• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Már felvetett Inaktív játékosok archiválása

  • Témaindító DeletedUser1519
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser1519

Vendég
Az inaktív játékosok problémája mindig is nagy kérdés lesz. Tudjuk, hogy az áthelyező rendszer nem tökéletes. Csak az első lépés az aktívak befelé pakolása, az inaktívak átpakolásának kérdése még várat magára, hogy mégis milyen módon történjen.

Bár kétszer-háromszor leírtam már ezt néhány fórumban, akkor legyen itt külön ötletként.

A játékpolitika szerint eddig nem törölhető (elérte a 3. korszakot, vett már gyémántot stb.) inaktív játékosok városainak létre kellene hozni egy archívumot, ahol a városuk le lenne mentve minden tulajdonságával, készleteivel stb. egyetemben. 30/60/90 - ez már a fejlesztőkön múlik - be nem lépett nap után az illető városa ebbe az archívumba kerülne, a játéktérképen a helye felszabadulna, újra kiosztható lenne. Nem jelentene (vagy legalábbis nem sokkal) több szerverkapacitást, a város így is úgy is helyet foglal. Ha az illető hónapok, vagy akár évek után meggondolná magát, elég lenne csak a supportnak írnia, akik újra aktiválják a várost, s az visszahelyeződik a térképre (nyilván nem az eredeti helyre), de hát valamit valamiért.
Találkoztam már ilyen megoldással a netes játékok világában, volt, hogy én is majd 2 év múlva tértem így vissza egy játékba - tehát a dolog működőképes.

Ehhez látni kell a különböző szerverek statisztikáit több áthelyezés után, hogy jó terv készülhessen. (Furcsán hangzik, de más egy magyar szerver játékosi felépítése és mondjuk egy lengyelé.)

S ennél a megoldásnál még nagyon statisztikázni sem kell - nem léptél be 60 napig? Archiválódsz, de a visszatérésre lehetőség van. Ezt mondjuk minden hónap elején meg lehet csinálni, s utána rögtön jöhet az aktív, de áthelyezést kérő játékosok mozgatása.
 

Erica

Veterán
Bár kétszer-háromszor leírtam már ezt néhány fórumban, akkor legyen itt külön ötletként.

A játékpolitika szerint eddig nem törölhető (elérte a 3. korszakot, vett már gyémántot stb.) inaktív játékosok városainak létre kellene hozni egy archívumot, ahol a városuk le lenne mentve minden tulajdonságával, készleteivel stb. egyetemben. 30/60/90 - ez már a fejlesztőkön múlik - be nem lépett nap után az illető városa ebbe az archívumba kerülne, a játéktérképen a helye felszabadulna, újra kiosztható lenne. Nem jelentene (vagy legalábbis nem sokkal) több szerverkapacitást, a város így is úgy is helyet foglal. Ha az illető hónapok, vagy akár évek után meggondolná magát, elég lenne csak a supportnak írnia, akik újra aktiválják a várost, s az visszahelyeződik a térképre (nyilván nem az eredeti helyre), de hát valamit valamiért.
Találkoztam már ilyen megoldással a netes játékok világában, volt, hogy én is majd 2 év múlva tértem így vissza egy játékba - tehát a dolog működőképes.



S ennél a megoldásnál még nagyon statisztikázni sem kell - nem lépté be 60 napig? Archiválódsz, de a visszatérésre lehetőség van. Ezt mondjuk minden hónap elején meg lehet csinálni, s utána rögtön jöhet az aktív, de áthelyezést kérő játékosok mozgatása.
Jó elgondolás,logikus,nagyon tetszik!!
TÁMOGATVA!!
 

DeletedUser902

Vendég
Támogatom! :)

Az új szomszédaim között jó pár akad, aki már kiírta, hogy vége, vagy elbontotta a városát. (Megjegyzem halkan, hogy mostanában egyre több van!) Ott virít pl.: egy gyémántos kicsi kultúra épület és át sem helyeződik, hogy esetleg egy aktív kerülhetne a helyére. (Nézzétek meg Ookami-t, ő totál bontott, vagy Lady Eva-t, aki nem bontott de soha nem fog vissza segíteni, vagy Tier Nan Gorduin-t, aki a téli eventen még részt vett) Mivel a főépületeik a legtöbbször meg vannak, beszedem a sarcot, de sok kisebb játékos van a környezetemben, akinél támogatni sem lehet semmit, mert fejlesztés közben nyomta be az unalmast. Tudnék még felhasználókat sorolni sajnos! :(
 

DeletedUser1769

Vendég
Lehet, hogy nagyon láma lesz a felvetés, de kell archiválással foglalkozni?

Jelenleg a mozgatás a centrum felé úgy történik, hogy a feltételeknek megfelelő (hamar abbahagyta, nem költött pénzt, megfelelő ideje inaktív, stb) játékosok törlődnek és az ilyen üres helyekre a teljesen passzoló peremlakók áthelyeződnek.

Na most gondolom, hogy a 3 feltétel együttes megléte meglehetősen lekorlátozza a törölhető városok számát.
Ehelyett (esetleg emellett) nem lehetne egy olyan scriptet alkalmazni, amely meghatározott paraméterek szerinti inaktív tagokat "bentről" felcseréli a vércsoport-azonos "peremkerületi" aktívokkal?
A paraméterezés lehetne akár pl. a kijelölt centrumtól koncentrikus körökre megadott feltételrendszer szerinti mozgás:
20 körön belüli területről kikerül, aki inaktív pl. 2 hónapja.
20-30 körök közé kerül, aki inaktív 3 hónapja,
30. körön kijjebb kerül, aki inaktív 3 hónapja és nem vett soha semmit (tehát aki vett, az nem kerül x-en kívül, nem éri az, hogy sivatagba jön vissza, ha véletlenül visszajön)
stb.

A befelé mozgatás szintén történhet szabály alapon, pl. aktív napok száma, pontszám, elért kor, elköltött tp, mittudomén mi szerint, tuti, hogy millió statisztika kihozható a backstage-ben.

A számok fikciók, fogalmam nincs a távolságokról, statisztikákról, kérném nem ennél leragadni. Pusztán a szemléltetés lett volna a szándék vele.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1519

Vendég
Lehet, hogy nagyon láma lesz a felvetés, de kell archiválással foglalkozni?

Pont a Te általad leírt esetben kell azzal foglalkozni, amiről Hoshi írt, hogy külön-külön meg kell vizsgálni statisztikailag a különböző szerverek játékosainak szokásait. Pl. nyilván egy amerikai vagy német szerverre naponta többen regisztrálnak, mint egy magyarra vagy szlovákra (nem tudom van-e ilyen), egy gazdaságilag jobban eleresztett ország játékosai között nyilván több a fizetős; biztos több gyémánt vásárló van Hollandiában, mint Magyarországon, akik mivel befektettek nagyobb valószínűséggel maradnak is. Nyilván más a csatlakozók és elhagyók rátája egy olasz és egy lengyel szerveren - mármost ezeket országonként, szerverenként mind meg kéne vizsgálni, s ezután egy olyan koncepcióval előhozakodni, amely minden ország esetében működik - hiszen nem fognak más frissítést vinni egy amerikai szerverre, mint egy magyarra. Az archiválás esetén ezt nem kell vizsgálni (legalábbis biztos nem ilyen mélységekben).
A Te általad írt esetben pl. lehetséges, hogy egy olyan szerveren, melyben a csatlakozók (és maradni akarók) aránya nagyobb, mint az elhagyoké a peremre kerül az a probléma, ami most a centrumban lévőké. Mivel több az új csatlakozó a mozgatások ellenére sem lesz több hely a centrumban, akik meg a peremen kapnak új várost, körbe lesznek véve az oda deportált inaktív városokkal. Az archiválós esetben pedig, ha valaki visszajönne, ugyanúgy van esélye bekerülni a centrumba, ha épp ott van üresedés, mint a végekre, ami egyébként a peremnek sem rossz, ha a sok 1-2. koros játékos között megjelenik néhány fejlettebb szomszéd.
 

liliputy

Veterán
Szerintem is az archiválás lenne a járható út, mert ha már oda került egy város, akkor azt nem nem kell figyelemmel kísérni, arra már nincs gond és sehol sem foglal helyet. Se kint, se bent.
Úgy, hogy támogatom @Thanatos ötletét.
 

DeletedUser3

Vendég
Már többször leírtuk, de akkor itt újra:
Ennek megoldásán már dolgozik a fejlesztőcsapat. Minden lehetőséget figyelembe vesznek, de ez idő. A megvalósítás szintén. Ezzel kapcsolatban ötleteket nem kell beadni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent