• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Egy szép új világ: Winyandor

Amszeth

Erős harcos
Zárjuk az eddigi dolgokat és beszéljünk az új világról, ennek a fórumrésznek az az értelme. A Winyandor világban a fejlődés előre haladtával nyílnak meg a fajok, vagy egyszerre bent lesz mind? Ha, mind bent lesz, akkor az érzékeny áruk is és így tovább?
 

DeletedUser1519

Vendég
Kedves Hoshi!

Az első szerver lassan három éves lesz. Akik a nyitáskor regisztráltak, azok (megérdemelten) úgy elhúztak, hogy csak na, a kisebb játékosoknak ez kedvét szegheti. (figyeld, feltételes módot használtam) Itt most mindenki viszonylag egyszerre kezdheti, ha szeretné.

Ez 10 pontos válasz. Elfogadom. :)

A fejlesztőknek nem csak egy dologra kell koncentrálniuk. Van kb. 20 (vagy több, vagy kevesebb fejlesztő), akiknek csak a töredéke foglalkozik egy adott hibával vagy jelenséggel.

Ezt már kevésbé tudom akceptálni, mert már elég régóta ott van a probléma az asztalon. Volt erre ötletem anno, de hát.. tudjuk.. :D
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/inaktív-játékosok-archiválása.1395/

Az, hogy mennyi város van összesen egy szerveren nem igazán befolyásolja, hogy mikor szükséges új szervert nyitni. Az, hogy mennyire aktívak a játékosok - és ezáltal mennyire terhelődik a szerver - inkább.

Oké, ezt is el tudom fogadni. Bár kíváncsi lennék mennyi az aktív város Arendyllen, de ez biztos üzleti titok.. Mindenesetre a bajnokságon hétről-hétre részt vevők számából és kis jóindulatból meg lehet tippelni. Ez tényleg sok? :)

Ezzel együtt nem kötelező az új világon játszani. Ez egy lehetőség azoknak, akik szeretnének újra az elejétől, a saját, eredeti nevükkel játszani, esetleg kipróbálnák az elfek helyett az embereket és vice versa. Esetleg szeretnének más stratégiát használni. Nem kell ebbe semmi rosszat belelátni.

Semmi rosszat nem láttam bele. Pusztán felvázoltam egy helyzetet, ami kérdéseket vet fel. A kérdések egy része számomra elfogadhatóan megválaszolásra került. :)

Sokszor meg tudok lepődni azért itt a hozzászólásokon, bejelentünk valami újat, jót, és egyből mindenki sötéten látja a világot... Olyan dolgokat hoztok fel, aminek tényleg semmi köze a világ indulásához, csak azért, hogy a többi játékost elriasszátok. Ez nem normális dolog.

Egy világban sok minden, sok mindennel összefügg. Lehet, hogy a dolgok sok szálon futnak, de előbb-utóbb bizony összeérnek. S ezen lehet gondolkozni, hogy milyen hatásaik is vannak...


Kedves Hunlau!

Amikor pár hónapja jöt üzenet, hogy keresnek különböző (többek között) fórumon előforduló admin szerű feladatokra játékosokat, akkor ezért döntöttem úgy, hogy nem is jelentkezem.
Trollokkal hülyeségekről vitatkozni, és úgy általában: fegyvertelen emberekkel szellemi párbajt vívni: nem fogok.
Minden tiszteletem azoké, akik ezt idegösszeomlás nélkül teszik itt.

Köszönjük fantasztikusan releváns hozzászólásod, azt, hogy több játékostársadat lehülyézted és azt a finoman és decensen előadott dörgölődzést, amit gyémántfényesen bemutattál. Valamint azt is, hogy nem kell köszöntenünk a support tagjai között! :)
 

GreenKnight

Veterán
Esetleg az is eszetekbe juthatna, hogy egyeseket nem kötnek le a 20-30-50 órás építkezések és az 50-60 órás felderítések. Vagy keddtől szombatig 16 óránként a bajnoki és 3 vagy 9 óránként a termelés begyűjtése. Ez napi szinten kb. fél óra. Ergo marad idő az új világra, ami jobban időigényes.
Hogy ezzel esetleg (mondom ESETLEG!) több bevétele lesz az Innonak az Nektek miért fáj? Több világ, több szolgáltatás/választási lehetőség és (ESETLEG) több pénz. Szerintem ez teljesen normális. A több pénzből (ESETLEG) több jut a fejlesztésre is, erre is kéne gondolni.
A választás a Tiétek, hiszen nem kötelező az új szerverre regisztrálni, ahogy nem kötelező a gyémánt vásárlás se. Miért kell ezért hőbörögni???
Lassan már ott tartok, hogy nem fogom olvasni a fórumot, mert ennyi negatív és más szemében a szálkát kereső hozzászólástól az életkedvem elmegy. Minden tiszteletem @Hoshi é és a többi adminé, hogy ezt csinálják. Egyesek stílusáról már nem is beszélve...
 

Amszeth

Erős harcos
Hoshi, én azért szeretném megköszönni a másik fórumrészben a válaszodat és persze azt, is hogy ilyen aprólékosan, mindenre igyekszel válaszolni. Biztos nem lehet könnyű ennyi mindenre odafigyelni, lehetséges, hogy még is van esély az egyensúlyra.:)

Kellemes napot kívánok mindenkinek.:)
 

DeletedUser3

Vendég
A Winyandor világban a fejlődés előre haladtával nyílnak meg a fajok, vagy egyszerre bent lesz mind? Ha, mind bent lesz, akkor az érzékeny áruk is és így tovább?

Minden bent lesz, ugyanis ezek a verziókkal jönnek. A két világ verziója meg fog egyezni, ugyanakkor frissülnek majd.

Bár kíváncsi lennék mennyi az aktív város Arendyllen, de ez biztos üzleti titok.. Mindenesetre a bajnokságon hétről-hétre részt vevők számából és kis jóindulatból meg lehet tippelni. Ez tényleg sok?
A bajnokságon résztvevők száma nem ad pontos infót, ugyanis sokan nem játszanak, vagy nincsenek is testvériségben.
Az, hogy ki az aktív játékos, azt sokféleképpen lehet definiálni. A rendszer kb. 20.000 játékost vesz aktívnak jelenleg, ebből 10.000 napi szinten legalább egyszer belép. Ebből kb 800-1000 van jelenleg a szerveren. Ez szerintem nem esik egybe, amit te a bajnokságnál látsz. :)

Hatalmas pacsi @GreenKnight-nak, ő egész jól átlátja a helyzetet. ;)
 

DeletedUser1519

Vendég
A bajnokságon résztvevők száma nem ad pontos infót, ugyanis sokan nem játszanak, vagy nincsenek is testvériségben.

Ez nyilván így van, s ezt már az első ebben a témában írt hozzászólásomban le is írtam, úgyhogy tisztában vagyok vele.. Az aktivitás érdekes kérdés... A 20.000 kicsit meglepett (ebben gondolom a frissen alapított városok is benne vannak, melyekkel egy hét múlva már nem játszanak).. De legyen. :)
 

DeletedUser403

Vendég
Sziasztok!

Ahogy nézem az új világ kapott hideget és meleget is. ;)
Én amondó vagyok, meglátjuk... Helyt adnék az aggódóknak is, remélem azért nem fogunk elnéptelenedni. Pont elég az inaktivitás.

@Hosi:

Nekem az a véleményem, elsülhet ez jól is. Bár a magam részéről többre tartottam volna, ha itt az Elvenaron lehetne egy játékosnak több városa is. Nem tudom, valamilyen szinttől. Az egyikben lehetnének a manufaktúrák, a másikban a katonák, esetleg egy harmadikban ki lehetne rakni azt a majd 10 oldal vackot amit bajnokságokon, eventeken összeszedett az ember. :D Lehetne szekerekkel vagy akármivel kereskedni, stb.
Szerintem azon a szinten ahol 3 nap a felderítés, és vannak 30-40 órás építések, jobban lekötné az embert, ha a második városával bíbelődne egy kicsit és mégis ITT fejlődne.

Részemről ennyi.
 
Sziasztok, végigolvasva az eddigi hozzászólásokat, engem egy dolog foglalkoztat:

Ki találja ki a szerver neveket? Winyandor??? Besírok, de komolyan.... :D
 

Xenia

Veterán
Sziasztok, végigolvasva az eddigi hozzászólásokat, engem egy dolog foglalkoztat:

Ki találja ki a szerver neveket? Winyandor??? Besírok, de komolyan.... :D
Sziasztok!
Ezen a Winyandor néven én is meglődtem, mert 2015 novemberében indult itt nálunk egy névválasztásos szavazás hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/névadó-játék.434/ ,de itt ilyen nevet nem találok.
A "barátom" azt mondja róla, hogy Joruba nyelv észlelve. :)
Kíváncsi lennék, hogy melyik országban javasolták ezt a nevet?
 

DeletedUser2853

Vendég
Sziasztok,

ha jól raktam össze az információmorzsákat,
Winyandor már régóta létezik, de magyarul csak mostantól lehet rajta játszani.

Tehát a techfa, a játékszabályok ugyanolyanok,
de ezentúl nem csak Arendylben regisztrálhatunk új várost, hanem egy másik tartományban is.

