• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Ősi csoda - Rúnaszilánk átalakítás

Calyr

Veterán
Arra már rájöttünk hogy ha kapunk, adni kell, és megy tovább az egész, viszont én, és tudom hogy mások is (lehet csak egy szűk kisebbségről beszélek) akkor is kapunk TP-t ha piacolunk - innen onnan, 1-2-3... most megy ugye 15 - 30 - x*15 - nah, így én most szívok, és erre szerettem volna felhívni a figyelmet, ne tiltsanak le egyszerre mindenkit, minden csodát és mindenféle TP-s lehetőséget.
Legyen más a logika, mert gondolom az a baj hogy egyes városok TP gyárként működnek, de akkor miért nem azokat a csatornákat blokkolják, ahol totálisan egy irányú a TP forgalom egy adott időszakon belül, a többiek meg adhatnak.
Félre ne érts, abszolút nem kötekedésnek szánom, de szerintem a piacolásért kapott tp a játék szabályai szerint ellenérték nélküli, egyoldalú tp-zés - azaz definitíve push.
Nyilván ha ez naponta csak pár tp, vagy hetente tízes nagyságrend, akkor játékosi szemmel lehet azt mondani rá, hogy az miért ne férhetne bele - de a szabályok felől nézve ez is push, csak mondjuk "kis push".
És akkor lehet ennek a súlya is más ebben az új rendszerben.
De ezt majd a moderátorok pontosítják, ha tévedek/rosszul tippelek.
 

Dallas1975

Felderítő
Ezres nagyságrendről van szó (ami után tiltanak), nem hiszem, hogy ennyit kapsz napi szinten a piacolásért cserébe.
Első napokba mi is adtuk 1000 tételbe oszt sehol semmi tiltás ,igaz mindenki 1 azaz egy várossal volt , eleve gáz hogy több lehet ,de ebből is látszik hogy a készítőket se érdekli itt az igazi nem létező verseny ,mert kapásból törölni kellene az ilyet , az ez maradjon várost ( ne töröljétek) meg visszalökni az ork fejezetbe :p
 

Kira7

Veterán
Első napokba mi is adtuk 1000 tételbe oszt sehol semmi tiltás ,igaz mindenki 1 azaz egy várossal volt , eleve gáz hogy több lehet ,de ebből is látszik hogy a készítőket se érdekli itt az igazi nem létező verseny ,mert kapásból törölni kellene az ilyet , az ez maradjon várost ( ne töröljétek) meg visszalökni az ork fejezetbe :p
Szia!
Amennyiben 1000-t kapsz, de ugyan annyit vissza is adsz vagy másoknak adsz annyit az nem push ( nem is tilt le ) és így független attól is hány várossal játszol vagy játszik.
 

MesterAlma13

Erős harcos
Félre ne érts, abszolút nem kötekedésnek szánom, de szerintem a piacolásért kapott tp a játék szabályai szerint ellenérték nélküli, egyoldalú tp-zés - azaz definitíve push.
Nyilván ha ez naponta csak pár tp, vagy hetente tízes nagyságrend, akkor játékosi szemmel lehet azt mondani rá, hogy az miért ne férhetne bele - de a szabályok felől nézve ez is push, csak mondjuk "kis push".
És akkor lehet ennek a súlya is más ebben az új rendszerben.
De ezt majd a moderátorok pontosítják, ha tévedek/rosszul tippelek.
szia, holnap átolvasom újra Rikai hozzászólását
egyébként... én nem kevés csodát léptettem az utóbbi időben a Rúnaszilánkok miatt
piacolásért valaki ad 300 Tp-t is, valaki 3-at, valaki 45-öt, stb. stb. sokról beszélünk - hogy ezt kompenzáljam, a felfedezettjeim csodáiba pakoltam folyamatosan, szóval ha körbenézel, sok helyen ott vagyok, ha mégsem, akkor az a csoda jó eséllyel szintet lépett.

