• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bajnokság változások

Syntex

Ex-Csapattag
Felmerült bennem egy újabb kérdés, (bár még előzőre sem kaptam választ :D , de majd biztos fogok, ha ráér az illetékes).
Mi a helyzet a Tűzfőnix és a Barnamaci bónuszával? Anno az a hír jött a bétáról, hogy csökkentették őket. Nálunk eddig ez még nem történt meg, gondoltam, majd a bajnoki változtatással érkezik az is, de a bejelentésben nincs róla szó. Ha a bétások meg tudnák mondani, hogy akkor most náluk mennyik is ezek a bónuszok, vagy @Syntex elárulná, hogy nálunk csökken-e, azt megköszönném. :)
Mire gondolsz pontosan? Én nem tudok róla, hogy ez tervben lenne, vagy bevezetve lett volna a bétán is bármi ilyen változás. Készítettem neked 2 képet a bétáról ezek bónuszáról 10. evolúciós szinten.
fire phoenix.pngbrown bear.png
 

Putyika

Veterán
Készítettem neked 2 képet a bétáról ezek bónuszáról 10. evolúciós szinten.
Köszönöm :) Ez megnyugtató.
Mire gondolsz pontosan?
A bétás topicban ezt írták anno:
A haderőink sebzését, élettartamát erősítő, az Eventekben megszerzett épületeink Pl. Tűzfőnix-Barna Mackó a hatékonyságukat vesztik az új bajnoki találmányban. Ha jól értelmeztem, akkor olyan mértékben visszaesnek a hatásaik, hogy már azon is el lehet gondolkodni, hogy egyáltalán érdemes-e tovább megtartani a városainkban. Simán leértékelték 20%-ra őket, mint a nyári ruhát késő ősszel egy végkiárusításkor.
De lehet, hogy csak én értettem félre ezt a dolgot.
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok Elvenariak !
Csak egy egyszerű kérdésem lenne :
30 tartományt viszek 2 x . Azért csinálom így az 1600+ pontom , mert a 2. Körben ömlik a tp .
Szóval autoharccal tolom , ezután is menni fog ? Vagy majd nézek mint ló a mozijegyet ?
 

Rikari

Veterán
Köszönöm :) Ez megnyugtató.

A bétás topicban ezt írták anno:

De lehet, hogy csak én értettem félre ezt a dolgot.
Amikor a várható változásokról írtam, akkor a bétán még visszacsökkent a mackó és főnixhatás is 20%-ra. Az elégedetlenségeknek köszönhetően ezen is javítottak menet közben. Visszaadták a teljes bónusz hatásokat néhány nap elteltével. Ez itt most Calyrnak is egy válasz arra nézve, hogy többet csiszolódott 0,1%-nál ez az újítás, és több körben a bétás fórumozók hatására.
 

Rikari

Veterán
A fogalmazással nincs is baj, szépen összehoztad, de ez már tőled megszokott. :) Csak az a mostanihoz képest egy 180 fokos fordulat és főként ez fogott meg engem benne.
Nem mindent látok ám egyformán a játékban, ahogyan nekem a Torony és a Bajnokság is más. A bajnokságban, miután azt sokkal könnyebb teljesíteni, mostanra az is kiderült, hogy a 10 ládán belüli teljesítések nem lesznek elhatárolva (a torony ebben is más) így marad a régi módi. 10 ládát egy fain 14-15 fős csapat is össze tud hozni. A bajnoksággal sokkal engedékenyebb vagyok a könnyítést illetően, mint a Toronnyal. Majd ha a Bajnokság is hoz olyan plusszokat, mint a Torony, akkor ott is keményebb leszek, de addig kell a vajszív egyes elemeket tekintve. Az, hogy többen minden héten túltoljuk a bajnokságokat (saját hasznunkat gyarapítva) a 10 ládát is messze túltoljuk. Én örülnék annak ha minél több csapat hozná a 10 ládát, mert véleményem szerint ez a játékelem csak ennyit adhatna alapból. Hát legyen ez meg minél több csapatnak.

Calyr írta: "Nem mi találtuk ki a tűzfőnixet, barna macit, nem mi borítottuk fel az egyensúlyt, mi csak alkalmazkodtunk a cég által megváltoztatott körülményekhez." ahogy fogalmazok neked Bere jutott eszembe (szorosan kapcsolódik ide), hogy ebben a mondatban csak egyetlen szót kell felcserélni és akkor máris közelebb vagyunk a valósághoz.
Mi nem alkalmazkodtunk, hanem kihasználtuk a cég által megváltozott körülményeket. Tehettük és éltünk is vele. Most ennek lesz valamennyire vége, amit eddig adtak azt pedig ha sok munkával is, de megszereztem csak köszönni tudok. Több éven keresztül élvezhettem a bajnokságok hiányosságából fakadó előnyeimet, ahogyan ti is. Szavunk nem lehet!

Nem tudom hibáztatni a fejlesztőt, mert szerintem sokszor olyan módosítások, jutalmazások kerülnek be a játékba, aminek csak az idő eltelte tudja megmondani, hogy mennyire volt az a játékegyensúlyra jó, vagy rossz hatással. A kutak sem véletlen kerültek ki a repertoárból (reméljük nem véglegesen), valamint már az is csak a múltté marad, hogy egy Eventen belül 4-5 vagy még annál is több fődíjat be tudsz kapálni magadnak. A bajnokság is eljutott erre a kényszerpályára, pont azoknak köszönhetően, akik heti szinten olyan magas pontszámokat toltak bele, megmutatva hogy ez nekünk smafu (voltak akik még kérkedtek is ezzel), hogy léptek ellene. Én egyébként már vártam sokkal előbb, hogy belenyúlnak a bajnokság rendszerébe és nem az egyszerűsítő kattogás miatt, hanem az ilyen egyenlőtlenségek miatt, amit egy megtekintéssel a statisztika is kiad. Mindennek oka van, ahogyan annak is, hogy most ezzel az átszabással a mi arcunkról fagyott le a mosoly. Eddig vigyoroghattunk határtalanul.
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
Visszaadták a teljes bónusz hatásokat néhány nap elteltével. Ez itt most Calyrnak is egy válasz arra nézve, hogy többet csiszolódott 0,1%-nál ez az újítás, és több körben a bétás fórumozók hatására.

Sokan elég sokat fizettek azért, hogy meglegyen nekik a 10es, esetleg ne csak 1 legyen belőle. Ez mindkettőre igaz. Így utólag lecsökkenteni ennyire drasztikusan, nem biztos hogy jogilag kivitelezhető lett volna. De ha esetleg jogilag még elmenne, erkölcsileg biztosan megbuktak volna. Oda lenne a szavahihetőségük, hiszen ezután ki venne gyémántot eventkor a fődíjért, ha utólag leamortizálhatják. Hidd el, hogy nem csak jófejségből nem vették azt el. Meg amúgy kommunikálni is jobb azt, hogy elveszek mindent, egy részét visszaadom és akkor jófej vagyok. Nem azt kell nézni mit hagytak meg, hanem mit vettek el.

Majd ha a Bajnokság is hoz olyan plusszokat, mint a Torony, akkor ott is keményebb leszek, de addig kell a vajszív egyes elemeket tekintve.

Szerintem meg a bajnoki is ugyan olyan fontos mint a torony.
Tervrajz, több száz tp/ereklye/rúna/bűbájok minden héten, az semmi? Csak azért gondolod így, mert hozzászoktál, hogy az mindig megvan. Ezekért nem nagyon volt/van morgás. A toronynál már volt, amikor pár fórumozó azon versengett, hogy kinek van több törmeléke. Egy állandóan aktívan tornyozó játékosnak eddig kb 7-800e halmozódott fel, vagy mégtöbb ha balszerencsés. A gyorsító szerzést kivették az eventekből és arra már csak a torony és barkács marad. Gyémántot is kivették az eventből így arra is már csak a torony és a barkács maradt. Amíg ezek máshol is elérhetőek voltak, alig tornyozott pár csapat komolyabban. Csak ezt nem lett volna szerencsés lekommunikálni, hogy odacsaptunk az eventeknek, hogy menjetek tornyozni...

Mi nem alkalmazkodtunk, hanem kihasználtuk a cég által megváltozott körülményeket.

Kihasználtuk? Az volt a nyeremény, megdolgoztunk érte és megszereztük. Ezt már kihasználásnak tekinted? Ez nem kihasználás, hanem az erőfeszítéseinkért kapott jutalom. És aki fizetett érte, az is kihasználta? Na ne viccelj... :)
 

Rikari

Veterán
Hidd el, hogy nem csak jófejségből nem vették azt el.
De elvették, mert egy hétig úgy vittük le, hogy csökkentett volt a bónusz, majd visszaadták.
Ezt már kihasználásnak tekinted?
Igen annak, mert éltünk egy olyan rés lehetőségével, amivel rajtunk kívül sokan képtelenek voltak. Esélyük sem volt arra, amire nekünk. Olyan előnyeink származtak belőle, ami másokkal szemben nem volt fair. Ez a szememben nem más, mint a helyzetünk kihasználása, amit a fejlesztő sokáig meghagyott nekünk. Örültem én ennek ne érts félre, csak mindig éreztem hogy valami nem stimmel ezzel. Sokkal több 10 ládázós csapatnak kellene lennie, mint amennyi van a szerveren. Most azokról nem beszélek, akiket ez nem érdekel, de azt is látom mennyien vannak sokszor a 10 láda közelében, de mégsem tudják megszerezni. Azt pedig sosem vitattam, hogy nem dolgoztunk meg érte és hogy nem érdemeltük meg, de ennek nincsen köze ahhoz, amit én érzek ezzel kapcsolatban és az sem baj ha nem gondoljuk ezt egyformán.

Én olyat, hogy a bajnoksági jutalmak semmik, egy szóval nem állítottam. A két játékelem a szememben teljesen más súlypontot képvisel. Amíg az egyikben kevésbé van kiszolgáltatva egy játékos a csapatának, addig a másikban teljesen. Azt az igyekezetet is láttam, ahogyan az Inno megpróbál bennünket a Toronyba beterleni a jutalmazási rendszerével és a tartalommal. Ami csak ott van (az a néhány számunkra fontos elem), az már sehol máshol nincs. Elfogadtam, ahogyan sok mást is már a játékban. Itt is állom a sarat és kitartok a véleményem mellett, és azon sem csodálkozok, hogy csak azok adnak hangot a nem tetszésüknek akiket ez a döntés most hátrányosan érinthet. Könnyen elképzelhető, hogy az egy bajnokságon belüli 700 TP csapot elzárták. Ez egy fájó pont, én elhiszem.

A jogi részre meg csak három apró citátum, amit mind elfogadtunk ahogyan játszani kezdtünk (én elolvastam, mit írok alá):
1.2 Az ÁSZF elfogadásával a felek között licencszerződés jön létre. Az „Elfogadom az Általános Szerződési Feltételeket” jelölőnégyzet kipipálásával és a regisztrációs gombra kattintással a felhasználó elfogadja az ÁSZF-et.
2.5 Az licencszerződés az InnoGames GmbH, Friesenstraße 13, 20097 Hamburg és a felhasználó közt jön létre.
7.2
Az InnoGames az általa kínált játékokat, szolgáltatásokat, prémiumszolgáltatásokat, tárgyakat vagy fizetőeszközöket saját belátása szerint folyamatosan átdolgozza és frissíti abból a célból, hogy a lehető legnagyobb felhasználói kört sikerüljön elérni velük.
 
Utoljára szerkesztve:
Üdv mindenkinek. "Újoncként" nem szeretnék beleszólni a "veteránok" nagyívű gondolatsoraiba, de most már megszólalok; röviden, aztán hagyom, hogy ízekre szedjétek ezt is, mint minden egyéb jószándékot - különben a pápa követei már a kora XVI. századi Magyarországról is ugyanezt a mentalitást írták le, ami ezen a fórumon dívik - további szép sikereket kívánok hozzá. Én Rikarihoz csatlakozom, bár itt most csak az alapattitűdben: anno regisztráltunk (mindannyian) egy online játékba, ami akár ingyenesen is játszható. Ez a játék rengeteg élményt és nyereményt adott mindannyiunknak az elmúlt évek során - ha pénzt toltunk bele, azt nem a játék kényszerítette ránk, hanem egymással való vetélkedésünk - és én a magam és a klánom nevében köszönöm is ezt az élményt ennek a játéknak. Köszönöm a városomban álló - mertmegdolgoztamértük-típusú - nyereményépületeket. Köszönöm a testvériségemet, akiket nem ismertem és szerettem volna meg ezen játék nélkül, és akik mára a barátaim, és akikkel a legutóbbi Kalandon elsők lettünk Arendyllen (csak kipróbáltuk, nem fogunk permanens veszélyt jelenteni).
Nem számolgatok. Nem hőbörgök. Nem mocskolom a fejlesztőket minden újabb fejlesztésük kapcsán; hanem játszom és fejlődöm a tesóságommal együtt: meglepődöm és izgulok minden újabb lehetőségnél, igyekszem felfedezni mindent és tudok örülni a sikereinknek.
Sajnálom ezt az egész "szakértő" kollektívát, ahogy döbbenetes mennyiségű energiát fektet a rosszhiszemű szakértéseibe. Kifogásol, felhánytorgat, követel és fikáz mindent. Mintha a kormányzati központból kisugárzó ellenségkép és gyűlölet munkálna bennetek: "Hajrá, Magyarország, hajrá, magyarok!" :(
 

bere007

Veterán
De elvették, mert egy hétig úgy vittük le, hogy csökkentett volt a bónusz, majd visszaadták.

;)

Meg amúgy kommunikálni is jobb azt, hogy elveszek mindent, egy részét visszaadom és akkor jófej vagyok. Nem azt kell nézni mit hagytak meg, hanem mit vettek el.


Igen annak, mert éltünk egy olyan rés lehetőségével, amivel rajtunk kívül sokan képtelenek voltak. Esélyük sem volt arra, amire nekünk. Olyan előnyeink származtak belőle, ami másokkal szemben nem volt fair. Ez a szememben nem más, mint a helyzetünk kihasználása, amit a fejlesztő sokáig meghagyott nekünk.

Erre írta azt Calyr, hogy a fejlesztők rossz döntései miatt született meg ez a rendszer és most ezt fizetjük meg. És azt ne mond, hogy arra nem lehetett gondolni, hogy ezek az épületek milyen változásokat idéznek elő, főleg a medvés event, ahol lehetett szerezni 7-8 barna medvét is. És ennek kellett a gyakorlatban fél év, hogy megnézzék a változásokat? Akinek ehhez kell fél év, az nagyon nincs képbe az itteni dolgokkal.

De azért egy dolgot ne felejts el. Ettől még ugyan úgy lesz tűzfőnix, barna medve nálunk. Ettől még az újaknak ugyan úgy nem lesz ezekből. És előbb utóbb ők is nagyobbak lesznek és még akkorse lesz nekik. Ez az egész arra megy ki, hogy a játékot drasztikusan lassítsák. Csak máshogyan kommunikálják az egészet és sajnos vannak akik azt el is hiszik.

Az új világon eléggé kicsi a városom, de amikor olyan kedvem volt 20 tartományt vittem 2* szintre a tp miatt, az most nem fog sikerülni. Legalábbis azalapján a nehezedési táblázat alapján, amit Syntex bemásolt. Tehát ennyit arról, hogy ez a kicsiknek segítség lesz. Csak az a baj, hogy ezt a szöveget is sokan elhiszik. ;)

Még pár nap és meglátjuk mi lesz. Sok sikert hozzá.
 

Calyr

Veterán
Hölgyek-urak, szeretnék azzal a javaslattal élni, hogy ezen a ponton álljunk meg, vegyünk egy nagy levegőt, és próbáljunk kicsit a dogok mögé látni. Kezd átalakulni a beszélgetés egy "vele-ellene" partszakadásra, és ennek aztán tényleg semmi értelme nincsen. Pláne azért, mert bár a látszat azt mutatja, hogy az "ellene" szekció csak fikáz, korántsem biztos, hogy valójában is ez a helyzet.
Ez a bejegyzés azzal a szándékkal íródik, hogy kicsit látszódjon, engem pl. mi motivált, amikor megírtam az észrevételeimet - hátha nem csak az, amelyek itt eddig felmerültek.

Én a véleményszabadságban hiszek. Ezért bárki egyéni meglátását fontosnak tartom, még akkor is, ha épp ilyen-olyan módon lehülyéznek. És itt sem a minősítés ténye zavar, a reális és tényszerű kritikával sosem volt gondom. Plusz én is szoktam tévedni, és ami jár, az jár. Az viszont, amikor felületességből, félreértésekből, vagy ne adj isten szándékos félremagyarázásokból alakul ki ez a végeredmény, nagyon nem korrekt.
És azt gondolom, a korrektség elvárható lenne mindenkitől - akár egyetértünk valamiben, akár nem.

@Rikari ha nem veszed zokon, téged kiemelnélek, mert te írtál erről a legtöbbet. Azt mondod, hogy " csak azok adnak hangot a nem tetszésüknek akiket ez a döntés most hátrányosan érinthet". Ez reálisan nézve egy rém egyszerű, egyértelmű ellenség képzés. Akkor innentől nem is kell foglalkozni azzal, mit írtam, hiszen a célom egyértelmű goni, és ezzel le is lehet söpörni az egészet?

A valóság ehelyett az, hogy bár valóban berzenkedtem a tp szerzés ilyen erős korlátozása miatt, ezt a részét, ha nehezen is, de el tudtam fogadni.
Aki követte az elmúlt évek fórumozásait, láthatta, hogy számtalanszor adtam úgymond az érdekeimmel ellentétes állásfoglalást. Volt olyan event, ahol tárgyilagosságra törekvő elemzésekkel felhívtam a figyelmet az agyonnyerés kiskapuira is - lehet ez is hozzájárult, hogy már nincsenek ilyen végtelenített nyeremények, ki tudja. Ezekről mindenki azt hisz, amit akar: én pontosan tudom, hogy engem a tényleges játék egyensúly a saját nyeréseimnél is jobban érdekel (így vagyok összedrótozva, ez a mániám, ez van). De erre még annyit tudok mondani, hogy lehet utánam csinálni, lehet nálam jobban csinálni, ez bárki számára adott lehetőség. És akinek ez sikerül, én egyébként az elsők között fogok tiszta szívből gratulálni neki!

Az érdekellentét minősítéséhez képest az igazság, hogy már engem is végtelenül fárasztott ez a fajta bajnokizás. Azért a folyamatos top10 marha sok idő volt hetente. Meg lehet nézni az elvenstatot, az elmúlt négy hétben egyet még nyertem, de háromszor a megszokott átlagomhoz képest kb. szégyenletesen alibi minimumot csináltam, egyszerűen már az új bajnokis ismeretek tükrében semmi kedvem nem volt hozzá (és emiatt egy első és két harmadik helyet hagytam így elveszni).

Az új bajnoki legrosszabb esetben is új impulzusokat hoz, és ez mindenképpen jó dolog. Majd kipróbáljuk, megtapasztaljuk, és nyilvánvalóan lesz sokféle konklúzió.

Az viszont egy nagyon érdekes kérdés, hogy amikor ezekről kommunikálunk, akár pl. ide is, akkor mi is valójában a lehető legjobb, legépítőbb megoldás.
Itt is felmerült, hogy miért kell leszólni, kritizálni, huhogni előre. Sőt, a végére már rosszhiszemű gyűlölködők is lettünk, amellyel a tetszés nyilvánítások szerint sokan egyetértenek.

Kérdem én, miért olyan biztos, hogy ez a szemlélet vihet minket előbbre?
Azért aki nem tegnap kezdte, annak van pár év tapasztalata arról, hogy jön egy újítás, és annak kb. mi az élete. És arra is van tapasztalata, hogy a sok "utólag okoskodás" helyett lehet-e előre is okosnak lenni.

Higgyétek el, én tök megértem azt, aki most belelkesült és alig várja az új bajnokit. Az is tök érthető, ha valaki úgy látja, hogy itt "kijózanító" jelzések jönnek a nagy hurráoptimizmusban, és neki ezzel nem jó érzés szembesülni.
Node nem arról van szó, hogy minden játékos meglátása ugyanolyan fontos? Ha a jelzéseknek van miértje, és nem csak vagdalkozás, ki mondhatja meg, ki döntheti el, hogy az most valójában építő vagy káros?
Volt, aki számtalanszor megélte már, hogy örült valaminek, aztán jött a kijózanító koppanás - és emiatt (!!!) már változott annyira a szemlélete, hogy előbb gondolkozzon a lelkesedés helyett.

Ki mondhatja meg, hogy mi a jobb, előre örülni, és utólag gondolkodni, vagy fordítva?
Én vállalom, hogy itt egy ideje már előre gondolkodik-utólag örül típus vagyok - de nem hinném, hogy ettől kevésbé lennék közösségorientált, csapatjátékos, vagy Elvenar iránt elkötelezett.

És mindezek mellett ezen a ponton szeretném jegyzőkönyvbe venni, hogy egyetlen árva visszajelzés nem jött az általam tételesen megírt játéktechnikai problémalehetőségekre. Pedig az lenne a lényeg, hogy arról beszélgessünk, ki hogy látja ezeket. Jöhetnének a meglátások, a pro és kontra érvek.
Ehelyett minősítések jöttek, hogy leszólok, fikázok, rombolok, az igen.
Biztos, hogy ez a jóféle fórumozás, ez így korrekt és rendben van?

Ezért kértem, hogy álljunk meg egy pillanatra és gondolkozzunk el, mert csak rajtunk múlik, hogy milyen fórumozást akarunk itt lefolytatni.
És mivel a változtatás lehetősége változatlanul adott, én senkire nem neheztelek a fenti félreértésekért, csak azt kérem, kicsit gondoljuk végig, ki mit akar beletenni a közösbe, és ennek mi a felelőssége.

Ennek alapján hadd összegezzem az általam korábban írtakat, némi önkritikával kiegészítve:
- a játékegyensúlyra való törekvés abszolút érthető a fejlesztők részéről, ezzel az ég egy adta világon semmi gond nincsen
- még azzal sem, ha a korábbi, rossz döntések korrigálásra kerülnek - a konklúzió jó dolog, és ha ettől a játék fejlődni tud, hát néha meg kell hozni a kényelmetlen döntéseket is, így megy ez
- még azt is el tudom fogadni, ha a fejlesztők igyekeznek korlátozni a nem szándékosan hagyott kiskapukat is: ez is az egyensúlyra való törekvés része
- ezekért is emeltem ki csakis egy témát az új bajnoki kapcsán, mert az a meglátásom, hogy ezek az egyensúlyi változtatások ezen téma nélkül is megoldhatók lettek volna
- ezzel a témával viszont, szerintem (!) nemhogy az egyensúly irányába mentek el, hanem további problémákat hoztak be - ezért és csakis ezért írtam ezekről
- a tálalást illetően el kell ismerem, hogy a nyitó bejegyzésembe indulatokat vittem be, feleslegesen. Az a helyzet, hogy tényleg bepöccentem a központi megfogalmazástól, én nem tudom elhinni, hogy ennyire ne értsenek ott a szavakhoz, hogy senki nem szólt nekik, hogy ez így a tények tükrében nagyon necces. provokatív megfogalmazás. Emiatt a tárgyilagosságra való törekvésem sérült, és ennek a mondandóm érdemi része látta a kárát. Sokkal ezzel sajnos már senki nem lesz előrébb, de a nem építő-visszaszúró megfogalmazásokért mindenkitől elnézést kérek.
 

Erica

Veterán
Üdv mindenkinek. "Újoncként" nem szeretnék beleszólni a "veteránok" nagyívű gondolatsoraiba, de most már megszólalok; röviden, aztán hagyom, hogy ízekre szedjétek ezt is, mint minden egyéb jószándékot - különben a pápa követei már a kora XVI. századi Magyarországról is ugyanezt a mentalitást írták le, ami ezen a fórumon dívik - további szép sikereket kívánok hozzá. Én Rikarihoz csatlakozom, bár itt most csak az alapattitűdben: anno regisztráltunk (mindannyian) egy online játékba, ami akár ingyenesen is játszható. Ez a játék rengeteg élményt és nyereményt adott mindannyiunknak az elmúlt évek során - ha pénzt toltunk bele, azt nem a játék kényszerítette ránk, hanem egymással való vetélkedésünk - és én a magam és a klánom nevében köszönöm is ezt az élményt ennek a játéknak. Köszönöm a városomban álló - mertmegdolgoztamértük-típusú - nyereményépületeket. Köszönöm a testvériségemet, akiket nem ismertem és szerettem volna meg ezen játék nélkül, és akik mára a barátaim, és akikkel a legutóbbi Kalandon elsők lettünk Arendyllen (csak kipróbáltuk, nem fogunk permanens veszélyt jelenteni).
Nem számolgatok. Nem hőbörgök. Nem mocskolom a fejlesztőket minden újabb fejlesztésük kapcsán; hanem játszom és fejlődöm a tesóságommal együtt: meglepődöm és izgulok minden újabb lehetőségnél, igyekszem felfedezni mindent és tudok örülni a sikereinknek.
Sajnálom ezt az egész "szakértő" kollektívát, ahogy döbbenetes mennyiségű energiát fektet a rosszhiszemű szakértéseibe. Kifogásol, felhánytorgat, követel és fikáz mindent. Mintha a kormányzati központból kisugárzó ellenségkép és gyűlölet munkálna bennetek: "Hajrá, Magyarország, hajrá, magyarok!" :(
Tisztelt @Fabricius
Én kikérem minden "Veterán"játékos nevében ezt a sértő hozzászólást Részedről.
A hozzászólásodnak nem sok köze van a Topic lényegéhez, csak a régi felszólaló játékosok sértegetése a cél. Kérlek ne tedd, hiszen azt az utat még félig sem jártad be, amit már mi kitapostunk. Tehát ha tapasztalatról beszélnénk, játék időkról, befektetett munkákról, kissé alul maradnál. A te említett "veteránok" célja nem az Inno,"mocskolása" hiszen erről senki sem írt sértő bejegyzést. A Téma lényege az újonnan bevezetett Bajnoki rendszer, és annak jó vagy kevésbé jobb oldalának a megvitatása. Itt jön képbe a tapasztalat, a bajnokságokban eltöltött sokk millió perc. Engedd meg kérlek, hogy egy Fórumon lehessen erről vitatkozni, akár Veterán akár Újonc képesítésben. Mindig vannak jó és nem annyira tetszetős változások, mint a való életben is. Mi VETERÁNOK nagyon bizakodva-bár picit félve-nézünk elé az új Bajnoki változáshoz, amiből akár egy szuperebb, logikusabban felépített tetszetősebb, akár értékesebb bajnokságok is születhetnek. Végezetül: sok olyan értékes fejlesztés amibe Te már bele cseppentél azért jött létre, mert ezek a "veteránok" feldobták a Fejlesztő csapat asztalára mára már megvalósult ötletként.
Legyen szép Napotok!
 
Utoljára szerkesztve:

AdamK

Tag
Sziasztok,

alapvetően én bizakodva állok az új bajnokihoz:) Azt is látni kell, hogy ha valamit nem sikerül kellő körültekintéssel implementálni, azt a későbbi patch-ek során még bőven lehet balanszolni:)
A szakadékot én is nagyon nagynak érzem a relatíve új felhasználók és a régi veteránok között, legalábbis, ami a megszerezhető pontokat és a velük járó jutalmakat jelenti, talán ez csökkenni fog. Szerintem az jó cél hogy a teljes mezőny 2000 és 10 000 között legyen.
Ami nekem inkább problémás az az(ezt írta is már valaki), hogy olyan épületek mint a tűzfőnix és a barna maci szerepe jelentősen fel fog értékelődni, mivel ezek minden egységre hatnak, de ezekkel rendszerint csak régi játékosok rendelkeznek van aki több macival is pl. (Erre van is 1 ötletem, amit be is írtam a fórumba a legendás ereklyék temploma címmel).
Én még újnak számítok a magam fél évével, de az engem sosem zavart, hogy nem egységesen 5 osztag van, sőt ez bizonyos stratégia kidolgozására is adott lehetőséget, mert pl így ha tudtál blokkolni egy egységet és ezzel feltartani a többit, jóval taktikusabban, kevesebb veszteséggel hoztad le a csatát, most ez mindenképp csökkenni fog, ha nem is veszik el teljesen(mert 1-4 egységet tudsz blokkolni a pálya elrendezéstől függően, az eddigi akár 7-8 helyett és mondanom se kell, hogy közelharci egységek ellen ez mekkora előny is tud lenni). Erre jó megoldás lehetett volna a csatáknál 1 szumma számláló szerintem, ahol leírja hogy 1 adott csapatban, adott egységekből mennyi van:)
Szintén írták már mások is, de a másik nagy problémám nekem is az egységek kiszámíthatatlansága, mert így jóval nagyobb veszteségeket fognak elkönyvelni az emberek és még inkább felértékelődik a manuális csaták értéke, mert akkor te tudod eldönteni mivel mit támadsz, ezzel akik csak telefonon játszanak jelentős mértékben többet fognak veszíteni, mint akiknek van lehetőségük PC-n is játszani.

Összességében a régi ereklyéken kívül én nem aggódom, mert az egységméretek megfelelő beállításával a többi kompenzálható, viszont a tűzfőnix és a macik hatalmas előny fognak jelenteni...

Ádám
 

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Köszönöm hogy az újabb hozzászólásokkal is gyarapíthattam ismereteimet. Anélkül hogy önmagamat ismételném, mert már nyilvánítottam véleményt, csupán egyetlen kérdésem maradna. :)
Illetve egy vízióm a jövőre nézve. Magam sem mindig jutok gép elé amikor épp kellene, ezért ötlött fel bennem van e esély arra hogy idővel mobilon is elérhetővé váljon a manuális csata. Némi segítséget nyújtana ha nem AL-re bíznánk az oly fontos bajnoki pontokat hanem lenne közvetlen ráhatásunk is? Én bizakodom. :)
Tisztelettel és sikeres felkészülést kívánva: venom
 

Corvo

Veterán
Mivel kezdetek óta játszom ezzel a játékkal tudom milyen volt és milyen lett.
A harci rendszer előszöri át dolgozásakor mindenki fel volt háborodva. Megoldottuk ( mármint a játékosok)
A tartományok áruval való megszerzésére orkokat is kertek mindenki fel volt háborodva. Megoldottuk.
Megint be akarnak vezetni valami újat, ezt is megoldjuk.
Nem tudom miért vitatkoztok.
Nem hogy annak örülnétek, hogy a bajnokit tartományonként nem 8 hanem csak egy csatával vagy egyezkedéssel lehet csinálni.
Az újabbaknak először 8 csatás volt egy tartomány a bajnokságban.
 

DeletedUser5848

Vendég
Ezzel tökéletesen egyetértek. :) Az ötletmagoknak hosszú az út mire a játéktervezők asztalára kerülnek.
Sok helyen olvastam hogy bétán folyamatosan módosítgatták a bajnokságot a játékosok visszajelzései alapján. :)
Itt most ha születik egy ötlet egy újjításra vagy változtatásra az szavazásra kerül. Ha megkapja a szükséges támogatottságot akkor a Supportunk tüzetesen elemzi minden oldalról. Természetesen pártatlanul. Ha megvalósítható onnan kerül a fejlesztőcsapathoz.
Az InnoGames-nál is hasonló a helyzet. Minden bemutató videónál kérik a játékosok visszajelzéseit és persze a regisztrációt a béta szerverre.
Ha Hamburgban születik egy koncepció és kidolgozás után elküldik tesztelésre, onnantól a játékosok nagyban befolyásolhatják az alakulását.
Több ország, sok tízezer ha nem éppen több, játékosa kapja a lehetőséget a kipróbálásra. Úgy érzem és tapasztalom hogy a mi Csapatunk aktívan képviseli az érdekeinket. Biztos láttátok az élő adást amikor rengetegen egy macis eventet szerettek volna. Teljesítették a kérésünket.
A cég elsődleges priorításának azt tartja hogy megtarthassák a játékosokat és még többen csatlakozzanak. A nagyok kitaposták nekünk az ösvényt. Tisztelet érte, mert megérdemlik ! :) Adva ezáltal a kisebbek előtt is egy irány ami a sikerhez és nem a játék feladásához vezet. Egy ilyen komplex játék mint az Elvenar, igényli a játékosok szeretetét és persze a folyamatos egyensúlyba hozatalt. A megújult bajnokság is változhat még a jövőben.
Az igazi győzelem és a siker érzése az lesz, ha itt mindenki előbb átlátja a taktikát, és kidolgozza a hatékony stratégiát. Merthogy kifogja abban biztos vagyok. :) Akik jóval előttünk járnak, azoknak sem volt mindig se macijuk, se főnixük. Itt a fórumon nagy élmény, sőt eredmény lenne ha lenne olyan játékos vagy játékosok, akik megbeszélik hogy mit tapasztaltak. Közösen hamar meg lehet lelni a kulcsát a bajnokság titkának, s elhozza újra a békét. Elvenar mindannyiunk közös mesevilága. :)
Tisztelettel, sok sikert kívánva mindenkinek: venom
 

Deleted User - 373998

Vendég
Ezzel tökéletesen egyetértek. :) Az ötletmagoknak hosszú az út mire a játéktervezők asztalára kerülnek.
Sok helyen olvastam hogy bétán folyamatosan módosítgatták a bajnokságot a játékosok visszajelzései alapján. :)
Itt most ha születik egy ötlet egy újjításra vagy változtatásra az szavazásra kerül. Ha megkapja a szükséges támogatottságot akkor a Supportunk tüzetesen elemzi minden oldalról. Természetesen pártatlanul. Ha megvalósítható onnan kerül a fejlesztőcsapathoz.
Az InnoGames-nál is hasonló a helyzet. Minden bemutató videónál kérik a játékosok visszajelzéseit és persze a regisztrációt a béta szerverre.
Ha Hamburgban születik egy koncepció és kidolgozás után elküldik tesztelésre, onnantól a játékosok nagyban befolyásolhatják az alakulását.
Több ország, sok tízezer ha nem éppen több, játékosa kapja a lehetőséget a kipróbálásra. Úgy érzem és tapasztalom hogy a mi Csapatunk aktívan képviseli az érdekeinket. Biztos láttátok az élő adást amikor rengetegen egy macis eventet szerettek volna. Teljesítették a kérésünket.
A cég elsődleges priorításának azt tartja hogy megtarthassák a játékosokat és még többen csatlakozzanak. A nagyok kitaposták nekünk az ösvényt. Tisztelet érte, mert megérdemlik ! :) Adva ezáltal a kisebbek előtt is egy irány ami a sikerhez és nem a játék feladásához vezet. Egy ilyen komplex játék mint az Elvenar, igényli a játékosok szeretetét és persze a folyamatos egyensúlyba hozatalt. A megújult bajnokság is változhat még a jövőben.
Az igazi győzelem és a siker érzése az lesz, ha itt mindenki előbb átlátja a taktikát, és kidolgozza a hatékony stratégiát. Merthogy kifogja abban biztos vagyok. :) Akik jóval előttünk járnak, azoknak sem volt mindig se macijuk, se főnixük. Itt a fórumon nagy élmény, sőt eredmény lenne ha lenne olyan játékos vagy játékosok, akik megbeszélik hogy mit tapasztaltak. Közösen hamar meg lehet lelni a kulcsát a bajnokság titkának, s elhozza újra a békét. Elvenar mindannyiunk közös mesevilága. :)
Tisztelettel, sok sikert kívánva mindenkinek: venom
Kedves @Venom40
Mindig elbűvöl a kedvességed, a lényedből áradó pozitivitás.
Nos igen, kezdetekkor nem volt Testvériség ahová a kezdő játékos csatlakozhatott volna tapasztalat csere miatt, nem volt Bajnokság, nem voltak Testvériségi Kalandok, és az Eventek is kezdetlegesek voltak, amit azért is imádtunk mert gyönyörű Ítemekel gazdagodott a mesevilágunk. Fejlődtünk egyedül, én pontosan emlékszem, hogy az akkor top játékosoknak irkáltam finom szerelmetes leveleket, hogy mi a nyavajabajt csináljak az Ősi csodákkal, és miért csináljam azt amit tanácsolnak. Majd mint egy varázsütésre fejlődtünk szépen, a varázsakadémia is helyet kapott, a Torony is mindenki örömére, és jöttek a komolyabb Eventek, értékesebbek. Elvenar-t egy újszülötthöz hasonlítanám, ahogy öregszik úgy mutatja meg a benne rejlő gyünyörűséget, csodát.

Ui: és igen, a régi játékosok kitaposták azt az ösvényt, ahol most már mindenki haladhat.
 
Tisztelt @Fabricius
Én kikérem minden "Veterán"játékos nevében ezt a sértő hozzászólást Részedről.
A hozzászólásodnak nem sok köze van a Topic lényegéhez, csak a régi felszólaló játékosok sértegetése a cél. Kérlek ne tedd, hiszen azt az utat még félig sem jártad be, amit már mi kitapostunk. Tehát ha tapasztalatról beszélnénk, játék időkról, befektetett munkákról, kissé alul maradnál. A te említett "veteránok" célja nem az Inno,"mocskolása" hiszen erről senki sem írt sértő bejegyzést. A Téma lényege az újonnan bevezetett Bajnoki rendszer, és annak jó vagy kevésbé jobb oldalának a megvitatása. Itt jön képbe a tapasztalat, a bajnokságokban eltöltött sokk millió perc. Engedd meg kérlek, hogy egy Fórumon lehessen erről vitatkozni, akár Veterán akár Újonc képesítésben. Mindig vannak jó és nem annyira tetszetős változások, mint a való életben is. Mi VETERÁNOK nagyon bizakodva-bár picit félve-nézünk elé az új Bajnoki változáshoz, amiből akár egy szuperebb, logikusabban felépített tetszetősebb, akár értékesebb bajnokságok is születhetnek. Végezetül: sok olyan értékes fejlesztés amibe Te már bele cseppentél azért jött létre, mert ezek a "veteránok" feldobták a Fejlesztő csapat asztalára mára már megvalósult ötletként.
Legyen szép Napotok!
Kedves Erica!
Rendben, megértettem, ahogy jeleztem is előre, nagyjából erre a reakcióra számítottam. Non revoco. De azt megígérem, hogy nem ártom bele magam többé a folyamatokba. További eredményes disputát.
 

VednofQ

Felderítő
Az újabb bajnokiról általánosabban úgy gondolom, hogy a régebbihez képest leegyszerűsít folyamatokat, amellett hogy a kisebb korú, kisebb kapacitású, kevesebb tartománnyal rendelkezőknek könnyítést, több pontszerzési lehetőséget hoz, a magasabb korú, több tartományt teljesítő városoknak ennél jóval nagyobb megszorítást eredményez tartományok teljesíthetőségében, szerezhető TP-k és fejlődés, és az aktuális városi építmények szempontjából.

A topik elején ismét szóba került az Elvenar építős vs. harci játék téma. Kezdettől fogva jónak tartottam, hogy elsősorban építős játékként itt mindkét játékmóddal lehetett haladni a tartományokban, bajnokiban. Legalábbis bizonyos mértékig. Az egy ideje fennálló helyzet, hogy jóval nagyobb kapacitásra van szükség, ha vki csak áruval akarja ezeket teljesíteni, mint harci üzemmódban. Az újabb bajnokiban így pozitívnak tartom a tárgyalási árumennyiség csökkentését, azzal együtt, hogy úgy vélem ez a változtatás a harcászat átszabása nélkül is eredményes lehetett volna.
Alapvetően mint stratégiai építő játékhoz szerintem jobban illeszkedett a most már régebbi bajnoki a hetente különféle, de fixen kapcsolódó speciális összetételű ellenséges bajnoki fordulókkal. A városok építése több hét, több hónap, így a 6 hetente rendszeres, előre tudható bajnokikhoz tervezhetőbb volt a sereggyártás, árutermelés, tervezhetőbb volt pl. az egyéni bónusz szerinti bajnoki, vagy ha pl. egy rendszeresen kisebb pontszámot hozó csapat havonta egyszer 10 ládát tervez és arra készül rá.

Az újítás szerint a megszerezhető ereklyék ugyan maradtak fixen, viszont mind a szükséges áru, mind az ellenséges egységek vegyessé, esetlegessé váltak. A kezdeti verzióhoz képest az most említésre került, hogy bizonyos bajnokiknál lesznek rendszeresebben előforduló ellenséges egységek, viszont a mellettük felbukkanó random tagokkal gyakorlatilag továbbra is esetlegessé váltak az ellenük alkalmazható egységek is. Így egyszerűsödik a sereggyártás, célzottan a leginkább általánosan használható, „mindenre jó” egységekre, pl. legnagyobb életerővel rendelkező, legnagyobb ütőerővel rendelkezőkre, némi speciálisabb kiegészítéssel. Ez eredményezi azt is, amit @Calyr részletesen kifejt a #32 hozzászólásában, hogy bizonyos eddig használt segítő építmények hatékonysága nagy mértékben lecsökken, és marad inkább használatban néhány szintén „mindenre jó” építmény. Tehát az a változatosság, ami az egységek képzésénél, alkalmazható segítő építményeknél eddig volt, várhatóan jelentősen egyszerűsödik.

A bevezetésre került párhuzamosan képezhető egységek elvileg segítik az újabb random ellenséges bajnokikat, viszont ez többszörös alapanyagigényt is jelent az eddig akár hosszabb idő alatt, célzottan az előző bajnokihoz kialakított városokban. Mindemellett amiről @AdamK is ír az #53 hozzászólásában, sokkal nagyobb veszteségekre lehet számítani az összevont nagyobb létszámú és esetleges egységek miatt, mivel nehezebb lesz hatékony csapatokat felállítani ellenük és veszteség esetén egyszerre nagyobb sereg bukik el. Ez összességében, egyetértve @Calyr #32 hozzászólásában írtakkal, kevésbé a taktikailag hatékony, sokkal inkább az általánosan jó, mennyiségi sereggyártást eredményezheti, jobban igénybe véve a különféle tuningokat.

A táblázatokat érdemesnek tartom megtekinteni, amit @LestaR #14 hozzászólásában megjelenített a jelenlegi és várható bajnoki tartományi teljesíthetőségeiről. Ez alapján jól látható, hogy az újban az első 6 tartomány 6 körrel kifejezetten könnyen teljesíthető, viszont már a 9, 10. tartományok első köre nehezebb az eddigi első körökhöz képest. Eszerint jóval könnyebb lesz 1000-1600 pontokat szerezni az első tartományok 5-6 köreivel, viszont afölött már jóval hamarabb kezdődik a nehezedés, mint az eddig megszokott. Az is látható, hogy az egy alkalommal egymás után nyitható tartományok könnyen elérhetőek voltak eddig, viszont az újban ez már az 1. körnél is erősen korlátozott lehet a magasabb tartományokban a nehezedés miatt, így időbelileg másabb kör beosztásra lehet szükség. Továbbá összességében az eddigihez képest jóval hamarabb következik be egy általános, erősebb nehezedés, ami jelentősen korlátozhatja a teljesíthető magasabb tartományok számát. Ez alapján, egyetértve @bere007 #28 hozzászólásának első részével, ez az eddig sok tartományt teljesítők esetében egy erőteljes teljesíthetőségi nehézséget okoz. Úgy tapasztaltam, hogy pl. utolsó koros csapattársak kifejezetten a TP-k miatt csinálták sok tartománnyal a bajnokit. Ez az újabb bajnoki verzióban jelentősen lekorlátozódik, így biztosan jelentősen lassabban lehet végigvinni a magasabb korokat is.
 
Utoljára szerkesztve:

AdamK

Tag
Azt azt hiszem még kifelejtettem, de mivel a több körös teljesítések felé mozdultunk el. Aki 6 csillagra akar tartományt és nem rendelkezik gyorsítóval(jegesmaci, csoda), annak igencsak taktikáznia kell az idővel, különben kelhet fel az éjszaka közepén, hogy ne csússzon ki az időből.
Könnyen kiszámolható, hogy a 6 csillagos tartományok 96 óra alatt +/- egy-két óra alatt teljesíthetőek. Így ha az ember normál időben teszem azt reggel 8 és este 10 óra között elérhető, mert mondjuk a többi időt alvással tölti, akkor a 16 órás ciklus miatt, akár bukhat is 1 kört, ami így még nagyobb veszteség lesz pontszámban és jutalomban egyaránt...
 
Fent