• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Eseményépületek újradolgozása

GreenKnight

Veterán
Áh, igen, lemaradt a "majd" a mondatból.:rolleyes: Köszi mindkettőtöknek. Hátha nem csak a 10. ládával lehet majd kapni, különben nem lesz értelme részt venni az eventeken.:(
Már miért ne lenne? Ahogy fejlődsz úgy kapsz ugyanabból is magasabb szintű nyereményt. A tervrajzot/áldást is csak akkor fogod tudni felhasználni, ha szintet lépsz. Akkor meg a végeredmény szempontjából mindegy, hogy az az eventes épület fejlettebb szinten került a raktáradba vagy a régebbi épületet fejleszted.
Én úgy látom, hogy pont akkor nem lesz értelme eventezni, ha nem gond tervrajzot/áldást szerezni, hiszen akkor sokkal egyszerűbb a már meglévő épületeimet egy szinttel feljebb húzni, mint esetleg egy jobb cucc letételéért átpakolni a fél várost.
Eventezni amúgy nem mindig a nyeremény miatt szokott az ember, hanem hogy teljesítse és elfoglalja magát.
 

DeletedUser1204

Vendég
Azt értem, hogy ezzel lehet majd fejleszteni a varázslatos épületeket, a varázslatos műhelyeket és a nyeremény kúltikat. DE mit csináljon az egyszerű halandó, aki nem nyit 10 ládát???? A nagy többség nem fogja tudni fejleszteni a nyereményeket csak gondolom majd gyémántért. A játék eddig is arról szólt, hogy a terület felén lakóépületeknek kellett lenni, 1/4-én kultinak, és akkor talán egyensúly volt, ha a fejlettségénél több terület volt felfedezve/területbővítés/.
de most a minuszos városokban még csak törölni sem lehet, mert kulti híján nem lehet lakóépületet......vagy mit töröljek a ? Úgy néznek most ki a városok, hogy beragadtak....varázslatos épületek nélkül nemigen lehet lépni :( agyrém
Ott a pont, lehet gyémántot venni, még többet költeni erre a játékra, mert anélkül szívás a játék, mint látod. A másik meg, megcsinál az ember egy rakat eventet, amire megkapja a jutalmát, aztán rá néhány hétre, hónapra a kapott jutalom kalap sz.rt se ér, mert a fejlesztő azt mondja, sorry, így döntöttem. Megvárom, mi lesz ennek az egész komédiának a vége, de lehet, hogy aztán meg én intek be, és mondom sorry, és törlöm magam ebből a cirkuszból.
 

DeletedUser183

Vendég
Egy kérdés. Az akkor normális, hogy buktam majd 10.000 (talán több) kultúrát? Cserébe kaptam kb 1300 embert... Jó kis balansz :D:D
De persze nem panaszkodni akarok, csak ez durvább lett mint gondoltam
Válasz esetleg valakitől? o_Oo_O Lesz valami kompenzáció erre. Mert elég durván megcsappant így a termelésem. Ha "csak" 1-2000 kultúráról lenne szó nem lenne baj, na de 10.000?
 

DeletedUser1204

Vendég
Válasz esetleg valakitől? o_Oo_O Lesz valami kompenzáció erre. Mert elég durván megcsappant így a termelésem. Ha "csak" 1-2000 kultúráról lenne szó nem lenne baj, na de 10.000?
Majd kapsz 1-2 áldást, azt csókolom, tedd el magad holnapra.
 

DeletedUser1163

Vendég
igy hirtelen nekem is -1273 ember mínusz.... töröltem néhány kisebb épületet, de nem jobb a helyzet. azért ezt valahogy normálisabban is megoldhatták volna. az a kifogás, hogy akik később csatlakoztak, nem szerezhették meg ezek!...! hülyeség. ha csak ez a gond, tegyék be ujra azokat az épületeket, amiket túl jónak találtak. de miért baj az, hogy a régebbi játékosoknak vannak jobb dolgai????? ez is egyfajta bónusz annak, aki itt van régóta. aki új, az fejlődjön. nincs bajom a lassú fejlődéssel, de azzal, hogy amit hosszú ideje építek, elérek, azt egyik pillanatról a másikra tönkrevágják, olyan átlátszó indokkal hogy az ujjaknak nincs..... ilyen az élet. ha sokat dolgozol lesz. ha sokat játszol lesz. most én is gondolkozom, mivel pótoljam a kieső lakosságot. vagy megéri e vergődni, ki tudja, holnap mivel vesznek el még egy rakat emberemet, kultúrát, netalán építési helyet...azzal a kifogással, hogy az újaknak sincs akkora területük, lakosságuk.....
 

DeletedUser1519

Vendég
miért kellett a karácsonyi és a húsvéti eventbe ezekből a régi épületekből a nyeremények közé tenni? Miért kellett rámozdítani a játékosokat, akik orrba-szájba nyitottak pl. a különféle apafákra, amik most rendesen vissza lettek nyesve? Ezek a téli event esetében is alig fél éves épületek, miért kellett játékba vinni őket, ha ilyesmi a tervekben volt?

Erre azért elvárnék - és szerintem nem csak én - valamiféle reakciót a supporttól, főleg a Senta által említett, az éppen befejezett kalandból kapott Venar kövei fényében...
 

gilingalang

Veterán
Sziasztok! Ha a játékkedv számít valamit, a csapatomat elnézve szerintem a legtöbb abból veszett el most a lakosokkal együtt. Ezt a meglopottság-érzést a kultik fejlesztési lehetősége sem fogja helyrehozni, de az áldás bevezetésével újraépülhetne a bizalom, mielőtt még abbahagyják a játékot azok, akiket most komoly veszteség ért. Tudunk valamit tenni az áldás bevezetésének meggyorsítása érdekében? Számítanak valamit egyáltalán ezek a visszajelzések?
 

DeletedUser631

Vendég
Nálam rengeteg lakosból lett hiányom, így is kevesen voltak a fejlesztésekhez, de ezt még elviseltem volna, az viszont nagyon felidegesített, hogy 3 napja nincs a piacon elf gyanta, kb 30 oldalon csak keresik de eladás 1 darab nincs. Nemtudok tovább haladni. Várok még 1 napot és azt hiszem befejezem a játékot mert a fejlesztések, eventek, egyre rosszabbak és én ezt a játékot pihentetés miatt játszottam nem azért, hogy a vérnyomásomat emeljék. :mad: jobban átlehetett volna gondolni a piaci árúk elosztását :mad:
 

GreenKnight

Veterán
Nálam rengeteg lakosból lett hiányom, így is kevesen voltak a fejlesztésekhez, de ezt még elviseltem volna, az viszont nagyon felidegesített, hogy 3 napja nincs a piacon elf gyanta, kb 30 oldalon csak keresik de eladás 1 darab nincs. Nemtudok tovább haladni. Várok még 1 napot és azt hiszem befejezem a játékot mert a fejlesztések, eventek, egyre rosszabbak és én ezt a játékot pihentetés miatt játszottam nem azért, hogy a vérnyomásomat emeljék. :mad: jobban átlehetett volna gondolni a piaci árúk elosztását :mad:
Testvériségen belül nem termel senki gyantát? Nem tudsz tőle kérni? Már én se termelek érzékeny árut, mert nincs rá szükségem. Azért meg nem fogom gyártani, hogy éjszaka elbomoljon. Így ajánlatot se teszek ki a piacra.
A nagy számok törvénye alapján el kellett legyen osztva, főleg hogy az érzékeny árukkal az egész világban lehet kereskedni.
Érdekes ez a hozzáállás többek részéről, hogy amint valami megoldandó problémába ütköznek, akkor abbahagyják vagy ilyesmivel "fenyegetőznek". Nekem ez a játék pont arról szól, hogy megjárassam az agytekervényeimet (más irányba, mint egyébként, ettől kikapcsolódás) és megoldjam a felmerülő problémákat.
Azt esetleg megnézted, hogy a raktáradban nincs-e a letetteknél jobb eventes épület? Nekem ugyanis kb. 1.000 lakossal lett több. Igaz, hogy én a korokkal rendszeresen cseréltem is az eventeken megnyert épületeket. Nálad pedig még a VIII. korból levő eventes épületek is vannak. De így van mit fejlesztened, feltéve hogy van elég tervrajzod.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser631

Vendég
Testvériségen belül nem termel senki gyantát? Nem tudsz tőle kérni? Már én se termelek érzékeny árut, mert nincs rá szükségem. Azért meg nem fogom gyártani, hogy éjszaka elbomoljon. Így ajánlatot se teszek ki a piacra.
A nagy számok törvénye alapján el kellett legyen osztva, főleg hogy az érzékeny árukkal az egész világban lehet kereskedni.
Érdekes ez a hozzáállás többek részéről, hogy amint valami megoldandó problémába ütköznek, akkor abbahagyják vagy ilyesmivel "fenyegetőznek". Nekem ez a játék pont arról szól, hogy megjárassam az agytekervényeimet (más irányba, mint egyébként, ettől kikapcsolódás) és megoldjam a felmerülő problémákat.
Azt esetleg megnézted, hogy a raktáradban nincs-e a letetteknél jobb eventes épület? Nekem ugyanis kb. 1.000 lakossal lett több. Igaz, hogy én a korokkal rendszeresen cseréltem is az eventeken megnyert épületeket. Nálad pedig még a VIII. korból levő eventes épületek is vannak. De így van mit fejlesztened, feltéve hogy van elég tervrajzod.