hogy ez push vagy sem... hát szerintem nem, de kérem a support-ot hogy gondolják végig, mert akkor bejöhet a mentalitásba az piaci nulla csillagozás is és még ki tudja mi... de amit én fontosnak tartok, hogy nekem és a hozzám hasonló játékot játszók rengeteg időt, gondolkodást, taktikázást, elemzést fektettek be hogy tudjak szerezni sok sok TP-t, most meg kijelentik hogy ez push - sajna kevesen szólnak hozzá az én oldalamról, de akik törtetnek előre és TP-re mennek rá, azokat ez negatívan érinti - ebben biztos vagyok.
Ez is egy vonal, mert van ugye a ranglista pontra menös, a katonai vonalat erősítő, az árutermelős, van piacolós (mint én), így van nálam olyan is hogy nullacsillagozós, de reálisan van olyan, hogy TP gyűjtős, és most ez utóbbit akarják letiltani (szerintem rossz háttérlogikával).
Biztosan jó ez?

Üdv, Alma
 

Calyr

Veterán
szia, holnap átolvasom újra Rikai hozzászólását
egyébként... én nem kevés csodát léptettem az utóbbi időben a Rúnaszilánkok miatt
piacolásért valaki ad 300 Tp-t is, valaki 3-at, valaki 45-öt, stb. stb. sokról beszélünk - hogy ezt kompenzáljam, a felfedezettjeim csodáiba pakoltam folyamatosan, szóval ha körbenézel, sok helyen ott vagyok, ha mégsem, akkor az a csoda jó eséllyel szintet lépett.

hogy ez push vagy sem... hát szerintem nem, de kérem a support-ot hogy gondolják végig, mert akkor bejöhet a mentalitásba az piaci nulla csillagozás is és még ki tudja mi... de amit én fontosnak tartok, hogy nekem és a hozzám hasonló játékot játszók rengeteg időt, gondolkodást, taktikázást, elemzést fektettek be hogy tudjak szerezni sok sok TP-t, most meg kijelentik hogy ez push - sajna kevesen szólnak hozzá az én oldalamról, de akik törtetnek előre és TP-re mennek rá, azokat ez negatívan érinti - ebben biztos vagyok.
Ez is egy vonal, mert van ugye a ranglista pontra menös, a katonai vonalat erősítő, az árutermelős, van piacolós (mint én), így van nálam olyan is hogy nullacsillagozós, de reálisan van olyan, hogy TP gyűjtős, és most ez utóbbit akarják letiltani (szerintem rossz háttérlogikával).
Biztosan jó ez?

Üdv, Alma
Tényleg nem kötekedésképp, de szerintem ezeket nem most akarják tiltani Alma, ez sosem volt más.
Idézem: " Aránytalan stratégiai erőforrások (nyersanyagok, Tudáspontok stb.) átadása egyik azonosítóról a másikra, akkor is, ha a két azonosító két külön játékoshoz tartozik, szabálytalan."
Játékszabályzat

De hadd vicceljem el: ha piacozásért 300 tpket lehet kapni, és ez nem push, akkor bizony el kell gondolkodnom a 100+ millás készleteim nyomott áras kiakciózásán. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Csillagos

Tapasztalt építő
Tényleg nem kötekedésképp, de szerintem ezeket nem most akarják tiltani Alma, ez sosem volt más.
Idézem: " Aránytalan stratégiai erőforrások (nyersanyagok, Tudáspontok stb.) átadása egyik azonosítóról a másikra, akkor is, ha a két azonosító két külön játékoshoz tartozik, szabálytalan."
Játékszabályzat

De hadd vicceljem el: ha piacozásért 300 tpket lehet kapni, és ez nem push, akkor bizony el kell gondolkodnom a 100+ millás készleteim nyomott áras kiakciózásán. :)
Sok meló van ám abban, levelezgetés, szervezés, piacozás. Szerintem erre a fejlesztők egyszerűen nem gondoltak. Én ezt el tudom fogadni, de nem tudnám csinálni, inkább maradok a vadászatnál.
 

Calyr

Veterán
Sok meló van ám abban, levelezgetés, szervezés, piacozás. Szerintem erre a fejlesztők egyszerűen nem gondoltak. Én ezt el tudom fogadni, de nem tudnám csinálni, inkább maradok a vadászatnál.
Értelek, de egy csomó más játékelemben is sok meló van. Ezért szerintem ez ilyen kérdésben nem lehet érv. Pl. ennyi erővel ha valaki a droidvárosaival nem csak a napi tp-vel tölti a fővárosát, hanem még rendszeresen bajnokozik is, hogy városonként sok száz tp menjen a birodalma központjába, abban meg irdatlan sok meló van - de ha jól tudom, ettől függetlenül szabálytalan.

A szabály nem azt nézi, hogy a befektetett munkáért mi "járhat", hanem hogy erőforrások kölcsönösen cserélődnek-e (az rendben van), aránytalanul cserélődnek-e (az már lehet határeset), vagy egyirányúak-e (ami az én értelmezésem szerint holtbiztosan nem okés, bármilyen ideát húzunk rá).

De ezekután már tényleg érdekelne hivatalos válasz, mert úgy érzem, egy új játék tárulhatna fel előttem, ha itt ennyi mindent szabad. :)
 

MesterAlma13

Erős harcos
Tényleg nem kötekedésképp, de szerintem ezeket nem most akarják tiltani Alma, ez sosem volt más.
Idézem: " Aránytalan stratégiai erőforrások (nyersanyagok, Tudáspontok stb.) átadása egyik azonosítóról a másikra, akkor is, ha a két azonosító két külön játékoshoz tartozik, szabálytalan."
nem tudom, szerintem csak nem volt szoftver szinten tiltva, gondolom ez miatt:
A probléma az az, hogy ez a rendszer a Rúnaszilánk konverzióval együtt jelent meg,
 

Dallas1975

Felderítő
Szia!
Amennyiben 1000-t kapsz, de ugyan annyit vissza is adsz vagy másoknak adsz annyit az nem push ( nem is tilt le ) és így független attól is hány várossal játszol vagy játszik.
Félreértettél ,értem hogy "1000" saját városnál se tilt le ha oda vissza megy :) de pont nem oda vissza ment a dolog ,vagyis a csak "tolom" városokra gondoltam.
Nálunk is van duplaváros ,oda-vissza magának , az innot csak az érdekli hogy belépj ,( sütik elfogadása ,a darabszám a lényeg) és a többi lényegtelen... és igazuk van, ebből élnek nem a gyémántból. :)
 
Utoljára szerkesztve:

B i l l K a p u

Erős harcos
azonban nem kell aggódni kb. 1 hét múlva minden helyreáll és senki nem fogja ezt tapasztalni, aki valóban szabályosan játszik.

.

Sziasztok!

Nos az a kb 1 hét ,lassan 1 hónap lesz.
Én szabályosan játszom.
Viszont sok tp-t kapok a csodáimba kéretlenül. Testvérektől, szomszédoktól, vadászoktól. A napokban is volt tiltásom. Sajnos nem tudom kivédeni, hogy a rajongóim ilyen módon segítsenek, de nem is akarom.
A tp lánc híve vagyok, de kérem hogy ezért most ne kövezzetek meg ez a bejegyzés nem erről szól! :D Hanem arról, hogy a testvéreknek gondot okoz, hogyha állandóan fel kell írniuk ki kinek tartozik, és mennyivel. Épp elég figyelmet követelt ez a dolog így is.
Vajon várható valóban, valamiféle megoldás?
 

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok!

Nos az a kb 1 hét ,lassan 1 hónap lesz.
Én szabályosan játszom.
Viszont sok tp-t kapok a csodáimba kéretlenül. Testvérektől, szomszédoktól, vadászoktól. A napokban is volt tiltásom. Sajnos nem tudom kivédeni, hogy a rajongóim ilyen módon segítsenek, de nem is akarom.
A tp lánc híve vagyok, de kérem hogy ezért most ne kövezzetek meg ez a bejegyzés nem erről szól! :D Hanem arról, hogy a testvéreknek gondot okoz, hogyha állandóan fel kell írniuk ki kinek tartozik, és mennyivel. Épp elég figyelmet követelt ez a dolog így is.
Vajon várható valóban, valamiféle megoldás?
Szia, igen, rengeteg a "kéretlen" TP, mivel most sokan szabadulnak a fölösleges (fölöslegesnek gondolt) Rúnaszilánkoktól, és tolják bele mindenhova, annak reményében hogy ha jó helyen végeznek egy csodánál, akkor visszakapnak majd Ősi Csoda TP-t, amit már bárhol fel tudnak használni.
És én is folyamatos levelezésben vagyok a csapattársakkal, hogy ki mennyivel tartozik, stb. - fáj nagyon ez pont most ez miatt is.
Nem lehetne feloldani ezt a Testvériségi tagokkal szemben? hogy ők mindig tudjanak tenni, és csak a kívülről jövőkkel szemben lenne valamiféle korlátozás?

... jah, és a ráadás... én is szórom el mindenfelé a Csodákba a Rónaszilánkokat hogy újra tehessenek hozzám is Tp-t - más megoldást sajna nem tudok, és remélem hogy nem cseszek ki azokkal, akikhez pakoltam.

Üdv, Alma
 
Utoljára szerkesztve:

MesterAlma13

Erős harcos
Hamar lefut és utána fájni fog, de nagyon!
ha csak a Rúnaszilánkokat nézzük, sok helyen megtörtént, nálam is, hogy Csodák ott állnak Rúna fázisban, mert el lettek cserélve a szükséges szilánkok egyéb más csodákhoz - persze annyira ez nem fáj, ez van, én számoltam vele, de több helyen láttam olyat, hogy az összes csoda rúna fázisban áll

másik téma:
a korlátozást nem lehetne ketté venni: tesóságon belül és tesóságon kívül?
tehát ha telepakolják a csodáimat kívülről, az ne érintse már a belső TP láncot - nem tudok TP láncozni mert
1. vagy kaptam annyi TP-t másoktól, hogy lezárt a rendszer
2. vagy bejött annyi Ősi Csoda TP a raktáramba a TP vadászat után, hogy azért zárt le a rendszer
pedig igény vóna a TP láncra, mivel testvériségen belül döntő részben 1:1-ben megy a TP csere, és jó lenne ha ez nem lenne korlátozva - vagy más lenne az arány, stb.

ha meg az lenne az Innonál a szemet szúró, hogy valaki azért lépked ide oda a tesóságokból hogy egy ilyen rendszerrel visszaéljen, szerintem megoldható lenne hogy a mechanizmus ezt kezelje és nehezítse annak az életét
 

MesterAlma13

Erős harcos
Igen megnövekedett az értéke a Törött Szilánkoknak... 1-2 hét kell mindig, míg egy rúnafázisban levő csodát végre tovább tudok léptetni.. de hát ez van. A türelem és a játék meghozza a gyümölcsét törött szilánkját...
 

Gin2

Újonc
Én egy kis Testvériség tagja vagyok akik már évek óta együtt játszanak. Mi is segítenénk egymást de mióta ez az új rendszer van azóta tehetetlenek vagyunk a kívülről jövő rúnaszilánk rablókkal szemben. Nagy Testvériség tagjai nézik, hogy hol áll a tápé mennyisége egy egy ősi csodánál és az utolsó pillanatokba akár többen összefogva betesznek annyit hogy elvigyék a rúnaszilánkokat. Ezt ráadásul olyanok teszik akik az utolsó fejezetben vannak. Ez sajnos most már ismétlődő eset.
 

SirSmithy

Veterán
Én egy kis Testvériség tagja vagyok akik már évek óta együtt játszanak. Mi is segítenénk egymást de mióta ez az új rendszer van azóta tehetetlenek vagyunk a kívülről jövő rúnaszilánk rablókkal szemben. Nagy Testvériség tagjai nézik, hogy hol áll a tápé mennyisége egy egy ősi csodánál és az utolsó pillanatokba akár többen összefogva betesznek annyit hogy elvigyék a rúnaszilánkokat. Ezt ráadásul olyanok teszik akik az utolsó fejezetben vannak. Ez sajnos most már ismétlődő eset.
A megoldás, h senki sem pakol magához TP-t. Mindig cserével oldjatok meg az építkezést. Ha ez nem megy, akkor be kell vállalni, h elviszik a helyeket.
 
Sziasztok, az elmúlt kb 5,5 évben nem volt rá motivációm, hogy írjak. Most lett. Őszintén 2 hónapja már átérzem azon játékosok aggodalmát akik a fejlesztők következő agymenéséről beszélnek.
 
Hello Mindnki, eddig még sosem írtam ide, mert nem éreztem szükségét.
Most nem volt már választásom.
Az eredeti suppi üzenet azt tükrözi, hogy mindenki aki lezárás alá került csal. 1 hét után. (nem gondolom azt, hogy ez a helyi suppink rosszindulata volna, mélyen hiszem, hogy ezt ő úgy is gondolta akkor). Ez mára kiderült, hogy nyilvánvalóan nem igaz. Eltelt két hónap és nem történt semmi. Nyilvánvalóan hibás a rendszer és nem tölti be a funkcióját se ( feltéve, hogy az a funckiója, hogy a csalást szorítsa vissza), helyette ártatlan játékosokat vegzál és bélyegez meg. Nagyon tök szeretnék egy elnézés kérést legalább nekem, de jobb volna a teljes beismerés, hogy ezt az egészet elbaxtuk és a csalást ugyan nem tudja visszaszorítani, de arra tök alkalmas, hogy ha valaki nem pont átlagosan játszik valamilyen irányban (akár kicsit lustább, akár kicsit szorgosabb) azt megbélyegezze csalóként.
Így azon túl, hogy javítsák ki ez a xart,
nyilvánvaló és jogos kiigazítást kérek a kommunikációban(egyben annak a kimondását, hogy nem azért szoktam tiltva lenni, mert csalok, hanem csak mert): nem az kerül letiltásra aki csal, hanem az, aki valójában az átlagostól eltérő dolgot tesz, vagy nem tesz.
x játékos teljesen szabályosan játszik, azért kerül tiltásra, mert nem cserélget, talán még tesóságban sincsen, mások kinyitóhelynek használják (mert muszáj nekik), ő nem is tud róla, de ha megjönne az esze azért megnehezítjük a dolgát, mindenki legyen átlagos.
y játékos szintén teljesen szabályosan játszik, azért kerül tiltásra, mert ő meg túl aktív, bár nem csal de sok tpt szerez össze, inkább üljön már meg a fenekén. nem pártoljuk. mindenki legyen átlagos.
bb játékos (direk nem z-t írtam) meg 5 másik várossal tápolja a városát és igen, ő csal. és van egy 6. városa amivel tesóságban van, sokat nem kell tennie vígan elvan. tiltás, korlátozás sehol még a messzeségben se látszik, mert hát a sok táp városa mellet van egy jó is ahol teszi amit kell. Nincs korlátozás, nincs gáz. Nem igazán gondolkodtam rajta hogyan kellene csalni még. ez az amit napról napra folyamatosan látok, valszeg a legegyszerűbb.

El kell gondolkodni rajta, hogy még a legegyszerűbb csalási módot se sikerül kiküszöbölni, ellenben másokat (ártatlanokat) megbélyegezni, korlátozni sikerül. Talán ez a csalás elleni funkció ezzel a kommunikációval nem csak nem tölti be a szerepét, de igen alkalmas rá, hogy ártatlanokat hozzon nagyon-nagyon kellemetlen helyzetbe, mind a normál rutinuk fenntartásában a játékban, mind pedig a megítélésükben.

Így továbbra is kérem, hogy javítsák ki
és egy nyilvános bocsánatkérést azoktól, akik a rosszul műxő rendszer szerint csalnak.

"sok TP megy körbe a játékosok között, ami miatt elképzelhető, hogy lekorlátoz egy-egy embert a játék, ahogy azt a béta fórumon is láthattuk. Sajnos ez elkerülhetetlen az új pushing limitáció miatt, azonban nem kell aggódni kb. 1 hét múlva minden helyreáll és senki nem fogja ezt tapasztalni, aki valóban szabályosan játszik."

üdv
z
 
Utoljára szerkesztve:
Fent