• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

DeletedUser1780

Vendég
Azt még hozzáteszem, - biztos véletlenül maradt le John kiváló összefoglalójából - hogy az egész változtatás nem a játékosokért lett kitalálva, hanem az Inno megcsappant bevételeinek kozmetikázása okán. Lásd mily meglepő egység vásárlási akció van éppen...))) Igaz ugyan, hogy a 15 k csomagban lévő egységek együtessen nem elegek arra, hogy a 60. tartományban felvegyük a harcot az ellennel....
 

DeletedUser4917

Vendég
Screenshot_2020-10-14-15-18-06-004_com.miui.gallery.jpgez csak az első csillag egyik tartománya , úgy számoltam választ adva saját kérdésemre , hogy 100 nál is több manu kellene , ezért mivel ez nem lehetséges inkább harci stratégiai játék mint városépítős .
 

GreenKnight

Veterán
Üdv Mindenkinek!

Nem szokásom fórumozni, de ezt az új bajnoki rendszert már én sem bírom megállni szó nélkül!

Szeretném megkérni az illetékeseket, hogy legyenek szívesek továbbítani az üzenetemet, észrevételeimet az InnoGames felé!

Fogadják gratulációmat, amiért a játék egyik legfontosabb, központi részét is sikerül teljes mértékben elrontaniuk!

Az új bajnoki rendszer semmit nem ad, csak elvesz a játékosoktól és mindenki számára kedvezőtlen a hatása, de sajnos ennél még jóval összetettebb és komolyabb problémákat okoz:
  • elveszi a lehetőséget, hogy mindenki a megszokott tempóban fejlődhessen (ez nemcsak a magasabb fejezetben lévő játékosoknál érzékelhető, hanem az alacsonyabb fejezetben lévőknél is érvényesül)
  • a harc része a bajnokinak nagyon sok sebből vérzik – ilyen erővel akár törölhették volna belőle, és maradhatna csak a tárgyalás (ami ugyebár eddig csak egy kiegészítő opció volt, de most ezt helyezték előtérbe) Teljesen mindegy, hogy milyen fejezetben van a játékos a bajnokizást egység képzéssel nem lehet finanszírozni! Ugyanúgy a kicsik sem tudják, mint ahogy a nagyok sem, szóval ezzel a harcnak, és minden játékosnak csak ártottak!
  • Az egységeket erősítő csodák immáron nemcsak a játékosok egységeit erősítik, hanem az ellenfeleket is! Ennek következtében számos csoda teljesen értelmetlenné vált, akár törölhetők is a játékból! Ezzel szintén ártottak mindenkinek!
  • Ugyancsak a harc rész kiiktatására irányul az is – mindamellett hogy nem lehet egység termeléssel bírni -, hogy ellenfélként az új rendszer bármit beadhat, így nem lehet előre készülni a bajnokira!
  • A mennyiségi problémák mellett ez a változtatás igazságtalan abból a szempontból is, hogy az ellenfeleket többnyire úgy válogatja össze az új bajnoki rendszer (és ez itt nem random szerű, hanem szándékos), hogy nem lehet optimális felállással harcolni ellenük, és ez mindenképpen nagy mértékű egységveszteséget eredményez, ami szintén arra utal, hogy ne harcoljunk, vagyis harcolhatunk de pár tartomány után úgyis elfogynak az egységek és nem lesz mivel tovább harcolnunk. Szóval ennyi volt a harc..
  • Az új bajnoki rendszerben az ellenfelek erősségének, mennyiségének szintén egyik alapja, hogy melyik fejezetben vagyunk, hogy állunk a technológia feloldásokkal. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy büntet az új bajnoki rendszer azért amiért fejlődik a játékos! Szóval ha valaki minél jobban szeretne bajnokizni, akkor ne haladjon előre a fejlődésben technológiák feloldásával, de mint korábban említettem a csodákat se fejlessze, mert az által is csak a saját helyzetét rontja a játékos a bajnokizásban! De kérdem én! Akkor minek bajnokizzunk? Hová tegyük a pontokat??? Ez egy agyrém, és innen is látszódik mennyire átgondolatlan volt az új bajnoki rendszer kialakítása! Egyértelműen arra ösztönöz, hogy semmilyen téren ne fejlődjön a játékos, mert azzal csak ront a helyzetén!
Tömören összefoglalva tehát az új bajnoki rendszer és annak hatásai:
  • harc olyan mértékben használhatatlan, hogy akár törölhető is a játékból
  • ebből kifolyólag nyugodtan törölhetőek azok a csodák is a játékból, amelyek egység erősítéssel kapcsolatos tulajdonságúak
  • de ha már itt járunk, akkor nyugodtan lehetne törölni a kaszárnyát, kiképzőpályát, zsoldostábort is, és nem lenne szükséges további technológiákat betenni azok fejlesztésére legalább :), sőt akkor már az egységeket is ki lehet venni a játékból
  • ha bajnokizni akarunk akkor ne fejlődjünk, sem tech fán való előrehaladással, sem pedig csodák fejlesztésével!
  • Ebben az esetben pedig minek bajnokizni? Szóval ne is játszunk a játékkal, mert mindennel csak magunknak ártunk!

A célját az új bajnoki rendszer – hogy közelebb hozza egymáshoz a fejezetekben egymástól távol lévő játékosokat – mindezen áldozatok árán is csak csekély mértékben valósította meg! Az új rendszerrel az alacsonyabb fejezetekben lévőknek is ártottak, arról nem is beszélve, hogy azokat akik évek óta játszanak a játékkal – nemhogy megbecsülnék - kifejezetten büntetik az új bajnoki rendszer bevezetésével!

És mindezek után még azt is le merném fogadni hogy az InnoGames lesz meglepődve, és fognak értetlenül állni a dolog előtt, hogyha hirtelen nagy mennyiségű játékos távozik végleg a játékból! Az utóbbi idők változtatásai egyáltalán nem arról szólnak, hogy a játékosoknak kedvezzenek, vagy az ő érdekeiket, szempontjaikat tartsák szem előtt (pl.: kívánságkutak elvétele, időcsökkentések teljes elvétele az eventekből, eventes nyeremények is egyre használhatatlanabbak.... és még sorolhatnám, de minek...)

