• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix-kultusz gyülekezője

Tejinashi

Erős harcos
Ha nem felejtem el, akkor legközelebb megcsinálom a napi statisztikámat már csak heccből is. :D
A 6 óra nem tudom hogy jött ki, szerintem az inkább 4-5 óra, ha a 30-at elosztom a 24 órával és arányosítom a max 6 darabhoz. Matematikailag 4.8 óra lenne, de a bigyók eloszlása természetesen nem egyenletes.
Másrészt én arról beszéltem, hogy "valaki tényleg meg akarja szerezni az ereklyét", márpedig akkor ne háromszor lépjen be egy nap, hanem 5-6x legalább. Ha napközben 3 óránként beszedi valaki a termelést, az 6 bejelentkezést jelent (5x3+1x9=24) Ha csak ötször jelentkezik be az is 25-30 izét jelent naponta.
Nem kell belépni, elég ha nyomsz egy F5-öt akkor újratölti az oldalt és úgy veszi, mintha beléptél volna. Én sokszor csináltam ilyet. Volt olyan, hogy beszedtem reggel a bigyókat, utána nyomtam F5-öt és egyből adott még egyet.
 

VednofQ

Felderítő
Az eventről még néhány gondolat.

A sok a random részhez képest szerintem túl sok ideig tart az event. Csak a feladatokért kapható és földről felszedhető Eszenciák mennyisége biztos, illetve ládáknál csak az tudható, hogy ládakollekciónként 1 toll megszerzése fix, bármelyiket pörgeti is valaki. A többi gyakorlatilag szerencse alapon megy, hogy mikor jön a ládából plusz Esszencia csomag, ládaváltásnál mikor jön 2, 3, 6 tollas láda, a Varázsakadémián a vízióporból, Misztikus Tárgyként mikor ad plusz Eszencia adagot, a Varázsakadémia gyártósorában mikor ad be átalakító receptet. Ehhez soknak tartom, hogy időben 1 hónap+1 hét Testvériségi Kaland, mivel a Kaland a nyereményeivel lényegében az event kiterjesztése. Ha pl. 1 hét lenne az event, nekem akár elfogadhatóbb lenne, hogy valamit a feladatokkal az aktuális fejlettségi szintemmel vagy meg tudok időben és mennyiségileg csinálni vagy nem, és ehhez vagy sorsol a láda ill. Varázsakadémia pluszt vagy nem. 1 hét még nem akkora idő és energiabefektetés, mint a mostani több hét, és még ez sem elegendő, mivel plusz szintemelőkért még a Kalandot is végig kell csinálni.

Személyes példa a random nyerőgép generátorra. Csak a feladatokkal szereztem ill. folyamatosan szedegettem a földről az űrből érkező tojásokat. Közben is pörgettem célzottan 1-1-épületre, és így az 1 hónapos event utolsó napján is reggel és este pörgettem nyereményre. A cél az volt, hogy részben a legtöbb tollat adó ládát pörgessem, ill. ha mindegyik 1 tollas, akkor azt, ami Égi Bigyót is ad.
Reggeli pörgetés:
39 -es láda - nyeremény sima TP
84-es láda - nyeremény sima TP
160-as láda - nyeremény sima TP
a 3-ból össz: 283 Égi Bigyóért 40 sima TP, amiből egyébként folyamatosan, automatikasan, ingyen ad a játék, ha legalább napi 2x belép vki és szétosztja a termelődő TP-ket
Esti pörgetés:
39-es láda – 10 Ősi TP
19-es láda – Váratlan ajándék 5%, nekem ez 2400 alapanyag, ami 1 db kulturbonusszal támogatott műhelyem 1x 6,5 órás termelése
39-es láda – 10% pénzeső, ez nekem 48.000 arany, ami 1 db kevésbé fejlett kulturbonusszal támogatott lakóépületem felfelé kerekítve 1x3,5 órás termelése
A teljes napi pörgetés 380 Égi Izé értékű. Ha azt veszem alapul, h gyémántért lehetett Égi Bigyót venni, akkor 380 Égi Izé, az 1850 gyémántnak felel meg. (100 Bigyó 500 Gy, 250 Bigyó 1200 Gy)
Tehát az 1 hónapos event utolsó napján elförgettem 1850 gyémánt értéket, és olyan nyereményeket kaptam, amik egy részét ingyen adja a játék, másik részét pedig 1 db épületemmel max. ½ nap alatt megtermelem.

Az eventet alapvetően egyénileg teljesíti mindenki, a város fejlettségi szintjétől, a rászánt időtől függően. Nem tartom jónak, ha valaki megszerez az eventen pl. 6 szintemelőt, akkor a továbbiakat a csapatos Testvériségi Kalandban szerezheti csak meg. Egyrészt ha valaki nem csapattagként, egyedül játszik, eleve nem fog tudni további fejlesztőkhöz hozzájutni, holott az előzőek megszerzéséhez, az eventen való részvételhez nem volt feltétel csapattagság. Illetve ha valaki csapattagként csinálja végig az eventet, akkor is a saját városának a termelésétől, és a saját időbeosztásától függően szerzi meg azokat. A további fejlesztők megszerzése a Kalanddal ne a csapat szervezettségétől v. szervezetlenségétől, vagy a többi tag termelésétől függjön. Úgy gondolom, hogy az eventes nyereményeket, a fejlesztők elérését minden játékos számára egyéni megszerzési lehetőséggel teljes mértékben biztosítani kellene.

Ahogy előzőleg említettem, a Testvériségi Kaland ne az aktuális event kiterjesztése legyen, hanem egy egyedi esemény. Eleve másabb feladatokból, másabb követelményekből áll, mint az event. A Kaland lehetne egy csapatos esemény, csak ott megszerezhető nyereményekkel és épületekkel, az eventektől teljesen függetlenül. Mint ahogy most a bajnoki a rúnákkal, királyi restaurációval, a Torony jelenleg a bűbájtöredékekkel, katalizátorokkal, gyémánttal és pl. a Holdkőtárral.

Este jött az értesítő, hogy az ereklyék átbarkácsolása régiből újba és fordítva 04.24. , azaz péntek hajnali 2 óráig érhető el. Az olvasatomban ez azt jelenti, hogy bárki aki régi ereklyéket barkácsolt eddig, azt követően már nem fogja tudni. Gondolom a Kaland a Főnyeremények megszerzéséig nem péntek hajnali 2-ig fog tartani, így a Kalandon szerzett elvileg plusz 2 db új főnixes szintemelőt már csak magában lehet felhasználni, semmilyen lehetőség nem lesz az átalakításra. Így aki eddig a régit fejlesztette és főleg aki újoncként az új főnixeset kezdte átalakítani régire, hiába szereznének a Kalandon plusz 2 db újat, azokat már nem tudják átalakítani.
Én az új főnixes épületet úgy gondoltam eleve nem teszem le. Jelenleg nekem plusz lakosnak ott vannak a könnyebben fejleszthető lakóépületek, nyersanyagtermelőnek ott vannak a szintén könnyebben szintfejleszthető bónuszos manuk, tudáspont pedig folyamatosan termelődik, nem minden nap csinálok felderítést, és a külön etetés költséges és időigényes. A régi főnixek közül a Tűzfőnixet gondoltam fejlesztésre érdemesnek, bár azt is úgy, h minimum 5. szinttől, így a szerzett új ereklyéket régire alakítottam át, h majd még gyűjtögetve később, ha sok szabad helyem lesz megszerzem az épületet is és lerakom.

Így bejelentés után nem tartom jónak, h az új ereklyék az újoncoknak is átalakíthatóak régire, legalábbis elmaradt a tájékoztatás az event elején, h mennyi ideig elérhetőek az átalakítások. És most már nekem se sok motivációm van a Testvériségi Kalandhoz. Az új főnixhez már nincsenek ereklyéim, mert átalakítottam, csak 1 db maradék, és a Kalandon esetlegesen szerzett 2 db-ot már nem tudnám átalakítani. Új főnixem pedig alapból nincs, így az új ereklyéket nincs mire felhasználnom.
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Így bejelentés után nem tartom jónak, h az új ereklyék az újoncoknak is átalakíthatóak régire, legalábbis elmaradt a tájékoztatás az event elején, h mennyi ideig elérhetőek az átalakítások. És most már nekem se sok motivációm van a Testvériségi Kalandhoz. Az új főnixhez már nincsenek ereklyéim, mert átalakítottam, csak 1 db maradék, és a Kalandon esetlegesen szerzett 2 db-ot már nem tudnám átalakítani. Új főnixem pedig alapból nincs, így az új ereklyéket nincs mire felhasználnom.

Nagyon szépen összeszedted! Gratulálok! Ez az a cipő amiben Én is járok.
 

Bildiko

Felderítő
Kiírták, hogy nem lesz több barkácsolási lehetőség 24-e után a Varázs Akadémián az új ereklyéből nem lehet többet régit barkácsolni. A testvériségi kalandon szerezhető ereklyét nem fogom tudni átalakítani.
Többször jeleztem, hogy nem adják be elégszer a Varázs Akadémiára a barkácsolási lehetőséget. Tegnap lehetett vásárolni égesszenciát. Vettem, hogy a tüzes főnixet fel tudjam húzni 9. szintre. Hiába van meg a két új fejlesztőm, nem ad be barkácsolási lehetőséget, hogy régit barkácsoljak. Mielőtt azt írnátok, hogy keveset vagyok gép előtt, jelzem, még éjszaka is belépek a barkácsolás miatt, és összeszedni a város körüli égesszenciákat.
Másik városomban egy hete várom a lehetőséget, nem adja be, ott nem vettem gyémántért semmit, mégsem tudom átbarkácsolni az új fejlesztőmet régire. Számomra ez az, ami teljesen kiábrándító.
A másik témára áttérve, hogy mennyire szerencse függ az égesszenciák potyogása a város körül. Én 4 várossal játszom, 3 óránként lépek be, és indítom el a termeléseket. Egyszer, egyik városomban megvettem a duplázót. Abban a városban 3 óránként 3 égesszenciát duplázott, a többi városomban 3 óránként duplázó nélkül szedtem össze az 5-6 égesszenciát. Azóta nem veszek olyat, inkább éjszaka is összeszedem, 3 óra felé úgyis felébredek.
Most van olyan városom, ahol, pénz befektetés nélkül meglett nemcsak az összes fejlesztő, de a 2. alap is. Egy városban a négyből. Kettőben 7 fejlesztőt szedtem össze, egyben hatot. Mindenhol gőzerővel barkácsoltam, hogy onnan is nyerhessek minél többet. Szóval tényleg nagy a szerencse faktor.
 
Utoljára szerkesztve:

Vicacica1

Erős harcos
A 6 óra nem tudom hogy jött ki,

Úgy jött ki hogy óránként ad egy bigyót viszont hatnál több nem halmozódik fel,ha nyolc óra után lépsz be akkor is csak hat bigyó lesz a városod körül és nem nyolc...Persze meg lehet csinálni a napi 24-et ebben igazad van,de csak akkor ha nem engeded hat fölé a bigyókat ami azt jelenti hogy éjjel is be kell gyűjtened őket...És itt jön megint a szerencse mert kell hogy legyen közte néhány olyan bigyó ami kettőt vagy hármat ad mert csak így lesz meg a harminc...
 

GreenKnight

Veterán
Úgy jött ki hogy óránként ad egy bigyót
Ha 30 izét ad 24 óra alatt, akkor az nem óránként 1, hanem 1.25. Így ha 6 óránként lépsz be, akkor biztosan elesel jó pár bigyótól. Ezért írtam, hogy a 4-5 óra ajánlatosabb. De természetesen ez mindenkinek a saját lehetőségeitől függ.
Én napközben 3 órás termeléseket indítok, éjszakára pedig 9 órást és igyekszem ennek megfelelően is belépegetni ha sikerül.
 

Calyr

Veterán
Kiírták, hogy nem lesz több barkácsolási lehetőség 24-e után a Varázs Akadémián az új ereklyéből nem lehet többet régit barkácsolni. A testvériségi kalandon szerezhető ereklyét nem fogom tudni átalakítani.
Többször jeleztem, hogy nem adják be elégszer a Varázs Akadémiára a barkácsolási lehetőséget. Tegnap lehetett vásárolni égesszenciát. Vettem, hogy a tüzes főnixet fel tudjam húzni 9. szintre. Hiába van meg a két új fejlesztőm, nem ad be barkácsolási lehetőséget, hogy régit barkácsoljak. Mielőtt azt írnátok, hogy keveset vagyok gép előtt, jelzem, még éjszaka is belépek a barkácsolás miatt, és összeszedni a város körüli égesszenciákat.
Másik városomban egy hete várom a lehetőséget, nem adja be, ott nem vettem gyémántért semmit, mégsem tudom átbarkácsolni az új fejlesztőmet régire. Számomra ez az, ami teljesen kiábrándító.
A másik témára áttérve, hogy mennyire szerencse függ az égesszenciák potyogása a város körül. Én 4 várossal játszom, 3 óránként lépek be, és indítom el a termeléseket. Egyszer, egyik városomban megvettem a duplázót. Abban a városban 3 óránként 3 égesszenciát duplázott, a többi városomban 3 óránként duplázó nélkül szedtem össze az 5-6 égesszenciát. Azóta nem veszek olyat, inkább éjszaka is összeszedem, 3 óra felé úgyis felébredek.
Most van olyan városom, ahol, pénz befektetés nélkül meglett nemcsak az összes fejlesztő, de a 2. alap is. Egy városban a négyből. Kettőben 7 fejlesztőt szedtem össze, egyben hatot. Mindenhol gőzerővel barkácsoltam, hogy onnan is nyerhessek minél többet. Szóval tényleg nagy a szerencse faktor.
Szoktál váltani recepteket? Csak 50 gyémánt. Én elég sokszor szoktam (ha nem jön be jó, rápörgetek, hogy folyamatosan menjen a barkács), és nekem olyan nagyon-nagyon ritkán volt, hogy 2-3 rápörgetés után sem jött be megfelelő cucc. Egyszer elmentem hatig (-300 gyémi), de ez a ritka pech esete volt.
Nálam ezeknél a receptkéréseknél rendszeresen felbukkan, szentségelek is, mert lefogja a helyet a számomra jobb dolgok elöl.
 

Bildiko

Felderítő
Szoktál váltani recepteket? Csak 50 gyémánt. Én elég sokszor szoktam (ha nem jön be jó, rápörgetek, hogy folyamatosan menjen a barkács), és nekem olyan nagyon-nagyon ritkán volt, hogy 2-3 rápörgetés után sem jött be megfelelő cucc. Egyszer elmentem hatig (-300 gyémi), de ez a ritka pech esete volt.
Nálam ezeknél a receptkéréseknél rendszeresen felbukkan, szentségelek is, mert lefogja a helyet a számomra jobb dolgok elöl.
Nem, erre még nem gondoltam, hogy azért is gyémántot áldozzak be, hogy a fejlesztőt barkácsoljam. Köszönöm, hogy erre emlékeztettél. Ettől függetlenül is igen gázos, hogy ezért gyémántot kelljen beáldozni...200 gyémánt elment az egyik városomban erre, másikban is megteszem.....
 
Utoljára szerkesztve:

Tejinashi

Erős harcos
Szoktál váltani recepteket? Csak 50 gyémánt. Én elég sokszor szoktam (ha nem jön be jó, rápörgetek, hogy folyamatosan menjen a barkács), és nekem olyan nagyon-nagyon ritkán volt, hogy 2-3 rápörgetés után sem jött be megfelelő cucc. Egyszer elmentem hatig (-300 gyémi), de ez a ritka pech esete volt.
Nálam ezeknél a receptkéréseknél rendszeresen felbukkan, szentségelek is, mert lefogja a helyet a számomra jobb dolgok elöl.
Ilyen sok gyémántod van??? :D Én még soha nem kértem új recepteket, mindig kivártam és amúgy nem is fontos nekem a barkácsolás, csak ha olyasmi van, amit muszáj. Általában amire szükségem van megkapom barkácsolás nélkül is. A gyémántot viszont gyűjtöm, majd ha érdemes lesz elkölteni, akkor felhasználom.
 

Calyr

Veterán
Ilyen sok gyémántod van??? :D Én még soha nem kértem új recepteket, mindig kivártam és amúgy nem is fontos nekem a barkácsolás, csak ha olyasmi van, amit muszáj. Általában amire szükségem van megkapom barkácsolás nélkül is. A gyémántot viszont gyűjtöm, majd ha érdemes lesz elkölteni, akkor felhasználom.
Nem kell ehhez sok gyémánt - bár vásárolni is szoktam kisebb mennyiségeket, receptekre csakis a máshonnan nyerteket váltom be, befektetésképp. Maxos torony, dzsinnek, kutak, heti szinten még így is több jön be, mint amennyit erre elhasználok.
Nálam a folyamatos barkácsolás a stratégia alapja, ez sosem állhat le, mert sok jó dolgot itt lehet nyerni. Amikor jó köröm van, 2-3-4 dolgot is lebarkácsolok gyorsítóval, ami még így is megéri, mert ebből is többet veszek ki, mint amennyit elhasználok. Cserébe folyamatos tartalékom van kisállat eledelből, és harci épületekből, jön tp áldás, tp, gyorsítók. Kár, hogy barkácsolásban szerzett esszenciákra nincs külön ranglista, kíváncsi lennék, mi lehetne ott. :D
És ugye a száz esszenciákból is van sokféle jó nyeremény, nekem eddig arányaiban kb. minden harmadik 500 gyémántos lehetőségből bejött egy, azaz még innen is plusszolódik a gyémánt.
Aki abban gondolkodik, hogy amikor vesz, csakis 100 % akciósan vesz gyémántot, annak így lényegileg az lehet kérdés, hogy megér-e egy új recept 50 Ft-ot.
 

Tejinashi

Erős harcos
Nem kell ehhez sok gyémánt - bár vásárolni is szoktam kisebb mennyiségeket, receptekre csakis a máshonnan nyerteket váltom be, befektetésképp. Maxos torony, dzsinnek, kutak, heti szinten még így is több jön be, mint amennyit erre elhasználok.
Nálam a folyamatos barkácsolás a stratégia alapja, ez sosem állhat le, mert sok jó dolgot itt lehet nyerni. Amikor jó köröm van, 2-3-4 dolgot is lebarkácsolok gyorsítóval, ami még így is megéri, mert ebből is többet veszek ki, mint amennyit elhasználok. Cserébe folyamatos tartalékom van kisállat eledelből, és harci épületekből, jön tp áldás, tp, gyorsítók. Kár, hogy barkácsolásban szerzett esszenciákra nincs külön ranglista, kíváncsi lennék, mi lehetne ott. :D
És ugye a száz esszenciákból is van sokféle jó nyeremény, nekem eddig arányaiban kb. minden harmadik 500 gyémántos lehetőségből bejött egy, azaz még innen is plusszolódik a gyémánt.
Aki abban gondolkodik, hogy amikor vesz, csakis 100 % akciósan vesz gyémántot, annak így lényegileg az lehet kérdés, hogy megér-e egy új recept 50 Ft-ot.
Soha nem vettem még gyémántot, amúgy is van 8500 darab... Azt hiszem 2018 végén volt valami olyan néhány napig, hogy 400 gyémánt volt egy földterület Én balga akkor csak egyet vettem, pedig vehettem volna vagy tízet...
 

Putyika

Veterán
Óránként ad egyet,az napi 24
Ez totális tévedés! Nem számoltam még meg, de nem óránként adja. Ha bent vagyok a játékban és szedegetem, akkor van, hogy 10 perc sem telik el kettő között. Szerintem adja, azt a 30-at, nem értem, hogy miért hazudnának a játék készítői!
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Ez totális tévedés! Nem számoltam még meg, de nem óránként adja. Ha bent vagyok a játékban és szedegetem, akkor van, hogy 10 perc sem telik el kettő között. Szerintem adja, azt a 30-at, nem értem, hogy miért hazudnának a játék készítői!
Talán ha az értékét néznétek! Van bigyó-1, 2, 3 értékkel. Összejön az a harminc bigyó csak nem 30 db 1 pontos.
 

Vicacica1

Erős harcos
Ez totális tévedés! Nem számoltam még meg, de nem óránként adja. Ha bent vagyok a játékban és szedegetem, akkor van, hogy 10 perc sem telik el kettő között. Szerintem adja, azt a 30-at, nem értem, hogy miért hazudnának a játék készítői!

Nyugodtan számold majd meg a következő eventnél...Ha neked ilyen gyakran jön az égi áldás akkor nem is kell a feladatokkal bíbelődnöd,simán megvagy a gyűjtögetésből is...Ugyan áruld már el ki volt az a játék készítő aki ezt a harmincas értéket megadta,nagyon kíváncsi lennék rá...
 

bere007

Veterán
Attól függetlenül, hogy ad napi 20at, 24et, 30at, vagy akármennyit (egy régebbi eventnél amúgy tényleg írta Hoshi, talán az elsőn, amikor megjelentek ezek a potyogtatások, akkor talán kövek estek, hogy napi 30at kapunk, bár azóta erről nagy a csend, tehát azt, hogy most mennyit ad mi nem tudjuk, akik meg tudják, nem mondják...), még ez a nyomorult gyűjtögetés is szerencse kérdése, mert adhat 1-2-3 bigyót...
 

GreenKnight

Veterán
egy régebbi eventnél amúgy tényleg írta Hoshi, talán az elsőn, amikor megjelentek ezek a potyogtatások, akkor talán kövek estek, hogy napi 30at kapunk
Örülök, hogy van aki emlékszik még erre. :)
Azért írtam, hogy nekem ez az utolsó információm. De most se erősíti vagy cáfolja meg senki. :(
 

Moana28

Felderítő
Sziasztok:)

Nincs gyorsító az eventen, nekem oké.
Nincs kút az eventen, nekem oké.
Nincsenek jó napi épek, nekem oké.
Ezek még nem jelentenek nekem akkora gondot. Nem jó az irány, de "lenyelhető".
Ha erre a részre megkapom a legtöbb kritikát, hát oké. Véleményem nem fog változni, "eltürhető", "lenyelhető".
DE!
Eljutottam a 9. fejlesztési szintig a hidegtüzessel. Akcióba megvettem az égeszenciát, ami ahhoz kellett, hogy a 10es szint meglegyen. Ezt konkrétan azzal a szándékkal tettem, hogy kalandba össze tudjak szedni a tesókkal még 2 fejlesztőt, amit elbarkácsolhatok majd.
Erre másnap látom az értesítőt...

Az innonak nem mond ez semmit, hogy sokan 1 évet vártak ezekre a régi fejlesztőkre?
Ennyit a "nyafogásomról", most jöjjön a pozitivitás:

1. ötletem:
Nem vagytok non profit szervezet. Havi 1db, 24 órán át tartó akció keretében X gyémántért elérhetővé tesztek 1 régi fejlődő éphez ereklyét. Akinek van régi épe, ami nincs max szintre húzva, az havi 1x esélyt kap arra, hogy szintet emeljen rajta. Így nincs bezsúfolva a barkács masok számára értéktelen recepttel. Új játékosok is megszerezhetik a fejlesztőket, amihez épet tudnak barkácsolni.
2. ötletem:
Barkácsolásban elérhetővé teszitek a fejlesztőket, de a királyi restaurációhoz hasonlóan tervrajzzal, vagy valami annak megfelelő új elemmel, ami a tervrajzhoz hasonlóan gyémánttal is kiváltható lenne. Tervrajzot bajnoki 10es ládájába lehet szerezni. Fentebb olvastam, van rá igény, hogy az event független legyen a csapatjátéktól. Ezt a tervrajzhozhasonló új elemet lehetne szerezni pl: manufaktúra- megmérettetések alkalmával.
 
Utoljára szerkesztve:

VednofQ

Felderítő
A megnyerhető épületekről
Az épületeknél nekem elsődlegesen a hasznosság számított, mivel folyamatosan helyszűkében vagyok, így csak dekoratív céllal nem tudok kitenni épületet. Annak ellenére, hogy nagyon jó kialakításúak, ötletesek (Főnix expedíció, A főnix szobra), dekoratívak (Galaktikus Tojás, Égő Medence, Égő tojás, A tűz tornya, Arany palota), sőt akad köztük poénos is (Szerény ház, Rejtélyes Tojás, Feltűnő Főnixtojás).
Az event kezdetekor a 3. szint végen voltam és közben mentem át a 4.-be, így nálam az alapanyag szükséges még, ill. nincs vendégfaj. A manás, magos szinteken valószínű másabb épületek lehetnek még fontosabbak.
Ami nekem a legjobb volt, azok a legkisebb alapterületen legtöbb kultúrpontot adó 3x3-as Égő Tojás, Az oltárszolgálók átjárója, ill. egy 1x3-as szabad kihasználatlan helyre a Tavaszi Pavilonok. A kis területen sok kultur segíti a további épületfejlesztéseket, emeli a kultúrbonuszt, ill. a szomszédi-testvéri segítséggel még inkább emeli az arany és alapanyag termelést.
A nagyobb alapanyag termelők (Égő medence, Láva tojás) közül a Láva tojás még a legjobb, bár a 4x4-es méretével az is tekintélyes.
A többi vegyes épületnél, kulturt, lakost, aranyat, kisebb mennyiségű alapanyagot vegyesen tartalmazóknál mind olyan mennyiségben adnák ezt, amit a fejlesztett lakóépület, műhely és bónuszos magas kultúrpontos épület egyébként megad, nem igényelnek annyi plusz területet, és az eventes épületek nehezebben fejleszthetők a királyi restaurációval, mint a sima épületek szintemelései.

A harci egységeket adó áldások jó ötlet, hogy ezzel a harcászat lenne támogatva. Eddig raktárvisszatöltésekre, aranyra, alapanyagra volt jóság, ill. a TP volt különböző egységekben megszerezhető, tárolható, később felhasználható. Viszont azok egységesebben alkalmazhatók egy épületre, játékosonként az épületek fejlettségi szintjeiben van csak különbség. A harcászati épületeknél eleve van 3-féle és azokon belül is 5-5-féle egység. Az egységek felhasználása pedig teljesen alkalmi attól függően, h éppen egy tartományhoz, bajnokihoz v. toronyhoz kell. A megszerezhető egységbűbájok mind kaszárnyások. Gondolom az volt az alapötlet, h kaszárnyát minden játékos kezdőtől a fejlettebbig használ. Viszont feltételezem, h magasabb szintű játékosok inkább használnak kaszárnyán kívüli egységeket.
Megnyerhető jutalmakként jónak tartom a harci egységest, érdemesnek tartanám továbbfejleszteni, h jobban illeszkedjen fejlettségi szinthez, szükséglethez. Pl. a legutóbb kikutatott egységből adna pluszt. A közvetlenül harci épületre adható bűbáj, hogy pl. az éppen kiképzés alatt álló egységből sokszorozna, már összetettebb, annál több a külső hatás, pl. fegyvertárak mennyisége, kiképzési időt gyorsító csoda.
 
Utoljára szerkesztve:

VednofQ

Felderítő
Nagyon pozitív az új bejelentés, hogy meghosszabbítottan, május 6. hajnalig át lehet még alakítani az ereklyéket. Így valószínűsítve, hogy 27-én indul a Kaland, még a megszerzett főnyeremény ereklyéket, ha a Varázsakadémia random beadja az átalakítót, lehetőség lesz akár régi Tüzesre is alakítani.
 
Fent