• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzó: 1.1 és Tündérek

DeletedUser379

Vendég
már nem tudom kinek válaszolok :), de a manufaktúrákra visszakanyarodva:

Rovendorral már megosztottam mire jutottam.
Vanek az igaz, h nincs értelme gigászi egyenleteket felírni, amelyek mindent figyelembe vesznek....talán lehetne, de ettől egyszerűbb megközelítéssel jutottam a következőre.
megmértem a városom területét (ebből kivontam a törpös területet, én éppen ott járok )
tudom hány lakossal bírok, így kiszámolható 1 lakos területigénye.
ugyanzt megtettem a kultúrával is - vagyis mekkora területigénye van átlagosan 1 egység kultúrának.
(persze van 1000 módosító tényező...ki mennyire kultúraorientált, mennyi gyémántos kultúrépülete van stb )

ezek után vettem szépen az emberi deszkamanut - mint kiragadott példát :)
15. és 16. szint között néztem a hatékonyság különbségét.
a két épület nettó területét módosítottam a megnövekedett létszám- és kultúraigény területszükségletével.
végül a napi termeléseket osztottam vissza az így módosított(bruttó) területekkel minkettőnél.
a végeredmény, hogy a 16.(törpös szint) majdnem 9%-al működik kevésbé hatékonyan mint a 15.
azt h "hatékonyság" Rovendor mondta, és nagyon helyesen, mert nem arról van szó h kevesebbet termel, csupán arról, hogy a város teljes működését figyelembe véve bizony csökken a hatékonyság...másképp fogalmazva, nem áll arányban a termelésnövekedés a növekvő erőforrásszükséglettel.

hát ennyi...remélem én legalább értettem, de még az se biztos :)
 

DeletedUser60

Vendég
én értettem eddig is , de mivel pontra is játszuk a játékot igy kénytelen vagy fejleszteni az épülteket
ezért irtam hogy értelmetlen kiszámolni , mert akkor nem fejlődnél tovább egy ponton túl
 

DeletedUser624

Vendég
én értettem eddig is , de mivel pontra is játszuk a játékot igy kénytelen vagy fejleszteni az épülteket
ezért irtam hogy értelmetlen kiszámolni , mert akkor nem fejlődnél tovább egy ponton túl

Még mindig nem érted szerintem... :)

Viszont annyiban igazad lehet, hogy a magasabb szintű épületek több pontot hoznak, bár azért nem ártana ezt is kiszámolni, bár a wiki nem ír pontot, szóval akkor nincs számolás :)
 

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)
Lehet, hogy a hatékonysági mutatók nem a legjobbak, viszont!! Éppen az előbb számolgattuk ki, az egy kockára arányosított ranglista pontokat tilkával, és azt kell mondjam, hogy ilyen szempontból viszont, a most fejleszthető manufaktúrák, messze verni fogják az eddigieket... :)
(Összes felhasznált ember+Összes felhasznált kultúra)/Alapterület...
Kinek mi a fontos... Majd eldönti Mindenki, hogy mi éri meg jobban Neki, ha fejleszt, vagy ha nem!! ;) :)
Szerk. Tehát látni kell az összefüggést a között, hogy minél nagyobb az 1 kockára eső kiadás, annál több az 1 kockára eső ranglista pont, hisz a kettő tulajdonképpen ugyanaz!!! :) :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser379

Vendég
itt nem is volt kérdés, hogy kell e fejleszteni vagy sem.
persze h kell, különben mi a fenének játszunk? :)
ez a hatékonyság izé csak üres számolgatás semmi több , jelentősége nem sok van, annak ellenére h tény.
és akkor válaszoltál is Rovendornak a fel nem tett kérdésére, vagyis az adott szinthez tartozó pontot a szükséges létszám+kultúra összege adja.
Így van vagy így van? :)
 

DeletedUser434

Vendég
itt nem is volt kérdés, hogy kell e fejleszteni vagy sem.
persze h kell, különben mi a fenének játszunk? :)
ez a hatékonyság izé csak üres számolgatás semmi több , jelentősége nem sok van, annak ellenére h tény.
és akkor válaszoltál is Rovendornak a fel nem tett kérdésére, vagyis az adott szinthez tartozó pontot a szükséges létszám+kultúra összege adja.
Így van vagy így van? :)
Kedves @sanimi! :)
Tökéletesen így van!!! Azért nem adnak a Törp (Gránit, Réz), és a Tündér (Napfarm, Éjfarm) termelők ranglista pontot, mert a megépítésükhöz sem kultúrára, sem pedig emberi erőforrásra nincsen szükség! :)

Szerk. Ahogy azt a Wiki, szépen le is írja! :)
Így, lehet tervezni előre a növekedést, mert amennyi dolgozót és kultúrát kér egy-egy fejlesztés, ezek összege lesz majd, a pontszámod növekedése, a fejlesztést követően! :)

Valamint: Azt is ki tudod számolni, hogy egy-egy manufaktúra esetleges eladásával, mennyivel csökkenne a pontszámod, hisz az eladás gombbal (₴) az adott szintű manufaktúra fölé állva, ki fogja írni, hogy mennyi annak dolgozó, és kultúra igénye (ezt kapnád vissza, ha rá is kattintanál, és valóban eladnád), ezek összege lenne a pontszám-csökkenésed!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser624

Vendég
itt nem is volt kérdés, hogy kell e fejleszteni vagy sem.
persze h kell, különben mi a fenének játszunk? :)
ez a hatékonyság izé csak üres számolgatás semmi több , jelentősége nem sok van, annak ellenére h tény.
és akkor válaszoltál is Rovendornak a fel nem tett kérdésére, vagyis az adott szinthez tartozó pontot a szükséges létszám+kultúra összege adja.
Így van vagy így van? :)

Azt hittem te legalább érted :) Ugyanúgy fejlesztesz akkor is, ha nem növeled ész nélkül az épületek szintjét, annyi a különbség, hogy a termelésed több lesz, mert nem kell hozzá annyi ember.

A pontokról annyit, hogy alapvetően ez egy fizetős játék, és a pontok jó részét az adja, ha valaki fizet a játékért, nem keveset. Engem a pontszám éppen ezért nem izgat, mivel nem egy játékos ügyességi összehasonlítás, hanem egy ügyesség/ki fizet többet egyveleg. Az előző játékomban párezerből voltam a tizedik körül, és akkor mi van? Ráadásul ott a pénz sokkal kevésbé számított, akár még azt is mondhatnám, hogy szinte elhanyagolható jelentősége volt. Tehát ott a ranglistának nagyobb értelme volt mint itt. Az eredeti téma felvetésemre visszatérve, én nem lennék büszke arra, hogy azért van sok pontom, mert gazdaságtalanul termeltetek sok emberrel. Persze ez egyéni ízlés kérdése.

Nem baj, én is tanultam valami újat (ami nem érdekelt amúgy annyira) hogy a pontszám a dolgozó lakosság + a kultúra, egy épületen kipróbáltam, és tényleg.
 

DeletedUser379

Vendég
alaposan megfontolva is ki merem jelenteni, h értem amit mondasz :)

de: nem hagyhatod figyelmen kívül a manuk effektív termelésnövekedését.
én azt értem, hogy gazdaságosabban termelnek alacsonyabb szinten, de ha nem fejleszted őket tempósan, előbb utóbb ( ahogy haladsz pl a fán vagy a tartományokban) hiányozni fog az az effektív árumennyiség amit adnak.
ha esetleg az alacsonyabb szintű manuk számát növeljük, azt meg területtel nem győzzük.
(arról nem is szólva, hogy vannak el nem dobható küldik, amik ezt megkövetelik.)
az, hogy kinek mi a haladás, mi a "jó" játékmenet, vagy mi a cél ....hát ezek már filozófiai kérdések :)
 

Vanek

Veterán
[...]ezek után vettem szépen az emberi deszkamanut - mint kiragadott példát :)
15. és 16. szint között néztem a hatékonyság különbségét.
a két épület nettó területét módosítottam a megnövekedett létszám- és kultúraigény területszükségletével.
végül a napi termeléseket osztottam vissza az így módosított(bruttó) területekkel minkettőnél.
a végeredmény, hogy a 16.(törpös szint) majdnem 9%-al működik kevésbé hatékonyan mint a 15.
azt h "hatékonyság" Rovendor mondta, és nagyon helyesen, mert nem arról van szó h kevesebbet termel, csupán arról, hogy a város teljes működését figyelembe véve bizony csökken a hatékonyság...másképp fogalmazva, nem áll arányban a termelésnövekedés a növekvő erőforrásszükséglettel.

hát ennyi...remélem én legalább értettem, de még az se biztos :)

Mint mondtam, több ismeretlenes az egyenlet.
- Számoltál azzal, hogy mennyit tudsz termelni egyszerre? Mert lehet, hogy hatékonyabb a 15-ös, ha nem termel annyit, és emiatt kell egy másikat is építeni (ami meg viszi a területet, és ugyanúgy az embereket és a kultúrát is).
- Azt írod, a 15-ös szinttől mennyivel tér el a 16-os. Azt kell mondjam, a szintváltozásoknál mindig romlik a hatékonysági mutató, mert hiszen megnő (itt-ott még jelentősebben is) a manufaktúra területe is. De utána már pár szinten keresztül nem változik a terület; és elvileg hatékonyabban is működik a dolog, de csak a 16-os szintet nézted. A többinél mi a helyzet?
- A lakosoknál mivel számoltál - csak az emberi szintig; vagy már belevetted a törpés részt is? Mert nagyon nem mindegy - hiszen utólag már minden más, mert kijönnek az új fejlesztések. De ha onnan vizsgáljuk, hogy az emberi szint végén működő infrastruktúra utáni váltásnál (hiszen már akkor megvannak a 15-ös manufaktúrák, és meg kellenek lennie a lakosság épületeinek is) a házak kevesebb helyen termelnek több lakost, akkor már más a leányzó fekvése. Hiszen akkor a fejlesztés utáni plusz lakosok fognak tudni adni annyi pluszt, hogy a manufaktúrát is fejlesszük (tehát leegyszerűsítve ezt a dolgot: a játékbeli folyamatossággal is kellene számolni, nem csak 1 kiragadott pillanatfelvételt vizsgálni).

Rovendor hozzászólásaihoz pedig nem fűznék semmit. Pont ezt a személyeskedő hozzászólásokat próbáltuk letudni a csevegő részen belül, de vagy nem olvasta; vagy nem akarja megérteni. Mindegy, ez legyen az Ő dolga...
 

DeletedUser379

Vendég
szia Vanek....megdolgoztatsz rendesen :)

- előző hsz-omban épp erre utaltam: ha nem fejlesztjük a manukat, akkor viszont többet kell építenünk, amit területtel nem győzünk.
(annak ellenére, hogy ha pl. 4 manu mellé felhúzol egy ugyanolyan szintű ötödiket, akkor az erőforráisgény emelkedésével egyenesen arányos a termelésnövekedés is...ami pl 15. és 16. szint között nem elmondható)
- nem, de most már a végére járok annak is :)
-a lakosoknál nekem már megvolt a törpés infrastruktúra, vagyis a deszkamanu szintlépésénél az nem változott, a "nagyobb tudású" lakóépületek voltak mindkét esetben.
"nem csak 1 kiragadott pillanatfelvételt vizsgálni" - ez teljesen igaz....de egy ilyen egyenlet felírása messze meghaladja a képességeimet ...de hogy ezt hogy lehetne egyszerűbben megfogni, azon még törpölni fogok, ebben biztos lehetsz...:)
 

DeletedUser624

Vendég
alaposan megfontolva is ki merem jelenteni, h értem amit mondasz :)

de: nem hagyhatod figyelmen kívül a manuk effektív termelésnövekedését.
én azt értem, hogy gazdaságosabban termelnek alacsonyabb szinten, de ha nem fejleszted őket tempósan, előbb utóbb ( ahogy haladsz pl a fán vagy a tartományokban) hiányozni fog az az effektív árumennyiség amit adnak.
ha esetleg az alacsonyabb szintű manuk számát növeljük, azt meg területtel nem győzzük.
(arról nem is szólva, hogy vannak el nem dobható küldik, amik ezt megkövetelik.)
az, hogy kinek mi a haladás, mi a "jó" játékmenet, vagy mi a cél ....hát ezek már filozófiai kérdések :)

Amit írtál, abból gyönyörűen látszik, hogy nem érted hogy miről van szó :) Pedig te még kis is számoltad. Lehet az a gond hogy csak két szint között számoltad ki, én meg az összes szintnél, így jobb a rálátásom.

Szóval pont hogy többet termelsz kisebb szintű manufaktúrákkal. Viszont az igaz, hogy ha (értelmetlenül) magas szintre húzod őket, azaz gazdaságtalan lesz a működtetésük, a játék ezt érdekesmód több ponttal jutalmazza (hiszen értelmetlen mértékben nő az emberigénye, az pedig 1:1-ben ponttöbbletet jelent).

Mint mondtam, több ismeretlenes az egyenlet....
Rovendor hozzászólásaihoz pedig nem fűznék semmit. Pont ezt a személyeskedő hozzászólásokat próbáltuk letudni a csevegő részen belül, de vagy nem olvasta; vagy nem akarja megérteni. Mindegy, ez legyen az Ő dolga...

Szemtelenkedni azt tudsz úgy látom. Számolni még mindig nem.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17

Vendég
Megkérném a hozzászólókat, hogy maradjanak a témánál. A személyeskedést (ami ezután következik) továbbra is moderálni fogjuk! S persze az teljesen irreleváns, hogy ki kezdte és mikor! Köszönöm!
 

DeletedUser624

Vendég
Megkérném a hozzászólókat, hogy maradjanak a témánál. A személyeskedést (ami ezután következik) továbbra is moderálni fogjuk! S persze az teljesen irreleváns, hogy ki kezdte és mikor! Köszönöm!

Nekem egyáltalán nincs ellenemre az, hogy innentől kezdve a "Megéri-e magas szintű manufaktúrát építeni, ha azok hatékonysága a cél" külön témába menjen, még akkor is, ha ez különösen a tündérek (és a törpök) bejövetelével kapcsolatban merült fel (általam) mint probléma, tehát erősen a témához kötődik. Bár ahogy látható volt eddig, szokásomtól ellentétben nem hozok példákat, és nem részletezek, mert úgy vagyok vele, hogy ne csak mindenki várja a sült galambot, hanem tegyen is érte, azaz: számoljon.
 

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)

Elmentem ma nézelődni kicsit, a Nálam előrébb járó tesókhoz, had lássam, hogyan is dolgoznak a Tündérkék (mivel Nálam, még csak a virágösvény áll fejlesztés alatt, így az Enyéim még "rápihennek" egyet a nagy szorgoskodásra)! :p

Hááááát, fel Vagyok háborodva!!! :mad::mad::mad:
Ezek a Tündércsajszik, nagyon nem munka-orientáltak!!! :rolleyes:

Néztem a Napfarmokat, csak a srácok dolgoznak, kapálnak, cipelik be az ösvényen az árut... :eek:
1-es szinten, szegény Tündérfi egyedül kapálgat, a tűző napon, talpig pongyolában (még a dagadó izmokat is, csak sejteni lehessen), no, ide tényleg kell a fejlesztés! :D
F_Farm1_L1_Plants_cropped.png

2-es szinten már, megvalósult a vetésforgó, a napraforgóföld hátra költözött az árnyékba (ha már nem hajlandó vetkőzni, legalább napszúrást ne kapjon), és, kapott egy munkafelügyelőt is.... Minek?!!??! :eek: Szegénynek nincs elég baja, főnök nélkül is?!?!
F_Farm1_L2_Plants_Cropped.png
3-as szinten, végre a "fény az alagút végén", megvalósult az innováció, javultak a munkakörülmények is!!! Kettecskén dolgozgatnak a Tündérfik, egyik gyomlálgat, másik virágot varr (legalábbis a mozdulat alapján), vagy csupán a virág szirmait tépkedi: "Szeret? Nem szeret?" :oops:
720px-F_Farm1_L3_Plants_Cropped.png

4-es szint, na itt jön a kiakadás!!! :mad::mad: Egyik szorgos kis Tündérfi, úgy kapál, hogy a szemlélő szíve szakad meg érte (ilyen mélyre, még a krumplit sem vetjük), és a társa?!!? No, az még csak a szemét sem fárasztja azzal, hogy egyáltalán a tekintetével biztassa a társát!!! Ááááá, annyira nincs lestrapálva, hogy nem átall inkább súlyzózni a teraszon, a kis sárga súlyzójával (ha már, a kemény melótól nem dagadnak azok az izmok, valamitől kell, hogy imponálhasson a Tünci csajoknak..., pffff...)!!! Na ez a mai valóság!!! Nem is kérdés, hogy ki a főnök!!! :p:p
709px-F_Farm1_L4_Plants_Cropped.png

Kiemelném, hogy eddig még nem esett szó, egyetlen dolgozó Tündér hölgyeményről sem!!! :(:(


Mondom, megnézem Én a Portál környékét is, hátha ott talán, ha már az utcán csapatokban lófrálgatnak, pletykálgatnak, jönnek-mennek, valahol csak melóznak is ezek a "besték"?!?!? :D

1-es, 2-es szint, sehol senki (biztosan nagyon süt a nap..., sőt!!! , lehet, hogy néha főz is... :cool: ), a 3-as Portálnál, egy Tündérfi húzza az igát keményen, kapkodja a hordókat, majd megszakad (a szívem is érte)!!! :(

512px-F_HQ_L3_cropped.png

4-es szint, igen!!!! Ott a csajszi, hogy segítsen, VÉGRE!!! De, ááááááá...... Ilyen lyukas kezű, topa csajt, hogy bírtak már odarakni?!?!? :eek::eek::eek:Ez nem segítség!!!! :mad::mad: El sem tudja kapni a hordót, átesik a kezei között!!! Szegény srác alul, győzi elkapkodni..., pffff..... :(:(

519px-F_HQ_L4_cropped.png


No, itt már kellőképpen pipa voltam, mondom, most azért is megkeresem a hölgyeket, hogy menjenek már segíteni, ha egy mód van rá!!!!
Meg is lettek.... pfff...., jobb ne is láttam volna, íme:

1-es Éjfarm, és a "kemény" heverészős meló, némi álmodozással, gömbölyű barikákról....., így ki lehet bírni!!! :mad:

F_Farm1_L1_Dreams_cropped.png

2-es szinten, továbbra is, csak még kényelmesebben...:rolleyes:
726px-F_Farm1_L2_Dreams_cropped.png

3-as szint, fokozzuk a komfortot... :rolleyes:

F_Farm1_L3_Dreams_cropped.png

4-es szint, ez már a luxus lakosztály...:rolleyes:
752px-F_Farm1_L4_Dreams_cropped.png


Most kérdezem Én, mindezek után, hogy akik ezt megrajzolták, nem gondolták, hogy ebből lázadás törhet ki, férfi körökben?!?!?! :eek:
Ilyen "gyalázatos", "henye" asszonynépet, még nem hordott a hátán Elvenar földje!!!! :D:D:D

Legyen szép napotok! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser938

Vendég
Sziasztok! :)

Elmentem ma nézelődni kicsit, a Nálam előrébb járó tesókhoz, had lássam, hogyan is dolgoznak a Tündérkék (mivel Nálam, még csak a virágösvény áll fejlesztés alatt, így az Enyéim még "rápihennek" egyet a nagy szorgoskodásra)! :p

Hááááát, fel Vagyok háborodva!!! :mad::mad::mad:
Ezek a Tündércsajszik, nagyon nem munka-orientáltak!!! :rolleyes:

Néztem a Napfarmokat, csak a srácok dolgoznak, kapálnak, cipelik be az ösvényen az árut... :eek:
1-es szinten, szegény Tündérfi egyedül kapálgat, a tűző napon, talpig pongyolában (még a dagadó izmokat is, csak sejteni lehessen), no, ide tényleg kell a fejlesztés! :D

2-es szinten már, megvalósult a vetésforgó, a napraforgóföld hátra költözött az árnyékba (ha már nem hajlandó vetkőzni, legalább napszúrást ne kapjon), és, kapott egy munkafelügyelőt is.... Minek?!!??! :eek: Szegénynek nincs elég baja, főnök nélkül is?!?!
3-as szinten, végre a "fény az alagút végén", megvalósult az innováció, javultak a munkakörülmények is!!! Kettecskén dolgozgatnak a Tündérfik, egyik gyomlálgat, másik virágot varr (legalábbis a mozdulat alapján), vagy csupán a virág szirmait tépkedi: "Szeret? Nem szeret?" :oops:

4-es szint, na itt jön a kiakadás!!! :mad::mad: Egyik szorgos kis Tündérfi, úgy kapál, hogy a szemlélő szíve szakad meg érte (ilyen mélyre, még a krumplit sem vetjük), és a társa?!!? No, az még csak a szemét sem fárasztja azzal, hogy egyáltalán a tekintetével biztassa a társát!!! Ááááá, annyira nincs lestrapálva, hogy nem átall inkább súlyzózni a teraszon, a kis sárga súlyzójával (ha már, a kemény melótól nem dagadnak azok az izmok, valamitől kell, hogy imponálhasson a Tünci csajoknak..., pffff...)!!! Na ez a mai valóság!!! Nem is kérdés, hogy ki a főnök!!! :p:p

Kiemelném, hogy eddig még nem esett szó, egyetlen dolgozó Tündér hölgyeményről sem!!! :(:(


Mondom, megnézem Én a Portál környékét is, hátha ott talán, ha már az utcán csapatokban lófrálgatnak, pletykálgatnak, jönnek-mennek, valahol csak melóznak is ezek a "besték"?!?!? :D

1-es, 2-es szint, sehol senki (biztosan nagyon süt a nap..., sőt!!! , lehet, hogy néha főz is... :cool: ), a 3-as Portálnál, egy Tündérfi húzza az igát keményen, kapkodja a hordókat, majd megszakad (a szívem is érte)!!! :(

4-es szint, igen!!!! Ott a csajszi, hogy segítsen, VÉGRE!!! De, ááááááá...... Ilyen lyukas kezű, topa csajt, hogy bírtak már odarakni?!?!? :eek::eek::eek:Ez nem segítség!!!! :mad::mad: El sem tudja kapni a hordót, átesik a kezei között!!! Szegény srác alul, győzi elkapkodni..., pffff..... :(:(


No, itt már kellőképpen pipa voltam, mondom, most azért is megkeresem a hölgyeket, hogy menjenek már segíteni, ha egy mód van rá!!!!
Meg is lettek.... pfff...., jobb ne is láttam volna, íme:

1-es Éjfarm, és a "kemény" heverészős meló, némi álmodozással, gömbölyű barikákról....., így ki lehet bírni!!! :mad:

2-es szinten, továbbra is, csak még kényelmesebben...:rolleyes:

3-as szint, fokozzuk a komfortot... :rolleyes:

4-es szint, ez már a luxus lakosztály...:rolleyes:


Most kérdezem Én, mindezek után, hogy akik ezt megrajzolták, nem gondolták, hogy ebből lázadás törhet ki, férfi körökben?!?!?! :eek:
Ilyen "gyalázatos", "henye" asszonynépet, még nem hordott a hátán Elvenar földje!!!! :D:D:D

Legyen szép napotok! :)
:p:D:):p:D:):p:D:):p:D

Gondolták , ha már a való életben mi nők visszük a pálmát,legalább a játékban lazsálhassunk már egy kicsit ! Bevallom ,nekem öröm szemeimnek !Elnézést kedves hímnemű játékostársaimtól :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser379

Vendég
hát izé...az h frenetikus, v grandiózus azt hiszem lekicsinylő jelzők a Mű nagyságához mérten!
talán az minősíti legjobban, ha azt mondom: Maci, ez nagyon ott van! :)

(még annyit tennék hozzá kissé prózaibban, hogy nekem már az is necces, ha egy tündér kapál, legyen az fiú v lány...mert milyen tündér az amelyiknek kapálnia kell?...a rögös földet a tűző napon...hát azok a növények a Tündérek Földjén , azok serkenjenek már "csak úgy" )
 

DeletedUser296

Vendég
Nekem is nagyon tetszik így:p Elgondolkodtató, de az is lehet, hogy a rajzolók a saját életükből merítettek példákat (ha hímnemű:D) vagy erről álmodoznak (ha nőnemű:D). Szerencse, hogy a mese világában még ez is megtörténhet, ha már a valóságban nem pont így van:D Bár van az a férfi, akinek ez így természetes:p Viszont remélem nem keltetted fel nagyon a férfiak figyelmét a dolgok állására, nehogy lázadás legyen belőle:D:D:p:p
 

DeletedUser434

Vendég
A hölgyemények igenis keményen dolgoznak... Álombárányokat terelgetnek... :p (Amúgy meg próbálj napi 24-ben aludni :p)
@Hoshi drága! :)

Meg kell cáfoljalak!!! :p:p:p

NFproduction.png

Szóval.... Hol is van, a 24 órás "kemény" meló?!?!? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
7 órát alszanak, és közben terelgetik a barikákat, a maradék időt pedig, heverészéssel töltik, mert az előbbiben, annyira "elfáradtak"....
Gyalázat!!! :D:D:D
 
Fent