• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Város áthelyezés

treff3

Újonc
Sziasztok ellenségeim!

Szemétkedéseteket a játék kapcsán, már nagyon unom.
Most áthelyeztetek máshová és meg sem kérdeztétek, hogy szeretném-e.
Nem vagyok a rabszolgátok és követelem az azonnali visszahelyezésemet a megszokott szomszédaim közé.
Már eddig is sokat nehezítettetek a játékon és a színvonal ezzel csak romlik.
Ha én elmegyek, velem jönnek még öten.
Nagyon unjuk már a sok szemétkedéseteket és a tökéletlen pontszámlálást.
Amikor elkezdtem, elég normális játéknak tűnt.
Most jött el az a pont, amikor látom, hogy mennyien hagyják itt a játékot a szemétkedéseiteknek köszönhetően.
Ha nem kapom vissza a környezetemet, velem 5 játékos fog azonnal távozni.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok ellenségeim!

Szemétkedéseteket a játék kapcsán, már nagyon unom.
Most áthelyeztetek máshová és meg sem kérdeztétek, hogy szeretném-e.
Nem vagyok a rabszolgátok és követelem az azonnali visszahelyezésemet a megszokott szomszédaim közé.
Már eddig is sokat nehezítettetek a játékon és a színvonal ezzel csak romlik.
Ha én elmegyek, velem jönnek még öten.
Nagyon unjuk már a sok szemétkedéseteket és a tökéletlen pontszámlálást.
Amikor elkezdtem, elég normális játéknak tűnt.
Most jött el az a pont, amikor látom, hogy mennyien hagyják itt a játékot a szemétkedéseiteknek köszönhetően.
Ha nem kapom vissza a környezetemet, velem 5 játékos fog azonnal távozni.
Szia!!
Nem tudom pontosan, hogy kinek is címezted a rendhagyóan kedves leveled, de arról senki, főleg az Elvanar csapata nem tehet, hogy NEM tudtad az Automatikus áthelyezés kis zöld pipát kivenni a Beállítások alatt. Ha írtál volna a Fórumra, vagy a Support-nak, mindenki szeretettel segített volna neked felfedezni bizonyos opciókat. Bár tudom, ez sok klaviatúra akcióba telne. Van egy jó hírem: áthelyezés után sajnos ott marad a város, ahová teleportált.
Kérlek szépen, hogy a jövőben, humánusabb "hangnemet" válassz a fórumra!
Nagyon köszönjük!
 

Siorna

Veterán
Kedves Cyklon és Bárki Más Is, Akinek Erre Ráhatása Lehet!
Bár nem ennyire -hmm - érdekes hangú levélben, de már többeknek olvastam itt szintén erre vontakozó panaszát. Új ötlet: nem lehetne, hogy az alapeset lenne a nem-költöztetés, és annak kellene bepipálni, aki költözni akar? Szerintem kevesebb lenne a csalódott játékos, és az ebből eredő esetleges konfliktus. Amikor valaki panaszkodna a szomszédságra, felvilágosítanátok (vagy itt a fórumon bárki), hogy "de hát lehet költözködni", és akkor jönnének a hálás pillantások, sokkal jobb lenne a hangulat. :)
 

bere007

Veterán
NEM tudtad az Automatikus áthelyezés kis zöld pipát kivenni a Beállítások alatt

Mentségére szóljon, hogy ha nem tud róla, hogy ott az a pipa amit nem ő tett oda, akkor nem tudja, hogy azt onnan ki kell venni. A wikire ránéztem, de nem találtam erről szóló információt, igaz csak felületesen futottam át.

Siorna javaslatát lehet érdemes lenne megfontolni, hogy az alapbeállítás legyen megváltoztatva és kerüljön onnan ki az a pipa.
 

Lupuj

Erős harcos
Szia, ez első olvasásra tök jó ötletnek tűnik. De! Ezzel gyakorlatilag öngól is lenne, hisz az inaktív játékosok sohasenem ugranának be, hogy tegyenek egy pipát, szimplán a többiekre tekintettel... és a sokkal jelentősebb kihalt városok maradnának, az emiatt szenvedők pedig vándorolnának..
Szia!
Az az inaktívvá lett játékos, aki valaha egyszer vette a fáradtságot és kivette a pipát, ugyan úgy mentesül az áthelyezés alól, mintha alapesetben nem lenne ott a pipa.
Hiszen senki nem azért kezd el itt játszani, hogy később inaktívvá válva hagyja abba, így nagyon sokan kiveszik azt a pipát már a kezdetekkor (persze - mint láthatjuk - van kivétel).
Tehát valójában nem sok összefüggés van az inaktivitás és a pipa megléte között.
Ez pont olyan "csalafinta galádság", mint a lottóban az, hogy a gépi szelvénykitöltés kérése esetén alapértelmezetten be van állítva a JOKER, amit külön kérésre lehet/kell töröltetni. Egyszerűen nem fair! :confused:
 

Mihaszna

Veterán
Én időlimitessé tenném ezt a dolgot, és egy halmazt alakítanék ki hozzá.

Például:
- Aki 2 hétig nem lép be, azt a rendszer automatikusan egy kevésbé kedvezőbb területre teleportálná. (a 2 hét a limit, a kevésbé kedvezőbb a halmaz)
- Aki 4 hétig nem lép be, azt a rendszer automatikusan egy kedvezőtlen területre teleportálná.

Nem tudom, hogy mi alapján dönti el a rendszer, hogy az a hely ahová áthelyez, nekem az kedvezőbb, mint ami előtte volt, de szerintem ez relatív.
 

nlstemplar

Veterán
De! Ezzel gyakorlatilag öngól is lenne, hisz az inaktív játékosok sohasenem ugranának be, hogy tegyenek egy pipát, szimplán a többiekre tekintettel... és a sokkal jelentősebb kihalt városok maradnának, az emiatt szenvedők pedig vándorolnának..

A rendszer bevezetésekor (költözés rendszer) szó se volt róla, hogy inaktívat arrébb rakna a rendszer, csak a törlődött városok helyére költöztet játékosokat. Kívülről befelé mozgat. Térkép széléről a térkép közepe felé. Hogy ez megváltozott volna, arról se volt bejelentés eddig.
 

Lupuj

Erős harcos
Én időlimitessé tenném ezt a dolgot, és egy halmazt alakítanék ki hozzá.

Például:
- Aki 2 hétig nem lép be, azt a rendszer automatikusan egy kevésbé kedvezőbb területre teleportálná. (a 2 hét a limit, a kevésbé kedvezőbb a halmaz)
- Aki 4 hétig nem lép be, azt a rendszer automatikusan egy kedvezőtlen területre teleportálná.

Nem tudom, hogy mi alapján dönti el a rendszer, hogy az a hely ahová áthelyez, nekem az kedvezőbb, mint ami előtte volt, de szerintem ez relatív.

Szia!
Azért a 2 hét (sőt még a 4 is) elég durva/kemény időlimit.
Miért ne hagyhatná ki a játékot bárki akár 1 hónapig is, majd újult erővel és lelkesedéssel folytatná tovább. :oops:
A "vis major" eseteket nem is említve.
Ráadásul ilyen "büntetésről " nincs szó a leírásban vagy a szabályzatban.
 

kisGin

Újonc
Megmondom őszintén, én tabletról játszom és nálam nem jelenik meg a pipa ennél a funkciónál. Viszont aktív játékos vagyok, így ha új aktív szomszédokat kapok, nem tiltakozom ☺
 

Mihaszna

Veterán
Szia!
Azért a 2 hét (sőt még a 4 is) elég durva/kemény időlimit.
Miért ne hagyhatná ki a játékot bárki akár 1 hónapig is, majd újult erővel és lelkesedéssel folytatná tovább. :oops:

Azért, mert aki 1 hónapig nem lép be, az valószínű utána se fog. Ezért is tapasztaljuk azt, hogy egyre kevesebb az aktív játékos.

Ráadásul ilyen "büntetésről " nincs szó a leírásban vagy a szabályzatban.

Büntetés..(?) Ez nem büntetés, hanem megváltás.. nekik..
 

Lupuj

Erős harcos
Azért, mert aki 1 hónapig nem lép be, az valószínű utána se fog. Ezért is tapasztaljuk azt, hogy egyre kevesebb az aktív játékos.

Büntetés..(?) Ez nem büntetés, hanem megváltás.. nekik..

Lehessen már joga - és lehetősége - bárkinek pihentetnie a játékot akár 1 hónapig is.
És igen, büntetés, ha az általuk már kivett pipa ellenére mégis áthelyezik az ilyen játékost. Mert milyen szabály/kötelezettség alapján?
És még mindig ott a "vis major".
 

Mihaszna

Veterán
Lehessen már joga - és lehetősége - bárkinek pihentetnie a játékot akár 1 hónapig is.

Ezelőtt is megvolt, ezután is meglesz. Nem egy bevezetett funkcióról beszélünk. Nem mellesleg (ha már a szabályokra hivatkozol 1 sorral lejjebb), a szabályzatnak van egy olyan része is, hogy (idézem)

" A játékosfiók törlésre kerülhet 30 napnyi inaktivitás után az adott játékvilágon."

Ez ugye feltételes módban van fogalmazva. Nem tudom, hogy ki dönti el és/vagy, hogy mi alapján. de ha jól tudom (ez nem 100%), akkor azok a játékosok, akik vásárolnak gyémántot, több élvezeti jogot kapnak, mint az egyszerű játékosok. Mondom, nem 100%, de hallottam már ilyenről. Tehát, az én 2 és 4 hetes időlimitem megváltás lenne nekik ahhoz képest, hogy a rendszer akár törölheti is őket ugyan ennyi idő alatt. :) Hát, ennyit a vis maior-ról.
 

Kira7

Veterán
Én időlimitessé tenném ezt a dolgot, és egy halmazt alakítanék ki hozzá.

Például:
- Aki 2 hétig nem lép be, azt a rendszer automatikusan egy kevésbé kedvezőbb területre teleportálná. (a 2 hét a limit, a kevésbé kedvezőbb a halmaz)
- Aki 4 hétig nem lép be, azt a rendszer automatikusan egy kedvezőtlen területre teleportálná.

Nem tudom, hogy mi alapján dönti el a rendszer, hogy az a hely ahová áthelyez, nekem az kedvezőbb, mint ami előtte volt, de szerintem ez relatív.
Szia! Már van egy hasonló javaslat:

MesterAlma13

6. Ápr 2021

Értesítés automatikus áthelyezés előtt
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/Értesítés-automatikus-áthelyezés-előtt.4200/
 

Lupuj

Erős harcos
Ezelőtt is megvolt, ezután is meglesz. Nem egy bevezetett funkcióról beszélünk. Nem mellesleg (ha már a szabályokra hivatkozol 1 sorral lejjebb), a szabályzatnak van egy olyan része is, hogy (idézem)

" A játékosfiók törlésre kerülhet 30 napnyi inaktivitás után az adott játékvilágon."

Ez ugye feltételes módban van fogalmazva. Nem tudom, hogy ki dönti el és/vagy, hogy mi alapján. de ha jól tudom (ez nem 100%), akkor azok a játékosok, akik vásárolnak gyémántot, több élvezeti jogot kapnak, mint az egyszerű játékosok. Mondom, nem 100%, de hallottam már ilyenről. Tehát, az én 2 és 4 hetes időlimitem megváltás lenne nekik ahhoz képest, hogy a rendszer akár törölheti is őket ugyan ennyi idő alatt. :) Hát, ennyit a vis maior-ról.
Szia!
Miért megváltás az egy - éppen szünetet tartó - játékosnak, ha ideiglenes távolléte miatt büntetik? (2-4 hét)
Igen, tudok a szabályzatnak erről a 30 napos kitételéről, de régebben Hoshi már felvilágosított - én is jeleztem hónapok óta(!) inaktív játékost -, hogy aki akár csak 1-szer is vett gyémántot, az védett a törléstől. A 30 nap inaktivitás utáni törlés pedig erősen esetleges (törlésre kerülhet). Tehát nem törvényszerű, még akkor sem, ha már ideje lenne.

Viszont a témában a lényeg, hogy egy már kivett pipa ellenére is áthelyezésre kerülhetne bármely "pihengető" játékos.
 

Dimapollo

Újonc
Én nem tudom mi folyik a játékkészítők fejében mi alapján döntik el a program kit tegyen át önkényesen kilométerekre arrébb,de nekem is pont olyan traumát okozott,amikor a főnixes játéknál frissítést követően beléptem és azt látom,hogy az évek alatt megszokott és megszeretett környezetem megváltozott...Most először fordult elő ilyesmi akár be van pipálva akár nem,erről figyelmeztetést nem kaptam és nagyon felháborít..Nem vagyok aktív játékos de minden eventen itt vagyok időnként közben is,ahogyan a volt szomszédaim is hasonlóképp,de ezért nem vagyok hajlandó közvetlen szomszédként egy "kaksi a tomero-bivajbasznád" települést nézegetni az elkövetkező időkben...Bár a rendszernek lehet,hogy mindegy számomra fontos az igényesség.Mellesleg azaz automatikusan bepipált rész sem elég informatív ahhoz,hogy egyértelműen kiderüljön belőle a funkciója ez bizony egy elég szemét csavar benne...Én szeretem a kis városom,sokat melóztam az esztétikáján sosem a teljesítményre mentem,elvoltam a pangó piaccal is mint egy második otthon,komótosan haladok de most nagyon kiborultam..Az lenne a kérdésem melyik supporthoz lehetne írni ezügyben,mert én itt nem maradok..Ha nem sikerül én is távozom..
 

Calyr

Veterán
Én nem tudom mi folyik a játékkészítők fejében mi alapján döntik el a program kit tegyen át önkényesen kilométerekre arrébb,de nekem is pont olyan traumát okozott,amikor a főnixes játéknál frissítést követően beléptem és azt látom,hogy az évek alatt megszokott és megszeretett környezetem megváltozott...Most először fordult elő ilyesmi akár be van pipálva akár nem,erről figyelmeztetést nem kaptam és nagyon felháborít..Nem vagyok aktív játékos de minden eventen itt vagyok időnként közben is,ahogyan a volt szomszédaim is hasonlóképp,de ezért nem vagyok hajlandó közvetlen szomszédként egy "kaksi a tomero-bivajbasznád" települést nézegetni az elkövetkező időkben...Bár a rendszernek lehet,hogy mindegy számomra fontos az igényesség.Mellesleg azaz automatikusan bepipált rész sem elég informatív ahhoz,hogy egyértelműen kiderüljön belőle a funkciója ez bizony egy elég szemét csavar benne...Én szeretem a kis városom,sokat melóztam az esztétikáján sosem a teljesítményre mentem,elvoltam a pangó piaccal is mint egy második otthon,komótosan haladok de most nagyon kiborultam..Az lenne a kérdésem melyik supporthoz lehetne írni ezügyben,mert én itt nem maradok..Ha nem sikerül én is távozom..
Nem fognak tudni segíteni, mert ezt egy program kezeli, nem ők. Én a térkép legszélén vagyok a kezdetek óta, és az elején kb. fél évig leveleztem, mert alig volt aktív szomszédom - nekem meg az volt a bajom, hogy az auto rendszer az istennek nem akart áthelyezni. Ez nem szemét csavar, ez van sajnos, a játék lett így megírva, amit az ember vagy elfogad, vagy nem.
Az automatikus áthelyezéssel elvileg jobb helyzetbe kellett kerüljél, több aktív szomszéddal. A kifogásolt városnevet is lehet jelenteni a supporton, és átnevezik/eljárnak az ügyben.
 

Calyr

Veterán
A fentiek mellé szerintem annyit érdemes mögé gondolni, hogy lehet kritizálni a jelenlegi áthelyező rendszert (én sem így csinálnám), de van itt egy rakás szempont, amiben meg vagy az Innonak is van igazsága, vagy eleve informatikailag nehezen kezelhető kérdéskör. Pl. én már többször láttam, hogy aki abbahagyta a játékot, töröltette magát. Ez így korrekt, sokkal jobb annál, hogy ott marad egy halott város, és fogja a helyet. Persze azt is meg lehet érteni, akinek csak a kedve ment el - ami később lehet visszajön. Erre hogy lehetne jó programot írni? (a fiam nekem is úgy játszik, hogy már többször abbahagyta, de időnként újra feltámad a lelkesedése, és ami akár pár napig, vagy hétig is kitart, aztán megint inkább belekezd másba :) ).
A játék sajátossága, hogy a kezdésként kapott elhelyezés meghatározza az ereklye bónuszokat is - azaz egy várost nem lehet akárhova mozgatni, csak ugyanolyan bónuszos pozícióba. Ez innentől azért mindjárt más mozgástér, mintha csak a széna/szalma elvnek kellene érvényesülnie. Ráadásul aki már jelentősen előrehaladott, annál elvileg ez az áthelyező program azt is figyeli, hogy a felderített területen lévő aktivitás jobb legyen az új helyen - azaz logikailag minél fejlettebb egy város, annál kisebb eséllyel kaphat új, jobb helyet annál, mint ahol van. Nehéz ügy ez, szerintem minden bosszankodás, neheztelés jogos, de informatikusként azt mondom, nagyon nem egyszerű jól lekezelni ezt a problémát. Innen nézve az, hogy a 30 napos inaktivitás utáni törlés szabály az esetek többségében nincs alkalmazva, még mindig a kisebbik rossz.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Sziasztok!

Jelenleg Support ügyileg nem tudunk vissza-, illetve áthelyezésekben segíteni, nincs rálátásunk, illetve eszközünk hozzá.
A problémáról értesítettük a központi csapatot, akik az ügyet kivizsgálják, illetve egy-két hibás költözést már visszaállítottak. (Ennél több információnk nincs az ügyről kb. 4 embert érintett ez a magyar szerverekről.)
 
Fent