Először (tavaly) egy angol nyelvű oldalon találkoztam ezzel a játékkal
és regisztráció után Winyandorban találtam magam.
Amikor magyar nyelvre szerettem volna váltani,
kiderült, hogy ahhoz Arendylben kell regiznem.

Pár hónapig párhuzamosan vittem a két várost
és Arendylben sokkal jobban tudtam haladni, hamar beelőztem a másik városomat.
Tapasztalatom szerint (és ez szubjektív, csak az első pár szintről van tapasztalatom)
Winyandort egy kicsit lefékezték Arendylhez képest.
Pl. a küldetésekkel nem lehetett annyi alapanyagot szerezni.

Mindez azt jelenti, hogy kicsit másként kell majd taktikázni,
nem másolhatjuk az Arendylben bevált módszereinket egy az egyben.

Szerintem tekintsük Winyandort új kihívásnak, új erőpróbának:
Jó játékot, sok szerencsét az új világ felfedezéséhez!:)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok, végigolvasva az eddigi hozzászólásokat, engem egy dolog foglalkoztat:

Ki találja ki a szerver neveket? Winyandor??? Besírok, de komolyan.... :D
Anno, elsőként az amerikai szerver ért el arra a szintre, hogy második világot nyissanak, így az ottani játékosok dönthettek erről. Így minden szerveren a második világ ezt a nevet kapja. A harmadik világ nevét a francia játékosok választották, hasonló okból. Később minden szerveren (itt is) tartottunk egy névadó versenyt, és a további világok nevét az összes többi ország nyertesei adják. A mi nevünk (Khelonaar) a negyedik világok neve lett. :)
 

DeletedUser2853

Vendég
törölve
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Dizel1

Veterán
"Dizel1 mondta:
Felvetettem a "gömbtérkép" gondolatát. Vagy egyszerűbb változatban a horizontális- és vertikális hengertérkép kialakítását."


Személy szerint az ötlet tetszik, viszont technikailag bonyolult lenne a kivitelezése. (Hatszöges alakú térképet nehezebb hengerré csavarni, mint egy négyzetes lapot.)
Szerintem ahogy a négyzet alakú területeket egymásba lehetne forgatni, úgy működne a hatszög is. Bár nem vágtam ki papírból két hatszöget, és forgattam őket össze, de szerintem ha elképzeled magad előtt a világtérképet duplikálva, egymás mellett, és elkezded összeforgatni őket, mint két fogaskereket, akkor mindig a szemközti oldalak találkoznak. Azt ugyan nem látom át, hogy a felfedezések és a szomszédság hogyan alakulna ezzel a végtelenítéssel, de azon törjék a fejüket a fejlesztők. Igazán tehetnél egy próbajavaslatot. Sok keserűség oldódna meg ezzel a fejlesztéssel.
 

Tekla

Tapasztalt építő
Értem amit mondasz, de ha úgy érzed, neked nem fér bele az idődbe, akkor egész egyszerűen nem játszol az új világon. Persze, mindenki örülne neki, ha mindenki mindenhol játszana, de ez nem kötelező, és nem is lehet az.

Szia Hoshi!
Az, hogy a mondandómat magamra szabtam, csak a példa kedvéért volt, értem, hogy nem kötelező az új világban játszani, de én nem csak magamra gondolok, hanem a csapattársaimra is, akik a szövetségemben vannak és akik aktív szomszédaim. Ha csak szövetségi szinten nézem, hiába maradunk ebben a világban, ha az aktív szomszédaink kisebb-nagyobb része átvándorol a másikba... megnehezül a kereskedelem, kevesebb lesz a motiváció. Most mondhatod erre azt is, hogy minek előre aggódni? De ki aggódjon, ha nem én? Hiszen felelősséggel tartozom a társaimért! Eddig is és ezután is minden tőlem telhetőt meg fogok tenni azért, hogy zökkenőmentesen tudjunk működni, de az ilyen újítások okozta változásokra nehéz felkészülni. A létszám feltöltés eddig is nehezen ment, számtalan levelemre válasz sem érkezett. Ha legalább jelezné valahol, valahogy a rendszer, hogy ki mikor volt utoljára aktív, nekem mindenképp segítség lenne, és természetesen az is, ha az elhagyott városok végre aktív játékosok kezébe kerülnének.
 

DeletedUser3952

Vendég
Sziasztok Thorin76 vagyok, 1 éve játszom az elvenáron.A kérdésem az volna az új világgal kapcsolatban,hol tudhatnék meg többet,illetve miben külömbözik Arendyltől.
 
Fent