• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzó: 1.1 és Tündérek

DeletedUser436

Vendég
Meg lehet venni gyémántért, vagy lehet volt pár terület, amit szándékosan csak felderített, hogy a tudás pontokat gyorsabban össze tudja gyűjteni.
A második :) Nincs az az lökött (tudom, mert egyike vagyok az ehhez a szinthez közel állókhoz), aki ennyi gyémántot kifizetne. :p Nekem 6 tartományom volt felfedezve, úgyhogy azt elsö 2 napot azonnal ugrottam.
 

DeletedUser416

Vendég
Sziasztok nem tudom hova irjak az a kérdésem ha van már szentély épületem akkor a felesleges runa szilánkokkal mi lesz mert nekem van már 9 db létszi irjatok köszi gabcsika6610!
 

DeletedUser260

Vendég
Ha még alacsony szinten van az épület, akkor kell az még. Mert 6. szinthez újra 9 rúna kell csak úgy tudod tovább fejleszteni.
 

DeletedUser60

Vendég
harcnál bead egy kutyás egységet nekem ,ami nincs -- erről tudtok valamit ????
 

DeletedUser624

Vendég
Örülök a tündérek ágnak, még ha kicsit olyan nőiesnek látszik is, istenigazából az elfek kaphatták volna meg a tündéreket, az emberek meg a törpéket... na de nem ezért írok.

Az én problémám az, hogy hiába jöttek be a tündérek, nem biztos hogy minden épületet fogok fejleszteni tündér szintre, mivel kicsit rosszul lett kiszámolva az épületek, pontosabban manufaktúrák hatékonysága. Az ugyanis megfigyelhető, hogy minél magasabb egy manufaktúra szintje (ember szint), annál kevésbé hatékony. Ez persze nem lenne gond, mert aki nem számol, az rosszul jár, viszont ez a hatékonyság romlás nem lett megfelelően korrigálva azzal, hogy a tündérek bejöttek. Így akkor viszont sok értelmét a tündéreknek nem látom manufaktúrák tekintetében.
 

DeletedUser379

Vendég
Hogy érted, h minél magasabb szintű a manu annál kevésbé hatékony?
csak egynek néztem utána, az emberi deszkamanufaktúrának, de ott - legalább is a törpös ugrás után - többet termel 1 kockára lebontva.
 

DeletedUser624

Vendég
Hogy érted, h minél magasabb szintű a manu annál kevésbé hatékony?
csak egynek néztem utána, az emberi deszkamanufaktúrának, de ott - legalább is a törpös ugrás után - többet termel 1 kockára lebontva.

Én csak a saját bónuszos manufaktúráimnak számoltam utána, a deszka nincs közötte, de mindenki kiszámolhatja saját magának. A lényeg az, hogy a manufaktúrák tetemes embermennyiséget is igényelnek, ami plusz lakóépületeket jelent, tehát a hatékonyság számításnál a két terület összegével kell számolni, hiszen az egyik nincs a másik nélkül.
 

DeletedUser379

Vendég
Rovendor

ez teljesen igaz, a +emberigénnyel nem súlyoztam, csak a területtel.
sőt ugye a kultúrális épületeket is rontó tényezőként kell kezelni, mert lakóépület meg a nélkül nincs.
na teszek is egy kísérletet h ezt vhogy kiszámoljam magamnak pontosan:)
 

DeletedUser60

Vendég
értelmetlen igy számolni, mert a termelés mennyisége is fontos
egy idő után nem tudsz elegendő nyersanyagot termelni vagy katonát a terület szerzéshez
 

Vanek

Veterán
Az a baj hogy nagyjából fogalmad sincs arról, miről van szó.

Szerintem most van, és kivételesen igazat is adok neki. Mert nagyon nem mindegy, hogy 1000-et tudsz termelni egyszerre, vagy 2000-et (hasszám, nem célszerű belekötni; csak a példa kedvéért van itt); pláne mikor 10ezresével kérik a nyersit az egyes fejlesztések (és épület-upgrade-ek). Persze erre lehet azt mondani, hogy akkor építesz X-szer annyi 'kicsit', de akkor sokkal több területet elvisznek; és bár nem számoltam utána, de a lakosok száma is több lehet (mert a manufaktúrák már alacsony szinten is rengeteg embert elvisznek).
És akkor itt még Atoumn hozzászólásához csatlakozva azt is hozzátenném, hogy a lakóépületek is fejleszthetők tovább, amik pedig plusz lakosokat adnak (vagyis nem kell újabb és újabb épületeket lerakni, elég csak fejleszteni). Valamint a kultúrépületek is egyre jobbak, és egyre több kultúrpontot adnak ugyanakkora területre vetítve; így azoknak sem kell több hely.

Tehát nagyon nem egyszerű felírni pár ismeretlenes egyenlettel a dolgot; és nem is lehet egyszerűen rámondani, hogy a kisebb jobb. Mindennek van előnye, de akad hátránya is.
 

DeletedUser624

Vendég
...bár nem számoltam utána, de a lakosok...

Szerintem előbb számolj, aztán írj hozzászólást.

Amúgy ne keverjük a szezont a fazonnal, én itt most nem azért tettem a hozzászólást hogy bárkivel vitatkozzak vagy megtanítsak számolni, a topiknak az a neve hogy "Új verzó: 1.1 és Tündérek", amiben a fejlesztők visszajelzéseket várnak. Én tettem nekik egy visszajelzést, szerintem ők érteni fogják miről van szó. Szóval én az ő álláspontjukra vagyok kíváncsi.
 

DeletedUser3

Vendég
Bár nem fejlesztői hozzászólás, de azért remélem, nem gond, ha ezt leírom:
Mindenkinek el kell döntenie, mi a fontos neki. Lakosságra vetítve legyen effektív a város, vagy területre? Ilyen szempontból nincs "jó" megközelítés, mindenkinek a saját lehetőségeit és igényeit kell figyelembe venni.
 

DeletedUser3

Vendég
Ez egy bug. Amikor egy egységedből nincs egy darab sem, akkor megjelenik egy olyan egység, ami neked nem is lehetne. Ezt nem tudod használni, ki is van szürkítve. Kijelzési hiba, a csatákat nem befolyásolja.
 
Fent