• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.97

sejbi

Tag
Ha már változtattok arányokon (amire eddig azt mondtátok, hogy az így korrekt), akkor azt végig kellene követni minden vonatkozásban és logikusan. Lásd bere007 előbbi hozzászólását és mondjuk azt, hogy bejelentkezésnél betöltés közben (a Tudod-e? alatt még mindig az jelenik meg, hogy a kézműves áruk 4x annyiba kerülnek.
Elég 5letszerűnek tűnnek a változtatások és átgondolatlannak. Az egyetlen értelmes újítás a kalandban a begyűjtött áruk felismerése. bár azon is lehetne javítani, hogy egymás után többször is be lehessen gyűjteni egy adott terméket.
Ha már teszteltek.... miért nem lehet, hogy mindenki próbálja ki? Miért csal egy nagyobb csoportnak van engedélyezve? Pl. műhely csoportos indítás, mobilhoz hasonló gyors támogatás.
Valamelyik egér gyártó részesedést fizet? Nagyon sok a felesleges klikkelgetni való. Miért kell mindent többször megerősíteni? ha valaki elutasít egy feladatot, miért kell újból jóváhagyni? (Ezek nem lényeges dolgok. Ha rossz helyre klikkelt, legfeljebb körbeforgatja. A mobilon ezt sikerült jobban felprogramozni.) Miért kell a feladatokat annyira megnehezíteni, hogy az embernek elmenjen a kedve a játéktól?
Miért van limitálva (60-ra) a felderítéssel szerezhető bővítés? És miért lett titokban a korábbi 9-ről 17-re felemelve a felderítendő tartomány?
Megannyi kérdés, és biztosan kevés az értelmes és logikus válasz.
Arra kevésre is kíváncsi lennék!
 

DeletedUser3

Vendég
A játék a kezdetek óta folyamatos fejlesztéseken, változásokon megy keresztül. A játékipar már csak ilyen. A kereskedő viszont még mindig a korai idők alapjaira épült, nem voltak beleszámolva az eventek, az új vendégfajok, az új manufaktúrák és árucikkek, az épületek méretei. Ezek nem voltak figyelembe véve a csillagoknál. Ez lett most frissítve, hogy többminden figyelembe legyen véve, a max városméret, az épületek száma, mérete egy átlagos városban, minden. Ha minden tényezőt figyelembe veszel, akkor az 1:1.5 arány közelebb áll az egyenlőséghez (közelebb áll, nem pontosan az), mint az 1:4.

Arról nem is beszélve, hogy rengeteg olyan visszajelzést kaptunk számos fórumon és jegyben, hogy az 1:4 arány elavult és valami 1.5-2-höz közelebbi szorzót kellene keresni. Nyilván olyan változtatás soha nem kerül egy játékba sem, aminek mindenki örül, de arra kérnék mindenkit, próbálja meg így a kereskedőt. Folyamatosan figyelni fogjuk, hogy változik a kereskedelem a játékban, és amennyiben szükséges, természetesen megtesszük a szükséges lépéseket.

Ha már teszteltek.... miért nem lehet, hogy mindenki próbálja ki? Miért csal egy nagyobb csoportnak van engedélyezve? Pl. műhely csoportos indítás, mobilhoz hasonló gyors támogatás.
A teszt lényege pont az, hogy nem mindenkinél tesztelnek, hiszen ha valami elromlik, az mindenkit érintene.

Valamelyik egér gyártó részesedést fizet? Nagyon sok a felesleges klikkelgetni való. Miért kell mindent többször megerősíteni? ha valaki elutasít egy feladatot, miért kell újból jóváhagyni?
Erre két válaszom van: Egyrészt elképednél, naponta mennyien jelentkeznek olyan problémával, hogy félrenyomtak valamit. Ezért kell a megerősítés, hogy amíg felugrik az ablak elgondolkozik az ember, hogy mire is kattintott.
Másrészt a küldetéseknek pont nem az a lényege, hogy végigkattintgasd őket, hanem hogy szép sorban csináld, és max 1-2-t ugorj át.

