• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Ősi csoda - Rúnaszilánk átalakítás

Calyr

Veterán
Hogy adsz segítséget másoknak úgy, hogy csak ládát veszel ki? Ezt nem sikerült dekódolnom. Mi láncolunk, nem vágom, hogy nálatok hogy van.
Oda írtam a példát 13:28-kor. Nálunk nincs lánc, csak rúnacsere+ládakivétel. Ha saját csodát is fejlesztesz, akkor ennek az egyenlege kb. egál (ha a csodaszintek is egyeznek, lehet teljesen az). De ha emellett besegítesz másoknak ládakivétekkel (annyi tp-t teszel be hozzá, amennyi az adott láda+rúna értéke), akkor ott a kapott rúna érték szerintem plusszol! Ha ezt egy nap megcsinálod tízszer (nekem jobb napokon ez az átlag), akkor az sok plusz. Ha sok napon, héten át így csinálod...
 
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Oda írtam a példát 13:28-kor. Nálunk nincs lánc, csak rúnacsere+ládakivétel. Ha saját csodát is fejlesztesz, akkor ennek az egyenlege kb. egál (ha a csodaszintek is egyeznek, lehet teljesen az). De ha emellett besegítesz másoknak ládakivétekkel (annyi tp-t teszel be hozzá, amennyi az adott láda+rúna értéke), akkor ott a kapott rúna érték plusszol! Ha ezt egy nap megcsinálod tízszer (nekem jobb napokon ez az átlag), akkor az sok plusz. Ha sok napon, héten át így csinálod...
Nálunk van lánc, de nem veszek részt benne, mert egyszer volt egy kis bonyodalom, azzal kapcsolatban, hogy kinek adjuk vissza tp-t :tudáspont:. Szerintem teljesen jó az a módszer, amit @Calyr írt az előbb. Ezen nem fogok vitatkozni. A tp :tudáspont: lánc elmélete jó, csak a gyakorlati megvalósítása nem tetszik.
 

Calyr

Veterán
Szia!
Szerintem másképpen van .
A fórumon a vadászok sorban azért sírtak hogy tiltotta őket a rendszer mert rengeteg helyre volt ki szórva 1-2 tp-jük és cserébe ahogy jöttek be e jutalom pontok tiltotta a rendszer őket. Amennyiben ez így van akkor nem csak a runákat számolja, viszont ha náluk számolja a jutalom ládákból bejövő pontokat, akkor akitől el viszik ott meg kiadásként tartja számon ez csak így logikus. Azoknál ahol magasabb csodák vannak ott a jutalom ládákból többet visznek el azok akik betesznek hozzá pontokat a csodába, így ők többet is nyerhetnek másoktól tiltás nélkül mint akitől kevesebb jutalom pontot tudnak elvinni. A hozzá szólásokból ahogy tiltottak embereket inkább ez valószínű, de mivel titkolják így lehet hogy ez se igaz;)
De hát tök logikus, miért történt így. Elindult a rendszer valamikor, pár 1 tp-s vadász a sok nyereménnyel kapott egy rakás tp-t, kifelé nem tettek annyit, persze, hogy jött a lezárás. De ahogy elkezdtek kifelé pakolni, javult az egyenleg, így megint jöhetett befelé is.
Éppen erről beszélek, hogy mivel ebben a rendszerben már csakis a ki és bejövő mennyiségek arányban tartásával lehet életben maradni (nem letiltódni), szerintem kiemelten fontos ennek a hatékonysága. Nekem az a tapasztalatom (és nem csak saját), hogy aki nem láncol, hanem láda kivéttel segít másoknak sokat, ott a letiltás gond megszűnik. Erre én csak azt a magyarázatot tudom elképzelni, amit leírtam.
 

Calyr

Veterán
Ezért fontos, hogy aki zárolódás közelében van, az pörgesse a csodáit, mert úgy nyitva tudja tartani magát. Ha nem fejleszti a vadász a csodákat és hagyja, hogy felgyűljön nála a TP és rúna, akkor nagyon hamar zárolva lesz.
Szerintem ez nem a rendszer miatt van így, hanem mert ha láncolsz, csak így tudsz hatni az egyenlegedre.
 

Kira7

Veterán
Oda írtam a példát 13:28-kor. Nálunk nincs lánc, csak rúnacsere+ládakivétel. Ha saját csodát is fejlesztesz, akkor ennek az egyenlege kb. egál (ha a csodaszintek is egyeznek, lehet teljesen az). De ha emellett besegítesz másoknak ládakivétekkel (annyi tp-t teszel be hozzá, amennyi az adott láda+rúna értéke), akkor ott a kapott rúna érték plusszol! Ha ezt egy nap megcsinálod tízszer (nekem jobb napokon ez az átlag), akkor az sok plusz. Ha sok napon, héten át így csinálod...
Ép most írtad le hogy te ebben a rendszerben hogy nyerészkedsz :) amiért nem tartod jónak a tp. láncot.
Evidens, te végeztél a fejezettel , a bajnokin is magas pontszámokat szedsz össze így több tp-d van amit csodába tudsz bele fektetni, mint az a testvériségi társad akinek még kell tp a techfához és fele annyit vagy kevesebbet teljesít a bajnokin. ;)
 

Calyr

Veterán
Ép most írtad le hogy te ebben a rendszerben hogy nyerészkedsz :) amiért nem tartod jónak a tp. láncot.
Evidens, te végeztél a fejezettel , a bajnokin is magas pontszámokat szedsz össze így több tp-d van amit csodába tudsz bele fektetni, mint az a testvériségi társad akinek még kell tp a techfához és fele annyit vagy kevesebbet teljesít a bajnokin. ;)
Ha arra gondolsz, hogy sok rúnát tp áldásra lehet váltani, akkor igen, persze, ez is nyerészkedés. Ez most visszavágás akart lenni? Nem gond, ha igen, legalább végre láttam egy jó mögé gondolást is. :) Viszont a nagy különbség a lánchoz képest az, hogy a saját rúnáimat nem mások elől veszem el, hanem én dolgozok meg értük. Nagyobb nagyságrendű rúnát csakis rendszeresen jó bajnokizással, azaz sok munkával lehet szerezni. Azért meg most végre járhat némi jutalom is.
Ráadásul, ha belegondolsz, ez a legédesebb méreg a világon, hiszen ebben a durván megnehezített rendszerben a bajnokikban a fejlettebb városoknak pl. komoly hátránya is van a többségi játékosokhoz képest. És ez attól igazán szép, hogy az ember pontosan tudja, hogy ez a helyzet minden csodafejlesztéssel csak még rosszabb lesz. :D De hát ez van, sokan úgy vagyunk ezzel, hogy fejlődés nélkül semmi értelme nem lenne játszani, így egyszerűbb sztoikus lélekkel tekerni a nyakunk köré mind szorosabban azt a bizonyos kötelet. ;)
 

Deathfolk

Veterán
A megállással szélsőséges példát írtam - ha valaki okos, így nem is árulja el magát. ;)
Érdekes volt olvasni a tapasztalataidat, köszi. Mindenféle okoskodás nélkül egy kérdés: ha te is tudod pro és kontra a helytálló érveket, és csak a csodatöltés a cél, akkor miért nem cserélsz fixen helyekre fix tp/rúnaszámokat? Pl. első ládához 600 tp, a másodikhoz 300, 150... stb. Miért jobb erre láncban pörgetni sokkal több kört, amikor kb. ugyanaz a vége? Illetve matek szerint nagyon nem ugyanaz, mert ha a csoda tp igényéhez a ládák mellé beleveszed a kapott rúnák értékét is, akkor kvázi még többet spórolhatsz magadnak. És szerintem éppen ez lenne a létező legnagyobb tesósági támogatás, hogy senki nem vesz el a másik elől semmit, és segít maximalizálni egy csoda tp "olcsósítását".
Nagyon egyszerű, azért mert a többieknek nincs rúnája vagy csak pár db azokhoz a csodákhoz amiket fejlesztek... sőt kb senkinek nincs már semmihez rúnája csak a tök alap csodákhoz, monostor, szakadék, na meg a gagyikhoz, titkok, ásatás, világitótorony, magasságosok... Viszont én nem raktam le pár normális csodát amit kb mindenki más használ, pl hősök kohója, varangyok, naplemente, labirintus, virágzó stb így ezekhez több 100 rúnám volt, van amihez már elfogyott, de pl hősökhöz meg varangyokhoz még mindig 100+ van, ezekkel nem tudok mit kezdeni, direktbe meg senki se akar keresztbe cserélni, vagyis az nem működik hogy én adok 500tp-t kohóba és cserébe kérek a termálba, így nem akarnak cserélni az emberek, valahol amúgy meg is értem... Amúgy írtam már fészbuk kerekasztal csoportba is, hogy milyen rúnaim vannak és hogy mikbe cserélném el, gondoltam 1nap alatt elcserélek mindent :D aztán napok alatt egyetlen 1 ember jelentkezett, 1csodába cseréltam pár 100 tp-t azt annyi... szóval ezeket a rúnákat csak is láncba tudom elszórni, és akkor kapok cserébe bármit :) Vagy pl van 1-2 ember aki még nem maxolta pl az arany szakadékot, csarnokot, így néha még ezekbe is tudok tenni láncba és akkor kapok cserébe amit akarok, direkt meg senki nem fog arany szakadék rúnáért pl szellemek templomába adni... én se adnék :D Sőt ezekhez az újabb csodákhoz senkinek nincs sok rúnája, nem is tudnának keresztbe cserélni. De láncon keresztül működik, gondolom berakják tekercsekből. De szerintem 1 hónap és én is kifogyok a normális rúnákból és akkor visszaállok a másik módszerre.
 

Herannin

Erős harcos
Nagyon egyszerű, azért mert a többieknek nincs rúnája vagy csak pár db azokhoz a csodákhoz amiket fejlesztek... sőt kb senkinek nincs már semmihez rúnája csak a tök alap csodákhoz, monostor, szakadék, na meg a gagyikhoz, titkok, ásatás, világitótorony, magasságosok... Viszont én nem raktam le pár normális csodát amit kb mindenki más használ, pl hősök kohója, varangyok, naplemente, labirintus, virágzó stb így ezekhez több 100 rúnám volt, van amihez már elfogyott, de pl hősökhöz meg varangyokhoz még mindig 100+ van, ezekkel nem tudok mit kezdeni, direktbe meg senki se akar keresztbe cserélni, vagyis az nem működik hogy én adok 500tp-t kohóba és cserébe kérek a termálba, így nem akarnak cserélni az emberek, valahol amúgy meg is értem... Amúgy írtam már fészbuk kerekasztal csoportba is, hogy milyen rúnaim vannak és hogy mikbe cserélném el, gondoltam 1nap alatt elcserélek mindent :D aztán napok alatt egyetlen 1 ember jelentkezett, 1csodába cseréltam pár 100 tp-t azt annyi... szóval ezeket a rúnákat csak is láncba tudom elszórni, és akkor kapok cserébe bármit :) Vagy pl van 1-2 ember aki még nem maxolta pl az arany szakadékot, csarnokot, így néha még ezekbe is tudok tenni láncba és akkor kapok cserébe amit akarok, direkt meg senki nem fog arany szakadék rúnáért pl szellemek templomába adni... én se adnék :D Sőt ezekhez az újabb csodákhoz senkinek nincs sok rúnája, nem is tudnának keresztbe cserélni. De láncon keresztül működik, gondolom berakják tekercsekből. De szerintem 1 hónap és én is kifogyok a normális rúnákból és akkor visszaállok a másik módszerre.
Ez igaz, hogy a rúnák értéke nagyon nem egyenlő. Nem is feltétlenül azért, mert mondjuk arany szakit már nem nagyon tol senki, hanem azért, mert arany szakiból mindig több rúnája lesz valakinek, mint termálból. Minél későbbi korok csodájáról van szó, annál ritkább az adott rúna. Persze a bajnokizással azért lehet a szilánkokból is elég sok ritka rúnát csinálni, de azért messze nem arról van szó, hogy belépsz a játékba és rád esik 10-20 rúna vadászatból, abban jó ha 1-2 ritkább rúna van.
 

Kira7

Veterán
Ha arra gondolsz, hogy sok rúnát tp áldásra lehet váltani, akkor igen, persze, ez is nyerészkedés. Ez most visszavágás akart lenni? Nem gond, ha igen, legalább végre láttam egy jó mögé gondolást is. :) Viszont a nagy különbség a lánchoz képest az, hogy a saját rúnáimat nem mások elől veszem el, hanem én dolgozok meg értük. Nagyobb nagyságrendű rúnát csakis rendszeresen jó bajnokizással, azaz sok munkával lehet szerezni. Azért meg most végre járhat némi jutalom is.
Ráadásul, ha belegondolsz, ez a legédesebb méreg a világon, hiszen ebben a durván megnehezített rendszerben a bajnokikban a fejlettebb városoknak pl. komoly hátránya is van a többségi játékosokhoz képest. És ez attól igazán szép, hogy az ember pontosan tudja, hogy ez a helyzet minden csodafejlesztéssel csak még rosszabb lesz. :D De hát ez van, sokan úgy vagyunk ezzel, hogy fejlődés nélkül semmi értelme nem lenne játszani, így egyszerűbb sztoikus lélekkel tekerni a nyakunk köré mind szorosabban azt a bizonyos kötelet. ;)
Szia !
Nem mondtam hogy nem dolgoztál meg érte, csak arra írtam amit te írtál hogy a tp láncban nyerészkedés lehet, hogy itt meg ha úgy nézed te nyerészkedsz.:)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Szia !
Nem mondtam hogy nem dolgoztál meg érte, csak arra írtam amit te írtál hogy a tp láncban nyerészkedés lehet, hogy itt meg ha úgy nézed te nyerészkedsz.:)
Látom, a kötekedés jobban érdekel, mint a tények. Rendben, akkor intézzük ezt fórumos reakcióként is. :)
Épp csak azt felejted el, Ms. Csipkelődős, hogy maga a ládakivét rendszer minden (!) rúnás ládát megszerző játékosnak tp áldás szerzési lehetőséget teremt. Azaz tekerheted itt ezt úgy, hogy itt csakis az én nyerészkedésemről lehet szó, de igazából mindenkiéről (!), aki részt vesz benne, és nem az 5-10 tp-s ládákat viszi.
Tény, hogy ezzel kapcsolatban mi is szereztünk jópár tapasztalatot, jót is, rosszat is. Aki a rúnaváltások miatt felpörgött tp láncokról beszél, az lehet kapna egy infarktust, ha látná, hogy festett ez a pörgés a chat falon (láda kivét módszert elsősorban így érdemes intézni), amikor másodpercek töredéke döntött el sorrendeket. És az igen érdekes tapasztalat volt, hogy rájöttünk, a mobil app és a böngésző képes tökugyanazt az üzenetsort más sorrendben megjeleníteni, ami nem kicsi bug, és ebből voltak is gondok, keveredések.
De mint minden rendszert, ezt is ki kellett jobban tapasztalni, kicsit alakítani rajta, mindenkinek elfogadni a kompromisszumokat, és onnantól a hibák megszűntek. Azóta egyébként aktívabb időszakokban 5-6 ilyen kiírás is gond nélkül le tud menni egymással párhuzamosan (!) úgy, hogy nincs belőle se keveredés, se probléma - na ezt oldja meg lánccal bárki, ott a legjobb esetben is csak egy lánc mehet a sokféle tp szállal. :)
Illetve azt már régóta tudtuk, hogy a láda kivét módszerrel nagyon szuperül tudjuk egymást rúnákkal támogatni (akinek ami kell, viszi az első ládákat, amelyhez több rúna jár, és ha ez kölcsönös, oda-vissza mehet ez, csak mindkét félnek kb. ugyanolyan tempóban kell a csodákat fejleszteni). De mint kiderült, ez a módszer arra is kiválóan alkalmas, hogy aki megszorult valamivel (pl. befejezett faj új csodáival), tp-ért tudjon rúnákat "venni". A Fával és Valloriánnal én is így jártam, de bőven megért ennyit, pár hét alatt fel tudtam vinni 31-re (egy kis dicsekvés: a Fát szerintem én maxoltam ki elsőnek a magyar szerveren - és itt nem a bibibi része a fontos, hanem hogy ha nincs ez a módszer, nem tudom megtenni).
.
Zárásképp számoljunk kicsit a hosszú távú nyerészkedés jellegzetességeinek ismertetésével is. ;) Aki türelmes típus, és nem akar mindent azonnal, az tekintheti úgy a rúna egyenlegét, mint elvi takarékot - pláne akkor, ha ő a csodáihoz már nem fog/akar olyat felhasználni. Pl. maradt 40 db termál rúnája a csoda maxolása után. Ennek egy részét nálunk tp áldásra tudja váltani - ami azért mindig jól jöhet. Ha nézünk egy átlagot, akkor legalább a negyedét biztos - ha ügyes, ennél többet is. És ha ezt az elvet megnézzük a többi, hasznos csodára is, akkor ez bizony sok száz/ezer tp is lehet, amit nálunk garantáltan meg fog kapni, csak szép türelmesen ki kell várni. Ha aktívabb, gyorsabban, ha nincs ennyi ideje, lassabban.
Felmerült a hozzászólásokban az is, hogy a rúnák elvi értéke nagyon nem ugyanaz, mert egy felvilágosodás fája és egy arany szakadék rúna gyakoriságok között óriásiak a különbségek. Ez így van! Viszont akkor itt jöhet ki ennek a módszernek az előnye: mivel mindenki csak nyerhet vele, mi ezekkel a különbségekkel nem foglalkozunk, darab darab és kész, mindenki megkapja, amire szüksége van. Nyilván a jobb csodáké felülprezentáltabb, és lesz, ami kb. senkinek nem kell (enar :D ), de szerintem pont ez a lényeg egy tesóságban: ha lehet, maxoljun ki egymásnak is minden segítséget. És aki aktívan bajnokizik, és újabb és újabb rúnákat szerez, annál ebben az j rendszerben minden megszerzett rúna 15 tp áldás megszerzésének lehetőségét kínálja fel, ezt így is lehet nézni. És akkor talán így már jobban megéri érte kicsit megszenvedni.
.
.
.
Ezt innentől már már nem neked szánom Kira, csak úgy bele a közösbe.
Aki végigkövette ezt a hozzászólás folyamot, láthatta, hogy nem kezdtem propagandát a ládakivét módszer mellett, hanem gondolatébresztőnek szánva csak bedobtam pár meglátást, és a megszokásból elkövetett láncolásanomáliáról ejtettem pár szót. Lényegében csak most és itt, ebben a hozzászólásomban szedtem kb. össze, miért érheti meg a másik módszer, és tényszerűen miért sokkal jobb. És még most sem írtam le mindet (lásd pl. külsősök elintézése úgy, hogy maxot nyerjünk, és a későbbi beavatkozás esélye is minimalizálódjon).
Aki szeret gondolkodni, láthatja, hogy a láncnál sokkal jobb, hatékonyabb módszerek is vannak - és az mindenki szabad döntése, hogy melyiket választja. Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek annyira csak a láncban gondolkodnak, hogy élből elutasítanak minden mást - Winyandoron én már fel is adtam, hogy megpróbáljam megértetni a csapattagjainkkal, hogy nekik is jobb lenne ez a módszer. Ezt el kell fogadni, hogy nem mindenki ugyanazért és ugyanúgy játszik, és egyáltalán nem leszólásképp mondom, hogy a kényelem is lehet ugyanolyan fontos szempont, mint a hatékonyság. Ez ezért és ettől játék, hogy kinek mi ad élményt.
.
Viszont mivel itt akkor szerintem már elhangzott pro és kontra minden, én úgy tekintem, hogy minden releváns infó átadtam, ami ahhoz szükséges, hogy ki-ki át tudja gondolni, mit hogy szeretne csinálni. Bármilyen kérdés jön még, természetesen szívesen válaszolok.
Egyvalamit viszont szeretnék egyértelműsíteni. Ha bárki elkezd olyanokkal előjönni, hogy én tévedek, hogy amit írtam, nem igaz, hogy nekem van hátsó szándékom, én azt innentől úgy tekintem, azért támad be, mert érdekében áll meghazudtolni az általam írtakat! Pl. ő a legnagyobb nyerészkedő a láncban és nem szeretné, ha mások észbe kapnának és vége lenne a kis jó világának. Ki tudná azt bizonyítani, hogy nem így van? Én senkiről nem szeretek rosszt feltételezni, de mivel a teljes lánc rendszere olyan, hogy minél nagyobb a susmus, páran annál nagyobbat tudnak szakítani, én senkinek nem tudnám tiszta szívvel elhinni, hogy ha betámadja a közösbe betett, releváns infókat, akkor azt nem ilyen szándékból/saját érdekből teszi. Valami motivációja biztos van rá, akár felvállalja, akár nem.
Mert gondoljuk végig logikusan: amiket én itt megírtam, az én érdekeimmel abszolút ellentétes. Említettem már, hogy nekem teljesen jó a lánc, hiszen köszönöm, remek vadászatokat tudok így összehozni. Ha a lánc helyett a ládakivét módszer terjedne el, a vadászatok esélye alaposan lecsökkenne - ha pedig mindenki erre állna át, meg is szűnne a vadászat is, mert nem érné meg csinálni.
Bárki azzal akar előjönni, hogy én itt manipulálok, erre mondjon nagyobbat és jobbat. ;)
.
Tök jogos lehet a kérdés, hogy de akkor mi ebben az én érdekem, miért fórumozgatok ilyeneket.
A válasz egyszerű: ismerek pár játékost, aki jó ideje szív a lánccal, akinek most nem jó így, de nincs választása. Ha eleget beszélgetünk ezekről, ha ilyenkor csak minden tizedik ember gondolja végig az ide írtakat, akkor ennek előbb-utóbb lehet pozitív visszacsatolása. És az itteni fórumozásban szerintem ez a lényeg. Én jól emlékszem arra, amikor a játék kezdetén ez az egész beszippantott, és elkezdtem fórumozni, hogy kiképezzen magam. Hát nem tartom magam buta embernek, de az elején csak néztem ki a fejemből, annyira kínai volt itt sok minden. Hetek, hónapok szisztematikus olvasgatása kellett ahhoz, hogy megértsem, sok játékos mennyire másképp tud gondolkodni - aztán később kiderült, hogy ezek adták számomra a legnagyobb segítségeket. Nem mindegyiket építettem be a saját játékomba, de szerintem kb. így megy ez: az ember lát egy jónak tűnő ötletet, kipróbálja, aztán vagy használja, vagy nem.
Az én motivációm tehát ez: sokaktól kaptam sok segítséget, amelyektől sokkal hatékonyabb játékos lehettem - és ezt én kb. így tudom megköszönni, hogy én is beleteszem a közösbe azt, ami tőlem telik.
Ezért külön szeretnék valamit még egyszer egyértelműsíteni, reagálva a Rika által írtakra - persze az egész semmit nem ér, ha közben rossz érzéseket is gerjeszthet. Ebben teljesen igazad van Rika, mindig az összkép a lényeg, aminek fontos része az is, hogy a játékosoknak legyen kedvük ide járni, innen tájékozódni, közös tapasztalatcserébe vagy ötletelésbe belefolyni.
Ezért a zárszavam ez: @Rikari @Szerencse fia @Kira7 (és bocs, ha valakit kihagytam), ha bármit úgy láttatok-éreztetek, hogy ellenetek szólt volna, ne érezzétek rosszul magatokat, mert ilyen szándékom nem volt. Meggyőződésem, hogy ha ez a diskurzus élőben megy egy asztal mellett, még élményszerű is lehetne, ha látnátok, hogy nincs ott semmilyen rossz szándék, maximum olyan elvetemült állat játékfanatizmus, ami kb. mindünkben megvan. ;) Az internet szépsége, hogy egy ilyen "kerekasztal" bármikor össze tud jönni virtuálisan is, de ennek az az ára, hogy sokkal könnyebb félreérteni, és olyan dolgokat látni a leírtakba, amelyek egy élőbeni beszélgetés benyomásaiban lehet fel sem merülnének. Ami itt beszólás, az ott simán lehet olyan nyilvánvaló túlzás/poén, amin mindenki csak vigyorog. Egyvalamiben biztosak lehettek: ha élőben beszélnénk, én kb. szó szerint tökugyanezeket mondanám el, nálam ebben nincs különbség. Persze a hangsúlyokból, grimaszokból, egyéb metakommunikációs jelekből sokkal több minden átmenne úgy, hogy azt tutira senki nem értené félre. ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Nagyon egyszerű, azért mert a többieknek nincs rúnája vagy csak pár db azokhoz a csodákhoz amiket fejlesztek... sőt kb senkinek nincs már semmihez rúnája csak a tök alap csodákhoz, monostor, szakadék, na meg a gagyikhoz, titkok, ásatás, világitótorony, magasságosok... Viszont én nem raktam le pár normális csodát amit kb mindenki más használ, pl hősök kohója, varangyok, naplemente, labirintus, virágzó stb így ezekhez több 100 rúnám volt, van amihez már elfogyott, de pl hősökhöz meg varangyokhoz még mindig 100+ van, ezekkel nem tudok mit kezdeni, direktbe meg senki se akar keresztbe cserélni, vagyis az nem működik hogy én adok 500tp-t kohóba és cserébe kérek a termálba, így nem akarnak cserélni az emberek, valahol amúgy meg is értem... Amúgy írtam már fészbuk kerekasztal csoportba is, hogy milyen rúnaim vannak és hogy mikbe cserélném el, gondoltam 1nap alatt elcserélek mindent :D aztán napok alatt egyetlen 1 ember jelentkezett, 1csodába cseréltam pár 100 tp-t azt annyi... szóval ezeket a rúnákat csak is láncba tudom elszórni, és akkor kapok cserébe bármit :) Vagy pl van 1-2 ember aki még nem maxolta pl az arany szakadékot, csarnokot, így néha még ezekbe is tudok tenni láncba és akkor kapok cserébe amit akarok, direkt meg senki nem fog arany szakadék rúnáért pl szellemek templomába adni... én se adnék :D Sőt ezekhez az újabb csodákhoz senkinek nincs sok rúnája, nem is tudnának keresztbe cserélni. De láncon keresztül működik, gondolom berakják tekercsekből. De szerintem 1 hónap és én is kifogyok a normális rúnákból és akkor visszaállok a másik módszerre.
Értelek, ezesetben részvétem! De hadd osszak meg pár saját tapasztalatot.
Lehet találni embereket kereszt cserére is, csak melós. De érdemes próbálkozni! Én nagyjából 15 csodaszintet nyertem így (25+-ös csodáknál!), hogy ráírtam emberekre, akiknél vadászat közben láttam, hogy olyan csodát fejleszt, ami nekem már maxos. Sokan bizonyos csodákat nem tartanak hasznosnak, és ilyenkor a sima cserével mindenki csak jól járhat. Mert bármilyen gyakori is pl. a szakadék vagy a csarnok rúna, aki jó játékos, tudja, hogy ezeket érdemes maxra húzni. Azaz ezek mindenkinek fontosak lehetnek. Én a jószomszédsági, megtisztulás piramisa csodáimat tudtam úgy megtámogatni, hogy szakadék, csarnok, céh, sárkány apátság rúnákat adtam értük cserébe, szóval csak hajrá, próbálkozz!
Még akár külön fórumot is nyithatsz erre, hátha innen beesik valaki - miért ne? Ez bennem is felmerült, amikor terveztem, de végül olyan hamar összejöttek más szálon a megfelelő emberek, hogy páran, akik benne lettek volna, még ki is maradtak, mert meglett a max nekem. Így ide sem kellett írnom erről.
Ha meg kifogytál a rúnákból, fel kell pörgetni a bajnokizást, és majd visszajön, amire szükséged lesz. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Szerencse fia

Veterán
Ezt innentől már már nem neked szánom Kira, csak úgy bele a közösbe.
Aki végigkövette ezt a hozzászólás folyamot, láthatta, hogy nem kezdtem propagandát a ládakivét módszer mellett, hanem gondolatébresztőnek szánva csak bedobtam pár meglátást, és a megszokásból elkövetett láncolásanomáliáról ejtettem pár szót. Lényegében csak most és itt, ebben a hozzászólásomban szedtem kb. össze, miért érheti meg a másik módszer, és tényszerűen miért sokkal jobb. És még most sem írtam le mindet (lásd pl. külsősök elintézése úgy, hogy maxot nyerjünk, és a későbbi beavatkozás esélye is minimalizálódjon).
Aki szeret gondolkodni, láthatja, hogy a láncnál sokkal jobb, hatékonyabb módszerek is vannak - és az mindenki szabad döntése, hogy melyiket választja. Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek annyira csak a láncban gondolkodnak, hogy élből elutasítanak minden mást - Winyandoron én már fel is adtam, hogy megpróbáljam megértetni a csapattagjainkkal, hogy nekik is jobb lenne ez a módszer. Ezt el kell fogadni, hogy nem mindenki ugyanazért és ugyanúgy játszik, és egyáltalán nem leszólásképp mondom, hogy a kényelem is lehet ugyanolyan fontos szempont, mint a hatékonyság. Ez ezért és ettől játék, hogy kinek mi ad élményt.
.
Viszont mivel itt akkor szerintem már elhangzott pro és kontra minden, én úgy tekintem, hogy minden releváns infó átadtam, ami ahhoz szükséges, hogy ki-ki át tudja gondolni, mit hogy szeretne csinálni. Bármilyen kérdés jön még, természetesen szívesen válaszolok.
Egyvalamit viszont szeretnék egyértelműsíteni. Ha bárki elkezd olyanokkal előjönni, hogy én tévedek, hogy amit írtam, nem igaz, hogy nekem van hátsó szándékom, én azt innentől úgy tekintem, azért támad be, mert érdekében áll meghazudtolni az általam írtakat! Pl. ő a legnagyobb nyerészkedő a láncban és nem szeretné, ha mások észbe kapnának és vége lenne a kis jó világának. Ki tudná azt bizonyítani, hogy nem így van? Én senkiről nem szeretek rosszt feltételezni, de mivel a teljes lánc rendszere olyan, hogy minél nagyobb a susmus, páran annál nagyobbat tudnak szakítani, én senkinek nem tudnám tiszta szívvel elhinni, hogy ha betámadja a közösbe betett, releváns infókat, akkor azt nem ilyen szándékból/saját érdekből teszi. Valami motivációja biztos van rá, akár felvállalja, akár nem.
Mert gondoljuk végig logikusan: amiket én itt megírtam, az én érdekeimmel abszolút ellentétes. Említettem már, hogy nekem teljesen jó a lánc, hiszen köszönöm, remek vadászatokat tudok így összehozni. Ha a lánc helyett a ládakivét módszer terjedne el, a vadászatok esélye alaposan lecsökkenne - ha pedig mindenki erre állna át, meg is szűnne a vadászat is, mert nem érné meg csinálni.
Bárki azzal akar előjönni, hogy én itt manipulálok, erre mondjon nagyobbat és jobbat. ;)
.
Tök jogos lehet a kérdés, hogy de akkor mi ebben az én érdekem, miért fórumozgatok ilyeneket.
A válasz egyszerű: ismerek pár játékost, aki jó ideje szív a lánccal, akinek most nem jó így, de nincs választása. Ha eleget beszélgetünk ezekről, ha ilyenkor csak minden tizedik ember gondolja végig az ide írtakat, akkor ennek előbb-utóbb lehet pozitív visszacsatolása. És az itteni fórumozásban szerintem ez a lényeg. Én jól emlékszem arra, amikor a játék kezdetén ez az egész beszippantott, és elkezdtem fórumozni, hogy kiképezzen magam. Hát nem tartom magam buta embernek, de az elején csak néztem ki a fejemből, annyira kínai volt itt sok minden. Hetek, hónapok szisztematikus olvasgatása kellett ahhoz, hogy megértsem, sok játékos mennyire másképp tud gondolkodni - aztán később kiderült, hogy ezek adták számomra a legnagyobb segítségeket. Nem mindegyiket építettem be a saját játékomba, de szerintem kb. így megy ez: az ember lát egy jónak tűnő ötletet, kipróbálja, aztán vagy használja, vagy nem.
Az én motivációm tehát ez: sokaktól kaptam sok segítséget, amelyektől sokkal hatékonyabb játékos lehettem - és ezt én kb. így tudom megköszönni, hogy én is beleteszem a közösbe azt, ami tőlem telik.
Ezért külön szeretnék valamit még egyszer egyértelműsíteni, reagálva a Rika által írtakra - persze az egész semmit nem ér, ha közben rossz érzéseket is gerjeszthet. Ebben teljesen igazad van Rika, mindig az összkép a lényeg, aminek fontos része az is, hogy a játékosoknak legyen kedvük ide járni, innen tájékozódni, közös tapasztalatcserébe vagy ötletelésbe belefolyni.
Ezért a zárszavam ez: @Rikari @Szerencse fia @Kira7 (és bocs, ha valakit kihagytam), ha bármit úgy láttatok-éreztetek, hogy ellenetek szólt volna, ne érezzétek rosszul magatokat, mert ilyen szándékom nem volt. Meggyőződésem, hogy ha ez a diskurzus élőben megy egy asztal mellett, még élményszerű is lehetne, ha látnátok, hogy nincs ott semmilyen rossz szándék, maximum olyan elvetemült állat játékfanatizmus, ami kb. mindünkben megvan. ;) Az internet szépsége, hogy egy ilyen "kerekasztal" bármikor össze tud jönni virtuálisan is, de ennek az az ára, hogy sokkal könnyebb félreérteni, és olyan dolgokat látni a leírtakba, amelyek egy élőbeni beszélgetés benyomásaiban lehet fel sem merülnének. Ami itt beszólás, az ott simán lehet olyan nyilvánvaló túlzás/poén, amin mindenki csak vigyorog. Egyvalamiben biztosak lehettek: ha élőben beszélnénk, én kb. szó szerint tökugyanezeket mondanám el, nálam ebben nincs különbség. Persze a hangsúlyokból, grimaszokból, egyéb metakommunikációs jelekből sokkal több minden átmenne úgy, hogy azt tutira senki nem értené félre. ;)
Ave Calyr!

Nekem is lenne egy zárszavam a Láncos VS Egyedi ládakivét rendszer témához Mr. Provokátor! :) Szerintem is jól kiveséztük a témát pro és kontra, s jómagam kifejezetten örülök is ennek. Legalább tényleg tudnak majd dönteni a játékosok, hogy milyen fajta csodatöltős csapathoz akarnak csatlakozni.
Azt leszögezhetjük, hogy a láncos töltés nem anomália csak egy lehetőség a gyors és kényelmes csodatöltésre. S minket nem izgat, ha valaki többet láncozik, s többet rak, akkor evidens, hogy többet is kaszál. Nem sajnáljuk tőle, ennyi :) Azt is hozzátenném még, hogy a rúnacserék ugyanúgy folynak nálunk is megbeszélés szerint mint nálatok, tehát ezt láncon kívül remekül megoldjuk. Ergo nem minden csere a láncban történik ;) Amint láthatod nem minden fekete és fehér, ahogy nálatok is sokszínű megoldása van az ősi csodák fejlesztésének :)
S igen egy élőszóban történő beszélgetés felettébb érdekes lenne, s többet nevetnénk az eszmecserén, mint gondolnád! Jómagam legalábbis jókat derültem egy-egy írásod után, melynek terjedelme leginkább a háború és békére hajazott......

Üdv.: Szeri :)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Sziasztok,

bár a hozzászólások elég hamar offolták a témát, fontos és hasznos diskurzus alakult ki!
Köszönöm az aktív és passzív résztvevőknek egyaránt, hogy tartalommal töltitek meg a fórumot :)
A szabályzat ezen részét:
"A témához szólj hozzá! Kérjük, olyan válaszokat írj, melyek a témához kapcsolódnak. Ha nem tudsz témába vágó választ írni, néha jobb, ha nem is írsz semmit. "
Annyiban javítanám, hogy érdemes átvinni a gondolatokat az általános beszélgetésekbe, meghagyva a topicot az eredeti rendeltetésének, de nem veszni hagyni, ami kikivánkozik ;)

Köszönettel,
Niraya
 

Rikari

Veterán
bár a hozzászólások elég hamar offolták a témát
Kedves Niraya!
Lehet, hogy csak én látom úgy, hogy az "Ősi csoda-Rúnaszilánk átalakítás" témacímhez a csodák fejlesztése, azok módjai szorosan kapcsolódnak a témához? Szerintem ezek állnak a leginkább összefüggésben egymással és pont ezért kerekedett ebből egy több szálon futó beszélgetés, de szűken megtartva a határokat a rúnák-rúnaszilánkok felhasználására vonatkozóan. Offot nem, de Uffot azt éreztem többször is. :)
Volt itt egy nagyműtét, ami több órán át tartott, egy jól felkészült orvosi Team-el. Minden szervet alaposan átnéztek az orvosok, keresve azt, hogy milyen módszerekkel hozhat a rúnák átváltása, gyorsabb és sikeresebb (fel)épülést az Ősi csodáink számára.
A beavatkozásnak vége, a sebeket bezártuk. A rezidenseknek kellő mennyiségű példát mutattunk arra vonatkozóan, hogy mennyi lehetőségük van a gyakorlatban is átülteni mindazt, amit itt láthattak. ;)
 

Deathfolk

Veterán
Értelek, ezesetben részvétem! De hadd osszak meg pár saját tapasztalatot.
Lehet találni embereket kereszt cserére is, csak melós. De érdemes próbálkozni! Én nagyjából 15 csodaszintet nyertem így (25+-ös csodáknál!), hogy ráírtam emberekre, akiknél vadászat közben láttam, hogy olyan csodát fejleszt, ami nekem már maxos. Sokan bizonyos csodákat nem tartanak hasznosnak, és ilyenkor a sima cserével mindenki csak jól járhat. Mert bármilyen gyakori is pl. a szakadék vagy a csarnok rúna, aki jó játékos, tudja, hogy ezeket érdemes maxra húzni. Azaz ezek mindenkinek fontosak lehetnek. Én a jószomszédsági, megtisztulás piramisa csodáimat tudtam úgy megtámogatni, hogy szakadék, csarnok, céh, sárkány apátság rúnákat adtam értük cserébe, szóval csak hajrá, próbálkozz!
Még akár külön fórumot is nyithatsz erre, hátha innen beesik valaki - miért ne? Ez bennem is felmerült, amikor terveztem, de végül olyan hamar összejöttek más szálon a megfelelő emberek, hogy páran, akik benne lettek volna, még ki is maradtak, mert meglett a max nekem. Így ide sem kellett írnom erről.
Ha meg kifogytál a rúnákból, fel kell pörgetni a bajnokizást, és majd visszajön, amire szükséged lesz. :)
Én is gondoltam ezekre :D Sőt kerestem is már idegeneket akiknek pl van toronykönyvtár letéve, felírtam őket 1 txt-be, toronykönyvtárból van 83db rúnám, meg még pár olyan amit még láncba se tudok tenni mert egyáltalán nincs nálunk... ezek miatt majd valamikor ráírok azokra akiket felíram, meg majd még keresek embereket, de olyan nagyon nem akartam egyenlőre ezzel foglalkozni... Amúgy eleve hiba volt hogy ezeket kikutattam, akkor nem is lenne ezekből rúnám, helyette mást kapnék ha nem kutattam volna ki őket :( de hát vissza nem lehet csinálni, de sajnos akkor előre nem látszott hogy lesz majd az új fejezetbe a kutatási fa, mert mindig hónapokkal hamarább befejezem az aktuális utolsó fejezetet... :) Amit látni lehetett hogy ezek a csodák az utolsó helyen voltak, gondoltam majd az ágrajz a 3 kutatásból megy tovább, de nem így lett, a 2 csodát nem kérte a következő fejezet, szóval nekem felesleges volt kikutatnom, most meg kapom hozzá a rúnákat :( (toronykönyvtár, bajnoksági aréna) Az újabb fejezetekbe már okosabb voltam és nem kutattam ki előre a csodákat... sőt még tp-t se raktam abba amit én tuti nem fogok soha lerakni, pl felvilágosodás fája... A rúna csere topik nyitás szintén eszembe jutott :) de bizonyos okok miatt végül nem nyitottam, inkább akkor írtam a facebook csoportba 1 ilyen levelet, bár ott csak 1 ember jelentkezett. De lehet majd a későbbiekbe még nyitok 1 ilyet... A bajnokikon kb fél éve mindig fixen 31 tartományt csinálok, régen volt ez akár a duplája is, de most már nehéz... azért olyan gyorsan így már nem jönnek a rúnák.

1másik leveledben olvasottakra reagálva
" Nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek annyira csak a láncban gondolkodnak, hogy élből elutasítanak minden mást - Winyandoron én már fel is adtam, hogy megpróbáljam megértetni a csapattagjainkkal, hogy nekik is jobb lenne ez a módszer."
Nekem meg pont Winyandoron működik ez, én 4 év alatt csak 3 csapatba voltam, bár az első az csak amolyan betanulás volt 1év és sok szempontból katasztrófa... (még 10 ládánk se volt soha) így azt ne számoljuk bele, a másik 2 csapatba viszont működött ez a módszer, amint megismertem el is kezdtem használni, aztán 1,5-2év után, másik csapatba kerültem és ott is ismerték és használjuk páran :) viszont Arendyllen is kezdtem 1 várost, 1 éven át több csapatba is próbáltam ezt elmagyarázni, de vagy nem értették vagy meg se akarták érteni, vagy volt ahol majdnem ki is dobtak azért mert 2x is írni mertem ez miatt, első levelembe csak annyit írtam hogy létezik 1 ilyen verzió is mit szólnátok hozzá nem próbálná meg pár ember, azonnal jött a támadás hogy ez 1 szar, mert így mindent csak én nyerek és ők semmit, és ez nyerészkedés, és a ládák értéke a csapatagoknak van nem pedig az adott játékosnak, úgy írtak erről többen is mint valami kőbevésett szabályzatról... Aztán írtam még 1 levelet hogy ez nem nyerészkedés, sőt pont ez lenne 1 csapat érdeke hogy egymást segítsük, és ha más kér így akkor neki ugyanúgy berakjuk a ládákat így mindig mindenki jól jár, de ha nem akarjátok akkor csak én fogom ezt a módszert használni nem kell nektek kipróbálni, én majd kiírom az én csodáimhoz a láda értékeket amit kérnék bele, és megint jött a még durvább reakció, hogy nem értetem meg hogy ez itt tilos és én ne nyerészkedjek a csapaton, a ládák értéke a többieket illeti meg nem pedig engem és ha ez nem tetszik akkor lépjek ki... XD Szóval vagy TP láncozzak vagy töltsem magamnak és akkor ők 1-1 tp-ket majd beletesznek és viszik a ládákat 1 tp-ért mert az őket illeti meg :D Hát ezen csak pislogtam... XD és még azt hittem a korábbi csapatokkal volt a gond hogy nem tudtam megértetni ezt a módszert, inkább feladtam... aztán az ilyen emberek reklamálnak ha idegen viszi a ládákat mert 1tp-t raktak be csapatba, ja és tilos volt csapattárs előzése 1 csodába, ha az nem használt tp láncot, szóval pl én nem használtam, ha hozzám beraktak 1tp-t akkor mindenkinek csak 1et szabadott... ha 3at rakott be az első akkor a többinek csak 2öt, 1et :D és sokan millió pontos vasasokkal így álltak hozzá... katasztrófa :( ja aztán később az 1ik tag ki lett dobva aki a legnagyobb hangadó volt az én módszerem ellen, aztán kiderült 6 városa van és azokkal tölti magát, még a nevük is ugyanaz volt csak 1 szám a végén növekedett XD Az ilyen játékosokat örökre kitiltanám IP alapján! Ez már nagyon off de kicsi városommal vagy 1 év volt olyan csapatot találnom ahol mindenki maxolja a tornyot, ami a játék 1 fontos része és rengeteg pluszt ad és heti 275 gyémántot :) de egyszerűen sokan, a nagyon nagy többség nem is törekszik rá... Egyszerűen néha nemértem a játékosokat...
 
Utoljára szerkesztve:
Fent