• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Torony 1330 pont

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 44 43,1%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 58 56,9%

  • Összes szavazó
    102
  • A szavazás lezárult .

Putyika

Veterán
ami biztos, hogy rutinosabb játékosok már rég azért küzdenek, hogy legyen még kedvük kitartani a játékuk mellett.
Volt egy okos, trükkös, helyenként kifejezetten nehéz stratégiai játék, amelybe sokan beleszerettünk a sokféle játékélmény miatt - és mostanra lett belőle egy sokszorosan higított izé, ahol a fő irány az, hogy lehetne még kommerszebb az egész.
Köszi @Calyr, ezt akár én is írhattam volna, pontosan ezt érzem. A pp és az ingyen gyémánt annyira "semmivé", könnyűvé tette a játékot, hogy gyakorlatilag nincs benne kihívás.
csak bizakodni tudunk, hát ha még is valaki elgondolkodik mi vonzza a játékosokat ;) és tesz is érte, hogy Elvenar még akár 1 - 2 évmúlva is vonzó játék maradjon!
Mivel minden ember különböző mindenkit más vonz. Engem például kifejezetten taszít kifelé a játékból, hogy lassan olyan szintre csökken benne a kihívás, amit már egy kisiskolás is teljesíteni tud és nem vagyok ezzel egyedül. Biztos vagyok benne, hogy sok régi játékos pont ezért hagyta abba.

Az ötleteddel kapcsolatban pedig az lenne a kérdésem, hogy szerinted mi legyen azokkal a testvériséggel, akik 25-en vannak, de nem tudják megcsinálni az 1330 pont, mert több olyan játékos van közöttük, aki nem tudja minden héten maxolni a tornyot!?
 

VednofQ

Felderítő
Az alapfelvetésből azt olvasom ki, hogy azért kértek változtatást a Toronyban, mert a kisebb létszámú csapat nem kapja meg ugyanúgy a fullos Torony csapatnyereményt, mint egy nagy létszámú és emiatt ez a kisebb csapatok hátrányba hozását jelentheti.
Ezt én így nem támogatom.

Az eddig leírtakhoz képest egy másabb szempontból megközelítve. Ha összehasonlítom a bajnoki 10 ládás és a full Torony csapatnyereményeket, akkor nagy érték különbség van közöttük. Bajnokiban a legértékesebb nyeremény a 10 ládánál talán a térkép és királyi restauráció, amiket konkrét fejlesztésekre lehet felhasználni. Viszont a Toronyban a gyémántok, amikhez egyébként csak pénzösszegért lehet hozzájutni és a játék nagyon sok funkciójához felhasználhatóak. Bajnokinál a 10 láda teljesítésének feltétele, hogy legyen egy csapat és 40.000 bajnoki pont, függetlenül a csapat létszámától. A full Torony csapatnyeremény feltétele, hogy legyen egy csapat, de legalább 21 fő és a min. 1330 pont. Ez alapján logikusnak tartom, hogy a Torony nagyobb értékű csapatnyereményeiért több feltételt kell teljesíteni csapat szinten is, mint a bajnoki 10 ládás csapatnyereményekért.

Torony esetében jelenleg sem arról van szó, hogy egyáltalán nem kapna nyereményt a kisebb létszámú csapat. A szakaszos csapatos nyeremények ugyanúgy járnak, csak nem kapják meg a legfelső szint gyémánt nyereményeit a kevesebb résztvevő miatt.
Ehhez nem gondolom, hogy a fejlesztő csapat dolgozzon azon, hogy átalakítsák át a Torony részvételt úgy, hogy 21 alatti, de legalább 15 fős csapatoknál milyen paraméterekkel lehessen helyettesíteni a Torony újrateljesítésével a pontszerzést úgy, hogy a Torony állomások másodszori teljesítése már nem járna további egyéni nyereményekkel, csak plusz pontokkal.
Vagy eleve bármennyi kis létszámú csapattaghoz igazodjon csapatonként és hetente a Torony teljesítendő összpontszáma, csak hogy meglegyen nekik is a full Tornyos gyémánt nyeremény.
Kisebb létszámú csapat full Torony csapatnyeremények megszerzéséhez van már egy meglevő módszer: a csapatbővítés, tagtoborzás.
Erről itt már @Rikari is írt többször, többféle megfogalmazásban.

Úgy gondolom, hogy az elvenari csapatoknál nem a 10 bajnoki láda+ full torony az alapműködés. Ehhez a csapatok alakulnak, alakítódnak és máshonnan jött tagok tesznek még hozzá, hogy ezt teljesíteni tudja heti szinten egy adott csapat. Addig is vannak szakasznyeremények, bajnokiban 1-2-3 és további láda csapatos teljesítése és Toronynál is több szakasznyeremény még a full Torony előtt.

Általánosságban, egyetértve @Calyr , nem attól lesz jobb egy játék, hogy egyre jobban leegyszerűsödik, kisebb erőfeszítésekkel is jönnek a bővebb nyeremények, vagy nincs szükség külön stratégiára, csak az egymás utáni kattintásokra pl. újabb tervezett bajnoki. Sokkal inkább ettől válik monotonná és veszik el a kihívás része, ami igényelné a tervezést, motiválna a fejlesztésekre.
 

sleeky41

Veterán
Az ötleteddel kapcsolatban pedig az lenne a kérdésem, hogy szerinted mi legyen azokkal a testvériséggel, akik 25-en vannak, de nem tudják megcsinálni az 1330 pont, mert több olyan játékos van közöttük, aki nem tudja minden héten maxolni a tornyot!?

Kétféle játékos van az egyik aki nem is akarja azzal sajnos nem tudsz mit csinálni :confused:
A másik aki szeretné de nem sikerül neki, ezzel már lehet mit kezdeni.

Mi a tornyot ( az én városom, férjemé, és van egy közös városunk amit ugyan úgy csinálunk mint a sajátunkat ) fullon visszük kb. már vagy 18 hete
és a bajnokit is mindig 2000 pont felett teljesítjük. Van egy egyensúly amit meg kell találni a torony és a bajnoki között :) ezért is írtam már fent, hogy hármast alkot a varázsakadémia, torony, és bajnoki. Ezért van a csapat, hogy akinek van érzéke hozzá az tanítsa meg a többieknek, hogy " én így csinálom ezt használom segítőnek " és hidd el szép lassan ráfognak érezni ők is :) és a végén sikerként éli meg, hogy ő is fullra
tudja vinni a tornyot! Már én is segítettem, így játékosoknak és ha kellett fényképet csináltam a monitorról és magyarázó szöveget írtam mellé,
és már nem egy játékos tudja így megcsinálni a tornyot. De ehhez pontosan az kell az a játékos is akarja!

Hidd el az új bajnokival, ahol nem tudod majd előre melyik katonát gyártsd :rolleyes: mert mind fog kelleni, még jobban felfog borulni azok aránya akik tudnak majd tornyozni és bajnokizni is.

Nálunk sajna nem azzal van a gond, hogy nem akarják a csapatba a többiek a tornyot, hanem a létszámmal, és hiába írok naponta 50 levelet miért lenne jó hozzánk csatlakozni, még válaszra sem méltatnak. :confused:

Az Elvenar meg nem a könnyítés miatt veszíti el a játékosokat, hanem pontosan azért mert az új eventek nyereményei és fődíjai már nem
motiválják a régieket arra, hogy megszerezzék. Ha most megnézitek a napi díjakat a elvengems.com - on hát egyik sincs amire azt mondanám
na ez szuper kell nekem, a fődíjban sem látom azt a motivációt, hogy hu ha nekem ez kell, na itt kezdődik az érdektelenség.

Egyedül most a torony ajándékai ami igazán motiválnak, a törppáncél, dzsinni, kereskedelmi állomás, gyorsítók :) ezért szeretném ha többen
kedvet kapnának a toronyhoz és NEM csak a mi Testvériségünkre gondoltam akkor amikor ezt a topikot létre hoztam
!!!
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
Kétféle játékos van az egyik aki nem is akarja azzal sajnos nem tudsz mit csinálni :confused:
A másik aki szeretné de nem sikerül neki, ezzel már lehet mit kezdeni.

Mi a tornyot ( az én városom, férjemé, és van egy közös városunk amit ugyan úgy csinálunk mint a sajátunkat ) fullon visszük kb. már vagy 18 hete
és a bajnokit is mindig 2000 pont felett teljesítjük. Van egy egyensúly amit meg kell találni a torony és a bajnoki között :) ezért is írtam már fent, hogy hármast alkot a varázsakadémia, torony, és bajnoki. Ezért van a csapat, hogy akinek van érzéke hozzá az tanítsa meg a többieknek, hogy " én így csinálom ezt használom segítőnek " és hidd el szép lassan ráfognak érezni ők is :) és a végén sikerként éli meg, hogy ő is fullra
tudja vinni a tornyot! Már én is segítettem, így játékosoknak és ha kellett fényképet csináltam a monitorról és magyarázó szöveget írtam mellé,
és már nem egy játékos tudja így megcsinálni a tornyot. De ehhez pontosan az kell az a játékos is akarja!

Hidd el az új bajnokival, ahol nem tudod majd előre melyik katonát gyártsd :rolleyes: mert mind fog kelleni, még jobban felfog borulni azok aránya akik tudnak majd tornyozni és bajnokizni is.

Nálunk sajna nem azzal van a gond, hogy nem akarják a csapatba a többiek a tornyot, hanem a létszámmal, és hiába írok naponta 50 levelet miért lenne jó hozzánk csatlakozni, még válaszra sem méltatnak. :confused:

Az Elvenar meg nem a könnyítés miatt veszíti el a játékosokat, hanem pontosan azért mert az új eventek nyereményei és fődíjai már nem
motiválják a régieket arra, hogy megszerezzék. Ha most megnézitek a napi díjakat a elvengems.com - on hát egyik sincs amire azt mondanám
na ez szuper kell nekem, a fődíjban sem látom azt a motivációt, hogy hu ha nekem ez kell, na itt kezdődik az érdektelenség.

Egyedül most a torony ajándékai ami igazán motiválnak, a törppáncél, dzsinni, kereskedelmi állomás, gyorsítók :) ezért szeretném ha többen
kedvet kapnának a toronyhoz és NEM csak a mi Testvériségünkre gondoltam akkor amikor ezt a topikot létre hoztam
!!!

Erica látom rendesen mozgósítód az embereket, hogy a "nem támogatom" győzzön!
Írtam már valahol, hogy amíg egyszer nem megy fel valaki, addig nem törik meg az elérhetetlenség varázsa. Amikor ezt írom, elmesélem, hogy én is a magam hibájából tanultam meg, hogy minden héten tornyozzak. A torony bevezetését követően jó pár hétnek el kellett telnie, hogy ne csak a Magasfolyósókig, vagy a Laboratóriumig jussak el. Sóher voltam saját magammal, ez az igazség. Katonát és nyersanyagot egyaránt sajnáltam töredékért, gyorsítóért, mert a legtöbbször ezt kaptam. Szemléletváltásra volt szükségem, hogy belássam érdemes kockáztatni és a csapatommal együtt mozogni. Ma már beláttam, hogy nem kellett volna ennyire óvatosnak és szűkmarkúnak lennem. Bele kellett volna vetnem magam az első héten minden erőmmel.

Idő kellett ehhez, ahogyan ahhoz is, hogy egy olyan csapatban játszak, ahol nagyjából azonosan gondolkodunk. Ti most néhány héttől vártok 25 fős csapatlétszámot, vártok tettre kész csapattatgokat, valamint kapacitásukban is megfelelő társakat ahhoz, hogy minden vágyatok teljesüljön. Írtam már, hogy ez nem fog menni. Mindent azonnal, és mindent a maximumon. Ahhoz, hogy eljussatok valahová a fokozatosság elvén kell gondolkodnotok. A cél most az, hogy egészüljetek ki, közben 10 ládázzatok ha tudtok és jussatok el a toronyban addig ameddig lehet. De nem az 1330 pont a lényeges a csapatnak, hanem az, hogy teljes létszámú csapat legyetek, mert amíg nem vagytok azok és nagy eredményeket akartok, addig az minden tagra nyomásként hat, és plussz erők bedobását jelenti. Gyakorlatilag felesleges veszteségeket okoztok magatoknak. Mi tesztek akkor, ha a már meglévő 20 tagotok úgy elerőtlenedik, hogy mire 25-en lesztek akkor meg az lesz a baj, hogy megvagyunk ugyan annyian amennyien akartunk, csak gyengék lettünk mint a harmatos fűszál. Megint idő kell ahhoz, hogy összeszedjük magunkat.

Javaslom nektek azt, hogy ne nyújtózkodjatok addig ameddig nem ér a takarótok. Majd lesz az még akkora, hogy az egész csapat össze tud bújni alatta, de most még nem ez a helyzet. Van neked foglamad, hogy mennyi idő az, amíg egy kényelmesen vihető csapatot hozzatok össze, aki tuti
teljesítményt tud produkálni? Szerintem nincsen, mert akkor nem türelmetlenkednétek. Nekünk sem jöttek azonnal a megoldások és folyamatosan csapatépítünk 2-3 éve és nem néhány hónapja, vagy hete, ahogyan ti. Legyetek magatokkal kicsit türelmesebbek és csak annyit tegyetek meg a közös munkákban, amit még elbírtok, ha nem akartok menet közben társakat veszíteni. Lássátok be végre, hogy nincsen még itt az ideje, hogy a "Mi kis falunk" testvériség mindenben fullosan futhasson, viszont nem vagytok ettől már messze.

Ez meg mire volt jó? "Erica látom rendesen mozgósítód az embereket, hogy a "nem támogatom" győzzön!"

Az Ericára tett megjegyzésed kifejezetten rosszindulatú és kérlek gondold át miket írsz! Részemről ez nem elfogadható. Kellő tisztelettel bánj a veled Elvenarban játszó és itt fórumozó társaiddal. Ha nem így teszel, akkor nem jósolok a fórumon hosszú és tartalmas életet. Olyan mélységekig megy ez már el, ami nem méltó sem hozzád, sem a témához.
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Az Ericára tett megjegyzésed kifejezetten rosszindulatú és kérlek gondold át miket írsz!
Köszönöm szépen @Rikari ,nagyon kedves és jól esett.
Kedves @sleeky41 !
Azért mert több Játékos velem egy véleményen van, még nem jelenti azt, hogy csak is és kizárólag NEM-el kell szavazniuk. Mindenki döntse el saját maga, hogy ez az ötlet mennyire tetszik neki, és mennyire lesz ez jó MINDENKINEK a jövőben. Én egyben biztos vagyok, olyan szavazást kihagyok már, ahol a döntés után ítélnek meg.
Legyen szép napod, és sikeres szavazást kívánok!
 

Putyika

Veterán
Ezért van a csapat, hogy akinek van érzéke hozzá az tanítsa meg a többieknek, hogy " én így csinálom ezt használom segítőnek " és hidd el szép lassan ráfognak érezni ők is
Tehát ezek szerint én legyek türelmes és várjam meg amíg "szép lassan" ráéreznek a többiek is a tornyozásra, viszont neked nincs türelmed kivárni, amíg teljes létszámú lesz a csapatotok. Hááát..
Ezért szavaztam nemmel, mert szerintem ebben a formában, ez az ötlet csak kevés csapatnak lenne hasznos és a 25 fős, de nem full tornyozó testvériségek joggal kérdezhetnék, hogy ők milyen könnyítést kapnak. Nem érzem igazságosnak ezt a dolgot. Ráadásul abba szerintem bele sem gondoltál, hogy vajon hány hétig bírnátok azt, hogy 2x mentek végig. Azt hiszem, hogy nem sokáig.
 

sleeky41

Veterán
Én egyben biztos vagyok, olyan szavazást kihagyok már

Én meg abban vagyok biztos, hogy több ötletet nem fogok írni ( a kalanddal kapcsolatba is lett volna egy, ami megkönnyítette volna a játékot )

mert itt az új játékosoktól kapok csak támogatást. A veteránok meg egyből letámadnak " mit akarok én itt" mintha más nem ismerné ezt a játékot és még a lehetőséget sem adják meg annak, hogy elmondjam miért is lenne jó ez az újítás Elvenarba. Pedig lehet ha többen leírnák / leírták volna ők, hogy képzelnék el a torony pontszerzést, akkor a végén kialakulhatna egy igazán jó játékelem. Mindig azt szoktam mondani ha valami nem jó beszéljünk róla vitassuk meg de itt még a lehetőséget sem kaptam / kaptuk meg.

Egyébként volt aki már levelet írt nekem személyesen ne adjam fel küzdjek érte mert jó ötlet ………..de így mehet a kukába.

Köszönöm a lehetőséget és részemről lezártnak tekintem a torony pontszerzés módosítását mert látom ez már úgy sem fog megvalósulni.
 

Erica

Veterán
Pedig lehet ha többen leírnák / leírták volna ők, hogy képzelnék el a torony pontszerzést, akkor a végén kialakulhatna egy igazán jó játékelem.
Ha megfigyeled, akik IGEN-el szavaztak nagyon nem sokan írták le, hogy miért is lenne ez jó mindenkinek. A legtöbb megjegyzés arra utal, hogy nem igazán lenne így igazságos, és akik 25 főt Testvériségben vannak és a Tornyot végigcsinálják nekik az mennyire is lenne korrekt. Két élű ez az ötlet, és bár elutasítottam, mindig mindenben támogattam a kis városokat, hogy fejlődjenek. Újra írom: a csapatmunka lényege az összetartás, és ha ehhez 25 fő kell, 25 főt kell keresni, akik hasonló értékkel bírnak.
 

Putyika

Veterán
Én meg abban vagyok biztos, hogy több ötletet nem fogok írni ( a kalanddal kapcsolatba is lett volna egy, ami megkönnyítette volna a játékot )

mert itt az új játékosoktól kapok csak támogatást. A veteránok meg egyből letámadnak " mit akarok én itt" mintha más nem ismerné ezt a játékot és még a lehetőséget sem adják meg annak, hogy elmondjam miért is lenne jó ez az újítás Elvenarba. Pedig lehet ha többen leírnák / leírták volna ők, hogy képzelnék el a torony pontszerzést, akkor a végén kialakulhatna egy igazán jó játékelem. Mindig azt szoktam mondani ha valami nem jó beszéljünk róla vitassuk meg de itt még a lehetőséget sem kaptam / kaptuk meg.

Egyébként volt aki már levelet írt nekem személyesen ne adjam fel küzdjek érte mert jó ötlet ………..de így mehet a kukába.

Köszönöm a lehetőséget és részemről lezártnak tekintem a torony pontszerzés módosítását mert látom ez már úgy sem fog megvalósulni.
Nem igazán értem ezt a kirohanásodat. Főleg azt a részt nem, hogy szerinted nem kaptál lehetőséget arra, hogy elmondhasd miért lenne jó ez az újítás. Miért is nem kaptad meg ezt a lehetőséget? Itt vagy, nem lettél letiltva, a topic is nyitott, nyugodtan próbálj bennünket meggyőzni.
Aki pedig neked írt levelet, hogy ne add fel, annak azt üzenem, hogy ne hagyjon téged magadra, hanem jöjjön, írjon ide és segítsen neked elhitetni velünk, hogy ez egy jó és mindenki számára hasznos ötlet.
 

Calyr

Veterán
Én meg abban vagyok biztos, hogy több ötletet nem fogok írni ( a kalanddal kapcsolatba is lett volna egy, ami megkönnyítette volna a játékot )

mert itt az új játékosoktól kapok csak támogatást. A veteránok meg egyből letámadnak " mit akarok én itt" mintha más nem ismerné ezt a játékot és még a lehetőséget sem adják meg annak, hogy elmondjam miért is lenne jó ez az újítás Elvenarba. Pedig lehet ha többen leírnák / leírták volna ők, hogy képzelnék el a torony pontszerzést, akkor a végén kialakulhatna egy igazán jó játékelem. Mindig azt szoktam mondani ha valami nem jó beszéljünk róla vitassuk meg de itt még a lehetőséget sem kaptam / kaptuk meg.

Egyébként volt aki már levelet írt nekem személyesen ne adjam fel küzdjek érte mert jó ötlet ………..de így mehet a kukába.

Köszönöm a lehetőséget és részemről lezártnak tekintem a torony pontszerzés módosítását mert látom ez már úgy sem fog megvalósulni.
Bevallom, nem értem a kifakadásod, a "több ötletet nem írok ide" jelleget még annyira sem, a "baffátok meg köcögök" sorok mögötti utalgatást meg innen egyenest vezér gondolatnak látni, még ha nem is feltétlenül ez volt a célod vele.
Pedig szerintem csak annyi történt, hogy bedobtál egy ötletet, amivel valaki egyetértett, és van, aki nem. Sőt,több érdemi visszajelzés is jött rá, hogy kinek mi volt a gondja.
Egy normális világban az, hogy emberek nem értenek egyet, nem háborús indok... egyszerűen csak bármikor előfordulhat. De ez azért nem a világ vége. Én ismerek helyeket, ahol egy ilyen beszélgetésben az ötletgazda nem úgy reagál, ahogy te, hanem úgy, hogy "köszi mindenkinek az érveket, tanulságos volt látni az enyémtől eltérő szempontokat is, még átgondolom, mi lehetne univerzálisan jobb megoldás".
Most mondhatnám, hogy a te részedről nem sok megértést lehetett látni a tiédtől eltérő meglátások befogadására - pedig ez egy olyan fórum, ahol a cél közös, mindenki ugyanazt a játékot szereti, és a legjobbat szeretné kihozni belőle. Ez lehetne közös ötletelés is, de az ugye onnan indul, hogy el kellene fogadni a sajátunktól akár jelentős mértékben eltérő meglátások létjogosultságát is. Tanulni sok mindenből lehet, saját érzelmi érintettségből pedig különösen.

Mindig azt szoktam mondani ha valami nem jó beszéljünk róla vitassuk meg de itt még a lehetőséget sem kaptam / kaptuk meg.
Mit nem kaptál meg? Itt mindenki szava ugyanannyit ér, te is ugyanúgy érvelhetsz az ötleted mellett, ahogy bárki más.
Légy egy kicsit reálisabb: ha sok embernek nem tetszik, amit írsz, akkor az nem véletlen. Találj ki és írj jobb érveket - és ebben senki semmivel nem fog itt korlátozni.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser5087

Vendég
Sziasztok:)

Kedves Sleeky:) fentebb irtad, h csak az uj Jatekosoktol kaptal tamogatast, pedig nem:)
Es meg ha ez az otlet nem is kerul bevezetesre, nezd meg hany embert mozgatott meg! Ilyen aranyu erdeklodest, szavazast eddig nem soknal lehetett tapasztalni:)
Vannak egyebkent jo gondolatok foleg Rikari irasaiban, erdemes lenne elolvasni oket ujra, nyugodtan:)
 

sleeky41

Veterán
"baffátok meg köcögök"

Látod itt a baj te ezt olvastad ki, pedig erre utaló jelet soha nem tettem!

De nézd meg a topik elején, ahogy beírtam az ötletem - nem az volt rá a válasz - oké vitassuk meg, ki hogy képzelné el, mi lenne jó a kicsiknek és akár a 25 fős testvériségeknek is, hanem egyből azt kaptam - nem támogatom - és az nem az ő gondjuk, hogy mi nem vagyunk 25 - en. Pedig lehet ha kicsit nem azzal foglalkoztak volna többen miért nem szerzünk embereket hanem azzal, hogy kellene mindenki számára megteremteni a "lehetőséget" a torony díjainak eléréséhez sokkalta jobb dolog lehetett volna az egészből.

Egy játékos addig játszik egy játékkal még élvezi és tetszik neki, de nézd meg hány játékos megy el. De ha a toronynál is sikert érne el, és nem csak az lenne benne, hogy oda az árum, oda a katonám, oda a gyémántom akkor igen is minden csapat profitálna belőle mert lehet többen mennének fel a tetejére, de így marad az állóvíz.

Es meg ha ez az otlet nem is kerul bevezetesre, nezd meg hany embert mozgatott meg! Ilyen aranyu erdeklodest, szavazast eddig nem soknal lehetett tapasztalni:)

Ilyen arányú érdeklődés akkor azt mutatja, hogy többen érzik úgy, nem igazán jó így a torony!

Nekem volt pár ötletem de újra írom hát valaki elsiklott felette:
- aki a saját szintjét már teljesítette és a lényeg ezen van teljesítette az kapna egy lehetőséget, hogy újra menjen a pontokért és nem a díjakért!
- pontok szerzésénél, hogy ő sem járjon rosszul gyémántot nem kellene használnia
- egyik fórumozó írta az algoritmust az is lehetne egy megoldás
- volt aki írta, ha beteg lesz valaki vagy nyaral azok nem hoznak pontot, na itt is lehetne mondjuk egy olyan funkció ha tudjátok pontosan, hogy
az illető nem fog menni a toronyba akkor azt is kilehetne váltani úgy mint a hiányzó emberét mondjuk 1 hónapon keresztül

Ezt szerettem volna elérni, hogy ehhez hasonló ötletek legyenek amiből a végén lenne egy új tornya minden testvériségnek, és nem azt hogy szerezz magadnak embereket!
 
Utoljára szerkesztve:

Putyika

Veterán
Még mindig az a problémám, hogy ez kevés csapatnak jelentene segítséget, és igazságtalan lenne a 25 fős testvériségekkel szemben. Ha létszámtól függetlenül mindenhol elérhető lenne ez a lehetőség, akkor talán támogatnám. De még akkor sem lenne fair, mert hátrányosan érintené az olyan testvériségeket, ahol nincs legalább 1 vagy több tag, aki már végzett a techfával.
Ezt szerettem volna elérni, hogy ehhez hasonló ötletek legyenek amiből a végén lenne egy új tornya minden testvériségnek,
Az a baj, hogy ebből az ötletből nekem nem jön át az, hogy minden testvériségnek legyen egy jó tornya....ez csak a hiányos csapatoknak lenne jó.
nem azt hogy szerezz magadnak embereket!
Én rákérdeztem pár hozzászólással ezelőtt, hogy mi az ötleted a 25 fős testvériségekkel kapcsolatosan. Az helyett, hogy elgondolkodtál volna rajta, hogy hogyan lehetne ezt az ötletet kiterjeszteni, variálni, hogy másoknak is jó legyen, azt a választ kaptam tőled, hogy tanítsuk őket tornyozni és majd szép lassan ráéreznek. Ez pontosan olyan válasz, mint amit te kaptál, hogy szerezz embereket.
Többen voltunk akik leírtuk, hogy miért nem támogatjuk, de a legutóbbi hozzászólásodban még mindig az eredeti ötletet ismételted meg. Legyél kicsit rugalmasabb és gondold át, hogy mit lehetne változtatni az ötleten, úgy hogy mindenkinek vagy legalább a többségnek előnyös legyen.
 

sleeky41

Veterán
Még mindig az a problémám, hogy ez kevés csapatnak jelentene segítséget, és igazságtalan lenne a 25 fős testvériségekkel szemben. Ha létszámtól függetlenül mindenhol elérhető lenne ez a lehetőség, akkor talán támogatnám. De még akkor sem lenne fair, mert hátrányosan érintené az olyan testvériségeket, ahol nincs legalább 1 vagy több tag, aki már végzett a techfával.

Látod itt jöhetne a te ötleted :) te min változtatnál?

Én nem látok bele minden testvériségbe, ki mikor miért tornyozik, vagy éppen miért nem. Ezért lenne jó ha leírnád, hogy nálatok mennyien csinálják a tornyot, vagy éppen miért nem csinálják, mert az már kiinduló pont lenne.

Én rákérdeztem pár hozzászólással ezelőtt, hogy mi az ötleted a 25 fős testvériségekkel kapcsolatosan. Az helyett, hogy elgondolkodtál volna rajta, hogy hogyan lehetne ezt az ötletet kiterjeszteni, variálni, hogy másoknak is jó legyen, azt a választ kaptam tőled, hogy tanítsuk őket tornyozni és majd szép lassan ráéreznek. Ez pontosan olyan válasz, mint amit te kaptál, hogy szerezz embereket.
Többen voltunk akik leírtuk, hogy miért nem támogatjuk, de a legutóbbi hozzászólásodban még mindig az eredeti ötletet ismételted meg. Legyél kicsit rugalmasabb és gondold át, hogy mit lehetne változtatni az ötleten, úgy hogy mindenkinek vagy legalább a többségnek előnyös legyen.

Megint azt tudom mondani nem tudom ti, hogy hirdettétek / hirdetitek a testvériséghez való csatlakozást. Mert ha egy játékos úgy megy oda, hogy tudja elvárás a bajnoki, torony akkor az hajlandó is tenni érte, és ezért írtam segítsetek neki. Mivel keresem az embereket találtunk egy játékost aki még sosem volt testvériségbe, de mivel elfogadta a hívást szívesen látjuk. A városába minden manuból volt lepakolva, szóval kicsit káosz volt, de mikor megkérdeztem tőle, hogy tanácsot elfogad e tőlünk a válasza igen volt :) Most már ott tartunk, hogy a bajnokit kezdjük tanulni mert a városát szépen átalakította. Kis lépésekbe haladunk, de érzem rajta élvezi, mert így tudd ő is jobban fejlődni és már magától kérdez dolgokat.

A toronynál is ez van, szép lassan rátudod vezetni az embereket miért jó felmenni, egyáltalán te mentél már fel? mert ha nem akkor kikellene próbálnod milyen érzés mikor elengeded a toronyőrt :) és utána ezt elmondani a többieknek, de ha már tudod akkor ösztönözni őket erre.
Itt is van pár taktika ami sokat segít ahhoz, hogy valaki végig tudja csinálni.

A toronynál ugye vannak a saját díjak:
- varázslatos épület, műhely
- dzsinni ami 50 -100 -200 gyémántot is adhat
- kereskedelmi állomás ami a portálprofitot adja ( ha elakadsz a kutatásba akkor nagyon jól lehet használni )
- törp páncélkészítő ( bajnoki és torony harcnál nagyon nagy segítség 150% életerő minden katonának )
- gyémánt nyerési lehetőség
- gyorsítók
- holdkőtár stb.
ami lássuk be azért elég jó jutalmak.

És van a csapat díj amit szintén meglehet szerezni és itt jön az, hogy nem mindegy mennyit. Mert azért lássuk be nem mindegy hogy
10 vagy 33 db 5 órás gyorsítót kapsz a végén! Vagy a varázsakadémiába nem kell gyártanod a katalizátort mert szintén megkapod a toronytól.
A végén ugye a játék fő eleme a gyémánt :) na ha fullon van a tornyod akkor 275 gyémánt a jutalom érte. és ezt akár minden héten megkaphatod.

Én még sosem költöttem a örökölt városunkra gyémántot, még is a toronyból már összehoztunk több mint 8 ezret. Na látod ezért nem mindegy mennyi jutalmat kapsz a toronyból.

Megértem azokat akiknek már van arany kupájuk, könnyebben tudnak testvért találni mert ugye a listába is elől vannak, és vonza a játékosokat, de ha több arany kupa lenne több testvériségnek lenne esélye játékosokat találni.

Most kaptam levélbe az illető nincs és nem szeretne regelni a fórumra, de ez is egy új variáció a toronyhoz, ezért ide másolom amit írt:
Ha a torony nem a létszam alapján számolná az össz teljesítendő pontot, hanem a benne elindulók száma alapján, akkor egy 25 fős testvériség is megszerezhetné az összes jutalmat akkor is, ha csak 20 - an csinálják a Tornyot. Mert nem a 25 főhöz igazodna a max pontszám, hanem a
20 -hoz, akik belekezdtek a Toronyba.
Kisebb és nagyobb testvériségeknél is tudna működni. És az sem kéne, ami az eredeti ötleted, hogy plusz tornyot csinaljanak azok, akik már felértek.

Akkor most kérdezem, te mit szeretnél a toronytól? írd le vitassuk meg ;)
 
Utoljára szerkesztve:

ElfSusa

Erős harcos
Sziasztok!
Szavaztam, melletted, illetve az ötleted mellett, amit magam részéről jónak tartok. Miért? Nem most kezdtem a játékot, voltam pár csapatban, bizony éreztem azt a reménytelenséget, amit ti éreztek, hogy hiába írsz meg hatvan levelet, egyszerűen még válaszra sem méltatnak. Nincsenek szabad játékosok itt sem, ott sem. Akik aktívan játszanak, azoknak HELYÜK van, és nem lépnek sehova. Mindegyikünk látja maga körül a térképet, látja, hogy hány város lakatlan, mennyire van kiírva, hogy no clan. Ez utóbbinak is van magyarázata...de ez nem az a téma. Amikor a tornyot behozták, elindították egyfajta irányba, aztán hatalmas lépéssel elindították egy újba, favorizálva a csapatjátékot, megadva egy pontszámot, amit elérve a CSAPAT megkapta a PLUSZ jutalmakat. Kicsit félve kérdezem: a két magyar szerveren összesen hány csapat van, akik -teljes csapatlétszámuk okán- ESÉLYT kaptak a teljes jutalom megszerzésére? Csak ezért az x számú csapatért jött létre így ez a játékelem? Ez így igazságos? (Putyika itt az ESÉLYRŐL van szó! Ezt ti megkaptátok!) Hozzanak létre "torony"-városokat? Annak van értelme, hogy újabb "nempacsizónempiacozó" egy bizonyos célra létrehozott városok foglalják a helyet a térképen? Azt hiszem, volt olyan kérdés, hogy a 25 fős csapatoknak milyen könnyítést ajánl. Miért is? Itt nem a nagyoktól való elvevés a téma, hanem a kisebbeknek adható esély. Hogy meddig bírnák anyaggal, katonával, gyorsítóval, na az bizony kérdéses, hogy megéri e egyáltalán feljuttatni azt a csíkot a csúcsra ennyi energiával? Elgondolkodtató kérdés, de az esélyt meg lehetne adni rá
 

DeletedUser2303

Vendég
Ilyen arányú érdeklődés akkor azt mutatja, hogy többen érzik úgy, nem igazán jó így a torony!
Pontosan, szerintem Niko is épp erre gondolt, és ami még fontos, hogy szeptember 26-ig nyitott még a szavazás, és remélem, sikerülni fog továbbítani és elgondolkodnak rajta a fejlesztők, mert tök jó ötlet a torony, de van még mit csiszolni rajta, hogy mindenkinek egyformán esélyt adjon...
 
Én sem támogatom az ötletet. A torony ezen része a csapat teljesítményt hivatott díjazni, és mint tudjuk nem könnyű olyan csapatot összehozni, ahol mindenki egyformán teljesít. Nem értek egyet azzal, hogy segíteni kéne azon csapatokat, ahol nem tesznek meg mindent annak érdekében, hogy jó teljesítményt érjenek el és ehhez hozzá tartozik a csapat toborzás is. Ebben csak az a bosszantó, hogy úgy lett beállítva az ötlet, mintha csak a csapat létszáma szabott volna határt a max torony elérésének, holott ez nem igaz! Az ötlet felvetőjénél 16 fő volt a csapatban és nem teljesítette mindenki az egyéni maximumot, hisz csak 760 pontot értek el az 1008 helyett. Kérdem én, miért is kéne segíteni azokat, akik nem akarnak többet tenni az ügy érdekében? Ez Elvenar és nem jótékonysági intézmény! A torony egy igen erős játék elem aminek, jutalmaiért egy 25 fős csapatnak is keményen meg kell dolgozni. Ne akarjuk már teljesen lebutítani ezt a játékot. Jó magam is a csapatváltás mellett döntöttem, annak érdekében, hogy heti szinten meglegyen a maximum jutalom a toronyba és nem jöttem sírni a fórumra, hogy alakítsák át a játékot mert a csapatom felét nem érdekli a torony. Nagyon sokan játsszák ez a játékot, nagyon sokféleképpen, mindenki döntse el, hogy miként szeretne játszani és annak függvényében válasszon csapatot. Nem kell ezért sem a játékot sem az éppen aktuális csapatot megreformálni, mert akinek nincs elég ideje a játékra, annak nem tudsz többet adni, illetve aki haladni akar és többet szeretne kihozni a játékból, azt a legjobb társaság sem fogja visszatartani a haladástól.
Bere mint tapasztalt játékos, más szemszögből közelíti meg a témát. Valljuk be nem sűrűn fordul elő, hogy egy maxtornyos csapatban hirtelen 4 tag is kiesik a játékból. Ha ez mégis megtörténik, általában akad olyan játékos aki zsoldosként beszáll arra az időre, ha meg nem, senki nem fog a kardjába dőlni hanem megoldást keres. Ezért nem kell fölösleges könnyítéseket bevezetni, amit ráadásul a csalók kihasználhatnak.
 

sleeky41

Veterán
Az ötlet felvetőjénél 16 fő volt a csapatban és nem teljesítette mindenki az egyéni maximumot, hisz csak 760 pontot értek el az 1008 helyett.

Mutas már nekem olyan testvériséget akik a tornyot mind a 25 - en max ponton hozzák mert én nem igazán látom őket!
Egyébbként meg azért nem ment fel mindenki a tetejéig mert megbeszéltük, úgy sem kapjuk meg a teljes összeget, így nincs értelme csak a lila csíkig menni és egy egyhetes csapattól szerinten nagyon szép teljesítmény a 760 pont.

Ezért nem kell fölösleges könnyítéseket bevezetni, amit ráadásul a csalók kihasználhatnak.

Éppen most is ezt teszik! Csak néha meg kell nézni éppen kik voltak az adott testvériségbe és mennyi ideig, és rá lehet jönni miért.
Az elvenstats erre is jó ;)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Látod itt a baj te ezt olvastad ki, pedig erre utaló jelet soha nem tettem!

Én olvastam ki? Te ilyet soha nem?
Jó, akkor idézlek korábbról:
Én meg abban vagyok biztos, hogy több ötletet nem fogok írni ( a kalanddal kapcsolatba is lett volna egy, ami megkönnyítette volna a játékot )

Nézd, én készséggel elhiszem, hogy ezt indulatból írtad és nem így akartad, de szerintem még kommunikációban jártas embernek is nehéz lenne kimagyarázni, hogy ez nem azt jelenti, amit jeleztem neked... De akkor várom a válaszod, hogy ez valójában miért nem azt jelenti, amit írtam.

Figyu, mindenféle rossz szándék nélkül írom, kicsit vegyél már vissza légyszíves ebből a lendületből - higgadtság.
Itt senki sem ellenség. Érthető, ha te "harcolni akarsz az igazadért", de ha nem tudsz csak beszélgetni, eszmét cserélni, pro és kontra érvekre szorítkozni, akkor azzal egyrészt a saját dolgod is megnehezíted, másrészt olyan hibázások is jönnek futószalagon, amelyekkel offolod a saját témádat.
Viszont ha le tudsz higgadni és figyelsz, nagyon sokan profitálhatsz ebből.

Mutas már nekem olyan testvériséget akik a tornyot mind a 25 - en max ponton hozzák mert én nem igazán látom őket!
Látod, ebből is látszik, hogy szeretsz vagdalkozni - de a tények azok tények. Jobb lenne ezekből kiindulni, mindig, mindenhol.
A torony listán rendszeresen első két helyen szereplő testvériségek már számtalanszor maxoltak (érintett lévén kellően képben vagyok). Nem egyszer volt olyan is, hogy az döntötte el közöttük a különbséget, hogy ki érte el ezt előbb. De akár megfogalmazhatnám ezt úgy is, hogy mi pl. csak akkor nem maxoljuk a pontokat, ha valakinek valami épp közbejött.
Szóval azért, mert te valamiről nem tudsz, még lehet rendszeres jelenség.

Ilyen arányú érdeklődés akkor azt mutatja, hogy többen érzik úgy, nem igazán jó így a torony!
Amellett, hogy ez jó meglátás, van némi spanyolviasz jellege: ugyanis jópáran már az első hetektől kezdve folyamatosan jelezték ezt, elég ha visszaolvasod a torony fórumot.

Viszont az ötleteidet látva felmerült bennem:, te tudod, van rá tipped, hogy mi lehet a tervezői szándék a toronnyal? Pl. miért találtak ki sokkal nehezebb harci helyzeteket, mint a bajnokikon? És miért vezettek be gyémánt nyereményeket is? Mert az rendben van, hogy a játékosi szempontból ez is jó lenne, meg az is jó lenne, de ez a történet onnan indul, hogy ennek a játékfejlesztők adtak egy jól meghatározott irányultságot. És persze lehet ötletelni ezen iránytól eltérő módokon is, csak szerintem az nem túl hatékony.
 
Utoljára szerkesztve:
Mutas már nekem olyan testvériséget akik a tornyot mind a 25 - en max ponton hozzák mert én nem igazán látom őket!
Egyébbként meg azért nem ment fel mindenki a tetejéig mert megbeszéltük, úgy sem kapjuk meg a teljes összeget, így nincs értelme csak a lila csíkig menni és egy egyhetes csapattól szerinten nagyon szép teljesítmény a 760 pont.

Pont két mérföldkövet tudtatok volna nyitni még ha mindenki végigmegy, egyszerűbb itt követelőzni, hogy könnyítsenek a játékon.

Éppen most is ezt teszik! Csak néha meg kell nézni éppen kik voltak az adott testvériségbe és mennyi ideig, és rá lehet jönni miért.
Az elvenstats erre is jó ;)

Igen, ezt hívják zsoldosnak, mikor egy játékos belép egy testvériségbe, hogy megszerezzen egy térképet a10 ládás bajnokságból, vagy a csapatjutalmat a toronyból, majd megköszöni és távozik. Nem hiába van úgy megalkotva, hogy a torony pontokat viszed magaddal ha kilépsz egy csapatból, így nincs lehetőséged átmenni egy másikba és újra végig vinni a tornyot.;)
 
Fent