• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Őszi Csillagjegyek

Bildiko

Felderítő
Két nappal az event kezdése előtt, amikor bejelentették az event indulását, elkezdtem építeni egy várost, mert kíváncsi voltam, hogy egy teljesen kezdő hogyan tudja csinálni az eventes feladatokat. Azt tegyük félre, hogy mégsem kezdőként álltam bele, mert a tapasztalat már megvan. Szóval, még nem volt kikutatva a varázsakadémiám, amikor negyedik, vagy ötödik feladatként beadta, hogy gyűjtsek két bűbájt. Még annyi kulcsom volt, egyet pörgettem. Nem adott bűbájt. Álltam pár órát, mire összeszedtem annyi TP-ot,és aranyat (mert kezdőnek ezt a legnehezebb gyűjteni) , hogy felépítsem a Varázsakadémiát. Elindítottam a termelést...Az egyik bűbájt megtermeltem, és kezdődött a bajnoki, onnan sikerült a másikat. Hurrá :) meglett a kettő. Korai volt az örömöm...jöttek a napos termelések, egymás után, meg a bűbájok, vegyítve a teljesíts 5-7 találkozót, volt, hogy háromszor egymás után....Kezdőként, ha nem lennék fanatikus, már itt hagytam volna a játékot, annyira nem random a random. Háromszor , négyszer beadja ugyanazt, amiről tudja, hogy nagyon lassan lehet teljesíteni az adott szinten. Még három városom van. Kettő hasonló fejlettséggel a tündérek elején, és egy kicsit fejlettebb a varázslók szintjén. Volt tartalékolt gyorsítóm minden városban. Fejlett manu, és műhelyek mindenütt. A három városból kettőben a barna macim 4. szinten áll, a harmadikban szerencsés pörgetéseknek köszönhetően a 9. szinten áll a macim.
Szóval a kezdőt ez az event elriasztja.
A tapasztaltabbak fogat csikorgatva, szidva a tervezőket a random helyett ismétlődő feladatok miatt, és amiatt, hogy menet közben változtattak. Sokan felkészültünk arra, hogy nagy műhely, és nagy manuk kellenek, erre visszavették a termeléseket, helyette a barkácsolj, vagy ereklyét szerezz X számban egymás után háromszor, vagy többször.
Nagyon szép a grafika, a barnamaci , és a panda nagyon kívánatos, ezért csináljuk. Fogcsikorgatva...
 

Calyr

Veterán
Elnézést, nem mások orra alá dörgölésképp, és még véletlenül sem hergelésképp, csak, hogy legyen itt jó hír is - megvan a tízes barna medve. :) 7800 kulcs kellett hozzá, sok kis nyitás, meg pár szerencsés 100-200 kulcs nyerés. Viszont bejött annyi gyorsító, hogy azokkal még egy tízes szint meglehet, de talán még kettő is.
Szerintem nagy plusz volt, hogy pont márvány bajnokin indult az event, mert az az egyik legkönnyebb, és sok találkozó, ereklye, bűbáj feladatot végig lehetett vele pörgetni. Innen nézve a jövő hét az acéllal még jobb - ez sokkal csúnyább lenne mondjuk egy tekercses héten. Szerintem a 80 kulcsos feladatokig nehezebb eljutni, konkrétan pár helyen vért izzadtam érte, de utána nekem jöttek olyan könnyítések, hogy egymás után többször bejött ugyanaz a feladat sereggyűjtésre, sok T1 termelésesre, és azokkal elő lehetett készülni (FF bűbáj kötelező, nagyon sokat segíthet). Műhelyes kvázi alig maradt, úgy minden nyolcadik-tizedik volt az.
A felderítésesnél áldok mindenkit, aki a bétán kiharcolta a víziópor variánst is, meg persze az Inno is jól belenyúlt, ezzel ez így abszolút kezelhető lett. Párszor rá kellett pörgetni 50 gyémántot új receptre, de mindig megérte, mert jók jöttek be: aztán gyorsító, és mehettem is tovább. Volt olyan ötös recept, hogy négyet érdemes volt legyártani még gyorsítókkal is (ilyen régebben sosem volt nekem, lehet itt kicsit ebbe is belenyúltak? Ha igen, köszönet érte).

Összességében azt mondanám, hogy az első 2500 kulcs összegyűjtése szépen próbára teszi az ember türelmét, kitartását. Aztán szembesültem azzal, hogy akik lelkifurdalás nélkül legyorsítózzák a nehezebb dolgokat, már akkor 5000 körül jártak, és igazából ez segített átlendülni a holtponton, kellett egy kis szemléletváltás hozzá, hogy máshogy lássam a mit fektetek be, mit kaphatok érte dolgot.
Nem számoltam, de érzésre kb. 300 óra gyorsító mehetett el, jórészt három órás cuccokra - és nekem ennyit megért ez a medve.
Az is óriási segítség, hogy a varázslatos műhelyek duplán számítanak. Már nagyon régóta gyűjtöttem egy új területre, pont meg is lett volna rá gyémánt, de végül vettem belőle három műhelyt (az akció is jókor jött), és nagyon megérte - azért azokat legyorsítózni abszolút megéri, úgy tényleg lehet haladni.

Most mondjuk állok dél óta, mert elfogyott minden tartomány, és 45 találkozót kér - jobb lesz azt bajnokiból megoldani, annyira pazarolni azért nem akarnék.
Ez a Teleport bűbáj amúgy nagyon szuper cucc, már három is bejött toronyból, bontom is velem, amit lehet, és csinálok T1 várost. Meglátjuk, mire lesz elég. :)

Az érdekes kérdés, hogy esetleg lehet-e még egy barna medvét szerezni. Tudja valaki, hogy ha lehet, meddig kellene eljutni hozzá?
 

Deleted User - 204368

Vendég
Időközben segítettek - de igen lehet. Van, akinél már láttam is letéve kettőt, jól megharcolt érte. :)
Háromszor le kell pörgetni a kört a 9 ereklyével, és utána jöhet újra. Azaz nulláról nézve "csak" úgy kb. 25.600 kulcs kell hozzá.
2 barna medvét?
 

Rikari

Veterán
Deathfolk ha számodra az event "nagyon rossz-szemét-igénytelen", mert a hosszú bejegyzésedből ez a három szó világít, akkor az 5500 aranykulcsot valahogyan mégis ki tudtad kukázni ebből a számodra hulladéknak tartott eventből.
Én itt érzek némi ellentmondást, te nem? ;)
 

SirSmithy

Veterán
Elnézést, nem mások orra alá dörgölésképp, és még véletlenül sem hergelésképp, csak, hogy legyen itt jó hír is - megvan a tízes barna medve. :) 7800 kulcs kellett hozzá, sok kis nyitás, meg pár szerencsés 100-200 kulcs nyerés. Viszont bejött annyi gyorsító, hogy azokkal még egy tízes szint meglehet, de talán még kettő is.
Szerintem nagy plusz volt, hogy pont márvány bajnokin indult az event, mert az az egyik legkönnyebb, és sok találkozó, ereklye, bűbáj feladatot végig lehetett vele pörgetni. Innen nézve a jövő hét az acéllal még jobb - ez sokkal csúnyább lenne mondjuk egy tekercses héten. Szerintem a 80 kulcsos feladatokig nehezebb eljutni, konkrétan pár helyen vért izzadtam érte, de utána nekem jöttek olyan könnyítések, hogy egymás után többször bejött ugyanaz a feladat sereggyűjtésre, sok T1 termelésesre, és azokkal elő lehetett készülni (FF bűbáj kötelező, nagyon sokat segíthet). Műhelyes kvázi alig maradt, úgy minden nyolcadik-tizedik volt az.
A felderítésesnél áldok mindenkit, aki a bétán kiharcolta a víziópor variánst is, meg persze az Inno is jól belenyúlt, ezzel ez így abszolút kezelhető lett. Párszor rá kellett pörgetni 50 gyémántot új receptre, de mindig megérte, mert jók jöttek be: aztán gyorsító, és mehettem is tovább. Volt olyan ötös recept, hogy négyet érdemes volt legyártani még gyorsítókkal is (ilyen régebben sosem volt nekem, lehet itt kicsit ebbe is belenyúltak? Ha igen, köszönet érte).

Összességében azt mondanám, hogy az első 2500 kulcs összegyűjtése szépen próbára teszi az ember türelmét, kitartását. Aztán szembesültem azzal, hogy akik lelkifurdalás nélkül legyorsítózzák a nehezebb dolgokat, már akkor 5000 körül jártak, és igazából ez segített átlendülni a holtponton, kellett egy kis szemléletváltás hozzá, hogy máshogy lássam a mit fektetek be, mit kaphatok érte dolgot.
Nem számoltam, de érzésre kb. 300 óra gyorsító mehetett el, jórészt három órás cuccokra - és nekem ennyit megért ez a medve.
Az is óriási segítség, hogy a varázslatos műhelyek duplán számítanak. Már nagyon régóta gyűjtöttem egy új területre, pont meg is lett volna rá gyémánt, de végül vettem belőle három műhelyt (az akció is jókor jött), és nagyon megérte - azért azokat legyorsítózni abszolút megéri, úgy tényleg lehet haladni.

Most mondjuk állok dél óta, mert elfogyott minden tartomány, és 45 találkozót kér - jobb lesz azt bajnokiból megoldani, annyira pazarolni azért nem akarnék.
Ez a Teleport bűbáj amúgy nagyon szuper cucc, már három is bejött toronyból, bontom is velem, amit lehet, és csinálok T1 várost. Meglátjuk, mire lesz elég. :)

Az érdekes kérdés, hogy esetleg lehet-e még egy barna medvét szerezni. Tudja valaki, hogy ha lehet, meddig kellene eljutni hozzá?
Azért szépen bele setaltal a csapdába... csak költöd a gyémántot a varazsakademiaban... szóval Inno elérte nálad, ami a céljuk volt. csak példaként... az Inno másik játékában volt egy event, ahol hatalmas felháborodást váltott ki, mert nem volt garantált a maximum szintű épület miután szorgalmasan végig jatszottad az eventet. Nos, onnantól nincs olyan event, ahol nem lehet elérni a maximum szintű eventes épületet.
hol éri meg akkor az Innonak az event? Hat ott, h tudnak olyan épületeket kitalálni, amiért a játékosok hajlandók gyémántot áldozni. Szóval akinek több mint egy kell, annak ki kell nyitni a pénztárcáját.
Hozza szeretném tenni, h ott a gyemant azért nem csillagászati áron megy. Peldaul egyezkedés során egy új kör 10 gyemant csak, vagy az utolsó 4-5 premiumos terület is csak 1800 gyemant.
Kicsit eltertem a témától, de valahogy az Elvenari játéktervezők nagyon elrugaszkodnak a valóságtól. Sajnos nem ismerik a sűrű fillér és elégedett ügyfél módszerét. (Vagy lehet, h egy jó kis magyar lehúzós étteremvezető a játék “igazgatója”. :D)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Azért szépen bele setaltal a csapdába... csak költöd a gyémántot a varazsakademiaban... szóval Inno elérte nálad, ami a céljuk volt
Félre ne értsd az alábbiakat, mert természetesen azt gondolsz, amit akarsz, de ez így indokolatlanul negatívnak tűnik számomra. Én tudom, hogy ez nálam nem így van. Talán háromszor költöttem rá gyémántot - és mindig megérte. Amit nem tudsz, hogy kutakból, dzsinnből, toronyból és barkácsolásból azért napi átlaggal számolva sok kis lépéssel, elég jó ütemben gyűjtögetek gyémántokat - azaz ez a költés nálam csak annyit jelentett, hogy pár napi gyűjtést beáldoztam a célért. Ez egy stratégiai játék - és ez is lehet egy stratégia.

És egyébként pont azért írtam meg ezt ide, azzal kezdve, hogy nálam is egy kis szemléletváltás kellett a sikerhez, mert pl. tesósági tagokon is azt látom, hogy folyamatosan halmozzák fel az erőforrásokat, és ragaszkodnak hozzájuk... gyűjtik, gyűjtik, de nem kezdenek vele semmit, nem forgatják vissza őket a játékba. Mintha eleve csak a gyűjtés lenne a cél.
Pl. nem tudom, hányan gondolkodnak úgy a gyémántokról, hogy azok legkedvezőbb megközelítésben (100 % akciónál) 1 forint per darabot érnek. Azaz igen, elköltöttem kemény 150 forintot három receptre, ami ráadásul megérte - jól kihasznált az Inno. Nekem ez így megfelel. :)
 

GreenKnight

Veterán
honnan volt 3700 kulcs hozzá?
Például onnan, hogy volt gyorsítóm, amit nem féltem használni. És abból, hogy használtam, azzal kulcsokat gyűjtöttem és a gyorsítós napidíjnál nyitogattam a gömböket, ettől még több gyorsítóm lett, amivel aztán még több kulcsot tudok szerezni. És így tovább, és így tovább...
Összeszámoltam a gyorsítóimat és jelenleg 2.500 órányi (100+napnyi) várja a raktárban, hogy kulcsra válthassam. Hát valahogy így...
A játék lényege, hogy megtaláld az egyensúlyt vagy azt a célt, ami Neked megéri. Egyik oldalról nincs értelme az "eszközöket" (arany, alapanyag, gyorsító, bűbáj, stb.) csak azért halmozni, hogy jó sok legyen. Ezért, ha értelmes és számodra hasznos cél van (jelen esetben nekem a barnamedve), akkor használni kell, ami van.
Vagy ha úgy jobban tetszik... elkezdtem élvezni az eventet. :D
 

SirSmithy

Veterán
Félre ne értsd az alábbiakat, mert természetesen azt gondolsz, amit akarsz, de ez így indokolatlanul negatívnak tűnik számomra. Én tudom, hogy ez nálam nem így van. Talán háromszor költöttem rá gyémántot - és mindig megérte. Amit nem tudsz, hogy kutakból, dzsinnből, toronyból és barkácsolásból azért napi átlaggal számolva sok kis lépéssel, elég jó ütemben gyűjtögetek gyémántokat - azaz ez a költés nálam csak annyit jelentett, hogy pár napi gyűjtést beáldoztam a célért. Ez egy stratégiai játék - és ez is lehet egy stratégia.

És egyébként pont azért írtam meg ezt ide, azzal kezdve, hogy nálam is egy kis szemléletváltás kellett a sikerhez, mert pl. tesósági tagokon is azt látom, hogy folyamatosan halmozzák fel az erőforrásokat, és ragaszkodnak hozzájuk... gyűjtik, gyűjtik, de nem kezdenek vele semmit, nem forgatják vissza őket a játékba. Mintha eleve csak a gyűjtés lenne a cél.
Pl. nem tudom, hányan gondolkodnak úgy a gyémántokról, hogy azok legkedvezőbb megközelítésben (100 % akciónál) 1 forint per darabot érnek. Azaz igen, elköltöttem kemény 150 forintot három receptre, ami ráadásul megérte - jól kihasznált az Inno. Nekem ez így megfelel. :)
Szerintem meg lehet egy olyan elvarasunk, h egy eventet végig játszva legalább egy maxos épületünk legyen... és mégpedig az ajándék gyemantok elköltése nélkül.
 

DeletedUser3783

Vendég
Halihó, sziasztok!
Zotty vagyok.
Tudom, hogy totál nem ideillő kérdést fogok feltenni, de azért leírom... :))
Vannak a Chat-en bizonyos parancsszavak... pl /who és ehhez hasonlóak.
Ezeket a parancsszavakat keresném, ha van még több is, szeretném őket megkaparintani.
Van valakinek valami elképzelése, hogy honnan lehet ezeket megtudni?
Ha valaki tud párat, annak nagyon örülnék és megköszönném, ha nem is itt, de Winyandor-ban
a DreamTeam-ben átdobná egy üzenet formájában. (Itt megtalál, mint Zotty. )
Ha szabályellenes, akkor bocsika, nem szóltam semmit... :))))
Előre is köszönöm szépen! :))
További kellemest! :))

"Zotty"
 

GreenKnight

Veterán
Szerintem meg lehet egy olyan elvarasunk, h egy eventet végig játszva legalább egy maxos épületünk legyen... és mégpedig az ajándék gyemantok elköltése nélkül.
Határozottan állítom, hogy az eventen meg lehet szerezni legalább egy maxos épületet. Akár gyémánt nélkül is, mert én eddig nem vettem és nem is költöttem gyémántot, viszont 1 hét elteltével van 5 macifejem. És még van hátra bő 2 hét. Nem lesz 20+, mint a sellő eventen, de a 9 teljesíthető.
Ha jól látom Te is végeztél az építményekkel, tehát nem vagy kezdő.

Tudom, hogy totál nem ideillő kérdést fogok feltenni, de azért leírom... :))
Vannak a Chat-en bizonyos parancsszavak... pl /who és ehhez hasonlóak.
Ezeket a parancsszavakat keresném, ha van még több is, szeretném őket megkaparintani.
Jól látod, totál nem ide illő a kérdésed. Ha egy kicsit lejjebb tekersz a fórum Főtér szekciójában, akkor van olyan, hogy "Kérdések és segítség", ott lenne ennek a helye.
A kérdésedre a válasz pedig az, hogy korábban voltak más "parancsok" is, de a chat átdolgozása után csak a "/who"-t hozták vissza, azért is kemény küzdelem volt.
 

bere007

Veterán
És ezek szerint beigazolódott amit írtam, hogy ez a nagyokat nem fogja megállítani, akinek kell, így is megszerzi. Csak ez az egész bosszantó, hogy felesleges épületeket kell csinálnunk, ránk erőltetik, amit nem akarunk és lekötjük a nagy épületeket és sokat várunk 1-1 feladatra és már megint belekergetnek minket az előre haladásba.
Amúgy minden bizonnyal nekem is meglesz, jelenleg 6os szintű és még messze a vége. Csak addig voltam nagy gondba, amíg az épületek nem készültek el. Ha 2 hetet csúszik az event, akkor felépül normál tempóban mindenem időre és nem akadozok ennyire az elején. Gyorsítózok én is feszt, amikor van értelme. Főleg bajnoki idényben célszerű, mivel ha ereklyés feladatot kapsz, vagy bajnoki/tartományt, akkor nem akadsz el. Ha elakadsz a következőben, akkor kár az előzőt gyorsítózni, tehát akkor nincsen sok értelme szerintem. Kíváncsiságképp összeírtam, hogy hogyan álltam, mielőtt nekiálltam volna. Picit több, mint 1900órám volt, most meg picit több, mint 2000. Csak annyi különbséggel, hogy eddig javarészt kisebb gyorsítóim voltak, most meg többségében nagyobbak. Tehát összesen ennyi hátrányom lett, mivel a kisebbek sokkal hasznosabbak, mint a nagyok. De alapjába véve megint az szívja meg, akinek nincsen elég gyorsítója. És akik a fa végén ücsörgünk már hónapok óta, össze tudtunk szedni bőven. Azt meg eléggé abszurdnak tartom, hogy a normális haladásért gyorsítózni kell, de emiatt meg gyorsítókat kell nyitni. Tehát ilyenkor marad a fődíj és a cullangók, amik potyognak.
 

GreenKnight

Veterán
És ezek szerint beigazolódott amit írtam, hogy ez a nagyokat nem fogja megállítani, akinek kell, így is megszerzi. Csak ez az egész bosszantó, hogy felesleges épületeket kell csinálnunk, ránk erőltetik, amit nem akarunk és lekötjük a nagy épületeket és sokat várunk 1-1 feladatra és már megint belekergetnek minket az előre haladásba.
Azért az elég valószínű volt, hogy a "nagyok", akiknek sokkal nagyobb a mozgásterük, több eszköz áll a rendelkezésükre jobban tudnak haladni. Persze csak, ha akarnak.
Szerintem nem kényszerítenek rá senkire semmit. Saját magad döntöd el, hogy vársz vagy inkább épületeket húzol, gyorsítózol vagy egyáltalán belekezdesz az eventbe. Ugyanúgy, ahogy azt is Te döntöd el, hogy milyen szintre szeretnél eljutni. Én nem látok semmiféle kényszert, saját magadat kényszeríted.
 

Rikari

Veterán
A természetemnél fogva egy spórolós fajta vagyok (erről nem tehetek, így vagyok programozva), ennek okán a készleteimet nehézkesen, fájó szívvel áldozom be, de van az a pont amikor be kell tennem a gyorsítóimat, a felhalmozott gyémántjaim egy részét és minden finomságot, amin addig Harpagonként pöffeszkedtem. Ha valamit meg akarok szerezni azért áldozatot hozok, ennyire egyszerű. Már több hozzászólásban is olvastam, hogy az Inno azért bírta kitalálni ezt-meg azt, hogy lehúzza a játékosokat, meg hogy gyémántvásárlásra kényszerítse őket és hogy állandóan a pénztárcánkban túrkál. Nem az Inno itt kérem a fő ellenség! Nélküle nem lenne kit szidalmazni és minősítgetni, mert Elvenar sem lenne. Mi magunk vagyunk azok, akik síránkozunk és nem tudunk kilépni a komfortzónánkból. De mindig könnyebb mást hibáztatni a saját sikertelenségünkért, mint magunkba nézni és a várostervezéseink során elkövetett helytelenségeinket korrigálni. A városaink globálisan adnak mindenre lehetőséget, kínálják azt, hogy legyen meg mindened, de ha te csak egy irányba tolsz el mindent, az nyilván felborulást eredményez. Szerencsére Calyr arról is írt, hogy az Inno által nyújtott keretek között megpróbál gyémánthoz segítő itemeket, jutalmakat (kívánság kút-tornyos begyűjtés stb.) megszerezni, és nagyon okosan ezzel váltja ki a magyar forintjait. De ehhez persze játszani kell, jelen lenni és részt venni mindenben, ami gyarapodást jelenthet a városának. A játékra mindenki annyit és akkor költ amikor akar (pénzben, időben egyaránt), ugye ez vitán felüli. Senki senkit nem kényszerít vásárlásra... ez is tiszta. A közös játékunk finanszírozási részének másik oldala az, hogyha nem lenne vásárlóerő, akkor azok, akik kizárólag ingyenesen játszanak, hosszútávon labdába sem tudnának rúgni. Gyakorlatilag létezik itt egy eltartó réteg, akiknek köszönhetően a befizetéseikből működik a szerver. Lehet hangolni itt az ellenérzéseket az Inno-val szemben, de akkor amit leírtam, azt is figyelembe kell venni. Semmi nincsen csak úgy magától. Vagy megdolgozol érte, vagy megveszed. Ha megveszed esélyt adsz az ingyenesen játszónak, miközben tiéd lesz amit akartál. Az Inno nem a saját ellensége, hiszen valamiből meg kell neki is élnie. A jó marketing, az egyre szebb design, valamint a játékot mindig megújító ötletek szolgálják azt, hogy nekünk nem laposodik el, nem válik érdektelenné a játékunk. Ennek ára van, amit a magam részéről, amíg ez az egész engem szórakoztat és kikapcsol a napi valóságshow-ból, kész vagyok érte akár fizetni is.
Én jóban vagyok az Inno-val! :cool:
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4236

Vendég
Sziasztok!
Én kezdőnek mondanám magam a játékban, olvasva a hozzá szólásokat, kérdezem a "nagyokat", hogyan sikerült ennyi macit, kulcsot összeszedni ennyi idő alatt( 1 hét)??? osszátok meg a tudásotokat a "kicsikkel"!! Olyan tanácsokat várok, mint pld.: gyorsító, gyémánt, varázslatos műhely nélkül................! ;)
 
Fent