• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Egy szép új világ: Winyandor

DeletedUser3

Vendég
Igen, jól értelmezed... Ugyan ez lesz, mint ez is, csak ott kezdhetsz előlről egy várost, és esélyed van benne lenni a top lista elejében, ha kellő mennyiségű gyémit töltessz bele az elején, vagy hamar aktív csapatot alapítassz a haverokkal, itteni ismikkel.
Plusz a rafkósak már kezdéskor 10-15 várossal regiznek majd fel, s a gép az egymás utáni regeket vélhetően majd egymás közelébe pakolja, amiből majd szépen lehet tölteni egy főnek kijelölt várost. Ezen a szerveren is működik, ott meg még eredményesebb lesz majd, lévén közelebb lesznek egymáshoz a városok, nem lesz ekkora terítés, mint itt. Ha külön rafkós, még az elején tesóságba is rakja a városait...

Végülis kitiltást így is lehet szerezni. ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Juhééé! Itt egy új világ, és máris megy a panasz, pedig senkit semmi nem kötelez! Minek? Újaknak. Mi értelme? Nem terhelődik annyira ez a szerver. És még? A kezdőknek lesz alkalmuk a társaikkal haladni. Legalább egy jót nevettem. :D:D:D
 

Tekla

Tapasztalt építő
Juhééé! Itt egy új világ, és máris megy a panasz, pedig senkit semmi nem kötelez! Minek? Újaknak. Mi értelme? Nem terhelődik annyira ez a szerver. És még? A kezdőknek lesz alkalmuk a társaikkal haladni. Legalább egy jót nevettem. :D:D:D

Nevetsz?....most még......majd ha lelép a szövetséged fele, megnézem, hogy ugyanilyen jó kedved lesz-e.
 

Erica

Veterán
Sokszor meg tudok lepődni azért itt a hozzászólásokon, bejelentünk valami újat, jót, és egyből mindenki sötéten látja a világot...
Kedves Hoshi
Biztos vagyok benne,hogy mindenki tátott elámúlt szájjal olvasta az új világ bejelentését....hogy miért??-mert minden játékos ragaszkodik a régi amár megszokott kis fantáziavilágához.Ezt nem a rossz indulat vezérli,csupán a döbbenet.A döbbenet,hiszen minden játékos a játék új fejezetére vár,várt.NEM most,majd a következő hónapokra.Hiszen mindenki megérti,hogy egy új fejezet sok munkával jár,ezért időt vesz igénybe.Mégis várjuk.Most meg az új belépő játékosokra hivatkozva,nyittok egy új világot.Amit oly elgondolásból hoztak létre,hogy minden játékos egyenlő eséllyel induljon.Egyenlő esély egy folyamatosan fejlődő városépítő játékban NINCS!!Mint ahogy a való életben sincs!Nem vagyok felháborodva,mert szeretem ezt a csoda világot,de evvel a döntéssel nem tudok egyet érteni,és örülni sem neki.Aki költ a játékra,mint én is,nem egy új regisztrációra akarja a pénzét költeni,hanem a már meglévő játékára.Kicsit úgy érzem magam mint egy pici gyermek,akinek elvették a cumiját,és furuját kínálnak érte cserébe!!
 

Dizel1

Veterán
Belekapaszkodnék a szomszédtalanság gondolatába. (Ismét) Simán el tudom képzelni, hogy aki most a peremeken görcsöl, de azért játszik, az fogja, és a telített szomszédság reményében átmegy, itt hagyva az itteni eredményeket. Ez tovább fogja rontani az inaktív szomszédság problémáját. Ha legalább a peremen játszókkal lenne valami, már attól csökkenne a játékelhagyás. Felvetettem a "gömbtérkép" gondolatát. Vagy egyszerűbb változatban a horizontális- és vertikális hengertérkép kialakítását. Az inaktív szűrés ezzel még ugyan nem oldódna meg, de sokak előtt kitárulnának a lehetőségek, és a hengerek zárásával részben lehetne csökkenteni az elhagyott városok számát is. Tudom, miről beszélek, mert bár nem vagyok peremjátékos, de már elég régóta elértem, és érezteti a hatását annak ellenére, hogy érdemben nem befolyásolja a játékomat. De ha lenn kuksolnék a szélén, kellőképpen kevés szomszéddal, és még eddig nem hagytam volna el a játékot, akkor biztosan átmennék a másik világba egy szomszéddal teli környezetbe, növelve itt az inaktív városok számát. Úgyhogy ha a tervezőknek nem anyagi-taktikai célja van az új világgal, akkor mégis el kellene gondolkodni ha nem is a gömbtérképen, de a hengertérképen mindenképp. Szerintem egy új fajt sokkal több munkával lehet kidolgozni, mint körbeforgatni a térképet. És akkor az új világ legyen az újaké, meg aki ott is akar játszani, a többiek meg találják meg itt jobban a számításukat, nem rontva távozásukkal az itt maradókét!
 

DeletedUser3

Vendég
Nevetsz?....most még......majd ha lelép a szövetséged fele, megnézem, hogy ugyanilyen jó kedved lesz-e.
Miért lépne le a szövetsége?
Sehol nem tapasztaltunk olyat, hogy egy új világ nyitásával bárki befejezné a játékot a régi világában.

minden játékos ragaszkodik a régi amár megszokott kis fantáziavilágához.Ezt nem a rossz indulat vezérli,csupán a döbbenet.
Ragaszkodjon is. Nem fog elveszni a régi világ. Nem kerül bezárásra. Ugyanúgy lehet oda is regisztrálni, belépni, játszani, építeni, mint eddig.

Nem vagyok felháborodva,mert szeretem ezt a csoda világot,de evvel a döntéssel nem tudok egyet érteni,és örülni sem neki.
Ezesetben, minden tisztelettel: Nem kell belépned rá és játszanod rajta. Mint ahogy már leírtuk párszor, nem lesz kötelező játszani rajta, és nem is fog eltűnni az eddigi világ.

Aki költ a játékra,mint én is,nem egy új regisztrációra akarja a pénzét költeni,hanem a már meglévő játékára.
Lásd az előző választ.

Kicsit úgy érzem magam mint egy pici gyermek,akinek elvették a cumiját,és furuját kínálnak érte cserébe!!
Nem cserébe fogod kapni az ajándék furulyát, hanem a már meglévő cumid mellé, és eldöntheted, melyiket veszed a szádba. Akár mindkettőt is lehet, egyszerre, vagy egymás után. Rajtad áll.

Felvetettem a "gömbtérkép" gondolatát. Vagy egyszerűbb változatban a horizontális- és vertikális hengertérkép kialakítását.
Személy szerint az ötlet tetszik, viszont technikailag bonyolult lenne a kivitelezése. (Hatszöges alakú térképet nehezebb hengerré csavarni, mint egy négyzetes lapot.)

Úgyhogy ha a tervezőknek nem anyagi-taktikai célja van az új világgal, akkor mégis el kellene gondolkodni ha nem is a gömbtérképen, de a hengertérképen mindenképp.
Két teljesen külön dolog a kettő. Ne keverjük, kérlek.
 

Wiccara

Veterán
Minek? Újaknak. Mi értelme? Nem terhelődik annyira ez a szerver.
Mélyen Tisztelt Nagyurak :)
Engedtessék meg, hogy véleményünk legyen, kinek milyen..
Ez a hír nem a "közlemény" rovatban jelent meg ( ez van, kész pont, ennyi), hanem a "kibeszélőben".
Teljesen mindegy, mit írunk, a tényeken nem változtat; de legalább ( még) kibeszélhetjük.

Miért lépne le a szövetsége?
Sehol nem tapasztaltunk olyat, hogy egy új világ nyitásával bárki befejezné a játékot a régi világában.
Törölni nem törli, de ahogy kétszer annyi pénzt se költ, kétszer annyi időt se fog rá áldozni. Hanyagolja majd a régit, vagy az újat; fellendül a gyémántbiznisz is biztosan; teljesen érthető lépés ez, ilyen ez a popszakma.
 

GreenKnight

Veterán
Engem az érdekelne, hogy az esetleg a játékon megnyert gyémántot majd csak az új világon lehet felhasználni vagy a régin is?

Egyébként meg teljesen mindegy mi az értelme. Mindenki eldönti maga, hogy akar-e az új szerveren játszani vagy se. Ne akarjatok már minden mögé belelátni valamit. Egyszerre lehet indulni, ha valakit érdekel és nem olyanokkal kell versengeni, akik egy évvel korábban kezdték.
Hasznosítani lehet a korábbi tapasztalatokat vagy ki lehet próbálni a másik fajt. Ki mit lát benne.
A fejlesztők meg több bevételre számítanak, de abban sincs semmi rossz, hiszen több szerver több munkával is jár.
 

Amszeth

Erős harcos
Sziasztok

Javítsatok, ki ha tévedek, de ennek a játéknak csak egy lényege van, az pedig a pontszerzés.
Minél nagyobb a városod, annál több a pontod.
Nem látom más értelmét, nem úgy, mint más játékokban hogy elfoglalhatják a városodat, és ha nem vagy elég gyors, akkor nem érsz el vele semmit. Akkor én is felhozom nektek, példának a Grepolist.

Ott érdemes új világot nyitni, mivel ha elég gyors vagy akkor pont középre dob a szerver és akkor minden jó, gyorsan felhúzod a várost és foglalsz. Ha lassú vagy, vagy régebbi a szerver akkor mondjuk 100 várossal rendelkező játékosok ellen nincsen esélyed… stb.
De, itt ilyen veszély nincsen. Ha akarod, lehet két városod is ember és elf is.
Nem sok értelme van az új szervernek szerintem, bár az is igaz hogy nem fog sok vizet zavarni. Legalábbis az első pár ezer játékosnak nem…..
Erről kár is tovább feszíteni a húrt.
Én, nem fogom itt hagyni a szép nagy városomat, nem beszélve a gyémánt mennyiségről, amit beleöltem.
Egyébként meg tanuljátok már meg, ilyenkor azt kel mondani, hogy köszönjük szépen, húrrá, tök jó ötlet. :)
 

DeletedUser3918

Vendég
Miért lépne le a szövetsége?
Sehol nem tapasztaltunk olyat, hogy egy új világ nyitásával bárki befejezné a játékot a régi világában.
Nem-e? A Grepolisban ez mindennapos, jön az új világ és a szövi fele eltűnik. Itt, még ha nem is lép le, megosztódik a játékos figyelme, hiszen a szabadideje nem duplázódik. Elvenarban ez kevesebb pacsi, lelassuló fejlődés,
Ráadásul az Elvenar nem harci játék, egyszerűen nincs értelme annak, hogy egy játékos ugyanazt többször végigcsinálja. Van két faj, ami tök ugyanaz, csak az egyikben vízszintes, ami a másikban függőleges és más az épületek grafikája.

Ezesetben, minden tisztelettel: Nem kell belépned rá és játszanod rajta. Mint ahogy már leírtuk párszor, nem lesz kötelező játszani rajta, és nem is fog eltűnni az eddigi világ.
Persze, a világ nem tűnik el, csak jelentősen lecsökkenti az itt töltött időt és a periférián levő játékosoknak elveszi az esélyét, hogy feltöltsék szomszédokkal a környéküket. Én egy éve játszom, eljutottam majdnem a sárkányokig és a szomszéd mezők fele üres. Az új szerver nyitásával a régi dinamikája megváltozik, elfogynak az új játékosok és szépen lassan halálra lesz ítélve. Az lehet, hgoy fennmarad még 10 évig, de régiek elmennek, újak nem jönnek - lassú és unalmas halálra lesz ítélve.

Tehát az eredmény a következő:
A legfőbb probléma a világban az inaktívok hada, amit úgy próbál megoldani az Innogames, hogy indít egy problémamentes szervert, amivel megfojtja a régit, ezzel évek óta játszó és sok pénzt elköltő játékosokat késztet arra, hogy egyre zsugorodó környezetben játsszanak, vagy újra elköltsék az összes pénzt, amit eddig is.
 

Tekla

Tapasztalt építő
Na igen, munka és család mellett eddig is kinek több, kinek kevesebb ideje volt a játékra, nyilván két várossal foglalkozni dupla annyi időbe telik, de lesz rá dupla annyi időm? Nem, így valamelyiket, ha csak kicsit is, de hanyagolnom kell és vagy az újat nem tudom elég gyorsan fejleszteni, vagy a régi városom és vele együtt a csapatom látja kárát. Persze a döntést mindenkinek magának kell meghozni, hogy marad-e vagy belevág az "újba", ami ugye nem is új, hiszen ugyanazok a feladatok lesznek, de a kalandvágyók menni fognak, így értékes csapattársakat és szomszédokat fogunk "elveszíteni", hiszen ahogy feljebb írtam, nem lesz elég idő mindenhol kellő mennyiségben jelen lenni. Ne legyen igazam, de ahogy a bajnokság megjelenése is megosztotta a világunkat és jól működő szövetségek szakadtak szét, az új világ bevezetésével hasonló megosztottságra lehet számítani.
 

DeletedUser3918

Vendég
Sokszor meg tudok lepődni azért itt a hozzászólásokon, bejelentünk valami újat, jót, és egyből mindenki sötéten látja a világot... Olyan dolgokat hoztok fel, aminek tényleg semmi köze a világ indulásához, csak azért, hogy a többi játékost elriasszátok. Ez nem normális dolog.

Az megvan, ugye, hogy az Innogames egy szolgáltató, mi pedig a fizető vásárlók vagyunk? Van véleményünk a szolgáltatásról és elmondjuk, annak érdekében, hogy megismerve, mit szeretnénk, jobb szolgáltatást nyújthassatok. Hogy mi a jó, azt mi fogjuk eldönteni és a játékot elhagyók aránya más játékokhoz képest objektív képet ad. Ha egy újdonság nem tetszik, hangot adunk neki. Itt most eléggé vitális ügyről van szó, amit a pénzhajhászáson kívül semmi más nem indokol (nincs gondom a pénzköltéssel, ha az értelmes célt szolgál, pl. örömmel fizetnék rendszeresen egy menedzserért, ami körbepacsiz helyettem minden nap)

Ha te bemész egy boltba, és ott az eladó nyilvánosan, a többiek előtt lefikáz téged, mert nem érti, hogy te mit akarsz, mit fogsz gondolni? Te itt az Innogames képviselője vagy és ez a stílus eléggé rossz fényt vet a cégre. Nem hiszem, hogy a support üzletszabályzatában engedélyezve van a játékosokkal való személyeskedés.
 

DeletedUser683

Vendég
Nem hiszem, hogy a support üzletszabályzatában engedélyezve van a játékosokkal való személyeskedés.
Én itt nem látok személyeskedést, de javíts ki, ha tévednék. :)

Engedtessék meg, hogy véleményünk legyen, kinek milyen..
Bocsi, de csak ismételni tudom, ami eddig már többször elhangzott:nem kell regisztrálni az új világba, csak annak, aki szeretne. Itt ugyanúgy megy tovább, mint eddig, de nem is neked szólt. :)

A többiek írták:
Grepolis, Klánháború, Tribal Wars 2, mind olyan játékok, ahol foglalni kell egymástól a városokat. Az ilyen harci játékokban sokan lelépnek az új világokra, többen azért, mert már előnytelen helyzetbe kerültek, vagy elfoglalták sok városukat, vagy mert új klánt akarnak szervezni. Teljesen más játékok azok. Itt az új világra a régiek többsége nem valószínű, hogy menni fog, mert nem hagyják itt az évek óta dédelgetett városukat. És mivel nem kötelező oda is regisztrálni, ezért nem lesz figyelemmegosztottság sem. ;) Minden szerver kinövi magát egyszer, ezért tehermentesíteni kell, hogy a maradóknak jobb legyen, és legyen egy tehermentesebb szerver a frissen regisztrálóknak. Most is gyakran panaszkodnak sokan, hogy időnként belassul a játék, mostanában gyakoribb. Az, ha kevésbé lesz terhelt a szerver, az a maradók előnyére válik. Biztosan lesznek olyanok is, akiknek érdemesebb innen oda mennie, és néhány új játékost kell felvenni egyes tesóságokba, de hogy felét kéne, azt kétlem. Ettől még itt az élet nem fog megállni. Nem fognak elfogyni az új tartalmak sem a játékból, lett ígérve még több új faj. A több szerver meg már jól működik más országokban, itt is csak fog. :)

Minden újba csak rosszat láttok, és rossz szándékot feltételezitek néhányan, de lelketek rajta. A való világ is folyton változik, mert a változás fejlődés, így már nem vagyunk a kőkorban, és milyen szerencse. Ha utáltok érte, akkor így jártam, de nem fogok csak azért mást mondani, mint ami a véleményem, és a tapasztalatom. Azt mondják jobb egy őszinte ellenség, mint 10 hazug barát. Nem tudom, ti majd eldöntitek. Részemről nem szólok többet ehhez a témához, így kérlek ne is írjatok, amire válaszolnom kéne, csak küldjetek el nyugodtan melegebb éghajlatra. ;)
Amikor pár hónapja jöt üzenet, hogy keresnek különböző (többek között) fórumon előforduló admin szerű feladatokra játékosokat, akkor ezért döntöttem úgy, hogy nem is jelentkezem.
Trollokkal hülyeségekről vitatkozni, és úgy általában: fegyvertelen emberekkel szellemi párbajt vívni: nem fogok.
Minden tiszteletem azoké, akik ezt idegösszeomlás nélkül teszik itt.
Egyetértek! Jobban jártál! ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Drágám,,ez (most finoman köhögök)
Pedig én csak a te hasonlatoddal éltem, remélem nem bánod. ;)

Akkor én is felhozom nektek, példának a Grepolist
Két teljesen eltérő játék, teljesen eltérő játékosbázissal, nem érdemes összehasonlítani. Igen, ez probléma lehet egy olyan játékban, ahol órákat kell a játékban tölteni azért, hogy bent maradhasson valaki, de itt ez nem igaz. Ahogyan az sem, hogy a Grepolisban pl. a szerverek sebessége és egyéb beállításai változnak, itt nem. Van, aki csak egy adott beállítást preferál, ezért elmegy egy szerverre játszani, csak hogy ne essen ki a ritmusból, kiismerje a többi játékost, de ha nyílik egy újabb szerver, ami neki jobban tetszik, akkor inkább azzal foglalkozik.

Én, nem fogom itt hagyni a szép nagy városomat,
Senki nem is kért ilyenre. :)

Nem-e? A Grepolisban ez mindennapos, jön az új világ és a szövi fele eltűnik. Itt, még ha nem is lép le, megosztódik a játékos figyelme, hiszen a szabadideje nem duplázódik. Elvenarban ez kevesebb pacsi, lelassuló fejlődés,
Megint. Ne vessük össze a két játékot, pláne ne azt, hogy a Grepolisban pl. milyen sűrűn jönnek a szerverek (amelyeknek ugye végjátéka van és egy idő után bezárnak, itt ilyenről szó sincs). Nem a magyar szerver az első, ahol újabb szervert nyitunk, és sehol nem tapasztaltuk azt, hogy ez ellehetetlenítené a játékot. A német szerveren például a játékosok száma miatt márciusban 2 világot kellett nyitni. Így is az első szerver a legaktívabb, és ehhez zárkózik fel a többi szerver. Nem az első szerverről vándorolnak át az emberek.

Na igen, munka és család mellett eddig is kinek több, kinek kevesebb ideje volt a játékra, nyilván két várossal foglalkozni dupla annyi időbe telik, de lesz rá dupla annyi időm? Nem, így valamelyiket, ha csak kicsit is, de hanyagolnom kell és vagy az újat nem tudom elég gyorsan fejleszteni, vagy a régi városom és vele együtt a csapatom látja kárát. Persze a döntést mindenkinek magának kell meghozni, hogy marad-e vagy belevág az "újba", ami ugye nem is új, hiszen ugyanazok a feladatok lesznek, de a kalandvágyók menni fognak, így értékes csapattársakat és szomszédokat fogunk "elveszíteni", hiszen ahogy feljebb írtam, nem lesz elég idő mindenhol kellő mennyiségben jelen lenni. Ne legyen igazam, de ahogy a bajnokság megjelenése is megosztotta a világunkat és jól működő szövetségek szakadtak szét, az új világ bevezetésével hasonló megosztottságra lehet számítani.
Értem amit mondasz, de ha úgy érzed, neked nem fér bele az idődbe, akkor egész egyszerűen nem játszol az új világon. Persze, mindenki örülne neki, ha mindenki mindenhol játszana, de ez nem kötelező, és nem is lehet az.

Az megvan, ugye, hogy az Innogames egy szolgáltató, mi pedig a fizető vásárlók vagyunk?
Meg.
Van véleményünk a szolgáltatásról és elmondjuk, annak érdekében, hogy megismerve, mit szeretnénk, jobb szolgáltatást nyújthassatok.
Ezt el is várjuk. Olyan hangnemben és stílusban, ami elfogadható. A lehetőségekhez mérten ezeket teljesíteni is szoktuk. Viszont az számomra még mindig nem világos, hogy szerinted egy új világ nyitása miért rontaná el a játékodat, hiszen ez semmiféle negatív következménnyel nem fog járni számodra.
Itt most eléggé vitális ügyről van szó, amit a pénzhajhászáson kívül semmi más nem indokol
Lehet elkerülte a figyelmed amikor leírtam: Annyira aktívak a játékosok, hogy szükségünk van egy új szerverre. Akik mindkét világon játszani szeretnének, azok egyszerre egy világon fognak játszani, egy szervert terhelnek. Így ideiglenesen a szerver a többi játékost gyorsabban tudja majd kiszolgálni. Ez nem jelenti azt, hogy a játékosok elhagyják a régi világot.
Arról nem is beszélve, hogy az utóbbi hónapokban rendszeresen kaptunk megkeresést több játékostól is a support rendszerben, hogy mikor nyílik már egy új világ, mert szeretne a régi nevével új világon, új csapatban is játszani.

Ha te bemész egy boltba, és ott az eladó nyilvánosan, a többiek előtt lefikáz téged, mert nem érti, hogy te mit akarsz, mit fogsz gondolni?
Ugyanez a fordítottjára is igaz. Ha bemész a boltba, megállsz a májkrémek előtt, és elordítod magad, hogy "Minek ide sertésmájkrém, ha marha is van?!", akkor szerinted mit fognak az eladók, és a többi vásárló gondolni rólad?

Nem hiszem, hogy a support üzletszabályzatában engedélyezve van a játékosokkal való személyeskedés.
Éppen ezért nem is állt szándékomban a személyeskedés. Ha te sértőnek érezted a hozzászólásaim, akkor elnézést kérek, nem annak szántam egyiket sem. Mindössze arra próbálok rávilágítani, hogy annak ellenére, hogy ezt próbáljátok rossz dologként beállítani, nem az.

Szia @Hoshi !
Jól értem, hogy holnaputántól, ahogy Winyandor elindul, Arendyllbe már nem is lehet majd új várossal regisztrálni?
De, ugyan úgy megmarad az Arendyll világ, ahogyan eddig is volt. Semmi nem változik rajta.
 
Fent