• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Eseményépületek újradolgozása

DeletedUser183

Vendég
Sziasztok!

Végre akkor ez egy válasszerű arra, hogy miért volt régen minden jobb :D (esemény épületek: több ember/kultúra.)
De kíváncsi leszek a változásra, van 1-2 épület, amit szívesen fejesztenék :)
 

DeletedUser183

Vendég
Egy kérdés. Az akkor normális, hogy buktam majd 10.000 (talán több) kultúrát? Cserébe kaptam kb 1300 embert... Jó kis balansz :D:D
De persze nem panaszkodni akarok, csak ez durvább lett mint gondoltam
 

DeletedUser1411

Vendég
"Reméljük, hogy ez a bejelentés tisztázta valamennyire, miért szükségesek ezek a változások a játékban, és miért most csináljuk ezeket, miért nem később."

Az világos és nem vitatható, hogy miért volt erre szükség. Azt azonban még senki nem indokolta meg, hogy miért (minimálisan 2-3 héttel, de ígéret nincs rá) most és nem egyszerre a bűbáj megjelenésével. (Egy tippem van, de azt nem fogom itt megosztani, mert nem akarok hangulatot kelteni. ;-)) Akkor sokkal kisebb hullámokat vetett volna a dolog. Eddig volt egy lehetséges, legális stratégia, hogy lakóházak mellett főleg event épületekre építed a játékod. Az összes ilyen játékost most hátba döfi a játék, méghozzá kilátástalanul: van a szöviben, aki 3-4.000 mínuszba került, amit nem lehet könnyen korrigálni.

Írom mindezt úgy, hogy a +18.500 lakosságom 1.100-as csökkenése engem nem rázott meg.
 

Vmadar

Felderítő
Egyelőre nagyon úgy néz ki, igen. A játékban annyit fogunk majd észrevenni, hogy a terrajz át lesz nevezve és a raktárban látható lesz. A háttérbeli munka miatt viszont még várnunk kell rá egy keveset.

Szia.

Lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban: az eventes épületek szintje eddig attól függöt, hogy te melyik szinten voltál a techfán mikor megeszerezted. Most ha megszerzed az adott szintű (legyen mondjuk 5) épületet, akkor attól függetlenül, hogy te hanyas szinten vagy bármeddig fejleszthető lesz? Lehet 5-ös szinten 10-es szintű eventes épületed is akár?
Ha nem akkor meg nem lesz értelme a fejlesztésnek, mert mire feljebb mész 1-2 szintet és fejleszteni szeretnéd addigra úgy is lesz event amibe vagy ugyanaz az épület vagy hasonló de ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkező megszerezhető lesz.
 

DeletedUser3

Vendég
Azt azonban még senki nem indokolta meg, hogy miért (minimálisan 2-3 héttel, de ígéret nincs rá) most és nem egyszerre a bűbáj megjelenésével.
Az eredeti terv az volt, hogy egyszerre jönnek ezek. Egy darabig úgy tűnt, sikerül is, viszont közbeszólt pár dolog, az áldás nem készült el időre.
Az épületek átdolgozása viszont igen. Ha az nem kerül be, akkor az azt jelentette volna, hogy a jövőbeli épületek adatai is később kerülnek be, vagy pedig hibásan, ami késedelmet okozott volna a soron következő eventeknél, vagy hibás számokat, ami ugyan ezt a helyzetet idézte volna elő.
Értem amúgy amit írtok, és mi sem vagyunk ezzel megelégedve.

@Vmadar kérdésére: egy aldas egy szintet emel, és tudtommal a max. szint az a te aktuális szinted. Tehát nem lehet 5. szinten 10-es épületed. Erre ra fogok még kérdezni, és amikor bejön, a bejelentésben kitérek rá. Ennek így akkor lesz értelme, ha nem szereznél új épületet, vagy megtartanád a régit a városban.
 

Beast666

Újonc
Az normális, hogy a frissítés után eltűnt az Elbűvölő fám és lett helyette "Havas elbővülő fa"?fa.JPG
A bal oldali fa Elbűvölő fa volt eddig. Két darabot minek tartanék meg azonos típusból? :(
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1634

Vendég
Szerintem ez megint csak kapkodás. Igaza van annak aki azt írta, ez hátba döfés. Főleg a kis szintűeknek, akik a lakosságot gyűjtötték hogy tudjanak valamicskét fejleszteni. Szerintem itt kicsit a zsé-re is megy a játék.
 

DeletedUser183

Vendég
Sziasztok! Az előző kérdésemre esetleg kaphatok választ, hogy ez hogy alakult? Mert összességében a 10.000 kultúra csökkenés egyenlőre több mint másnak akár a szövibőlo_Oo_O
 

DeletedUser3795

Vendég
Azt értem, hogy ezzel lehet majd fejleszteni a varázslatos épületeket, a varázslatos műhelyeket és a nyeremény kúltikat. DE mit csináljon az egyszerű halandó, aki nem nyit 10 ládát???? A nagy többség nem fogja tudni fejleszteni a nyereményeket csak gondolom majd gyémántért. A játék eddig is arról szólt, hogy a terület felén lakóépületeknek kellett lenni, 1/4-én kultinak, és akkor talán egyensúly volt, ha a fejlettségénél több terület volt felfedezve/területbővítés/.
de most a minuszos városokban még csak törölni sem lehet, mert kulti híján nem lehet lakóépületet......vagy mit töröljek a ? Úgy néznek most ki a városok, hogy beragadtak....varázslatos épületek nélkül nemigen lehet lépni :( agyrém
 

DeletedUser1100

Vendég
Ez aztán a nagyszerű ötlet!!!!
Így lett mínusz 1500 emberem és mínusz 5000 kultúrám!! Új fajba léptem fejlődnék, mivel? A lakosságot még behozom. De 5000 mínusz kultúrát hogyan? Már elnézést de ki volt az a nagyon nem normális a ki ezt kitalálta?
 

DeletedUser3317

Vendég
Azért az érdekes, hogy ahogy jelezte Hoshi, nekik sem tetszik ez a kapkodás, de akkor a fejlesztők a moderálók összes tapasztalatát figyelmen kívül hagyják? Márpedig ők is aktív játékosok gondolom, meg tudják jól, milyen hangulatingadozások vannak a fórumokon, érdemes lett volna nem homokba dugni a fejüket.

Szerk.: Én amúgy megúsztam, mert csak ősz óta vagyok, a főnixsznél nem volt sok szerencsém, a télieknél viszont igen, de nem vágott hanyatt. Viszont aki mínuszos kultúrában van, az majd vegetál hetekig?
Cserébe a sok mínuszért hány darab fejlődést segítő varázslatot osztanak ki? Egyet?
 

DeletedUser1411

Vendég
Az eredeti terv az volt, hogy egyszerre jönnek ezek. Egy darabig úgy tűnt, sikerül is, viszont közbeszólt pár dolog, az áldás nem készült el időre.
Az épületek átdolgozása viszont igen. Ha az nem kerül be, akkor az azt jelentette volna, hogy a jövőbeli épületek adatai is később kerülnek be, vagy pedig hibásan, ami késedelmet okozott volna a soron következő eventeknél, vagy hibás számokat, ami ugyan ezt a helyzetet idézte volna elő.
Értem amúgy amit írtok, és mi sem vagyunk ezzel megelégedve.

Azért érzed, hogy sántít az indoklás. ;-) Informatikusként állítom. Az épületek jutalmának értékei egy-egy rekord egy táblában. Tehát bármikor át lehet állítani és vissza is lehet csinálni, ha kell. Az sem okozott volna problémát, ha pár hétig az új esemény épületek még "rossz" értékekkel futnak. Mi és miért is rossz? Nem rosszak, csak más számok érkeztek volna. Legfeljebb azok is módosultak volna. Eközben ki lehetett volna adni a változásokat és mindenki ki tudta volna számolni, mennyit veszít és lett volna pár hónapja felkészülni. Nem két hete.

Ettől függetlenül én leszálltam a témáról.

UI: Külön aggodalomra ad okot, hogy "eventek"-ről beszélsz, ami arra utal, hogy még hónapokig nem érkezik az áldás.
 
Fent