• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az Üst

Deathfolk

Veterán
2. rész!

A főzés rendszere se tetszik, órákig próbálgattam különféle hozzávalókkal hogy lehetne valahogy célirányosabban főzni, bár eleve úgy kellett volna ezt létrehozni hogy fixen kiválasztható mit is akarunk csinálni, nem pedig ilyen véletlen szerűen, így alapból már a főzésnél számomra értelmetlen az egész üst, mert utálom a véletlen generátorokat. De azért próbálgattam és 19 összetevővel 6800 boszi ponttal, 20 ezer töredékkel elvileg 40.9% esélyem lett volna 1 harci bájitalra, 87.2% sikeraránnyal, ezzel szemben az első főzésből kapásból nem lett semmi... A többiből pedig az 5-10% eséllyel dobható gagyi áru termelésnövelést (2x is ezt adta) és manna bomlás csökkentőt kaptam, amikre semmi szükségem nincs, 280 millió normál árum van és 16M mannám, nem kell ezekhez segítség!
Szóval 5-ből 1 serleg ment a kukába, a maradék 4 pedig nem adta be a 41% eséllyel dobható harci segítséget...

Az 5db serleg pedig nagyon kevés, nem csak 2000 bajnoki pontig kéne adni. A kicsi 5. fejezetbe lévő városommal is 4000+ pontot csinálok, A 2000-et lényegében minden játékos eléri aki akarja, ennyi erővel kapásból oda adhatták volna az 5-öt és nem is kellett volna bajnokihoz kötni. A nagy városommal 8-12 ezret csinálok, de szoktam látni néha eggyes örült játékosokat 18 ezer pontig menni. :) Szóval igazán lehetett volna normálisan támogatni a több bajnoki pontot elérő játékosokat, ha már 1x a bajnokihoz kötötték. A végtelenségig kéne adni +1 kupát mondjuk 2000 pontonként. Az ivásnál pedig nem értem miért kell kötelezően mind az 5öt egyszerre meginni, ha sikerül amit akarunk miért nem lehet megállni és másnap újra főzni, ebbe se látok semmi logikát, és nagyon idegesítő!

Tanulási fázis
Nem értem miért nem elérhető bármikor 1 külön fülön és miért csak a főzés után? Ha valaki a harci segítőkre próbál hajtani akkor a bajnoki előtt fog főzni, így 1 átlag játékos is napokon át nem fogja elérni a tanulási fázist. De akinek nincs várakozási ideje a bajnokin és spórol a boost épületekkel és a kisállat kajával, mint ahogy én is, annak 9 nap is kimarad! Én az 1ik héten pénteken csinálom meg az egész bajnokit, a következő héten pedig szerdán, aztán a következő héten megint pénteken, így 2 hétig jó 1 etetéssel a jegesmedve és a boost épületek, így 2 bajnoki közt nekem 9 nap telik el, vagyis 9 napig nincs értelme főznöm ha a harci dolgokra hajtok, így 9 napig nem érem el a tanulási fázist. közben naponta dobálom ki a 60-100 millió aranyat a kufárnál mert állandóan maxon vagyok, pedig ebből lehetne fejleszteni is a hatásokat ha be lehetne lépni főzés előtt is. Aztán igazán lehetne 1 előnézet hogy milyen lesz az adott bájital a további szinteken, mint ahogy mobilon meg lehet nézni a csodákat előre hogy mit fognak majd adni, vagy legalább wikibe meg lehetne ezt nézni, így talán motiválná az embereket hogy hozzá nyúljanak ehhez az egészhez, mert 1-es szinten csak azt látni hogy bizonyos hatások csak 1-2 órát adnak, ami vicces :) Pedig 100-as szinten azért már nem lennének ezek rosszak... na de itt jön a fő probléma, mi értelme bármit is fejleszteni ha nem lehet célirányosan azt megcsinálni amit szeretnénk, mint korábban írtam én még 41%-os esélynél se kaptam meg az adott bájitalt, akkor miért fejleszteném én azt fel? Azért hogy havonta talán 1x véletlen megkapjam, ezért kéne több 10 millió árut kidobnom a fejlesztésre? hát nem igazán megérős...

Szóval ennek az üstnek minden részegysége logikátlan és teli van hiányosságokkal, de írhatnám azt is hogy 1000 sebből vérzik az egész...

Ha pedig egybe nézem az egészet akkor térjünk vissza oda hogy nekem hiányzik 1 rakat kutatás, tegyük fel hogy pótlom őket, hogy megkapjam a hiányzó harci segítő lehetőségeket is. Ezzel alapból nehezítem a harcot, mert a + befejezett kutatások miatt nehezedik a játék. Aztán belerakok 15-20 összetevőt az üstbe, kb 7000 boszorkány pontot, 20-50 ezer töredéket és ha hatalmas nagy szerencsém van akkor beadja a harci segítőt, ha még nagyobb szerencsém van akkor sikerül nagy kritikus hatással kapni, aztán még fel is kéne fejleszteni 100as szintre, amit igazából kapásból megtehetnék, mert van hozzá készletem, szóval elköltök rá mondjuk 50 millió árut, abból biztos meglenne :) És ekkor heti 1x kb 1 napig lenne lehetőségem arra hogy a harci bájitalokkal kb kompenzáljam azt amit a + kutatások miatt nehezedett a játék... hát a hülyének is megéri :D és egyébként is legyünk őszinték, rohadtul nem sikerülne heti szinten megkapnom a harci bájitalokat, mindenféle számomra felesleges gagyiságot adna be, lehet csak havi 1x kapnám meg, közbe a harc már örökre nehezebb lenne a + kutatások miatt és kidobtam volna 50 millió árut is a tanulásra feleslegesen, mert nem azt a hatást kapnám meg ami fejlesztve van, hanem valamit véletlenszerűen... és ezzel foglalkozva 1 csomó időm is elmenne az egésszel tök feleslegesen.

Elvenar történelmének legnagyobb hülyesége ez a üst fejlesztés! A legszomorúbb az egészbe hogy évek alatt jobbnál jobb ötleteket írtak csak itt a magyar játékosok, világszinten bele se gondolok mennyi jó ötlet lehetett, és akkor csinálnak 1 ilyen mézesmadzag fejlesztést, erre ment az idő és a pénz....

Amúgy lenne fantázia ebbe az üstben, de újra kéne gondolni az egészet, új bájital hatásokat kitalálni mert a jelenlegiek többsége értéktelen, és kivenni a véletlengenerátort, vagy legalább nagymértékben csökkenteni, olyan recepteket létrehozni amik 80-90% eséllyel adják a kiszemelt hatást! A tanulás legyen bármikor elérhető, a serlegek legyenek egyesével felhasználhatóak és a bajnoki arányában adjanak több +serleget. A kész bájital pedig legyen elraktározható, pl potion formájában 1 új fülön, még illene is a játékba. Lenne lejárati ideje, mondjuk 1 hét, így nem lehetne végtelent felhalmozni, de akkor használnánk el az adott héten amikor kéne. 100x kényelmesebb lenne!

De hogy ne csak negatív legyek a másik újítás ami még nem ért ide a bétáról, a 75 napos Season of dreams, a napi egyszerű feladataival, fix ajándékokra való beváltásos megoldással az nagyon tetszik. Pedig semmi igazán értékes ajándék nincs, de akkor is jó hogy jutalmazzák ha valaki aktív, lehet csinálni, beépíteni a napi rutinba, ilyenből kéne több ami kiszámítható és nem véletlengenerátor, elvileg ez 1 stratégiai játék, vagyis logikusnak kéne lennie, matematikailag kiszámíthatónak, tanulhatónak, nem pedig egy 3 szintes szerencsekeréknek!
 
Utoljára szerkesztve:

GABnagyur

Újonc
2. rész!

A főzés rendszere se tetszik, órákig próbálgattam különféle hozzávalókkal hogy lehetne valahogy célirányosabban főzni, bár eleve úgy kellett volna ezt létrehozni hogy fixen kiválasztható mit is akarunk csinálni, nem pedig ilyen véletlen szerűen, így alapból már a főzésnél számomra értelmetlen az egész üst, mert utálom a véletlen generátorokat. De azért próbálgattam és 19 összetevővel 6800 boszi ponttal, 20 ezer töredékkel elvileg 40.9% esélyem lett volna 1 harci bájitalra, 87.2% sikeraránnyal, ezzel szemben az első főzésből kapásból nem lett semmi... A többiből pedig az 5-10% eséllyel dobható gagyi áru termelésnövelést (2x is ezt adta) és manna bomlás csökkentőt kaptam, amikre semmi szükségem nincs, 280 millió normál árum van és 16M mannám, nem kell ezekhez segítség!
Szóval 5-ből 1 serleg ment a kukába, a maradék 4 pedig nem adta be a 41% eséllyel dobható harci segítséget...

Az 5db serleg pedig nagyon kevés, nem csak 2000 bajnoki pontig kéne adni. A kicsi 5. fejezetbe lévő városommal is 4000+ pontot csinálok, A 2000-et lényegében minden játékos eléri aki akarja, ennyi erővel kapásból oda adhatták volna az 5-öt és nem is kellett volna bajnokihoz kötni. A nagy városommal 8-12 ezret csinálok, de szoktam látni néha eggyes örült játékosokat 18 ezer pontig menni. :) Szóval igazán lehetett volna normálisan támogatni a több bajnoki pontot elérő játékosokat, ha már 1x a bajnokihoz kötötték. A végtelenségig kéne adni +1 kupát mondjuk 2000 pontonként. Az ivásnál pedig nem értem miért kell kötelezően mind az 5öt egyszerre meginni, ha sikerül amit akarunk miért nem lehet megállni és másnap újra főzni, ebbe se látok semmi logikát, és nagyon idegesítő!

Tanulási fázis
Nem értem miért nem elérhető bármikor 1 külön fülön és miért csak a főzés után? Ha valaki a harci segítőkre próbál hajtani akkor a bajnoki előtt fog főzni, így 1 átlag játékos is napokon át nem fogja elérni a tanulási fázist. De akinek nincs várakozási ideje a bajnokin és spórol a boost épületekkel és a kisállat kajával, mint ahogy én is, annak 9 nap is kimarad! Én az 1ik héten pénteken csinálom meg az egész bajnokit, a következő héten pedig szerdán, aztán a következő héten megint pénteken, így 2 hétig jó 1 etetéssel a jegesmedve és a boost épületek, így 2 bajnoki közt nekem 9 nap telik el, vagyis 9 napig nincs értelme főznöm ha a harci dolgokra hajtok, így 9 napig nem érem el a tanulási fázist. közben naponta dobálom ki a 60-100 millió aranyat a kufárnál mert állandóan maxon vagyok, pedig ebből lehetne fejleszteni is a hatásokat ha be lehetne lépni főzés előtt is. Aztán igazán lehetne 1 előnézet hogy milyen lesz az adott bájital a további szinteken, mint ahogy mobilon meg lehet nézni a csodákat előre hogy mit fognak majd adni, vagy legalább wikibe meg lehetne ezt nézni, így talán motiválná az embereket hogy hozzá nyúljanak ehhez az egészhez, mert 1-es szinten csak azt látni hogy bizonyos hatások csak 1-2 órát adnak, ami vicces :) Pedig 100-as szinten azért már nem lennének ezek rosszak... na de itt jön a fő probléma, mi értelme bármit is fejleszteni ha nem lehet célirányosan azt megcsinálni amit szeretnénk, mint korábban írtam én még 41%-os esélynél se kaptam meg az adott bájitalt, akkor miért fejleszteném én azt fel? Azért hogy havonta talán 1x véletlen megkapjam, ezért kéne több 10 millió árut kidobnom a fejlesztésre? hát nem igazán megérős...

Szóval ennek az üstnek minden részegysége logikátlan és teli van hiányosságokkal, de írhatnám azt is hogy 1000 sebből vérzik az egész...

Ha pedig egybe nézem az egészet akkor térjünk vissza oda hogy nekem hiányzik 1 rakat kutatás, tegyük fel hogy pótlom őket, hogy megkapjam a hiányzó harci segítő lehetőségeket is. Ezzel alapból nehezítem a harcot, mert a + befejezett kutatások miatt nehezedik a játék. Aztán belerakok 15-20 összetevőt az üstbe, kb 7000 boszorkány pontot, 20-50 ezer töredéket és ha hatalmas nagy szerencsém van akkor beadja a harci segítőt, ha még nagyobb szerencsém van akkor sikerül nagy kritikus hatással kapni, aztán még fel is kéne fejleszteni 100as szintre, amit igazából kapásból megtehetnék, mert van hozzá készletem, szóval elköltök rá mondjuk 50 millió árut, abból biztos meglenne :) És ekkor heti 1x kb 1 napig lenne lehetőségem arra hogy a harci bájitalokkal kb kompenzáljam azt amit a + kutatások miatt nehezedett a játék... hát a hülyének is megéri :D és egyébként is legyünk őszinték, rohadtul nem sikerülne heti szinten megkapnom a harci bájitalokat, mindenféle számomra felesleges gagyiságot adna be, lehet csak havi 1x kapnám meg, közbe a harc már örökre nehezebb lenne a + kutatások miatt és kidobtam volna 50 millió árut is a tanulásra feleslegesen, mert nem azt a hatást kapnám meg ami fejlesztve van, hanem valamit véletlenszerűen... és ezzel foglalkozva 1 csomó időm is elmenne az egésszel tök feleslegesen.

Elvenar történelmének legnagyobb hülyesége ez a üst fejlesztés! A legszomorúbb az egészbe hogy évek alatt jobbnál jobb ötleteket írtak csak itt a magyar játékosok, világszinten bele se gondolok mennyi jó ötlet lehetett, és akkor csinálnak 1 ilyen mézesmadzag fejlesztést, erre ment az idő és a pénz....

Amúgy lenne fantázia ebbe az üstben, de újra kéne gondolni az egészet, új bájital hatásokat kitalálni mert a jelenlegiek többsége értéktelen, és kivenni a véletlengenerátort, vagy legalább nagymértékben csökkenteni, olyan recepteket létrehozni amik 80-90% eséllyel adják a kiszemelt hatást! A tanulás legyen bármikor elérhető, a serlegek legyenek egyesével felhasználhatóak és a bajnoki arányában adjanak több +serleget. A kész bájital pedig legyen elraktározható, pl potion formájában 1 új fülön, még illene is a játékba. Lenne lejárati ideje, mondjuk 1 hét, így nem lehetne végtelent felhalmozni, de akkor használnánk el az adott héten amikor kéne. 100x kényelmesebb lenne!

De hogy ne csak negatív legyek a másik újítás ami még nem ért ide a bétáról, a 75 napos Season of dreams, a napi egyszerű feladataival, fix ajándékokra való beváltásos megoldással az nagyon tetszik. Pedig semmi igazán értékes ajándék nincs, de akkor is jó hogy jutalmazzák ha valaki aktív, lehet csinálni, beépíteni a napi rutinba, ilyenből kéne több ami kiszámítható és nem véletlengenerátor, elvileg ez 1 stratégiai játék, vagyis logikusnak kéne lennie, matematikailag kiszámíthatónak, tanulhatónak, nem pedig egy 3 szintes szerencsekeréknek!
Én nem rég kezdtem a játékot és minél beljebb jutok annál többet nem tudok, de ez az üst első pillanatban kiverte a biztosítékot. Lehet , csak a tudatlanságom okán , mintha kínaiul lenne az egész. Én biztos egy fabatkát sem teszek bele.
 

Ferenc99

Erős harcos
2. rész!

A főzés rendszere se tetszik, órákig próbálgattam különféle hozzávalókkal hogy lehetne valahogy célirányosabban főzni, bár eleve úgy kellett volna ezt létrehozni hogy fixen kiválasztható mit is akarunk csinálni, nem pedig ilyen véletlen szerűen, így alapból már a főzésnél számomra értelmetlen az egész üst, mert utálom a véletlen generátorokat. De azért próbálgattam és 19 összetevővel 6800 boszi ponttal, 20 ezer töredékkel elvileg 40.9% esélyem lett volna 1 harci bájitalra, 87.2% sikeraránnyal, ezzel szemben az első főzésből kapásból nem lett semmi... A többiből pedig az 5-10% eséllyel dobható gagyi áru termelésnövelést (2x is ezt adta) és manna bomlás csökkentőt kaptam, amikre semmi szükségem nincs, 280 millió normál árum van és 16M mannám, nem kell ezekhez segítség!
Szóval 5-ből 1 serleg ment a kukába, a maradék 4 pedig nem adta be a 41% eséllyel dobható harci segítséget...

Az 5db serleg pedig nagyon kevés, nem csak 2000 bajnoki pontig kéne adni. A kicsi 5. fejezetbe lévő városommal is 4000+ pontot csinálok, A 2000-et lényegében minden játékos eléri aki akarja, ennyi erővel kapásból oda adhatták volna az 5-öt és nem is kellett volna bajnokihoz kötni. A nagy városommal 8-12 ezret csinálok, de szoktam látni néha eggyes örült játékosokat 18 ezer pontig menni. :) Szóval igazán lehetett volna normálisan támogatni a több bajnoki pontot elérő játékosokat, ha már 1x a bajnokihoz kötötték. A végtelenségig kéne adni +1 kupát mondjuk 2000 pontonként. Az ivásnál pedig nem értem miért kell kötelezően mind az 5öt egyszerre meginni, ha sikerül amit akarunk miért nem lehet megállni és másnap újra főzni, ebbe se látok semmi logikát, és nagyon idegesítő!

Tanulási fázis
Nem értem miért nem elérhető bármikor 1 külön fülön és miért csak a főzés után? Ha valaki a harci segítőkre próbál hajtani akkor a bajnoki előtt fog főzni, így 1 átlag játékos is napokon át nem fogja elérni a tanulási fázist. De akinek nincs várakozási ideje a bajnokin és spórol a boost épületekkel és a kisállat kajával, mint ahogy én is, annak 9 nap is kimarad! Én az 1ik héten pénteken csinálom meg az egész bajnokit, a következő héten pedig szerdán, aztán a következő héten megint pénteken, így 2 hétig jó 1 etetéssel a jegesmedve és a boost épületek, így 2 bajnoki közt nekem 9 nap telik el, vagyis 9 napig nincs értelme főznöm ha a harci dolgokra hajtok, így 9 napig nem érem el a tanulási fázist. közben naponta dobálom ki a 60-100 millió aranyat a kufárnál mert állandóan maxon vagyok, pedig ebből lehetne fejleszteni is a hatásokat ha be lehetne lépni főzés előtt is. Aztán igazán lehetne 1 előnézet hogy milyen lesz az adott bájital a további szinteken, mint ahogy mobilon meg lehet nézni a csodákat előre hogy mit fognak majd adni, vagy legalább wikibe meg lehetne ezt nézni, így talán motiválná az embereket hogy hozzá nyúljanak ehhez az egészhez, mert 1-es szinten csak azt látni hogy bizonyos hatások csak 1-2 órát adnak, ami vicces :) Pedig 100-as szinten azért már nem lennének ezek rosszak... na de itt jön a fő probléma, mi értelme bármit is fejleszteni ha nem lehet célirányosan azt megcsinálni amit szeretnénk, mint korábban írtam én még 41%-os esélynél se kaptam meg az adott bájitalt, akkor miért fejleszteném én azt fel? Azért hogy havonta talán 1x véletlen megkapjam, ezért kéne több 10 millió árut kidobnom a fejlesztésre? hát nem igazán megérős...

Szóval ennek az üstnek minden részegysége logikátlan és teli van hiányosságokkal, de írhatnám azt is hogy 1000 sebből vérzik az egész...

Ha pedig egybe nézem az egészet akkor térjünk vissza oda hogy nekem hiányzik 1 rakat kutatás, tegyük fel hogy pótlom őket, hogy megkapjam a hiányzó harci segítő lehetőségeket is. Ezzel alapból nehezítem a harcot, mert a + befejezett kutatások miatt nehezedik a játék. Aztán belerakok 15-20 összetevőt az üstbe, kb 7000 boszorkány pontot, 20-50 ezer töredéket és ha hatalmas nagy szerencsém van akkor beadja a harci segítőt, ha még nagyobb szerencsém van akkor sikerül nagy kritikus hatással kapni, aztán még fel is kéne fejleszteni 100as szintre, amit igazából kapásból megtehetnék, mert van hozzá készletem, szóval elköltök rá mondjuk 50 millió árut, abból biztos meglenne :) És ekkor heti 1x kb 1 napig lenne lehetőségem arra hogy a harci bájitalokkal kb kompenzáljam azt amit a + kutatások miatt nehezedett a játék... hát a hülyének is megéri :D és egyébként is legyünk őszinték, rohadtul nem sikerülne heti szinten megkapnom a harci bájitalokat, mindenféle számomra felesleges gagyiságot adna be, lehet csak havi 1x kapnám meg, közbe a harc már örökre nehezebb lenne a + kutatások miatt és kidobtam volna 50 millió árut is a tanulásra feleslegesen, mert nem azt a hatást kapnám meg ami fejlesztve van, hanem valamit véletlenszerűen... és ezzel foglalkozva 1 csomó időm is elmenne az egésszel tök feleslegesen.

Elvenar történelmének legnagyobb hülyesége ez a üst fejlesztés! A legszomorúbb az egészbe hogy évek alatt jobbnál jobb ötleteket írtak csak itt a magyar játékosok, világszinten bele se gondolok mennyi jó ötlet lehetett, és akkor csinálnak 1 ilyen mézesmadzag fejlesztést, erre ment az idő és a pénz....

Amúgy lenne fantázia ebbe az üstben, de újra kéne gondolni az egészet, új bájital hatásokat kitalálni mert a jelenlegiek többsége értéktelen, és kivenni a véletlengenerátort, vagy legalább nagymértékben csökkenteni, olyan recepteket létrehozni amik 80-90% eséllyel adják a kiszemelt hatást! A tanulás legyen bármikor elérhető, a serlegek legyenek egyesével felhasználhatóak és a bajnoki arányában adjanak több +serleget. A kész bájital pedig legyen elraktározható, pl potion formájában 1 új fülön, még illene is a játékba. Lenne lejárati ideje, mondjuk 1 hét, így nem lehetne végtelent felhalmozni, de akkor használnánk el az adott héten amikor kéne. 100x kényelmesebb lenne!

De hogy ne csak negatív legyek a másik újítás ami még nem ért ide a bétáról, a 75 napos Season of dreams, a napi egyszerű feladataival, fix ajándékokra való beváltásos megoldással az nagyon tetszik. Pedig semmi igazán értékes ajándék nincs, de akkor is jó hogy jutalmazzák ha valaki aktív, lehet csinálni, beépíteni a napi rutinba, ilyenből kéne több ami kiszámítható és nem véletlengenerátor, elvileg ez 1 stratégiai játék, vagyis logikusnak kéne lennie, matematikailag kiszámíthatónak, tanulhatónak, nem pedig egy 3 szintes szerencsekeréknek!
Meggyőző volt az írásod .
 

Calyr

Veterán
@Deathfolk nagyon jól összeszedted, gratula!
Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz hír lesz, de megvannak az infók, hogy az egyes hatások hogy festenek 100-as szinten - itt.
 

SirSmithy

Veterán
@Deathfolk nagyon jól összeszedted, gratula!
Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz hír lesz, de megvannak az infók, hogy az egyes hatások hogy festenek 100-as szinten - itt.
egy kicsit olvasgatta talatam ezen a linken, hogy a % amit latunk hatasnak, az csak az elerheto maximum es nem a tenyleges hatas. Ami egy nagyon rossz hir!! Ez igy egy nagyon elhibazott eleme lett a jateknak. :(
 

Susanh

Erős harcos
Elolvastam minden kommentárt..
Eddig sem értettem az üstöt, most meg csak jobban bezavarodtam.
De eddigi tapasztalat..elvileg sikerült legutóbb kifőznöm meg meginnom valami harci hatást.. nem lettem erősebb..(nem etettem pipit) szóval bedarálták ah egységemet..pedig fejlesztettem a harci hatásokat az üstben.
Vagy az aktív hatások amiket pár órára ad csak az az egyáltalán mikor sikerült..?:rolleyes:
Mert másik városommal magos hatást sikerült elérni ès abban az 5 órában amíg volt hatás begyűjtöttem a kereskedô magjait és nem lett több..vagy lehet 10-20darabbal kaptam több magot..annyira nem volt kimagasló,hogy megjegyezzem..
És ezen kívül ha nem gyűjtök be magot adó kultúrákból semmit akkor nem is ér semmit a bájital hatás mert csak pár óra..más is feltette màr itt a kérdést,hogy miért nem 2-3 nap legalább?

Igazából röviden tömören a véleményem az üstről: ez egy :deszka:szságo_O
 

Kira7

Veterán
@Deathfolk nagyon jól összeszedted, gratula!
Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz hír lesz, de megvannak az infók, hogy az egyes hatások hogy festenek 100-as szinten - itt.
Szia! Kösz hogy ezt feltetted :)
Az igazi rossz hír ebben az hogy a béta "elvileg " teszt szerver és ott végig olvasva a fórumot 18 oldalon keresztül ezeket a hibákat ott is szépen leírták mint itt is a fórumon és még se történt benne semmi, hanem ugyan úgy behozták az éles szerverekre. Sőt még azt a hibát se oldották meg, hogy most az üst miatt csak a katonai hatásoknál egyedül a bájitalt mutatja, se az ősi csodák hatásait, se a tűzfőnix, se törp páncélkészítő stb. hatását nem mutatja meg.
 

Mihaszna

Veterán
más is feltette màr itt a kérdést,hogy miért nem 2-3 nap legalább?

Gondolom itt az lenne a cél (a fejlesztők részéről), hogy még több időt szánj a játékra. Azzal nem számoltak, hogy a játékosokat kevésbé érdeklik az esztétikai részletek/részek, mint a minőség. Túl nagy feneket kerítettek a dolgoknak. Ugye a Bétán ment egy szavazás, hogy milyen néven fussanak az alapanyagok stb.. Én azt se bánnám, ha himbi-limbi néven lenne a serleg, csak múkodjon'. De nem múkodik'. Most ismét teszteltem, és azt monda a néni karakter, hogy sajnos most ez nem sikerült. 4 serlegből 2 sikerült. Úgy, hogy felhasználtam az összes pontomat - mind a 4448-at (vagy mennyi az).

Ezektől a randomitás dolgoktól kap agyf***t az ember. Én 2 féle random generátort különítek el a játékban:

Az egyik ilyen az eventeken a napi díj cserélő: Mintha éjjel neki állnál nyilazni az erdőben.. "Istenem, csak ne embert lőjek?" Rendesen imádkozol, hogy ne találj el semmi olyat, amiért kár pazarolni a muníciót.
A másik pedig (nekem ez jön be): A toronyban a Misztikus láda, vagy a Varázsakadémia ládája. Látod, hogy mi van benne, s csak reménykedsz, hogy a legjobbat fogok ki.

Egyik se jó, de ha nem bekötött szemmel célzol - ergo: látod, hogy mire van esélyed és mennyi (%) -, mégiscsak felemelőbb érzés, hogy "a te hibád, s nem az üzemeltetőé". Nem? : )

Igazából röviden tömören a véleményem az üstről: ez egy:deszka:szságo_O

PS: Tetszik a "desz(ka)ság" rész :D
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
egy kicsit olvasgatta talatam ezen a linken, hogy a % amit latunk hatasnak, az csak az elerheto maximum es nem a tenyleges hatas. Ami egy nagyon rossz hir!! Ez igy egy nagyon elhibazott eleme lett a jateknak. :(
Igen ez így van, ezt ki is felejtettem az irományomból de igen, a jelzett %-os érték az csak a "lehetséges" maximum! Szóval ha valaki fel is fejleszti 100-as szintre valamelyik hatást akkor is lehet, hogy csak a felét kapja, vagy a harmadát, nem tudom mi a minimum amit adhat, (valaki esetleg tudja?) és az időkorlát is csak "lehetséges" az is véletlen! Az hogy ezek minél nagyobbak legyenek ahhoz kell a bűbájtöredék és a gyémánt hozzáadása, akkor magasabb lehetséges %-okat fogunk kapni, de még ekkor is véletlen lesz... XD csak nagyobb eséllyel ad majd magasat. Ezek nélkül is lehetséges hogy maxot ad, de csak ha szerencsés az ember. Ezért is írtam hogy 3 szintes szerencsekerék, mert 1x kell szerencse, hogy egyáltalán kapjunk valamit, aztán kell szerencse, hogy azt kapjuk amit szeretnénk és aztán pedig hogy magas %-os aránnyal kapjuk meg. Jóformán esélytelen hogy a vége tényleg az legyen amit elképzeltünk...

A kicsi 5. fejezetes városommal kísérletezek az üsttel, a rendes nagy városomba (20. fejezet befejezve) a héten még hozzá se nyúltam és ameddig nem csinálnak valami érdemi változtatást már nem is fogok foglalkozni vele!
Érdekesség hogy a pici városba az alap manu termelés növelést és harcot egész jól lehet célirányosítani, mert még csak 4 bűbáj hatásom van a 5. fejezetbe, így vannak olyan összetevők amik csak 1 hatást adnak, vagyis nem ad be jobb oldalt 1 tonna lehetséges hatást, csak 1 dolgot. Szóval 1 pici várossal már megint könnyebb az egész, ahogy a bajnoki és a torony meg lassan minden könnyebb 1 kicsi várossal!
Próbálgattam az árútermelési bűbájt, bár nincs szükségem árútermelés bonuszra mert annyi árum van a kicsi városba is hogy azzal csinálom a tornyot és a bajnokit, ez csak ilyen kísérleti város :) Csak 4 hatásom van azok közül ez volt a legértelmesebb így ezzel kísérletezek, 306 boszi pontból célirányosan le lehet gyártani, ami nagyobb városokba teljesen esélytelen, 44.7% hogy sikerül, 5 serlegből valamelyik csak beadja! Fel fejlesztettem már előző héten 40 szint fölé, látható a képen is 145.9% növelést adna és 18:14 órát, ehhez képest kaptam 58%-ot és 16 órát :D , de utolsó előtti serleg beadta újra már a max 145.9%-al, de csak 12:24 órával.
01 elvenar üst.jpg

Persze lehetne ezt úgy is nézni hogy "hát ingyen van" nem kötelező rá semmit költeni, csak amit ad a játék boszorkány pontokat és akkor vagy ad valamit vagy nem, ha ad akkor ingyen volt, ha nem akkor meg nem! De ezzel a nézőponttal az a gond, hogy ahhoz hogy ez a egész üst csak 1 ilyen "nem gond ingyen volt" felfogás legyen, ahhoz túl összetett, és túl sok időt igényel... Mert ha csak 1 gombból állna az egész, konkrétan pl lenne 1 kép ahol 1 üst mellet állna a boszorkány és rá lehetne kattintani az üstre, nem lenne semmiféle alapanyag meg tényleg semmi, csak 1db kattintást lehetne csinálni és tök véletlen adna 1 hatást, azt mondanám oké legyen, ha nem adna semmit, vagy olyat ami nem érdekel akkor oké nem került semmibe.
De így hogy ezt a játékelemet bereklámozták, sokan várták mint a megváltot, hogy majd csinálunk magunknak jó kis erősítő főzetteket, foglalkozni is kell vele, van 12db összetevő (minek) a fejlesztésekhez a világ minden alapanyaga is kevés mert úgy zabálja a dolgokat 40 szint felett, valamennyire összetett is, sokan nem is látják át, bár 1 kis tanulmányozás után szerintem átlátható a működése. De a lényeg hogy ez a egész nem egy 5 másodperces kattintás hanem 1 összetett időigényes új játékelem és akkor a vége tök ugyanaz mintha csak 1 random kattintás lenne :mad:
 
Utoljára szerkesztve:
Olvasgatom az oknyomozó hozzászólásokat. Most komolyan, ér ez ennyit, hogy mindenkit idegállapotba tesz a béta óta, de semmilyen érdemi változás nem történik. Én nem foglalkozok vele, ott a fül az akadémián dísznek, nekem ennyi pont elég és elég is volt/lesz egy ideig ebből a félresiklott nyú fícsörből. A szegénységi bizonyítványhoz meg gratulálok a fejlesztői csapatnak... Csak a szokásos, annyira köszönjük!
 

unseen

Veterán
Persze lehetne ezt úgy is nézni hogy "hát ingyen van" nem kötelező rá semmit költeni, csak amit ad a játék
Igen, ezt el is hinnénk, ha nem lenne ott már megint a nyomorult gyémi ikon. Sugallva, hogy a csak 25 gyémi ééés mennyit növeled az esélyed. Persze ahogy írtad is nem kötelező, de akkor ne is sugalmazzuk. :)

PS: Jól összefoglaltad miért is rossz az üst. ;)
 
Nekem jobban tetszene, ha hetente( a főzési fázisban) a Boszorkánypontokért cserélhető áruk, és a cserébe kapott Boszorkánypontok mennyisége lecsökkenne a minimumra.
 
Úgy döntöttem passzívan tiltakozom az Üst ellen annak értelmetlensége és használhatatlansága miatt. Nem veszek róla tudomást, nem főzök, nem növelek hatást sem. Amennyiben nézik ennek az új elemnek a statját, akkor az látszódjon, hogy még csak ránézni sem vagyok hajlandó, nemhogy használni. Talán, de csak talán újra gondolják, - tudom a bétás fórumot sem veszik figyelembe- , de akkor is a reményhal meg utoljára.
 

Melkor

Tapasztalt építő
Nekem is az fáj hogy 1x lehet főzni meg egyszerre meginni mindent...
Miért nem lehetne úgy hogy a bájitalt lefőzöd és bekerül a raktárba aztán megiszod amikor kell...

Heti 1 főzés és rögtön ivás - itt akkor csak főzök valami alibit és pár hónapig növelem a hatást maxig, de attól félek akkor sem fogja megérni meginni...
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
Az üstről pár szó:
Túl sokat nem vártam az üsttől, de úgy voltam vele ha lehet akkor használjam ki belőle az adott lehetőséget. Az elejétől próbáltam célzottan rá menni a + ork termelésre, mivel ott a + orkok mellett van hozzá ősi csodám így + érző árut is kapok. . Amit eddig felhasználtam hozzá az az adott boszi pontok, meg 1 kevés aranyat ráfordítottam hatás fejlesztésre. Mikor behozták az üstöt javasolták a fejlesztők hogy próbálgassunk osztjuk meg egymással a recepteket. Én a béta fórumról is próbálgattam recepteket, de észre vettem nálam más hatásokat is ad mint annak aki feltette....arra a következtetésre jutottam hogy nálam több kutatási oklevél van ez miatt több hatás lehetőség is van...így igazán a receptet azzal tudnám megosztani aki velem azonos szinten van. ( lehet hogy ez nem így van én ezt tapasztaltam ) Az üstnél a bájital hatást mindig a begyűjtés elé és torony vagy bajnoki csaták elé időzítem be. Amire megyek ott még lehetséges hatásoknál katonai segítségek is jöhetnek amik nem sokat érnek, de ha már jön az se menjen veszendőbe ezért a csatázáshoz is időzítem. 19 oklevelem van 2 összetevőt használok többször ezek segítik legjobban az + ork nyerési esélyt hozzá 1000 törmeléket ( mást nem használok ) , így 20 % fölé viszem hogy meg is legyen eddigi arányom 3-ből 2-szer be is jött.
1675240318318.png
Nálam nincsen sok fegyvertár, de így is több ezer orkot és érző árut kaptam már +ba. Nem olyan lett az üst mint vártuk többen le is írták már a hibáit, de érdemes az adott lehetőséget azért kihasználni, mint írtam erre semmi + nem fordítottam rá, a törmeléket is az üst küldetéseiből szedtem össze hozzá. A csapatszellem ősi csodáitól kezdve minden runa fázis fejlesztéséhez már orkokat is kér így minden + jól jön .
 
Fent