Miért van limitálva (60-ra) a felderítéssel szerezhető bővítés? És miért lett titokban a korábbi 9-ről 17-re felemelve a felderítendő tartomány?
61-re van limitálva. Nem titok ez, elég régóta így van: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/az-elvenar.2843/
Ebben a bejelentésben olvashatod, hogy egy újabb tartomány lett hozzáadva a tartománnyal megszerezhető tartományok listájához, a wikin pedig részletes listát is találsz arról, mennyi tartomány megszerzése után kapod a következőt: https://hu.wiki.elvenar.com/index.p....A1nyi_Terjeszked.C3.A9s_.C3.A1ttekint.C3.A9s
 

Laci1016

Újonc
Köszönöm! Régóta éreztem, hogy a 4x-es szorzó nem igazságos a kereszt-ajánlatoknál, örülök a változásnak.
Szép lassan csak sikerül belepiszkálni mindenbe... De ha már elhangzott, hogy úgy igazságtalan volt és így igazságos, akkor a kufárnál miért kerül 4x annyiba? A legyártása miért kerül 4x annyiba? Ezeket nem kellett volna módosítani? Így eléggé érdekes azt nyugodt szívvel, teljes meggyőződéssel leírni, hogy ez fair, ha a többi feltételen meg nem változtattak. Ez is olyan, mint az event. Variálva van úgy, hogy nincsen teljesen átgondolva, félig meddig meg van csinálva és utólagosan mennek a foltozgatások és a végén meg rádöbbennek, hogy mégis csak nem volt olyan rossz a régi. A mostani event erre egy nagyon jó példa, addig volt agyon cifrázva az újítás, hogy végül visszaálltunk az 1-2 évvel ezelőtti felálláshoz.
És a frissítéses lista is ezt mutatja, 1 db fejlesztés és 9 db hibajavítás. Ez úgy gondolom, hogy nagyon sok mindent elárul...

És még mielőtt valaki belém állna, hogy ez nem is így van, annak előre leírom, hogy ez így van.
Sziasztok.Én is így látom, nem fair, lehet az 1/4sok volt,de így teljesen lelassul a fejlődés.A tartományok tárgyalási költségeit lehetetlen lesz fizetni.
 

Mihaszna

Veterán
A mostani event erre egy nagyon jó példa, addig volt agyon cifrázva az újítás, hogy végül visszaálltunk az 1-2 évvel ezelőtti felálláshoz.
bere, azért valljuk be, hogy ez a felállás sokkal jobb, mint az utóbbi. Itt legalább "zacskókba" (ládákba), nem pedig egyenként van csomagolva a zsákbamacska, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy azt kapjuk, amit elvárunk. A fogyasztóknak pedig erre van szüksége. Azaz, 161 cukorért cserébe például 30 Ősi TP. Úgy értem, hogy ha nem is ezt szeretted volna kapni, attól függetlenül a 30 Ősi Tp megér 161 cukorkát. :) Nem úgy, mint az 50 masniért cserébe kaptál 1 Tudáspontot. Tiszta haszon. Nem? :)
 

bere007

Veterán
bere, azért valljuk be, hogy ez a felállás sokkal jobb, mint az utóbbi. Itt legalább "zacskókba" (ládákba), nem pedig egyenként van csomagolva a zsákbamacska, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy azt kapjuk, amit elvárunk. A fogyasztóknak pedig erre van szüksége. Azaz, 161 cukorért cserébe például 30 Ősi TP. Úgy értem, hogy ha nem is ezt szeretted volna kapni, attól függetlenül a 30 Ősi Tp megér 161 cukorkát. :) Nem úgy, mint az 50 masniért cserébe kaptál 1 Tudáspontot. Tiszta haszon. Nem? :)

Ugyan ezt írtam én is, amit most részletesebben leírtál. Igen ez jobb, azért is írtam azt, hogy az új addig lett variálva, amíg az teljes felháborodást nem keltett és vissza lett hozva a régi, mivel régebben a mostani felállás volt. Nem kell mindig mindenbe belenyúlni, főleg olyanokba amik eddig jól működtek.
Főleg ne addig, amíg a torony harc a kezdetek óta nincs megoldva, hogy ne cserélgesse önkéntesen a seregeket. Azt kellene már megcsinálni végre, hogy normálisan működjön. Az aztán tényleg nem fair, hogy egyre brutálisabb harcok vannak benne és még mindig benne van ez a hiba. Bár már tényleg azt hiszem, hogy ez nem bug, hanem szándékos nehezítés, amit nem ismernek el. Ezzel nem is lenne baj, ha le lenne írva, hogy a 2 fordulóban X meg Y egység helyet fog cserélni és ez a játék része. Vagy pedig amíg hibásan működik, legalább fel lehetne hívni rá a játékosok figyelmét, aki auto harcol és nem jár ide, az nem tudja.
 

Calyr

Veterán
bere, azért valljuk be, hogy ez a felállás sokkal jobb, mint az utóbbi. Itt legalább "zacskókba" (ládákba), nem pedig egyenként van csomagolva a zsákbamacska, és nyugodtan kijelenthetjük, hogy azt kapjuk, amit elvárunk. A fogyasztóknak pedig erre van szüksége. Azaz, 161 cukorért cserébe például 30 Ősi TP. Úgy értem, hogy ha nem is ezt szeretted volna kapni, attól függetlenül a 30 Ősi Tp megér 161 cukorkát. :) Nem úgy, mint az 50 masniért cserébe kaptál 1 Tudáspontot. Tiszta haszon. Nem? :)
Nem vitatkozásképp, de szokásod szerint kiemelsz egy részletet a teljes kép helyett. Nyilván nem a múltkori kaszinó faktorra gondolt bere sem - hanem pl. arra, hogy most MINDEN korábbi újítást elvetettek, és tényleg az 1 évvel ezelőtti állapot jött vissza. Pl. ha már megvan ez a fix feladatsor, miért nem lehetett meghagyni utána a véletlen feladatokat azoknak, akik három nap után is szívesen eventeznének? (merthogy rákészüléssel kb. ennyi megoldani a fixet)
Az a 20 cukorka amúgy is irreálisan kevés, tehát nem túl vonzó alapban, de még mindig szabad választás, hogy aki akarja, csinálhatja. Erre ez a része teljesen el lett vágva, teljesen érthetetlen módon.
Emellett még az sem igaz, hogy teljesen az 1 évvel ezelőtti állapot lett visszaállítva, mert mind a nyereményekben, mind a ládákban olyan átszabások történtek, hogy minden gyengébb és kisebb. És jelentősen egyre kevesebbet lehet nyerni (lásd gyorsítók), Ezzel nekem speciel még nem is lenne gondom, ha ezek a törekvések ténylegesen egy adott koncepció lépésenkénti végrehajtását jelentenék, amelynek végén az Inno eljutna egy olyan játékmenetig, amely lényegesen kiegyensúlyozottabb a mostaninál és így stabilabb, tervezhetőbb fejlesztésekbe vághat - de nagyon nem ez látszik, csak az ad hoc kapkodás. Ennek a nagy képe pedig az, hogy volt egy hosszú éveken át nagy gonddal épített és őrzött játék, amelybe beletettek pár necces aránytalanságot, amelyekkel elszaladt a ló, és azóta sem tudják, hogy oldják ezt meg. Ami azért is fájó, mert a tavalyi évben sok szuper fejlesztés is volt, aminek lehetne örülni ezerrel - ehelyett az összkép erősen vegyes, illetve annyira dominánsak a rosszul sikerült dolgok, hogy abból már tendencia kezd kialakulni. De én szeretnék tévedni ebben a kérdésben, és annak szurkolok, hogy a néhány bénácska botladozás után jöjjenek a megkérdőjelezhetetlen előrelépések.
 

