• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Torony 1330 pont

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 44 43,1%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 58 56,9%

  • Összes szavazó
    102
  • A szavazás lezárult .

DeletedUser4319

Vendég
Kedves Calyr!
Eléggé flegma és lekezelő a stílusod. Talán megfogadhatnád a saját tanácsod a higgadtsággal kapcsolatban.
Sleeky a "baffátok meg köcögök" párhuzamvonásodra reagált szerintem. Ami lássuk be, elég alpári, amellett, h ez csak a te olvasatod kivetítése más gondolatára. De nem szeretnék átmenni személyeskedésbe, úgy gondolom, h a tisztelet is vice versa működik. Az újoncokra és a veteránokra is vonatkozik.
Az, h Sleeky "kirohanása" miért volt, a csetet végigolvasva tökéletesen értem.
Az ötletek és javaslatok kategória - úgy gondoltam én -, arra hivatott, h ha vki agyából kipattan vmiféle gondolat a játék menetével kapcsolatban, azt itt meg lehet beszélni, vitatni (jó értelemben), javaslatokkal előállni, finomítani. Ezzel szemben azt éreztem, h magas falakba ütközik a javaslat, a szikráját sem tapasztaltam annak, h esetleg a "nem támogatom" oldal elgondolkodna azon, h miképp lehetne ezt megoldani úgy, h mindenki számára előnyös legyen. Javaslom Ti is olvassátok vissza Sleeky és a támogatók írását, mert "vannak benne jó ötletek" .
Nekem úgy tűnik, zsigerből visszautasítjátok. Miért ? És ne csak a max létszám elérésére fókuszáljatok, meg arra a nyomós érvre, h a " játék irányultságába ez nem fér bele"!
Azt gondolom, h a való világ elég kemény, legalább a játék legyen valóban a szórakozás és kikapcsolódás eszköze, ő legyen értünk (persze az ésszerűség határain belül), és ne fordítva.
 

Rikari

Veterán
Kedves Calyr!
Eléggé flegma és lekezelő a stílusod. Talán megfogadhatnád a saját tanácsod a higgadtsággal kapcsolatban.
Sleeky a "baffátok meg köcögök" párhuzamvonásodra reagált szerintem. Ami lássuk be, elég alpári, amellett, h ez csak a te olvasatod kivetítése más gondolatára. De nem szeretnék átmenni személyeskedésbe, úgy gondolom, h a tisztelet is vice versa működik. Az újoncokra és a veteránokra is vonatkozik.
Az, h Sleeky "kirohanása" miért volt, a csetet végigolvasva tökéletesen értem.
Az ötletek és javaslatok kategória - úgy gondoltam én -, arra hivatott, h ha vki agyából kipattan vmiféle gondolat a játék menetével kapcsolatban, azt itt meg lehet beszélni, vitatni (jó értelemben), javaslatokkal előállni, finomítani. Ezzel szemben azt éreztem, h magas falakba ütközik a javaslat, a szikráját sem tapasztaltam annak, h esetleg a "nem támogatom" oldal elgondolkodna azon, h miképp lehetne ezt megoldani úgy, h mindenki számára előnyös legyen. Javaslom Ti is olvassátok vissza Sleeky és a támogatók írását, mert "vannak benne jó ötletek" .
Nekem úgy tűnik, zsigerből visszautasítjátok. Miért ? És ne csak a max létszám elérésére fókuszáljatok, meg arra a nyomós érvre, h a " játék irányultságába ez nem fér bele"!
Azt gondolom, h a való világ elég kemény, legalább a játék legyen valóban a szórakozás és kikapcsolódás eszköze, ő legyen értünk (persze az ésszerűség határain belül), és ne fordítva.
Kedves Gini!
Most megengedem magamnak (egy kis luxus nekem is jár), hogy a Calyrnak szánt bejegyzésedre reagálok. Miután magáról az ember nem ír dicshímnuszokat, mert annak öntömjénező szaga van, ezért megteszem én, hogy elismerő szavakkal méltatom a fórumozós munkáját. Nem vagyunk spanok és ha úgy adódik mondok én neki ellent is nyugodt lélekkel, ahogy Wiccarának, Putyinak, Ericának és még sorolhatnám kinek másnak. A véleményformálásban nem befolyásolt még soha, hogy milyen a viszonyunk, csak a téma és a bejegyzés az, amire ilyenkor fókuszálok.

Calyr, akit most megtaláltatok, ha visszatekintesz a fórumon egy olyan színfoltja ennek a világnak, aki mindig átgondoltan és tisztelettudóan viselkedik a társaival. Okos ötletei vannak, amit ha kell matekkal, ha kell kipróbált megoldásokkal támaszt alá. Azon tagjaink egyike, aki nem nyavalyog, nem támad és nem szít harcokat. Ellenben segítőkészsége, és sokszor az alapokon is megfogalmazott magyarázatai, valamint átfogó, a játékban nagyot álmodó ötleteivel többet köszönhetünk a fórumon neki, mint bárki másnak. Azon kevesek egyike, aki ésszel játszik, logikával érvel és nem fordul el senkitől, amikor tanácsra lenne szükség.

Az nem bűn ha látja mi van a szavak mögött és azokra annak megfelelően reagál. Teszi ezt azért, hogy érzékeltesse az amit írtatok milyen hatással bírt. Neki, veletek (mert látom én itt a nagy összefogást Sleekyvel, teszem hozzá nem baj) ellentétben van olyan önuralma és higgadtsága, hogy nem minősít és nem degradál. Nézzétek meg a bejegyzéseiteket, azok tartalmát és a bennük lévő kellemetlen megjegyzéseiteket, köztük azokat is amiket utólag már kitöröltetek.

Akik nem támogatták az ötletet, mert több szempontból nem vállalható, azok mind leírták az álláspontjuk miértjét. Amit nem értek, az az, hogy nekem úgy tűnik ezeket a magyarázatokat egyszerűen átugorjátok, mintha nem is lennének. Azok akik támogatták eddig, néhányan leírták, hogy miért szeretnének kevesebb pontszámmal, (kevesebb munkával), vagy kevesebb taggal maxbónuszokat kapni a toronyban. Természetesen a kevesebbért a több, az mindig kedvezőbben hangzik és ezt megértem. Nem hisztek nekünk, akik minden héten felvisszük a tornyot és csapatszinten is a max. 1575 pontot tesszük bele, hogy a könnyítő ötlet olyan felborulást eredményezne, valamint olyan csalafintaságokra adna okot, hogy nagyon remélem ezek miatt nem jut el a kipróbálásig.

Elgondolkodtatok már azon, hogy miért van fixen meghatározva a torony max. pontszáma, és hogy miért éppen 1330 pont az, ami a követelménye a csapatjutalomnak? Nem tudom magam sem erre a választ, csak találgatok, hogy talán azért, mert a játék arra akar ezzel is ösztönözni, hogy a magányosok, a kallódók és azok, akik menni akarnak előre, de csak nyünyögnek egymásra találjanak. Ha valamire menni akar egy aktív játékos az testvériséget keres magának az eredményesség érdekében. Ez a játékelem erről szól és ha belenyúlnának akkor ennek a koncepciónak (amit most nem akarok boncolgatni, hogy miért jó és miért nem) ott helyben vége lenne.

Csapatmunkát preferál Elvenar és nem a magányos farkast, aki elvan magában. Az egyedül játszó vagy kislétszámú csapatokra nem tud hosszútávon építeni mert a farkasok is csak falkában erősek. Azokra a játékosokra tud építeni, akiket összetart a csapatszellem, akik közösen tolják a feladatokat, miközben a haladásuk érdekében némi vásárlás is becsúszik az Inno kasszájába. Akkor költünk a játékra ha van motiváció. Itt ez leginkább akkor fordul elő, ha valamit teljesíteni kell és az összeszokott közösség ereje ebben komolyabb hatóerő lehet.

Ha átmegy az ötlet a szűrőn a fent leírtak tükrében, kevés esélyt látok a megvalósulásra. Az Inno nem ezen az úton halad. Adott esélyt máshol annak, hogy az örömünk akkor is meglegyen ha kevesebben vagyunk lásd bajnoksági 10 láda, kaland, ahol a közösség együtt mozoghat. A játékban ezt az egy elemet emelték be úgy, hogy nincs pardon, és nincs alku, nem fordulhat elő, hogy ha te nem, akkor majd én megcsinálom. A magam részéről szeretem a kihívásokat, és ezt annak tekintem. Nem szeretném, ha elveszne belőle az izgalom, a szintek küzdelme és a végén a jól megérdemelt jutalmak begyűjtése. A torony ettől más és ettől jó, nem örülnék annak, ha ez is úgy felhígulna, mint a rosszul kimért málnaszörp.

Elvenarban nem attól szórakozok jól, ha mindent lazán és félkézzel teljesítek, nekem kell némi izgalom is ahhoz, hogy a már évek óta összekalapált városomban mindig kedvvel grasszáljak és amit lehet megcsináljak. Amikor azt írod, hogy kemény a világ, egyetértünk, de nekem ne azzal legyen ez itt szórakoztatóbb, hogy a könnyítéseknek köszönhetően unalmas pötyögéssé változzon. Miután nem vagyok robot, így szükségem van élményekre és olyanokra, melyekben azt is érzem, hogy huhhh ehhez oda kellett magam tennem. Kipróbáltam magam és sikerült. Ez az elégedettség és amíg ide eljutok, ad nekem olyan élményt, amiért még mindig itt vagyok. Nem baj ha a torony nem könnyen megszerezhető, az sem ha olyan megosztó eleme a játéknak, ami most is megmutatkozott. Higgyétek el, hogy kell lennie legalább egy olyan elemnek a játékban, ami nem csak egy karnyújtásnyira van tőlünk, hanem menni kell érte mérföldeket.

Mondhatjátok most azt, hogy könnyen beszél az, aki már mindent megcsinált és naponta csak szinten tart, mert már nincsen miért hajtania, főleg ha nincsen előtte már új faj sem. Igen, igazatok van, de azt se feledjétek el, hogy rajtatok kívül mások is játszanak, s ahogyan ti, akiknek még annyi céljuk van, éppen olyan részei vagytok a játéknak, mint azok akiknek a robotika mellett a torony az egyetlen ami kihívást hoz abban a néhány napban amíg az nyitva áll. Nem akarjuk megunni mi sem azt, amitől még nekünk is van élmény, ami megmozgat bennünket, akár úgy is, hogy olyan plusszokat kaphatunk a játékban, amit mások nem. Tettünk már annyit az asztalra amíg eljutottunk erre a pontra, hogy megtehessük azt, amit más nem.

Nem arról írok, mielőtt megint támadás érne, hogy a "kicsik meg a nagyok", hanem arról hogy e széles világban mindenkinek kell, hogy a játék élménnyel szolgáljon és akár úgyis, hogy azért többet kelljen tennie érte, mert számára már újabb kihívással kell előállni. A játékkészítőnek nagyon nehéz a feladata, ha meg szeretné tartani a magasabb szinten játszó usereit, de közben nem akarja elveszíteni azokat sem, akik a középmezőnyben mozognak és kedvét sem akarja szegni a kezdőknek. Én látom azt, hogy mennyire próbál minden réteget kiszolgálni és díjazom is az ebbéli erőfeszítéseit. Nem lehet ezt másként csak úgy, hogy mindenki kap cukorkát és nem beömleszti, aztán letapossuk egymást érte, mert mindenkinek van markolási lehetősége. Van fejlődési vonal, van teljesítési grafikon és vannak szintek, ennek megfelelően működnek az elvárások és a javak is, ha elérünk valamit.

Majd idővel ti is eljuttok egy olyan mérföldkőig, hogy megváltozik a játékszemléletetek. Teljesen más szemszögből látjátok majd a játékot, ezért most nem is várom el azt tőletek, hogy megértsétek amiről írtam. A fejlődés szakaszainak megfelelően a hozzá vonatkoztatott tennivalónak és a vele járó jutalomnak összhangban kell lennie. Nem etetünk 8 hetes babát a Gundel menüjével (Füstölt libamell, téli saláta, sóban sült cékla, Pontypörkölt-specli, Mákosguba pohárkrém), mert ha így tennénk, annak a babának jöhet a mentő. A játékegyensúly fontos pillére a torony. Okkal olyan, amilyen és hiába is szeretném ha azoknak is járna a csapatjutalom, akiknek eddig nem jött össze...annak is oka van, mert még nem tartanak ott a fejlődésükben, hogy ez számukra elérhető legyen (már azoknak szól ez akik akarnak, de nem tudnak). Nekik is nyitva a lehetőségek kapuja, csak adjanak maguknak időt és a szorgalmukkal összejön ez is.

Többször futok bele abba, hogy ezt is meg azt is akarom, de nem tudom megszerezni. Az eszetekbe sem jut ilyenkor, hogy talán azért van ez így, mert még nem vagy-vagytok hozzá elég erősek és csak idő kérdése, de majd azok az eredmények is jönnek. Tartsatok ki, adjatok magatoknak és a csapatotoknak is időt arra, hogy jobbak lehessetek. Nincsen ami kerget, nem sürget benneteket semmi, csak a vágy az ami arra sarkall benneteket, hogy a játék elemei a ti arcotokra legyen szabva. Akkorát álmodjatok, hogy az teljesülhessen. Legfeljebb legyen "Bakancslistán a Torony", mert az álmodónak kell a cél, ami előreviszi a tettek mezején, de ne akarjatok mindent akkor, amikor annak még nem jött el az ideje.
 
Utoljára szerkesztve:

gilingalang

Veterán
Hogy valami komolyabbat is írjak: amivel a kisebb létszámú csapatok toborzás téren és a 25 fős csapatok egyaránt küszködnek, - a valódi probléma - szerintem az, hogy még mindig nagyon kevesen szeretnének maxon tornyozni. Azok tudják ezt megoldani, akik harc téren már nem pusztán a túlélésért küzdenek a bajnoksággal sem, mert ott már csak a seregek száma a kérdés és azt vissza lehet nyerni a toronyból kalapács áldás és speedek formájában. Viszont a pacifisták, akik - építgetős játék lévén - áruval szeretnének tárgyalni/meggyőzéssel haladni a toronyban, na, róluk szerintem totál elfeledkeznek lassan a tervezők. Talán a bajnokság a bétás hírek szerint olcsóbb lesz számukra, de amennyire tudom, a tornyot akkor sem lehet végig bírni áruval hétről hétre. Ha lehetne, többen csinálnák és ti is találnátok tornyozós tesókat. Akinek van ötlete a meggyőzési szisztéma javítására, talán ott érdemes lenne keresgélni...
 

Erica

Veterán
Hogy valami komolyabbat is írjak: amivel a kisebb létszámú csapatok toborzás téren és a 25 fős csapatok egyaránt küszködnek, - a valódi probléma - szerintem az, hogy még mindig nagyon kevesen szeretnének maxon tornyozni. Azok tudják ezt megoldani, akik harc téren már nem pusztán a túlélésért küzdenek a bajnoksággal sem, mert ott már csak a seregek száma a kérdés és azt vissza lehet nyerni a toronyból kalapács áldás és speedek formájában. Viszont a pacifisták, akik - építgetős játék lévén - áruval szeretnének tárgyalni/meggyőzéssel haladni a toronyban, na, róluk szerintem totál elfeledkeznek lassan a tervezők. Talán a bajnokság a bétás hírek szerint olcsóbb lesz számukra, de amennyire tudom, a tornyot akkor sem lehet végig bírni áruval hétről hétre. Ha lehetne, többen csinálnák és ti is találnátok tornyozós tesókat. Akinek van ötlete a meggyőzési szisztéma javítására, talán ott érdemes lenne keresgélni...
Drága @gilingalang
Van nagyon sok igazság abban amit leírtál, de szeretném hozzá tenni azt amit én csinálok, hogy a torony is max legyen hetente, és a bajnokságban is hozzam azt amit elvárok magamtól. A bajnoksági pontjaim változóak, és nem vagyok top10 bajnokizós. Viszont amelyik ereklyére nagyon szükségem van (varázsakadémia fabrikálás miatt) azt bizony erősebben megnyomom, kb 5000 pont vagy több.( srácok nem röhögnek) De 2000 pont alatt sosem szedek össze, mert csapatmunka. Ebben főleg automata harc van, amit szépen visz is 30 tartományig.(ez is változó) A Tornyot pedig csak áruval csinálom, mert addigra katonáim már a túlvilágról röhögnek le rám . Ha a katonákat és az árukészletet arányosan használjuk fel, akkor igen is mindent szépen meg lehet csinálni. Hozzá teszem, az árukészletem így is 5 millió felett van....(mindenből). Ergo: kell a városba annyi bónuszos manufaktúra és fegyvertár, hogy hétről-hétre ez kiszolgálja a várost. Köszönöm figyelmed.
Legyen szép napod!!
 

Deleted User - 373998

Vendég
Eléggé flegma és lekezelő a stílusod. Talán megfogadhatnád a saját tanácsod a higgadtsággal kapcsolatban.
Kedves @Gini7
A tartalom mögötti személyeskedés nem való Fórumra. Megköszönném tisztelettel, ha finomítást kapna ez a jövőben.
Az a kedves Játékos aki feldob egy ötletet, annak számítania kell negatív vagy pozitív visszajelzésre a többitől. Akik negatívan érveltek jól tették, hiszem minden kritika elősegíti a játék fejlődését. Ugyan ilyen fontos az a hozzászólás is, ahol rácáfolnak a negatív visszajelzésekre! Minden Játékos fontos, hiszen ettől igazi Család Elvenar.
Köszönöm megtisztelő figyelmed!
Szép Napot!
 

bere007

Veterán
Viszont a pacifisták, akik - építgetős játék lévén - áruval szeretnének tárgyalni/meggyőzéssel haladni a toronyban, na, róluk szerintem totál elfeledkeznek lassan a tervezők.

Akik csak harcolnak, nekik is nagy erőfeszítés ám mindent harccal végigvinni és amire lecseng minden, eléggé megcsappan a készletük. Ilyenkor 2 választás van. Vagy visszaveszel a bajnokin és a minimumot hozod, hogy a 10 láda meglegyen, vagy pedig segítő épületeket pakolsz le, a tűzmadarat eteted és gyorsítókkal gyártod a katonákat. Ugyanezt meg tudja tenni a kivásárló is. Van madár, ami növeli a termelést és vannak olyan csodák is. Ráadásul gyorsítózni is lehet a termeléseket és így együttesen nagyon sok plusz áru bejöhet. Nehogy azt higgye valaki, hogy a harcolóknak csupa móka és kacagás ezeket teljesíteni, mivel a kihívás nekünk is megvan. Az tény, hogy némileg könnyebb, de a kattintások száma is sokszorosa és sokkal több időt is vesz igénybe.
Egyik esetben rámegyek, hogy tárgyalás.
A másik esetben megnézem, hogy kikkel állok szembe, kiválasztom az egységeket, sorrendre különösen figyelve néha mind3 helyről és úgy az autoharc.
 

DeletedUser4319

Vendég
Kedves Gini!
Most megengedem magamnak (egy kis luxus nekem is jár), hogy a Calyrnak szánt bejegyzésedre reagálok. Miután magáról az ember nem ír dicshímnuszokat, mert annak öntömjénező szaga van, ezért megteszem én, hogy elismerő szavakkal méltatom a fórumozós munkáját. Nem vagyunk spanok és ha úgy adódik mondok én neki ellent is nyugodt lélekkel, ahogy Wiccarának, Putyinak, Ericának és még sorolhatnám kinek másnak. A véleményformálásban nem befolyásolt még soha, hogy milyen a viszonyunk, csak a téma és a bejegyzés az, amire ilyenkor fókuszálok.

Calyr, akit most megtaláltatok, ha visszatekintesz a fórumon egy olyan színfoltja ennek a világnak, aki mindig átgondoltan és tisztelettudóan viselkedik a társaival. Okos ötletei vannak, amit ha kell matekkal, ha kell kipróbált megoldásokkal támaszt alá. Azon tagjaink egyike, aki nem nyavalyog, nem támad és nem szít harcokat. Ellenben segítőkészsége, és sokszor az alapokon is megfogalmazott magyarázatai, valamint átfogó, a játékban nagyot álmodó ötleteivel többet köszönhetünk a fórumon neki, mint bárki másnak. Azon kevesek egyike, aki ésszel játszik, logikával érvel és nem fordul el senkitől, amikor tanácsra lenne szükség.

Az nem bűn ha látja mi van a szavak mögött és azokra annak megfelelően reagál. Teszi ezt azért, hogy érzékeltesse az amit írtatok milyen hatással bírt. Neki, veletek (mert látom én itt a nagy összefogást Sleekyvel, teszem hozzá nem baj) ellentétben van olyan önuralma és higgadtsága, hogy nem minősít és nem degradál. Nézzétek meg a bejegyzéseiteket, azok tartalmát és a bennük lévő kellemetlen megjegyzéseiteket, köztük azokat is amiket utólag már kitöröltetek.

Akik nem támogatták az ötletet, mert több szempontból nem vállalható, azok mind leírták az álláspontjuk miértjét. Amit nem értek, az az, hogy nekem úgy tűnik ezeket a magyarázatokat egyszerűen átugorjátok, mintha nem is lennének. Azok akik támogatták eddig, néhányan leírták, hogy miért szeretnének kevesebb pontszámmal, (kevesebb munkával), vagy kevesebb taggal maxbónuszokat kapni a toronyban. Természetesen a kevesebbért a több, az mindig kedvezőbben hangzik és ezt megértem. Nem hisztek nekünk, akik minden héten felvisszük a tornyot és csapatszinten is a max. 1575 pontot tesszük bele, hogy a könnyítő ötlet olyan felborulást eredményezne, valamint olyan csalafintaságokra adna okot, hogy nagyon remélem ezek miatt nem jut el a kipróbálásig.

Elgondolkodtatok már azon, hogy miért van fixen meghatározva a torony max. pontszáma, és hogy miért éppen 1330 pont az, ami a követelménye a csapatjutalomnak? Nem tudom magam sem erre a választ, csak találgatok, hogy talán azért, mert a játék arra akar ezzel is ösztönözni, hogy a magányosok, a kallódók és azok, akik menni akarnak előre, de csak nyünyögnek egymásra találjanak. Ha valamire menni akar egy aktív játékos az testvériséget keres magának az eredményesség érdekében. Ez a játékelem erről szól és ha belenyúlnának akkor ennek a koncepciónak (amit most nem akarok boncolgatni, hogy miért jó és miért nem) ott helyben vége lenne.

Csapatmunkát preferál Elvenar és nem a magányos farkast, aki elvan magában. Az egyedül játszó vagy kislétszámú csapatokra nem tud hosszútávon építeni mert a farkasok is csak falkában erősek. Azokra a játékosokra tud építeni, akiket összetart a csapatszellem, akik közösen tolják a feladatokat, miközben a haladásuk érdekében némi vásárlás is becsúszik az Inno kasszájába. Akkor költünk a játékra ha van motiváció. Itt ez leginkább akkor fordul elő, ha valamit teljesíteni kell és az összeszokott közösség ereje ebben komolyabb hatóerő lehet.

Ha átmegy az ötlet a szűrőn a fent leírtak tükrében, kevés esélyt látok a megvalósulásra. Az Inno nem ezen az úton halad. Adott esélyt máshol annak, hogy az örömünk akkor is meglegyen ha kevesebben vagyunk lásd bajnoksági 10 láda, kaland, ahol a közösség együtt mozoghat. A játékban ezt az egy elemet emelték be úgy, hogy nincs pardon, és nincs alku, nem fordulhat elő, hogy ha te nem, akkor majd én megcsinálom. A magam részéről szeretem a kihívásokat, és ezt annak tekintem. Nem szeretném, ha elveszne belőle az izgalom, a szintek küzdelme és a végén a jól megérdemelt jutalmak begyűjtése. A torony ettől más és ettől jó, nem örülnék annak, ha ez is úgy felhígulna, mint a rosszul kimért málnaszörp.

Elvenarban nem attól szórakozok jól, ha mindent lazán és félkézzel teljesítek, nekem kell némi izgalom is ahhoz, hogy a már évek óta összekalapált városomban mindig kedvvel grasszáljak és amit lehet megcsináljak. Amikor azt írod, hogy kemény a világ, egyetértünk, de nekem ne azzal legyen ez itt szórakoztatóbb, hogy a könnyítéseknek köszönhetően unalmas pötyögéssé változzon. Miután nem vagyok robot, így szükségem van élményekre és olyanokra, melyekben azt is érzem, hogy huhhh ehhez oda kellett magam tennem. Kipróbáltam magam és sikerült. Ez az elégedettség és amíg ide eljutok, ad nekem olyan élményt, amiért még mindig itt vagyok. Nem baj ha a torony nem könnyen megszerezhető, az sem ha olyan megosztó eleme a játéknak, ami most is megmutatkozott. Higgyétek el, hogy kell lennie legalább egy olyan elemnek a játékban, ami nem csak egy karnyújtásnyira van tőlünk, hanem menni kell érte mérföldeket.

Mondhatjátok most azt, hogy könnyen beszél az, aki már mindent megcsinált és naponta csak szinten tart, mert már nincsen miért hajtania, főleg ha nincsen előtte már új faj sem. Igen, igazatok van, de azt se feledjétek el, hogy rajtatok kívül mások is játszanak, s ahogyan ti, akiknek még annyi céljuk van, éppen olyan részei vagytok a játéknak, mint azok akiknek a robotika mellett a torony az egyetlen ami kihívást hoz abban a néhány napban amíg az nyitva áll. Nem akarjuk megunni mi sem azt, amitől még nekünk is van élmény, ami megmozgat bennünket, akár úgy is, hogy olyan plusszokat kaphatunk a játékban, amit mások nem. Tettünk már annyit az asztalra amíg eljutottunk erre a pontra, hogy megtehessük azt, amit más nem.

Nem arról írok, mielőtt megint támadás érne, hogy a "kicsik meg a nagyok", hanem arról hogy e széles világban mindenkinek kell, hogy a játék élménnyel szolgáljon és akár úgyis, hogy azért többet kelljen tennie érte, mert számára már újabb kihívással kell előállni. A játékkészítőnek nagyon nehéz a feladata, ha meg szeretné tartani a magasabb szinten játszó usereit, de közben nem akarja elveszíteni azokat sem, akik a középmezőnyben mozognak és kedvét sem akarja szegni a kezdőknek. Én látom azt, hogy mennyire próbál minden réteget kiszolgálni és díjazom is az ebbéli erőfeszítéseit. Nem lehet ezt másként csak úgy, hogy mindenki kap cukorkát és nem beömleszti, aztán letapossuk egymást érte, mert mindenkinek van markolási lehetősége. Van fejlődési vonal, van teljesítési grafikon és vannak szintek, ennek megfelelően működnek az elvárások és a javak is, ha elérünk valamit.

Majd idővel ti is eljuttok egy olyan mérföldkőig, hogy megváltozik a játékszemléletetek. Teljesen más szemszögből látjátok majd a játékot, ezért most nem is várom el azt tőletek, hogy megértsétek amiről írtam. A fejlődés szakaszainak megfelelően a hozzá vonatkoztatott tennivalónak és a vele járó jutalomnak összhangban kell lennie. Nem etetünk 8 hetes babát a Gundel menüjével (Füstölt libamell, téli saláta, sóban sült cékla, Pontypörkölt-specli, Mákosguba pohárkrém), mert ha így tennénk, annak a babának jöhet a mentő. A játékegyensúly fontos pillére a torony. Okkal olyan, amilyen és hiába is szeretném ha azoknak is járna a csapatjutalom, akiknek eddig nem jött össze...annak is oka van, mert még nem tartanak ott a fejlődésükben, hogy ez számukra elérhető legyen (már azoknak szól ez akik akarnak, de nem tudnak). Nekik is nyitva a lehetőségek kapuja, csak adjanak maguknak időt és a szorgalmukkal összejön ez is.

Többször futok bele abba, hogy ezt is meg azt is akarom, de nem tudom megszerezni. Az eszetekbe sem jut ilyenkor, hogy talán azért van ez így, mert még nem vagy-vagytok hozzá elég erősek és csak idő kérdése, de majd azok az eredmények is jönnek. Tartsatok ki, adjatok magatoknak és a csapatotoknak is időt arra, hogy jobbak lehessetek. Nincsen ami kerget, nem sürget benneteket semmi, csak a vágy az ami arra sarkall benneteket, hogy a játék elemei a ti arcotokra legyen szabva. Akkorát álmodjatok, hogy az teljesülhessen. Legfeljebb legyen "Bakancslistán a Torony", mert az álmodónak kell a cél, ami előreviszi a tettek mezején, de ne akarjatok mindent akkor, amikor annak még nem jött el az ideje.


Kedves Rikari!
Ha neked az a megnyilvánulás, amit Caryl képviselt, foglalja magában a tiszteletteljest, akkor ez mindent elmond! Ezek utan nincs hozzáfűznivalóm! Inkább a kardomba dőlök.
 

DeletedUser4319

Vendég
Kedves @Gini7
A tartalom mögötti személyeskedés nem való Fórumra. Megköszönném tisztelettel, ha finomítást kapna ez a jövőben.
Az a kedves Játékos aki feldob egy ötletet, annak számítania kell negatív vagy pozitív visszajelzésre a többitől. Akik negatívan érveltek jól tették, hiszem minden kritika elősegíti a játék fejlődését. Ugyan ilyen fontos az a hozzászólás is, ahol rácáfolnak a negatív visszajelzésekre! Minden Játékos fontos, hiszen ettől igazi Család Elvenar.
Köszönöm megtisztelő figyelmed!
Szép Napot!

Kedves Pártatlan Moderátor!

Ha az én hozzászólásom sértő, személyes, akkor vajon az általam idézett tag hozzászólása nélkülöz minden személyes jelleget, példamutató és szeretetteljes?
Ha igen, megkövetem!
 

sleeky41

Veterán
sleeky41 mondta:
Látod itt a baj te ezt olvastad ki, pedig erre utaló jelet soha nem tettem!

Én olvastam ki? Te ilyet soha nem?
Jó, akkor idézlek korábbról:

Én meg abban vagyok biztos, hogy több ötletet nem fogok írni ( a kalanddal kapcsolatba is lett volna egy, ami megkönnyítette volna a játékot )

Nézd, én készséggel elhiszem, hogy ezt indulatból írtad és nem így akartad, de szerintem még kommunikációban jártas embernek is nehéz lenne kimagyarázni, hogy ez nem azt jelenti, amit jeleztem neked... De akkor várom a válaszod, hogy ez valójában miért nem azt jelenti, amit írtam.
Figyu, mindenféle rossz szándék nélkül írom, kicsit vegyél már vissza légyszíves ebből a lendületből….

Én mikor ide jöttem a fórumra az ötletemmel akkor naivan azt hittem azért „ÖTLETEK ÉS JAVASLATOK” a topik neve mert itt ha valakinek van egy javaslata akkor ahhoz a többiek is tesznek ötletet és a végén lesz belőle egy olyan új ötlet amit a játék készítőinek is elküldenek, és talán ők is foglalkoznak a dologgal. Ehelyett állandóan szinte azt kell bizonygatnom miért is lenne jó ténylegesen az „ötletről” beszélni és nem a csapatépítésről! Már nem egyszer próbáltam visszaterelni a dolgot az eredeti témához ( nézd vissza még pontokba is szedtem, hogy induljunk innen ) , ehelyett ténylegesen mindig csak a kioktatás jön, hogy építsek csapot, szerezzek embereket de az ötlethez igazából 2 – 3 hozzászólás ha volt, a többi ahogy írtad csak off. Ha most én új fórumozóként lépnék be ide, hogy na nézzük mi várható, vagy milyen ötletet írtak le eddig és meglátnám, hogy szinte semmit nincs az ötletről akkor be is zárnám. Ezek után neked lenne kedved új ötlettel előállni és megint csak bizonygatni, hogy mennyire jó lenne ez mindenki számára, mikor itt csak a falakat látom! mert az én kedvem már elment tőle. De ha Te is más szemszögből néznéd a dolgot ( mintha most kezdenéd ) és azt mondanád na gyerekek gyerünk nézzük kinek milyen javaslata lenne, és Te is errefelé irányítanád a beszélgetést lehet még jó is kisülne belőle :)

Te például elgondolkodtál már azon, ha nem a top csapatba lennél, hogy tudnád maxra vinni a tornyot, esetleg úgy hogy nincs is meg mind a 25 ember?

Mit mondanál ennek a játékosnak ? mikor megkérdezed tőle, hogy tud e még fentebb menni a toronyba mert ameddig a lila csík van érdemes lenne elérnie az ajándékok miatt! Erre azt válaszolja menne de nincs miből! Mikor rákérdeztem mi hiányzik áru, mert ha kell segítek akár négyszeresét adok neki, és azt válaszolja nem áru a gyémánt! Na látod ez volt az pont ahol elkezdtem gondolkodni, mivel lehetne segíteni az ilyen játékosoknak. Mert ő is szeretné az ajándékot megkapni de nem mindenki tud költeni a játékra! Hidd el nem magam miatt csinálom az egészet mert eddig is játszottam más játékokkal és költöttem már rá, és itt is megveszem ha kell a gyémántot, de azok a játékosok akik ezt nem tudják megtenni velük mi van? Ő ne élvezze az Elvenart azért mert nincs pénze rá? A toronyba is az első szinten kapsz pár gyorsítót, mannafát, de az értékesebbhez már fentebb kell menjél. Aki nem tudd, az soha sem szerezzen magának egy dzsinnit? De ha lenne lehetősége rá, hogy ő is kapjon gyémántot, akár hetente 275 – öt akkor nem érné meg felhívni a játék készítői figyelmét a változásra!

Mutas már nekem olyan testvériséget akik a tornyot mind a 25 - en max ponton hozzák mert én nem igazán látom őket!

Látod, ebből is látszik, hogy szeretsz vagdalkozni - de a tények azok tények. Jobb lenne ezekből kiindulni, mindig, mindenhol.
A torony listán rendszeresen első két helyen szereplő testvériségek már számtalanszor maxoltak (érintett lévén kellően képben vagyok). Szóval azért, mert te valamiről nem tudsz, még lehet rendszeres jelenség.

Látod Te írtad nekem "baffátok meg köcögök"
Hát erre most mit mondjak! ……
„Én ott vagyok a top csapatba, nekem sikerül nektek úgy sem fog!?

Bevallom nem szoktam az Arendyll serverre járni, így bocsi, hogy csak a Winyandor látom és arról írtam.
De most átmentem és megnéztem J és bevallom azért a számok elgondolkodtatnak.

- Arendyll 26054 regisztrált játékos van és 3530 testvériség
- ebből kb. 20 testvériségnek van arany kupája ami 20x25 játékos = 500 játékos

Winyandor 17166 regisztrált játékos van és 1978 testvériség
- ebből kb. 6 testvériségnek van arany kupája ami 6x25 játékos = 150 játékos

Összesen: 650 játékos kap minden héten 275 gyémántot! és a többi ?
43220 játékos – 650 = 42570 velük mi van? Ők nem akarnának ennyire tornyozni!

De oké tudom soknak van másik városa meg abbahagyták de szerintem akkor is lehet vagy 10 ezer játékos aki játszik ők miért ne kaphatnák meg a torony összes ajándékát!? Mert nem csak a gyémántot kapnák, hanem katalizátort, gyorsítót is.

Mert az rendben van, hogy a játékosi szempontból ez is jó lenne, meg az is jó lenne, de ez a történet onnan indul, hogy ennek a játékfejlesztők adtak egy jól meghatározott irányultságot. És persze lehet ötletelni ezen iránytól eltérő módokon is, csak szerintem az nem túl hatékony.

Tudod nem ma kezdtem a városépítős játékokat J még anno 1999 ben a Pharaoh – ót vetem meg az 5 éves fiamnak és játszottuk együtt. Aztán megjelentek az online játékok, először a Farmerama majd a Family farmmal játszottam és most az Elvanarral. Az informatika is közel áll hozzám, és hidd el minden internetes játék kb. 2 -3 év után már a vége felé közeledik, nem véletlen az, hogy a játékosok ötleteiből létrehoznak egy teljesen
új játékot. A toronynál pedig te is tudod, ha valaki nem tudd harcolni akkor az alkudozik, ami azért viszi is a gyémántot nem csak adja.
Ezért szeretném ha kicsit több játékosnak lenne vonzó a torony, és rájönnének több a nyeresége mint a vesztesége.
 

sleeky41

Veterán
Nem hisztek nekünk, akik minden héten felvisszük a tornyot és csapatszinten is a max. 1575 pontot tesszük bele, hogy a könnyítő ötlet olyan felborulást eredményezne,

Őszintén kíváncsian várom mi az a felfordulás írd már le légyszíves, hogy én és más is értse?
Mert számomra most az jön át, hogy van 20 az egyik és a másik világba meg 6 top csapat elől a listába akiknek ez nagyon jó mert ha kiesik egy játékos azonnal találnak másikat, de ha több ilyen csapat lenne akkor már nem lenne esélyük olyan gyorsan aktív játékosokat szerezni.

a torony max. pontszáma, és hogy miért éppen 1330 pont az, ami a követelménye a csapatjutalomnak? Nem tudom magam sem erre a választ, csak találgatok,

Látod itt az elősző szavaidat cáfolod meg!

Nem szeretném, ha elveszne belőle az izgalom, a szintek küzdelme és a végén a jól megérdemelt jutalmak begyűjtése. A torony ettől más és ettől jó, nem örülnék annak, ha ez is úgy felhígulna, mint a rosszul kimért málnaszörp.

Látod itt jön az, hogy át sem gondoltad azt amit írtam, mert számodra ugyan úgy megmaradna a kihívás mint eddig, mert 63 pontodat megkellene csinálni vagy is a csapatnak a 53,2/ fő pontot mert most annyira jön ki.

Azóta hogy ide írtam kaptam leveleket, és itt is amiket páran írtak abból megpróbálok kitalálni valamit és lehet ez akár működni is mindenhol így nektek és a kicsiknek is megmaradna a torony izgalma.

A változás a fő / összes pontszámba lenne. Lenne egy állandó szorzó aminek az alapja 1330/25 = 53,2
Vagyis az állandó szorzószám a 53,2 x fő
Tehát a 25 x 53,2 = 1330 pont mint teljesítendő cél ami most van a 25 fős létszámnál
De ahol 20 vannak is 20x53,2 = 1064 lenne a max összeg
vagy 16 főnél 16x53,2= 851 a max összeg
ha megnézed ez egy igazságosabb rendszer lenne mert ugye a 20 vagy 16 főnél sem fogja mindenki teljesíteni a 63 pontot, de még is csapatként teljesíthető lenne.

. Miután nem vagyok robot, így szükségem van élményekre és olyanokra, melyekben azt is érzem, hogy huhhh ehhez oda kellett magam tennem. Kipróbáltam magam és sikerült. Ez az elégedettség és amíg ide eljutok, ad nekem olyan élményt, amiért még mindig itt vagyok.

Szerinted egy új játékos nem vágyik erre? Mert lassan a régiek akik végig vitték az összes pályát elmennek új játékot keresni, és az új játékosoknak kellene vonzóvá tenni az Elvenart, de ha nincs sikerélményük bizony még a V szint előtt lelépnek.

Tettünk már annyit az asztalra amíg eljutottunk erre a pontra, hogy megtehessük azt, amit más nem.
Majd idővel ti is eljuttok egy olyan mérföldkőig, hogy megváltozik a játékszemléletetek. Teljesen más szemszögből látjátok majd a játékot, ezért most nem is várom el azt tőletek, hogy megértsétek amiről írtam

Ezt fejtsd már ki mert nem igazán értem! Szerintem itt játékosok vannak és nem csak magyarok, hanem amerikai, angol, német és mindenhol adnak ötleteket így lesz teljes a játék, hogy azt megvalósítják a fejlesztők, de azért mindenki csak játékos marad. Én egy évvel majd csak később kezdtem mint te, de már a végénél vagyok a játéknak, de ezért nem vagyok más mint egy kezdő játékos. A különbség maximum annyiban van, hogy jó tanácsokat tudok nekik adni a játékkal kapcsolatba amit vagy elfogadnak vagy nem, de semmi egyéb és a segítség nem szintfüggő.

Szóval sokadjára elkezdeném az ötletet :) pontokba szedve és várom a tényleges ötleteket hát ha végre ezeket az offos szövegeket ellehetne kerülni!
Ez lenne az ötlet és erre várnám az észrevételeteket:
A változás a fő / összes pontszámba lenne. Lenne egy állandó szorzó aminek az alapja 1330/25 = 53,2
Vagyis az állandó szorzószám a 53,2 x fő
Tehát a 25 x 53,2 = 1330 pont mint teljesítendő cél ami most van a 25 fős létszámnál
De ahol 20 vannak is 20x53,2 = 1064 lenne a torony max összege
vagy 16 főnél 16x53,2= 851 a max

ha megnézed ez egy igazságosabb rendszer lenne mert ugye a 20 vagy 16 főnél sem fogja mindenki teljesíteni a 63 pontot, de még is csapatként teljesíthető lenne.
 

GreenKnight

Veterán
Szóval sokadjára elkezdeném az ötletet :) pontokba szedve és várom a tényleges ötleteket hát ha végre ezeket az offos szövegeket ellehetne kerülni!
Ez lenne az ötlet és erre várnám az észrevételeteket:
A változás a fő / összes pontszámba lenne. Lenne egy állandó szorzó aminek az alapja 1330/25 = 53,2
Vagyis az állandó szorzószám a 53,2 x fő
Tehát a 25 x 53,2 = 1330 pont mint teljesítendő cél ami most van a 25 fős létszámnál
De ahol 20 vannak is 20x53,2 = 1064 lenne a torony max összege
vagy 16 főnél 16x53,2= 851 a max

ha megnézed ez egy igazságosabb rendszer lenne mert ugye a 20 vagy 16 főnél sem fogja mindenki teljesíteni a 63 pontot, de még is csapatként teljesíthető lenne.
Bocs, de ez nekem olyan, mintha a maratont a versenyző magassága vagy testsúlya alapján állapítanák meg és nem egy fix teljesítendő táv lenne. Adott a feladat, ha nem tudod teljesíteni, akkor gyúrjál rá, eddzél. Szerintem ez ilyen egyszerű. Mi is voltunk kezdők, végigszenvedtünk jó pár kort a maihoz hasonló könnyítések, lehetőségek nélkül. Lassan ez a játék számomra elveszíti a varázsát a rengeteg könnyítés és a "mindenki mindent elérhet" elvek miatt.
 

Putyika

Veterán
Sok minden történt itt mostanában pár dologra reagálnék csak.
Ha a torony nem a létszam alapján számolná az össz teljesítendő pontot, hanem a benne elindulók száma alapján, akkor egy 25 fős testvériség is megszerezhetné az összes jutalmat akkor is, ha csak 20 - an csinálják a Tornyot. Mert nem a 25 főhöz igazodna a max pontszám, hanem a
20 -hoz, akik belekezdtek a Toronyba.
Ez részemről még mindig nem egy támogatható ötlet, mivel nem igazán van olyan, aki nem kezdi el. Valamennyit szinte mindenki csinál, tehát ez nem működne.
Ez lenne az ötlet és erre várnám az észrevételeteket:
A változás a fő / összes pontszámba lenne. Lenne egy állandó szorzó aminek az alapja 1330/25 = 53,2
Vagyis az állandó szorzószám a 53,2 x fő
Tehát a 25 x 53,2 = 1330 pont mint teljesítendő cél ami most van a 25 fős létszámnál
De ahol 20 vannak is 20x53,2 = 1064 lenne a torony max összege
vagy 16 főnél 16x53,2= 851 a max

ha megnézed ez egy igazságosabb rendszer lenne mert ugye a 20 vagy 16 főnél sem fogja mindenki teljesíteni a 63 pontot, de még is csapatként teljesíthető lenne.
Na, ezzel megint az gond, hogy az én problémámra nem megoldás. ;) Te teljes mértékben csak arra koncentrálsz, hogy a nem teljes létszámú testvériségeknek könnyebb legyen, persze ez érthető, te ezzel a problémával küzdesz jelenleg, de sok olyan csapat van, ami tele van, de mégsem hozza a maxot.
Mi 25-en vagyunk, de vannak akik nem igazán tudják vagy akarják csinálni a tornyot. Ha mindenáron akarom a full torony jutalmat, akkor 2 lehetőségem van, vagy kitalálok (kitalálunk) csapaton belül valami okosságot, hogy össze tudjuk hozni az 1330 pontot vagy keresek egy másik tesóságot, ahol ezt megkapom.
Látod itt jöhetne a te ötleted :) te min változtatnál?
Én nem változtatnék. Legalábbis nem jut eszembe semmi, ami mindenkinek segítség lenne, de szerintem ez nem is baj. A torony egy igen nehéz eleme a játéknak, de én szeretem a kihívásokat, pont ezért kedveltem meg ezt a játékot annak idején, bár mára már sajnos a kihívások zöme kiveszett a játékból.
 

Calyr

Veterán
Kedves @Rikari!
Ez megtisztelő, köszi. :)

Kedves @Gini7!
Amit csináltam, az rendszeresen (nem csak itt, bárhol máshol) fórumozó fórumozók körében ismert módszer, a neve görbe tükör technika. Lehet, hogy az idézőjelbe tett értelmezésem túlzónak tűnhet, de a szándék, a miértje abszolút tiszta.
Ez egy jelzés, amellyel a célszemély lehetőséget kap arra, hogy a tőle idézett szöveget megmagyarázza, kiegészítse, korrigálja. Mert tévedni bárki tévedhet, ezzel nincs semmi gond - de netes közegben, ahol csak a leírt szavakból lehet kiindulni (nem látni mögötte az embert, az arcmimikáját, a hangsúlyát, amelyekből le lehet venni, mit hogy érdemes érteni), igenis sokat számíthat egy ilyen félreérthető szöveg utóélete.
Most képzeld el, mennyivel pozitívabb kép alakulhatott volna ki az ötletgazdáról, ha erre mindösszesen annyit reagál, hogy "okés, jogos, itt egy kicsit én is túlzóan fogalmaztam". De nem, ehelyett kikérte magának, ami azt a képet erősítette, hogy ha jogosnak érzi az indulatait, bármikor máskor is teret adhat nekik.
És ezt azért tartom fontosnak, mert szerintem az ilyenek azért jelentősen befolyásolni tudják, ki mennyire látja majd értelmét hozzászólni a témához.

Innen nézve sajnos te sem segítesz neki, mert te is csak megerősítetted abban, hogy helyesen járt el. Reálisan nézve volt neki egy olyan megjegyzése, hogy "jó, akkor a másik ötletem már meg sem írok nektek, mert nem érdemlitek meg" szövege (és akkor ez lenne a szoftos értelmezése az általa írtaknak). Mivel csak az általam írt reakciót kifogásoltad, te ezek szerint vele egyetértesz, hogy egy játékhoz kapcsolódó, ötletelő fórumban ez a dafke odamondogatás építő irány és előrefelé viszi a dolgokat?

Ami az eredeti ötletet illeti, én tételesen kifejtettem, miért szavaztam nemmel. Megjegyzem, egy árva hozzászólás nem jött rá - és ezen most én is felhúzhatnám az orromat, hogy ez így mennyire korrekt. Megspékelve azzal, hogy az általam írtakra nem reagálni, ellenben a mások által írtakat az én fejemre olvasni és tőlem kérdezni a miértjeit. De persze nem teszem, mert azzal senki nem lesz előrébb.
Ahogy fentebb írtam, szerintem egy ilyen beszélgetésnek még akkor sem kellene háborúnak lennie, ha az a vége, hogy kb. semmiben sem értünk egyet. Van ez így. Sőt, szerintem baromi unalmas lenne, ha mindig mindenben mindenki egyetértene. :)
Bevallom, fogalmam sincs, ez mennyire tűnhet fölényeskedésnek - én biztos nem annak szánom -, de neked is azt tudom mondani, hogy nem kell mindig egyből a legrosszabbra gondolni. Engedd meg, hogy vélhetően tapasztaltabb fórumozóként azt tanácsoljam, hogy nem érdemes mindig első lendületből írni ide, mert abból csak félreérthető dolgok származhatnak. Régóta fórumozok itt, és nem tapasztaltam máshonnan sajnálatosan ismerős, egyértelmű rossz szándékot. Pl. rólad sem feltételezek ilyet, az eddig szurkáid ellenére sem. :)

A fentiekbe is ezért kezdtem bele, hogy látszódjon, egy ilyen fórumban az ötletgazda felelőssége sokkal, de sokkal nagyobb, mint a többi fórumozóé. Egy ilyen beszélgetés az "ő témája", neki van lehetősége mederben tartani a dolgokat. Ezt sokféleképpen megteheti, de a két kézenfekvő módszer a stílus és a tartalom fókusza. Stílus=kedves, türelmes, higgadt, megértő a neki nem tetsző reakciókkal is. Tartalom=konkrét játéktapasztalatokkal érvel. Persze a legjobb a kettő keveréke, de ha csak az egyik megy, már szuperül lekövethető lenne minden.

Sosem késő ezekre váltani - és ahogy látom az időközben bejött választ, már van is elmozdulás ebbe az irányba. Ez jó hír, ebből így akár még lehet is valami. :)
 

DeletedUser4319

Vendég
Kedves @Rikari!
Ez megtisztelő, köszi. :)

Kedves @Gini7!
Amit csináltam, az rendszeresen (nem csak itt, bárhol máshol) fórumozó fórumozók körében ismert módszer, a neve görbe tükör technika. Lehet, hogy az idézőjelbe tett értelmezésem túlzónak tűnhet, de a szándék, a miértje abszolút tiszta.
Ez egy jelzés, amellyel a célszemély lehetőséget kap arra, hogy a tőle idézett szöveget megmagyarázza, kiegészítse, korrigálja. Mert tévedni bárki tévedhet, ezzel nincs semmi gond - de netes közegben, ahol csak a leírt szavakból lehet kiindulni (nem látni mögötte az embert, az arcmimikáját, a hangsúlyát, amelyekből le lehet venni, mit hogy érdemes érteni), igenis sokat számíthat egy ilyen félreérthető szöveg utóélete.
Most képzeld el, mennyivel pozitívabb kép alakulhatott volna ki az ötletgazdáról, ha erre mindösszesen annyit reagál, hogy "okés, jogos, itt egy kicsit én is túlzóan fogalmaztam". De nem, ehelyett kikérte magának, ami azt a képet erősítette, hogy ha jogosnak érzi az indulatait, bármikor máskor is teret adhat nekik.
És ezt azért tartom fontosnak, mert szerintem az ilyenek azért jelentősen befolyásolni tudják, ki mennyire látja majd értelmét hozzászólni a témához.

Innen nézve sajnos te sem segítesz neki, mert te is csak megerősítetted abban, hogy helyesen járt el. Reálisan nézve volt neki egy olyan megjegyzése, hogy "jó, akkor a másik ötletem már meg sem írok nektek, mert nem érdemlitek meg" szövege (és akkor ez lenne a szoftos értelmezése az általa írtaknak). Mivel csak az általam írt reakciót kifogásoltad, te ezek szerint vele egyetértesz, hogy egy játékhoz kapcsolódó, ötletelő fórumban ez a dafke odamondogatás építő irány és előrefelé viszi a dolgokat?

Ami az eredeti ötletet illeti, én tételesen kifejtettem, miért szavaztam nemmel. Megjegyzem, egy árva hozzászólás nem jött rá - és ezen most én is felhúzhatnám az orromat, hogy ez így mennyire korrekt. Megspékelve azzal, hogy az általam írtakra nem reagálni, ellenben a mások által írtakat az én fejemre olvasni és tőlem kérdezni a miértjeit. De persze nem teszem, mert azzal senki nem lesz előrébb.
Ahogy fentebb írtam, szerintem egy ilyen beszélgetésnek még akkor sem kellene háborúnak lennie, ha az a vége, hogy kb. semmiben sem értünk egyet. Van ez így. Sőt, szerintem baromi unalmas lenne, ha mindig mindenben mindenki egyetértene. :)
Bevallom, fogalmam sincs, ez mennyire tűnhet fölényeskedésnek - én biztos nem annak szánom -, de neked is azt tudom mondani, hogy nem kell mindig egyből a legrosszabbra gondolni. Engedd meg, hogy vélhetően tapasztaltabb fórumozóként azt tanácsoljam, hogy nem érdemes mindig első lendületből írni ide, mert abból csak félreérthető dolgok származhatnak. Régóta fórumozok itt, és nem tapasztaltam máshonnan sajnálatosan ismerős, egyértelmű rossz szándékot. Pl. rólad sem feltételezek ilyet, az eddig szurkáid ellenére sem. :)

A fentiekbe is ezért kezdtem bele, hogy látszódjon, egy ilyen fórumban az ötletgazda felelőssége sokkal, de sokkal nagyobb, mint a többi fórumozóé. Egy ilyen beszélgetés az "ő témája", neki van lehetősége mederben tartani a dolgokat. Ezt sokféleképpen megteheti, de a két kézenfekvő módszer a stílus és a tartalom fókusza. Stílus=kedves, türelmes, higgadt, megértő a neki nem tetsző reakciókkal is. Tartalom=konkrét játéktapasztalatokkal érvel. Persze a legjobb a kettő keveréke, de ha csak az egyik megy, már szuperül lekövethető lenne minden.

Sosem késő ezekre váltani - és ahogy látom az időközben bejött választ, már van is elmozdulás ebbe az irányba. Ez jó hír, ebből így akár még lehet is valami. :)

Calyr,

Tudod, ez a görbe tükör technika;)
 

gilingalang

Veterán
A Tornyot pedig csak áruval csinálom
Nehogy azt higgye valaki, hogy a harcolóknak csupa móka és kacagás ezeket teljesíteni
OK, mindkettő tök jogos, én abból általánosítottam, hogy akik nálunk egy az egyben befejezték a játékot a torony miatt, azok pacifisták voltak. A vegyes/harcolós társaság kínlódik (szerk. na jó, néha már egész jól megy), de megoldja valahogy. Persze fenntartom, hogy én általánosítottam túl egy csak nálunk megfigyelt jelenséget, akkor figyelmen kívül lehet nyugodtan hagyni a javaslatomat.
 

Calyr

Veterán
Én mikor ide jöttem a fórumra az ötletemmel akkor naivan azt hittem azért „ÖTLETEK ÉS JAVASLATOK” a topik neve mert itt ha valakinek van egy javaslata akkor ahhoz a többiek is tesznek ötletet és a végén lesz belőle egy olyan új ötlet amit a játék készítőinek is elküldenek, és talán ők is foglalkoznak a dologgal. Ehelyett állandóan szinte azt kell bizonygatnom miért is lenne jó ténylegesen az „ötletről” beszélni és nem a csapatépítésről!
Meglátásom szerint az a fő gond, hogy te csak a saját elképeléseid hajtogatod, és nem reagálsz a beérkezett észrevételekre. Többen tételesen összeszedték, mi a gondjuk az ötleteddel - pl. én is. Nem tudom, ennek mi az oka, de ilyenkor az egymás mellett való elbeszélés esete áll fenn.

Hadd kérdezzem meg, fordított helyzetben te hogy látnád ezt? Ha te írnál másvalaki ötletére, amire az illető nem reagálna, ellenben folyton azzal jönne, hogy miért nem az általa írtakkal foglalkozol?

Már nem egyszer próbáltam visszaterelni a dolgot az eredeti témához ( nézd vissza még pontokba is szedtem, hogy induljunk innen ) , ehelyett ténylegesen mindig csak a kioktatás jön, hogy építsek csapot, szerezzek embereket de az ötlethez igazából 2 – 3 hozzászólás ha volt, a többi ahogy írtad csak off. Ha most én új fórumozóként lépnék be ide, hogy na nézzük mi várható, vagy milyen ötletet írtak le eddig és meglátnám, hogy szinte semmit nincs az ötletről akkor be is zárnám.
Nézd, én könnyen mondom, hogy "ne tekintsd kioktatásnak", mert nekem már megvan az a tapasztalatom, hogy ezeket ne tekintsem annak. De hogy ne gondold, hogy nem értelek, amikor elkezdtem ide fórumozni, nekem is az volt a benyomásom, hogy állandóan leszólnak, kioktatnak - kellett némi idő, amíg mögé tudtam látni.
Szerintem ilyenkor a kulcs bennünk van. Azért írunk ide ötleteket, hogy az tényleg segítsen? Mert ezesetben minden bejött észrevétel hasznos és csak előrébb viheti a dolgokat. Ami nekünk nem tetszik az kiváltképpen, mert olyan szempontokat hozhat be, ami igencsak távol állhat tőlünk.
Vagy azért írunk ide, hogy elérjük azt, ami nekünk jó? Netán visszaigazolást kapjunk arra, hogy szuper dolgot találtunk ki, dicséretet másoktól, stb? Amikor ilyen dolgok bekerülhetnek a képbe, akkor máris nem az ötlet lesz a fontosabb, hanem a személyünk.

Én nem tudom, nálad mi a helyzet - amit látok, hogy nehezen viseled, amiért nem az történik, amit szeretnél. A legjobb jószándékkal azt tudom tanácsolni, hogyne csak a saját elképzeléseid hangoztasd (ugyanazt többféleképpen megfogalmazva), hanem nyiss ki mások felé, próbáld jobban megérteni, mit miért írtak.

Ezek után neked lenne kedved új ötlettel előállni és megint csak bizonygatni, hogy mennyire jó lenne ez mindenki számára, mikor itt csak a falakat látom! mert az én kedvem már elment tőle.
Az a helyzet, hogy ezt pont rossz embernek írtad, mert elég sok ötletet írtam már ide. Volt sikeres, volt, hogy nem ment át elég jól, nem sikerült meggyőzni játékosokat, jópárszor konkrétan lehülyéztek emiatt, belémkötöttek, és utálkoznak azóta is - de ettől nekem nem ment el a kedvem. Mindig próbáltam megtenni, ami tőlem telt, és ennek itt a vége. A többi a többi játékoson múlik.

De ha Te is más szemszögből néznéd a dolgot ( mintha most kezdenéd ) és azt mondanád na gyerekek gyerünk nézzük kinek milyen javaslata lenne, és Te is errefelé irányítanád a beszélgetést lehet még jó is kisülne belőle
Még rögtön az elején elkezdtem ilyet írni, azzal kezdve, hogy nem értek vele egyet, de logika szerint így meg így lehetne ezt megközelíteni - de végül arra jutottam, hogy nem lennénk vele előrébb.

És akkor válaszolok én a kérdésemre, mert te nem tetted - szerintem a torony totál szándékosan ilyen nehéz. És már így is könnyítettek rajta, erősen feszegetve az eredeti tervek határait.
A torony fórumot végigolvastad? Csak 13 oldal, de sok minden benne van, ebben a témában kb. kötelező olvasmány.
Még jobb, ha a béta fórumosat is megnézed - az sokkal hosszabb, de ugye nemzetközi, és sokkal többféle szempontból láthatsz sok mindent (ott azért világ szinten nagyon profi játékosok csinálnak nagyon komplex levezetéseket, kb. matek képletek szintjén értelmezve minden játékelemet - na abból lehet igazán sokat tanulni).

Te például elgondolkodtál már azon, ha nem a top csapatba lennél, hogy tudnád maxra vinni a tornyot, esetleg úgy hogy nincs is meg mind a 25 ember?
Természetesen. Wyniandoron pl. nem top csapatban vagyok, és a második szint teteje az átlagunk. Vagy plusz egy kapu. Én általában azért nem megyek tovább, mert a csapat jutalomért érné meg jobban, csak az egyéniért nekem ott nem éri meg.
De párszor azért már felmentünk. Mostanra sikerült eljutni odáig, hogy egyre többen kedvet kaptak hozzá - és célként kezd formálódni, hogy amikor lehet, maxoljuk.

Ezek alapján én nagyom is egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy ez egy folyamat. Rengeteg játékos megtehetné, hogy maxol - de nem teszi meg. Nem akarja megtanulni az alku és a harcok trükkjeit. Nem látja értelmét küzdeni, nem tetszik neki a véletlen nyeremény, sajnálja rá az erőforrásokat - ezeket mind vedd mellé, mert így jön ki a teljes kép.
EZÉRT mondták neked annyian, hogy ne könnyítésben gondolkodj, hanem keress jobb játékosokat/csapatot, mert most is az a helyzet, hogy a meglévő lehetőségek nagy többségét a játékosok többsége nem használja ki. Ez így mitől lenne a játék hibája?

Mit mondanál ennek a játékosnak ? mikor megkérdezed tőle, hogy tud e még fentebb menni a toronyba mert ameddig a lila csík van érdemes lenne elérnie az ajándékok miatt! Erre azt válaszolja menne de nincs miből! Mikor rákérdeztem mi hiányzik áru, mert ha kell segítek akár négyszeresét adok neki, és azt válaszolja nem áru a gyémánt!
Ebben a játékban még mindig nagyon kevés a véletlen - azaz ha valakinek ez nem megy, annak oka van. Pl. az, hogy valamit rosszul csinál.
Most a torony úgy van belőle, hogy az első szint bárkinek hozható harccal (erre könnyítették év elején). A második meg tárgyalással kb. végig (legrosszabb esetben is). A harmadik a nehéz/drága, de ez is változik attól függően, milyen bajnoki héttel milyen ellenfelek várhatók.
Aki úgy látja, hogy neki a gyémánt a gond, ott valami nagyon nem kerek, és ezt érdemes kinyomozni, hogy mi a pontos ok.

Na látod ez volt az pont ahol elkezdtem gondolkodni, mivel lehetne segíteni az ilyen játékosoknak. Mert ő is szeretné az ajándékot megkapni de nem mindenki tud költeni a játékra! Hidd el nem magam miatt csinálom az egészet mert eddig is játszottam más játékokkal és költöttem már rá, és itt is megveszem ha kell a gyémántot, de azok a játékosok akik ezt nem tudják megtenni velük mi van? Ő ne élvezze az Elvenart azért mert nincs pénze rá? A toronyba is az első szinten kapsz pár gyorsítót, mannafát, de az értékesebbhez már fentebb kell menjél. Aki nem tudd, az soha sem szerezzen magának egy dzsinnit? De ha lenne lehetősége rá, hogy ő is kapjon gyémántot, akár hetente 275 – öt akkor nem érné meg felhívni a játék készítői figyelmét a változásra!
Még egyszer mondom, szerintem ez teljesen szándékosan így van a fejlesztők részéről. Nem véletlen, hogy dzsinn és törp páncél csak innen szerezhető - ettől exkluzív. Sőt, akár láthatnád ezt úgy is, hogy dzsinn/törp páncél pénzért sem (!) szerezhető, hogy megmaradjon a játékegyensúly.

Szerintem sokan elfelejtik, hogy bár ennek a játéknak van egy szuper ingyenes része (amiért rengetegen összetehetnék a két kezüket, mert azért ilyen színvonal ingyen az nem megszokott), ezt alapvetően egy cég csinálja, alkalmazottakkal, bevételért.
Most tényleg azt kellene számon kérni egy cégen, hogy miért nem ingyenes több minden? Szerintem ez nonszensz.

„Én ott vagyok a top csapatba, nekem sikerül nektek úgy sem fog!?
A top csapatba kerülés bárki számára elérhető - lényegében csakis szorgalom függvénye.
Akinek nem sikerül, az vagy könnyen feladja, vagy nem elég kitartó, vagy nem tett eleget érte.

De oké tudom soknak van másik városa meg abbahagyták de szerintem akkor is lehet vagy 10 ezer játékos aki játszik ők miért ne kaphatnák meg a torony összes ajándékát!? Mert nem csak a gyémántot kapnák, hanem katalizátort, gyorsítót is.
Szerintem ahhoz képest, hogy egy elvileg profit orientált vállalkozás van a játék mögött, kifejezetten fejlett az ingyenes része.

A toronynál pedig te is tudod, ha valaki nem tudd harcolni akkor az alkudozik, ami azért viszi is a gyémántot nem csak adja.
Ezért szeretném ha kicsit több játékosnak lenne vonzó a torony, és rájönnének több a nyeresége mint a vesztesége.
Viszi a gyémántot? Akkor írok konkrét játéktapasztalatot. Az alkunak megvannak a trükkjei, amelyekkel nekem átlagban szintenként (!) egy vagy kettő 25 gyémis újratárgyalás megy el. Ez általában azt jelenti, hogy az átlag gyémi nyereménnyel még mindig plusszban vagyok.
A torony megjelenésétől kezdve folyamatosan játszok vele, így azt gondolom, a kellő rálátásom adott.

Olyat el tudok képzelni, hogy néha vannak peches esetek, és egy-egy tárgyalásnál becsúszik 3-4-5 gyémis "veszteség" - ritkán, de velem is volt ilyen. De ha átlagot nézek, akkor aki sok gyémit költ erre, az szerintem rosszul tud/csinál valamit.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Ami kimaradt: jó volt ez a statisztika a számokkal, de szerintem a teljes képhez hozzátartozna, hogy mennyi az ezüst és a bronz.
Én ennek sosem néztem utána, de a szövik adatlapja alapján arra tippelnék, hogy az ezüst sokkal, de sokkal több, a bronzot meg kb. csak az nem tudja összehozni, akit nem is érdekel ez az egész. És akkor innen nézve a valós stat az, hogy a készítők az ezüstig (!) jelentősen bekönnyítették a tornyot, de az aranyért küzdeni kell.
 
Fent