• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

sleeky41

Veterán
Új kalandnál a karkötő gyártása nem lesz egyszerű

1604481500594.png

karkötők összege fejezetenként ( mennyiségben számolt T1 manu - fa, márvány, acél - begyűjtés )
1. fejezet - 130
2. fejezet - 520
3. fejezet - 1830
4. fejezet - 5600
5. fejezet - 8900
6. fejezet - 12.400
7. fejezet - 17.800
8. fejezet - 22.000
9. fejezet - 29.000
10. fejezet - 37.000
11. fejezet - 40.000
12. fejezet - 51.000
13. fejezet - 64.000
14. fejezet - 68.000
15. fejezet - 82.000
16.
fejezet - 17. fejezet - 113.000

16 fejezet még nincs meg !
 

Rikari

Veterán
Új kalandnál a karkötő gyártása nem lesz egyszerű

2546 bővítmény megtekintése

karkötők összege fejezetenként ( mennyiségben számolt T1 manu - fa, márvány, acél - begyűjtés )
1. fejezet - 130
2. fejezet - 520
3. fejezet - 1830
4. fejezet - 5600
5. fejezet - 8900
6. fejezet - 12.400
7. fejezet - 17.800
8. fejezet - 22.000
9. fejezet - 29.000
10. fejezet - 37.000
11. fejezet - 40.000
12. fejezet - 51.000
13. fejezet - 64.000
14. fejezet - 68.000
15. fejezet - 82.000
16.
fejezet - 17. fejezet - 113.000

16 fejezet még nincs meg !
Rádobsz bűbájt és már jön is az a mennyiségi termelés. :)
 

Burney

Felderítő
Új kalandnál a karkötő gyártása nem lesz egyszerű

2546 bővítmény megtekintése

karkötők összege fejezetenként ( mennyiségben számolt T1 manu - fa, márvány, acél - begyűjtés )
1. fejezet - 130
2. fejezet - 520
3. fejezet - 1830
4. fejezet - 5600
5. fejezet - 8900
6. fejezet - 12.400
7. fejezet - 17.800
8. fejezet - 22.000
9. fejezet - 29.000
10. fejezet - 37.000
11. fejezet - 40.000
12. fejezet - 51.000
13. fejezet - 64.000
14. fejezet - 68.000
15. fejezet - 82.000
16.
fejezet - 17. fejezet - 113.000

16 fejezet még nincs meg !

Ezt most úgy kell értelmezni hogy pl: 17-ik szinten 1db T1 manuhoz 113.000 (acél/márvány/fa épp amelyik bónuszos) kell??
Tehát a 3 db karkötő előállításához pl: 3*113.000 = 339.000 acél??
 

bere007

Veterán
Rádobsz bűbájt és már jön is az a mennyiségi termelés. :)

Az 1db T1 manumra aztán dobálhatom az áldásokat, Lejár a kaland, amire összejön belőle.

Nem gondoltam volna, hogy a kaland színvonala tud még lejjebb menni, de a németek ismét megcáfoltak. Már lassan csak az tud érvényesülni, aki termel. Ha ez az irány marad, a játékosok fele lelép, mert a manukra való kattintgatás mindenféle gondolkozás nélkül nem hogy nem köti le az embert, de egy idő után már idegesíteni is kezdi. Eddig aki aktívan akarta csinálni és beáldozta a hely egy részét tudta ezeket hozni simán. Persze gondolom ezzel az volt a baj, hogy a "nagyok" sokat tudtak lerakni és nagy előnyük volt a "kicsikkel" szemben és ment a hiszti, meg játékegyensúly meg ilyenek. Tényleg muszáj mindent teljesen elcseszni?
 

DeletedUser

Vendég
Muszály volt felraknom a win 10-et mert azt irta kapcsoljam be a hardveres gyorsitást.Be volt kapcsolva!Most működik.
Szia !
Én biztosra mentem. Vettem egy új gépet. :) Főleg amikor olvastam hogy a Microsoft gőzerővel dolgozik a javításon amit egy frissítésük okozott.
Mellé a Google pereskedése, amin a Mozilla is veszthet. De a win 365 auto frissítését letiltottam. Jobb a békesség. :)
 

Rikari

Veterán
Az 1db T1 manumra aztán dobálhatom az áldásokat, Lejár a kaland, amire összejön belőle.
Jesszus Bere...egy szem T1-esed van lent a városodban? Elcsodálkoztam rendesen, de biztosan oka van ennek, hogy nem gyártasz több alapárút. Ebben a viszonylatban nyilván nem te leszel a karkötőkirály a tesóságban. Te másban leszel nagyon jó. :)
 

Rikari

Veterán
Ezt most úgy kell értelmezni hogy pl: 17-ik szinten 1db T1 manuhoz 113.000 (acél/márvány/fa épp amelyik bónuszos) kell??
Tehát a 3 db karkötő előállításához pl: 3*113.000 = 339.000 acél??
Nem jól értelmezitek. Pl. 10-es szinten kell 37.000 mennyiségű alapárú. Ezt bármelyik (márvány-deszka-acél) manuval megcsinálhatod, akár vegyesen is. Nem szorzók a manufaktúrák. Összesen kell 37.000 és mindegy miből hozod össze.
 

bere007

Veterán
Jesszus Bere...egy szem T1-esed van lent a városodban? Elcsodálkoztam rendesen, de biztosan oka van ennek, hogy nem gyártasz több alapárút.

Ennek egyszerű az oka. Mindig is harcoltam, szinte soha sem tárgyaltam és a sok év alatt annyi összejött, amit soha nem költök már el. És eventes épületek is adnak. Ráadásul már az sem lenne ott és még pár manu menne a raktárba, ha az urunium vagy mi a fene nem a kult, lakos igény alapján számolná a termelését. Ezzel a húzásukkal nagyon odavágtak azoknak, akik az eventes és szettes épületekre alapoztak.
 

Rikari

Veterán
Ennek egyszerű az oka. Mindig is harcoltam, szinte soha sem tárgyaltam és a sok év alatt annyi összejött, amit soha nem költök már el. És eventes épületek is adnak. Ráadásul már az sem lenne ott és még pár manu menne a raktárba, ha az urunium vagy mi a fene nem a kult, lakos igény alapján számolná a termelését. Ezzel a húzásukkal nagyon odavágtak azoknak, akik az eventes és szettes épületekre alapoztak.
Írtam is, hogy biztosan ennek oka van. Ebben is megmutatkozik, hogy mennyire más a játékosok gondolkodása és ettől mennyire sokszínű ez a játék. Én nem tudom elképzelni az életemet manufaktúrák nélkül. Akármilyen faj van, a 6-6-6 számok mennyiségét mindig megtartom a manukkal. Érzőkkel pedig a 2-2-2 nálam az alap. Ennyi mindig biztosítja a nyugalmamat a nyersanyagok terén. Ha készen a faj, akkor visszarendezek és újra visszarakom a raktárban pihenő manuimat ezzel 8-8-8-ra növelve a számukat.

Le sem kell írnom, hogy én inkább vagyok termelő, mint harcos, de az idők és a játékon belüli változások rákényszerítettek arra, hogy nyissak a harcképességeim terén is. Építgettem fegyvertárakat és próbálom a harcos Ősi csodákat fejleszteni, ami ha hosszú idő is, mindig egy apró lépéssel beljebb vagyok vele. Be kellett látnom, hogy a tematika alapján nem lehet csak egy irányban menni, két lábon kell állnom ahhoz, hogy sikeresebb legyek. Nem tudom mi a szerencsésebb előbb a termelékenységet fokozni, ahogyan én tettem, és a harci képességet ezek után fejleszteni, vagy fordítva. Visszavenni a termelést ( mert annyi elegendő ami adódik) a harcászat javára.

Ha csak egy irányban haladunk előre, akkor az az érzésem kibukkannak azok a lukak, ahol jelentkezik valamilyen formában a hiányosságunk. Ha mindenben jók akarunk lenni, akkor nagyjából azonosan kell hangsúlyt fektetnünk a két alappillérre, amit az anyagok és a seregek jelentenek a számunkra. Nem jól tettem, hogy elhanyagoltam a harcászatot, mert boldogultam simán a tárgyalásokkal, hiszen ömlik az árú a városomban rám, csak győzzek cserélni vele. Időben kellett volna mindkét irányban arányosan haladnom, és akkor most könnyebb lenne számomra még a nehezebb bajnokság is.

Mindkét elem fontos és ezt a saját bőrömön kellett megtanulnom. Az utánam érkezőknek üzenem, ne hanyagolják el egyiket sem, ne járjanak úgy, mint én, mert nincs az a nyersi amivel csak tárgyalással sikeresek lehetünk. Kellenek a katonák, jó erősek és nagy osztagmérettel, sebzési képességgel, életerővel. Én jelenleg futok utánam ezzel a képességgel, de remélem egyszer eljutok oda, hogy legalább az árnyékomat megláthatom. :)
 

sleeky41

Veterán
Nem jól értelmezitek. Pl. 10-es szinten kell 37.000 mennyiségű alapárú. Ezt bármelyik (márvány-deszka-acél) manuval megcsinálhatod, akár vegyesen is. Nem szorzók a manufaktúrák. Összesen kell 37.000 és mindegy miből hozod össze.

Igen 10 fejezeten 37000 kell 1 db jelvényhez tehát ha 3 db jelvényt akarsz akkor a matematika szerint 3 kell szorozni nálam legalább is így működik ;) és általában ha acélos vagy akkor abból állítod elő. Hiába jó a deszka és márvány is annak a termelése te is tudod, hogy nagyon kevés ha nem kiemelt bónuszos, ezért nem rakjuk le csak a bónuszos manukat. Tehát 10 szinten is ha 3 jelvényt akarsz akkor 37000*3 = 111000 kell a jelvényekhez.

Ugyan ez egy 17 szinten igen 113000 kér 1 db jelvényhez és ezt szorzod annyiszor ahány jelvényt akarsz! A béta fórumon nem véletlenül írják sokan, hogy ezt is sikerült elcseszniük a fejlesztőknek.


De itt van egy kép is róla mindenki láthatja, hogy az 1 fejezetben 130 kér 1 db jelvényhez és a kiemelt bónuszos add 14 db acélt még a fa 3 db tehát nem éri meg lerakni a fát! Ki lehet számolni hányszor kell lerakni az acélt is hogy meglegyen a 130 és akkor hurrá sikerül 1 db jelvényt megszerezni :D

A lista pedig amit beraktam sajna úgy jó mert szintenként azokat kéri.

1604561741100.png
 

Rikari

Veterán
Igen 10 fejezeten 37000 kell 1 db jelvényhez tehát ha 3 db jelvényt akarsz akkor a matematika szerint 3 kell szorozni nálam legalább is így működik
Most valami olyanon lovagolsz ami magától értetődik. Nyilván 1 jelvénnyel számolok, mert a többi az adja magát. Én bocs, de nem akarok azonnal 3 jelvényt készíteni, mert ennyi erővel szorozgathatnánk akár 12-26 jelvénnyel is, vagy még többel. Nem egyedül vagyok csapatban és emiatt nem is tudok egyedül körbe állni, így a kalandokban is támaszkodok a társaimra, ezért nem azonnal hárommal számolok, hanem mindig csak eggyel. Ha mindenki így tesz, abból lesz majd három is és még több is. Megtévesztő volt amit írtál, ezért helyesbítettem. Értelmezés szempontjából mindig az a jó irány, ha egy értéket adunk meg és a többit mindenki maga teszi hozzá, ami evidens, hogy szorzattal számolható. 1 karkötő ennyi-több karkötő többször ennyi. Ilyen egyszerű.

A listát köszönjük, de majd úgyis elénk kerül és akkor látjuk, hogy mennyit kell még legyártani az alapárúból ahhoz, hogy jelvény legyen belőle. Miután a csapatom csinálja a Bétán a kalandot, tapasztalatból mondom, hogy nem annyira teljesíthetetlen ez a karkötő, mint amennyire itt most be lett állítva. Vannak ettől a kalandban sokkal nehezebben megszerezhető jelvények is. Egy biztos, véget vetettek a rombolt városokként felvett új csapattagoknak. A megszámlálhatatlan kis manuval és kis műhelyekkel beépített városok létjogosultságát ez a kaland felülírta. Én üdvözlöm. Sokkal inkább a meglévő város tehetsége és kapacitása a döntő a kalandban és nem a mahina.
 
Utoljára szerkesztve:

sleeky41

Veterán
Most valami olyanon lovagolsz ami magától értetődik. Nyilván 1 jelvénnyel számolok, mert a többi az adja magát. Én bocs, de nem akarok azonnal 3 jelvényt készíteni, mert ennyi erővel szorozgathatnánk akár 12-26 jelvénnyel is, vagy még többel. Nem egyedül vagyok csapatban és emiatt nem is tudok egyedül körbe állni, így a kalandokban is támaszkodok a társaimra, ezért nem azonnal hárommal számolok, hanem mindig csak eggyel. Ha mindenki így tesz, abból lesz majd három is és még több is. Megtévesztő volt amit írtál, ezért helyesbítettem. Értelmezés szempontjából mindig az a jó irány, ha egy értéket adunk meg és a többit mindenki maga teszi hozzá, ami evidens, hogy szorzattal számolható. 1 karkötő ennyi-több karkötő többször ennyi. Ilyen egyszerű.

A listát köszönjük, de majd úgyis elénk kerül és akkor látjuk

Már bocs de nézd meg 3 jelvényt kérdezett és én arra válaszoltam! Nem tudom miért is volt megtévesztő az amit írtam erre kíváncsi lennék.
A listát meg ha nem te hozod egyből ez a válaszod rá ...... szóval eddig is imádtam a magyar fórumot!

1604566978665.png
 

Deleted User - 373998

Vendég
A listát köszönjük, de majd úgyis elénk kerül és akkor látjuk,
Sziasztok
Kedves @Rikari
Köszönjük szépen a játékosok nevében is a sok tájékoztatást. Sok segítség nekik, ezért hálásnak kell lenni.

Már bocs de nézd meg 3 jelvényt kérdezett és én arra válaszoltam! Nem tudom miért is volt megtévesztő az amit írtam erre kíváncsi lennék.
A listát meg ha nem te hozod egyből ez a válaszod rá ...... szóval eddig is imádtam a magyar fórumot!

2554 bővítmény megtekintése
Kedves @sleeky41
Mint ahogy már tudjuk: nem viseled az ötleteléseid negatív kritikáit, majd nem viseled azt sem ha valaki támpontot biztosít egy lehetséges Testvériségi Kalandhoz, ami persze nem biztos még, hogy így lesz. Kérlek "beszélj" másokkal úgy, ahogy azt te is elvárnád!
Köszönöm szépen a megértésed.
 

sleeky41

Veterán
Sziasztok
Kedves @Rikari
Köszönjük szépen a játékosok nevében is a sok tájékoztatást. Sok segítség nekik, ezért hálásnak kell lenni.


Kedves @sleeky41
Mint ahogy már tudjuk: nem viseled az ötleteléseid negatív kritikáit, majd nem viseled azt sem ha valaki támpontot biztosít egy lehetséges Testvériségi Kalandhoz, ami persze nem biztos még, hogy így lesz. Kérlek "beszélj" másokkal úgy, ahogy azt te is elvárnád!
Köszönöm szépen a megértésed.

Kedves Cyklon!

Tudod úgy szeretem amikor egy moderátor pártatlan, és egyiknek szól valamiért a másikat meg dicséri ugyan azért. Ezért is írtam a magyar fórumot imádom! Ja és nekem is írhatsz privátba viselkedjek, mert ha nem tetszik valaki hozzászólása egyből a kizárással jössz.

De nem tudom mi köze van az ötleteknek az itteni hozzászólásomhoz vagy te már eldöntötted, hogy én milyen vagyok és e szerint kezelsz?
Mert akkor lehet néha nem ártana visszaolvasni azt, hogy kinek a válaszára mit írtam!!

Hoztam egy hírt majd egy játékos kérdezett valamit amire válaszoltam.
Ja igen én nem vagyok a kedvenc ;) de mikor Rikari megakarta magyarázni nekem, hogy az még sem úgy van a bétán a kalandba ami végük is
úgy van ahogy írtam :D és ezt képpel is bizonyítottam, akkor megint csak én vagyok a rossz mert bemerem bizonyítani az igazam.

Tudod utána szoktam nézni annak ha egy új hír van mennyi a valóság alapja, és utána szoktam megosztani másokkal.
Akik ismernek közelről azok tudják ha tévedek beszoktam ismerni, és annyit legalább írok hogy bocs igazad van én néztem be és elnézést kérek. De mikor másnak bizonyítom be, hogy úgy jó ahogy írtam mert ténylegesen annyi kell az áruból :) és még is ő oktat ki azért mert ő nem figyelt arra hogy mit kérdeztek tőlem, és utána úgy állítja be hogy én nem tudom értelmezni az írását na azt nagyon szeretem.

A bétáról meg mi kerül a játékba az mindig kérdéses mert a játékosok visszajelzésétől is függ, hogy változtatnak rajta. Ilyen alapon akkor nem kellene ide írni semmit mert ki tudja mi lesz az igaz hír és mi nem.

Köszönöm szépen a figyelmeztetést majd ezentúl figyelek arra, hogy távol tartsam magam a veteránoktól, mert itt a fórum csak az övék, más már nem is szólhat semmiért ezt észrevettem!
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
@sleeky41 egészen a legutóbbi hozzászólásodig azt akartam írni neked, hogy a fenti diskurzusban inkább neked volt igazad, és Rika rossz szokása szerint kissé túltolta az előadást, de amilyen lendülettel érzékenykedsz... hát izé. Aki csak így tud reagálni, az akkor is veszíteni fog, ha a világ összes igazsága és erőforrása az ő oldalán van.
Az, hogy egy fórum milyen, mindig a résztvevőktől függ - tőled is.Teljesen igazad van abban, hogy sok mindenen lehetne itt még javítani, de hogy jó példát nem mutatsz arról, hogy kellene ezt jobban csinálni, az sajnos szintén szentigaz,
Miért nem abba ölsz ennyi energiát, hogy mutasd is, ne csak mondd?
 

sleeky41

Veterán
@sleeky41 egészen a legutóbbi hozzászólásodig azt akartam írni neked, hogy a fenti diskurzusban inkább neked volt igazad, és Rika rossz szokása szerint kissé túltolta az előadást, de amilyen lendülettel érzékenykedsz... hát izé. Aki csak így tud reagálni, az akkor is veszíteni fog, ha a világ összes igazsága és erőforrása az ő oldalán van.
Az, hogy egy fórum milyen, mindig a résztvevőktől függ - tőled is.Teljesen igazad van abban, hogy sok mindenen lehetne itt még javítani, de hogy jó példát nem mutatsz arról, hogy kellene ezt jobban csinálni, az sajnos szintén szentigaz,
Miért nem abba ölsz ennyi energiát, hogy mutasd is, ne csak mondd?


Látod nekem ez már jó, mert te is úgy értelmezted az egészet, hogy igazam van :D és nem volt felesleges hogy leírtam ide.
Köszönet érte.

Csak néha tudod az energia kevés mikor írsz valamit és egyből megpróbálnak belekötni abba amit írsz, és így mindig megpróbálod megértetni a szándékodat és azt hogy segíteni szeretnél és nem a kötekedésre reagálni! Pedig mennyivel jobb lenne ha csak a segítség és a jó csevegés maradhatna meg.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent