• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Ősi csoda - Rúnaszilánk átalakítás

Herannin

Erős harcos
Szerintem jó, hogy ezeket így leírtad - a bevállaláshoz pedig külön gratula, mert lehet ezekkel nem leszel népszerű. Maximálisan egyetértek veled abban, hogy aki később kezdtek, és szeretne felkapaszkodni, annak sok extra teljesítmény kell ehhez, és ezek teljesen érthető szempontok.
És a félreértés elkerülése érdekében a fenti, TP láncos genyázást hadd pontosítsam annyival, hogy pusztán a nyereségre törekvés senkit nem tesz ilyenné, azaz nem rád és az általad írt, jó versenyszellemű hozzáállásra gondoltam. Mint kb. mindent, ezt is lehet ügyesen és jól csinálni.
Hát elég gáz, ha valaki aszerint formálja a véleményét hogy hányan fogják lájkolni és hányan fogják szeretni emiatt. Persze s******lóknak hajrá. Én beérem a tapasztalatok cseréjével is.
Egyébként meg mindenki maga dönti el, hogy ezt a játékot úgy játssza hogy versenyzik másokkal, vagy pedig egy lassú tempót nyom. Szerintem az a fontos, hogy a szabályok legyenek egyértelműek, mindenkire ugyanazok a szabályok legyenek érvényesek, mindenki tartsa be a szabályokat, de ezen belül már bárhogyan lehet játszani, hiszen minden ember más.
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Bocsánat, lenne még egy kérdésem. Ha egy Csoda lezárásra kerül - bármilyen okból kifolyólag -, akkor a Csodából csak a külső segítség kerül kerül kizárásra (külső és tesótagok - ők nem tehetnek bele), vagy én sem tudok addig egyetlen pontot se beletenni, amíg nem egyenlítem ki a számlát?
 

Herannin

Erős harcos
Bocsánat, lenne még egy kérdésem. Ha egy Csoda lezárásra kerül - bármilyen okból kifolyólag -, akkor a Csodából csak a külső segítség kerül kerül kizárásra (külső és tesótagok - ők nem tehetnek bele), vagy én sem tudok addig egyetlen pontot se beletenni, amíg nem egyenlítem ki a számlát?
Mármint úgy érted, ha a játékos zárolva lesz az év elején bevezetett elhibázott rendszer miatt?
Ebben az esetben az adott játékos összes csodája zárolva lesz, mivel a zárolás a játékosra vonatkozik, nem a csodák valamelyikére.
Csak a zárolt játékos tehet a saját csodáiba pontot és ezzel semmivel sem kerül közelebb ahhoz, hogy feloldásra kerüljön. Akkor rakj a saját csodádba TP-t, rúnát, ha mondjuk az egyik csodád már közel van a zárásához, mert akkor azáltal, hogy bezárod a csodádat és a jutalomládák kiosztásra kerülnek a testvériségedhez, azáltal a kiadott ládák TP és rúna tartalmának megfelelő mértékben közelebb kerülsz a feloldódáshoz.

Ha fel akarja magát oldani egy zárolt játékos, akkor az egyik lehetőség az, hogy kitesz TP-t/rúnát más játékoshoz ingyen, akár tesóhoz, akár vadászni, bár vadászással csak ront a helyzetén ha nem bukni megy.
A másik lehetőség, hogy vár napokat, hogy feloldódjon a zárolása. Mminden nap levonódik egy nem nyilvános szám a túllépéséből, amivel közelebb kerül a zárolása feloldódáshoz.

Nekünk az a tapasztalatunk, hogy fontos odafigyelni arra, hogy ha zárolva vagy, akkor igyekezz rúnákat ajándékozni a tesóknak, vagy rúnákkal vadászni, mert a rúnát tapasztalataink szerint 1.5x többnek érzékeli a rendszer, akár bejövő, akár kimenő. Tehát aki tudja, hogy közel van a zárolódáshoz, az kérje a tesókat, hogy a láncba neki ne tegyenek rúnát, csak rendes TP-t/áldást, így csökken az esélye a zárolódásnak.
Ha én zárolódok és nagyon sürgős a feloldás, mert nem tudok láncolni, de gyorsan kéne, akkor írok egy körüzit, hogy 10 rúna keresi a gazdáját, utána megnézetem magam, hogy nyitva vagyok-e már. Ha igen, akkor mehetek láncolni, ha nem, akkor újabb 10 rúna fogja keresni a gazdáját egy tesónál.

A legjobb az egészben, hogy a zárolt játékos nem is látja, hogy zárolva van, csak azok akik raknának hozzá. Illetve a zárolt játékosnak fogalma sincs, hogy mennyi pontot kellene kitennie, vagy hány napot kellene várnia ahhoz, hogy feloldódjon. Rosszabb esetben, ha kint van sok játékosnál 1-1 pontokkal, akkor hetek is eltelhetnek.
Viszont ismerek olyan játékost, aki gyakorlatilag évekre zárolta a rendszer a bevezetésének az első hetében, mert annyi helyen volt kint 1-1 pontokkal.

Jó lenne ha többet lehetne mondani, de mivel ez a szabályrendszer teljesen titkos/átláthatatlan, ezért csak a tapasztalatokat tudom megosztani.
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Szerintem ezekre nincsenek egyértelmű válaszok - ezért mondom én azt, hogy eleve ez a láncozós módszer totál beteg. Ami ilyen szinten táptalaja lehet ezeknek a dolgoknak, ott én még 25 elvenari élőszent játékos esetén sem mernék a nyakamat rátenni arra, hogy nem fordulhat el ilyen. :D Ha egy módszer olyan, hogy szanaszét dobál felvehető pénzeket, és az emberi természetre bízza, hogy ki mit kezd ezzel, annak szerintem lényegileg csakis egyféle kimenetele lehet, ezért nem jó módszer, ennyi. :)
Igazad van abban hogy a láncos rendszerben is vannak nyerészkedések, eleve ott van az egészséges verseny szellem, pl. ha a egy csodába beteszel így a láncba 100 tp és látod hogy többen álltok 100-val, de mondjuk van még oda kérve 10 tp amivel befejezed, neked van ennyid és látod hogy ezzel te jobb helyre kerülsz (több jutalmat kapsz ) akkor beteszed. Ezt lehet nyerészkedésnek is hívni, de ez szerintem inkább az egészséges verseny szellemhez tartozik, mint pl az is ha neked pl. Szellemek templomához kell runa akkor arra fogsz törekedni , ha a láncba bekerül az az ősi csoda akkor ahhoz fogsz jobban pakolni. Pl. Aki nem az elején elszórta eszetlenül a runa szilánkokat az is most vissza kapott jutalom terén kevesebb szilánkkal több jutalmat tud be gyűjteni, ha ügyes. Ezt is vehetjük úgy is hogy nyerészkedik, de vehetjük úgy is hogy megfontoltabb volt. Ezektől nem beteges a lánc. A lánc mellet az szól nem kell külön eljárni vadászni, a jutalom pontok közel 100%-a a testvériségen belül marad és bukott tp-t nincsen a jutalmakkal csak +-od lehet.
Sokáig játszottam testvériségben lánc nélkül, azokban a testvériségekben a vadászok eredményesebben tudnak pontot rabolni vagy több olyan fejlesztés van amikor maradnak üres jutalom ládák( nem viszi el senki)
Amit meg te írtál hogy első helyre pl. 600 tp 2. 350 tp. stb. ilyet szintén nem lehet. Ahány ősi csoda ahány szint van annyi különböző tp szükséglet van a fejlesztéshez stb. Ahhoz hogy minden ősi csodához a főmágus vagy a mágusok kiszámolják melyik szinthez melyik csodához mennyi tp. tegyenek ez irreális elképzelés főleg úgy hogy ha 1 vadász betesz valahova tp-t vagy 1 testvériségi tag véletlenül többet vagy más összeget tesz be oda borul az egész.
 

Calyr

Veterán
Amit meg te írtál hogy első helyre pl. 600 tp 2. 350 tp. stb. ilyet szintén nem lehet. Ahány ősi csoda ahány szint van annyi különböző tp szükséglet van a fejlesztéshez stb. Ahhoz hogy minden ősi csodához a főmágus vagy a mágusok kiszámolják melyik szinthez melyik csodához mennyi tp. tegyenek ez irreális elképzelés főleg úgy hogy ha 1 vadász betesz valahova tp-t vagy 1 testvériségi tag véletlenül többet vagy más összeget tesz be oda borul az egész.
Ennyire ez nem bonyolult ám - de erről fentebb már írtak. Mindenki intézheti magának, csak bele kell számolni a rúnákat 15 TP értékben, és úgy kiírni, és bejön rá a válasz, vagy a csere is. Leírni tovább tartott, mint alkalmazni. ;)

De nekem aztán tényleg mindegy, ez a játék attól szép, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik - ha valaki szereti a láncot, hát csinálja sokszor annyi idővel, sokszorta nagyobb hibalehetőségekkel a számára sokszor kedvezőtlenebb töltést. :)
 

Rikari

Veterán
Nálunk szabad keze van mindenkinek, hogy hogyan játszik, csak néhány alapvető szabály van, hogy egy minimum pont meglegyen a bajnokiban ha már hozzuk mindig a 19 ládát, vagy hogy a vadászás, zárás során ne legyen előzés. De ezen kívül szinte teljes szabadság van a csapatban, mégis önjáró a csapat, hozza a tornyot, bajnokit, láncolunk, láncon kívül is csereberélünk, írjuk a zárásokat a többieknek, nem kell senkit szólítgatni hogy ezt csináld, így csináld, azt csináld... Vannak akik nagyon aktívak, vannak akik kevésbé, vannak akik maguknak töltenek, vannak akik csak láncolnak, vannak akik vadásznak, vannak akik nem, vannak akik önzetlenebbek, vannak akik önzőbbek. Egész egyszerűen nem szólunk bele, nem mondjuk meg hogy mit gondoljanak, mit érezzenek, hagyjuk egymást úgy játszani ahogy szeretnének és nálunk pont ez a kötetlenség az, ami bejön. Ha nincs főmágus, gyakorlatilag akkor is teljesen önjáró a csapat, akármi történjen, mert az összetartás megvan. Szerintem a mi csapatunk nem is viselne el magán olyasvalakit, aki megmondja nekik, hogy ilyenek, vagy olyanok legyetek mert különben kirakja őket.
Miután ezt az általam írtakra válaszoltad, így reagálok rá. Meg kell mondjam, hogy olyan lendületet adtál magadnak, hogy az el is vitt és minél több mondatot fűztél hozzá, annál nagyobb elánnal lovaltad bele magad abba, amiről én nem írtam. Megbeszélésről igen arról írtam és arról ha valaki valami miatt nem illik a csapatba, azt előbb-utóbb, de mellőzi a közössége.
Nem a főmágus a megmondó ember egy normálisan gondolkodó szövetségben. Mindenki felnőtt ember saját gondolattal, saját játékstílussal és véleménnyel, ezért ha szükséges közös megbeszélés van. Ha mindenki tudja és teszi a dolgát, akkor nagyon ritkán kerül erre sor.
A Főmágusság csak egy állapot (mondjuk mert Ő alapította a csapatot, vagy neki adták át a rangot), de semmivel sem több, vagy kevesebb a testvéreknél. Szóval maradjunk annyiban, hogy erre a példabeszédre nem igazán volt szükség, legalábbis ekkora szembeállítással, mert nincsen előtted senki aki ellenáll. Én örülök, hogy megtaláltad a helyedet és ott ahol vagy, jól érzed magad, de ettől még ne gondold azt, hogy másutt rosszul mennek a dolgok, csak legfeljebb tőled szerényebbek vagyunk e téren.
Meg ha valaki önző, akkor már más tulajdonság nem is jöhet szóba nála? Attól hogy önző, nem lehet csapatszellemű? Ez nekem nagyon szűk, beskatulyázó gondolkodás lenne, hogy 1 tulajdonságra (fokozatok nélkül) húzzuk be az embereket.
Az önző ember az nem tud kibújni a bőréből, és amint alkalom adódik hozza is a formáját. Te kérdezted, de ezzel én válaszoltam is neked. Egy önző embernél nem létezik a csapatszellem, legfeljebb átmenetlieg eljátsza azt, hogy mennyire nagylelkű és segítőkész a többiekkel. Neki a csapat csak azért kell, hogy minden körülötte lévővel bebiztosítsa magának a rendszeresen begyűjthető javakat. Egyedül tudja, hogy nem megy semmire, így szükséges, hogy csapatban játszon, ennek érdekében bizonyos szempontból meghajol és beáll a sorba, mert az érdekei ezt kívánják. Arra viszont mindig ügyel, hogy soha ne járjon rosszabbul. Ha csak egy kis előnyt is tud kovácsolni valamilyen helyzetből, azt Ő meglépi.
Egyetértek veled, hogy kell a motiváció, de azt ne mások kárán kamatoztassuk. Az önző ember nem mérlegel, nála akkor van rendben a világ, ha amit elképzelt azt megszerezte magának és általában nem érdekli, hogy milyen pusztítással érte el a céljait. Ez egy olyan tulajdonság, amit nem lehet túl sokáig leplezni és eddigi ismereteim szerint az önmagában változót sem hordozza magában.
A csapaton belül beszélgetnek az emberek, kapcsolatban vannak egymással akár privát szálakon, akár a közösben, így a tulajdonságaink is felszínre kerülnek, ahogyan mozgunk a csapattal. Ott ahol már évek óta együtt játszanak a társak, kiderül minden, mert számtalan alkalom nyílik arra, hogy előtérbe kerüljenek a tulajdonságaink.
 

Calyr

Veterán
Mármint úgy érted, ha a játékos zárolva lesz az év elején bevezetett elhibázott rendszer miatt?
Ebben az esetben az adott játékos összes csodája zárolva lesz, mivel a zárolás a játékosra vonatkozik, nem a csodák valamelyikére.
Csak a zárolt játékos tehet a saját csodáiba pontot és ezzel semmivel sem kerül közelebb ahhoz, hogy feloldásra kerüljön. Akkor rakj a saját csodádba TP-t, rúnát, ha mondjuk az egyik csodád már közel van a zárásához, mert akkor azáltal, hogy bezárod a csodádat és a jutalomládák kiosztásra kerülnek a testvériségedhez, azáltal a kiadott ládák TP és rúna tartalmának megfelelő mértékben közelebb kerülsz a feloldódáshoz.

Ha fel akarja magát oldani egy zárolt játékos, akkor az egyik lehetőség az, hogy kitesz TP-t/rúnát más játékoshoz ingyen, akár tesóhoz, akár vadászni, bár vadászással csak ront a helyzetén ha nem bukni megy.
A másik lehetőség, hogy vár napokat, hogy feloldódjon a zárolása. Mminden nap levonódik egy nem nyilvános szám a túllépéséből, amivel közelebb kerül a zárolása feloldódáshoz.

Nekünk az a tapasztalatunk, hogy fontos odafigyelni arra, hogy ha zárolva vagy, akkor igyekezz rúnákat ajándékozni a tesóknak, vagy rúnákkal vadászni, mert a rúnát tapasztalataink szerint 1.5x többnek érzékeli a rendszer, akár bejövő, akár kimenő. Tehát aki tudja, hogy közel van a zárolódáshoz, az kérje a tesókat, hogy a láncba neki ne tegyenek rúnát, csak rendes TP-t/áldást, így csökken az esélye a zárolódásnak.
Ha én zárolódok és nagyon sürgős a feloldás, mert nem tudok láncolni, de gyorsan kéne, akkor írok egy körüzit, hogy 10 rúna keresi a gazdáját, utána megnézetem magam, hogy nyitva vagyok-e már. Ha igen, akkor mehetek láncolni, ha nem, akkor újabb 10 rúna fogja keresni a gazdáját egy tesónál.

A legjobb az egészben, hogy a zárolt játékos nem is látja, hogy zárolva van, csak azok akik raknának hozzá. Illetve a zárolt játékosnak fogalma sincs, hogy mennyi pontot kellene kitennie, vagy hány napot kellene várnia ahhoz, hogy feloldódjon. Rosszabb esetben, ha kint van sok játékosnál 1-1 pontokkal, akkor hetek is eltelhetnek.
Viszont ismerek olyan játékost, aki gyakorlatilag évekre zárolta a rendszer a bevezetésének az első hetében, mert annyi helyen volt kint 1-1 pontokkal.

Jó lenne ha többet lehetne mondani, de mivel ez a szabályrendszer teljesen titkos/átláthatatlan, ezért csak a tapasztalatokat tudom megosztani.
Az előzőre: nem arra gondoltam, hogy valaki lájkokért írna ide, hanem arra, hogy ha kényes témákat feszeget, akkor arra könnyen jöhetnek neki nem tetsző reakciók is, amiket tudni kell elviselni/kezelni. Ami néha azért nem olyan egyszerű. :)

Viszont amit írtál a láncba tett rúnák 1.5x hatásáról, nekem furcsának tűnik. Miért számolna így a játék? 1 rúna = 15 tp érték - de ha valaki magának elpazarolja, akkor csak 10 tp-t ér. Ezen felül tapasztaltatok 1.5x különbséget?

Illetve most, hogy ezt leírtad, szerintem még jobban látszik, hogy az új rendszernek az is lehet az egyik következménye, hogy aki aktív vadász+láncol is, annak érdemes átgondolnia a lánc létjogosultságát.
Nézzünk egy egyszerű példát.
Bármilyen 31+ szintű csoda első ládájában van 4 db 20-as tp áldás, 3 db 5-ös, meg 5 rúna. Ez összesen 80+15+75=170 tp.
Ha láncolsz, akkor ennek a többszörösét is be kell tenned, hogy visszanyerd, és ez ugye erősen kétséges, hogy sikerül-e. Te azt írod, hogy ilyenkor ha nyersz, az rontja az egyenleged. Ez biztos így is lehet, így logikus. Láncban betettél sokat, kaptál vissza sokat, az egyenleged nulla. De ha nyersz ládákból valamennyit, akkor azzal az egyenleged romlik.

Ha viszont láda kivétel módszert használsz, akkor erre a 170 tp-re kiteszel ennyit - és visszakapsz belőle 95-öt+5 rúnát. Azaz az egyenleged javul! Méghozzá 75 tp értékben! Az 5 rúnát meg felhasználhatod később.
Persze ha hozzád tesznek be, az egyenleg nyilván romlik - de akkor itt lehet a kulcs.
A láncban nem teheted meg, hogy többet adj, mint amennyit kapsz.
Láda kivételnél viszont igen! Tehát aki több csodába besegít, mint amennyit ő maga fejleszt, az a logika szerint elkerülheti a rossz egyenleget. Ha emellett a vadászattal sok tp áldást szerez, akkor érdemes még többet segítenie másoknak.
 

Kira7

Veterán
Elnézést a duplázásért de nem engedte egybe elküldeni :)

Számokkal levezetve hogy miért nem éri meg a TP lánc
Itt van pl a D222-Z csodám, 1470 TP kell bele a következő szinthez.
A ládákból nyerhető tp-k így néznek ki (a rúnákat nem számolom)
95 - 70 - 50 - 35 - 20 - 15 - 5 - 5
Összesen 295 pont, vagyis nekem 1175 ig kell töltenem a csodát, aztán írom a körlevelet, hogy segítőket keresek a ládákhoz, amit beleraknak azt ugye vissza is kapják, vagyis senki nem veszít 1tp-t se, sőt rúnákat még nyernek is...
Így 1175 pontból teli lett a csoda.
Szia!
Ez így szépen jól hangzik csak ez azért nem teljesen így van. Az egyik ha te neked így tesznek csak be és te csak a sajátodat töltöd akkor 1 idő után zárolnak, nem tesz be hozzád senki semmit. A másik , ha bele számolod a runákat akkor az se kerek, mert ha magadnak használod fel akkor 10 tp, ha másnak akkor 15 tp. és pl azon testvériségi társaidnak nem éri meg betenni 15 tp neked runa helyett , max. csak runa cserébe( akiknek szintén szükséges a csodájukhoz ez a runa )...akkor meg ez a + ugrott neked. Azért a vadászok se hülyék ki nézik ha te erre a módszerre állsz be. Kicsi a valószínűsége annak , maradjunk a pl.-nál hogy mikor meg hirdeted akkor egyszerre 8 testvériségi tagod fent van aki így a ahogy kéred pár percen belül tele teszi a csodádat. Mondjuk az első 3 helyett el viszik mert az ad többet és akkor néz be a vadász 35 pontosra betesz 2 runát és egy 3 pontost vagy csak simán 33 tp. arról a helyről már ki nem tolod és nyert 2 tp. . A vadászok ha ilyen van szoktak szólni a testvériségen belül is ( még ott is ahol nem vadásznak) egy másik be tesz 1 runát és az is biztosan 20 vagy 15 tp. viszi ő se veszít semmit. Azért a testvériségen belül is az ősi csodákba is azért szeretnek betenni mert cserébe többet kaphatnak, ha csak mindig azt kapják vissza amit betesznek előbb -utóbb senki nem veszi erre a + fáradságot ez is 1 emberi tulajdonság :)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
De nekem aztán tényleg mindegy, ez a játék attól szép, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy neki tetszik - ha valaki szereti a láncot, hát csinálja sokszor annyi idővel, sokszorta nagyobb hibalehetőségekkel a számára sokszor kedvezőtlenebb töltést.
Nem, neked egyáltalán nem mindegy, mert ha az lenne, akkor nem húznád le minden bejegyzésedben a láncolást, ezzel azokat is, mégha nem is kimondva, de burkoltan minősítve, akik így játszanak. Itt is azt írod, hogy ha valaki szereti a láncot csinálja és utána kipakolod, mint a kocsi csomagtartójából árult kobzott fegyvereket, a teljes arzenált egy mosolygó fejjel, arra vonatkozóan, hogy miért is ne tedd.
Gondolom nálatok nincsen lánc, mert a felsorolt hiányosságok miatt, amit itt a láncolás előnytelenségeként tüntetsz fel, nem működött. Így az már számodra teljesen elképzelhetetlen, hogy máshol, más hozzáállással jól működik.
Én láncolok és egyre rosszabbul érzem magam, mert már csak pont azt nem írtad le, hogy ti mekkora idióták vagytok, hogy így fejlesztitek a csodáitokat, alátámasztva mindenféle túlagyalós, matekos magyarázatokkal, és ha ez még nem lenne elég indok, akkor jön a bevetődéses góllal a mindig nyerészkedősen láncolós kitaláció.
Maradjunk annyiban, aki láncol az láncoljon, ha neki ez éri meg, és ez a kényelmes a csodáinak fejlesztésében, aki meg nem, az ne tegye, ....és itt álljunk is meg, mert ezzel szerintem vége is a sztorinak, minden magyarázat nélkül.
Magam is hibáztam, mert elmondtam, hogy miért előnyös számomra a láncolás, bár ne tettem volna...
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Nem, neked egyáltalán nem mindegy, mert ha az lenne, akkor nem húznád le minden bejegyzésedben a láncolást, ezzel azokat is, mégha nem is kimondva, de burkoltan minősítve, akik így játszanak. Itt is azt írod, hogy ha valaki szereti a láncot csinálja és utána kipakolod, mint a kocsi csomagtartójából árult kobzott fegyvereket, a teljes arzenált, arra vonatkozóan, hogy miért is ne tedd a te felfogásodban. Gondolom nálatok nincsen lánc, mert a felsorolt hiányosságok miatt, amit itt a láncolás előnytelenségeként tüntetsz fel, nem működött. Így az már számodra teljesen elképzelhetetlen, hogy máshol, más hozzáállással jól működik.
Én láncolok és már egyre rosszabbul érzem magam, mert már csak pont azt nem írtad le hogy ti mekkora idióták vagytok, hogy így fejlesztitek a csodáitokat, alátámasztva mindenféle túlagyalós, matekos magyarázatokkal, és ha ez még nem lenne elég indok, akkor jön a bevetődéses góllal a mindig nyerészkedősen láncolós kitaláció.
Maradjunk annyiban, aki láncol az láncoljon, ha neki ez éri meg, és ez a kényelmes a csodáinak fejlesztésében, aki meg nem, az ne tegye, ....és itt álljunk is meg, mert ezzel szerintem vége is a sztorinak, minden magyarázat nélkül.
Magam is hibáztam, mert elmondtam, hogy miért előnyös számomra a láncolás, bár ne tettem volna...
Látod, ezért kezdtem úgy, hogy ne sértődj meg. ;)
Arról miért én tehetek, hogy itt a sokadik bejegyzés után még mindig az jön elő, hogy még kb. sincsenek megértve az elhangzottak?
Most felém is olyat idéztél, amit nem is neked írtam - de nézd meg Kira legutóbbi bejegyzését, hogy mennyi mindent lehetne még pontosítani. Persze ha már ennyi miatt feszkó van, hogy lehetne itt érdemben megbeszélni bármit? :)

Én azt javaslom, tekintsd úgy a dolgot, amit én már a kezdő (!) bejegyzésben megírtam (nyugodtan nézd vissza, ott van), hogy nem valakik ellen írok, hanem valakikért és valamiért. Sokan tájékozódnak a fórumról - ezért tartom fontosnak azt, hogy ebben a kérdésben a szerintem helytálló információk is itt legyenek.
És miután ezt teljesen nyíltan megírtam, szó sincs itt burkolt minősítésről, ezért a reakciókat nem érdemes visszatámadva túltolni. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nekem egy fórumozásnál a téma a fontos, és az így megbeszélhető-tanulságként levonható pro és kontra tények, nem az, hogy ki hogy érzi magát emiatt. Plusz ha neked megfelel a módszeretek, akkor miért fáj, ha szerintem az nem jó? Ha neked, nektek úgy jó, hát hajrá!
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Látod, ezért kezdtem úgy, hogy ne sértődj meg. ;)
Arról miért én tehetek, hogy itt a sokadik bejegyzés után még mindig az jön elő, hogy még kb. sincsenek megértve az elhangzottak?
Most felém is olyat idéztél, amit nem is neked írtam - de nézd meg Kira legutóbbi bejegyzését, hogy mennyi mindent lehetne még pontosítani. Persze ha már ennyi miatt feszkó van, hogy lehetne itt érdemben megbeszélni bármit? :)

Én azt javaslom, tekintsd úgy a dolgot, amit én már a kezdő (!) bejegyzésben megírtam (nyugodtan nézd vissza, ott van), hogy nem valakik ellen írok, hanem valakikért és valamiért. Sokan tájékozódnak a fórumról - ezért tartom fontosnak azt, hogy ebben a kérdésben a szerintem helytálló információk is itt legyenek.
És miután ezt teljesen nyíltan megírtam, szó sincs itt burkolt minősítésről, ezért a reakciókat nem érdemes visszatámadva túltolni. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nekem egy fórumozásnál a téma a fontos, és az így megbeszélhető-tanulságként levonható pro és kontra tények, nem az, hogy ki hogy érzi magát emiatt. Plusz ha neked megfelel a módszeretek, akkor miért fáj, ha szerintem az nem jó? Ha neked, nektek úgy jó, hát hajrá!
Nem vagyok megsértve, mert nem sértegettél, inkább csak kedvetlenné váltam, de azt se súlyosan és kiheverhetetlenül. :)
Az jön elő, hogy értve van a részemről amiről írtál, csak egyetérteni nem tudok veled. Az már az első bejegyzésedből lejött nekem, hogy mi a véleményed, de én nem azt tapasztalom amiről visszatérően, és különböző megfogalmazásokban írsz. Hiába értek valamit, ha én nem szeretnék másként játszani, miután nekem az, ahogyan eddig játszottam nem okozott csalódást.
Érdemben akkor is lehet beszélgetni ha az álláspontjaink még csak meg sem közelítik egymást. Neked ez a véleményed, nekem meg az. Nincsen ebben semmi rossz.
Ha úgy tekintek a bejegyzésedre, ahogyan azt kéred, akkor te a játékosokért, azok jólétéért írsz a láncolás ellen, mert szerinted az egy "Ördögi csapda", és hozol olyan érveket, amit én nem látok igazolódni a valóságban.
A téma fontos a számomra is, ahogyan az is, hogy a fórumozók minden oldalt lássanak, ezért is írtam le, hogy nekem miért kedvezőbb a láncban felhasznált tp-rúna csere és miért testidegen a magam csodáinak töltögetése, ha már egyszer csapatban játszom.
Másként látjuk és miután engem nem tudtál meggyőzni, így maradok is az eddig jólbevált járt úton.
A téma mellett azért azt ne feledd, hogy fontos az, hogy a levélváltásokban ki, hogy érzi magát. Nincsen fórum fórumozó nélkül, és hiába van téma, ha nem szólnak hozzá. Én emlékszem ilyen időkre is, és nagyon nem szeretném ha ez visszatérne. Hetek teltek el bejegyzések nélkül és ehhez is csak annyi kellett, hogy sorra rosszul érezzék magukat a fórumozók. Része voltam a fórumelhagyóknak magam is, mert elég hosszú ideig be sem léptem ide, pedig téma lett volna és a beszélőkémmel sem volt baj. Fontos a másik, ahogy itt, úgy a játékban is, akár láncol akár nem. Hajrá!;)
 
Utoljára szerkesztve:

Szerencse fia

Veterán
Én azt javaslom, tekintsd úgy a dolgot, amit én már a kezdő (!) bejegyzésben megírtam (nyugodtan nézd vissza, ott van), hogy nem valakik ellen írok, hanem valakikért és valamiért. Sokan tájékozódnak a fórumról - ezért tartom fontosnak azt, hogy ebben a kérdésben a szerintem helytálló információk is itt legyenek.
És miután ezt teljesen nyíltan megírtam, szó sincs itt burkolt minősítésről, ezért a reakciókat nem érdemes visszatámadva túltolni. Egyszerűen csak arról van szó, hogy nekem egy fórumozásnál a téma a fontos, és az így megbeszélhető-tanulságként levonható pro és kontra tények, nem az, hogy ki hogy érzi magát emiatt. Plusz ha neked megfelel a módszeretek, akkor miért fáj, ha szerintem az nem jó? Ha neked, nektek úgy jó, hát hajrá!
Szia Calyr!

Teljesen egyetértek Rikarival, hiszen jómagam is már a legelső témához kapcsolódó bejegyzésemben leírtam, hogy tudom, s tisztában vagyok azzal, hogy a legideálisabb, matematikailag legjobb csodatöltési módszer a tiétek, azaz a névértéken történő töltés a legmegérősebb. Viszont azt is számtalan esetben hangsúlyoztam, hogy miért nem ezt választottuk, de ez is valahogy elkerülte a figyelmedet.
Tehát játszottam is olyan csapatban ahol névértéken töltötték a csodát, de úgy utáltam, mert ahhoz kb. kell 6-7 ember aki jelen van, hogy gyorsan nyélbe üssük a csodatöltést. Ha ez nem gyorsan történik, akkor bárki szétcsaphatja a sorrendet. Utáltam másokra várni, s úgy éreztem, hogy nem haladok..... Leginkább flusztrált lettem ettől a csodatöltéstől. Arról nem is beszélve, hogy kinek van arra kanala, hogy minden belépéskor végignézze a tesóságot, hogy éppen melyik csodája szivecskézett, ahova lehetne pakolni?! Nézze végig a radai rossebb!! Továbbá a játékosok között is rengeteg feszültséget okozott, hisz 1 hét alatt több balhé volt a töltés miatt, mint máshol 1 év alatt. Nem is voltam sokáig abban a tesóságban.....
No summa summárum maradok a jól bevált, számomra gyors és megnyugtató láncolásnál. ;)

Üdv.: Szeri :)
 

Calyr

Veterán
Rika, Szeri: akkor újra leírom: ha nektek a lánc jobban tetszik, hajrá! Az infók itt vannak, részemről mission completed, innentől meg majd mindenki eldönti, neki mi tetszik jobban. Mindenkinek további jó játékot! :)
 

Herannin

Erős harcos
Miután ezt az általam írtakra válaszoltad, így reagálok rá. Meg kell mondjam, hogy olyan lendületet adtál magadnak, hogy az el is vitt és minél több mondatot fűztél hozzá, annál nagyobb elánnal lovaltad bele magad abba, amiről én nem írtam. Megbeszélésről igen arról írtam és arról ha valaki valami miatt nem illik a csapatba, azt előbb-utóbb, de mellőzi a közössége.
Nem a főmágus a megmondó ember egy normálisan gondolkodó szövetségben. Mindenki felnőtt ember saját gondolattal, saját játékstílussal és véleménnyel, ezért ha szükséges közös megbeszélés van. Ha mindenki tudja és teszi a dolgát, akkor nagyon ritkán kerül erre sor.
A Főmágusság csak egy állapot (mondjuk mert Ő alapította a csapatot, vagy neki adták át a rangot), de semmivel sem több, vagy kevesebb a testvéreknél. Szóval maradjunk annyiban, hogy erre a példabeszédre nem igazán volt szükség, legalábbis ekkora szembeállítással, mert nincsen előtted senki aki ellenáll. Én örülök, hogy megtaláltad a helyedet és ott ahol vagy, jól érzed magad, de ettől még ne gondold azt, hogy másutt rosszul mennek a dolgok, csak legfeljebb tőled szerényebbek vagyunk e téren.

Az önző ember az nem tud kibújni a bőréből, és amint alkalom adódik hozza is a formáját. Te kérdezted, de ezzel én válaszoltam is neked. Egy önző embernél nem létezik a csapatszellem, legfeljebb átmenetlieg eljátsza azt, hogy mennyire nagylelkű és segítőkész a többiekkel. Neki a csapat csak azért kell, hogy minden körülötte lévővel bebiztosítsa magának a rendszeresen begyűjthető javakat. Egyedül tudja, hogy nem megy semmire, így szükséges, hogy csapatban játszon, ennek érdekében bizonyos szempontból meghajol és beáll a sorba, mert az érdekei ezt kívánják. Arra viszont mindig ügyel, hogy soha ne járjon rosszabbul. Ha csak egy kis előnyt is tud kovácsolni valamilyen helyzetből, azt Ő meglépi.
Egyetértek veled, hogy kell a motiváció, de azt ne mások kárán kamatoztassuk. Az önző ember nem mérlegel, nála akkor van rendben a világ, ha amit elképzelt azt megszerezte magának és általában nem érdekli, hogy milyen pusztítással érte el a céljait. Ez egy olyan tulajdonság, amit nem lehet túl sokáig leplezni és eddigi ismereteim szerint az önmagában változót sem hordozza magában.
A csapaton belül beszélgetnek az emberek, kapcsolatban vannak egymással akár privát szálakon, akár a közösben, így a tulajdonságaink is felszínre kerülnek, ahogyan mozgunk a csapattal. Ott ahol már évek óta együtt játszanak a társak, kiderül minden, mert számtalan alkalom nyílik arra, hogy előtérbe kerüljenek a tulajdonságaink.
Igen, eléggé bele lovaltam magam, meg bocsi ha sértően fogalmaztam. Szerintem ez az önzőség, csapatszellem dolog nem ilyen fekete fehér. Azért ez nekem érzelmi kérdés is, mert önző módon gyűjtöm a TP-t, de egyébként meg a csapatba forgatom vissza. Ami azért ellentmondásos lehet. Azáltal, hogy fejlesztem a csodáimat és erősebbé válok, a csapatnak is többet segítek a bajnokival, meg ha szemétben áll az érző akkor adom át a legkedvezőbb áron a tesóknak, meg egy csomó zárást írok egy héten.
Szerinted nem létezik, szerintem meg létezhet. Ezek nem 0 vagy 1 tulajdonságok és nem zárják ki egymást, de nyilvánvalóan egymásnak ellenható tulajdonságok. Ha valaki 60%ban önző, az annyit tesz, hogy a döntései többségét önös érdekből hozza, a kisebbik részét pedig más mentén. Ha valaki 70%-ban csapatszellemű, az legtöbbször a csapat érdeke mentén dönt és kevesebbszer a saját érdeke mentén. Nyilván akiben megvan a csapatszellem és az önzőség, az többször kerül válaszút elő, hogy mikor melyik érdek mentén döntsön.
100% önzőség az, amikor az ego teljesen elural, csak az "én" számít és már pszichopataként működik valaki (hasonló a macskákhoz). A 100% csapatszellem meg amikor már valaki a végletekig kiszolgálja mások érdekeit és a saját érdekei, a személyisége gyakorlatilag megszűnik, mert már csak egy eszköz, amit a csapat arra használ, amire akar, jóra, rosszra, mindegy (mint a kutya). Ez a két véglet embereknél nem igazán létezik, mert olyan szintű szélsőségek ezek, amik ellehetetlenítik a társadalomba való beilleszkedést.
 
Utoljára szerkesztve:

Herannin

Erős harcos
Az előzőre: nem arra gondoltam, hogy valaki lájkokért írna ide, hanem arra, hogy ha kényes témákat feszeget, akkor arra könnyen jöhetnek neki nem tetsző reakciók is, amiket tudni kell elviselni/kezelni. Ami néha azért nem olyan egyszerű. :)

Viszont amit írtál a láncba tett rúnák 1.5x hatásáról, nekem furcsának tűnik. Miért számolna így a játék? 1 rúna = 15 tp érték - de ha valaki magának elpazarolja, akkor csak 10 tp-t ér. Ezen felül tapasztaltatok 1.5x különbséget?

Illetve most, hogy ezt leírtad, szerintem még jobban látszik, hogy az új rendszernek az is lehet az egyik következménye, hogy aki aktív vadász+láncol is, annak érdemes átgondolnia a lánc létjogosultságát.
Nézzünk egy egyszerű példát.
Bármilyen 31+ szintű csoda első ládájában van 4 db 20-as tp áldás, 3 db 5-ös, meg 5 rúna. Ez összesen 80+15+75=170 tp.
Ha láncolsz, akkor ennek a többszörösét is be kell tenned, hogy visszanyerd, és ez ugye erősen kétséges, hogy sikerül-e. Te azt írod, hogy ilyenkor ha nyersz, az rontja az egyenleged. Ez biztos így is lehet, így logikus. Láncban betettél sokat, kaptál vissza sokat, az egyenleged nulla. De ha nyersz ládákból valamennyit, akkor azzal az egyenleged romlik.

Ha viszont láda kivétel módszert használsz, akkor erre a 170 tp-re kiteszel ennyit - és visszakapsz belőle 95-öt+5 rúnát. Azaz az egyenleged javul! Méghozzá 75 tp értékben! Az 5 rúnát meg felhasználhatod később.
Persze ha hozzád tesznek be, az egyenleg nyilván romlik - de akkor itt lehet a kulcs.
A láncban nem teheted meg, hogy többet adj, mint amennyit kapsz.
Láda kivételnél viszont igen! Tehát aki több csodába besegít, mint amennyit ő maga fejleszt, az a logika szerint elkerülheti a rossz egyenleget. Ha emellett a vadászattal sok tp áldást szerez, akkor érdemes még többet segítenie másoknak.
Ezt azért nem értem, mert ha pl 31es csodába teszel 500at, azt visszakapod, tehát az egyenleged így 0. Viszont kapsz mellé 4x20+3x5 TP-t, + 6 rúnát, ez már összesen 160 pont. Itt tehát 160 ponttal rontottad az egyenleged. Szerintem ahhoz, hogy nem záródj, minél több csodádat kell zárnod úgy hogy mások kapjanak bónusz ládát, illetve minél inkább úgy kell láncolnod, hogy a betett TP-dhez képest kevés legyen a jutalomládák értéke.
Az egyenlegedhez hozzá tartozik a kapott rúna és a kiadott rúna is, az én tapasztalatom szerint.
 

Calyr

Veterán
Ezt azért nem értem, mert ha pl 31es csodába teszel 500at, azt visszakapod, tehát az egyenleged így 0. Viszont kapsz mellé 4x20+3x5 TP-t, + 6 rúnát, ez már összesen 160 pont. Itt tehát 160 ponttal rontottad az egyenleged. Szerintem ahhoz, hogy nem záródj, minél több csodádat kell zárnod úgy hogy mások kapjanak bónusz ládát, illetve minél inkább úgy kell láncolnod, hogy a betett TP-dhez képest kevés legyen a jutalomládák értéke.
Az egyenlegedhez hozzá tartozik a kapott rúna és a kiadott rúna is, az én tapasztalatom szerint.
Ha úgy adsz másoknak segítséget, hogy csak ládát veszel ki, akkor nem romlik az egyenleged, hanem javul. Minél többször megteszed ezt, annál inkább! Ha többször segítesz, mint amennyiszer neked segítenek, akkor pluszban leszel. Ha sokkal többször, akkor sokkal több plusszban. Ha meg nagyon sokkal többször, akkor ez a vadászatot is elbírhatja (én is szoktam rendszeresen sokat nyerni, és sosem volt még letiltási gondom).
Szerintem csak a kiadott (csodába betett) rúnákat számolja a rendszer. De amikor te nyersz (ládából), azt nem (fura is lenne, ha számolná, mert akkor külön le kellene programozni, hogy pl. a bajnokinál szerzett rúnákat se számolja).
Még azt is megkockáztatnám, hogy ez lehet szándékosan van így a fejlesztők részéről - ott a szabályos kiskapu, ami mások intenzív támogatásával még fair játékot is jelent. Lehet sokat nyerni vadászattal is - csak segíts többet másoknak. Fel lehet használni a rengeteg rúnát - csak segíts többet másoknak.
Tény, hogy ez csak egy tipp, azaz tévedhetek is. :)
 

Herannin

Erős harcos
Ha úgy adsz másoknak segítséget, hogy csak ládát veszel ki, akkor nem romlik az egyenleged, hanem javul. Minél többször megteszed ezt, annál inkább! Ha többször segítesz, mint amennyiszer neked segítenek, akkor pluszban leszel. Ha sokkal többször, akkor sokkal több plusszban. Ha meg nagyon sokkal többször, akkor ez a vadászatot is elbírhatja (én is szoktam rendszeresen sokat nyerni, és sosem volt még letiltási gondom).
Szerintem csak a kiadott (csodába betett) rúnákat számolja a rendszer. De amikor te nyersz (ládából), azt nem (fura is lenne, ha számolná, mert akkor külön le kellene programozni, hogy pl. a bajnokinál szerzett rúnákat se számolja).
Még azt is megkockáztatnám, hogy ez lehet szándékosan van így a fejlesztők részéről - ott a szabályos kiskapu, ami mások intenzív támogatásával még fair játékot is jelent. Lehet sokat nyerni vadászattal is - csak segíts többet másoknak. Fel lehet használni a rengeteg rúnát - csak segíts többet másoknak.
Tény, hogy ez csak egy tipp, azaz tévedhetek is. :)
Hogy adsz segítséget másoknak úgy, hogy csak ládát veszel ki? Ezt nem sikerült dekódolnom. Mi láncolunk, nem vágom, hogy nálatok hogy van.
 

Kira7

Veterán
Ha úgy adsz másoknak segítséget, hogy csak ládát veszel ki, akkor nem romlik az egyenleged, hanem javul. Minél többször megteszed ezt, annál inkább! Ha többször segítesz, mint amennyiszer neked segítenek, akkor pluszban leszel. Ha sokkal többször, akkor sokkal több plusszban. Ha meg nagyon sokkal többször, akkor ez a vadászatot is elbírhatja (én is szoktam rendszeresen sokat nyerni, és sosem volt még letiltási gondom).
Szerintem csak a kiadott (csodába betett) rúnákat számolja a rendszer. De amikor te nyersz (ládából), azt nem (fura is lenne, ha számolná, mert akkor külön le kellene programozni, hogy pl. a bajnokinál szerzett rúnákat se számolja).
Még azt is megkockáztatnám, hogy ez lehet szándékosan van így a fejlesztők részéről - ott a szabályos kiskapu, ami mások intenzív támogatásával még fair játékot is jelent. Lehet sokat nyerni vadászattal is - csak segíts többet másoknak. Fel lehet használni a rengeteg rúnát - csak segíts többet másoknak.
Tény, hogy ez csak egy tipp, azaz tévedhetek is. :)
Szia!
Szerintem másképpen van .
A fórumon a vadászok sorban azért sírtak hogy tiltotta őket a rendszer mert rengeteg helyre volt ki szórva 1-2 tp-jük és cserébe ahogy jöttek be e jutalom pontok tiltotta a rendszer őket. Amennyiben ez így van akkor nem csak a runákat számolja, viszont ha náluk számolja a jutalom ládákból bejövő pontokat, akkor akitől el viszik ott meg kiadásként tartja számon ez csak így logikus. Azoknál ahol magasabb csodák vannak ott a jutalom ládákból többet visznek el azok akik betesznek hozzá pontokat a csodába, így ők többet is nyerhetnek másoktól tiltás nélkül mint akitől kevesebb jutalom pontot tudnak elvinni. A hozzá szólásokból ahogy tiltottak embereket inkább ez valószínű, de mivel titkolják így lehet hogy ez se igaz;)
 

Herannin

Erős harcos
É
Szia!
Szerintem másképpen van .
A fórumon a vadászok sorban azért sírtak hogy tiltotta őket a rendszer mert rengeteg helyre volt ki szórva 1-2 tp-jük és cserébe ahogy jöttek be e jutalom pontok tiltotta a rendszer őket. Amennyiben ez így van akkor nem csak a runákat számolja, viszont ha náluk számolja a jutalom ládákból bejövő pontokat, akkor akitől el viszik ott meg kiadásként tartja számon ez csak így logikus. Azoknál ahol magasabb csodák vannak ott a jutalom ládákból többet visznek el azok akik betesznek hozzá pontokat a csodába, így ők többet is nyerhetnek másoktól tiltás nélkül mint akitől kevesebb jutalom pontot tudnak elvinni. A hozzá szólásokból ahogy tiltottak embereket inkább ez valószínű, de mivel titkolják így lehet hogy ez se igaz;)
Nekem(nekünk) is ez a tapasztalatunk. A vadászatból kapott ládának mind a TP, mind a rúna tartalma bejövő TPnek számít. Ugyanígy a kiadott TP-knél a saját csodából kiadott TP és rúna is javítja az egyenleget. Ezért fontos, hogy aki zárolódás közelében van, az pörgesse a csodáit, mert úgy nyitva tudja tartani magát. Ha nem fejleszti a vadász a csodákat és hagyja, hogy felgyűljön nála a TP és rúna, akkor nagyon hamar zárolva lesz.
 
Fent