• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A Főnix-kultusz gyülekezője

Szano

Tag
Szia! nem tudom kinek válaszoltál, de én se kapok recepteket. Van már 4 hidegtüzesem, holnap lesz még egy 5. is. S még csak egyetlen egyszer kaptam az event elején egy átalakított... :( Eléggé el vagyok keseredve emiatt. Szegény kis Aranyfőnixemnek a szintjét így nem tudom növelni.
 

Tejinashi

Erős harcos
Valamit nagyon jól csináltam... megvan a 10. szintű hidegtüzes főnix, plusz még egy hidegtüzes főnix alap és mivel anno a három régi főnixest átváltottam egy hidegtüzesre, így van még egy hidegtüzes fejlesztőm is... Igaz, ma például kétszer is adott 500 bigyót a 160-as ládából, tegnap is adott egyet, az összesen 1500 bigyó pluszom volt, amit pörgetésből kaptam... és kismillió kultúra, valamint négy darab napi nyeremény, amiből egyet a 19-es láda dobott :)
 
Utoljára szerkesztve:

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Valamit nagyon jól csináltam... megvan a 10. szintű hidegtüzes főnix, plusz még egy hidegtüzes főnix alap és mivel anno a három régi főnixest átváltottam egy hidegtüzesre, így van még egy hidegtüzes fejlesztőm is... Igaz, ma például kétszer is adott 500 bigyót a 160-as ládából, tegnap is adott egyet, az összesen 1500 bigyó pluszom volt, amit pörgetésből kaptam... és kismillió kultúra, valamint négy darab napi nyeremény, amiből egyet a 19-es láda dobott :)
Akkor valamit nem jól csináltál, hanem Fortuna kegyes volt hozzád. A másik lehetőség egy régi mondás és nem sértésnek szánom: "Szart ettél kiskorodban." :cool:
 

DeletedUser4917

Vendég
Valamit nagyon jól csináltam... megvan a 10. szintű hidegtüzes főnix, plusz még egy hidegtüzes főnix alap és mivel anno a három régi főnixest átváltottam egy hidegtüzesre, így van még egy hidegtüzes fejlesztőm is... Igaz, ma például kétszer is adott 500 bigyót a 160-as ládából, tegnap is adott egyet, az összesen 1500 bigyó pluszom volt, amit pörgetésből kaptam... és kismillió kultúra, valamint négy darab napi nyeremény, amiből egyet a 19-es láda dobott :)
Gratulálok , szép munka :)
 

Vicacica1

Erős harcos
A random generátor nekem is dobhatna egy Tűzfőnix átalakítót...A Hidegtüzes Főnixem elérte a 10-ik szintet és maradt még két fejlesztőm,amit ha át tudnék alakítani akkor a Tűzfőnixem is pont a 10-ik szinten lehetne...Sajnos napok óta hiába várom...
 

Tejinashi

Erős harcos
A random generátor nekem is dobhatna egy Tűzfőnix átalakítót...A Hidegtüzes Főnixem elérte a 10-ik szintet és maradt még két fejlesztőm,amit ha át tudnék alakítani akkor a Tűzfőnixem is pont a 10-ik szinten lehetne...Sajnos napok óta hiába várom...
Sajna nem tudom neked átadni azt, ami fölöslegben van, pedig szívesen megtenném :)
 

Tejinashi

Erős harcos
Akkor valamit nem jól csináltál, hanem Fortuna kegyes volt hozzád. A másik lehetőség egy régi mondás és nem sértésnek szánom: "Szart ettél kiskorodban." :cool:
Mint Írtam volt, okosan kell pörgetni :) Nem okvetlenül azt kell nézni, hogy melyik láda mit ad, hanem hogy melyik láda mennyi bigyót ad és utána számolni kell tudni, hogy melyiket éri meg kinyitni.

Melyiket érdemes kinyitni?
84 - 3
29 - 1
53 - 2
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Mint Írtam volt, okosan kell pörgetni :) Nem okvetlenül azt kell nézni, hogy melyik láda mit ad, hanem hogy melyik láda mennyi bigyót ad és utána számolni kell tudni, hogy melyiket éri meg kinyitni.

Melyiket érdemes kinyitni?
84 - 3
29 - 1
53 - 2
Ezen az Eventen nekem nem olyan összetételben adta a ládákat, hogy "okosan" tudtam volna pörgetni. A véletlenszám generátor másként dolgozott nálam és nálad!
 

Calyr

Veterán
Mint Írtam volt, okosan kell pörgetni :) Nem okvetlenül azt kell nézni, hogy melyik láda mit ad, hanem hogy melyik láda mennyi bigyót ad és utána számolni kell tudni, hogy melyiket éri meg kinyitni.

Melyiket érdemes kinyitni?
84 - 3
29 - 1
53 - 2
Figyu, de most komolyan, mennyire kell nagyon butának lenni, hogy szerinted mások nem tudnak számolni, és itt mindössze csak az a gond? Gyanítom, ha értelme is lenne a nyereménynek, ezért most kapnál rendesen... így ki-ki csak magában mosolyog.
Ha pedig ezt itt valójában jószándékú segítségnek lett szánva, akkor sajnos nagyon mellé ment.
 

Bildiko

Felderítő
Nekem négy városom van, a legnagyobban a tűzfőnixet raktam le, 8. szintes. A legkisebben nem tudom fejleszteni, mert nem rak be a barkácsolásba olyat, hogy az újból tudjak régi fejlesztőt barkácsolni. A kicsi városomban az is probléma, hogy kb. hetente egyszer, ritkán kétszer ad be barkácsolni kisállat eledelt. Szóval igazán csinálhatnának már valamit ezzel a random rendszerrel, mert sehogy sem jó. A ládák nyitása is nagyon eltérő, hogy ki mit kap ki, és a barkácsolásban is... Van olyan városom, ahol 15 eleségem van , folyamatosan adja be barkácsolni. Másikban meg egy, kettő, nem tudom használni, mert nincs elég...
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Figyu, de most komolyan, mennyire kell nagyon butának lenni, hogy szerinted mások nem tudnak számolni, és itt mindössze csak az a gond? Gyanítom, ha értelme is lenne a nyereménynek, ezért most kapnál rendesen... így ki-ki csak magában mosolyog.
Ha pedig ezt itt valójában jószándékú segítségnek lett szánva, akkor sajnos nagyon mellé ment.
Első körben nem olyan szelíden fogalmaztam, mint ami lett belőle. Öregszem. ;)
 

GreenKnight

Veterán
Azért ebben a számolásban a 486 lila bigyó elég alacsony becslés szerintem. Ha valaki tényleg meg akarja szerezni az ereklyét, akkor szedje össze a lila vackok nagy részét, ami legutóbbi ismereteim szerint napi 30. És ha nem is számolok azzal, hogy 1-2-3 izé lehet a büdös tojásban, akkor is az átlag inkább 30*26=780. Azon kívül kimaradt az e-mailből szerezhető 100 lila izé is. És végül, azért ha valaki ennyi ládát nyit, akkor legalább 500-1.000 közötti plusz bigyót is össze fog szedni. Ha ezt így végigszámoljátok, akkor a végeredmény inkább 7.000 lila izé köré jön ki, amiből 7.5 ereklye szerezhető. Kis szerencsével akár 8, nagyobb szerencsével 9 is lehet. Ha valaki csak 6 ereklyét tudott összeszedni, akkor gondolkozzon el, hogy hol nem szedte be az összes bigyót.
 

Tejinashi

Erős harcos
Azért ebben a számolásban a 486 lila bigyó elég alacsony becslés szerintem. Ha valaki tényleg meg akarja szerezni az ereklyét, akkor szedje össze a lila vackok nagy részét, ami legutóbbi ismereteim szerint napi 30. És ha nem is számolok azzal, hogy 1-2-3 izé lehet a büdös tojásban, akkor is az átlag inkább 30*26=780. Azon kívül kimaradt az e-mailből szerezhető 100 lila izé is. És végül, azért ha valaki ennyi ládát nyit, akkor legalább 500-1.000 közötti plusz bigyót is össze fog szedni. Ha ezt így végigszámoljátok, akkor a végeredmény inkább 7.000 lila izé köré jön ki, amiből 7.5 ereklye szerezhető. Kis szerencsével akár 8, nagyobb szerencsével 9 is lehet. Ha valaki csak 6 ereklyét tudott összeszedni, akkor gondolkozzon el, hogy hol nem szedte be az összes bigyót.
Az nem tudom mi az a tojás, nem emlékszem., hogy a város körül megjelent volna bármilyen tojás, csak ezek a lila jelzőbóják voltak.
Nekem 10 ereklyét sikerült összeszednem. Akkor most én is számoljak utána, hogy az enyém miért több?

e-mailből...........................................................................................................100
Mint írtam háromszor adott a ládanyitás 500 bigyót, az már....1500
Duplázóval nem 30, hanem 60 lila vacak............................................1560
Napi küldi a táblázat szerint.......................................................................875
Főküldetések..................................................................................................4500
Összesen..........................................................................................................8535
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Azért ebben a számolásban a 486 lila bigyó elég alacsony becslés szerintem. Ha valaki tényleg meg akarja szerezni az ereklyét, akkor szedje össze a lila vackok nagy részét, ami legutóbbi ismereteim szerint napi 30. És ha nem is számolok azzal, hogy 1-2-3 izé lehet a büdös tojásban, akkor is az átlag inkább 30*26=780. Azon kívül kimaradt az e-mailből szerezhető 100 lila izé is. És végül, azért ha valaki ennyi ládát nyit, akkor legalább 500-1.000 közötti plusz bigyót is össze fog szedni. Ha ezt így végigszámoljátok, akkor a végeredmény inkább 7.000 lila izé köré jön ki, amiből 7.5 ereklye szerezhető. Kis szerencsével akár 8, nagyobb szerencsével 9 is lehet. Ha valaki csak 6 ereklyét tudott összeszedni, akkor gondolkozzon el, hogy hol nem szedte be az összes bigyót.
Szerintem jó az a szám. Ezt a napi fix 30-at honnan veszed? Mert én már több helyen is olvastam, és ez az én tapasztalatom is, hogy ez azért nem fixen ennyi. Pl. ha otthon dolgozom, és egész nap nyitva van a játék egy ablakban, nem jön össze annyi ilyen izé (de a korábbi eventekben sem jött), mintha mondjuk naponta 6-10 alkalommal belépek. És olyan sosem volt, hogy valamit kihagytam volna - és másoknál is ezt olvastam, beszedtek mindent, ami jött, és nem lett napi 30-as átlag. Na nem mintha a különbség nagyságrendje bármit is számítana. :D

Egyébként a barkácsolásból random nyerhető még hozzájöhet a számolásodhoz. ;)
 

GreenKnight

Veterán
Ezt a napi fix 30-at honnan veszed?
Innen a fórumról moderátortól (talán Hoshitól), de ne kérd, hogy visszakeressem. Én úgy tudom, hogy napi max. 30 akármi jelenik meg a város körül és egyszerre maximum 6 van kinn belőle. Ez utóbbi biztos és ellenőrizhető (bár már csak legközelebb), ha reggelente belépsz 6-8 óra inaktivitás után, akkor 6 bigyót fogsz találni. Se többet, se kevesebbet.
Ha legközelebb lesz kedved/időd/türelmed, akkor számold össze mennyit találsz egy nap. Folyamatosan belépve nem érzed annyinak, mintha naponta többször belépsz, ez tapasztalat.

Az nem tudom mi az a tojás
Nekem az írta ki, hogy "Egy bűvös tojás jelent meg a városod körül", tehát szerintük az a "lila jelzőbója" egy tojás. :)
 

Vicacica1

Erős harcos
Azért írtam hogy szerencse nélkül...Ennyi az a fix mennyiség amit mindenképpen meg kaptál ha végig csináltad az eventet...Minden más a szerencsén múlik,még email-ben sem kapott mindenki 100-bigyót tehát ez sem alap...Barkácsolásnál a 150-bigyó is szerencse hiszen az sem tuti...És hidd el GreenKnight a város körül gyűjtött 18-bigyó az elég komoly mennyiség...Egyszerre csak hatot tudsz begyűjteni mert annál több nem halmozódik fel.Ami azt jelenti hat óránként be kell szedned naponta...Szerintem a többség jó ha beszedi háromszor...Igaz hogy ad 1, 2, 3-at,én ritkán kaptam 2-őt 3-ra meg nem is emlékszem hogy kaptam volna...
Tehát a szerencse bigyók nélkül nem lenne tízes szinten a Főnixem...
 

GreenKnight

Veterán
Azért írtam hogy szerencse nélkül...Ennyi az a fix mennyiség amit mindenképpen meg kaptál ha végig csináltad az eventet...Minden más a szerencsén múlik,még email-ben sem kapott mindenki 100-bigyót tehát ez sem alap...Barkácsolásnál a 150-bigyó is szerencse hiszen az sem tuti...És hidd el GreenKnight a város körül gyűjtött 18-bigyó az elég komoly mennyiség...Egyszerre csak hatot tudsz begyűjteni mert annál több nem halmozódik fel.Ami azt jelenti hat óránként be kell szedned naponta...Szerintem a többség jó ha beszedi háromszor...Igaz hogy ad 1, 2, 3-at,én ritkán kaptam 2-őt 3-ra meg nem is emlékszem hogy kaptam volna...
Tehát a szerencse bigyók nélkül nem lenne tízes szinten a Főnixem...
Ha nem felejtem el, akkor legközelebb megcsinálom a napi statisztikámat már csak heccből is. :D
A 6 óra nem tudom hogy jött ki, szerintem az inkább 4-5 óra, ha a 30-at elosztom a 24 órával és arányosítom a max 6 darabhoz. Matematikailag 4.8 óra lenne, de a bigyók eloszlása természetesen nem egyenletes.
Másrészt én arról beszéltem, hogy "valaki tényleg meg akarja szerezni az ereklyét", márpedig akkor ne háromszor lépjen be egy nap, hanem 5-6x legalább. Ha napközben 3 óránként beszedi valaki a termelést, az 6 bejelentkezést jelent (5x3+1x9=24) Ha csak ötször jelentkezik be az is 25-30 izét jelent naponta.
 
Fent