• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Torony 1330 pont

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 44 43,1%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 58 56,9%

  • Összes szavazó
    102
  • A szavazás lezárult .

Rikari

Veterán
Sleeky a bejegyzésemből kiemelt szövegrészek a környezetükkel együtt adnak értelmet a mondandómnak. Az, hogy te kivagdosol a kontextusból egy-két kapszkodót és azokat próbálod úgy megmagyarázni, hogy abból én jöjjek ki rosszul, az nem szerencsés. Légy kedves és ha idézel tőlem, akkor azt egyben tedd, a gondolatmenetet nem széttörve és ebben olyan lukat keresve ahol karcolni lehet a másikat.

Fő elv a toronyban pont nem az igazságosság, amibe te minden áron be akarod ezt szuszakolni. Igazságosan van minden más Elvenarban, amiben kicsik és nagyok egyaránt lubickolhatnak. A tét az, hogy ugorjunk magasat és a léc mindenkinek ugyanott van. Ha nem ugrod meg, akkor majd vehetsz egy újabb fordulatot a következő héten, mert a lehetőség adott. Megnéztem a már 16-ról 22 főre növekedett testvériségedet, akik nagyon szépen csinálják a tornyot, a pontszámotok alakulása alapján.

Tévedsz abban, hogy azért mennek el játékosok az V. fejezetnél mert nem kapnak max. jutalmat a toronyban. Annyi okot lehet itt felsorolni, amiben a legkisebb a szerepe a toronynak, hogy talán ebbe bele sem mennék.
A csapatlétszámok alakulás sokszor kiszámíthatatlan és ennek is sok összetevője van, ha valaki kilép/átlép. A vándorlások legtöbbször azért vannak, mert vagy nagyobb lendületre vágyik a játékos és több eredményre, vagy ennek az ellenkezőjére. Az, hogy vannak tornyot maxoló csapatok és ezekhez olyanok igyekeznek csatlakozni, akik erre már alkalmasnak tartják magukat, mert ahol vannak ott nem megy a dolog, ez egy természetes szelektáció folyamata és én ebben nem látok semmi kivetni valót.

Általában tudom miről beszélek és nem cáfolgatom meg magam lépten-nyomon, ahogyan azt igyekeztél rám beállítani. Azt írod, hogy az a különbség közöttünk, hogy te segítesz a jó tanácsaiddal másokat... ok ennek nagyon örülök, csak azt nem értem, hogy ez miért különbség közöttünk? Ezzel arra célzol, hogy én nem teszem ezt? Én valóban nem írok le ilyet magamról-ez igaz, inkább hagyom, hogy ezt esetleg mások fogalmazzák meg rólam, mert ezt tartom helyénvalónak, továbbá akármennyire is jelentékteleníted el magad a hatásvadászat érdekében, az utolsó fejezetben járó játékos már sokkal többet tud Elvenarról, mint az, aki éppen Törpöl. Kezeljük már a dolgokat a helyükön.

Nem tudtál meggyőzni sokadszorra sem arról, hogy a tornyot a népakarthoz kelljen szabni, mert a Torony nem erről szól és itt ezen van a hangsúly. Ha más játékelemnél volna valami hasonló felvetésed mert a megközelítés, hogy megkülönböztetés nélkül legyen "Panem et circenses" azt díjazni fogom. Magamat ismerve, hűséges fegyverhordozódként ott menetelnék melletted és minden erőmmel támogatnálak.

Meg akarsz valamit változtatni aminek pont nem az a célja, hogy mindenkinek elérhető legyen. Akinek ez fontos, az majd tesz azért, hogy ő is "kiválasztott" lehessen, mert mint írtam a lehetősége erre mindenkinek adott, csak élnie kell vele. Akinek meg ez nem fontos azt a te verziód sem hatná meg.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5848

Vendég
Sziasztok ! :)
Ha megengedtek pár gondolatot.. Én úgy érzem hogy a fejlesztőknek egy nagyon is jól és gondosan megtervezett lépése volt a torony. Az méginkább hogy fixen hagyják. Hiszen valóban ad olyan dolgokat amiket még az eventek sem. Viszont mindenhol besegít. Legyen az bajnokság, event, vendégfajok stb.. Előttem mindenki elmondta a véleményét és én ezt tiszteletben is tartom. Sőt még tanultam is belőle. Ezért külön köszönet a hozzászólóknak. Mivel pro és kontra alapon zajlott a beszélgetés. Egy biztos! Senki nem akar itt rosszat senkinek. Minden hozzászólás mögött azt véltem felfedezni hogy tartsuk egyben a közösséget. Minden személyeskedés nélkül, a saját tapasztalatainkat megosztva másokkal. :) Én sok bíztatást véltem felfedezni a hozzászólásokban. Egy drámaian leegyszerüsített példát is írnék. Sajnos velem is előfordul elég gyakran, hogy a 2 szint végén már alkudoznom kell. El is csenik pár gyémántomat. Vagy többet. Aztán megjelent egy titokzatos láda, benne egy törpi páncélkészítővel, arra gondoltam legközelebb, vagy azután elfenekelem az ellent. A motíváció és az egységes csapatszellem ami miatt Elvenar lakói sok idő után még itt vannak és itt is lesznek. De ami a legfontosabbak egyike, itt a Fórumon mindenki kap segítséget aki kér. :) S kérlek higyjétek el, az Innónak minden játékos egyaránt fontos. Köszönöm szépen a figyelmet ! :)
 

Putyika

Veterán
így semmi akadálya jövő héten a fullTornyos gyémánt jutalomnak
Nagyon jól állnak, lehet, hogy már a héten is meglesz...én drukkolok nekik.
- Arendyll 26054 regisztrált játékos van és 3530 testvériség
- ebből kb. 20 testvériségnek van arany kupája ami 20x25 játékos = 500 játékos

Winyandor 17166 regisztrált játékos van és 1978 testvériség
- ebből kb. 6 testvériségnek van arany kupája ami 6x25 játékos = 150 játékos
Ez nagyon érdekes statisztika és azt támasztja alá, amit én a kezdetektől mondok, hogy legtöbb helyen nem a létszámhiány az akadálya az 1330 pont megszerzésének. Nyilvánvaló, hogy 20 valamint 6 testvériségnél jóval több van, ami 25 fős.
 

VednofQ

Felderítő
Ez nagyon érdekes statisztika és azt támasztja alá, amit én a kezdetektől mondok, hogy legtöbb helyen nem a létszámhiány az akadálya az 1330 pont megszerzésének. Nyilvánvaló, hogy 20 valamint 6 testvériségnél jóval több van, ami 25 fős.
Egyetértek, hogy nem kizárólag a csapatlétszám határozza meg a max torony teljesítést. Befolyásolhatja, a kisebb létszám egyfajta akadálya lehet, de önmagában nem garancia a max toronyra a 25 fős létszám. Alapvetően attól függ, hogy mennyire fejlettek egyénileg a városok és ezek a fejlesztett városok milyen csapatban vannak. A nagyobb szükséglethez - akár 10 ládás bajnoki, akár ezzel párhuzamos torony teljesítés-, egy az alaphoz képest nagyobb kapacitású áru és/vagy alapanyag és sereg termelésre van szükség. Ha ez megvan, lényeges, hogy milyen a csapat, milyen játékosok vannak többségben. Ha hasonlóan fejlesztett városokkal, akkor könnyebben csinálják a bajnokit, a tornyot is és így több a csapat összpontszám és nagyobbak az elérhető nyeremények is.
 

VednofQ

Felderítő
Az ötlet támogatói részéről azt olvasom, hogy szerintük csak a „nem támogatom”-ot írják az úgymond veteránok és zsigerből elutasítják a javaslatot. Ennek épp az ellenkezőjét látom, több hozzászólásban, hosszas bekezdésekben írják le az úgymond veteránok, hogy technikailag, logikailag, tapasztalatilag hogy működnek a torony viszonyok, hogy szerveződnek a csapatok és szűkebb és általánosabb módon hogy működik Elvenar és ehhez képest ez az ötlet szerintük ebbe hogy férne ill. nem férne bele. Ezekre az úgymond újonc ötlettámogatók részéről nem olvastam konkrét cáfolatokat vagy ellenérveket. Sokkal inkább csak újra és újra azt, hogy a kis létszám a probléma, és nem kapnak fullTorony jutalmat és esélyt sem rá, hogy ezt megszerezzék.

Elemezve az eredeti probléma felvetést és a jelenlegi javasolt 2 megoldást:
A bajnokinál van lehetősége akár 10 embernek is kinyitni a 10 ládát, míg a toronynál semmilyen lehetőséget nem kapnak a legnagyobb díj eléréséhez.
Az ötlet szerint a legfelső nagyobb 150-es gyémánt jutalom megszerzését hiányolják a kisebb létszámú csapatok, amit a csapatos 1330 pont jelentene. A jelenlegi Torony működés szerint, ha sok pontot tesz bele egy csapat, akkor megkapja a legfelső jutalmat, ha kevesebb pontot tesz bele, akkor nem kapja meg, azzal együtt, hogy az összes többi szakaszjutalom ugyanúgy elérhető és megkapható a kevesebb létszámú csapatnak is. Már az első kapunál is jön a csapatos kalatizátor és gyorsító, az 1. szintnél az 50, a 2. szintnél 520 ponttal a 75 gyémánt. Tehát a kisebb csapatpontszámot elérő csapatok is részesülnek jutalomban, sőt elérhetnek gyémánt jutalmakat is. Emellett egyéniben sem csak a magas szinteken lehet gyémánthoz jutni, én pl. a kezdő 4. kis állomásnál már többször kaptam gyémántot. Nem akkora mennyiséget mint a legfelső csapatos, de az is gyémánt volt.
Eszerint úgy gondolom, hogy a kisebb csapatoknak is van lehetőség jutalmakat és gyémántot szerezni. Az pedig logikusnak tartom, ha sok pontot tesz bele egy csapat, akkor többet kapjon, ha kevesebb csapatpontot ér el egy csapat, akkor kevesebb csapatjutalomban részesüljön.
Ezzel együtt nem gondolom, hogy attól lenne jobb a játék, ha minél többen, kevesebb csapatpontért is minél több gyémántot kapnának, és nem attól maradnának v. mennének el játékosok, hogy megkapták-e a 150-es max Torony gyémántot vagy sem.
Szóval itt jönne az ötletem. Ahol 25 testvér van ott nem lenne lehetőségük bonuszt szerezni, mert ott a 25 embernek kellene megcsinálni úgy mint most a tornyot.
De abba a testvériségbe ahol kevesebben vannak, például 20 fő van csak, akkor ott 5 fő helyett lehetne kiváltani a torony létszámot 5x63 pont lehetőségének a megszerzésével.
Ez úgy működne, hogy előtte felkellene mennie a játékosnak a torony tetejébe ( a saját szintjét teljesíteni kell ), és ha ezt teljesítette, akkor utána lehetne aktiválni a hiányzó játékos helyére való lépést így lenne esélyük ugyan úgy elérni a 1330 pontot.
Az egyik javasolt megoldás szerint a szükséges 1330-as pontszámot egy kisebb csapatnál hetente korlátozott alkalommal a torony duplázással lehetne kiváltani, pótolni.
Érdekelne és kérem, hogy írják meg konkrétan az ötlet támogatói, hogy egy átlagjátékosnak, hogyan lesz akkora plusz áru v. alapanyag és sereg kapacitása, hogy a tornyot a kisebb létszám miatt rendszeresebben hetente 2x csinálja meg maxosra? Az átlagon azt értem, hogy pl. nem napi 24 órában online a játékban, nem használ rengeteg gyémántot, nem kap extra árutámogatást más városból, nem utolsó koros, és pl. nem órákig 5 percenként gyártja az alapanyagot a sereghez. Emellett a városában termelt árukkal, sereggel hetente bajnokizik, fejleszti az épületeket, csinálja a kutatásokat és részt vesz rendszeresen az aktuális eventben, testvériségi kalandban. Mindezt úgy, hogy nem üríti ki hetente teljesen a raktárat, maradnak tartalékok is.
Önmagában egy ilyesfajta működéshez is sok árura, alapanyagra vagy seregre van szükség. Már ott nehezedik a dolog, ha valaki a rendszeres jobb bajnoki mellett tornyozik is, és emellett fejleszti a várost. A Toronynál eleve úgy tapasztalom, hogy azért nem csinálják, vagy megy nehezen, mert a teljesítéshez szükség van nem kevés áru v. sereg mennyiségre. Ehhez hozzá kell fejleszteni a várost. Mindezt meg lehet tenni, de hogy az ötlet szerinti változtatással rendszeresebben 2x vigye végig valaki a tornyot, egyáltalán nem gondolom általánosan sok játékosra kiterjeszthetőnek, így megoldásnak sem arra, hogy a kisebb csapatok maxos gyémántjutalmat kapjanak.
Azt pedig kifejezetten abszurdnak gondolom az eredeti felvetés szerint, hogy a 25 tagú csapat ugyanúgy tegye bele alapból az 1330 pontot a 150 gyémántért, de semmilyen pluszt nem tudnának szerezni, ez fix teljesítés és nyeremény lenne, miközben a kisebb csapat változatlan 150 gyémántos jutalomért jó ha kevesebb pontot teljesít, és majd külön utakkal szereznek hiányzó pontokat.
A változás a fő / összes pontszámba lenne. Lenne egy állandó szorzó aminek az alapja 1330/25 = 53,2
Vagyis az állandó szorzószám a 53,2 x fő
Tehát a 25 x 53,2 = 1330 pont mint teljesítendő cél ami most van a 25 fős létszámnál
De ahol 20 vannak is 20x53,2 = 1064 lenne a torony max összege
vagy 16 főnél 16x53,2= 851 a max
ha megnézed ez egy igazságosabb rendszer lenne mert ugye a 20 vagy 16 főnél sem fogja mindenki teljesíteni a 63 pontot, de még is csapatként teljesíthető lenne.
A másik javasolt megoldás, hogy az eddigi fix 1330-as pontszámot mindig változtassák a csapat aktuális létszámához viszonyítva, ami lényegében heti és csapatonkénti összpontszám változtatást jelentene, mindenkinek változatlan fullTornyos 150 gyémántos jutalomért.
Jónak tartom @GreenKnight példáját a maratonnal, ami szerint az ötlet egy az alapműködéstől független változó figyelembevételének abszurditása. A maratonos példánál maradva ez úgy tudnám másképp modellezni, hogy pl. van egy olimpiai maratoni csapatos váltó, ahol egy adott össztávot kell teljesíteni egy extra gyémánt jutalomért. A csapattagoknak egyenként fix távot kell teljesíteni és a csapattagok száma határozza meg, hogy a teljesített csapatos össz táv mennyire elegendő a teljes maraton és ezzel együtt a gyémánt fődíj eléréséhez. Jelen esetben van egy kisebb létszámú csapat, aminek a tagjai ugyan tudják teljesíteni a szükséges maratoni egyéni szakaszokat, de a kis létszám miatt az össztáv nem elegendő a teljes maraton teljesítéséhez. Erre ők azért kezdenek el kampányolni, hogy változtassák meg a maratoni táv hosszát. Ne 42 km legyen, hanem kevesebb, mert ők kevesebbet tudnának teljesíteni, de maradjon nekik ugyanúgy az extra mennyiségű gyémánt jutalom.
 

DeletedUser5087

Vendég
Kedves Sleeky:) sok sikert kivanok a Toronyhoz, remelem sikerul megszerezni az arany medalt a jutalmakkal egyutt:)

Erdekes pelda a maratoni futas, hisz a tortenete soran tobbszor is valtoztattak mar rajta:) es a 42,195 kmes tavhoz eleg volt annyi ok, h az angol kiralyno azt akarta, h a futok a diszpaholya elott erjenek celba:)
 

sleeky41

Veterán
Köszönöm szépen mindenkinek, hogy szurkol nekünk :) és igen egy angyal megkérdezte mi lenne a kívánságom és én azt mondtam neki 25 igazán jó csapatjátékos ;) ami teljesült. Ma 20 napja, hogy megalakultunk a múlthéten már meg volt a bajnoki 10 láda és a torony ezüst szintje, de most a torony is meg lesz estére mert 1 pont hiányzik :) Tényleg rég láttam ennyire lelkes játékosokat és azt hiszem hosszú távon is sikeres lesz a csapat mert ez igazán az ő érdemük, én csak megpróbáltam összevadászni őket :) :) :)

El kell ismerjük, még ha az ötlet megosztó is, a toborzási módszeredet tanítani kellene, Sleeky. :D

Köszönöm, ma sikerült megszerezne azt a játékost aki szintén a csapat egyik aktív játékosa lesz :) és igen megfogadtam a tanácsot és olyan szerelmes leveleket írtam amire nem tudtak ellenállni a játékosok ;) és bent a faluba látták azt. hogy mindenki kapával a kezében dolgozik, így ők is azt teszik ezért sikerül most a csapatnak megnyerni a tornyot és a bajnokit is, és persze köszönet illeti az angyalomat aki nélkül ez nem valósulhatna meg :):):):)

De attól függetlenül még mindig azt mondom, oké nekünk sikerül most, de mi van azokkal akik nincsenek 25 en?
A mostani teljesítményünk is azt bizonyítja, hogy ha 20 fő lenne és a pont a 20x53,2 = 1064 akkor a 20 fővel is sikerülhetne elérni a toronytetejét!
 
Utoljára szerkesztve:

VednofQ

Felderítő
Még mindig nem olvasok az ötlet támogatói részéről konkrét reagálást, akár cáfolatot a leírt ellenvéleményekre. Továbbra sem olvasok olyan leírást az ötlet megoldásairól, hogy a támogatók szerint ha ezek valamelyike bevezetésre kerülne, akkor az milyen hatással lenne a többi teljes létszámú, rendszeresen magas pontszámot elérő csapatra, hogyan befolyásolná a Torony működését, hogyan befolyásolná a játékosok egyéni részvételét, amibe beleértem azt is, hogy pl. a támogatók szerint egy 2x-es teljesítéshez milyen városkapacitásra lenne szükség, hogyan teljesíthető általánosan, rendszeresen, sok játékos részéről.
Erdekes pelda a maratoni futas, hisz a tortenete soran tobbszor is valtoztattak mar rajta:) es a 42,195 kmes tavhoz eleg volt annyi ok, h az angol kiralyno azt akarta, h a futok a diszpaholya elott erjenek celba:)
Ha még mindig a maratoni példánál maradunk, lehet azt részletezni, hogy a táv hogy és miért változott, akár az is ideírható, hogy eredetileg a két ókori város között nem is ennyi, hanem kevesebb volt a távolság.
Viszont olyanról nem tudok, hogy egy nemzetközileg meghirdetett, tehát sok csapatos olimpián, az egyik csapat kérésére az ő távukat csapatra szabottan lecsökkentenék, és majd mindenféle arányokat számolva vetnék össze a többi teljes távot teljesítő csapat eredményével, és ha ez számtanilag jobbra jönne ki, akkor ők is kapnának gyémánt-arany érmet.
 

bere007

Veterán
Még mindig nem olvasok az ötlet támogatói részéről konkrét reagálást, akár cáfolatot a leírt ellenvéleményekre. Továbbra sem olvasok olyan leírást az ötlet megoldásairól, hogy a támogatók szerint ha ezek valamelyike bevezetésre kerülne, akkor az milyen hatással lenne a többi teljes létszámú, rendszeresen magas pontszámot elérő csapatra, hogyan befolyásolná a Torony működését, hogyan befolyásolná a játékosok egyéni részvételét, amibe beleértem azt is, hogy pl. a támogatók szerint egy 2x-es teljesítéshez milyen városkapacitásra lenne szükség, hogyan teljesíthető általánosan, rendszeresen, sok játékos részéről.

Akkor talán olvashatnál kicsit figyelmesebben is.
Le lett írva, hogy ez a 25 fős csapatokat semmiben sem befolyásolná, ugyan olyan lenne, mint amilyen most is.
Értelem szerűen ez torony működését annyiban befolyásolná, hogy ahol kevesebben vannak, ott lehetne menni korlátozott mennyiségben plusz kört, amiért csak a pontot kapná meg a játékos, semmi mást. Ez is le lett írva.
A játékosok egyéni részvételét annyiban befolyásolná, hogy lenne aki újra nekiáll és addig megy, amíg a megfelelő pontszám össze nem jön. Ez is le lett írva.
Itt a hangsúly a lehetőségen van. A megvalósítását meg nyugodtan rá lehet hagyni arra a játékosra, aki ezt bevállalja. Ha tudja csinálja, de ha ő nem tudná, hanem egy másik csapattársa, akkor meg ő csinálja meg.
A városkapacitásos kérdésednek meg nem látom értelmét. Sok fajta játékstílus van és mindegyiknek mások az igényei és más háttér szükséges hozzá, így azt is nyugodtan hagyhatod a játékosokra, akik úgy döntenek, hogy nekiállnak megint.

De személy szerint az a véleményem, hogy sok játékosnak biztosan van kapacitása újra felmenni a toronyra és ehhez van akkora hátterünk már, hogy nem okozna nagy gondot, ha a csapat érdek ezt kívánná. Esetleg ott, ahol meg nincsen, ott tudják csinálni azt, hogy 2-3 hetente egyszer valaki bevállalja, esetleg a csapattársak besegítenek neki és igaz ritkábban, de közös erőfeszítésekkel sikerülne nekik. De ezt is nyugodtan rá lehet bízni a csapatokra. De ismét csak azt tudom erre mondani, hogy a lényeg a lehetőség, hogy ha úgy kívánja a helyzet, akkor tudjanak nagyobb áldozattal igaz, de jó eredményt elérni. És nem feltétlenül kell mind a 63 pont. Lehetséges, hogy csak 1-2 pont kell, mert annyin múlik csak. Az meg nem hinném, hogy bárkinek is nehéz lenne, mert a legeleje szinte 0 veszteséges auto harccal hozható.
 

sleeky41

Veterán
Akkor talán olvashatnál kicsit figyelmesebben is.
Le lett írva, hogy ez a 25 fős csapatokat semmiben sem befolyásolná, ugyan olyan lenne, mint amilyen most is.

Látom azért vannak olyan fórumozók akik látják a lehetőséget a változtatásban :) és egy kicsi reményt adnának azoknak akiknek most nincs.
Igen megszereztük most az aranyat a toronyba de tudjátok milyen érzés volt amikor már csak 31 pont hiányzott és úgy éreztem minden elveszett és akik felmentek nem fogják megkapni a gyorsítókat, katalizátorokat és a gyémánt teljes összegét sem mert hiányzik nem egészen egy ember pontszáma. Az utolsó pillanatba sikerült egy új játékost szerezni aki belépett és megtudta csinálni. De ha ő nem jön akkor marad a reménytelenség, hogy még sem sikerült a csapatnak hiába küzdöttek.

Azok akik hétről hétre hozzák a tornyot nem tudják milyen érzés mikor azt kérdezik a többiek, hogy akkor még sem tudjuk megcsinálni!
Pedig lehet éppen nekik is jól jönne ez a lehetőség, de a többiek számára egy igazán új lehetőség nyilna meg.
 

DeletedUser4315

Vendég
Támogatom az ötletet, mivel segítséget jelent azoknak a városoknak, ahol csak pár fő hiányzik a 25 főből, vagy valamelyik játékos éppen nem tud részt venni a toronyban (legyen az ok akár betegség, költözés vagy nyaralás).
Sajnálom, hogy a játékosok elméletben szét vannak választva újakra/régiekre, szerintem nem érdemes különbséget tenni játékosok között ilyen alapon. Aki régóta játszik, valóban előbbre tart sok mindenben, de ha az újak azt érzékelik, hogy nem tudnak valamit sosem elérni, elveszthetik a kedvüket. Ugyanúgy szükség van új játékosokra, mint a régiek megtartására. Nem világos számomra, hogy a nagyobb, régebbi testvériségek milyen hátrányt szenvednek abból, ha valamilyen könnyítést kapnak a nem teljes létszámmal (de 20 fő fölött) rendelkező testvériségek. Ráadásul a nagyoknál is előfordulhat, hogy 1-2 játékos valamilyen okból kiesik, és akkor nekik is jól jöhet ez a könnyítés.
Az sem igaz, hogy a támogatók között csak új játékosok vagy kis testvériségek vannak. A támogatók között van Nikopol is, egy olyan testvériség főmágusa, ahol meg tudják csinálni a tornyot maximumra.
 

Calyr

Veterán
Még mindig nem olvasok az ötlet támogatói részéről konkrét reagálást, akár cáfolatot a leírt ellenvéleményekre. Továbbra sem olvasok olyan leírást az ötlet megoldásairól, hogy a támogatók szerint ha ezek valamelyike bevezetésre kerülne, akkor az milyen hatással lenne a többi teljes létszámú, rendszeresen magas pontszámot elérő csapatra, hogyan befolyásolná a Torony működését, hogyan befolyásolná a játékosok egyéni részvételét, amibe beleértem azt is, hogy pl. a támogatók szerint egy 2x-es teljesítéshez milyen városkapacitásra lenne szükség, hogyan teljesíthető általánosan, rendszeresen, sok játékos részéről.
Teljesen egyértelmű, hogy nem fog jönni efféle válasz - maradva a sport példánál, az egész pályás letámadás taktika nagymértékű betlije után a dafke agyonhallgatás az érdemi információ. Vagy ha focis közhelyeket nézünk, az igazán profik nem foglalkoznak a már lejátszott meccsekkel, csakis előre néznek, és készülnek a következő derbyre. :)
 

bere007

Veterán
Teljesen egyértelmű, hogy nem fog jönni efféle válasz - maradva a sport példánál, az egész pályás letámadás taktika nagymértékű betlije után a dafke agyonhallgatás az érdemi információ. Vagy ha focis közhelyeket nézünk, az igazán profik nem foglalkoznak a már lejátszott meccsekkel, csakis előre néznek, és készülnek a következő derbyre. :)

A figyelmesebb olvasás ezek szerint nem csak VednofQ-nak szól. ;)

Akkor talán olvashatnál kicsit figyelmesebben is.
Le lett írva, hogy ez a 25 fős csapatokat semmiben sem befolyásolná, ugyan olyan lenne, mint amilyen most is.
Értelem szerűen ez torony működését annyiban befolyásolná, hogy ahol kevesebben vannak, ott lehetne menni korlátozott mennyiségben plusz kört, amiért csak a pontot kapná meg a játékos, semmi mást. Ez is le lett írva.
A játékosok egyéni részvételét annyiban befolyásolná, hogy lenne aki újra nekiáll és addig megy, amíg a megfelelő pontszám össze nem jön. Ez is le lett írva.
Itt a hangsúly a lehetőségen van. A megvalósítását meg nyugodtan rá lehet hagyni arra a játékosra, aki ezt bevállalja. Ha tudja csinálja, de ha ő nem tudná, hanem egy másik csapattársa, akkor meg ő csinálja meg.
A városkapacitásos kérdésednek meg nem látom értelmét. Sok fajta játékstílus van és mindegyiknek mások az igényei és más háttér szükséges hozzá, így azt is nyugodtan hagyhatod a játékosokra, akik úgy döntenek, hogy nekiállnak megint.
 

bere007

Veterán
Érdekes, hogy ki meddig megy el a "véleménye" hangoztatása közepette... Szerintem egyébként ezzel sincs gond - mindenki a maga heppjeit teszi kirakatba, nagytotálban. Már amíg a modik engedik, ugye. :)

Ezt nem értem. Mi volt ebbe olyan, amiért a modiknak közbe kellene lépni? Szerintem nem írtam egy bunkó szót sem és nem is személyeskedtem. Az lett felhánytorgatva a támogatóknak (ráadásul egymás után 2x ugyan attól az embertől), hogy konkrét ellenérveket nem tudtunk felhozni az általatok problémásnak tartott részekre. Én csak felhívtam a figyelmet, hogy az nem igaz, mivel volt rájuk válasz. És ezt is teljesen normális keretek között írtam. A könnyebb átláthatóság kedvéért még összegeztem is és tételesen kitértem az összesre észrevételetekre. Magyarán annyi történt, hogy az ellenérveiteket tételesen megcáfoltam. Én nem vélem úgy, hogy ezzel átléptem volna bármi határt, magyarán egyáltalán nem mentem el messze a véleményem leírásával. De ha valami szerinted úgy tűnik, akkor azt majd idézd be légyszíves és ha tényleg annyira durva beszólás az a rész, akkor legközelebb nem fogalmazok úgy, a félreértések elkerülése végett.
 

Calyr

Veterán
Ezt nem értem. Mi volt ebbe olyan, amiért a modiknak közbe kellene lépni? Szerintem nem írtam egy bunkó szót sem és nem is személyeskedtem. Az lett felhánytorgatva a támogatóknak (ráadásul egymás után 2x ugyan attól az embertől), hogy konkrét ellenérveket nem tudtunk felhozni az általatok problémásnak tartott részekre. Én csak felhívtam a figyelmet, hogy az nem igaz, mivel volt rájuk válasz. És ezt is teljesen normális keretek között írtam. A könnyebb átláthatóság kedvéért még összegeztem is és tételesen kitértem az összesre észrevételetekre. Magyarán annyi történt, hogy az ellenérveiteket tételesen megcáfoltam. Én nem vélem úgy, hogy ezzel átléptem volna bármi határt, magyarán egyáltalán nem mentem el messze a véleményem leírásával. De ha valami szerinted úgy tűnik, akkor azt majd idézd be légyszíves és ha tényleg annyira durva beszólás az a rész, akkor legközelebb nem fogalmazok úgy, a félreértések elkerülése végett.
Nem kell összemosni dolgokat, hogy "ellenérveiteket", és akkor nincs ilyen félreértés. Többen írtunk többfélét, és szép hosszú listát lehetne írni arról, mely érvekre NEM érkezett egy árva reakció sem. Ennek tükrében az "értő olvasással" gúnyolódni szerintem nem korrekt, de te tudod.
Ezzel együtt részemről nincs harag, nem tekintettem ezt óriási beszólásnak - épp ezért reagáltam rá szelíden. ;)
 

sleeky41

Veterán
Úgy látom itt már rég nem az ötletről van szó hanem arról, hogy még ha el is gondolkodtok az ötletről és látjátok azt, hogy tényleg lehetne vele valamit kezdeni már akkor sem akartok változtatni rajta :confused: mert itt már eldöntöttétek az elején ez nem lesz és kész.

Kicsit most ezt az egészet lehet azért kapja Bere mert a kisállat eledel változást nem támogatja! Látod az is olyan változás lenne mint a torony, van akinek jó van akinek nem, de úgy is a játék készítői döntenék el milyen irányú legyen a változás ha oda kerülne az ötlet és nem mi!
 
Fent