Testvériségen belül mindenki kisebb szitű mint én még senki nem érte el az elementálokat. mindegy befejeztem a játékot ennyi volt
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vmadar

Felderítő
Sziasztok.

Én még nincs egy éve, hogy játszom és próbálok képbe kerülni, sokat olvasgatom mind ezt mind a bétás fórumokat.

GreenKnight

Jó, hogy te mindig csak pozitívan próbálod felfogni a dolgokat, és irigyellek is miatta :)

Próbálok átlátni a szitán és megérteni a fejlesztői részt is és az ezek miatt a mostanában bevezetett játékosokat negatívan érintő fejlesztések is. Aki nagyon cégnél dolgozik tudja, hogy a profit orientáltság a lényeg. Azt hiszem a tulajok most nagyon elszálltak és ráültek e fejlesztők nyakára emiatt. Ők persze szegények az újonnan bevezette dolgokkal próbálnak erre reagálni. Az átgondodatlanság elég sok helyen szembetűnő (pl fagyott apafa 720 lakos és 720 kultúráról 117 kultúra és 530 lakosra csökkentve a szintemen, ami 59 lakos területegységenként. Egy lakóépületem 2x5-ös ami ad 680 embert azaz 68/egység, Kettőt felhúzok, -2 területegység, -234 kultúra de plusz 300 lakos. Tehát kuka, senki nem fogja fejleszteni)
Sajnos a többi fórumot olvasva az, hogy sokan abbahagyják nem csak fenyegetőzés. Ráadásul jön a nyár és az uborkaszezon, sokan mennek nyaralni, hanyagolják a játékot, nem vesznek semmit.
Bízom benne, hogy a következő, tulajdonos előtti bemutatón a nagy számú játékos csökkenést, emiatt és a nyári szezon miatti nagy mértékű bevétel visszaesés majd kicsit jobb belátásra bírja őket és kénytelenek lesznek valamivel újra elcsábítani a jelenlegi és jövőbeli játékosokat :)

Szóval bízzunk egy új és jobb világban. (nem tagadom a bétán bevezetett 1.54 után én is megkérdeztem a google barátomat, hogy milyen hasonló játék van még :) )
 
Utoljára szerkesztve:

merijen

Újonc
Sziasztok! Már bocsánat de volt 1000 lakosom, amit meg kellett szereznem, most -1800 lakosom van. Hogy is van ez, ki fogja ezt nekem kompenzálni? Elveszitek a maradék kedvet a játéktól.
 

DeletedUser3317

Vendég
Már miért ne lenne? Ahogy fejlődsz úgy kapsz ugyanabból is magasabb szintű nyereményt. A tervrajzot/áldást is csak akkor fogod tudni felhasználni, ha szintet lépsz. Akkor meg a végeredmény szempontjából mindegy, hogy az az eventes épület fejlettebb szinten került a raktáradba vagy a régebbi épületet fejleszted.
Én úgy látom, hogy pont akkor nem lesz értelme eventezni, ha nem gond tervrajzot/áldást szerezni, hiszen akkor sokkal egyszerűbb a már meglévő épületeimet egy szinttel feljebb húzni, mint esetleg egy jobb cucc letételéért átpakolni a fél várost.
Eventezni amúgy nem mindig a nyeremény miatt szokott az ember, hanem hogy teljesítse és elfoglalja magát.
Nem mindegy nekünk, mert max. a 4-5. ládát tudjuk csak kinyitni. Ezeket azért szereztem be az eventeken, mert úgy sakkoztam, hogy a kövi 2 fajig nem kell leváltanom. Ehhez képest a héten muszáj lesz az összeset lecserélnem, mert mindenből kevesebbet ad, mint amiért elköltöttem a rávalót... Ha ezt előre tudom, másra költöm.
 

DeletedUser

Vendég
Érdekes ez a hozzáállás többek részéről, hogy amint valami megoldandó problémába ütköznek, akkor abbahagyják vagy ilyesmivel "fenyegetőznek". Nekem ez a játék pont arról szól, hogy megjárassam az agytekervényeimet (más irányba, mint egyébként, ettől kikapcsolódás) és megoldjam a felmerülő problémákat.
Azt esetleg megnézted, hogy a raktáradban nincs-e a letetteknél jobb eventes épület? Nekem ugyanis kb. 1.000 lakossal lett több. Igaz, hogy én a korokkal rendszeresen cseréltem is az eventeken megnyert épületeket. Nálad pedig még a VIII. korból levő eventes épületek is vannak. De így van mit fejlesztened, feltéve hogy van elég tervrajzod.
Azt hiszem most először írok olyan komit, amivel nem kötök bele valamibe... (Support nagy örömére) :)
Az igaz, hogy sokan sokat vesztettek. De ez a játék erről szól, hogy ami régi, ki kell dobni, nincs mese, mert elöregszik, az újabb cuccos jobban ad.
Mondom ezt úgy, hogy pár épület nekem is van, ami matuzsálem, de imádom, mert gyönyörű és nincs olyan event, ami azt dobná. Így tartom, szépség kontra haszon gondolatokkal.
De! Ez az újítás nekem igenis tetszik. Még akkor is, ha most ebben az állapotban szivacs van miatta. Nekem ugyan a friss előtt is pár ezerrel mínusz népem volt, igaz kaptam hozzá, de még mindig mínuszos vok. Szal oly mind1. A leragadás az leragadás így is, úgy is. :D
Viszont nagyon várom már az új áldás érkezését és itt én is feltenném a nagy kérdést, hogy nem lehet ezen valamit gyorsítani, hogy megérkezzen? A sima kék apafámat úgy imádom. Próbáltam egy régebbi eventben nyitni újabbat, de nem sikerült. Így végre fejleszthetném szegénykét. Ha nem tudok hozzájutni a 10. ládában az áldáshoz (nem nyitunk annyit), segond. Az az apafa nekem gyémántot is megérne, csakhogy végre ne legyen olyan "öreg", mint az országút. :D
Azoknak, akik meg őrizgetik az ősrégi épületeket, van két megoldás. Kivárják az áldás érkezését és fejlesztik őket, vagy kuka és újabb eventből új cuccos. :)
Végre nem kell majd kidobnom 1-2 imádott, csodaszép épületet és nem kell újabb épületek miatt orrba-szájba eventeket csinálgatni! De várom már!!! :D :D :D
 

DeletedUser1702

Vendég
Sziasztok, lehet szerencsésnek érezhetem magam, mert én eddig a lakosságot favorizáltam, kultúra nem érdekelt! Eventekből is csak a legjobb épületek motíváltak, ami nem mindig a fődíj volt. Ezért nálam az a helyzet alakult, hogy több egyforma épületem volt pl:6db gleccserkert, vagy ugyanez téli változatban, 6 db cukorbotok apafája, engem ezek vittek előre, ahogy látom pont ezeket amortizálták le:) :) Hozzáteszem semmi bajom ezzel, leromboltam őket mert a 180kult-810lakos apafa nem kellett, így lakosságom csúnyán mínuszba, kultúrám ami nem érdekelt 10000 felett... Semmi pánik, építek 6 lakóépületet, fejlesztem őket és máris +ban leszek:D :D A kérdésem az lenne, mi is lesz pontosan a kompenzáció? :) Előre is köszi a válaszokat :D :D Egyébként jó ötletnek tartom ezt a fejlesztés dolgot, mert nálam nem sokat nyom latba, viszont kicsit érdekesebbé teszi az egészet :D :D Előre is köszönöm a válaszotokat :) további kellemes estét mindenkinek!:)
 

LestaR

Erős harcos
Tények
1. Nyilván nem minden eventet éri meg csinálgatni. azt el kell engedni.:mad:

2. Változások vannak a játékban. Ezek nagyrésze a játékosok ellen írányul:mad:, viszont ha kihívásként éled meg, akkor már is átfordul ez pozitívba:rolleyes: - értem sovány vigasz, de akkor hozzáteszem én is 1500 lakos körül veszítettem, de lehet több is volt. (esetleg gondolj a politikára, az is így működik, mint a játék, csak ott sokkal több a játékos).

3. Igen az elavult dolgokat, ki kell dobnio_O, nincs mese ugyan úgy, mint mikor fejlesztesz, azért hogy kevesebb épület megtermelje, amit a sok kisebb, ott bontasz. :cool:

(4.) Kompenzáció az jöhet;), bár sok ezer lakost - kultúrát vesztöknek még szépségtapasznak sem jó. Ellenbátor a fönix kultis épület - ha megkapjuk :):)és utána nem amortizálják le rögvest, akkor már jobb lesz az ember érzete.

-------------------------------------------------------
Én nem hiszem, hogy bajlódni fogok az épületek fejlesztgetésével, ahhoz nagyon sok tervrajz kellene...-és a csapat még nincs olyan szinten, hogy fejenként 2000 pontokat hozzon, bár nagyon jó irányba halad felé - így marad a csere..
Illetve remény, hogy az event dömping (már kicsit unom) hoz jobb épületeket, - a fejlesztők most persze belefeccelnek egy rakás idő a marhaságokba, ahelyett hogy égetőbb dolgokat oldanának meg.
(nem vagyok híve a szép épület akkor tartsuk meg dolognak)

Én megmerném kockáztatni, hogy nem a játékfejlesztőit, hanem a koncepció kitalálóit kéne szidni. A fejlesztő max a bugok-ért felelős.

Azoknak, akik a játék abbahagyását hangoztatják (ezt csináltam 2x:D), modanám kérlek várjatok, lehet ez akár jobb is, de ha nem is akkor fogadjátok el a kihívást és ne a törölközőt dobjátok be, hanem vegyétek fel a kesztyűt és valósítsátok meg a céljaitokat a játékban. :cool::cool:
Én most a jelenleg kikutatható legutolsó tech-hez érkeztem, - ez egyenlőre ha nem lesz új faj, akkor csak a köv. eventben kerül aktíválásra.- a kitűzött cél elérve: behoztam a fában, a jóval előttem kezdőket.:)
 
Utoljára szerkesztve:

ElfSusa

Erős harcos
Ahogy elnézem a dolgokat, ismét a nagyok jártak jól, és a nagyon kicsik. A nagy csapatok meg fogják tudni szerezni a fejlesztéseket, de azok, akik a középkategóriába tartoznak, vagy kicsik nem. A középmezőnnyel jól ki lett szúrva! Szerintem jó nagy lesz a lemorzsolódás....vagy ez is a cél?
ui: kompenzáció: azokat hogyan kompenzálják, akik PÉNZT költöttek az eseményeken azért, hogy tudjanak szerezni mondjuk cukorbotok apafáját, aminek az értékét nagyon nagy mértékben csökkentették? Nem írom le, hogy mit gondolok, de remélem az összes felmenőjükkel együtt csuklanak
ui2: Megjött a varázslatos lakóépület a bétán. Kompenzál. Mi kell az építéséhez? Kultúra, amivel ismét csökken az amúgy is jelentős mértékben lecsökkentett kultúra
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser902

Vendég
-1458 lakosom van. :) Már vagy még csak, mert -1800 körül indultam tegnap. :)
A varázslatos lakóépület jól fog jönni, de hová tegyem? Mit is kellene törölnöm miatta? Vagy manát, vagy kultúrát, vagy lakosságot adó bármit! :D
Sajnos.... én is abba a hibába estem, hogy a lakóépületeim mellett az eventeken nyerhető egyéb mással tartottam szinten a lakosságomat, jól megszívtam ismét! :) Cserélgetni kell a nyereményeket? Okés! Cserélgetem én.... Fejleszthető lesz a nyereményem? 10 láda után? Soha a büdös életben nem fogom tudni fejleszteni, de nem sír a szám, mert azt a stílust, ahogy játszom, én választottam.... DE a lassan 2,5 évnyi játék után, már kezd egy kicsit idegesíteni az állandó változtatás, aminek az a vége, hogy szívok! :) Keserű a szám íze, de egyelőre megpróbálom kihívásnak tekinteni ezt is mielőtt befejezem végleg az egészet. :)

Érdekes ez a hozzáállás többek részéről, hogy amint valami megoldandó problémába ütköznek, akkor abbahagyják vagy ilyesmivel "fenyegetőznek". Nekem ez a játék pont arról szól, hogy megjárassam az agytekervényeimet (más irányba, mint egyébként, ettől kikapcsolódás) és megoldjam a felmerülő problémákat.

Valami ilyesmi tart itt még engem is. :) Aztán, ha belebukom..... még várok, hiszen Elvenarban az időből van a legtöbb. :)
 

DeletedUser183

Vendég
Szaisztok! Tök jók az ingyenes varázslatos épületek, de a 10.000 kultúrám akkor végleg elvesztettem???? Mert erre semmi érdemleges válasz nem érkezett!
 
Fent