• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az Üst

Kenza

Újonc
Így első ránézésre két észrevétel:
A hatások leírását elfelejtették magyarítani.
Jó lenne, ha az üstbe rakott összetevőknél nem az utolsó berakottat lehetne törölni, hanem összetevőnként. Pl az összetevőnél, ahol látszik hogy hányat tettem be lenne egy '-' jel.
 

Mathyasrex

Újonc
Hát igen, mivel az angol tudásom hmm... mondjuk úgy, erősen hiányos, ezért a Bétán nem is próbálkoztam az üsttel... Vártam, hogy jelenjen meg az "éles" szerveren is. Úgy látom, még egy kicsit várnom kell.
 

MoonlightAnnis

Felderítő
Jól értem, hogy ha kotyvasztok vmit, akkor azt csak azonnal tudom meginni? Nem tehetem el későbbre? Mindaz5-t azonnal el kell fogyasztani?
Kutatói oklevelek: Nekem 19 van, a 20-ik fejezetet végig kikutattam, nekem az lenne a logikus, ha 20 lenne
 

Larrz

Újonc
Jól értem, hogy ha kotyvasztok vmit, akkor azt csak azonnal tudom meginni? Nem tehetem el későbbre? Mindaz5-t azonnal el kell fogyasztani?
Kutatói oklevelek: Nekem 19 van, a 20-ik fejezetet végig kikutattam, nekem az lenne a logikus, ha 20 lenne
Egyik fejezetnél akkor hiányzik valamelyik opcionális fejlesztés. Nekem 18 diplomám van, és két fejezetnél van még nem kiutatott fejlesztésem.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Jól értem, hogy ha kotyvasztok vmit, akkor azt csak azonnal tudom meginni? Nem tehetem el későbbre? Mindaz5-t azonnal el kell fogyasztani?
Kutatói oklevelek: Nekem 19 van, a 20-ik fejezetet végig kikutattam, nekem az lenne a logikus, ha 20 lenne
Szia!
Ha az utolsó fejezetnél jársz, akkor igen 20 oklevélnek kellene lennie. Lehet, hogy van hiányosságod a Techfan?? Nézd meg kérlek.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Jól értem, hogy ha kotyvasztok vmit, akkor azt csak azonnal tudom meginni? Nem tehetem el későbbre? Mindaz5-t azonnal el kell fogyasztani?
Kutatói oklevelek: Nekem 19 van, a 20-ik fejezetet végig kikutattam, nekem az lenne a logikus, ha 20 lenne

Szia!

Igen, amikor megcsinálod az alapanyag kiválasztást, akkor kell innod az összes serlegből és kiválasztani a hatást, amelyik jobban tetszik. Ezért érdemes akkor megcsinálni ezt, amikor valóban fel szeretnéd használni.
 

unseen

Veterán
Jelenleg sok pozitívumot még nem tudok róla elmondani. Próbának összeállítottam pár receptet, kinézve pár jobbnak tűnő hatással. Nos azokból semmit nem adott -tehát itt randomgenerátor rendszer van- tehát megint csak valami adható, de mégsem. Arról én nem láttam semmilyen leírást sehol, hogy egyből életbe lép a hatás. De ezen túlléptem. Adott 5 "főzetet?" amiből 3 db aktív, a másik 2 ugyanazt tudta mint a legutolsó, csak kisebb hatással. Megkérdezte, hogy melyiket használjam, nyilván a jobbikat választottam. De azok amiket nem kértem, azok most elvesztek?

főzés.jpg
Tetszene az új játékelem, de ha már összeállítok valami receptet akkor ne az legyen, hogy ez nem sikerült, de helyette ez, meg ez, meg ez igen. Amennyiben kell a játékelembe az a funkció, hogy ez csak "megnyerhető jutalom", akkor a főzés gomb megnyomásával csak annyi kellene megadni, hogy sikerült az általam összerakott főzet, vagy sem. Erre így sem időt sem energiát nincs értelme pazarolni. Remélem vannak nálam előrébb jutott "méregkeverők". :)


Hatásnövelés:
Növeltem valamit (véletlenszerűen kiválasztottam valamit) de egyáltalán volt értelme?
Hatásnövelés.jpg

Vagy nem is így működik?
Felpumpáltam a szörnyek életerejének a növelését 20-as szintre ami +4%-al növeli az életerőt. Ennek hol kellene látszania?
Mert a város nézetben a Kiképzőpálya fülön az egység tulajdonságaiban nem látszik:
ork.jpg

Indítottam egy csatát, hogy na majd akkor itt..... de az eredmény az, hogy ugyanúgy nem látszik a növekmény.
Akkor ez most mikor lép életbe, vagy hol hat?
harc.jpg

A kutatói oklevélszámot összekötni a teljesített fejezettel teljesen rendben van. Azt viszont nem értem, hogy teljesített fejezetnek miért csak az számít, ha a nem kötelező techfa elemek is ki van kutatva? Ez így eléggé egyoldalú, mivel a nem kötelező egységméret fejlesztéseket sem most, sem később nem fogom kikutatni. Az osztagméret növelésből keletkező hátrányt nem tudja kikompenzálni az üst, mert nincs ilyen hatása. De ha lenne is, akkor is még mindig ott van randomgenerátor működés ami nem garantálja a biztos hatást.
kutat.jpg

Kíváncsi vagyok ki mit tapasztalt. Az ötlet amúgy tetszene, mert végre új játékelem, csak megint mintha kicsit túl lenne gondolva.
 

Csatolmányok

  • ork.jpg
    ork.jpg
    210,5 KB · Megtekintések: 6
  • harc.jpg
    harc.jpg
    180,8 KB · Megtekintések: 6
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Én úgy tapasztalom, hogy a főzet amit (és amikor) felhasználok, csak ideig-óráig hat, tehát nem olyan, hogy pár napig vagy valami hasonló. (hanem így van, akkor elnézést, nekem is ugyanannyira új, mint mindenkinek) Nyilván függ attól is, hogy miből mennyit áldozok rá. De ha ez így van, akkor.. :)
 

MoonlightAnnis

Felderítő
Szerintem a hatásnövelés a kövi héten fog látszódni...
Amúgy a szerencsekerék jutott nekem is eszembe.
Nem tűnik egyenlőre olyan dolognak, amibe érdemes energiát fektetni, mert nem olyan mértékű és idejű a történet. Persze, ha heteken át hatástnövelünk, akkor lehet, hogy lesz belőle vmi értelmes...de akkor is ott van még a random generátor.
S őszintén, én fájlalom, hogy sehol semmi nem figyelmeztetett arra, hogy csak akkor kotyvassz, ha inni is akarsz....
Mert most ellőttem, de nem lesz semmi haszna, mert a városom ütemében rég leketyegnek, mire megtörténhetne a csoda...
 

unseen

Veterán
Én úgy tapasztalom, hogy a főzet amit (és amikor) felhasználok, csak ideig-óráig hat, tehát nem olyan, hogy pár napig vagy valami hasonló. (hanem így van, akkor elnézést, nekem is ugyanannyira új, mint mindenkinek) Nyilván függ attól is, hogy miből mennyit áldozok rá. De ha ez így van, akkor.. :)
Jó látod. Ott van nálam a kimetszett képen: az egyik 1óra 29 percig a másik 2 db pedig 6 óra 51 percig....
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szia!

Jelenleg sok pozitívumot még nem tudok róla elmondani. Próbának összeállítottam pár receptet, kinézve pár jobbnak tűnő hatással. Nos azokból semmit nem adott -tehát itt randomgenerátor rendszer van- tehát megint csak valami adható, de mégsem. Arról én nem láttam semmilyen leírást sehol, hogy egyből életbe lép a hatás. De ezen túlléptem. Adott 5 "főzetet?" amiből 3 db aktív, a másik 2 ugyanazt tudta mint a legutolsó, csak kisebb hatással. Megkérdezte, hogy melyiket használjam, nyilván a jobbikat választottam. De azok amiket nem kértem, azok most elvesztek?
5 főzetből egyet választasz ki (természetesen, ha sikerül), a többi 'elveszik'. Ezután az az egy főzet lesz aktív a városodban, a második ablak amit látsz arra jó, hogy a hatásokat tudd fejleszteni. Így ha jövő héten megint szeretnél valamit készíteni, akkor már erősebb hatásokat kaphatsz.

Nos azokból semmit nem adott -tehát itt randomgenerátor rendszer van- tehát megint csak valami adható, de mégsem.
Ezt nem pontosan értem, a lehetőségek közül egyet sorsol neked a gép, illetve mellette azt is, hogy sikeres-e a főzés. Ahhoz, hogy sikeres legyen a főzés a főzés esélyét kell növelned, az a te dolgod, hogy mennyire szeretnél 'biztosra menni', ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy minél több összetevőt kell beleraknod az üstbe. Az alapanyagok befolyásolásával tudod az általad kedvelt hatás %-kát növelni, ezt még ki kell tapasztalni, hogyan lehet összehozni, ez egy 'rejtélyes' kihívás ami a közösség előtt áll jelenleg.

A kutatói oklevélszámot összekötni a teljesített fejezettel teljesen rendben van. Azt viszont nem értem, hogy teljesített fejezetnek miért csak az számít, ha a nem kötelező techfa elemek is ki van kutatva? Ez így eléggé egyoldalú, mivel a nem kötelező egységméret fejlesztéseket sem most, sem később nem fogom kikutatni.
Ez a te döntésed, az oklevelet akkor kapod meg ha az összes technológiát kikutattad. Természetesen ez egy érdekes észrevétel, köszi a visszajelzést és ezt továbbítjuk, de szerintem direkt lett így kitalálva.

Akkor ez most mikor lép életbe, vagy hol hat?
Az életerő tooltip (kiírás) jelenleg egy másik hiba miatt nem jelenik meg, ez nem sokára javítva lesz.

Ha valamit kihagytam vagy lenne kérdésed nyugodtan szólj. :)
 

MoonlightAnnis

Felderítő
5 főzetből egyet választasz ki (természetesen, ha sikerül), a többi 'elveszik'. Ezután az az egy főzet lesz aktív a városodban, a második ablak amit látsz arra jó, hogy a hatásokat tudd fejleszteni. Így ha jövő héten megint szeretnél valamit készíteni, akkor már erősebb hatásokat kaphatsz.
1673296439537.png
Nekem úgy tűnik, hogy 4 aktív hatásom van. Mit és hol kellene kiválasztani vmit is?
 

Calyr

Veterán
Én követtem a bétán a sok oldalnyi értetlenkedést, hogy ez így mire jó és voltaképpen az erőforrások elhasználásán túl mi értelme, de ahogy látom, ismét előállt az a helyzet, hogy élesben sok minden tökugyanaz lett, a visszajelzések ellenére.
Ezek alapján a fejlesztők a félkaró rabló helyett kb. feltalálták a "kétkarú rablót".
Kár érte.
Ha itt arról volna szó, hogy ki lehetne választani bizonyos hatásokat, amelyeket megéri - akár irreálisan magas erőforrás felhasználással is - magas szintre fejleszteni (bétások szerint 100-as a max. szint), és ezeket lehetne jó eséllyel aktiválni, amikor szükség van rá, akkor annak még lenne értelme - de ez egyelőre még nagyon nem az a rendszer.
Attól tartok, a fejlesztők még mindig nem értik, hogy a top Elvenar játékosok döntő többsége a stratégiát szereti, ebbe szeretett bele a játékban és ezt keresi azóta is - és nem azt a fajta brutál kaszinót, amit ez a játékelem valójában jelent.
Bétás levezetések alapján ugyanis nemhogy nem lehet sakk-lépés szerűen kitapasztalni, hogy mi kell az adott célok eléréséhez, de egyes választások konkrétan hátrányokat is jelenthetnek ebben. Pl. engem az életerő növelés érdekelne, az összes plusz árutermelős bónuszt magasról leizélom (100 milla felett van minden, van, ami 200 felett is, hová halmozzam még?) - de az eddigi ismeretek szerint konkrétan nincs lehetőségem arra, hogy erre gyúrjak, hogy legalább erre szerezzek egyre nagyobb esélyt magamnak. Akkor meg mi értelme ennek az egésznek?
Ez az a kérdés, ami a bétán kb. konklúzió lett, és senki nem tudott rá értelmes választ adni. :(
 

molly72

Újonc
Sziasztok ! Végig olvastam amit írtatok , de nem értek semmit.. Kutatókról meg miegymásról írtok.. Ez nekem magas.. Szerintem hagyom a fenébe. Amit nem értek nem csinálom.
 
Fent