék én cserélgettem az épületeket. viszont a csillogó kertjeimet a jó lakosság és kultúra aránya miatt nem nagyon piszkáltam, persze mikor jöttek a Titanicok, akkor helyszűkében 2 ment, utána viszont úgy alakullt, hogy lakóépület húzása. termelők húzása és sitty-sutty a lakosság minuszba került, ekkor már kicsit megbántam, hogy azt a kettőt is eladtam.
A lakosság miatt nyilvánvaló, a "-700/épület" az nem kevés ez nálam 2800 lakos le, volt némi + is igy olyan kb -2000 lakos a veszteség, mind emelett a kúltúra is megsinylette (teszem hozzá ez csak akkor érdekes, ha az alapanyag nagyon fogy, egyébként a kutyát nem érdekli, csak legyen meg a kötelező az jól van)..
Azt akarom kihozni, hogy ezt az épületet a előző kor lakóépületeinek fényében, ami max 2200 lakost adott 0 kultival 3x5-ön, míg kert 3x5-ön 1750/1750 adott szerinted érdemes lett volna-e cserélgetni? :) A válasz NEM volt az akkori terület kihasználtságom miatt..
Most már viszont kukázni kell mert 2800-as (de akár a 2200-asal is) lakókkal. a most 4200 lakót adó kerteket ki tudom váltani, 7 lakás max-ra húzásával és az így felszabadult 60-7=53 mezőre már kitehetek egy komolyabb kultit adó épületet, bár az értékek változása miatt meg kell néznem melyik legyen az..
Minden jobb jutalmat adó eventet megcsináltam, és a főnix kivételével lakó/kultit-hoztam ( a mérce szerint jó voltam :) )
Ebben egyetértek Veled. Amióta event-ezek (játékkezdésem óta :) ), azóta folyamatosan nézem a kulti/lakos/helyigény arányokat. Mindig úgy választottam, hogy a lehető legjobb aránnyal dolgozzon az épület (ha tolódott, lehetőleg lakos irányba pluszba)
De jött az emeletes szívás, amikor az orkok után kivirágzottak az elf fák. Mindenütt. Mana meg óne...
A városom kb 1/6-a eventes lakost adó épülettel volt tele. 1-2 kivétellel mind kuka! Irány a manát adó kulti és egyből sok-sok ezer mínusz népem lett. :D
De persze akkor épp nem volt event, ami meg ezután következett nemsokkal, abban meg alig volt használható (jó arányú) manát adó kulti.
Szal én sem szívesen repítettem mindent, de muszály voltam, mert vagy lakos és akkor a tech fával vagyok megrekedve mana híján, vagy mana és húzok fel pár házat. Az utóbbit választottam. Még mindig mínuszban vok ugyan, de mivel a sárkányos házikók azért elég jól adnak, remélem lassan látom majd a fényt az alagút végén (no nem azt a bizonyost :D ), ahogy egyre több házam sárkányosodik. :)
 

DeletedUser929

Vendég
Mivel én a legrégebbi szerzett épületeimet mind eladtam már, (folyamatosan cseréltem a küldetésekben szerezhető épületeket) így ez a kultúra és lakos csökkenés engem nem érintett szerencsére.
 
Fent