Üdvözlettel, az ÚJ BAJNOKI RENDSZER BEVEZETÉSÉIG a játék egyik rajongója:

John83hun
Kedves John! Írod mindezt úgy, hogy a múlt héten 1. voltál, ezen a héten most még csak 2. vagy a bajnoksági ranglistán. Nincs itt valami ellentmondás?
 
Sziasztok!

Elszomorít és mélységesen felháborít az új bajnoki rendszer. A nagy egyenlőség nevében a nagy városokat és veterán játékosokat teljesen ellehetetlenítették. A 15. fejezetben kikutattuk az utolsó egységfejlesztéseket és a következő fejezet már csak 20% nehezítést hozott, úgy a bajnokira, mint a toronyra. A 17. fejezet újabb 20% nehezítést hoz! A világon nincs még egy olyan játék ami bünteti a haladást! Nem is értem, hogy mi ezzel a céljuk, ha csak az nem, hogy húzzunk a fenébe. Köszönik, hogy eddig szponzoráltuk a játékot de már nincs ránk szükségük, így nem kell újabb fejezetet készíteni, mert azok a játékosok akik alacsonyabb szinten vannak, úgysem lépik át a 16. fejezet küszöbét ha csak nem szeretnének a mi sorsunkra jutni.

Több mint 2 hónapig teszteltek, majd teljesen figyelmen kívül hagyva a veterán játékosok visszajelzéseit, szó nélkül bevágták az élő szerverekre. Rengeteg játékos van, aki a kezdetek óta játszik, 5 éve fejleszti céltudatosan a városát és most azt kell elviselnie, hogy az alacsonyabb szinten lévő játékos állva hagyja a bajnokin, majd kioktatja a fórumon, hogy hogyan kell várost építeni meg harcolni??? Mi ez ha nem diszkrimináció?!
Egy árva szót nem szólnék ha az újabb fejezetek növelnék az egységek erejét, ezzel kompenzálva a nehezítést, ugyanúgy mint a korábbi fejezetekben, de ez nem történik meg a 17. fejezetben sem, és ez még jobban ellehetetleníti a magas szintű játékosokat. Az egységgyártók fejlesztésével annyit érünk el, hogy adott idő alatt több ágyútölteléket gyárthatunk. A hatalmas osztagméretekkel való harcban ez mit sem segít, max. 3-szor veretem magam agyon ugyanabban a csatában, mert van miből :(

A 3 egységgyártó épület egyidejű működése is átgondolatlan lépés volt, hatalmas szakadékot teremtve az elf és az emberi faj között. Tudva lévő, hogy az elfek kaszárnyában gyártott egységei határozottan gyengébb tulajdonságokkal rendelkeznek mint az emberi faj egységei. A béta szerveren még a tesztidőszakban felhívták a fejlesztők figyelmét erre és az a visszajelzés érkezett, hogy tudnak róla. Ennyi?? Meg sem fordult a fejükben, hogy esetleg ki kéne egyensúlyozni a két faj egységeit??

Mivel szeretem ezt a játékot, nagyon remélem, hogy még átgondolják és figyelembe veszik a magas szintű játékosok érdekeit is, mert ha ez nem történik meg, nem látom értelmét a folytatásnak :(
Szeretnénk magas szinten is felhőtlenül élvezni a játék minden elemét, ez ne csak az alacsonyabb szintűek kiváltsága legyen.

légyszi.png

Köszönöm a moderátoroknak, ha továbbítják a véleményemet a fejlesztő csapatnak!
 

ElfSusa

Erős harcos
Kedves John! Írod mindezt úgy, hogy a múlt héten 1. voltál, ezen a héten most még csak 2. vagy a bajnoksági ranglistán. Nincs itt valami ellentmondás?
Kedves GreenKnight!
Talán pontosan ezért tudja leírni! Ha nem ő, ha nem olyan, aki végigküzdötte az első új bajnokit, akkor ki? Te annak a szavában hiszel, aki csak hírből ismeri a témát, vagy azéban aki belülről, mindent megtapasztalva nyilvánít véleményt?
 

AdamK

Tag
Azért csak kíváncsiságból, azok akik panaszkodnak mennyit pontot csinálnak és mennyit csináltak eddig? Mekkora a differencia? Mert az itteni már már eltúlzott negatív vélemények alapján, mintha 50%-kal visszavágták volna a teljesítményüket.
Ahogy nézem múlt héten is hozták az elsők azt a szintet mint eddig, most is simán van rá esély, a többi szerveren is ez történik. Akkor lehet mégse minden top játékost érint?
Továbbá saját véleményem, de nem értem hogy attól mert valaki 5 éve játszik és veteránnak nevezi magát, mintha kizárná azt, hogy ha valaki csak 1 éve vagy 2 éve kezdte a játékot, sokkal ügyesebb lehetne...és ez a lenéző, lekezelő hangnem sok sok posztban már szemet szúrt nekem....tisztelet a kivételnek, akiben még sok sok év játék után is megvan az alázat és nem gondolja mindenhatónak magát, aki még a fejlesztőknek is megmondhatja mit és hogyan csináljanak...
 
Kedves John! Írod mindezt úgy, hogy a múlt héten 1. voltál, ezen a héten most még csak 2. vagy a bajnoksági ranglistán. Nincs itt valami ellentmondás?
Kedves GreenKnight!
Ezek alapján gondolom, hogy mégcsak véletlenül sem merült fel benned, hogy az általam leírt dolgok nemcsak az én véleményemet tükrözik!
 

bere007

Veterán
Nem is értem, hogy mi ezzel a céljuk, ha csak az nem, hogy húzzunk a fenébe. Köszönik, hogy eddig szponzoráltuk a játékot de már nincs ránk szükségük, így nem kell újabb fejezetet készíteni, mert azok a játékosok akik alacsonyabb szinten vannak, úgysem lépik át a 16. fejezet küszöbét ha csak nem szeretnének a mi sorsunkra jutni.

És lassan piacra dobnak egy új játékot, amiben majd a régi bajnoki rendszer lesz használva és eladják harci játékként. És akiket innen elüldöznek ezzel, nagy valószínűséggel ott kötnek majd ki és ismét veszik a gyémántokat. Teljesen logikus. Csak akkor fognak tudni majd ott nagyobb létszámot toborozni, ha innen kitessékelnek minket.

Továbbá saját véleményem, de nem értem hogy attól mert valaki 5 éve játszik és veteránnak nevezi magát, mintha kizárná azt, hogy ha valaki csak 1 éve vagy 2 éve kezdte a játékot, sokkal ügyesebb lehetne...

Természetesen lehet ügyesebb. Csak mi látjuk, hogy honnan indult, hol vagyunk most és milyen úton jártunk. Míg aki 1-2 éve van itt, az nem látja. Írtad, hogy rosszul fejlesztünk csodákat. Tudod az a helyzet, ha a fa végén ücsörögsz csak csodába tudod bedobni a tp-t. Ha eléred a csoda max szintjét, akkor másikba kell pakolnod. És így elkerülhetetlen, hogy sok csodád legyen letéve. Nem lehetett mindig ilyen magasra felhúzni a csodákat. Szépen fokozatosan +5 szinteket raktak hozzá. Továbbá, akik aktívan csináltuk a 4-5 évből 2-3 év a fa végén való ücsörgés volt. Ha gondoskodtak volna állandóan vendégfajról, akkor a fán haladtunk volna és sokkal gyengébbek lennének a csodák. De az sem volt. Lehetett volna máshogyan is leszabályozni a bajnokit és visszafogni azokat, akik rengeteget kiszedtek belőle. Csak az senkinek sem tetszett volna. Ezzel meg a többséggel perpillanat jót tettek és így csak a játékosok egy részének nem tetszik. Oszd meg és uralkodj. ;)
 

AdamK

Tag
No ez 1 korrekt reakció volt Bere:) (irónia nélkül)
Csak azt látom, hogy vannak jó páran, akik 4-5 éve tolják a játékot és nekik mintha kijárna az arany wc és lenézik azokat,akik nem rég kezdték.
Van olyan ismerősöm, aki 1 év alatt úgy megtanul 1 nyelvet, ami másnak 5 év alatt se sikerülne...
Sokan csinálnak második,harmadik várost, mert vagy a végére értek a kalandnak vagy nem haladnak elég gyorsan, mintahogyan ők igényelnék. Semmi sem tart örökké, szerintem így is hálásak lehetnek a fejlesztőknek itt az emberek, mert nem sok olyan játék van,amit ennyire gondoznak és életben tartanak.Ideje lenne leszállni a magas lóról pár embernek...
Nemsoká jön az újabb fejezet, lesznek új csodák, biztos vagyok benne, hogy a testvériség kalandot is átdolgozzák,bőven van még potenciál a játékban mégha most úgy is tűnik, hogy vannak akiknek az eddig megszokott élményéből elvettek.
 

SirSmithy

Veterán
Azért csak kíváncsiságból, azok akik panaszkodnak mennyit pontot csinálnak és mennyit csináltak eddig? Mekkora a differencia? Mert az itteni már már eltúlzott negatív vélemények alapján, mintha 50%-kal visszavágták volna a teljesítményüket.
Ahogy nézem múlt héten is hozták az elsők azt a szintet mint eddig, most is simán van rá esély, a többi szerveren is ez történik. Akkor lehet mégse minden top játékost érint?
Továbbá saját véleményem, de nem értem hogy attól mert valaki 5 éve játszik és veteránnak nevezi magát, mintha kizárná azt, hogy ha valaki csak 1 éve vagy 2 éve kezdte a játékot, sokkal ügyesebb lehetne...és ez a lenéző, lekezelő hangnem sok sok posztban már szemet szúrt nekem....tisztelet a kivételnek, akiben még sok sok év játék után is megvan az alázat és nem gondolja mindenhatónak magát, aki még a fejlesztőknek is megmondhatja mit és hogyan csináljanak...
Nem az a kérdés, h tudjak-e hozni vagy nem? Hanem a hogyan és milyen áron hoztak ugyan azt a teljesítményt! Lehet, h 3-4 torppancelos és 4-5 vagy több mágus erősítő cuccot tettek le a madár melle.
nem tudod, h mennyi katonát áldoztak így fel a korábbihoz képest.
 

Senta

Erős harcos
Azért csak kíváncsiságból, azok akik panaszkodnak mennyit pontot csinálnak és mennyit csináltak eddig? Mekkora a differencia? Mert az itteni már már eltúlzott negatív vélemények alapján, mintha 50%-kal visszavágták volna a teljesítményüket.
bevallom nőiesen, így hogy rákérdeztél, az acél ereklye nekem a barkácsoláshoz kell, ezért aztán kiemelt bajnokijaim közé tartozik, 13-15K bajnoki pontot hoztam eddig! a mult héten figyeltem, hallgattam a tesókat ahogy teszteltek, és most nekiestem! nem nyitottam csak 50 tartományt, hatalmas véráldozatok voltak, több segítő épület mint eddig bármikor, és túl a második körön a józan ész azt diktálja, hogy a jó fenét fogom én ezt végigvinni.. nem ér meg annyi áldozatot, annyi gyorsítót, ennyi segítő épületet! Meg fogom találni a számomra megfelelő bajnoki tartományszámot biztosan, de az nem 50 és felette lesz ezután, és igen elvették a játékomat :) :)
 
Az új bajnokságban kevesebb a választási lehetőséged! Eddig csinálhattál egy tartományt vegyesen is.

Azt sem értem az új rendszerben, hogy miért kell büntetni, ha valaki jól harcol?

Példa: Eddig volt olyan, hogy az ellenségnek nyolc osztaga volt. Most már csak öt lehet. Sok pályán a 8-cal könnyebb volt elbánni, mert lehetett taktikázni. (Eltorlaszolják egymást.... stb.) Ez tipikusan olyan változtatás, ami nem fáj, ha megveszed a tartományt. Nem fáj ha automatán harcolsz. Csak simán büntetés, ha manuálisan jó vagy. Tényleg túl nehéz volt ez?

Egyébként a 4 csata egybevonása is ilyen. Eddig választhattál, hogy egy részét megveszed, de amit veszteség nélkül le tudsz nyomni azt lenyomod. Az egybeforrtnál egyértelműen nagyobb a veszteség. Az osztagméret kalkulációim alapján ezt nem számolták bele az "egyensúlyba".

Értem, hogy városépítő játék. És a kommentem is erről szól. Nincs bajom, ha megvétellel vagy automata harccal szereted tolni a játékot. Nyilván én sem mindegyiket csinálom manuálisan. De miért kell kiegyensúlyozni, hogyha manuálisan harcolok is ugyanakkora veszteségem legyen garantáltan, mint ha két klikkel megveszem, vagy automatázom? Nem az a bajom, hogy Te megveheted, hanem az, hogy én nem harcolhatom végig.
 

GreenKnight

Veterán
Kedves GreenKnight!
Ezek alapján gondolom, hogy mégcsak véletlenül sem merült fel benned, hogy az általam leírt dolgok nemcsak az én véleményemet tükrözik!
Nem, egyáltalán nem merült fel. Viszont ezek után azt nem értem, hogy ha Neked ilyen jól megy a bajnoki, akkor miért nem azt írod le, hogy miként lehet ezt így is csinálni? Akinek pedig nem megy, az írja le azt.

Kedves GreenKnight!
Talán pontosan ezért tudja leírni! Ha nem ő, ha nem olyan, aki végigküzdötte az első új bajnokit, akkor ki? Te annak a szavában hiszel, aki csak hírből ismeri a témát, vagy azéban aki belülről, mindent megtapasztalva nyilvánít véleményt?
Ha megnézed a statisztikámat, akkor azért én se vagyok teljesen tapasztalatlan bajnokságok terén, de szerintem nem láttál tőlem panaszkodást. Főleg nem egy olyan kirohanást, aminek az a lényege, hogy be lehet szüntetni a bajnokságot, a harcot és akár a játékot is.
 

Calyr

Veterán
Azért csak kíváncsiságból, azok akik panaszkodnak mennyit pontot csinálnak és mennyit csináltak eddig? Mekkora a differencia? Mert az itteni már már eltúlzott negatív vélemények alapján, mintha 50%-kal visszavágták volna a teljesítményüket.
Ahogy nézem múlt héten is hozták az elsők azt a szintet mint eddig, most is simán van rá esély, a többi szerveren is ez történik. Akkor lehet mégse minden top játékost érint?
Továbbá saját véleményem, de nem értem hogy attól mert valaki 5 éve játszik és veteránnak nevezi magát, mintha kizárná azt, hogy ha valaki csak 1 éve vagy 2 éve kezdte a játékot, sokkal ügyesebb lehetne...és ez a lenéző, lekezelő hangnem sok sok posztban már szemet szúrt nekem....tisztelet a kivételnek, akiben még sok sok év játék után is megvan az alázat és nem gondolja mindenhatónak magát, aki még a fejlesztőknek is megmondhatja mit és hogyan csináljanak...
Sokadjára beszélsz arról, hogy ki mennyire lenéző és alázatos, ki milyen minőségű véleményt fogalmaz meg itt, közben meg egyből sétagaloppozásos minősítéssel indítottál a nagyobb városos, régebbi játékosok felé, és már most a mindenható panaszkodóknál tartasz.
Ez így szerinted mennyire felel meg az általad támasztott elvárásoknak?
Nem lenne némiképp hitelesebb úgy számon kérni másokon a stílust, ha ebben te magad jó példával tudnál élen járni?
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok!

Először is szeretnénk megköszönni mindenkinek a visszajelzéseit. Megpróbálok minden felmerülő kérdésre választ adni és minden továbbítani, kérlek, bátran írjátok meg újra, ha valami nem világos, esetleg hozzátennétek valamit az eddigi visszajelzésekhez.

Valamint egy kérdésem is lenne, amire talán @Syntex tud válaszolni. Felmerült esetleg a készítőkben a gondolat, hogy az eventek feladataiban csökkentik a bajnoksági találkozók számát? Mert így 8-10 találkozó, már nem annyira barátságos.
Továbbítottam már a kérésed és választ is kaptam. Át lett gondolva, és egyelőre nincs tervben ennek a változtatása. A bajnokságon több nap áll rendelkezésre, és a küldetésekből van könnyebb és ahogy haladsz nehezedik, de mindenképp lesz lehetőség ezek teljesítésére. A régi feltételekkel ellentétben (16, 24 találkozó), ezek a számok így is jelentős módon módosításra kerültek - való igaz, nem négyszeresen minden esetben. Ez a változtatás már az előző eseményen is így volt bevezetve, azért tapasztalhattatok sokkal kevesebb találkozó kérést, mint régebb - szóval az előző esemény ilyen szinten könnyítés volt - viszont összességében nagy változást nem jelent a megszokotthoz képest.
Egy kicsit fordítva tetszik ülni a lovon, kerem szépen.
Nos... ha sok sok időt és energiát ölünk a városban, akkor annak eredménye kell hogy legyen, nem hogy rontani a korábbi teljesítményt. Szóval amíg egy 5ös fejezetű város lazán hozhat 8000 pontot, addig az vicc, h egy 16os fejezetű ezerrel szív, h elérje a 8000 pontot. Én ebben látom a hibát. Miért is haladjak előre a techfan, ha ilyen szinten bűntetve vagyok?!
Az új rendszerrel a cél az lenne, hogy mindenkinek kb. azonosan legyen nehéz a bajnokság, természetesen hangsúlyt fektetve arra, hogy a kezdő fejezetekben könnyebben teljesíthető legyen, mivel eddig ezen játékosaink nagyon kis aktivitás mutattak és nagyon nehezen haladtak előre a bajnokságokon.
Nem szoktam fórumozgatni, most is csak ide írok ...
s hogy finom legyek és nőies röviden tömören az új bajnoki egy hányadék...

Lényegében pont azok számára ölték meg ezzel a játékot akik eddig a legtöbbet tettek bele, mind órában mind tervezésben, mind fejlesztésben..

Nagyjából az első 1-250 játékos kezdett elérni valahová amit szeretett volna ,úgy alakította a városát ahogy azt a játék megkívánta..

Nagyon jól tudtuk, hogy fejlődni a megfelelő csodák felhúzása révén lehet, s minél gyorsabb csoda húzáshoz a heti bajnoki volt a legjobb megoldás. Ennek megfelelően épültek ki a városok, azok a csodák lettek felhúzva "az égbe" melyek ezt támogatták.

