• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Bétás tapasztalatok avagy mi is várható

Mihaszna

Veterán
A tiltott romok térképe.jpg Szett 1.jpg Szett 2.jpg Szett 3..jpg Szett 4.jpg Szett 5..jpg Szett 6.jpg

(nagyításért kattints a képekre)

Játék infó
- Szett méret (összesen): 7X6
- Játék mechanizmus: Térkép (lépegetni kell)
- Időtartam: 21 nap
- Liga: Igen
- Királyi díjak: Igen
- Cserélhető Napi E. D.: Igen
- Küldetések száma: 78 db

Sok szerencsét majd mindenkinek. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Már több alkalommal felmerült téma volt a felgyülemlett rúnák felhasználásának lehetősége, amire most az Inno bevezet egy új megoldást.
A tárolt rúnákat elkölthetjük majd a csodák szintjeinek emeléséhez. Ez az új gomb (csoda információs sorában) lehetővé teszi majd, hogy a megmaradt Rúnáidat felhasználva tudáspontokkal járulj hozzá az ősi csodák kutatásához egyrészt a saját városodban (1 rúna=10 tp), vagy hozzájárulhass más játékosok ősi csodáihoz (1 rúna=15 tp). Ez egy konvertálási lehetőség lesz, ami sokat segít a magas szintű fejezetekben szereplő játékosoknak. Rendszeresen túlcsordul a töredéktárunk is, ezzel a lehetőséggel még azt is ki lehet üríteni a csodák fejlesztése kapcsán.
Figyelem: A csodák emelése kihat a harcászati képességeinkre (3.33%-al növekszik a csaták erőssége a csodák szintemelésével).
Jó tanács: A korai fejezetekben lévő játékosoknak nem ajánlom használni, mert az ő fejlődési szintjeiken nagy szükség van a rúnákra és semmi esetre sem ebbe kell beleölniük. Ők maradjanak a tp felhasználásnál, nekik az a kedvezőbb megoldás a csodáik fejlesztéséhez.
272083387_4960993923952604_693124736699661912_n.jpg
 
Utoljára szerkesztve:

peltar

Felderítő
Azért azt nem árt pontosítani, hogy minden rúnaszilánk csak az azonos típusú csodákban működik, tehát ha pl el akarom használni a 913 Hegyi Csarnok szilánkomat, akkor vagy a csarnokom kell fejleszteni, vagy találni valakit, aki szintén azt fejleszti.
 

Rikari

Veterán
Azért azt nem árt pontosítani, hogy minden rúnaszilánk csak az azonos típusú csodákban működik, tehát ha pl el akarom használni a 913 Hegyi Csarnok szilánkomat, akkor vagy a csarnokom kell fejleszteni, vagy találni valakit, aki szintén azt fejleszti.
Valóban nem tértem ki arra, hogy csak a csodával azonos rúnát lehet felhasználni a konvertálásra, mert a rendszer nem is enged mást. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem eszem ágába sem jutott volna beletuszkolni a szakadék rúnáját a termálforrásba.
 
A csodák emelése kihat a harcászati képességeinkre (3.33%-al növekszik a csaták erőssége a csodák szintemelésével).
..azért..eléggé érdekes elképzelés.. minél jobban fejlesztesz..annál nehezebb megoldani egy feladatot.... mintha az életben..minél jobb szerszámot veszel...annál nehezebb dolgozni..megcsinálni a munkádat... . csak azt nem tudom.. ha lebontom a csodát..akkor könnyebb lesz minden?? ha van egy 20.szinű csoda..akkor az..60%-al nehezíti a játékom??
 

Szerencse fia

Veterán
..azért..eléggé érdekes elképzelés.. minél jobban fejlesztesz..annál nehezebb megoldani egy feladatot.... mintha az életben..minél jobb szerszámot veszel...annál nehezebb dolgozni..megcsinálni a munkádat... . csak azt nem tudom.. ha lebontom a csodát..akkor könnyebb lesz minden?? ha van egy 20.szinű csoda..akkor az..60%-al nehezíti a játékom??
Szia!

Az alábbi link segítségével mindenki ki tudja számolni, hogy a csodák milyen mértékben befolyásolják a bajnoki és a torony harcokat a saját adottságaikhoz, fejlettségükhöz viszonyítva! ;)

Üdv.: Szeri :)
 

Deathfolk

Veterán
..azért..eléggé érdekes elképzelés.. minél jobban fejlesztesz..annál nehezebb megoldani egy feladatot....
Igen ez 1 nagyon nagy hülyeség a játékba, nemértem miért nem változtatnak már a nehézségi képleten, a csodáknak ép az lenne a lényege hogy könnyítik a játékot, nem pedig nehezítik, de a fejlesztők szerint nagyobb arányba könnyítik mint nehezítik... hát nem tudom, pl ha 1 nem katonai csodát fejlesztek akkor az miatt is nehezebb lesz a harc, mert nagyobb osztagmérete lesz az ellenségnek, akkor mégis hol lett nekem könnyebb a játék? Ez így nagyon nem okés, ilyen szempontból ez a játék pont fordítva működik mint minden más játék, az emberek azért fejlődnek 1 játékba és szeretnének minél nagyobbak lenni hogy minél könnyebb legyen, itt meg 1 bizonyos szint felet már egyre nehezebb a bajnoki és a torony én tavaly 1 fél évig nem is fejlesztettem a csodáimat annyira elegem lett ebből, vagy 50 ezer tekercsem gyűlt össze :D aztán meguntam elnyomtam a csodáimra és érezhetően nehezebb lett, pláne hogy 1 csomó nem katonai csodát is felhúztam, de olvastam olyanokat hogy volt aki ez miatt lebontott olyan csodákat amiket még a játék elején rakott le és már nem látta értelmét azoknak a csodáknak az ő szintjén, és azonnal könnyebb lett neki a harc... Azt nem értem hogy nincs még ebből globális lázadás, szerintem a többség nem is tudja hogy ez így működik, nagyon jó lenne ha a csodák nehezítő hatását kiszednék a játékból! A pontos nehezítő képletet pedig igazán közzé tehetnék, legalább tudna az ember számolgatni hogyha lebontana valamit vagy fejlesztene akkor hogy is nézne ki neki a harc. (Mielőtt valaki linkeli tudom hogy állítólagos képletek elérhetőek a neten, de azokat rajongok fejtették vissza, számolgatták ki hogy talán úgy van, nem az igazi, nekem 1 hivatalos egyenlet kéne)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Az racionális, hogy ha én erősödök (fejlettebb leszek), akkor az ellenem küldött seregek is erősebbek legyenek. Ebben a képletben még benne van a felfedett tartományok száma is, amit azért nem tudsz megkerülni, mert terület kell a fejlődésedhez, arról nem is beszélve ha rendszeresen Eventezel, az sem véletlen hogy belehajt a feladataival a találkozókba. Ha vissza is fogtad magad a térképen, ekkor már nem tudod.
Nincsen ellenemre a nehezítés, ha az arányokban kiegyensúlyozottságot látnék. Nem finomhangolás van, hanem ha bizonyos határt átlépsz, aminek nem tudod hol húzódik a vonala, hiába fejlődtél, még mindig nem vagy annyira erős, hogy viszonylag kisebb veszteségekkel, de átvészeld a csatáidat. Az egyik kezükkel adnak, a másikkal elvesznek és úgy, hogy sose érd magad utol. Ez vélhetően lehet egy hajtóerő is, de leginkább kudarcíze van. Csodákat bontunk el, területeket hagyunk befejezetlenül. A gazdálkodós városok nem tudnak harcolni, de megtermelni sem tudnak annyi anyagot, hogy mindent letárgyaljanak. Váltaniuk kell a harcászatra, hogy megéljenek, ami nem biztos, hogy számukra kedvező. Az addig jó kis játékuk teljesen szétesik, mert profilt kell váltaniuk, ami nagyon nem egyszerű, főleg ha valaki pont azért szerette Elvenart, mert építkezett, termelgetett.
Már sok hazai, és külfüldi fórumokon kérték a játékosok, hogy vegyék ki a csodák szintjeit a harcok erejéből, de az Inno eddig még nem hallotta meg. Tud róla, csak a szőnyeg alá söpri, mert az Ő érdeke az, hogy időgyorsítózd (szerezd be a hozzávalót) a sereggyártó épületeidben lévő termelést, gyártsál hozzá Barnamacibónuszt, ahhoz eledelt az Akadémiában és ha másként nem megy, akkor szórd el az apró gyémántjaidat.
Engedik neked, (mert sikerélmény nélkül nem lenne játékos), hogy lépj egyet előre, amit aztán ennek következményeként a kettőt hátra követ.
 

Putyika

Veterán
Igen ez 1 nagyon nagy hülyeség a játékba, nemértem miért nem változtatnak már a nehézségi képleten,
Változtattak, pont akkor jött ez a nehezítés.
Azt nem értem hogy nincs még ebből globális lázadás,
Volt, amikor bevezették...bár globálisnak nem nevezném, de sok játékos hagyta abba miatta, és többen adtunk hangot a nem tetszésünknek, és hívtuk fel a figyelmet a hátrányokra, de eredménytelenül.
Elég csúnya, szinte személyeskedésig fajuló viták alakultak ki, mert egyesek igen kárörvendő módon örültek annak, hogy az eddig "ingyenélő" nagyobb városoknak, tönkretették vagy legalábbis jelentősen megnehezítették a bajnokizást. Aztán később volt olyan aki belátta, hogy tévedett és igazunk volt, és van aki csak egyszerűen, csendben "pálfordul" és úgy csinál, mintha mindig is így gondolkodott volna erről a dologról. ;)
nekem 1 hivatalos egyenlet kéne
Ezt már én is kértem anno, hátha most neked nagyobb szerencséd lesz. :)
 
..ok... köszi... szóval..Én..akár értem is a szándékot... hogy aki erősödik..az küzdjön meg az erősödésével.... vagy mi...(?!).. de akarva..akaratlanul is egy olyan fejlettségi útra..szintre kerülsz egy idő után.. ahol a sok nehézség miatt..inkább a sikertelenség, kudarc lesz több...beindul a csapaton belül..egy elégedettlenkedési hullám.. hogy izéke..miért nem hozza a z elvárt szintet..aztán mehet, holott csak úgy megnehezedett a játéka..hogy azon gondolkozik..hogy abba hagyja-e.. . :( (pláne egy átlag játékosnál)...és ez nem hiszem hogy bárkinél megnyitná a pénztárcát..még akkor se..ha ( állítólag) ..a pénzért vett területek..épületek.. annyira nem(?) befolyásolják a játékot.... . ..aha.. . :( én meg a mindent elhiszékeny vagyok. írnak rá majd spec algoritmust..hogy 3 területbővítés.... nyert nyémántért... 4 db.. pénzen vett gyémántért.... 2 varázsépület... torony nyeremény..1 db... gyémántos.. 2 db...pénzes gyémántos... és ez az algoritmus adja ki a lottó 5-ös tuti számokat.. is.. .. :D .
 

Rikari

Veterán
A minap írtam nektek a Bétán megjelent újításról, ami a Rúnaszilánkok felhasználásáról és megjelenéséről szólt. Most folytatnám, kibővíteném a várható újatás hatásait és a vele járó újabb következményeket. Mielőtt az éles szerverekre kerül, ez természetesen változhat is, mert tesztüzemmódban fut és a visszajelzések alapján módosíthatnak rajta..
Úgy tűnik, ez egy különálló "TP credit" szolgáltatás, amely olyan, mint egy közösségi hitel. Ahhoz, hogy Tp-t kapj a csodádhoz más játékosoktól, saját Tp-ét kell adományoznod. Amennyire meg tudom nézni, van némi induló kredit, amit minden nap 80-al emelnek. Ha egy másik játékos csodájába adományozol a rúnakonverter használatával, jóváírásod az általad adományozott összeggel növekszik. Miután befejezel egy csoda fejlesztését, a többi játékosnak a ládád jutalmaiból odaítélt összes Tp is növeli a hiteledet. Ha megkapod a konvertált Tp-ét egy másik játékostól a csodádba, vagy kapsz simán Tp jutalomként egy másik játékos befejezett csodájából, a jóváírásod csökken a kapott összeggel. Ha 0 lesz, addig nem fogsz tudni adományt kapni a csodádba, amíg te nem adományozol Tp-ét valakinek, vagy nem kapod meg az ingyenes napi 80 Tp-s limitemelést.
Két új érdekes és valójában jogos szabályt hozott a játékba az üzemeltető. Szabályozta a csodák töltésének rendjét Tp limitálással, időkorláttal/ teljes lefagyasztással.
Tp limit: Annál a játékosnál aki nem adott vissza a csodájába kapott pontokból megfelelő mennyiséget hiába van még a csodában akár több 100 tp hely, nem enged csak egy alátett képlet szerinti tp-ét beletenni (amennyit ő adott másoknak, annak függvényében). A példaként hozott fotón láthatjátok, hogy csak 65 Tp-vel lehet hozzájárulni a csodához, annak ellenére, hogy még 1154 tp hiányzik ahhoz hogy zárni lehessen.
2022-01-23 20 16 45.jpg

Időkorlát/teljes lefagyasztás:
Annál a játékosnál nem lehet a csodába tenni tp-ét, aki a kapott tp-ét nem viszonozta, abból semmit nem adott vissza senkinek. A piros felirat szerint később térj vissza a csodához. Addig vagy viszonozza a gazdája a kapott Tp-ét másnak, vagy az időkorlát oldja fel. Nem tudom sajnos, csak tippelek hogy ez talán 24 óra, de akár több is lehet. (nincs ezzel kapcsolatosan tapasztalatom)
2022-01-23 20 23 55.jpg

Az Inno előállt most egy belső „töltésgátló” megoldással. Főként a tisztességtelen Tp csererendszerre fejt ki nagyobb hatást, ha folyamatosan, egyoldalú profitot termel valaki ebből magának. A mellékhatása lehet ennek még az is, hogy hosszú távon valamennyire megakadályozza a csodavadászatot.
Amit a többi játékostól kaphatunk, hogy növeljük a csodaszintjeink emelkedési sebességét, és a viszonzás elvén a többiek jutalomládáiból származó rúnaszilánkok mennyiségét, valamint a felgyülemlett rúnáktól is hasznosan szabadulhatunk meg. Több testvériségben tp-láncokkal fejlesztik a csapaton belüli csodákat. Akik így játszanak, vagy saját magukat töltik, ott nem fordulhat elő egyik akadályozó/gátló tényező sem, mert megvalósul vagy a kölcsönösség, vagy az önálló fejlesztés.
 
Utoljára szerkesztve:

Szerencse fia

Veterán
A minap írtam nektek a Bétán megjelent újításról, ami a Rúnaszilánkok felhasználásáról és megjelenéséről szólt. Most folytatnám, kibővíteném a várható újatás hatásait és a vele járó újabb következményeket. Mielőtt az éles szerverekre kerül, ez természetesen változhat is, mert tesztüzemmódban fut és a visszajelzések alapján módosíthatnak rajta..
Úgy tűnik, ez egy különálló "TP credit" szolgáltatás, amely olyan, mint egy közösségi hitel. Ahhoz, hogy Tp-t kapj a csodádhoz más játékosoktól, saját Tp-ét kell adományoznod. Amennyire meg tudom nézni, van némi induló kredit, amit minden nap 80-al emelnek. Ha egy másik játékos csodájába adományozol a rúnakonverter használatával, jóváírásod az általad adományozott összeggel növekszik. Miután befejezel egy csoda fejlesztését, a többi játékosnak a ládád jutalmaiból odaítélt összes Tp is növeli a hiteledet. Ha megkapod a konvertált Tp-ét egy másik játékostól a csodádba, vagy kapsz simán Tp jutalomként egy másik játékos befejezett csodájából, a jóváírásod csökken a kapott összeggel. Ha 0 lesz, addig nem fogsz tudni adományt kapni a csodádba, amíg te nem adományozol Tp-ét valakinek, vagy nem kapod meg az ingyenes napi 80 Tp-s limitemelést.
Két új érdekes és valójában jogos szabályt hozott a játékba az üzemeltető. Szabályozta a csodák töltésének rendjét Tp limitálással, időkorláttal/ teljes lefagyasztással.
Tp limit: Annál a játékosnál aki nem adott vissza a csodájába kapott pontokból megfelelő mennyiséget hiába van még a csodában akár több 100 tp hely, nem enged csak egy alátett képlet szerinti tp-ét beletenni (amennyit ő adott másoknak, annak függvényében). A példaként hozott fotón láthatjátok, hogy csak 65 Tp-vel lehet hozzájárulni a csodához, annak ellenére, hogy még 1154 tp hiányzik ahhoz hogy zárni lehessen.
3406 bővítmény megtekintése

Időkorlát/teljes lefagyasztás:
Annál a játékosnál nem lehet a csodába tenni tp-ét, aki a kapott tp-ét nem viszonozta, abból semmit nem adott vissza senkinek. A piros felirat szerint később térj vissza a csodához. Addig vagy viszonozza a gazdája a kapott Tp-ét másnak, vagy az időkorlát oldja fel. Nem tudom sajnos, csak tippelek hogy ez talán 24 óra, de akár több is lehet. (nincs ezzel kapcsolatosan tapasztalatom)
3407 bővítmény megtekintése

Az Inno előállt most egy belső „töltésgátló” megoldással. Főként a tisztességtelen Tp csererendszerre fejt ki nagyobb hatást, ha folyamatosan, egyoldalú profitot termel valaki ebből magának. A mellékhatása lehet ennek még az is, hogy hosszú távon valamennyire megakadályozza a csodavadászatot.
Amit a többi játékostól kaphatunk, hogy növeljük a csodaszintjeink emelkedési sebességét, és a viszonzás elvén a többiek jutalomládáiból származó rúnaszilánkok mennyiségét, valamint a felgyülemlett rúnáktól is hasznosan szabadulhatunk meg. Több testvériségben tp-láncokkal fejlesztik a csapaton belüli csodákat. Akik így játszanak, vagy saját magukat töltik, ott nem fordulhat elő egyik akadályozó/gátló tényező sem, mert megvalósul vagy a kölcsönösség, vagy az önálló fejlesztés.
Kedves Rikari!

Nagyon köszönöm, hogy leírtad a várható működési mechanizmust, mely mindannyiunk számára igen hasznos információ! :)

Üdv.: Szeri :)
 

ElfiKati

Újonc
Valóban nem tértem ki arra, hogy csak a csodával azonos rúnát lehet felhasználni a konvertálásra, mert a rendszer nem is enged mást. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem eszem ágába sem jutott volna beletuszkolni a szakadék rúnáját a termálforrásba.


pedig de, én meglepődtem, azt hittem csereszabatosak lesznek, ahogy simán tudok bármilyen rúnát gyártani bármelyikből a forge runánál, csak át kell lépnem adott csodához. Igaz ez már túlbonyolította volna a programozást, hiszen mindegyik rúna másképp néz ki. De a törött rúna jellel megoldható lett volna, amihez hozzárendelik az összes rúnát. Igy pl. az azokban a csodákban felgyűlt rúnáimat , amik nincsenek megépítve, nem tudom felhasználni másénál sem! És hát sok száz van itt-ott....
 
Fent