Calyr

Veterán
Főleg ne addig, amíg a torony harc a kezdetek óta nincs megoldva, hogy ne cserélgesse önkéntesen a seregeket. Azt kellene már megcsinálni végre, hogy normálisan működjön. Az aztán tényleg nem fair, hogy egyre brutálisabb harcok vannak benne és még mindig benne van ez a hiba. Bár már tényleg azt hiszem, hogy ez nem bug, hanem szándékos nehezítés, amit nem ismernek el. Ezzel nem is lenne baj, ha le lenne írva, hogy a 2 fordulóban X meg Y egység helyet fog cserélni és ez a játék része. Vagy pedig amíg hibásan működik, legalább fel lehetne hívni rá a játékosok figyelmét, aki auto harcol és nem jár ide, az nem tudja.
Amikor felmerült ez egy extra tapasztalt játékosos körben (értsd: első ötven), páraknak tök egyértelmű volt, hogy ez egy beépített trükk az Inno részéről, hogy a körök között ezzel hozzák fókuszba a gyémánthasználatot. Amikor említettem, hogy ez hiba, amit lehet egyszer majd javítanak, körbemosolyogtak.
 

Mihaszna

Veterán
Nem vitatkozásképp, de szokásod szerint kiemelsz egy részletet a teljes kép helyett. Nyilván nem a múltkori kaszinó faktorra gondolt bere sem - hanem pl. arra, hogy most MINDEN korábbi újítást elvetettek, és tényleg az 1 évvel ezelőtti állapot jött vissza. Pl. ha már megvan ez a fix feladatsor, miért nem lehetett meghagyni utána a véletlen feladatokat azoknak, akik három nap után is szívesen eventeznének? (merthogy rákészüléssel kb. ennyi megoldani a fixet)
Az a 20 cukorka amúgy is irreálisan kevés, tehát nem túl vonzó alapban, de még mindig szabad választás, hogy aki akarja, csinálhatja. Erre ez a része teljesen el lett vágva, teljesen érthetetlen módon.
Emellett még az sem igaz, hogy teljesen az 1 évvel ezelőtti állapot lett visszaállítva, mert mind a nyereményekben, mind a ládákban olyan átszabások történtek, hogy minden gyengébb és kisebb. És jelentősen egyre kevesebbet lehet nyerni (lásd gyorsítók), Ezzel nekem speciel még nem is lenne gondom, ha ezek a törekvések ténylegesen egy adott koncepció lépésenkénti végrehajtását jelentenék, amelynek végén az Inno eljutna egy olyan játékmenetig, amely lényegesen kiegyensúlyozottabb a mostaninál és így stabilabb, tervezhetőbb fejlesztésekbe vághat - de nagyon nem ez látszik, csak az ad hoc kapkodás. Ennek a nagy képe pedig az, hogy volt egy hosszú éveken át nagy gonddal épített és őrzött játék, amelybe beletettek pár necces aránytalanságot, amelyekkel elszaladt a ló, és azóta sem tudják, hogy oldják ezt meg. Ami azért is fájó, mert a tavalyi évben sok szuper fejlesztés is volt, aminek lehetne örülni ezerrel - ehelyett az összkép erősen vegyes, illetve annyira dominánsak a rosszul sikerült dolgok, hogy abból már tendencia kezd kialakulni. De én szeretnék tévedni ebben a kérdésben, és annak szurkolok, hogy a néhány bénácska botladozás után jöjjenek a megkérdőjelezhetetlen előrelépések.
Calyr, "az a baj", hogy igen, igazad van, viszont azt is vedd figyelembe, hogy a tavalyi újítások ugyan annyi játékosnak tetszettek, mint amennyinek nem. Ugye nem mindenki regisztrál(t) ide a fórumra, ezért nem tudhatjuk, hogy nekik mi a meglátásuk ezzel kapcsolatban, így ők talonban vannak "számítva". Tény, hogy a végtelenített feladatsorokkal esélyt kaphatna mindenki, hogy az Event teljes ideje alatt játszhassanak, de most valamiért nem került bele a mechanizmusba. Talán azért, mert ha beillesztik, akkor szükség van még egy alkotó elemre, ami kompenzálná a játék nehézségét, mert maga a végtelenített feladatsor nem nehezítés, hanem segítség, viszont, akkor valahol szabályozni kell a dolgokat, mint például a megszerezhető szimbólumoknál (jelen esetben cukorkáknál). Vagyis arra gondolok, hogy például a 100. feladat után már csak fix 20 cukorkát lehet gyűjteni. S aztán megint ott lennénk, ahol a part szakad, hogy "ez így nem jó, mert, .."(?) Sok külön álló jegyben olvashattad már (akár Hoshitol is), hogy olyan sose lesz, hogy mindenkinek jó legyen. Egyenlőre most ezt kaptuk, ezt kell elfogadnunk. Legyen igazad, hogy a fejlesztések mihamarabb eljutnak egy olyan pontra, amire azt mondhatjuk, hogy "igen, ez már valami". Addig viszont marad az, amit osztanak. Én szívesen látnék a fejleszthető épületek mellett/helyett valami újat, mert lassan kezd monotonná válni a dolog, túl kiszámítható, hogy mire számíthatunk. Már pedig (szerintem) az Eventek 50%-át a "miért küzdesz", a másik 50%-ot pedig a "hogyan/mennyit küzdesz érte" teszi ki.
 

Calyr

Veterán
Calyr, "az a baj", hogy igen, igazad van, viszont azt is vedd figyelembe, hogy a tavalyi újítások ugyan annyi játékosnak tetszettek, mint amennyinek nem. Ugye nem mindenki regisztrál(t) ide a fórumra, ezért nem tudhatjuk, hogy nekik mi a meglátásuk ezzel kapcsolatban, így ők talonban vannak "számítva". Tény, hogy a végtelenített feladatsorokkal esélyt kaphatna mindenki, hogy az Event teljes ideje alatt játszhassanak, de most valamiért nem került bele a mechanizmusba. Talán azért, mert ha beillesztik, akkor szükség van még egy alkotó elemre, ami kompenzálná a játék nehézségét, mert maga a végtelenített feladatsor nem nehezítés, hanem segítség, viszont, akkor valahol szabályozni kell a dolgokat, mint például a megszerezhető szimbólumoknál (jelen esetben cukorkáknál). Vagyis arra gondolok, hogy például a 100. feladat után már csak fix 20 cukorkát lehet gyűjteni. S aztán megint ott lennénk, ahol a part szakad, hogy "ez így nem jó, mert, .."(?) Sok külön álló jegyben olvashattad már (akár Hoshitol is), hogy olyan sose lesz, hogy mindenkinek jó legyen. Egyenlőre most ezt kaptuk, ezt kell elfogadnunk. Legyen igazad, hogy a fejlesztések mihamarabb eljutnak egy olyan pontra, amire azt mondhatjuk, hogy "igen, ez már valami". Addig viszont marad az, amit osztanak. Én szívesen látnék a fejleszthető épületek mellett/helyett valami újat, mert lassan kezd monotonná válni a dolog, túl kiszámítható, hogy mire számíthatunk. Már pedig (szerintem) az Eventek 50%-át a "miért küzdesz", a másik 50%-ot pedig a "hogyan/mennyit küzdesz érte" teszi ki.
Már a kiindulásunk teljesen más. Te a tetszett-nem tetszett vonalon nézed ezt, ráadásul csak az ide írtak szerint, én meg komplexebb képben. Nézd csak végig a nemzetközi fórumokat (amelyekhez képest ez a pár hozzászólás itt nagyon elenyésző mértékű adat), és látni fogod, miről beszélek. Sokan elfelejtik, hogy ez a játék alapvetően egy termék, amely mögött egy gazdasági szervezet van, amely nem szeretetszolgálat, hanem profit alapon működik. Ha ez billen/veszélybe kerül, akkor totál lényegtelenné válik, hogy mi van a kimeneti oldalon, mert az csak az okozat, és az okok a fontosak. Konkrét számokat nyilván én sem tudok, de sokaknak elég egyértelműen az rajzolódott ki, hogy az elmúlt egy év kapkodásai mögött a csökkenő gyémánt bevétel és játékosi érdeklődés áll - és akkor ennek fényében nézd meg, hogy én miről is írtam.
Egyébként én magam is úgy vagyok vele, hogy ha van értelme, szívesen költök, de ha nincs, nem fogok költeni - és azt tapasztalom, hogy ezzel abszolút nem vagyok egyedül.
Innen nézve a mostani event sikerességét sem pár fórumos hozzászólás fogja eldönteni, hanem hogy az előzőhöz képest mekkora gyémi bevétel változás jött, történt-e előrelépés ebben. Erre írtam, hogy nem értem a végtelenített küldetések legalább minimális nyerési esélyeinek megtartását, mert azzal szerintem több gyémi vásárlás jöhetett volna össze.
 

DeletedUser1047

Vendég
Szép lassan csak sikerül belepiszkálni mindenbe... De ha már elhangzott, hogy úgy igazságtalan volt és így igazságos, akkor a kufárnál miért kerül 4x annyiba? A legyártása miért kerül 4x annyiba? Ezeket nem kellett volna módosítani? Így eléggé érdekes azt nyugodt szívvel, teljes meggyőződéssel leírni, hogy ez fair, ha a többi feltételen meg nem változtattak. Ez is olyan, mint az event. Variálva van úgy, hogy nincsen teljesen átgondolva, félig meddig meg van csinálva és utólagosan mennek a foltozgatások és a végén meg rádöbbennek, hogy mégis csak nem volt olyan rossz a régi. A mostani event erre egy nagyon jó példa, addig volt agyon cifrázva az újítás, hogy végül visszaálltunk az 1-2 évvel ezelőtti felálláshoz.
És a frissítéses lista is ezt mutatja, 1 db fejlesztés és 9 db hibajavítás. Ez úgy gondolom, hogy nagyon sok mindent elárul...

És még mielőtt valaki belém állna, hogy ez nem is így van, annak előre leírom, hogy ez így van.

Én írtam, hogy az 1:4-et igazságtalannak éreztem, ezért megszólítva érzem magamat. Én nem a gyártási költségekhez viszonyítok, hanem ahhoz, hogy egységnyi területen mennyit tudok gyártani, ha figyelembe veszem a szükséges utakat, lakosokat, kultúrát és a gyártási költségeket is (lakóházak, műhelyek által foglalt terület). Az én fejlettségi szintemen így számolva még az 1,5-ös szorzó is sok. (Érző árukra nincsenek még ilyen számaim.)
A kufár igazságtalan és lehúzós. Ösztönöz, hogy inkább gyárts és cserélj, minthogy őrá hagyatkozz.
A többivel nagyrészt egyetértek, nem kell minden áron újítani, ha valami jól működik. Az 1:4 arány nem működött jól, különben kiegyensúlyozottabb lett volna a piac, nemcsak mindig magasabb szintű árukat akartak volna sok alacsonyabb szintűre cserélni, hanem fordított ajánlatok is lettek volna hasonló számban.
 

Deathfolk

Veterán
Szerintem az utóbbi idők egyik legjobb újítása ez a új 1,5-ös szorzó! A játék eleje óta erre várok, szerintem az 1:4 totál igazságtalan volt, én egyszerűen gyűlöltem hogy néha napokig nem volt rendes ajánlat a piacon csak ilyen szar 1:4ek amiket soha nem fogadtam el, csak testvérnek ha nagyon megszorult és beírta a chatbe hogy nincs-e valakinek ez meg ez, akkor segítettem neki, de amúgy nem! Bár én a 2x es szorzót tartottam volna tényleg jónak, de még ez a 1,5 is fényévekkel jobb mint a 4es! 1,5 éve játszok, soha nem raktam ki 1:2 nél nagyobb ajánlatot a piacra, és soha nem raktam ki 3 csillagnál kisebbet a piacra! De amit kiraktam 2x-es szorzóval az is már többnyire érző árú volt, és ott gyakran használom is a keresztirányú cseréket, de sima árúból kb soha, a 2 kezem meg tudom számolni 1,5 év alatt hányszor raktam ki... bezzeg mások... totál használhatatlan miattuk a piac, kiegyensúlyozottan kéne gyártani mindenkinek és nem ész nélkül elnyomni bajnokságok alatt, akkor nem lenne ilyen gond, de sokan nyerészkedni akarnak ez itt a fő gond... Érdekes nekem kb soha nem volt alapanyag gondom, pedig nagyon rossz helyen vagyok a térképen, a szomszédaim 80%-a inaktív, mégis mindig megoldottam úgy hogy csak 3 csillagos ajánlatokat raktam ki hogy hamarabb elvigyék, keresztirányba pedig max2-es szorzóval raktam ki nagyon ritkán! Van olyan játékos társam aki soha nem rakott ki keresztirányba semmit és nem is fogadott el ilyet, 2 héttel kezdte korábban a játékot mint én és most mindenből 3 millió felett van :D nekem csak 700 ezer van mindenből, viszont ő nagyon jó helyen van, aktív nagy szomszédokkal. Ez alapján én a felfedezetlen játékosok utáni büntetést szüntetném meg, és kiterjeszteném a piac hatókörét a térképen a fel nem fedezett szomszédok terén + pár egységnyivel, mert kisebb szinten nagy probléma a sok inaktív játékos, de az is megoldás lenne ha az ilyen játékosokat egyszerűen pl 2hónap inaktivitás után törölnék és a városaik helyére új játékosok jönnének... nekem van 1 tonna olyan szomszédom akik 1 éve nem léptek be, de nagyobb szinten ezt már nem látom akkora gondnak...

Az eventnél viszont rossznak tartom hogy 100%-ba visszatértek az 1éves verzióhoz. De annak nagyon örültem hogy az előzőben alkalmazott kaszinó rendszer eltűnt, ha az marat volna talán még a játékot is abba hagytam volna... De a fix feladatsor semmi kihívást nem ad, rákészülés nélkül is max 1 hét alatt meg lehet csinálni, és így kevesebb a nyeremény is. Lecsökkentett szerezhető cukorkákkal igazán lehetne a fix után véletlenszerű végtelen feladat.
 

DeletedUser3541

Vendég
A piac önszabályozó kellene legyen, amit esetünkben azzal lehetne megoldani, ha megnéznénk az átlagos eladásokat. Ami a játékosoknál a legjellemzőbb kereskedés, az lehetne 2*, alatta és fölötte 10-20 százalék a lépés. Amíg mesterségesen szabályoz, bemondásra, az nem lesz pontos. Miért voltak 1:4-es ajánlatok? Mert elkeltek, nincs több kérdésem..
 

DeletedUser4915

Vendég
2:1-es ajánlatot kellene csinálni ez nem fair ez egy igazi rablás...... Itt sokan fogják abba hagyni a játékot ez miatt velem az élen.... Forge of empires-nél maradok ott nincs ilyen le huzás
 

Deleted User - 204368

Vendég
2:1-es ajánlatot kellene csinálni ez nem fair ez egy igazi rablás...... Itt sokan fogják abba hagyni a játékot ez miatt velem az élen.... Forge of empires-nél maradok ott nincs ilyen le huzás
úr isten a gonosz játék rá akarja kényszeríteni az embereket arra h megfelelő mennyiségű és minőségű manufaktúrákat gyártsanak.... ez felháborító
 

DeletedUser3

Vendég
az hát


Bár a lehetőség így is megvan arra, hogy 1:2 arányú ajánlatokat tegyél ki, és ha valakinek az tetszik, el fogja vinni.
 

DeletedUser5174

Vendég
sziasztok szerintem is ez a csillagozás meg az arányok a piacolásnál nem igazán sikerült jól. Jó lenne ezt átgondolnotok még:))
 

gilingalang

Veterán
Tőlem egészen nyugodtan csillagozzátok bárhogyan, csak lenne végre olyan szűrő, amivel az azonos szintű 1:1 ajánlatokat lehetne látni... meg mobilon a tesókét... *sóhaj*
 
Fent