Erre egy tollvonással megöltétek a játékot...!!!
Amit eddig felépítettünk/elértünk 80%-ban x--rt se ér már, a magas csodák nemhogy előnyt, immár hátrányt jelentenek.

Ne legyen igazam de ezzel az inno öngólt lőtt... nem is kicsit.

Azok akik naponta 5-6 órát ültek a gép előtt s akár költöttek is a játékra elkopnak, lassan beleunnak eltűnnek.. a kicsik (ahol mellesleg 5x könnyebb az egész bajnoki rendszer) meg többet nem fognak játszani, illetve eszük ágában sem lesz népet váltani, ha értelmetlen módon nő a bajnoki nehézsége !!!

Summa-summárum a jelenlegi bajnoki rendszer jó a kicsiknek, azoknak akik napi 3x 10 percre bekukkantanak, akik Sim City-znek, de az elől lévő százaknak semmiképp !!!
Ez szomorúan halljuk, kedves oriasfej. Az új bajnokságok egyik kulcs indoka az volt, hogy egyenlőbb esélyekkel hozzuk közelebb a bajnokságokat a játékosainkhoz, sajnos jelenleg ez annak az árán valósult meg, hogy most már nem lehet annyira sok tartományt teljesíteni mint régebb.
Az Ősi Csodák nem nehezítik jobban a bajnokságokat, mint könnyítik, szóval ezek törlése nem indokolt. Természetesen nehezedik valamennyit, de nem jobban, mint amilyen bónuszokat biztosítanak. Ezenkívül rengeteg más hatásuk van az Ősi Csodáknak, amelyet a városotok fejlődésére használhattok. A visszajelzést továbbítjuk, és reméljük sikerül erre egy még jobb megoldást találnunk, esetlegesen egy olyant ahol ezek kevésbé fogják befolyásolni a bajnokságokat, vagy függeni fog az ősi csoda típusától is a mértéke.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Üdv Mindenkinek!

Nem szokásom fórumozni, de ezt az új bajnoki rendszert már én sem bírom megállni szó nélkül!

Szeretném megkérni az illetékeseket, hogy legyenek szívesek továbbítani az üzenetemet, észrevételeimet az InnoGames felé!

Fogadják gratulációmat, amiért a játék egyik legfontosabb, központi részét is sikerül teljes mértékben elrontaniuk!

Az új bajnoki rendszer semmit nem ad, csak elvesz a játékosoktól és mindenki számára kedvezőtlen a hatása, de sajnos ennél még jóval összetettebb és komolyabb problémákat okoz:
  • elveszi a lehetőséget, hogy mindenki a megszokott tempóban fejlődhessen (ez nemcsak a magasabb fejezetben lévő játékosoknál érzékelhető, hanem az alacsonyabb fejezetben lévőknél is érvényesül)
  • a harc része a bajnokinak nagyon sok sebből vérzik – ilyen erővel akár törölhették volna belőle, és maradhatna csak a tárgyalás (ami ugyebár eddig csak egy kiegészítő opció volt, de most ezt helyezték előtérbe) Teljesen mindegy, hogy milyen fejezetben van a játékos a bajnokizást egység képzéssel nem lehet finanszírozni! Ugyanúgy a kicsik sem tudják, mint ahogy a nagyok sem, szóval ezzel a harcnak, és minden játékosnak csak ártottak!
  • Az egységeket erősítő csodák immáron nemcsak a játékosok egységeit erősítik, hanem az ellenfeleket is! Ennek következtében számos csoda teljesen értelmetlenné vált, akár törölhetők is a játékból! Ezzel szintén ártottak mindenkinek!
  • Ugyancsak a harc rész kiiktatására irányul az is – mindamellett hogy nem lehet egység termeléssel bírni -, hogy ellenfélként az új rendszer bármit beadhat, így nem lehet előre készülni a bajnokira!
  • A mennyiségi problémák mellett ez a változtatás igazságtalan abból a szempontból is, hogy az ellenfeleket többnyire úgy válogatja össze az új bajnoki rendszer (és ez itt nem random szerű, hanem szándékos), hogy nem lehet optimális felállással harcolni ellenük, és ez mindenképpen nagy mértékű egységveszteséget eredményez, ami szintén arra utal, hogy ne harcoljunk, vagyis harcolhatunk de pár tartomány után úgyis elfogynak az egységek és nem lesz mivel tovább harcolnunk. Szóval ennyi volt a harc..
  • Az új bajnoki rendszerben az ellenfelek erősségének, mennyiségének szintén egyik alapja, hogy melyik fejezetben vagyunk, hogy állunk a technológia feloldásokkal. Ez egyértelműen azt jelenti, hogy büntet az új bajnoki rendszer azért amiért fejlődik a játékos! Szóval ha valaki minél jobban szeretne bajnokizni, akkor ne haladjon előre a fejlődésben technológiák feloldásával, de mint korábban említettem a csodákat se fejlessze, mert az által is csak a saját helyzetét rontja a játékos a bajnokizásban! De kérdem én! Akkor minek bajnokizzunk? Hová tegyük a pontokat??? Ez egy agyrém, és innen is látszódik mennyire átgondolatlan volt az új bajnoki rendszer kialakítása! Egyértelműen arra ösztönöz, hogy semmilyen téren ne fejlődjön a játékos, mert azzal csak ront a helyzetén!
Tömören összefoglalva tehát az új bajnoki rendszer és annak hatásai:
  • harc olyan mértékben használhatatlan, hogy akár törölhető is a játékból
  • ebből kifolyólag nyugodtan törölhetőek azok a csodák is a játékból, amelyek egység erősítéssel kapcsolatos tulajdonságúak
  • de ha már itt járunk, akkor nyugodtan lehetne törölni a kaszárnyát, kiképzőpályát, zsoldostábort is, és nem lenne szükséges további technológiákat betenni azok fejlesztésére legalább :), sőt akkor már az egységeket is ki lehet venni a játékból
  • ha bajnokizni akarunk akkor ne fejlődjünk, sem tech fán való előrehaladással, sem pedig csodák fejlesztésével!
  • Ebben az esetben pedig minek bajnokizni? Szóval ne is játszunk a játékkal, mert mindennel csak magunknak ártunk!

A célját az új bajnoki rendszer – hogy közelebb hozza egymáshoz a fejezetekben egymástól távol lévő játékosokat – mindezen áldozatok árán is csak csekély mértékben valósította meg! Az új rendszerrel az alacsonyabb fejezetekben lévőknek is ártottak, arról nem is beszélve, hogy azokat akik évek óta játszanak a játékkal – nemhogy megbecsülnék - kifejezetten büntetik az új bajnoki rendszer bevezetésével!

És mindezek után még azt is le merném fogadni hogy az InnoGames lesz meglepődve, és fognak értetlenül állni a dolog előtt, hogyha hirtelen nagy mennyiségű játékos távozik végleg a játékból! Az utóbbi idők változtatásai egyáltalán nem arról szólnak, hogy a játékosoknak kedvezzenek, vagy az ő érdekeiket, szempontjaikat tartsák szem előtt (pl.: kívánságkutak elvétele, időcsökkentések teljes elvétele az eventekből, eventes nyeremények is egyre használhatatlanabbak.... és még sorolhatnám, de minek...)

Üdvözlettel, az ÚJ BAJNOKI RENDSZER BEVEZETÉSÉIG a játék egyik rajongója:

John83hun
John83hun köszönjük szépen a részletes visszajelzésed a bajnokságokról. Először is enged meg, hogy elnézést kérjünk az új rendszer által okozott kellemetlenségekért.
  • Az új bajnokságokkal együtt minden kiképző épület külön képzési sort használ, így 3x annyi sereget tudtok gyártani mint ezelőtt. Nem gondoljuk lehetetlennek, hogy harcokkal lehessen haladni egy bizonyos pontig.
  • Ugyanakkor célunk volt az is, hogy a tárgyalás lehetőségét sokkal kedvezőbbé tegyük, így érdemes ezen lehetőséggel is élni, akár felváltva használni mindkettőt.
  • Ahogy említettem egy másik kérdésre válaszolva, a mi nézőpontunkból az Ősi Csodák több pozitív hatást gyakorolnak, mint negatívat, és visszajelzéseitek alapján azt sem zárjuk ki, hogy ezen még módosítunk a jövőben. Nem javasoljuk senkinek, hogy emiatt törölje Ősi Csodáit.
  • Az ellenfelek változatosságára, nehézségre reagálva: Már megtettünk néhány lépést annak érdekében, hogy az ellenséges egységek kiválasztása kevésbé véletlenszerű legyen, vagyis minden bajnokság típus egy vagy több egységtípusra összpontosít. Például a Deszka Bajnokságnál nagyobb hangsúly fektetődik a Könnyű távolsági ellenséges egységekre. A harci ötszöget használva láthatjuk, hogy általában előnyös ez ellen a Nehéz távolsági vagy a Könnyű közelharci egység. Egy másik dolog, amit kifejezetten ki kell emelnünk, az az, hogy a régi bajnokságok csatái nem voltak kiegyensúlyozottak, ami problémát jelentett a részünkről - ezen pedig módosítanunk kellett, még ha most emiatt kellemetlenül is érint néhányatokat ez, ezt nagyon sajnáljuk. A Bajnokságokon minimális, vagy bizonyos esetekben veszteség nélkül lehetett harcolni. Az új bajnokságok célja az igazságosabb egyensúly megteremtése, különösen a tárgyalással összehasonlítva: elérhetőbb lehetőséggé szeretnénk tenni az egyezkedést a bajnokságokon. Mindkét lehetőséggel kapcsolatosan eszközöltünk változtatásokat: a csaták - főleg nagyobb tartományok esetén - több veszteséget fognak eredményezni, de ezzel együtt csökkentettük a tárgyalás költségét.
  • A csatákban a különböző lejáró és etethető épületek hatása sokat segít - erre vonatkozóan több javaslatot is kaptunk, nem régiben is továbbítottam egy olyant, miszerint hozzunk létre épületeket, amely az összes egységnek ad támadási bónuszt; vagy biztosítsunk több lehetőséget a jelenlegi épületek (pl. páncélkészítő) megszerzésére. Nem tudom garantálni, hogy pont így, ebben a formában megvalósul, de mindenképp remélhetőleg megoldást tudunk találni idővel erre a problémára. Csak arra tudlak biztatni téged is, ha van ezzel kapcsolatos konkrétabb javaslatod, oszd meg velünk.
Köszönöm szépen a megértésed és kérlek, jelezd ha kérdéseid merülnének még fel ezzel kapcsolatosan.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Sziasztok!

Elszomorít és mélységesen felháborít az új bajnoki rendszer. A nagy egyenlőség nevében a nagy városokat és veterán játékosokat teljesen ellehetetlenítették. A 15. fejezetben kikutattuk az utolsó egységfejlesztéseket és a következő fejezet már csak 20% nehezítést hozott, úgy a bajnokira, mint a toronyra. A 17. fejezet újabb 20% nehezítést hoz! A világon nincs még egy olyan játék ami bünteti a haladást! Nem is értem, hogy mi ezzel a céljuk, ha csak az nem, hogy húzzunk a fenébe. Köszönik, hogy eddig szponzoráltuk a játékot de már nincs ránk szükségük, így nem kell újabb fejezetet készíteni, mert azok a játékosok akik alacsonyabb szinten vannak, úgysem lépik át a 16. fejezet küszöbét ha csak nem szeretnének a mi sorsunkra jutni.

