• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Őszi Csillagjegyek

GreenKnight

Veterán
Harmadszor, sokan panaszkodnak, hogy hogyan bukkannak fel a feladatok, hogy sokszor jön egymás után általában a "Deríts fel egy tartományt vagy kutass ki egy technológiát vagy szerezz 15 vízióport". Jelezném nekem már nem egyszer adta fel 3x vagy 4x egymás után ezt a feladatot és nekem sem pár óra a felderítés, de nem látattok tőlem olyan kommentet, hogy jaj milyen rossz meg miért így adja, ez kicseszés. Véletlenszerű feladatok vannak és ebbe a pakliba beletartozik az is, hogy ez (sajnos), így fogja adni a feladatokat. Ezért nem is értem, meg az olyan kommentelőket, akik ezt igazságtalannak tartják.
Nem igazságtalannak tartjuk, csak kicsit furcsa az a véletlenszám generátor, ami majdnem 30 küldetésből (80 pontos feladványok) ugyanazt többször is beadja egymás után. Vagy a fejlesztők/game designerek adnak egyes feladatoknak nagyobb valószínűséget.
Kicsit olyan érzésem is van, mintha a dátum/nap is szerepelne a képletben, mert más-más napokon más-más feladatok fordulnak elő többször is egymás után. Tegnap a felderítő/kutatás/víziópor, ma meg az ereklyeszerzések. De lehet, hogy csak véletlenszerűen vagy próbálkozás jelleggel tologatják a küldetések előfordulási esélyszámát.
Most, hogy végignéztem a feladatokat, tűnt fel, hogy van olyan, amivel még nem is találkoztam, pedig nem 2 darab 80 pontos feladvány van már mögöttem.
 

bere007

Veterán
Előre is köszönjük meg a kedves nyafogóknak, hogy így más nehezebben teljesíthető feladatok kerültek előtérbe. Ugyanis, ha észrevették volna, hogy nem minden műhelyes feladat van a szintes műhelyhez kötve, akkor talán most lehetne több műhelyben termelt feladat, amivel mindenki gyorsabban haladna és azoknak a játékosoknak is megoldaná a problémáját, akik többet akarnak az even-t előtt ülni, mert amúgy csak amolyan sablon nekik az egész. Én személy szerint jobban örültem volna annak, ha több műhelyes feladat van és a jó megfigyelő azt is észrevette volna, hogy volt amikor azt írta ki a műhelyes feladat, hogy a szintedhez mért műhelyben vagy az előző 3 fejezet szintjéhez. Tehát nem lett volna lehetetlen megcsinálni, ha a műhelyes feladatok jönnek fel többször.

Azt ugye tudod, hogy a felderítésnek csak a kutatás volt az alternatívája és a bétán való "nyafogósok" miatt került be a víziópor gyűjtése is? Ezt valahogy nagyon szívesen elfelejti mindenki, aki a reklamálókat szidja.
Csak úgy megmondom, hogy a felderítés az sok játékosnál több, mint 5 nap, port meg lehet pár óra alatt csinálni. Vagy ha előre dolgozol, akkor pár másodperc alatt is.
És azt is tudod, hogy a kis műhelyt csak az első 30 feladatnál 1-2 alkalommal fogadta el ugye? Azután már semmire sem mész velük, mivel mindenhol csak a nagyokat fogadja el.

Az hogy ők úgy gondolkoznak, hogy kivették egy részét, ami sokaknak könnyebb lett volna, de voltak, akiknek nehezebb, ezért majdnem harmadolták a felső határt a megszerezhető kulcsoknak a végén, vagy, hogy sokkal nagyobb esélye van a tartományos feladatnak, mint a többinek, arról szerinted ki tehet? Kik írták úgy át a programot? Csak azt ne mond, hogy a "nyafogósok". :D

Jelenleg próbálgatják, hogy mi és hogyan lenne jó, az más kérdés, hogy ezt nem biztos, hogy az éles szerveren kellene csinálni. Erre való a tesztelés és a béta. Ha egyszer kigondolnak valamit, akkor azt akkor kellene ide hozni, amikor már jól működik, nem utólagos belemonyákolgatásokkal csiszolgatni, ami sokszor rosszabbul sül el, mint ha maradt volna az eredeti.
 

DeletedUser4917

Vendég
Ha egyszer kigondolnak valamit, akkor azt akkor kellene ide hozni, amikor már jól működik, nem utólagos belemonyákolgatásokkal csiszolgatni, ami sokszor rosszabbul sül el, mint ha maradt volna az eredeti.
Sok mindent máshogy kellene , de ez van , te se csinálnád jobban , sőt te csak egy játékos vagy nem pedig fejlesztő , mert ha az lennél akkor tudnád , hogy a játék közbeni változtatások értünk , a felhasználókért vannak .
 

DeletedUser3317

Vendég
Nekem tegnap 9-ből 7 ereklyegyűjtős/harcolós küldetésem volt. Alapból eléggé odavágott volna, de hetekig nem kellett harcolnom, mert a faj végén jártam, mindent maxoltam, több, könnyű tartományt sem tudtam már szerezni, szóval eléggé fel voltam tankolva. Azt látom, hogy aki nem volt ilyen mázlista, hogy több hétnyi tartaléka legyen csapatokból, annak valóban elég meredek ha több ilyen küldetés jön egymás után.
Esetleg lehet maxolni az egyes küldetéseket, hogy (hasra vágok csak) 5 küldetésen belül még egyszer nem adhatja ugyanazt, és akkor kicsit lendületet kaphat az is, akinek nincs serege, vagy a varázsakadémiája alapszintű.

Nekem továbbra is nagyon tetszik az event. Majd a fejlesztések után javul ez is. Ez mindig ilyen, hogy a developernek van egy ötlete, aztán kap egy rakás jelzést, hogy kéne csinálni, és javul a dolog. Nem ördöngős dolog ez... Persze bosszantó, mert amúgy is mindenki küzd a valóságban mindennel, és várná a jót máshol, de muszáj elfogadni, hogy ez egy játék. Nem szabad komolyan venni... :(
 

Agimucuru

Felderítő
Ez most mi? A feladat változott, a mennyiség nem? A második kérést nem oldottam meg, erre most ez a feladvány. :O
1553 bővítmény megtekintése
Nekem már 3.napja,hogy felderítést,vagy kutatást vagy 15 vízióport kér!Köztesen bedob olyat,hogy kér 7 ereklyét,vagy tetemes sereget,vagy alapanyagot,vagy nagyobb mennyiségű deszkát kér!Hát ha ez normális akkor én vagyok a hülye!Ne mondja nekem senki,hogy ez nem egy hiba a feladatokban! :mad::mad::mad:
 

DeletedUser3513

Vendég
Nekem már 3.napja,hogy felderítést,vagy kutatást vagy 15 vízióport kér!Köztesen bedob olyat,hogy kér 7 ereklyét,vagy tetemes sereget,vagy alapanyagot,vagy nagyobb mennyiségű deszkát kér!
nekem is volt egy ilyen 3 napos ciklusom, én is a hajamat téptem és kezdtem aggódni hogy végtelen ciklusba esett a véletlen generátor :D
de azóta nem mondom, hogy könnyű, de teljesíthető feladatokat kapok
szóval kitartás ;)

ui: 7 óra múlva kész a 44 órás felderítésem és alig várom, hogy újra azt kapjam :D:D:D
 

DeletedUser3862

Vendég
A nyafogos részhez (bár nem vagyok érintett) - az ugye megvan, hogy nem az itteni kb. három ilyen jelzés, hanem a többi, külföldi, sokszorennyi jelzés miatt nyúltak ebbe bele? Illetve a játékosok biztos nem ezt kertek, és a változtatás oka is sokkal esélyesebben a fékezés volt (én arra tippelek, hogy túl nagyra nyílt az olló, sokaknak nehezebb lett, de a játékosok egy része így is nagyon durván bekezdett, ezt kellett leszabalyozni).

Tisztában vagyok vele, hogy amiatt változtattak, de attól még ugyan úgy nyafogtak. Egyszerűen csak el kellett volna fogadni, hogy ezt most ki kell hagyni, mert nem tudja teljesíteni. Vannak gondolom erre emberek, akik azt figyelik meg, hogy milyen arányban vesznek részt egyes eseményeken, és gondolom felteszik a kérdést, hogy a nyeremény az oka-e vagy a teljesíthetőség. Ha meg megvan az ok egy idő után úgyis változni fog. Én próba szerencseként kezdtem el, hogy akkor most be fogja-e venni a termékeimet vagy nem. Mások is próbálkozhattak volna.
 

DeletedUser3862

Vendég
csak annyit fűznék ehhez hozzá h érdekes módon Gain 300 spell fragments or scout 1 province ezt a feladatot eddig csak 1x kaptam meg bezzeg azt h Gain 11 Relics 5ből 3x beadta. sok tartományom volt felfedezve de már nincs. nem a küldetésekkel van a baj hanem a véletlenszerűségük nagyon rossz.

Neked sem a könnyebbik felét adta a feladatoknak, bár ha van bajnokság, akkor ott hipp-hopp meglehet csinálni ezeket a feladatokat, sőt a pacsizásból is lehet egy ereklyét harácsolni. Nekem általában a derítés-kutatás-viziópor dolgot dobta többször, de megoldottam valahogy mindig.
 

DeletedUser3862

Vendég
Nem igazságtalannak tartjuk, csak kicsit furcsa az a véletlenszám generátor, ami majdnem 30 küldetésből (80 pontos feladványok) ugyanazt többször is beadja egymás után. Vagy a fejlesztők/game designerek adnak egyes feladatoknak nagyobb valószínűséget.
Kicsit olyan érzésem is van, mintha a dátum/nap is szerepelne a képletben, mert más-más napokon más-más feladatok fordulnak elő többször is egymás után. Tegnap a felderítő/kutatás/víziópor, ma meg az ereklyeszerzések. De lehet, hogy csak véletlenszerűen vagy próbálkozás jelleggel tologatják a küldetések előfordulási esélyszámát.
Most, hogy végignéztem a feladatokat, tűnt fel, hogy van olyan, amivel még nem is találkoztam, pedig nem 2 darab 80 pontos feladvány van már mögöttem.

Nekem folyamatosan nyomja ezt a felderítés, kutatás, vízióport. Én nem néztem meg a feladatokat, hogy mik váltogathatják egymást, mert akkor biztos agybajt kapnék, ha azt látnám, hogy valami még egyszer sem volt nálam. De mondjuk többször feldobhatná a készíts egyszerű szerszámot feladatot, amit elég ritkán és még csak nem is minden városomban dobott fel. Nekem nagyon kis arányban van műhelyes feladat. Legtöbbször általában a 3-as kombó jön, a szerez 4 vizíóport vagy kutas, szerez ereklyét, teljesíts x találkozót vagy x bajnoki találkozót, vagy a toronytalálkóz vagy találkózó kombinációk váltakoznak néha megspékelve valami egyszerűbbel. Mintha a fejlesztők belelátnának, hogy mivel tudnak jobban lelassítani. Én holnap fogom elérni a legnagyobb városommal a 80 kulcsot, és nem kis mennyiségű gyorsítót nyomtam bele a hétvégén a dolgokba, mert akkor tudok aktívabban lenni. De én nem panaszkodásnak szántam a kommentemet csak egy véleménynek, nekem így is teljesíthető, eddig minden városommal úgy érzem jól haladok a szintemhez mérten.
 

DeletedUser3862

Vendég
Azt ugye tudod, hogy a felderítésnek csak a kutatás volt az alternatívája és a bétán való "nyafogósok" miatt került be a víziópor gyűjtése is? Ezt valahogy nagyon szívesen elfelejti mindenki, aki a reklamálókat szidja.
Csak úgy megmondom, hogy a felderítés az sok játékosnál több, mint 5 nap, port meg lehet pár óra alatt csinálni. Vagy ha előre dolgozol, akkor pár másodperc alatt is.
És azt is tudod, hogy a kis műhelyt csak az első 30 feladatnál 1-2 alkalommal fogadta el ugye? Azután már semmire sem mész velük, mivel mindenhol csak a nagyokat fogadja el.

Az hogy ők úgy gondolkoznak, hogy kivették egy részét, ami sokaknak könnyebb lett volna, de voltak, akiknek nehezebb, ezért majdnem harmadolták a felső határt a megszerezhető kulcsoknak a végén, vagy, hogy sokkal nagyobb esélye van a tartományos feladatnak, mint a többinek, arról szerinted ki tehet? Kik írták úgy át a programot? Csak azt ne mond, hogy a "nyafogósok". :D

Jelenleg próbálgatják, hogy mi és hogyan lenne jó, az más kérdés, hogy ezt nem biztos, hogy az éles szerveren kellene csinálni. Erre való a tesztelés és a béta. Ha egyszer kigondolnak valamit, akkor azt akkor kellene ide hozni, amikor már jól működik, nem utólagos belemonyákolgatásokkal csiszolgatni, ami sokszor rosszabbul sül el, mint ha maradt volna az eredeti.

És azt is mindenki elfelejti, hogy vannak olyan dolgok a barkácsolásban, ami egyeseknek egyáltalán nem hasznos és bocsánat, de nem hiszem, hogy csupán víziópor gyűjtés gyanánt olyat gyártsak, ami egyáltalán nem kell. És azt is elfelejtik, hogy sokszor nem is dob olyat ami sokat ad, nekem nagyon sokszor csak a 3-4 vízióporos kis semmiségek vannak benne, amik persze 3-4 óra alatt vannak kész. Kérdem én akkor megéri a víziópor gyűjtés?

Elég érdekes, de nekem még most a 60-70-es kulcsok gyűjtésénél is írja a feladat, hogy a szintedhez mért műhelyben vagy az előző 3 szintben lévő műhely. Szóval mégsem lenne ez olyan lehetetlen.

Ha azt nézzük, hogy a fejlesztők csak ezért írták át a programot, akkor igen mondhatjuk, hogy miattuk. Mert nem azt írtam, hogy ők nyúltak bele, hanem, hogy nekik kell megköszöni, hogy ez így lett. Talán bajok vannak az értelmezéssel?
 

Burney

Felderítő
Sziasztok!
Ahogy olvasgattam a kommenteket, valahol örülök hogy nem csak nálam verte ki a biztosítékot ez az event ;):rolleyes:
Főleg a sokak által emlegetett vizióporos, felderítős feladat okoz gondot mikor már 3x adja be!!
Lehet másoknak a 15 viziópor nem okoz gondot, de én küzdök a drágakő ereklyékkel is, ami kell a kombináló katalizátor előállításához. Területileg a maxon vagyok, a felderítések 75-80 órások, még ha párat meg is gyorsítok akkor se tudok annyi drágakő ereklyét keríteni amennyi kéne. Techfám meg ugyi nincs mert az új fajra várok :( Ezt nevezik patthelyzetnek, mert jók lennének a macik, csak épp haladni nem nagyon lehet a feladatokkal és esélytelen hogy egy is meglegyen......
Megjegyzem még koránt sem tartok a 80 pontos feladványoknál, mégis erősen szivatósnak érzem a nagyokkal szemben ezt az eventet:(
 

DeletedUser3513

Vendég
Lehet másoknak a 15 viziópor nem okoz gondot, de én küzdök a drágakő ereklyékkel is, ami kell a kombináló katalizátor előállításához.
a torony első és második szintje még egész barátságos, érdemes most ott is vadászgatni

Eddig agybajt kaptam a kombinálótól, meg a töredéktől - most örülök neki, a gyorsítóknak meg még jobban :D
 

Deleted User - 204368

Vendég
Neked sem a könnyebbik felét adta a feladatoknak, bár ha van bajnokság, akkor ott hipp-hopp meglehet csinálni ezeket a feladatokat, sőt a pacsizásból is lehet egy ereklyét harácsolni. Nekem általában a derítés-kutatás-viziópor dolgot dobta többször, de megoldottam valahogy mindig.
igen csak vasárnap kaptam 3x11 ereklyét még 2 belefért de a 3. már túl nőtt rajtam. 1 napos egy felderítés gyorsítókkal megoldom de a kutatásokat már nehezebb kicsit igen elszálltak a fejlesztők ebben. tegnap 5x kaptam 11 ereklyét örültem h van sok bajnoki tartományom de ha nincs bajnokság már nem éri meg 2 tartományt gyorsítókkal felfedezni 11 ereklye miatt
 

DeletedUser3108

Vendég
igen csak vasárnap kaptam 3x11 ereklyét még 2 belefért de a 3. már túl nőtt rajtam. 1 napos egy felderítés gyorsítókkal megoldom de a kutatásokat már nehezebb kicsit igen elszálltak a fejlesztők ebben. tegnap 5x kaptam 11 ereklyét örültem h van sok bajnoki tartományom de ha nincs bajnokság már nem éri meg 2 tartományt gyorsítókkal felfedezni 11 ereklye miatt
Milyen érdekes... Most már kezded érteni, mi is volt a problémánk? :)
 

Calyr

Veterán
Tisztában vagyok vele, hogy amiatt változtattak, de attól még ugyan úgy nyafogtak. Egyszerűen csak el kellett volna fogadni, hogy ezt most ki kell hagyni, mert nem tudja teljesíteni. Vannak gondolom erre emberek, akik azt figyelik meg, hogy milyen arányban vesznek részt egyes eseményeken, és gondolom felteszik a kérdést, hogy a nyeremény az oka-e vagy a teljesíthetőség. Ha meg megvan az ok egy idő után úgyis változni fog. Én próba szerencseként kezdtem el, hogy akkor most be fogja-e venni a termékeimet vagy nem. Mások is próbálkozhattak volna.
Ahogy Bere fentebb írta, a visszajelzéseknek volt pozitív hatása is - elég sokan bajban lennének a felderítős feladattal víziópor választási lehetőség nélkül. De ha tisztában vagy vele, akkor ezek szerint még kevesebbet értesz ebből az egészből, hiszen az intézményesített "nyafogást" hivatalosan is szeretik, mert ugye erre van a béta játék és fórum. Azért meg, hogy a visszajelzésekéből milyen következtetésekre jutnak a fejlesztők, a visszajelzőket elővenni... hát ehhez a logikai buborékhoz csak gratulálni lehet. De végül is a véleményszabadság szépsége, hogy neked is jogodban áll a vélt igazságaidért nyafizni, akár a józan érvek ellenében is. ;)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Milyen érdekes... Most már kezded érteni, mi is volt a problémánk? :)
én aláírtam h a randomitás rosszul van benne megcsinálva de a bajnoki alatt szépen lehet benne haladni. elég idegesítő mikor 4ből 3x kutatás/felderítés/víziopor van de vmi undorító módon... így már más fényben látszódik az event h aránytalan az egész. eleinte ti se írtátok h ez folyamatosan ismétlődik hanem csak h zavaró h benne van. nekem is meg kellett ezt tapasztalnom mit is jelent ez a folytonos felderítés. de ez tuti szándékos a fejlesztőktől és nem is értem miért csinálják...
 

bere007

Veterán
Elég érdekes, de nekem még most a 60-70-es kulcsok gyűjtésénél is írja a feladat, hogy a szintedhez mért műhelyben vagy az előző 3 szintben lévő műhely. Szóval mégsem lenne ez olyan lehetetlen.

Mindig azt dobja fel, de az nem 1es szint. Legalábbis nekünk nem. Akik a fa végén vagyunk, annak ez a 26os szintű műhely. Onnan eljutni a kimaxoltig már csak napok kérdése, mivel helyben nincs sok különbség. De az még mindig nem kis műhely, ha jól tudom. :rolleyes:

Ha azt nézzük, hogy a fejlesztők csak ezért írták át a programot, akkor igen mondhatjuk, hogy miattuk. Mert nem azt írtam, hogy ők nyúltak bele, hanem, hogy nekik kell megköszöni, hogy ez így lett. Talán bajok vannak az értelmezéssel?

Tudtommal nincs vele bajom. De akkor részletesebben leírom. Szerinted őket mennyire befolyásolja ez? Ha a panaszok ellenére a fejükbe veszik, hogy ez így jó, akkor ha a játékosnak akár a fele háborog, akkor is marad az úgy. De ha úgy találják, hogy a panasz jogos, akkor változtatnak. Jelen esetben ez történt. Kivizsgálták és rájöttek, hogy ez így nem jó és változtattak. Arról nem tehetnek a játékosok, hogy negatív irányba sikerült ezt összehozniuk... Kb ennyi. Így talán már megérted.

így már más fényben látszódik az event h aránytalan az egész. eleinte ti se írtátok h ez folyamatosan ismétlődik hanem csak h zavaró h benne van. nekem is meg kellett ezt tapasztalnom mit is jelent ez a folytonos felderítés. de ez tuti szándékos a fejlesztőktől és nem is értem miért csinálják...

Azért nem írta senki, mert nem jó az ördögöt a falra festeni. De te komolyan arra számítottál, hogy ez a majdnem legnehezebb feladat minden 20. feladat lesz majd? Ahhoz mi már túl rég óta itt vagyunk, hogy ebben reménykedjünk. Nekünk nem hittél, most megérezted a bőrödön, hogy ez a feladat milyen a te szinteden. Na azt szorozd meg 5tel, mivel annyival tovább tart a felfedezési időnk és akkor átérzed egy részét a helyzetünknek. ;)
 

Deleted User - 204368

Vendég
Azért nem írta senki, mert nem jó az ördögöt a falra festeni. De te komolyan arra számítottál, hogy ez a majdnem legnehezebb feladat minden 20. feladat lesz majd? Ahhoz mi már túl rég óta itt vagyunk, hogy ebben reménykedjünk. Nekünk nem hittél, most megérezted a bőrödön, hogy ez a feladat milyen a te szinteden. Na azt szorozd meg 5tel, mivel annyival tovább tart a felfedezési időnk és akkor átérzed egy részét a helyzetünknek. ;)
nem a feladatokkal van a baj. ugye Hoshi is mondta h a tartományi küldetésből azért van 1 db h "pihenjen" az eventező. ha mindent egyenlő eséllyel sorsolna ki akkor egy remek event lehetne. de így igénytelen az egész h szinte 2 fajta küldetés ismétlődik az esetek 70%ban... persze h kiégeti az embereket az h 10 tartományt kellene felfedezni ami 5 nap lenne
 

Deathfolk

Veterán
nem a feladatokkal van a baj. ugye Hoshi is mondta h a tartományi küldetésből azért van 1 db h "pihenjen" az eventező. ha mindent egyenlő eséllyel sorsolna ki akkor egy remek event lehetne. de így igénytelen az egész h szinte 2 fajta küldetés ismétlődik az esetek 70%ban... persze h kiégeti az embereket az h 10 tartományt kellene felfedezni ami 5 nap lenne

Pont ezt a szót használtam én is hogy igénytelen... még vasárnap 1 hosszú kommentembe, és kb ezt írtam csak hosszan, ott van a 12. oldalon... Tök sokat írtam, ötleteket is, stb , azt hittem jön majd rá 1 csomó reakció, erre csak 1 választ kaptam hogy én csak panaszkodok... Pedig tényleg nem lenne ezzel az eventtel semmi gond, ha ténylegesen véletlen adná a feladatokat, de ez 100% hogy nem így van... Véletlen esetén kizárt hogy folyamatosan ugyanazok közül dobálna be, ráadásul úgy hogy van amit 3x is ad egymás után... Na de én többet tényleg nem fogok panaszkodni, csinálom ameddig tudom aztán kész... lesz ami lesz...
 
Fent