• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Értesítés automatikus áthelyezés előtt

MesterAlma13

Erős harcos
Sziasztok

Van egy nagyon hasznos funkció az Elvenarban, mégpedig az automatikus áthelyezés. Ez mindenkinél alapból be van kapcsolva. Ennek lényege – röviden kb.– hogy amennyiben aktív vagy, akkor minden áthelyezési ciklusban közeledsz a „közép” felé, ami annyit eredményez, hogy az aktív játékosok egyre több aktív játékossal lesznek körülvéve - ha viszont nem vagy annyira aktív, vagy inaktívvá válsz, akkor pont az ellenkezője történik.

A legutolsó ilyen áthelyezési ciklus sajnos párunkat/többünket nagyon rosszul érintett, ami lehet egyéni probléma, de nem is ez a lényeg, hanem hogy rávilágított egy lehetséges hiányosságra.
Ezek az áthelyezések eddig meglepetésszerűen történtek ami talán nem a legjobb dolog, így– a lent említett fórum hozzászólásai alapján - a következő lenne a javaslat:
1. Legyen szöveges értesítés az áthelyezés előtt 48 órával (a kürt ikon alatt, mint pl. az események esetén), ami tartalmazna egy rövid ismertetőt erről a funkcióról, illetve a lenti linket, ahol bővebben lehet olvasni róla, és ahol megtalálja a játékos a segítséget ahhoz, hogy miként lehet ki illetve bekapcsolni a funkciót.
2. Mobilon is lehessen állítani ezt a funkciót (mert tudom hogy vannak, akik csak arról játszanak)
3. Akinél ki van kapcsolva a költöztetési funkció, de közben inaktívvá vált, pl. 2 hónap után kapjon értesítést, hogy amennyiben nem lesz aktív egy hónapon belül, úgy a városköltöztetés funkció a leírásának megfelelően automatikusan újra engedélyezve lesz. Így ha valaki annó aktívként nem akart költözni, de azóta már nem játszik (mindegy mekkora a városa, és mindegy mennyi gyémántot vásárolt), szépen elindul a "szél" fel. (ha el lesz fogadva, akkor a leírást is hozzá kell igazítani)

Továbbá amit bedobnék ha már eszembe jutott:
4. Egy lakat jelezhetné a térképen a játékos neve mellett, hogy ő oda van szögezve az adott pozícióhoz.

A funkcióról itt olvashatsz, illetve találsz egy linket a kapcsolódó fórumhoz, ahol utolsó pár bejegyzés a mostani áthelyezi hullámról szól.
https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/Áthelyezés-a-világtérképen.1197/
a funkció itt is említve van:
https://hu.wiki.elvenar.com/index.php?title=Felület

Üdv, Alma
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Van egy nagyon hasznos funkció az Elvenarban, mégpedig az automatikus áthelyezés. Ez mindenkinél alapból be van kapcsolva. Ennek lényege – röviden kb.– hogy amennyiben aktív vagy, akkor minden áthelyezési ciklusban közeledsz a „közép” felé, ami annyit eredményez, hogy az aktív játékosok egyre több aktív játékossal lesznek körülvéve - ha viszont nem vagy annyira aktív, vagy inaktívvá válsz, akkor pont az ellenkezője történik.
Lemaradtam valamiről? Én eddig úgy tudtam, hogy a költöztetés csak befelé működik.
Nincs olyan verzió, hogy az inaktív játékosokat kifelé pakolja...legalábbis eredetileg nem volt. @Simple vagy bárki, erről valami hivatalos infó?
 

MesterAlma13

Erős harcos
Lemaradtam valamiről? Én eddig úgy tudtam, hogy a költöztetés csak befelé működik.
Nincs olyan verzió, hogy az inaktív játékosokat kifelé pakolja...legalábbis eredetileg nem volt. @Simple vagy bárki, erről valami hivatalos infó?
a kérdés jó.
Én azt feltételeztem - bár senki nem mondta - hogy a "közép" az fix, tehát csak kifelé mozgatással jöhet létre szabad hely ahova az aktív játékosokat helyezik. X szint fölött, illetve ha valaki vásárolt gyémántot már nem törlik az inaktív várost, így azt valahova pakolni kell az útból - már ha úgy van, ahogy gondolom.
én is várom a hozzáértők válaszát, ha hülyeséget írtam, akkor meg bocsi.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Lemaradtam valamiről? Én eddig úgy tudtam, hogy a költöztetés csak befelé működik.
Nincs olyan verzió, hogy az inaktív játékosokat kifelé pakolja...legalábbis eredetileg nem volt. @Simple vagy bárki, erről valami hivatalos infó?

Alapvetően befelé mozgatja azt, aki az aktívabbnak tekinthető, míg mást arról a helyről persze kifelé helyez, emiatt lehet, hogy az inaktívabb azt veszi észre 1-2 hét elteltével, hogy ő nem ott van, ahol a múltkor volt, amikor bejelentkezett.
Láttunk példát arra is, hogy valaki mellől sokan elköltöztek és a játéknak még nem volt ideje pótolni a játékosokat, így sajnos azt tudom mondani, hogy mindenki eléggé egyedi példa, jelenleg általános választ erre nem nagyon tudunk adni, főleg, hogy a 100%-osan pontos működésről mi sem tudunk.
 

DavidofBerg

Felderítő
Szia!

Vszínű én jó helyre kerülhettem, m idáig még nem történt semmi ilyesmi. Mármint a szomszédaim szinte ugyanazok, akik a kezdetekkor, csak pár inaktív tűnt el.

Támogatom.
 

MesterAlma13

Erős harcos
még lenne egy javaslat, bár lehet már most is hasonlóan működik a rendszer:

5. Ha valakinél ki van kapcsolva a költöztetés, de úgy alakul a környezete, hogy neki is költöznie kell, úgy amennyiben visszakapcsolja a beállítást, a rendszer vegye ezt „kényszerítésnek”, és amennyiben nem volt a elmúlt 1 hónapban költöztetve, akkor amint lehet tegye jobb/másik helyre (segítve ezzel a játékost).

Nyilván ezzel megnyílna a lehetőség, hogy valaki akár havonta is költözhessen, amit nem tudom mennyire lenne jó ötlet, így ha esetleg eljut az ötlet Innohoz és tetszik neki, akkor a hónapok/napok számát majd úgyis ők döntik el.
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Mesteralma13,

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötlet bevezetése jelenleg nincs tervben.
Ellenben az ötlet magját, miszerint a tájékoztatás nagyobb hangsúlyt kapjon, a játékélmény miatt is fontosnak tartjuk, és ezt jelezzük.
Kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.

További jó játékot kívánok,
Niraya
 
Utoljára szerkesztve:

Lupuj

Erős harcos
Ezt az üzentet mindenki megkapta, nem azt jelenti, hogy el fog mozgatni téged a rendszer, sajnos ebben változás még nincs. :)

Jelenleg jobb megoldást mi nem tudunk adni, mint mindenkit erre figyelmeztetünk, mert úgy tűnik sokak nem tudnak a költözésről.

Sziasztok!
Na, éppen ezért van egy kis gond ezzel az infóval, amit most kaptunk.
MIÉRT az az alapértelmezett, hogy engedélyezett az áthelyezés.
Nem! Ne legyen alapértelmezett! A változás ne a tájékoztatás legyen, hanem az, hogy kapcsolja be az, aki költözni akar.
 

Mihaszna

Veterán
Ha alapértelmezetten nem lenne bekapcsolva és mindenki ott rohadna meg ahol van - a sok inaktív játékos között -, akkor meg az lenne baj. Tipikus van rajta sapka, nincs rajta sapka eset. Hogy egy klasszikust idézzek: " Igazából mindegy is, hol a hiba, fogadd el, hogy ez ilyen"
 

MesterAlma13

Erős harcos
A mostani áthelyezési hullámnál csak az volt a gond, hogy sokan nem tudtak erről az egészről, és meglepte őket. Szerintem jó hogy elindult egyfajta tájékoztatás erről, aminek minden ilyen hullám előtt meg kellene jelennie, mert lesznek új játékosok, meg mert pl. bárki tudna dönteni hogy marad vagy menni akar.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Kedves Moderátorok,
Nem kötekedés, csak a teljesség kedvéért írom, hogy az említett hír nem lett felrakva a "Bejelentések" oldalra - ha szándékos, akkor kérlek vegyétek tárgytalannak a dolgot
Köszi, Alma

Szia,

Semmi nem változott, amit érdembe be lehetne jelenteni, csupán figyelem felhívás.
Kiírtuk a játékon belülre, hogy aki nem tudta az most már tisztában legyen vele, ez nem egy hivatalos bejelentés, csupán a magyarországi szervereken látható. Saját döntésünk volt a bejelentés, így tekintheted itthoni információ közlésnek. :)
 

Lupuj

Erős harcos
Ha alapértelmezetten nem lenne bekapcsolva és mindenki ott rohadna meg ahol van - a sok inaktív játékos között -, akkor meg az lenne baj. Tipikus van rajta sapka, nincs rajta sapka eset. Hogy egy klasszikust idézzek: " Igazából mindegy is, hol a hiba, fogadd el, hogy ez ilyen"
Szia!
Nos, ha az inaktív játékosnál BE van kapcsolva az áthelyezés, akkor BEFELÉ kerül egy jobb helyre. Mivel azt írták, hogy az áthelyezés befelé történik.
Akkor ennek semmi értelme!
Ha viszont a program TUDJA ki az inaktív (kit is nevezünk inaktívnak?), akkor az áthelyezés engedélyezése NÉLKÜL is át tudja helyezni ... kifelé.

Tehát még mindig életszerűbb és "játékos barátabb" a kikapcsolt alapértelmezés, mint ez a meglepetésszerű áthelyezgetés bekapcsolt alaphelyzet esetén.
 

MesterAlma13

Erős harcos
saját döntésünk volt a bejelentés, így tekintheted itthoni információ közlésnek.
Köszönöm a választ :)

de a meccset már rég lefújták.
lehet, viszont ez egy olyan dolog, amivel szerintem igenis foglalkoznia kell a fejlesztőknek, mert baromira fel tudják zavarni sokak jól megszokott játékmenetét - én jobban jártam, tény, de megértek mindenkit, aki panaszkodik, mert kegyetlenül váratlanul ért sokakat, hogy vagy őket pakolták át, vagy a a jól megszokott környezetük tűnt el
Szerintem minden javaslatot át kell gondoljanak, ami felmerült, és remélem lesz még újra téma a városmozgatás, mert több problémára is felhívta a figyelmet a mostani hullám.
 

Mihaszna

Veterán
több problémára is felhívta a figyelmet a mostani hullám.

Könyörgöm, ezt a szót hanyagoljuk, mert már hányingerem van tőle. Még az hiányozna, hogy itt is valami "fertőzés" vegye kezdetét.. -.-

Nem ők hozzák a közönséget (nem ők fizetnek).

Hidd el, hogy nem (is) a te adományod fogja megváltoztatni a világnézetüket. (nevetve síró smile)


Nem tudom, hogy melyik része a nehezebb. Elfogadni, hogy a csapatnak(!) nincs eszköze (ergo: lehetősége) az eredeti Beállítások (más néven: a program) megváltoztatására, vagy megérteni ugyan ezt. Ha lenne, és rajtuk múlna, akkor egy ilyen jellegű probléma megoldását már rég kiküszöbölték volna.
 

Lupuj

Erős harcos
... Hidd el, hogy nem (is) a te adományod fogja megváltoztatni a világnézetüket. (nevetve síró smile)

Nem tudom, hogy melyik része a nehezebb. Elfogadni, hogy a csapatnak(!) nincs eszköze (ergo: lehetősége) az eredeti Beállítások (más néven: a program) megváltoztatására, vagy megérteni ugyan ezt. Ha lenne, és rajtuk múlna, akkor egy ilyen jellegű probléma megoldását már rég kiküszöbölték volna.
Szia!
Azért van "pár ember", akinek az "adománya" igencsak megtölti az Inno kasszáját.

Melyik csapatra gondolsz? Mert én nem a mieinkről (magyar fórumkezelőkről) írtam (hiszen nem ők írják a játékot), hanem a fejlesztőkről.
Ha be tudják állítani alapértelmezettnek azt, amit valójában be sem kellene állítani, akkor baj van, ha ezt nem tudják a másik (nem alapértelmezett áthelyezés) módot alaphelyzetnek megadni.Ők a "0 értéket" írják át "1-re". Nem, hagyják meg "0-nak"! :oops:
 
Fent