Több mint 2 hónapig teszteltek, majd teljesen figyelmen kívül hagyva a veterán játékosok visszajelzéseit, szó nélkül bevágták az élő szerverekre. Rengeteg játékos van, aki a kezdetek óta játszik, 5 éve fejleszti céltudatosan a városát és most azt kell elviselnie, hogy az alacsonyabb szinten lévő játékos állva hagyja a bajnokin, majd kioktatja a fórumon, hogy hogyan kell várost építeni meg harcolni??? Mi ez ha nem diszkrimináció?!
Egy árva szót nem szólnék ha az újabb fejezetek növelnék az egységek erejét, ezzel kompenzálva a nehezítést, ugyanúgy mint a korábbi fejezetekben, de ez nem történik meg a 17. fejezetben sem, és ez még jobban ellehetetleníti a magas szintű játékosokat. Az egységgyártók fejlesztésével annyit érünk el, hogy adott idő alatt több ágyútölteléket gyárthatunk. A hatalmas osztagméretekkel való harcban ez mit sem segít, max. 3-szor veretem magam agyon ugyanabban a csatában, mert van miből :(

A 3 egységgyártó épület egyidejű működése is átgondolatlan lépés volt, hatalmas szakadékot teremtve az elf és az emberi faj között. Tudva lévő, hogy az elfek kaszárnyában gyártott egységei határozottan gyengébb tulajdonságokkal rendelkeznek mint az emberi faj egységei. A béta szerveren még a tesztidőszakban felhívták a fejlesztők figyelmét erre és az a visszajelzés érkezett, hogy tudnak róla. Ennyi?? Meg sem fordult a fejükben, hogy esetleg ki kéne egyensúlyozni a két faj egységeit??

Mivel szeretem ezt a játékot, nagyon remélem, hogy még átgondolják és figyelembe veszik a magas szintű játékosok érdekeit is, mert ha ez nem történik meg, nem látom értelmét a folytatásnak :(
Szeretnénk magas szinten is felhőtlenül élvezni a játék minden elemét, ez ne csak az alacsonyabb szintűek kiváltsága legyen.

2477 bővítmény megtekintése

Köszönöm a moderátoroknak, ha továbbítják a véleményemet a fejlesztő csapatnak!
Encyber, valóban a két fajnak különböző előnyei-hátrányai vannak. Bár törekedünk arra, hogy legyen kiegyensúlyozott, nem tudjuk megtenni minden téren. Lehetőséged van új várost kezdeni neked is más fajjal, ha szívesen kipróbálnád - csak annyit tudok ígérni, hogy továbbítom ezt az észrevételt is.

A fejezetekkel kapcsolatos nehezítésekre reagálva: arról, hogy milyen módon nehezedik arról sajnos jelenleg nincs információm, de mindenképp utána fogok kérdezni és a javaslatod továbbítom. Az esetleges további egységfejlesztések, amelyek erősíthetik a csapatokat érdekes elgondolásnak tűnik, köszönjük, hogy megosztottad velünk.

Több visszajelzés is figyelembe lett véve béta tesztelés alatt, viszont, kérjük vegyétek figyelembe, hogy a bajnokságok alap indoka továbbra is az volt, hogy egyensúlyt teremtsünk ebben, így kérlek, ne várjátok azt, hogy visszaállítsuk teljes egészében a régi rendszert - mivel ez, ahogy már jeleztük, nem volt igazságos mindenkivel szemben. Természetesen ez nem jelenti, hogy nem próbálnánk és nem fogunk változásokat eszközölni a visszajelzéseitek alapján, sőt az éles tesztelés alkalmával még pontosabb adatokat és információkat kapahatunk az új rendszerről és ehhez mérten esetlegesen változtathatunk rajta. Ezért is bíztatok mindenkit arra, hogy ossza meg a visszajelzését, hogy továbbítani tudjam.

Azért csak kíváncsiságból, azok akik panaszkodnak mennyit pontot csinálnak és mennyit csináltak eddig? Mekkora a differencia? Mert az itteni már már eltúlzott negatív vélemények alapján, mintha 50%-kal visszavágták volna a teljesítményüket.
Ahogy nézem múlt héten is hozták az elsők azt a szintet mint eddig, most is simán van rá esély, a többi szerveren is ez történik. Akkor lehet mégse minden top játékost érint?
Továbbá saját véleményem, de nem értem hogy attól mert valaki 5 éve játszik és veteránnak nevezi magát, mintha kizárná azt, hogy ha valaki csak 1 éve vagy 2 éve kezdte a játékot, sokkal ügyesebb lehetne...és ez a lenéző, lekezelő hangnem sok sok posztban már szemet szúrt nekem....tisztelet a kivételnek, akiben még sok sok év játék után is megvan az alázat és nem gondolja mindenhatónak magát, aki még a fejlesztőknek is megmondhatja mit és hogyan csináljanak...
Ebben egyetértek AdamK, minden játékos egyenlő, és mindenkinek az érdekeit figyelembe kell venni és figyelembe is vesszük. Bár a mostani változást a fejlettebb játékosok valóban negatívnak érezhetik, viszont a régi rendszer nagyon igazságtalanul hatott a fejlettebb játékosokra. Gondoljatok bele, hogy az átlag játékos örvendett annak, ha sikerült 1000-2000 pontot összegyűjteni, míg néhány játékos több tízezer pontot - számukra ez érthetetlen volt, és szintén demotiválóan hatott.

Arra én is kíváncsi lennék mekkora különbséget eredményezett az új bajnokság a letöbb játékosnak - szóval, ha van ilyen információtok, kérjük, írjátok ezt is le, akár negatív, akár pozitív irányba hatott ez.
 

Syntex

Ex-Csapattag
Az új bajnokságban kevesebb a választási lehetőséged! Eddig csinálhattál egy tartományt vegyesen is.

Azt sem értem az új rendszerben, hogy miért kell büntetni, ha valaki jól harcol?

Példa: Eddig volt olyan, hogy az ellenségnek nyolc osztaga volt. Most már csak öt lehet. Sok pályán a 8-cal könnyebb volt elbánni, mert lehetett taktikázni. (Eltorlaszolják egymást.... stb.) Ez tipikusan olyan változtatás, ami nem fáj, ha megveszed a tartományt. Nem fáj ha automatán harcolsz. Csak simán büntetés, ha manuálisan jó vagy. Tényleg túl nehéz volt ez?

Egyébként a 4 csata egybevonása is ilyen. Eddig választhattál, hogy egy részét megveszed, de amit veszteség nélkül le tudsz nyomni azt lenyomod. Az egybeforrtnál egyértelműen nagyobb a veszteség. Az osztagméret kalkulációim alapján ezt nem számolták bele az "egyensúlyba".

