• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az Üst

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Először is köszönjük mindenkinek a visszajelzését, kérlek osszátok meg velünk a tapasztalatokat, hiszen ezeket mindenképpen továbbítani fogjuk.

Én követtem a bétán a sok oldalnyi értetlenkedést, hogy ez így mire jó és voltaképpen az erőforrások elhasználásán túl mi értelme, de ahogy látom, ismét előállt az a helyzet, hogy élesben sok minden tökugyanaz lett, a visszajelzések ellenére.
Ezek alapján a fejlesztők a félkaró rabló helyett kb. feltalálták a "kétkarú rablót".
Kár érte.
Ha itt arról volna szó, hogy ki lehetne választani bizonyos hatásokat, amelyeket megéri - akár irreálisan magas erőforrás felhasználással is - magas szintre fejleszteni (bétások szerint 100-as a max. szint), és ezeket lehetne jó eséllyel aktiválni, amikor szükség van rá, akkor annak még lenne értelme - de ez egyelőre még nagyon nem az a rendszer.
Attól tartok, a fejlesztők még mindig nem értik, hogy a top Elvenar játékosok döntő többsége a stratégiát szereti, ebbe szeretett bele a játékban és ezt keresi azóta is - és nem azt a fajta brutál kaszinót, amit ez a játékelem valójában jelent.
Bétás levezetések alapján ugyanis nemhogy nem lehet sakk-lépés szerűen kitapasztalni, hogy mi kell az adott célok eléréséhez, de egyes választások konkrétan hátrányokat is jelenthetnek ebben. Pl. engem az életerő növelés érdekelne, az összes plusz árutermelős bónuszt magasról leizélom (100 milla felett van minden, van, ami 200 felett is, hová halmozzam még?) - de az eddigi ismeretek szerint konkrétan nincs lehetőségem arra, hogy erre gyúrjak, hogy legalább erre szerezzek egyre nagyobb esélyt magamnak. Akkor meg mi értelme ennek az egésznek?
Ez az a kérdés, ami a bétán kb. konklúzió lett, és senki nem tudott rá értelmes választ adni. :(

Igen, 100-as a maximális szint, a sok-sok nyersanyagot pedig most fel tudod itt használni arra, hogy szinteket oldj fel. Az életerő növelés valószínűségét lehet növelni, a különböző összetevők kiválasztása pont ebben segítene, hogy az általad preferált hatást tud a lehető legnagyobb valószínűséggel kihozni, az hogy ez pontosan milyen kombinációval történhet meg egy rejtély, amit megmondok őszintén még én sem tudok. :) Természetesen az is elképzelhető, hogy erre a hétén nincs lehetőség, hiszen valami olyan alapanyag kell, ami a héten csak gyémántért elérhető, de ugye ezek is minden héten változnak, így érdemes a következő körnél újrapróbálkozni.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok ! Végig olvastam amit írtatok , de nem értek semmit.. Kutatókról meg miegymásról írtok.. Ez nekem magas.. Szerintem hagyom a fenébe. Amit nem értek nem csinálom.

Szia!

Kérlek olvasd el a kiírást itt és ha van kérdésed akkor nyugodtan írd le, igyekszünk segíteni. :)
 

unseen

Veterán
Szia!


5 főzetből egyet választasz ki (természetesen, ha sikerül), a többi 'elveszik'. Ezután az az egy főzet lesz aktív a városodban, a második ablak amit látsz arra jó, hogy a hatásokat tudd fejleszteni. Így ha jövő héten megint szeretnél valamit készíteni, akkor már erősebb hatásokat kaphatsz.

Ezt nem pontosan értem, a lehetőségek közül egyet sorsol neked a gép, illetve mellette azt is, hogy sikeres-e a főzés. Ahhoz, hogy sikeres legyen a főzés a főzés esélyét kell növelned, az a te dolgod, hogy mennyire szeretnél 'biztosra menni', ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minél több összetevőt kell beleraknod az üstbe. Az alapanyagok befolyásolásával tudod az általad kedvelt hatás %-kát növelni, ezt még ki kell tapasztalni, hogyan lehet összehozni, ez egy 'rejtélyes' kihívás ami a közösség előtt áll jelenleg.

No tehát fogtam beledobtam 25 bizbaszt az üstbe, mag termelés növelésre, meg próbaként beleszórtam egy vödör bűbájtöredéket. A magokat adó bűbáj nem lett meg, de cserébe lett 3 aktív hatásom:
Tábornok Zűrzavara:
bájital_.jpg
Finomított érző áruk:
érző árú.jpg
Alapvető:
bűbáj 2.jpg

Így most még mindig nem tiszta, hogy mit és mennyit ad a főzés. Na majd ha lejártak a hatások kiderül mi lesz a főzés ablakban.

Azért ez a pár órányi hatás eléggé nesze semmi fogd meg jól...

Ez a te döntésed, az oklevelet akkor kapod meg ha az összes technológiát kikutattad. Természetesen ez egy érdekes észrevétel, köszi a visszajelzést és ezt továbbítjuk, de szerintem direkt lett így kitalálva.
Igen, de ez így diszkriminatív! Akkor vagy ne legyen opció, vagy ha opció akkor ne legyen kötelező elem a megléte.
Nem, nem a beledobálandó tp-ről, vagy a kutatás áráról van szó, hanem az hogy bajnokizni így kifizetődő. Ez a 2-3 órás bűbáj hatásokkal nem összemérhető.
Az életerő tooltip (kiírás) jelenleg egy másik hiba miatt nem jelenik meg, ez nem sokára javítva lesz.
Szuper! :)
Ha valamit kihagytam vagy lenne kérdésed nyugodtan szólj. :)
Sztem mindenre válaszoltál, amit meg nem értek, most feltettem. :D :D
 

Csatolmányok

  • Hatásnövelés.jpg
    Hatásnövelés.jpg
    85,2 KB · Megtekintések: 21

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Így most még mindig nem tiszta, hogy mit és mennyit ad a főzés. Na majd ha lejártak a hatások kiderül mi lesz a főzés ablakban.
Ha visszamész az Üst oldalra, akkor láthatod, hogy mik az aktív hatásaid, MoonlightAnnis első képén is láthatod pl. az övét.

Igen, de ez így diszkriminatív! Akkor vagy ne legyen opció, vagy ha opció akkor ne legyen kötelező elem a megléte.
Nem, nem a beledobálandó tp-ről, vagy a kutatás áráról van szó, hanem az hogy bajnokizni így kifizetődő. Ez a 2-3 órás bűbáj hatásokkal nem összemérhető.
Nem gondolnám diszkriminatívnak, hiszen ez a te döntésed. Alapvetően a fejlesztők meglátása és gondolkodása az, hogy az összes technológiát feloldod. Természetesen avval, hogy ezeket nem oldod fel előnyöd származik a bajnokin, ami egy olyan előny, amivel a fejlesztők tudomásom szerint nem számoltak, ez úgymond egy a közösség által észrevett és használt taktikai elem, míg evvel szemben a fejlesztői nézet áll, ami pedig az, hogy alapvetően feloldjuk és teljesítjük az összes elemet a kutatási fán. Ha szerinted a bajnoki előnye többet ér, akkor szerintem érdemes azt megtartani, mert bármikor fel tudod oldani ezeket, de visszazárni nem tudod. Maga a meglátás jó, ezért továbbítani is fogjuk, de jelenleg én azt próbáltam leírni, ami a fejlesztői logika, ami pedig az, hogy valaki úgy teljesített egy fejezetet, ha az összes benne lévő kutatást teljesítette.
 

unseen

Veterán
Nem gondolnám diszkriminatívnak, hiszen ez a te döntésed. Alapvetően a fejlesztők meglátása és gondolkodása az, hogy az összes technológiát feloldod.
Ezzel csak azért nem értek egyet, mert ha nem kellett a fa teljesítéséhez kikutatni ezeket -márpedig nem kellett - és még is teljesültnek minősítették a fejlesztők az adott kort, - hiszen tovább engedtek a következő fajra- akkor pont, hogy nem úgy gondolkoztak, hogy ezt is teljesíteni kell!
Sőt, ennek még inkább ellentmond, hogy akkor a mostani, már befejezett Zene Erejénél a 72. osztagméretet is már kötelezővé tették volna.
Illetve ha ez tényleg a te meglátásod szerint lenne, akkor már rég visszamenőlegesen kötelezővé tették volna ezen kutatások teljesítését.

Mondok mást: ha a fentiek mind nem igazak akkor megint csak az lett volna a korrekt, hogy a leírásban az szerepel: Az Üst használatának az a feltétele, hogy meglegyen az összes kutatás az adott szinten. De ez megint, sokadik alkalommal nem történik meg, leírni megint nem merték és ezzel van a gond.
Tehát, ez nem egy hiba amit mi kihasználtunk, hanem ez egy játékelem amit nem kellett teljesíteni.

Viszont ezt nem mi fogjuk itt megfejteni és nem is a mi feladatunk. Amit én szerettem volna jelezni - és ezt írtad is, h továbbítod- hogy a Techfa elvárást vizsgálják felül. Amit ezúton, köszönök is!

Elnézést, kicsit elkanyarodtam a témától de az Üstben jelenleg nincs annyi, hogy ennél több időt szánjunk rá.

De mind1 is, nem ez okozza ennek az új elemnek a hibáját. Hanem megint az, h tojtak a játékosok fejére, akiket a bétán megkérdeztek.

Remélem idővel sikerül kikerekíteni valami értelmeset is belőle, nálam ez pihenőpályára került.
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Sziasztok. Röviden az üstről. Szerintem a 30Tp-t se érte meg feláldozni az aktiválásához, 5 év alatt a legfeleslegesebb fejlesztés, 1 hatalmas átverés az egész! Igazából csak arra jó hogy elvegyék a régi játékosok felhalmozott készleteit, és esetleg pár játékostól akik annyira nem látják át a játék működését újabb gyémántokat csaljanak ki... Jelenlegi formájában 1 vicc az egész, semmire nem jó, pedig lenne benne potenciál csak teljesen át kéne dolgozni.
Majd délután leírom bővebben miért gondolom így most nincs rá időm.
 

Laci0212

Erős harcos
Ezzel csak azért nem értek egyet, mert ha nem kellett a fa teljesítéséhez kikutatni ezeket -márpedig nem kellett - és még is teljesültnek minősítették így is a fejlesztők az adott kort, - hiszen tovább engedtek a következő fajra- akkor pont, hogy nem úgy gondolkoztak, hogy ezt is teljesíteni kell!
Sőt, ennek még inkább ellentmond, hogy akkor a mostani, már befejezett Zene Erejénél a 72. osztagméretet is már kötelezővé tették volna.
Illetve ha ez tényleg a te meglátásod szerint lenne, akkor már rég visszamenőlegesen kötelezővé tették volna ezen kutatások teljesítését.

Mondok mást: ha a fentiek mind nem igazak akkor megint csak az lett volna a korrekt, hogy a leírásban az szerepel: Az Üst használatának az a feltétele, hogy meglegyen az összes kutatás az adott szinten. De ez megint, sokadik alkalommal nem történik meg, leírni megint nem merték és ezzel van a gond.
Tehát, ez nem egy hiba amit mi kihasználtunk, hanem ez egy játékelem amit nem kellett teljesíteni.

Viszont ezt nem mi fogjuk itt megfejteni és nem is a mi feladatunk. Amit én szerettem volna jelezni - és ezt írtad is, h továbbítod- hogy a Techfa elvárást vizsgálják felül. Amit ezúton, köszönök is!

Elnézést, kicsit elkanyarodtam a témától de az Üstben jelenleg nincs annyi, hogy ennél több időt szánjunk rá.

De mind1 is, nem ez okozza ennek az új elemnek a hibáját. Hanem megint az, h tojtak a játékosok fejére, akiket a bétán megkérdeztek.

Remélem idővel sikerül kikerekíteni valami értelmeset is belőle, nálam ez pihenőpályára került.
Valahogy így látom én is.Sőt inkább eddig csak felesleges pazarlásnak tartom,mind időben és anyagokban is.
Erről a rulettezésről pedig,csak nem akarnak lemondani a fejlesztők...
 
Teljesen véletlenül ad valamit, ami pár órán keresztül működik, majd 1 hétig! semmit sem lehet vele kezdeni. Ennek így semmi értelme sincs, kár volt ezt lefejleszteni. Egy szomszédom csodájába beledobva a 30 TP-t, legalább jó érzés fogna el, hogy segítettem neki. Most csak simán kidobtam a virtuális ablakon. :)
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
A fórumot átolvasva ki próbáltam én is az üstöt. 3 hatást sikerült elérnem a nyersanyag termelés +, magtermelés + és az ork termelést +.
Az egészet úgy időzítettem hogy a begyűjtés elé.
Amit hibának tartok:
Az ork termelés +, a fegyvertárba a orkfészeknél adja rendesen, a nap és hold templománál is adja az alaptermelésnek, de hiába van letéve a törp citadella készlet az emelt ork termelésre már nem ad bónuszt, ugyan így a boszorkánykunyhónál se ad semmi + az ork termelésre.
A magtermelés + nál is ugyan az a gondom csak az alap magtermelésre ad +-t, azoknál az eventes épületeknél ahol teljesen kifejlesztve ad még magot is vagy netán készletbe van még hozzá + azokra nem ad semmit.
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Valahogy így látom én is.Sőt inkább eddig csak felesleges pazarlásnak tartom,mind időben és anyagokban is.
Erről a rulettezésről pedig,csak nem akarnak lemondani a fejlesztők...
Azért nem tartanám felesleges pazarlásnak. Nekem sikerült 8,8%+ ork termelést elérnem , felhasználtam a pontokat amit úgy is ad abból 18 összetevőt , hozzá tettem 1000 törmeléket semmi mást. Így egy 42 fegyvertárnál 12 órásnál 308-at ad + -ba egy naposnál 457 orkot ad +-ba, vannak olyan városok amik tele vannak fegyvertárakkal ott azért 1-2- vagy több fegyvertár termelését tudja adni +-ba így és az 1000 törmeléken kívül meg a kevés idő amit rá fordítottam nem került semmibe. Amennyiben nem vársz tőle túl sokat akkor ezt is lehet használni min. ráfordítással.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Sziasztok!
A fórumot átolvasva ki próbáltam én is az üstöt. 3 hatást sikerült elérnem a nyersanyag termelés +, magtermelés + és az ork termelést +.
Az egészet úgy időzítettem hogy a begyűjtés elé.
Amit hibának tartok:
Az ork termelés +, a fegyvertárba a orkfészeknél adja rendesen, a nap és hold templománál is adja az alaptermelésnek, de hiába van letéve a törp citadella készlet az emelt ork termelésre már nem ad bónuszt, ugyan így a boszorkánykunyhónál se ad semmi + az ork termelésre.
A magtermelés + nál is ugyan az a gondom csak az alap magtermelésre ad +-t, azoknál az eventes épületeknél ahol teljesen kifejlesztve ad még magot is vagy netán készletbe van még hozzá + azokra nem ad semmit.
A nyersanyag termelésnél meg az a gondom hogy az csak a manukra ad, így semmi értelme nincsen arra ott a fenséges fabrikálás, annak is akkor lenne értelme valami ha az eventes épületek árú termelésére adna valamit...eleve nem sok amit ad.
Ez a játékban egységesen így van, az összetett bónuszos épületeknél a csatot bónuszokra már semmi más nem hat.
 

Kira7

Veterán
A település nyersanyag termelési bónusz mire hat az üstnél ? Az angol leírás szerint , ha jól értelmezem növeli a városban előállított erő forrásokat, Viszont ezt a hatást nem találom semmin se.
 

Laci0212

Erős harcos
Azért nem tartanám felesleges pazarlásnak. Nekem sikerült 8,8%+ ork termelést elérnem , felhasználtam a pontokat amit úgy is ad abból 18 összetevőt , hozzá tettem 1000 törmeléket semmi mást. Így egy 42 fegyvertárnál 18 órásnál 308-at ad + -ba egy naposnál 457 orkot ad +-ba, vannak olyan városok amik tele vannak fegyvertárakkal ott azért 1-2- vagy több fegyvertár termelését tudja adni +-ba így és az 1000 törmeléken kívül meg a kevés idő amit rá fordítottam nem került semmibe. Amennyiben nem vársz tőle túl sokat akkor ezt is lehet használni min.
Azért nem tartanám felesleges pazarlásnak. Nekem sikerült 8,8%+ ork termelést elérnem , felhasználtam a pontokat amit úgy is ad abból 18 összetevőt , hozzá tettem 1000 törmeléket semmi mást. Így egy 42 fegyvertárnál 18 órásnál 308-at ad + -ba egy naposnál 457 orkot ad +-ba, vannak olyan városok amik tele vannak fegyvertárakkal ott azért 1-2- vagy több fegyvertár termelését tudja adni +-ba így és az 1000 törmeléken kívül meg a kevés idő amit rá fordítottam nem került semmibe. Amennyiben nem vársz tőle túl sokat akkor ezt is lehet használni min. ráfordítással.
Azért nem tartanám felesleges pazarlásnak. Nekem sikerült 8,8%+ ork termelést elérnem , felhasználtam a pontokat amit úgy is ad abból 18 összetevőt , hozzá tettem 1000 törmeléket semmi mást. Így egy 42 fegyvertárnál 18 órásnál 308-at ad + -ba egy naposnál 457 orkot ad +-ba, vannak olyan városok amik tele vannak fegyvertárakkal ott azért 1-2- vagy több fegyvertár termelését tudja adni +-ba így és az 1000 törmeléken kívül meg a kevés idő amit rá fordítottam nem került semmibe. Amennyiben nem vársz tőle túl sokat akkor ezt is lehet használni min. ráfordítással.
Neked más a véleményed, ez nem baj, de én kihagytam a techfán több nem kellő kutatást,így gyérebb az okleveleim száma (ami helytelen),így a kapott pontokból nem jött ki a 100%.
Beleraktam 40000 töredéket,125 gyémántot, és mi lett belőle? Random kaptam pár órás termelésnövelést olyasmiből,amit bármikor simán nélkülözni tudok.
Számomra ez volt az utolsó üst.
Kisebb várossal pedig esélytelen,jelentős gyémánthasználat nélkül még csak főzni is.
Ez az én véleményem,de mindenki maga dönt,hogy mire költ.
 
Utoljára szerkesztve:

O521

Újonc
Sziasztok. Röviden az üstről. Szerintem a 30Tp-t se érte meg feláldozni az aktiválásához, 5 év alatt a legfeleslegesebb fejlesztés, 1 hatalmas átverés az egész! Igazából csak arra jó hogy elvegyék a régi játékosok felhalmozott készleteit, és esetleg pár játékostól akik annyira nem látják át a játék működését újabb gyémántokat csaljanak ki... Jelenlegi formájában 1 vicc az egész, semmire nem jó, pedig lenne benne potenciál csak teljesen át kéne dolgozni.
Majd délután leírom bővebben miért gondolom így most nincs rá időm.
Tökéletesen egyet értek veled, szerencse hogy nem 130 TP-be került. Így utólag még 10-et sem ér meg. Nagyon vigyázni kell, hogy a gyémántokat ne pazaroljuk el.
 

Natty

Felderítő
A település nyersanyag termelési bónusz mire hat az üstnél ? Az angol leírás szerint , ha jól értelmezem növeli a városban előállított erő forrásokat, Viszont ezt a hatást nem találom semmin se.
Szerintem a vendegfajokra, a portalon keresztul erkezo árukra.
 
Kisebb várossal pedig esélytelen,jelentős gyémánthasználat nélkül még csak főzni is.
Igen. Most oldottam fel, belepakoltam amit csak tudtam, és kaptam 1 óra 50 valahány percig tartó kemény 1.7%-os kaszárnya egység erősítést. Komolyan nem tudom hova lettem volna nélküle. Lehet a boszinéninek nem az erdőbe kellett volna menni gombászni, hanem valamelyik lejáró épületet lerombolni és a törmelékből főzni egy trutyit, az legalább többet is ad, hosszabb ideig is, meg el is dönthetem, akarom-e, és ha igen, mikor.
Az ötlet amúgy jó lenne, de elég siralmas a megvalósítás

Majd talán egy év múlva lesz idő egy üst 2.0-t kidolgozni, ahol a bájitalok tényleges itemek lesznek, és akkor lesznek felhasználhatók, amikor akarjuk, sőt, akár a nem tetszőket visszaborítva a következő főzetet erősíthetjük. De addig is, ez a rendszer túl van bonyolítva nagyon gyenge jutalomért cserébe.
 

Kira7

Veterán
Szerintem a vendegfajokra, a portalon keresztul erkezo árukra.
Szia! Lehet hogy így van azt nem tudom megnézni......nincsen már vendég fajom
Neked más a véleményed, ez nem baj, de én kihagytam a techfán több nem kellő kutatást,így gyérebb az okleveleim száma (ami helytelen),így a kapott pontokból nem jött ki a 100%.
Beleraktam 40000 töredéket,125 gyémántot, és mi lett belőle? Random kaptam pár órás termelésnövelést olyasmiből,amit bármikor simán nélkülözni tudok.
Számomra ez volt az utolsó üst.
Kisebb várossal pedig esélytelen,jelentős gyémánthasználat nélkül még csak főzni is.
Ez az én véleményem,de mindenki maga dönt,hogy mire költ.
Szia , nekem sincsen meg mind a 20 oklevél, de amit írtam ahhoz max. 2000 boszi pontot használtam csak el ,meg 1000 törmeléket semmi mást. A többi boszi pontot betoltam a oktatásba. Ezzel lett +ba valamennyi magom és pár ezer ork, a téli eventen volt hogy nyertem 1 nyitásra egy 10 perces gyorsított vagy pl. a a kívánságok istennőjénél nyerhetek 20- s szinten 2100 normál 3-s árut stb.... ....annyit ér ez is . A boszorkánypontot kapod , ha nem használod el akkor meg csak elvész , így meg ha felhasználod a semmitől több amit kaphatsz ....annyi gyémántot és törmeléket amit te felhasználtál az biztos nem éri meg szerintem se.
 
Fent