• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új Végtelenség Tornya jutalmak!

Mihaszna

Veterán
Szerinted ez tisztességtelen és felháborító, és az nem lenne az, hogy azok aki nem csinálták a tornyot rendesen, most gyakorlatilag ingyen megkapják azt, amiért mások keményen megfizettek vagy áruval vagy sereggel, esetleg gyorsítóval és gyémánttal valamint a ráfordított idejükkel?

Annyira azért nem kellett ráfizetni, mert a szett tartalmának a 98%-át már a Torony első szintjén meglehetett nyerni. A Mananövényt és a Gumifát a kis rejtélyes ládák ontották, a Holdkőárat az 1. szint főellenségénél, a Holdkőkaput pedig valamelyik kapuőrnél lehetett megnyerni. A végtelen tekercsben nem vagyok biztos, nekem úgy rémlik, hogy a 2. szint közepe fele volt elérhető az egyik kapuőrnél, de ha jól emlékszem, az egyik rejtélyes láda is tartalmazott egy ilyet.

Tehát, annyira nem drasztikus a helyzet, mint írtad. ;)

Képtelen vagyok elhinni, hogy az aki mindig végigvitte a tornyot, csak 1 szettet tudott összeszedni.

Bármilyen hihetetlen, nekem is csak 2 teljes szettem van. Volt egy időszak, amikor nem volt rá kapacitásom, mert a játékban való haladást előrébb helyzetem, de amikor teljes gőzerővel nyomtam hetekig, hónapokig, akkor is csak 2 teljes szett jutott nekem.
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Van 8 db holdkőtár a raktáramban. 2 db lerakva. A 8 db eladó! :) Érdekelne 10-es szintű Panda és vagy Jegesmedve. : ) Vagy törp páncélkészitő is jöhet helyettük. :) A csere-bere se lenne rossz dolog, de már ráírom: ELUTASÍTVA.
 

Putyika

Veterán
Tehát, annyira nem drasztikus a helyzet, mint írtad. ;)
Szerinted nem annyira drasztikus, és elvileg talán meg lehetett nyerni ott ahol írtad, de csak elvileg. ;)
Bármilyen hihetetlen, nekem is csak 2 teljes szettem van.
Te magad írtad le ennek a megfejtését:
teljes gőzerővel nyomtam hetekig, hónapokig,
Akiknek több van, azok általában nem csak hetekig vagy hónapokig nyomták.
De egyébként 1 holdkőtárral már szépen el lehet boldogulni.
 

Badar

Újonc
Ha a cél az, hogy ne boruljon föl a játékban az egyensúly, pl. ne legyen túl sok tekercs, akkor érthető a cél, hogy mindenki csak egy Holdkőtár szettel rendelkezhessen. De akkor jó lenne, ha tényleg MINDENKI... Azaz a frissítés után akinek több van, a többlet épület egyszerűen egy tűzvészben leéghetne. Mert így lesz, akinek majd csak egy lehet a maximum, és lesz akinek már rengeteg lesz a múltból. Ez megpiszkálja majd az újak igazságérzetét, biztosra veszem. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van 3 szett.
Emlékszem a Macis Eventnél hogy felborult a pálya, mert a feladatsor végtelenítve volt, és néhány játékos, aki már megfelelően fejlett volt hozzá, rengeteg macit szerzett. Egy játékosnál láttam, hogy 6 barna maci mellett volt még pár panda és jegesmaci is, valamennyi 10-es szinten. Az újaknak pedig az 1 db 10-es barnamacira sem volt lehetőségük.
 

bere007

Veterán
De akkor jó lenne, ha tényleg MINDENKI... Azaz a frissítés után akinek több van, a többlet épület egyszerűen egy tűzvészben leéghetne.

Persze, amiért megdolgoztunk és amit megszereztünk csak úgy tűnjön el? Ennyi erővel a játékegyensúly miatt, hogy mindenkitől legyen elvéve és ne csak azoktól, akik komolyan vették a tornyot és nem alibiztek és teljesen egyenlőek legyenek a feltételek, MINDENKINEK tűnjön el a városa, a teljes raktárkészlete mindenből, kerüljön vissza az első korba és legyen 1db 1es főépülete. Nehogymár aki most kezdi nagyobb hátrányba kerüljön, mint más, aki esetleg 5-6 éve itt van. Ki tartott vissza bárkit is, hogy ezelőtt 5-6 évvel elkezdje? Ahogyan az utóbbi, úgy az előző sem kivitelezhető. A medvéknél is volt ilyen csodás ötlet, hogy akinek sok van vegyék el. Ilyen "okos" ötletek akkor is voltak...
 

bere007

Veterán
1. Legyen végtelen számú szett elérhető => "Miért értéktelenedik jobban el a szett maga és azok az alapanyagok, amiket ad" + amit
Putyika is írt, van aki ezért tényleg egy csomó erőforrást áldozott, így igyekezett kitűnni.

Erre egy nagyon egyszerű megoldás lehetett volna, alap bónuszos, vagy alap bónuszos +1. És akkor szétoszlik teljesen, nincs ez a felfordulás. Azért is írtam, hogy ez az épület is átgondolatlanul lett bevezetve, nem lett jobban megnézve, hogy milyen következményei lehetnek és most megy a tűzoltás. Aminek meg ez a következménye.

2. Legyen csak egyetlen egy szett elérhető, azoknak, akiknek nincs meg => Te hozzászólásod.

Ha az első úgy van csinálva, akkor ez a gond szóba se került volna.
 

Erica

Veterán
egyszerűen egy tűzvészben leéghetne.
Tessék? Ugye ezt az egész hozzászólást viccnek szántad kedves @Badar ??!! Mert az... Akik itt vannak 5-6 éve, és időt energiát ( esetleg valós pénzt) beleáldozva építették a városukat, vegyék el tőlük azért mert van aki ugyan ezt fél gőzzel, vagy sehogy sem műveli?? Felháborító még a felvetése is!
 
Utoljára szerkesztve:

ElfAndie

Elf kid
Sziasztok!

Bekapcsolódnék a beszélgetésbe afféle ma született bárányként, akinek az a lehetősége van, hogy apránként összebarkácsoljon magának egy Holdkőtárat. :)
Én örülök ennek a lehetőségnek. Gyönyörű épület, sokatok kertjében láttam, és kikeresve a leírását, azt is láttam, hogy hasznos épület.
Ahogy olvasom, akár úgy is dönthettek volna a játékvezetők, hogy egyszerűen leveszik a palettáról ezt a tárgyat, de nem, berakták a barkácsolhatóak közé, hogy akinek nincs, vagy nem teljes, hozzájuthasson.

Engem egyáltalán nem zavar, ha nekem egy lesz, míg másoknak, akik korábban többet tudtak szerezni belőle, több. Majd szerzek a játékom során más épületeket. Biztos nem csak a Holdkőtárból tudom majd megkapni azokat a pluszokat, hanem máshonnan is.
Ha így alakult a játék menete, akkor ehhez alkalmazkodom.

Egyvalamire azért reagálnék: Egy felnőtt embernek az életében rengeteg dolog van, amire figyelnie kell, amit napi szinten menedzselnie kell, amikről döntést kell hoznia, stb., stb. Nem feltétlenül az a legfontosabb életcélja, hogy felkutasson egy játékot, amiről nincs is tudomása.
Régen rossz, ha egy felnőtt embernek egy játék a legfontosabb tényező az életében.
Vannak, akik évekkel ezelőtt regisztráltak, mások később. Ahogy vannak 60 évvel ezelőtt született emberek és tegnap születettek is. Ez az időpont nem hiba, nem bűn és nem lehet oka a gyűlölködésnek egyik irányba sem.

Ez egy játék, nem érdemes vérre menő vitákba bocsátkozni és bántani egymást miatta. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Engem egyáltalán nem zavar, ha nekem egy lesz, míg másoknak, akik korábban többet tudtak szerezni belőle, több.
Ez igen szimpatikus hozzáállás. :)
Pedig ha valakit zavarhatna ez a változtatás az te vagy, és a hozzád hasonló újoncok, mert nektek nem is igazán volt lehetőségetek többet szerezni. Ha olyan játékos háborogna itt akinek nem volt alkalma sokat begyűjteni, azt még meg is érteném.
De azok vannak a legjobban felháborodva, akiknek csak saját lustaságuk vagy egyéb dolgaik szabtak határt. Én is háboroghatnék amiért a macis eventnél nem voltam elég aktív és nincs belőle több, de tudom, hogy ezt kizárólag magamnak köszönhetem....a lehetőség nekem is adott volt, nem éltem vele, így jártam.
De hidd el, egy Holdkőtár is nagy segítség lesz és éppen elég, ha ügyesen csinálod a dolgokat. :)
 

ElfAndie

Elf kid
Ez igen szimpatikus hozzáállás. :)
De hidd el, egy Holdkőtár is nagy segítség lesz és éppen elég, ha ügyesen csinálod a dolgokat. :)

Köszönöm, Putyika. :)
Nem zavar, miért zavarna? Majd pótolom a Holdkőtárat más épülettel, ha olyasmikre lesz szükségem, amit az ad. Így legalább az én városomban egy egyedi és megismételhetetlen darab lesz, ez meg növeli az eszmei értékét. :D
Biztos vagyok benne, hogy eggyel is el lehet boldogulni, főleg, hogy nem ez az egyetlen pluszokat adó tárgy a játékban. Viszont az egyik legszebb épület, úgyhogy mindenképpen összebarkácsolok magamnak egyet, hogy a városom egyik éke legyen. :)
 

ElfAndie

Elf kid
Kedves @ElfAndie
Nagyon köszönöm ezt a kedves hozzáállást minden régi játékos nevében.♥♥
További kellemes játékot Elvenar világában!

Ez természetes, Erica. A világ és benne minden folyamatosan változik. Egy játékmenet is.
Ez egy nagyon nagy játék, nem csak magyarok játsszák, hanem sok külföldi szerveren is más játékosok. Nyilván a játékvezetők a döntéseiket az egész játék alakulása alapján hozzák, és ezt most így látták jónak.
Semmitől nem fogunk, mi, kezdők sem elesni. :)

Köszönöm szépen a jókívánságot, én is kellemes játékot kívánok neked! :)
 

Kira7

Veterán
Azért arra kíváncsi vagyok akinek meg van a stonehenge teljesen kifejlesztve az is tud majd ujjat barkácsolni vagy úgy lesz mint a főnixnél hogy az már nem? Amennyiben nem akkor nekik meg minek az ereklye ?
 

Erica

Veterán
Azért arra kíváncsi vagyok akinek meg van a stonehenge teljesen kifejlesztve az is tud majd ujjat barkácsolni vagy úgy lesz mint a főnixnél hogy az már nem? Amennyiben nem akkor nekik meg minek az ereklye ?
Szia
Akad olyan is, akinél van még egy alap a raktárban, amit fejleszthetne.;)
De igen, akinek le van rakva már egy, akkor valószínű, hogy nem tud többet sajnos barkácsolni.
 

Mihaszna

Veterán
Szerinted nem annyira drasztikus, és elvileg talán meg lehetett nyerni ott ahol írtad, de csak elvileg. ;)

Nem, nem drasztikus, ezt továbbra is fenntartom, még abban az esetben is, ha a szerencsén múlt minden. Abban az esetben nevezném drasztikusnak a dolgot, ha a szett darabjai úgy lettek volna szétszórva, hogy a 3. szintet is kötelező lett volna megcsinálni, és a rejtélyes ládák pedig nem tartalmaznak egyetlen egy db-ot se.

De egyébként 1 holdkőtárral már szépen el lehet boldogulni.

Mondja ezt az, akinek 4-5 teljes szettnyire való cucc van a városában lerakva. Gondolom te is azért tettél le minden darabot, mert egyel elég szépen elboldogultál. (és igen, ha nekem is lenne 4-5 szettnyire való felszerelésem, én is kitenném (igazad is van), de nem írnám azt, hogy ,,1 holdkőtárral már szépen el lehet boldogulni", mert a látkép csak ellentmond az állításnak)

Hogy félreértés ne essék, én nem sajnálom senkitől se. Azt se bánom, ha valakinek csak ebből áll a városa. De ha már ennyire nyitott volt a dolog a fejlesztők részéről, akkor legalább annyi lehetőséget vagy esélyt adjanak már az olyan játékosoknak (is), akik emiatt a húzásuk miatt már nem tudják beszerezni a hiányzó kirakó darabot.
 

ElfSusa

Erős harcos
Nem, nem drasztikus, ezt továbbra is fenntartom, még abban az esetben is, ha a szerencsén múlt minden. Abban az esetben nevezném drasztikusnak a dolgot, ha a szett darabjai úgy lettek volna szétszórva, hogy a 3. szintet is kötelező lett volna megcsinálni, és a rejtélyes ládák pedig nem tartalmaznak egyetlen egy db-ot se.



Mondja ezt az, akinek 4-5 teljes szettnyire való cucc van a városában lerakva. Gondolom te is azért tettél le minden darabot, mert egyel elég szépen elboldogultál. (és igen, ha nekem is lenne 4-5 szettnyire való felszerelésem, én is kitenném (igazad is van), de nem írnám azt, hogy ,,1 holdkőtárral már szépen el lehet boldogulni", mert a látkép csak ellentmond az állításnak)

Hogy félreértés ne essék, én nem sajnálom senkitől se. Azt se bánom, ha valakinek csak ebből áll a városa. De ha már ennyire nyitott volt a dolog a fejlesztők részéről, akkor legalább annyi lehetőséget vagy esélyt adjanak már az olyan játékosoknak (is), akik emiatt a húzásuk miatt már nem tudják beszerezni a hiányzó kirakó darabot.
Előrebocsájtom, hogy a szerencsések közé tartozom, bőven el vagyok látva ezzel a szettel...DE kérdezem én: mi az, amit nem lehet pótolni mással? A kombináló katalizátor barkácsolható az akadémián, a mana..na azt inkább hagyjuk, a gyanta? piacos termék. Tekercs? özönvízszerűen van tele a piac vele. Bűbájtöredék? Tessék tornyozni és lesz. A nagyoknak nem hiszem, hogy hiányzik, a kicsiknek pedig adott a lehetőség barkácsolni. Hogy csak egyet? Hát csak egyet. Amit nehezebben adott a torony az a holdkőtár. a kaput a mananövényt a végtelen tekercset és a gumifát osztogatta. Ja, hogy ezért fel kellett menni a toronyba? Elmondanám, hogy winyben a nagy város párja egy kicsi. Csapattagként kb két hónapig minden héten gond nélkül felmentem vele a torony tetejére. Moroghatunk, de nem gondolnám, hogy lesz foganatja.
 

Putyika

Veterán
Mondja ezt az, akinek 4-5 teljes szettnyire való cucc van a városában lerakva. Gondolom te is azért tettél le minden darabot, mert egyel elég szépen elboldogultál. (és igen, ha nekem is lenne 4-5 szettnyire való felszerelésem, én is kitenném (igazad is van), de nem írnám azt, hogy ,,1 holdkőtárral már szépen el lehet boldogulni", mert a látkép csak ellentmond az állításnak)
Totális tévedésben vagy, több dologban is. Nem 4-5 szettre valóm van, hanem 10-től is több.
A másik tévedésed, hogy a jelenlegi állapot alapján ítélkezel és azt hiszed nekem mindig ennyi volt lerakva. Elárulom, hogy amíg nem végeztem a fajokkal, addig csak 1 volt....és igen, szépen el lehet vele haladni.
 

bere007

Veterán
De ha már ennyire nyitott volt a dolog a fejlesztők részéről, akkor legalább annyi lehetőséget vagy esélyt adjanak már az olyan játékosoknak (is), akik emiatt a húzásuk miatt már nem tudják beszerezni a hiányzó kirakó darabot.

Hogy egy régi mondást idézzek:
Evvan. ;)

De remélem nem arra céloztál ezzel, hogy a barkácsnál legyenek ezek állandó receptek és akinek kell, szerezhessen ott. Így is van ott sok kacat és a harci épület és egyéb hasznos dolgok már elég ritka kincsnek számítanak. Ott nem kell több recept, max ha kivesznek pár régit. Tudnék adni tippeket, hogy mi az amit ha kivesznek, nem okoz álmatlan éjszakát szinte senkinek.
 

Senta

Erős harcos
Mondja ezt az, akinek 4-5 teljes szettnyire való cucc van a városában lerakva. Gondolom te is azért tettél le minden darabot, mert egyel elég szépen elboldogultál. (és igen, ha nekem is lenne 4-5 szettnyire való felszerelésem, én is kitenném (igazad is van), de nem írnám azt, hogy ,,1 holdkőtárral már szépen el lehet boldogulni", mert a látkép csak ellentmond az állításnak)
nekem csak 1 van lerakva.. és nem azért mert nincs még a raktárba, és köszönöm elboldogulok :)
szintén nem szeretném, ha a barkácsolásba állandó lenne, viszont a harci épületek kicsit sűrűbben jöhetnének, hetek óta nem futok bele!
 
Fent