• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Ősi csoda - Rúnaszilánk átalakítás

Amarie

Újonc
Sziasztok. Nekem nem tetszik. Vannak Ősi csodák, amiket sosem fogok megépíteni - pl.. A magasságosok trónja, nem izgat a ranglistán való helyezés-,és ott áll benne 31 rúnaszilánk, amit nem tudok használni,mert nem építem meg, de átváltani sem engedi.
Jobban örültem volna, ha a rúnaszilánkokat olyan másik Ősi csoda rúna szilánkjaira válthatnám át, aminek hiánya miatt hónapokat is áll egy-egy épület.
Nem is beszélve arról, hogy helyhiány miatt még kb. 3-4 Ősi csodát nem tudok megépíteni. És vélhetően ez nem is nagyon fog változni.
Üdv. Amarie.
 

Csillagos

Tapasztalt építő
Sziasztok. Nekem nem tetszik. Vannak Ősi csodák, amiket sosem fogok megépíteni - pl.. A magasságosok trónja, nem izgat a ranglistán való helyezés-,és ott áll benne 31 rúnaszilánk, amit nem tudok használni,mert nem építem meg, de átváltani sem engedi.
Jobban örültem volna, ha a rúnaszilánkokat olyan másik Ősi csoda rúna szilánkjaira válthatnám át, aminek hiánya miatt hónapokat is áll egy-egy épület.
Nem is beszélve arról, hogy helyhiány miatt még kb. 3-4 Ősi csodát nem tudok megépíteni. És vélhetően ez nem is nagyon fog változni.
Üdv. Amarie.
Tedd bele másik játékos trónjába, jön (jöhet, ügyesen) belőle tp
 

Arie

Újonc
Sziasztok. Nekem nem tetszik. Vannak Ősi csodák, amiket sosem fogok megépíteni - pl.. A magasságosok trónja, nem izgat a ranglistán való helyezés-,és ott áll benne 31 rúnaszilánk, amit nem tudok használni,mert nem építem meg, de átváltani sem engedi.
Jobban örültem volna, ha a rúnaszilánkokat olyan másik Ősi csoda rúna szilánkjaira válthatnám át, aminek hiánya miatt hónapokat is áll egy-egy épület.
Nem is beszélve arról, hogy helyhiány miatt még kb. 3-4 Ősi csodát nem tudok megépíteni. És vélhetően ez nem is nagyon fog változni.
Üdv. Amarie.
Azokat fejleszd belőle amik kint vannak, nem foglalkoztat az amit nem is akarok kitenni:)
 

Deathfolk

Veterán
Nem lehet,mert nem engedi. Nincs megépítve és nem is lesz.
Simán bele lehet tenni, most próbáltam ki 3 olyan csodánál ami nekem nincs megépítve és másoknál bele tudok tenni. Ezek után több lehetőség is van ebből TP-t vissza nyerni, vagy csak simán keresni kell ilyen csodákat és beletenni és jöhet belőle vissza valamennyi Tp, vagy meg kell beszélni másokkal a cserét, hogy te raksz nekik ebbe, ők rakjanak neked másba, de ott van még a TP lánc és a láda töltős módszer is, vagyis ha a testvériség alkalmaz tp láncot oda is be lehet már ezentúl rúnából tenni a tp-t 15-30-60as láncba, vagy 15 felett bármelyikbe ha ki van egészítve sima tekercsel, aztán ott van a láda töltős módszer, hogy egymásnak kitöltjük a láda helyeket, ha a kész a csoda akkor mindenki vissza kapja a beletett pontot, én ép előbb raktam egy 50es kérésbe 3 rúnát az 15x3=45 kiegészítettem még 5ös tekercse, így beraktam az 50 pontot amit még ma vissza kapok, vagyis 45 pontnyi rúnát tekercsbe fogok vissza kapni :) van 1 csomó lehetőség csak élni kell vele, és testvériségi szinten együtt kell működni, persze ez nem működik mindenhol, én is kicsi városommal olyan csapatba vagyok akik nem látják át ezeknek az előnyét és pl nem engedik a láda töltős módszert csak sima lánc van, pedig a láda töltős módszer most a rúnákkal kombinálva nagyon megérős lett.

De amúgy meg bármelyik rúnát át lehet alakítani másik rúnára, igaz kicsit veszteséges a módszer de a semminél azért jóbb, simán össze kell törni a rúnákat és a szilánkokból a kívánt csodánál lehet csinálni 1 garantált rúnát, vagyis elkezded berakni abba a csodába a rúnákat amit nem akarsz megépíteni, előbb utóbb pár db össze fog törni, és ha megvan az elég szilánk akkor átmész 1 másik csodára 1 olyanra amit szeretnél építeni de hiányzik a rúna és ott csinálsz a szilánkokból 1 rúnát ami garantáltan bekerül a körbe és nem törik össze... Én 4 év alatt soha 1x se vártam 1 percet se csoda fejlesztésre, nem hogy hónapokat...
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Mint írtam előbb nekem nagyon tetszik ez a újítás sok lehetőség van benne, de 1dolog nagyon zavar, mobilon már 3x előfordult hogy a tekercsek ikonra akartam nyomni 1 csodánál hogy rakjak be tekercset és az ujjam széle hozzáért az új rúna berakó ikonhoz és belerakta pedig nem akartam... Ide jó lenne valami megerősítés gomb.
 

Dallas1975

Felderítő
Na , most lájkolhatok végig mindenkit aki leírta hogy attól hogy nincs megépítve még mehet :) merthát miért ne mehetne .

És rálicitálok MINDENKIRE ! : Nekem tetszik a legjobban ,nyertem :)
 

Rikari

Veterán
Nagyon régi vágyunkat valósította meg a játékfejlesztő. Számolhatatlanul sok jelzés futott be a szerverek fórumjairól, hogy ezekkel a sok rúnákkal, amit ha valaki szorgalmasan és eredményesen játszik, akkor is gyűjtünk, ha nem akarjuk, - kell valamit kezdeni! Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire bőkezű variációval állnak elő. A rúnák értéke igen szép, főleg ha azokat mások csodáiba fekteted be.
Most ez egy őrületet o_O váltott ki azoknál a csapatoknál, ahol TP-láncban működnek a csodatöltések, de nem baj, mert egy kis őrület sosem árt.:p Lendületet ad, örömet okoz a csodák építése, és hogy már három (sávból-jutalomládából-rúnából) lehetőségünk is van erre, az nagyon szuper. A játékban minden a TP és a csodák körül forog, így ez az újítás egy mérföldkő (előre lépés) a játékunk életében. :cool:
 

Tejinashi

Erős harcos
Szóval egy kicsit pontosítani kellene a leírást:

1. Csak a LETETT Ősi csodáknál lehet ezt megtenni.
2. A letett Ősi csodák Kutatás fülén van a gomb és az Ősi csoda SAJÁT rúnaszilánkjait használja fel és az ezekből létrejött tudáspontokat csak SAJÁT magába tudja betenni.

Tehát nincs olyan lehetőség, hogy egy még le nem tett Ősi csodában lévő rúna szilánkot átalakítani és egy már letett Ősi csodába tenni a tudáspontot.
 
Utoljára szerkesztve:

Csillagos

Tapasztalt építő
Azért valljuk be, teljesen elértékteleníti a tp értékét ez az újítás. Közgazdaságtan 1 tömegtermékek... Az a kérdés, továbbgyűrűzik-e pl a feladatoknál és a jutalmaknál is, mert pl. 3 tp jutalom bakfitty lett. Sima tp-t csak fejezet feladataiba éri meg betenni.
 

Calyr

Veterán
Azért valljuk be, teljesen elértékteleníti a tp értékét ez az újítás. Közgazdaságtan 1 tömegtermékek... Az a kérdés, továbbgyűrűzik-e pl a feladatoknál és a jutalmaknál is, mert pl. 3 tp jutalom bakfitty lett. Sima tp-t csak fejezet feladataiba éri meg betenni.
Értelek, de ez szerintem nem így van. A most felhasználható rúna mennyiség mindenkinek véges. Még akinek 1000+ darab van akármiből, annál is. Új rúnát szerezni meg már sokkal nehezebb, mint régen, mert nem lehet csak úgy 70-80+ tartományt maxolni a bajnokikban (ezek a brutál mennyiségek így jöhettek össze).
A csodák szintjeinek maxolása nagyon a végére nagyon sok tp-t igényel. Pláne 31. szint felett, ahol már minden szint 2000 Tp. Azaz aki erre rááll, annak nagyon hamar el fog fogyni ez a tartalék, és utána már csak sokkal kisebb nagyságrendben tud szerezni ilyet újra. Nálunk pár tesóstárs fél óra alatt kiszámolta és megszervezte magának, hogy akkor melyik csodáját mennyivel tudja feplusszolni úgy, hogy mindenben nullára megy (pl. így nagyon nagy keletje lesz a titkok kötete rúnák felhasználásának - már ha lesz olyan, akinek ez kell :) ).

Summa summárum: szerintem ez zseniális húzás volt az Innótól - és jó még látni is, hogy nem felejtették el, hogy kell ezt csinálni. Ez reményt adhat a jövőre nézve. :)
Én abban bízok, hogy ezt az elvet viszik tovább más játékelemre is. Hogy van egy brutális erőforrás felhalmozás, adjanak neki olyan keretet, amellyel érdemes elégetni akár nullára is, aminek a hatása simán lehet habzsi-dőzsi egy ideig, mert az erős élmény... utána meg beáll egy újfajta egyensúly.
Királyság, csak így tovább, tovább. :)
 

Dallas1975

Felderítő
Nagyon régi vágyunkat valósította meg a játékfejlesztő. Számolhatatlanul sok jelzés futott be a szerverek fórumjairól, hogy ezekkel a sok rúnákkal, amit ha valaki szorgalmasan és eredményesen játszik, akkor is gyűjtünk, ha nem akarjuk, - kell valamit kezdeni! Álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyire bőkezű variációval állnak elő. A rúnák értéke igen szép, főleg ha azokat mások csodáiba fekteted be.
Most ez egy őrületet o_O váltott ki azoknál a csapatoknál, ahol TP-láncban működnek a csodatöltések, de nem baj, mert egy kis őrület sosem árt.:p Lendületet ad, örömet okoz a csodák építése, és hogy már három (sávból-jutalomládából-rúnából) lehetőségünk is van erre, az nagyon szuper. A játékban minden a TP és a csodák körül forog, így ez az újítás egy mérföldkő (előre lépés) a játékunk életében. :cool:

Üdv.

Nálunk konkrétan folyékony nitrogénnel kellet hűteni a levelezést :)
 

Dallas1975

Felderítő
Értelek, de ez szerintem nem így van. A most felhasználható rúna mennyiség mindenkinek véges. Még akinek 1000+ darab van akármiből, annál is. Új rúnát szerezni meg már sokkal nehezebb, mint régen, mert nem lehet csak úgy 70-80+ tartományt maxolni a bajnokikban (ezek a brutál mennyiségek így jöhettek össze).
A csodák szintjeinek maxolása nagyon a végére nagyon sok tp-t igényel. Pláne 31. szint felett, ahol már minden szint 2000 Tp. Azaz aki erre rááll, annak nagyon hamar el fog fogyni ez a tartalék, és utána már csak sokkal kisebb nagyságrendben tud szerezni ilyet újra. Nálunk pár tesóstárs fél óra alatt kiszámolta és megszervezte magának, hogy akkor melyik csodáját mennyivel tudja feplusszolni úgy, hogy mindenben nullára megy (pl. így nagyon nagy keletje lesz a titkok kötete rúnák felhasználásának - már ha lesz olyan, akinek ez kell :) ).

Summa summárum: szerintem ez zseniális húzás volt az Innótól - és jó még látni is, hogy nem felejtették el, hogy kell ezt csinálni. Ez reményt adhat a jövőre nézve. :)
Én abban bízok, hogy ezt az elvet viszik tovább más játékelemre is. Hogy van egy brutális erőforrás felhalmozás, adjanak neki olyan keretet, amellyel érdemes elégetni akár nullára is, aminek a hatása simán lehet habzsi-dőzsi egy ideig, mert az erős élmény... utána meg beáll egy újfajta egyensúly.
Királyság, csak így tovább, tovább. :)

Igy van ,ne lásunk már többet a dologba mint ami van ,hogy leértékelődés ,kereslet kínálat ,ez az egész 1-2 hét alatt lecseng mert aki aktívan játszik ellövi a muníciót és ennyi volt ,igenis "mindenki" erről beszél, ergo jó ötlet volt ,ráadásul ahogy írtad a csodák egy idő után sokat kérnek ,főleg a későbbi csodák amik már hamarabb is sokat kérnek ,nem mint egy kezdő aranyszakadék amit a lakoság miatt húzunk nem az arany miatt ,ott még félút is 500-600 rúna ,egy sötét labirintus meg már 1000 pont már alacsony szinten is ,el fog fogyni hamar a tartalék.
 

Abab

Újonc
Azért valljuk be, teljesen elértékteleníti a tp értékét ez az újítás. Közgazdaságtan 1 tömegtermékek... Az a kérdés, továbbgyűrűzik-e pl a feladatoknál és a jutalmaknál is, mert pl. 3 tp jutalom bakfitty lett. Sima tp-t csak fejezet feladataiba éri meg betenni.
Hamar lefut és utána fájni fog, de nagyon!
Olvashatjátok, hogy mire költik az szja visszatérítés okostelefonra függönyre...!
Munkásember kezébe ne adjanak talált pénzt, elcseszi, bizonyíték rá az összes Lottó milliomos-milliárdos!
Aki dolgozik a pénzért, az nem ért hozzá!
Sokan átkozzák, majd az IG-t, pár hónapon belül!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent