• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Eseményépületek újradolgozása

DeletedUser1519

Vendég
Akkor megfogalmaznám kicsit ismét ambivalens érzéseimet miközben engem a dolog nem érint, hisz nincsenek ilyen épületeim (talán egy unikornist leszámítva).

Alapból az elgondolás nagyon tetszik és jó ötletnek tartom az új áldást. Fejleszthetőek lesznek a régebbi eventes épületek - ezzel megoldódik azok problémája is, akik pusztán esztétikai szempontból nem akartak eddig tőlük megszabadulni, másrészt a régebbi jobb épületekkel ismét lehet számolni. Már csak azért is, mert - magánvéleményem szerint - amióta bevezették, hogy a legtöbb épület mindenféle vackot ad (számomra az arany, alapanyag és áru - 280 vp varázslókorban és emiatt rendesen vissza van vágva a kultúra vagy lakosság? nevetséges) nincsenek igazán jó eventes épületek. Az utolsó igazán jó nyeremények szerintem az őszi event fődíjai voltak és talán a Hegyi troll karácsonykor. Szóval az ötlet jó és előremutató.

Igazából azzal sincs gondom, hogy a játék egyensúly szempontjából át kellett gondolni és konvertálni a legrégebbi eventek épületeit, érthető, hogy miért történt.

És akkor arról, hogy mit gondolok rosszabb esetben álságosnak, jobb esetben végiggondolatlannak a dologban. A fejlesztők nyilván nem március végén kaptak a fejükhöz és pattant ki a szikra, hogy kéne egy ilyet csinálni. Jó esetben ez legalább 7-8 hónappal ezelőtt megfogalmazódott a terveikben. Akkor viszont kérdem én: miért kellett a karácsonyi és a húsvéti eventbe ezekből a régi épületekből a nyeremények közé tenni? Miért kellett rámozdítani a játékosokat, akik orrba-szájba nyitottak pl. a különféle apafákra, amik most rendesen vissza lettek nyesve? Ezek a téli event esetében is alig fél éves épületek, miért kellett játékba vinni őket, ha ilyesmi a tervekben volt? Mert, aki már két éve tartogatja őket, arra azt mondom így járt, ha ennyi idő alatt nem tudta őket lecserélni, de sokan ezeket most szerezték... Szóval ezt tartom nem kicsit inkorrektnek.
 

DeletedUser3317

Vendég
Huh, ahogy nézem az erdei elfektől felfele mindenki biztonságban van. A legnagyobb veszteség az orkosokat érte (persze nyilván egyéni dolog, ki hogy pakolászik, fejlődik a saját szintjén belül).
Jól értem, hogy akkor az apafák fejleszthetőek lesznek? Mert ha nem, most rögtön dobom is őket, így nem éri meg nekem.
Engem nem zavart, hogy elévült egy-egy épület, mert fogtam, és lecseréltem, bár tényleg néha sajnáltam, olyan szép volt, de hát ez van, a fejlődés jobban érdekelt.

Szerk.: A manót! A lista közepén őket is gyepálják, bár kapnak érte valamennyi lakost.
 

Senta

Erős harcos
Akkor megfogalmaznám kicsit ismét ambivalens érzéseimet miközben engem a dolog nem érint, hisz nincsenek ilyen épületeim (talán egy unikornist leszámítva).

Alapból az elgondolás nagyon tetszik és jó ötletnek tartom az új áldást. Fejleszthetőek lesznek a régebbi eventes épületek - ezzel megoldódik azok problémája is, akik pusztán esztétikai szempontból nem akartak eddig tőlük megszabadulni, másrészt a régebbi jobb épületekkel ismét lehet számolni. Már csak azért is, mert - magánvéleményem szerint - amióta bevezették, hogy a legtöbb épület mindenféle vackot ad (számomra az arany, alapanyag és áru - 280 vp varázslókorban és emiatt rendesen vissza van vágva a kultúra vagy lakosság? nevetséges) nincsenek igazán jó eventes épületek. Az utolsó igazán jó nyeremények szerintem az őszi event fődíjai voltak és talán a Hegyi troll karácsonykor. Szóval az ötlet jó és előremutató.

Igazából azzal sincs gondom, hogy a játék egyensúly szempontjából át kellett gondolni és konvertálni a legrégebbi eventek épületeit, érthető, hogy miért történt.

És akkor arról, hogy mit gondolok rosszabb esetben álságosnak, jobb esetben végiggondolatlannak a dologban. A fejlesztők nyilván nem március végén kaptak a fejükhöz és pattant ki a szikra, hogy kéne egy ilyet csinálni. Jó esetben ez legalább 7-8 hónappal ezelőtt megfogalmazódott a terveikben. Akkor viszont kérdem én: miért kellett a karácsonyi és a húsvéti eventbe ezekből a régi épületekből a nyeremények közé tenni? Miért kellett rámozdítani a játékosokat, akik orrba-szájba nyitottak pl. a különféle apafákra, amik most rendesen vissza lettek nyesve? Ezek a téli event esetében is alig fél éves épületek, miért kellett játékba vinni őket, ha ilyesmi a tervekben volt? Mert, aki már két éve tartogatja őket, arra azt mondom így járt, ha ennyi idő alatt nem tudta őket lecserélni, de sokan ezeket most szerezték... Szóval ezt tartom nem kicsit inkorrektnek.

hát még ha csak karácsony meg húsvétról lenne szó, de Elvenar kövei I.-et kb 2 napja kaptuk a tesósági kaland 3. útjának a végén! Totál happy voltam, hogy még a IV. korba nyert jégboszimat le tudom rá cserélni, 800 lakost adó eventeset nem könnyű azért :)
Egyszóval lecseréltem,mert már tündi vagyok, buktam 40 népet, de több kultúrát kaptam és kisebb helyet foglalt.. MÁIG!! rém gyorsan amortizálódott Elvenar köve 760 kult- 760 népből ma a frissítéssel csak 480-480 maradt! na így kell bukni 1,5 nap alatt 260 lakosságot :confused:
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4037

Vendég
Akkor megfogalmaznám kicsit ismét ambivalens érzéseimet miközben engem a dolog nem érint, hisz nincsenek ilyen épületeim (talán egy unikornist leszámítva).

Alapból az elgondolás nagyon tetszik és jó ötletnek tartom az új áldást. Fejleszthetőek lesznek a régebbi eventes épületek - ezzel megoldódik azok problémája is, akik pusztán esztétikai szempontból nem akartak eddig tőlük megszabadulni, másrészt a régebbi jobb épületekkel ismét lehet számolni. Már csak azért is, mert - magánvéleményem szerint - amióta bevezették, hogy a legtöbb épület mindenféle vackot ad (számomra az arany, alapanyag és áru - 280 vp varázslókorban és emiatt rendesen vissza van vágva a kultúra vagy lakosság? nevetséges) nincsenek igazán jó eventes épületek. Az utolsó igazán jó nyeremények szerintem az őszi event fődíjai voltak és talán a Hegyi troll karácsonykor. Szóval az ötlet jó és előremutató.

Igazából azzal sincs gondom, hogy a játék egyensúly szempontjából át kellett gondolni és konvertálni a legrégebbi eventek épületeit, érthető, hogy miért történt.

És akkor arról, hogy mit gondolok rosszabb esetben álságosnak, jobb esetben végiggondolatlannak a dologban. A fejlesztők nyilván nem március végén kaptak a fejükhöz és pattant ki a szikra, hogy kéne egy ilyet csinálni. Jó esetben ez legalább 7-8 hónappal ezelőtt megfogalmazódott a terveikben. Akkor viszont kérdem én: miért kellett a karácsonyi és a húsvéti eventbe ezekből a régi épületekből a nyeremények közé tenni? Miért kellett rámozdítani a játékosokat, akik orrba-szájba nyitottak pl. a különféle apafákra, amik most rendesen vissza lettek nyesve? Ezek a téli event esetében is alig fél éves épületek, miért kellett játékba vinni őket, ha ilyesmi a tervekben volt? Mert, aki már két éve tartogatja őket, arra azt mondom így járt, ha ennyi idő alatt nem tudta őket lecserélni, de sokan ezeket most szerezték... Szóval ezt tartom nem kicsit inkorrektnek.
Igy igaz kapkodunk a bonusz feladatokra hogy hasznos épületekre tehessünk szert .most meg kisemmiztek.KÖSZÖNÖM
 

DeletedUser1519

Vendég
hát még ha csak karácsony meg húsvétról lenne szó, de Elvenar kövei I.-et kb 2 napja kaptuk a tesósági kaland 3. útjának a végén! Totál happy voltam, hogy még a IV. korba nyert jégboszimat le tudom rá cserélni, 800 lakost adó eventeset nem könnyű azért :)
Egyszóval lecseréltem,mert már tündi vagyok, buktam 40 népet, de több kultúrát kaptam és kisebb helyet foglalt.. MÁIG!! rém gyorsan amortizálódott Elvenar köve 760 kult- 760 népből ma a frissítéssel csak 480-480 maradt! na így kell bukni 1,5 nap alatt 260 lakosságot :confused:

No igen.. S ilyenkor mit is gondoljunk a készítők jóindulatáról? Ez így nettó rosszindulat (nem akartam erősebb szót használni).
 

Wiccara

Veterán
Induljunk ki abból, hogy ez a szükséges rossz, ami a játék hosszútávú eredményességéhez elengedhetetlen. Rendben, megértettük.

Korábban egy "közösségi épület"-ről már megszavaztuk, h kulti+ lakos, meg milyen stílus, meg mekkora... ez nem lehet egy kompenzáló épület a rendszerben, hogy ami most számszerű veszteség, az legyen az alapértéke mindenkinél ..? ( persze, rátehettek egy lapáttal, bocsánatkérésként, elfogadnánk...)
Valahol az okozott károkat enyhítené, mert eventek, tesósági kalandok egymást tapossák, melyben feladat az építés, fejlesztés, de ( mókás nyereményektől függetlenül) a kivitelezhetetlensége miatt érdemét veszti.
Valahol, valami megoldás, mert Arendyllben is van kecske és káposzta, és jó lenne, ha maradnának is.
 

DeletedUser683

Vendég
A véleményem nekem is negatív. Engem nem nagyon érintett, de véleményem szerint ezek az utólagos korrigálások nem tesznek jót a játéknak. ;)
Ha elszámolták anno, hát így jártak, találni kellett volna humánusabb megoldást, mert ugye valahol ezeknek mindig a játékosok isszák meg a levét. Általában mindennek próbálom a jobbik oldalát nézni, de nehéz megnyugtatni egy olyan tesómat valódi érvekkel, aki elvesztett több ezer lakost és kultúrát ma. Érdemes lenne az ilyen visszamenőleges dolgokkal csínján bánni, mert nagyon rontja a morált.o_O
 

DeletedUser1240

Vendég
[moderálva]:mad: Meggondolandó a továbbjátszás.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent