• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Egy szép új világ: Winyandor

DeletedUser1519

Vendég
:D
Mivel rendszeresen játszom itt a fórumon az advocatus diabolit meg az örök elégedetlent (hisz rá kell mutatni a problémákra, ne legyünk mindig happyk), megkérdezném, hogy: MINEK?
Gondolom kapásból jönne a válasz: Arendyllt kinőttük..
Hja.. A legfrissebb feldolgozottság szerint (most néztem meg) 33892 regisztrált játékos van Arendyllen... A legutóbbi bajnokságban 5702 játékos vett részt.. Ennyi tehát, ami biztosan játszik, csapjunk hozzá még - nagy-nagy jóindulattal - 5000 játékost, aki nincs tesóságban, nem bajnokizik. Vagyis nem hiszem, hogy több, mint tízezer aktív játékos lenne a mostani szerveren. A többi halott szellemváros, Pripjaty, Pedro Valdivia...
Sokan feszegették már, hogy miért is nem lehet törölni ezeket? Persze voltak rá válaszok, melyek bár jól hangzanak, meg ugye szabályokra hivatkoznak, de valljuk be, ettől függetlenül nem túl meggyőzőek. Kb. másfél éve volt olyan válasz is a supporttól, hogy ezen a fejlesztők dolgoznak. Hmm.. Ha én ilyen tempóban dolgoznék egy probléma megoldásán, már nem lenne munkahelyem. S nem a Goldbach-sejtés megoldását kapták feladatul.
Voltak itt nagyon jó ötletek is a megoldásra, amik egy az egyben le lettek söpörve az asztalról, azzal az indoklással, hogy a fejlesztők már ezen dolgoznak, vagyis nem kellenek ötletek.. Hát, elég ötlettelenek lehetnek.
Szóval, ha törölnék ezeket a kísértetfalvakat, lenne itt hely, összeugrana a térkép, ami pl. olyan dolgokra is kihatással lenne, hogy a periférián sem lenne nyögvenyelős pl. a kereskedelem...
No, csak ennyit kívántam a ius murmurandi jogán elmondani. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok,
kezdeném az élénk érdeklődést :)
Ez az új világ ugyanolyan, mint Arendyll, csak kezdhetjük előlről; vagy teljesen más fajok, más kihívások ( a feladatok alapján egyezőnek tűnik) ?
A játék ugyan az, mint amit megszoktál, csak egy új világon, az előzőtől külön.

@Thanatos - értem amit mondasz, de kérlek, vedd figyelembe, hogy:
  • Az első szerver lassan három éves lesz. Akik a nyitáskor regisztráltak, azok (megérdemelten) úgy elhúztak, hogy csak na, a kisebb játékosoknak ez kedvét szegheti. (figyeld, feltételes módot használtam) Itt most mindenki viszonylag egyszerre kezdheti, ha szeretné.
  • A fejlesztőknek nem csak egy dologra kell koncentrálniuk. Van kb. 20 (vagy több, vagy kevesebb fejlesztő), akiknek csak a töredéke foglalkozik egy adott hibával vagy jelenséggel. És nem csak egy valamire koncentrálnak. Az, hogy itt pl. a változásjegyzékben leírunk 5 változást, az nem azt jelenti, hogy a háttérben ne történt volna semmi előkészület valami másra, vagy egyebek ne történnének. Ezek mindössze azért nem kerülnek megosztásra, mert a játékosok számára nem látható, őket közvetlenül nem érintő változások. Kitalált példa: a szerver-kliens kapcsolat biztonságának fejlesztése. Értem én, hogy ebből sajnos nektek az látszik, hogy a fejlesztők nem csinálnak semmit, de hidd el, ez nem így van.
  • Az, hogy mennyi város van összesen egy szerveren nem igazán befolyásolja, hogy mikor szükséges új szervert nyitni. Az, hogy mennyire aktívak a játékosok - és ezáltal mennyire terhelődik a szerver - inkább.
  • Ezzel együtt nem kötelező az új világon játszani. Ez egy lehetőség azoknak, akik szeretnének újra az elejétől, a saját, eredeti nevükkel játszani, esetleg kipróbálnák az elfek helyett az embereket és vice versa. Esetleg szeretnének más stratégiát használni. Nem kell ebbe semmi rosszat belelátni.
 

DeletedUser3918

Vendég
:D
Mivel rendszeresen játszom itt a fórumon az advocatus diabolit meg az örök elégedetlent (hisz rá kell mutatni a problémákra, ne legyünk mindig happyk), megkérdezném, hogy: MINEK?
:)

A válasz: hogy ha már kinőtted a játékot és unalmassá vált, mert mindkét fajjal végigtoltad, legyen ismét alkalmad sok-sok gyémántot vásárolni. Ú
Ez üzlet, nem szerelem és a miértre mindig az a válasz, hogy többet költs. Olcsóbb egy új szervert nyitni mint háromhavonta kihozni egy újabb korszakot és sokkal többet hoz.
 

Regipapa

Újonc
A játék ugyan az, mint amit megszoktál, csak egy új világon, az előzőtől külön.

@Thanatos - értem amit mondasz, de kérlek, vedd figyelembe, hogy:
  • Az első szerver lassan három éves lesz. Akik a nyitáskor regisztráltak, azok (megérdemelten) úgy elhúztak, hogy csak na, a kisebb játékosoknak ez kedvét szegheti. (figyeld, feltételes módot használtam) Itt most mindenki viszonylag egyszerre kezdheti, ha szeretné.
  • A fejlesztőknek nem csak egy dologra kell koncentrálniuk. Van kb. 20 (vagy több, vagy kevesebb fejlesztő), akiknek csak a töredéke foglalkozik egy adott hibával vagy jelenséggel. És nem csak egy valamire koncentrálnak. Az, hogy itt pl. a változásjegyzékben leírunk 5 változást, az nem azt jelenti, hogy a háttérben ne történt volna semmi előkészület valami másra, vagy egyebek ne történnének. Ezek mindössze azért nem kerülnek megosztásra, mert a játékosok számára nem látható, őket közvetlenül nem érintő változások. Kitalált példa: a szerver-kliens kapcsolat biztonságának fejlesztése. Értem én, hogy ebből sajnos nektek az látszik, hogy a fejlesztők nem csinálnak semmit, de hidd el, ez nem így van.
  • Az, hogy mennyi város van összesen egy szerveren nem igazán befolyásolja, hogy mikor szükséges új szervert nyitni. Az, hogy mennyire aktívak a játékosok - és ezáltal mennyire terhelődik a szerver - inkább.
  • Ezzel együtt nem kötelező az új világon játszani. Ez egy lehetőség azoknak, akik szeretnének újra az elejétől, a saját, eredeti nevükkel játszani, esetleg kipróbálnák az elfek helyett az embereket és vice versa. Esetleg szeretnének más stratégiát használni. Nem kell ebbe semmi rosszat belelátni.
Sziasztok!

Mindkét féllel egyetértek, hiszen mindkét hozzászólás megállja a helyét. (Azért Maoelvtársnak is igaza van.)

A régi játékosok, akik a kezdetektől itt vannak az Elvenaron, gondolom már több alkalommal csalódtak, esetleg volt aki újrakezdte, számítva arra, hogy jó irányban változik a játék, új "fajok" más felosztással alakulnak. Eleinte nagyon lassú volt a fejlődés, sokan azért hagyták abba, vagy indítottak új várost.

Ez pár hónapja megváltozott. A bajnokságok, az eventek, a kalandok most már "folyamatos" odafigyelést igényelnek, mindennek megfelelni már nagyon nehéz, főleg ha napközben dolgozol és csak este érsz rá játszani.

Igaz, hogy én még csak 1 éve kezdtem, a városomat egyszer tette a rendszer máshová, még az elején, amikor még nem is tudtam, hogy ez lehetséges, azután bepipáltam az automatikus áthelyezés engedélyezését, és semmi sem történt. Azaz kaptam néhány teljesen kezdő szomszédot, amivel még nem is lenne baj, de azok 90%-a már be is fejezte, mivel a periférián vagyok, rengeteg szellemváros van a felfedezettek között. Ezzel a problémával a Testvériségünk több tagja is küszködik, hátrányosan érintve akár a kereskedelmet vagy a "pacsizást" is.

Tényleg hatalmas a különbség a "nagyok" és a kis városok között, említhetném a testvériségi kalandoknál, amikor az volt a feladat, hogy tegyél bele 30000 orkot, 25-ből 24 város el sem jutott még odáig, de ugyanez a helyzet a korábban már szóba került kereskedelemmel, fejlődéssel kapcsolatban is.

Ezeket a "problémákat" igyekeztem megosztani a support-tal, a válasz mindig az volt, a "fejlesztők" dolgoznak rajta.

Biztos vagyok benne, hogy ezek már számos alkalommal felmerültek, és elnézést kérek, ha ismételném nálam régebben kezdő rutinosabb játékosok véleményét - bár a fórum erre lehetőséget ad - azt szeretném, ha ez az általam preferált játék örömet okozna a későbbiekben is és nem a befejezésen kellene törni a fejem, vagy más játékot keresni. Úgy vettem észre, hogy szépen fejlődik a játék, egyre többen csatlakoznak, de arra vigyázni kellene, nehogy egyre többen itt hagyják és keressenek mást. Tudom, hogy nehéz mindenki kívánságának, akaratának megfelelni, és nem is lehet. Mindenesetre megbeszélem a Csapatom tagjaival hogy próbáljuk ki az új világ "támasztotta" lehetőségek kiaknázását.

Szép napot mindenkinek!

Üdv: Regipapa
 

DeletedUser3

Vendég
Nyilván nem lehet háromhavonta új fejezetet kihozni, ahogyan ez eddig sem történt meg, így más tartalom kell a játékba - ezek az eventek.
Az új szerver nem erre van, ott ugyan az lesz a tartalom, mint az eddigi szerveren.
Azzal meg vitatkoznék, hogy többet fog-e költeni bárki is, hiszen ha pl. én csak 1000Ft-ot tudok költeni, akkor két szervernél is 1000 Ft-ot fogok költeni...
Jól értelmezem?.... akkor lényegében az Elemenálokkal vége a játéknak?! :eek::( Nem lesznek új fajok?
Mert ha így van, akkor most végtelenül szomorú lettem.:(:(:(:(

Ezt senki nem írta, és biztosíthatlak, nem is egy vendégfaj fog jönni az Elementálok után.

Az új világ indítása a fejlesztésektől teljes mértékben független. Azért van rá szükség, hogy a szerver maga jobban tudjon teljesíteni. Ezért van az amerikai szerveren is már 7 világ, és még számos másik nyelvű szerveren is több.


-----

Sokszor meg tudok lepődni azért itt a hozzászólásokon, bejelentünk valami újat, jót, és egyből mindenki sötéten látja a világot... Olyan dolgokat hoztok fel, aminek tényleg semmi köze a világ indulásához, csak azért, hogy a többi játékost elriasszátok. Ez nem normális dolog.
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Sokszor meg tudok lepődni azért itt a hozzászólásokon, bejelentünk valami újat, jót, és egyből mindenki sötéten látja a világot... Olyan dolgokat hoztok fel, aminek tényleg semmi köze a világ indulásához, csak azért, hogy a többi játékost elriasszátok. Ez nem normális dolog.
Amikor pár hónapja jöt üzenet, hogy keresnek különböző (többek között) fórumon előforduló admin szerű feladatokra játékosokat, akkor ezért döntöttem úgy, hogy nem is jelentkezem.
Trollokkal hülyeségekről vitatkozni, és úgy általában: fegyvertelen emberekkel szellemi párbajt vívni: nem fogok.
Minden tiszteletem azoké, akik ezt idegösszeomlás nélkül teszik itt.
 

DeletedUser2250

Vendég
Hát ha ugyanazt nyújtja az új szerver is mint a jelenlegi akkor kinek az érdekében született? A jelenlegin is lehet elölről kezdeni mindent egy kezdő csapattal. De ott a béta szerver is ha valaki a meglepetésekért csinálja.
 

DeletedUser3857

Vendég
[Olyanok ezek a fejlesztők, mint a főnököm. Mindent megcsinál, csak azt nem, amit kéne. :) ]
Ez Innogames ugye? Másik Inno játékban játszom 2009 óta, az elmúlt 9 év alatt több hónapos kihagyásokkal, mert ugyanez zajlik, világ van kéremszépen hogyaszongya 9 db. Kilenc... o_O Mindig minden évben ugyanaz zajlik és nyitják az új világokat rengeteg régi jó játékost elveszítve, csak hogy pörögjön a számla. Értem én, de kialakul az a helyzet, hogy elveszítenek nagyon sok játékost, akik ugyanúgy költöttek csak kevesebbet és elérkezik a pánik, hogy nincs elég bevétel. A megoldás az, hogy gyorsan nyissunk egy új világot, mert arra is felregisztrálnak pörög, gyorsan nyissunk még egyet és elhal az előző. Mint ahogyan előttem is írták tavaly óta meg ki tudja milyen régóta küldözgetik a megoldási javaslatokat arra, hogy hogyan lehetne megoldani az inaktívak szűrését, a fejlettebbek akik már üres területeket hódítanak hogyan kerüljenek jobb helyre (gondolom kapnám a választ a költöztetés opcióval éljenek, de már nem egy olyan kicsi várost láttam, amik ugyanazokkal a bónuszokkal élnek, mint aki panaszkodik, van egy lakóháza és egy műhelye, így még azt sem lehet mondani, hogy vásárló és körbe legyeskedik az éllovas városok). Kaptak ötletet 20-at 30-at (inaktívsági limit; térkép formájának változtatása stb.) és nem az az igazság, hogy dolgoznak rajta meg programozásilag bonyolult meg mást kell csinálni, hanem az, hogy nem éri meg. Egyszerűen már nem lehet bevenni ezt a marhaságot. Nyitnak egy új világot, ahol ha lesz is játékos ugyanezek a problémák és panaszok élnének továbbra is, mert az újaknak ajánlott lesz az új világ, a régiek kapcsolatban maradnak Arendyllel és csere-berét folytatnak az itteni pajtikkal. (Itt adok port kérek márványt, ott adok márványt kérek port) Ez az új világ sokkal hamarabb fogja elérni ezt a szintet, mint 3 év. Gyorsabb lesz a fejlődés kezdetkor, amiből egyenesen következik, hogy ennél több kezdőnek megy el a kedve majd a játéktól ott, mint itt. Sok lesz a mellék város, akik - mint ahogy előbb írtam - azt csak a csere-bere miatt tarja majd fent, a szerver túlterhelődés ennél erősebb lesz, mert kisebb aktív városból több lesz. Nem lesz több játékos, mert a fél társaságot kb. olyanok teszik majd ki, akik megtalálhatóak itt is Arendyllen. Akkor lenne értelme új világot nyitni, ha több játékost szereznének, ha figyelnének a problémákra, több dicséret járna, szívesen ajánlanák másoknak az emberek a játékot. Valószínűleg szívesebben fejlesztenének is és szívesebben vezetnék be az újdonságokat is, akár többen lehetnének a fejlesztők, mert fejlődik a cég, híresebb lenne. Lehet, hogy Te vagy én megosztva költünk két világra 1000 forintot. Viszont, aki megteheti külön-külön fog ezret. Hiába indulunk ki magunkból. Mindenki sírni fogja vissza a régi Elvenar-t. Nem te vagy itt a célpont Hoshi. Te egy ritka különlegesség vagy, aki sok ilyet végigolvas, mint az én üzenetem.
 

Wiccara

Veterán
kinek az érdekében született
Igyekszem pozitív lenni .. ;)
Tehát aki nem akarja ezt a rangsort, testvériségeket, szomszédokat, milliőt; nem költött túl sok időt, energiát, gyémántot a játékra; az nekifuthat újra.
Ugyanannak, másképp, másokkal..
Két lovat egy nyereggel nem lehet megülni, tehát; ahogy @Hoshi is írta korábban:
én csak 1000Ft-ot tudok költeni, akkor két szervernél is 1000 Ft-ot fogok költeni...
ugyanez igaz a szabadidőre is ;)
Át lehet nyergelni, úgy gondolom, akiknek eddig peremvidék, piac, tesóság gondja volt; érdemes ( rosszabb nem lehet jelszóval).
Nem lesz eleinte teltház, 20 oldalas piaci ajánlatok, 10 ládás bajnokságok.. tehát kihívást kedvelő kalandorok hajrá ;)
 

Tekla

Tapasztalt építő
Sziasztok!

Lehet, hogy nem figyeltem eléggé:
- Az új világban teljesen nulláról kell kezdeni a játékot?
- Ugyanezek a vendégfajok lesznek?
- Legfeljebb annyi lesz a különbség, hogy a térképen mások lesznek a szomszédaim, és ha szeretném, elf helyett lehetek ember?
 

DeletedUser3857

Vendég
Valószínűleg én sem fogom kihagyni (ha engedik ezek után :D). Lehet majd 3. meg 4. meg több világ is, itt a hangsúly azon van, hogy olyan dolgok hiányoznak a játékból, ami könyörög a figyelemért. Van, aki szerencsés jó helyen van vagy jó szomszédokkal, de az, aki peremen van és mégis kitartó azt várva, hogy végre tegyék meg azt a lépést, amiért örömöt lel az ember a játékban kap egy új világot azt üzenve számára, hogy hagyd hátra azt, amiért dolgoztál 1 éven keresztül. Lehet, hogy sajnálva is, de megteszi, mert szereti a játékot, de akkor Arendyllen eggyel kevesebb. Akkor, amikor majd lesz (mint más nemzeteknél) 7-8-9 világ, majd akkor a fejlesztők azon fogják törni a fejüket hogyan vonják össze eggyé a 3.-at meg 4.-et, mert már olyan kevesen vannak. És a többség még mindig a régi tagokból fog állni. Olyan sokan vannak, akik olyanokat üzennek, amivel jót akarnak. Nem akarják a régóta rendezgetett városukat kárba veszni.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Lehet, hogy nem figyeltem eléggé:
- Az új világban teljesen nulláról kell kezdeni a játékot?
- Ugyanezek a vendégfajok lesznek?
- Legfeljebb annyi lesz a különbség, hogy a térképen mások lesznek a szomszédaim, és ha szeretném, elf helyett lehetek ember?

Igen, jól értelmezed... Ugyan ez lesz, mint ez is, csak ott kezdhetsz előlről egy várost, és esélyed van benne lenni a top lista elejében, ha kellő mennyiségű gyémit töltessz bele az elején, vagy hamar aktív csapatot alapítassz a haverokkal, itteni ismikkel.
Plusz a rafkósak már kezdéskor 10-15 várossal regiznek majd fel, s a gép az egymás utáni regeket vélhetően majd egymás közelébe pakolja, amiből majd szépen lehet tölteni egy főnek kijelölt várost. Ezen a szerveren is működik, ott meg még eredményesebb lesz majd, lévén közelebb lesznek egymáshoz a városok, nem lesz ekkora terítés, mint itt. Ha külön rafkós, még az elején tesóságba is rakja a városait...
 

Tekla

Tapasztalt építő
Igen, jól értelmezed... Ugyan ez lesz, mint ez is, csak ott kezdhetsz előlről egy várost, és esélyed van benne lenni a top lista elejében, ha kellő mennyiségű gyémit töltessz bele az elején, vagy hamar aktív csapatot alapítassz a haverokkal, itteni ismikkel.
Plusz a rafkósak már kezdéskor 10-15 várossal regiznek majd fel, s a gép az egymás utáni regeket vélhetően majd egymás közelébe pakolja, amiből majd szépen lehet tölteni egy főnek kijelölt várost. Ezen a szerveren is működik, ott meg még eredményesebb lesz majd, lévén közelebb lesznek egymáshoz a városok, nem lesz ekkora terítés, mint itt. Ha külön rafkós, még az elején tesóságba is rakja a városait...

Kihívást látnék benne, ha más techfa lenne, aminek kikutatásával esetleg a jelenlegi városomat is tudnám fejleszteni, de így..... fajt nem akarok váltani, tetszik az elflét, tetszenek az elf épületek, és eléggé megdolgoztam azért, hogy a városomat felfejlesszem a jelenlegi szintre. Gyémántra elvből nem költök. A jelenlegi szomszédi motivációs kört is hosszú időbe és sok motivációba került kiépítenem. Persze lehetne több és jobban aktív szomszédom, de szerintem így sem panaszkodhatom. Ha pedig azt nézem, hogy az új világban új szövetségeket lehetne kialakítani.... hát...... először Arendyllben legyen teljes a létszámunk, és arról még nem beszéltünk, hogy az új világ felfedezése elveszi az időt az itteni városoktól, játékosoktól, szétzilálódnak a szövetségek...... Ha esetleg egymás közelébe kerülnének egy adott szövetség tagjai, feltéve, hogy a szövetség minden tagja át akar menni az új világba....., de akkor a nulláról való kezdéssel kellene szembesülnünk.
Csak hogy ne tartsatok túlontúl pesszimistának, próbáljuk ki az új világot, elvégre el lehet hagyni a várost, ha nem nyerte el a tetszésünket, és folytathatjuk Arendyllben tovább.
 
Fent