Értem, hogy városépítő játék. És a kommentem is erről szól. Nincs bajom, ha megvétellel vagy automata harccal szereted tolni a játékot. Nyilván én sem mindegyiket csinálom manuálisan. De miért kell kiegyensúlyozni, hogyha manuálisan harcolok is ugyanakkora veszteségem legyen garantáltan, mint ha két klikkel megveszem, vagy automatázom? Nem az a bajom, hogy Te megveheted, hanem az, hogy én nem harcolhatom végig.
Igen, valóban eddig több lehetőség volt taktikázni, viszont ez sokkal több klikkelést és időt is jelentett - erre is szerettünk volna megoldást találni, mivel játékosainktól rengeteg időt vett el ez a sok kattintgatás. Aki továbbra is több stratégia elemet szeretne belevinni, annak ajánlani tudjuk a manuális csata lehetőségét, talán segíthet jobb eredményeket elérni.

Még egyszer köszönjük mindenkinek a visszajelzését, továbbítjuk őket. Kérlek, ha bármi mást megosztanátok velünk, vagy kérdésetek lenne azzal kapcsolatosan amit írtam, jelezzétek és örömmel válaszolok.

További jó szórakozást kívánok mindenkinek! :)
 

DeletedUser1780

Vendég
"Bár a mostani változást a fejlettebb játékosok valóban negatívnak érezhetik, viszont a régi rendszer nagyon igazságtalanul hatott a fejlettebb játékosokra. Gondoljatok bele, hogy az átlag játékos örvendett annak, ha sikerült 1000-2000 pontot összegyűjteni, míg néhány játékos több tízezer pontot - számukra ez érthetetlen volt, és szintén demotiválóan hatott.

Arra én is kíváncsi lennék mekkora különbséget eredményezett az új bajnokság a letöbb játékosnak - szóval, ha van ilyen információtok, kérjük, írjátok ezt is le, akár negatív, akár pozitív irányba hatott ez. "



Most viszont sikerült pont megfordítani a dolgot ! A kicsik tudnak szerezni lazán 6-10000 pontot (már aki szán rá ennyi időt a kicsik közül ), nekünk meg - teljes sereget elverve - sikerül 6000 pont körül.

De lássuk számokban :

A heti bajnokin 30 tartományt vittem el 2. szintig, s 21 tartományt 5. szintig.

Le lett rakva: 1 törp páncél (+50% életerő, 1 szabadonengedett egységfejleszés (+25 % életerő), 3 darab pompás mágikus szorzó azaz (+150% a mágikus egységek sebzése) s pluszba természetesen tűzfőnix +50 % sebzés bónusza is tápolva lett.

A katonai csodáim mondhatom korrekt szinteken vannak.

A fentiek ellenére a fenti bohóc mennyiségű szektor teljesítéséhez 1,2 milla katona kellett !!!!!

A korábbi bajnoki rendszerben ez a mennyiség a felsorolt bónusz épületekkel 70 szektor esetében a 4. szintig minimum elég lett volna..
70 tartomány x tartományonként 4 csatával = 280 csata egy körben s ezt megszorozva a 4 szinttel az 1120 csata ...

Ugyanez a mostani bajnokságban : 21 tartomány x 5 csata (mivel minden tartományban csak egy csatát kell összehozni) az ötös szintig = 105 csata + 21-től 30-ig az még + 9 tartomány x 2 az 18 csata ...írd és mond mindösszesen 123 csata alatt hullik el ugyanaz az 1,2 milla katona mint korábban 1120 csata alatt

Ez 10 x szorzó ... veszett ügyesen ki lett találva !!!!

További példa: 1602704986315.png

ez 30.tartomány esetén a 3. kör osztagmérete, illetve nyersanyag igénye.


Ugyanez 21. tartomány 6. szintje esetén így fest :

1602705158285.png

S hol vagyok a korábbi 70. tartománytól ????


A saját sereg amivel támadhatok kontra ami védi a 21. tartományt 6. szinten..

2480 bővítmény megtekintése1602704986315.png1602705158285.png2480 bővítmény megtekintése


Aki ezt nem látja, hogy mennyire mellé lőttek az egésszel az vagy vak, vagy agya nincs, vagy letojja magasról !!!
 

unseen

Veterán
Nagyszerű lett az új bajnoki! Negatív értelemben. Bűntető jellegűre alakítani a új bajnoki rendszert a nagyobb várossal rendelkezők számára, ehhez csak gratulálni tudok! :( A bajnoki azon irányú változtatásával még egyet is értek, hogy a kicsiknek könnyebb legyen a játék ezen része és ezáltal motiváltabbak legyenek. Látszott a magyar Arendyl szerveren, hogy összesen 30-35 testvériség teljesített 10 ládát a többiek nem. Viszont nullára redukálni a testvériségek motivációját a lehetetlenül nehéz bajnokival, nem éppen a legjobb ötletnek tartom. Az eventek nyereményei a nullához konvergálnak, a tesósági kalandok teljes behalásáról nem is beszélve. Most már a bajnokit is alapszinten fogjuk csak játszani. Így nem sok értelme marad az egész játéknak. Büntetnek ha fejlődők, ez miért is jó? Ma minden, kis várossal rendelkező játékos örül. Olvasom, hogy na majd mostantól csak úgy füstölni fog a billentyű hétről hétre a kezem alatt. Majd beindul a fejlődés és 2 korral később mindenki hátra hőköl, hogy miért teljesíthetetlen a bajnoki, nem erről volt szó. Igen, most éppen pár hétig-hónapig minden szipi-szupi-szuper, de aki eddig sem értette a bajnoki lényegét, az ezután sem fogja. Amint nehezedik a játék, ők lesznek az elsők akik abbahagyják.

Tetszik vagy sem, de van egy másik oldal is. Hajlamos mindenki elfelejteni a nagy idealizmusban azt a tényt, hogy nem a két szép szemünkért készíti ezt a játékot az Inno. Szép dolog ingyen játszani, van is rá lehetőség. Viszont összehasonlíthatatlan a 4-5 évvel ezelőtti játék a jelenlegivel. Az, hogy most így néz ki, ilyen a játék sebessége (ugye emléxünk amikor még ezért is sírtunk) az nem volt ingyen és a későbbiekben sem lesz az. Az, hogy most itt tartunk, az a játékra pénzt áldozó játékosok hozzájárulásával valósult meg. Ezt a réteget eltántorítani a játéktól... biztosan nagy ötlet, engem minden esetre nem nyertetek meg.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent