• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Visszautasítva Torony 1330 pont

Támogatod az ötlet továbbítását?

  • Támogatom

    Szavazatok: 44 43,1%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 58 56,9%

  • Összes szavazó
    102
  • A szavazás lezárult .

bere007

Veterán
Nem tértél ki az alapötletnek arra a részére, hogy ahol 25-en csinálják a tornyot, azok ne kapják meg a bónuszt. Én bocs, de emelett nem tudok szó nélkül elmenni és nagyon nem szeretném, ha ez ami ösztönöz bennünket csak mert 25-en vagyunk nem járna.

Szia.
Bónusz alatt azt kell érteni (vagyis én azt értettem) hogy ne lehessen átvállalni egy másik tag helyett a tornyot. A jutalom az ugyan úgy maradna. Itt szerintem félreértettétek az ötletet (vagy én értettem félre). Ha annak a rovására lenne az ötlet, akkor természetesen én is elleneztem volna. De most, hogy ezt tisztáztuk, még van lehetőséged megváltoztatni a szavazatot. :) Meg ez a 25 főseknek is jó lehet amúgy. Ha van olyan tag, akinek adott héten nem lenne kapacitása, vasárnap kiteszed, valaki ledarálja helyette és vissza van véve és a bajnokiba már részt tud venni. Ez is olyan lenne, mint a kaland. Aki a kezdete után csatlakozik, az kimarad.

És akkor megkérném az ötletgazdát, hogy konkretizálja amit ott írt, mert így eléggé félreérthető az ötlete.
 

Wiccara

Veterán
konkretizálja amit ott írt,
Szia Bere, íme:

Ahol 25 testvér van ott nem lenne lehetőségük bonuszt szerezni,

Rednek is igaza van, akkor az 1-2 fős tesóságok is kapjanak jutalmat, sőt akkor külön még érdemesebb is lenne.. pont a csapatszellem ellen vinné a mérleget. Az ötlet 16 főnél merült fel; de akár az 1-5 fősre is kiterjedne, kikötés annyi volt, a 25fősek ne kapjanak semmit!

itt az alapvető probléma a létszám, erre több ötlet, javaslat született.
 

Rikari

Veterán
Mindig a fogalmakkal van a baj. :)
A bónusz az, amit afelett kapsz jutalomként amit az igény megkövetelt. A teljesítményed elismeréseként kapott plusz jutalom. Ez a Toronynál a maximum pont elérésekor kapható csapatjutalom azok számára, akik felmentek a tetejére. Én így értelmeztem.

"Ahol 25 testvér van ott nem lenne lehetőségük bonuszt szerezni, mert ott a 25 embernek kellene megcsinálni úgy mint most a tornyot." /Sleeky/

Értem már....amit Sleek bónusznak írt a te (Bere) olvasatodban az egy lehetőség, egyfajta kiterjesztése, és könnyítése a feladat teljesítésének, akkor ha nincsen hozzá elegendő játékos. A csapatból valamivel kiválthatja magát a játékos és visszafordulva újra leviheti a tornyot növelve ezzel a csapatpontszámot. Ez nem bónusz, ez egy újrázási lehetőség. Ha kiváltható lesz a hiányzó játékos toronyképessége, akkor pont ott tartunk majd, ahol a bajnokságok. Néhányan majd mindig mások helyett teszik oda magukat, hogy meglegyen a bónuszjutalom. Jó kis vitaforrás és szakadási tényező lehet ez, amellett, hogy ebben a kontextusban éppen a segítséget kellene jelentenie a kisebb létszámú csapatoknak.

Nem lenne ez annyira jó, mint amennyire frankón hangzik. Mi volna ha egyszer nem a szamaritánusi szerepkörből néznénk a dolgokat, hanem kajakra a ki mit tett oda valóságából, akár a toronyban, akár a csapatépítésben.
Elgondolkodtató az is, hogy miket (Toronyátalakítást) tud szülni egy apró gond, hogy kevesen vagyunk a csapatban, amiről mi magunk tehetünk első sorban, és ezen is mi változtathatunk igazán. De nem, mi azt akarjuk, hogy a játék egyik elemét igazítsák ránk teljes egészében. Amikor Sleeky ezt az ötletet felvetette voltak 16-an, mára már vannak 20-an. Akkor miről beszélünk?

Ha valaki tornyozni akar, akkor tessék olyan csapatot keresni ahol ez működik, ha pedig annyira szereti a társait ahol van, de ők nem tornyoznak, vagy kevesen vannak, akkor maradjon a fenekén és sírjon. Adjon neki vígasztalást az, hogy olyanokkal van egy csapatban akiket szeret....ez sem egy mellékes szempont Elvenar "valamit, valamiért" világában.
 

DeletedUser5087

Vendég
Sziasztok:)

Sleeky egesz pontosan ezt irta:

Ahol 25 testvér van ott nem lenne lehetőségük bonuszt szerezni, mert ott a 25 embernek kellene megcsinálni úgy mint most a tornyot.

En ebbol nem olvastam ki azt, h a 25 fos Tesosagok ne kapjanak semmit. Leirta, h ugyanugy kellene megcsinalni a Tornyot, mint most...
Bonusz alatt szemely szerint nem a jutalmakat ertem, hanem Sleeky javaslatat, h azokban a Tesosagokban, ahol nincsenek 25en, par ember a teto utan ujra kezdhesse a Tornyot az elejerol es szerezhessen masodszor is 63 pontot ( bonuszkent).
De majd Sleeky biztos elmondja, h pontosan mit ertett bonusz alatt:)
Tamogatom az otletet:) Berevel karoltve:)
 

bere007

Veterán
Rednek is igaza van, akkor az 1-2 fős tesóságok is kapjanak jutalmat, sőt akkor külön még érdemesebb is lenne.. pont a csapatszellem ellen vinné a mérleget. Az ötlet 16 főnél merült fel; de akár az 1-5 fősre is kiterjedne, kikötés annyi volt, a 25fősek ne kapjanak semmit!

Szia.

Akkor beidézem a teljes szöveget és megírom, hogy ezt én hogyan értelmeztem. És ki is emelem a lényeget

Szóval itt jönne az ötletem. Ahol 25 testvér van ott nem lenne lehetőségük bonuszt szerezni, mert ott a 25 embernek kellene megcsinálni úgy mint most a tornyot.

A bónusz szerzés az, hogy mehetnek még egy kört és nem a végén járó jutalom. Ami amúgy jutalom néven is fut és nem bónuszon. Kiegészítésnek meg oda írtam, hogy ez ne lehessen korlátlan csak 2, max 3 alkalom.


Ha kiváltható lesz a hiányzó játékos toronyképessége, akkor pont ott tartunk majd, ahol a bajnokságok. Néhányan majd mindig mások helyett teszik oda magukat, hogy meglegyen a bónuszjutalom. Jó kis vitaforrás és szakadási tényező lehet ez, amellett, hogy ebben a kontextusban éppen a segítséget kellene jelentenie a kisebb létszámú csapatoknak.

Itt nem tudják mások helyett, mert ha tele a csapat, akkor nem tudnak ezzel a lehetőséggel élni. Ha addig kitesznek egy tagot, amíg egy másik végigviszi, akkor az meg nem kap jutalmat és semmit sem nyer. Én amúgy pont azt hoztam fel példának Ericának, hogy ha valaki megbetegszik, elutazik és nem tud jönni, akkor azért ki kell rakni? Ez egy opció lenne, ha akarnak élnek vele, ha nem meg nem. És ha megfigyelted eddig bármi nagyobb fejlesztés volt, akkor hullottak szét csapatok. Olyanok is, amik már 3-4 éve megvoltak. Főmágusok mentek át másokhoz, otthagyva a többieket és hasonlók... De ez miért is baj? Pont az a lényeg, hogy hasonló stílusú játékosok legyenek egy csapatban. Akik ugyan úgy állnak hozzá.
 

Rikari

Veterán
Minél többet beszéltünk róla annál inkább kibontottuk a témát, sőt mindig valamivel több is lett. Olyan mint a káposzta , még egy levél és még egy.
Tisztáztuk a 25 fős csapatok helyzetét. Nincsen mód ott újrázni, mások helyett is tornyozni és értelmetlen a kiléptetéses variáció, a jutalom pedig 1330 pontnál marad a régi. Ahol 20-an, vagy annál kevesebben vannak ott lehessen többször tornyozni ugyanazon játékosnak.
Nos ezen a ponton meg szerintem tegyenek érte hogy legyenek 22-en, vagy még annál is többen és a gond már a múltté.
Én vagyok a toronyért és nem ő van értem. Ő nem mondja azt hogy csinálj meg, én vagyok az aki meg akarja csinálni. Ez nagy különbség! Az ötletgazdánk testvérisége ez év augusztus 8. napján jött létre és még nincsenek 25-en, ez vetette fel a problémát. Egy testvériség teljes létszáma nem alakul ki azonnal, ennek időt kell adni.
Hasonló stílusú játékosokat pedig csak idő kérdése és összefújja az Elvenari szél amihez sokszor az sem kell hogy fejlesztések legyenek. Jobban szeretem ha nem kell szemináriumokat tartani senkinek, hanem a többiekhez hasonlóan a csatlakozónk keni-vágja a témát. :) Az az érzés, hogy új tagként jön valaki és úgy mozog közöttünk, mintha már évek óta velünk lenne...hát az a valami. :cool:
 
Utoljára szerkesztve:

krusi

Újonc
Szia, vázolnék egy szituációt.
Adott egy csapat, 25 fővel, simán hozzák az 1330 pontot (amit amúgy aránytalanul soknak tartok...). De az egyik tag beteg lesz és nem tud fellépni. Még 24 fővel is tudják hozni. Egy másik tag is beteg lesz, még minimálisan, de megvan a pont. Aztán a harmadik meg elmegy nyaralni és mit ad Isten, nyaralás közben nem szeretne tornyozni. Így már nincs meg a pontszám és nem tudják hozni. Aztán következő héten egy másik megy el nyaralni és akkor sem lesz meg. Ilyen esetben akkor az írásod alapján azt a 2 tagot, aki beteg ki kell rakni a csapatból és másokat felvenni, hogy meglegyen a torony? Lehet, hogy már évek óta egy csapatba vagytok és nem szeretnéd egy ilyen dolog miatt kirakni.

Ilyen helyzetben szerinted mi lenne az emberségesebb?
- kirakni és mást felvenni
- kirakni, amíg nincsen, addig helyette tornyozni és amint felépül vissza is jöhet

Azt addig megértem, hogy ne adjanak semmit ingyen. Ami sokat ér, azért kelljen sokat dolgozni. De azt se felejtsük el, hogy ez egy játék. Tudom, hogy ezzel vannak, akik nem értenek velem egyet, de azért ennyi kis emberséget igazán be lehetne iktatni. Ettől nem dőlne össze a világ és ezzel senki sem kerülne hátrányba. Ha van egy ötlet, ami nekünk teljesen mindegy, de másoknak viszont nagy segítség lenne, akkor azt miért nem lehet támogatni? Legalább adjuk meg az esélyt, hogy a fejlesztőkhöz eljusson és döntsenek róla, hogy nekik ez mennyire illik bele a stratégiájukba.

A támogatásra mentem, de annyi kis kiegészítést hozzá tennék, hogy ez a kedvezmény ne korlátlan legyen, hanem 2 vagy max 3 tag pótlása lesz csak megengedett. Attól, hogy valaki 2x ért fel, a jutalmat ugyan úgy 1x kapja csak meg. Így a visszaélési lehetőség minimálisra lesz téve, ezután is cél lesz feltölteni a csapatot, mert azért 2x végigvinni elég nagy meló és ami gyorsítót kapsz, azt utána fel is használod egyszerre.

Kevesebb játékos tud menni a toronyba kevesebb pontot keljen elérni, nem 1330 -at hanem arányában kevesebbet.
 

sleeky41

Veterán
A támogatásra mentem, de annyi kis kiegészítést hozzá tennék, hogy ez a kedvezmény ne korlátlan legyen, hanem 2 vagy max 3 tag pótlása lesz csak megengedett. Attól, hogy valaki 2x ért fel, a jutalmat ugyan úgy 1x kapja csak meg. Így a visszaélési lehetőség minimálisra lesz téve, ezután is cél lesz feltölteni a csapatot, mert azért 2x végigvinni elég nagy meló és ami gyorsítót kapsz, azt utána fel is használod egyszerre.

Szia!

Köszönöm a hozzáállásodat :) nagy jó tudni más is szeretne segíteni és nem csak nekünk hanem a kicsi testvériségeknek :) akik nincsennek meg 25 - en.

Egyébbként tegnap gondolkoztam pont azon, mint amit írtál is ;) hogy lehetne limitálni a kiegészítendő hiányzó fők számát például mondjuk max 3 - 5 embert lehetne így pótolni. Vagy akár a létszámtól függővé tenni a torony felső szintjének a pontszámát.

Ahol 25-en tornyoznak ott nem lenne eszerint a felvetés szerint 275 gyémánt és minden ami a bónuszban benne van. Gondolom azért, mert 25 embernek nem kunszt megcsinálni, de igenis kunszt, mert sokkal több csapat elérte a 25 taglétszámot és mégsem viszik fel a tornyot.

Látod itt jön az, hogy mit szeretne egy csapat és mit a játékos és van amikor ez nem egyezik. Mi eleve úgy hirdetjük meg a csapatot, hogy a torony és bajnoki is teljesen fullon legyen majd meg ( sajna most a létszám miatt nem tudjuk ) és aki belép hozzánk ezzel tisztába is lesz, és tudja ő is hogy a többieknek is ugyan az a céljük mint neki torony és bajnoki.

Éppen ezért léptünk le az egyik testvériségtől annak idején amikor még csak a bajnoki volt, mert mi minden héten szerettünk volna 10 ládát nyitni és a főmágus és pár barátja nem. Aztán mikor jött a torony a másik testvériségbe azt kaptuk meg :( mi rossz hatással vagyunk a többiekre mert felmentünk a torony tetejére, és így bomlasztjuk őket. Aztán kiálltam az érveim mellett miért is jó a torony és többen rájöttek nem is rossz felmenni a tetejére és megkapni a jutalmakat ami lássuk be nem kevés. De ott olyan szabályokért harapták le a játékosok fejét amire azt mondtan na állj én is voltam kezdő és kaptam segítséget mi most miért is nem akarunk adni! Ez motivált arra, hogy csináljuk meg a saját testvériségünket.

Nem tudom észre vettétek e már a torony, bajnoki és varázsakadémia hármas párost alkot :) mert amit a toronyba nyersz katalizátort az megy a varázsakadémiába, a gyorsító megy a katonagyártásra ami kell a bajnokihoz, és amit ott nyersz abból fejlesztheted a varázslatos épületeidet :)

Na ezt kell egy játékossal megértetni miért is kell a csapatért is tennie, és ha ez sikerül akkor az a csapat is sikeres lesz ;);)

Aki pedig újra menne a toronyba a 63 pontért az nem kapna külön jutalmat, csak a pontokat így lenne fer a többiekkel szembe, vagyis csak a pontszerzés lenne a lényeg!
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3199

Vendég
Sziasztok!
Mi is folyamatosan létszám hiánnyal küzdünk. Elég kiábrándító, hogy valaki jelentkezik, aztán semmiféle aktivitás nem történik a részéről. Persze jó lenne 25 fő aktív játékos, de ez sosem volt egyszerű. Ezért támogatom!
 

bere007

Veterán
Csak a következetesség kedvéért... 2 egymást követő bejegyzésedből idéztem. ;)

Jó kis vitaforrás és szakadási tényező lehet ez, amellett, hogy ebben a kontextusban éppen a segítséget kellene jelentenie a kisebb létszámú csapatoknak.
Hasonló stílusú játékosokat pedig csak idő kérdése és összefújja az Elvenari szél amihez sokszor az sem kell hogy fejlesztések legyenek.


de összességében nem változtat a véleményemen, hogy a csapatot kell a kihíváshoz igazítani, és nem fordítva.

Ami helyzetet leírtam, ott éppen arról van szó, hogy csapat van hozzá, na mindegy... Megnéztem mind2 világon a csapatod és még egyszer sem sikerült az aranyláda. Ha esetleg olyan helyen lennél ahol ez cél, akkor lehet, hogy megváltozna a véleményed. De így, hogy lényegében ez a dolog Neked teljesen mindegy, mivel nem érint, így azért máshogy látja az ember. :)
 

Deathfolk

Veterán
Sziasztok!
Én ebben a formában nem támogatom, ez így csak újabb igazságtalanságot szülne, ha kevesen vannak 1 testvériségbe de van 1-2 nagy akiknek nem gond a torony, és ők kiváltanák a hiányzó játékosok helyét és újra megcsinálnák a tornyot akkor ők több ajándékot kapnának , lényegébe 2x nagyobb esélyük lenne jó dolgokat nyerni, varázslatos épületeket + gyémántot, törp páncélt stb stb, ez így rohadtul nem lenne igazságos... Csak úgy lenne jó ha aki kiváltaná a hiányzó játékost és újrakezdi a tornyot már nem kapna egyik állomáson se ajándékot, csak is kizárólag a pontokért lehetne újra felmenni a toronyba, ebben az esetben oké....

(Szerk. közbe felhívták a figyelmemet hogy 2vel előttem pont ezt írták és tényleg :) csak az első oldalt olvastam végig... viszont maga az ötletbe amire a szavazás megy ez kitétel nem szerepel)

De úgy is jó lenne ha bárki aki felért a toronyba csapat létszámtól függetlenül dönthetne úgy hogy ő beáldoz még alapanyagot és katonát és újrakezdi plusz ajándékok és pontokért...

De e legjobb megoldás az lenne ha írnának 1 algoritmust a torony pontszámra, és nem fixen 1330 pontot kérnének a max nyereményért a kisebb létszámú testvériségekbe hanem mondjuk a testvériség létszáma mínusz 2 főnek megfelelő lehetséges max pontszám. Jelenleg kb ez a helyzet a 25 fős csapatoknál... 1 ilyen + algoritmust kéne bevezetni, minden héten ennek megfelelően indulnának a tornyok a testvériségekben, ahol 25 en vannak ott maradna ahogy van, kb 23 fővel megcsinálható , ahol meg pl 14 en vannak ott annyi pontot kérne amennyit 12 ember megtudna csinálni stb stb, ha a játék tudja külön kezelni játékosonként a torony nehézségét, akkor megcsinálhatnám így a torony pontszámot is testvériségenként játékos létszám függvényében arányosan!
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Szia, vázolnék egy szituációt.
Adott egy csapat, 25 fővel, simán hozzák az 1330 pontot (amit amúgy aránytalanul soknak tartok...). De az egyik tag beteg lesz és nem tud fellépni. Még 24 fővel is tudják hozni. Egy másik tag is beteg lesz, még minimálisan, de megvan a pont. Aztán a harmadik meg elmegy nyaralni és mit ad Isten, nyaralás közben nem szeretne tornyozni. Így már nincs meg a pontszám és nem tudják hozni. Aztán következő héten egy másik megy el nyaralni és akkor sem lesz meg. Ilyen esetben akkor az írásod alapján azt a 2 tagot, aki beteg ki kell rakni a csapatból és másokat felvenni, hogy meglegyen a torony? Lehet, hogy már évek óta egy csapatba vagytok és nem szeretnéd egy ilyen dolog miatt kirakni.

Ilyen helyzetben szerinted mi lenne az emberségesebb?
- kirakni és mást felvenni
- kirakni, amíg nincsen, addig helyette tornyozni és amint felépül vissza is jöhet

Azt addig megértem, hogy ne adjanak semmit ingyen. Ami sokat ér, azért kelljen sokat dolgozni. De azt se felejtsük el, hogy ez egy játék. Tudom, hogy ezzel vannak, akik nem értenek velem egyet, de azért ennyi kis emberséget igazán be lehetne iktatni. Ettől nem dőlne össze a világ és ezzel senki sem kerülne hátrányba. Ha van egy ötlet, ami nekünk teljesen mindegy, de másoknak viszont nagy segítség lenne, akkor azt miért nem lehet támogatni? Legalább adjuk meg az esélyt, hogy a fejlesztőkhöz eljusson és döntsenek róla, hogy nekik ez mennyire illik bele a stratégiájukba.

A támogatásra mentem, de annyi kis kiegészítést hozzá tennék, hogy ez a kedvezmény ne korlátlan legyen, hanem 2 vagy max 3 tag pótlása lesz csak megengedett. Attól, hogy valaki 2x ért fel, a jutalmat ugyan úgy 1x kapja csak meg. Így a visszaélési lehetőség minimálisra lesz téve, ezután is cél lesz feltölteni a csapatot, mert azért 2x végigvinni elég nagy meló és ami gyorsítót kapsz, azt utána fel is használod egyszerre.
Kedves @bere007
Persze megértem, most augusztusba folyamatosan nyaraltunk, és a csapat minden egyes tagja elment másik bolygóra. De, mivel az annyira okos telefonon még főzni is tudunk, így nem volt gond a torony, mert amikor a házastárs vagy az aktuális életpárja befordul horkolni, szétsimogatjuk azt a nagyon okos telefon lapját, hogy a toronyba feljussunk. ;):p........
Namármost, régen az volt az egetrengető feszültség itt, hogy a 25 fő oly kevés egy Testvériségen belül, és jó lenne ezt bővíteni. Elvetették ezt a "nagyszerű" gondolatot hál'istennek. Most meg az a hír járja, hogy legyen má' 15 fős testvériség, mert most ez lenne a "trendy". Én nem vagyok semmi jónak elrontója, de gondolkozzunk kicsit reálisan. Legyen 15 vagy 10 fős csapat , de legyen Limit. Pl a kicsik érdekében. Kb: 7-ik fejezetig akik 10-en volnának egy testvériségben, legyen a 10 láda és a torony is könnyítés, miszerint a nyeremény feleződjön meg, de legyen ugye nyerési Fíling. Na akkor meg ebbe kötne bele Elvenar társadalma. Ha a pontok feleződnek, vagy más verzió lépne fel, elveszne az egyensúly. Ami működik , abba én már nem kötnék bele. Persze több Lila vagy Arany szinű láda még elférne a Torony repertoárba....A csapatmunka, az csapatmunka.
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
Persze megértem, most augusztusba folyamatosan nyaraltunk, és a csapat minden egyes tagja elment másik bolygóra. De, mivel az annyira okos telefonon még főzni is tudunk, így nem volt gond a torony, mert amikor a házastárs vagy az aktuális életpárja befordul horkolni, szétsimogatjuk azt a nagyon okos telefon lapját, hogy a toronyba feljussunk. ;):p........

Kedves Erica.
Bár lehet, hogy hihetetlennek fogok ezt találni és el sem hiszed, de vannak, akik ha nyaralnak, vagy kikapcsolódnak, akkor nem a mobiljukat szeretnék bökködni és azt figyelni, hogy a toronyba felérjenek. Idén egy hosszú hévégére mentem csak, de eszem ágába sem volt fellépni. És nyugodt szívvel ki merem azt jelenteni, hogy még vagyunk páran így ezzel és nem csak egyedül vagyok ilyen elvetemült. ;) Bár az is igaz, hogy mindenkinek más a fontos, így nem is foglalok állást amellett, hogy melyik lenne a jobb szemlélet. Ezt mindenki döntse el maga. ;)

Namármost, régen az volt az egetrengető feszültség itt, hogy a 25 fő oly kevés egy Testvériségen belül, és jó lenne ezt bővíteni. Elvetették ezt a "nagyszerű" gondolatot hál'istennek. Most meg az a hír járja, hogy legyen má' 15 fős testvériség, mert most ez lenne a "trendy". Én nem vagyok semmi jónak elrontója, de gondolkozzunk kicsit reálisan.

Arra emlékszek én is, hogy többen felvetették jópár éve, hogy jó lenne a nagyobb létszám. De arra nem emlékszek, hogy "legyen má' 15 fős". Ez biztosan elkerülte a figyelmemet, mert egy ideig nem fórumoztam. De ha azt írod, hogy volt, akkor elhiszem, mivel nem feltételezem azt senkiről sem, hogy ilyet írna, miközben nem igaz. :)

Ami működik , abba én már nem kötnék bele.

Az event is működött és már nem is tudom, hogy hányszor nyúltak bele, szinte mindig variálják és volt, amikor jobb lett.
A bajnoki is működött az elején, amikor megkaptuk és belenyúltak és így, hogy csapat szinten adja a nagyobb jutalmakat, jobb lett. Sőt, megint belenyúlnak, ez mondjuk kérdéses, hogy jobb lesz-e, de ez már más kérdés.
A torony is működött és mégis bele lett nyúlva és csapat szinten jár a jutalom és jobb lett.

De igazad van, ami működik, azt hagyjuk úgy, ahogy van. :)

Na mindegy.
További szép hetet. :)
 

Aglarnis

Tapasztalt építő
Sziasztok!

Nem értem, hogy kiknek és miért okozna gondot az, ha kisebb létszámú csapatok is hozzájuthatnának az összes Torony béli jutalomhoz, hiszen ezeket nem a top csapatok tagjaitól, de nem is a top csapatok elért eredményéből vonnák le.
Sokkal igazságosabb lenne, ha a létszámhoz igazodna az össz teljesítendő pontszám és nem fordítva.
Erre van már egy program egy másik játékban (FoE) és remekül működik.

Szerintem egy játék nem attól jó, ha csak a verseny élteti. Ha nem vonzó a kisebb játékosoknak, vagyis nincs sikerélményük, abba fogják hagyni, mint ahogy látom is sajnos a sok elhagyott nagyobb várost a környékemen és a még több kezdőt, amiknek csak az indulásukkor volt gazdája...
Mindenkinek volt kicsi városa, mindannyian egyformán kezdtük. Ne legyen valaki azért hátrányban, mert később kezdte, vagy lassabban halad, mert igyekszik kiélvezni ennek a játéknak minden szépségét!
Legfőképpen ne következzen be az, amit Bere mondott, (más témával kapcsolatban, de szerintem idevág), hogy az utolsó majd kapcsolja le a villanyt és csukja be az ajtót...

Mindenképpen támogatom! Lehet rajta talán még finomítani, de igenis remek ötletnek tartom!
 

sleeky41

Veterán
Elég furcsa ez a szavazás! Reggel még dulája volt a támogatom majd hirtelen a nem támogatom úgy megnőtt!!!

Köszönöm a kedvességét azoknak akik elvannak a játék fejlesztése nélkül :( lehet csak én látom másképpen de miért baj az ha más testvériség is szeretne boldogulni. Szép lassan majd rá fognak ébredni így is a játékosok, hogy nem jó olyan testvériségbe lenni ahol "csak elvagyunk" alapon megy a játék. Nemsoká jön az új bajnoki és remélem az majd megmozgatja azokat akik tényleg szeretnének még játszani.


Miért fáj egyeseknek az ha más is szeretné megkapni a toronyból a 275 gyémántot!!!! ezt magyarázzátok már el, nem tőletek vennénk el!
A játék készítői meg úgy is kitudnának találni valamit, ami lehet most olyan testvériségeken is segítene akik éppen lecsúsznak az arany kupáról.
De ha nem kapnak visszajelzést, hogy a játékosok szeretnének változást akkor nem is fognak foglalkozni vele.

Mindegy úgy látszik azok a testvériségek a menők akik olyan városokat gyártanak amit 3 szintig elvisznek mert azzal jó tornyozni és akkor meg van az 1330 pont. Mi e nélkül szerettük volna elérni!
 

Deleted User - 373998

Vendég
Elég furcsa ez a szavazás!
Kedves @sleeky41
Az értékelést, jelen esetben egy Szavazást minden kedves játékos pozitív vagy negatív válasszal értékelhet. Kérlek szépen engedd meg Elvenar lakóinak, hogy maguk döntsék el, mit szeretnének. Függetlenül az ötlet végeredményétől, sosem lehet tudni, hogy a jövőben még milyen változtatásokat hajtanak végre a Torony fejlesztése céljából. A fejlesztők arra törekednek, hogy minden kedves Játékos elégedett legyen a csodálatos Városával, Játékával.
 

Calyr

Veterán
Elég furcsa ez a szavazás! Reggel még dulája volt a támogatom majd hirtelen a nem támogatom úgy megnőtt!!!

Köszönöm a kedvességét azoknak akik elvannak a játék fejlesztése nélkül :( lehet csak én látom másképpen de miért baj az ha más testvériség is szeretne boldogulni. Szép lassan majd rá fognak ébredni így is a játékosok, hogy nem jó olyan testvériségbe lenni ahol "csak elvagyunk" alapon megy a játék. Nemsoká jön az új bajnoki és remélem az majd megmozgatja azokat akik tényleg szeretnének még játszani.


Miért fáj egyeseknek az ha más is szeretné megkapni a toronyból a 275 gyémántot!!!! ezt magyarázzátok már el, nem tőletek vennénk el!
A játék készítői meg úgy is kitudnának találni valamit, ami lehet most olyan testvériségeken is segítene akik éppen lecsúsznak az arany kupáról.
De ha nem kapnak visszajelzést, hogy a játékosok szeretnének változást akkor nem is fognak foglalkozni vele.

Mindegy úgy látszik azok a testvériségek a menők akik olyan városokat gyártanak amit 3 szintig elvisznek mert azzal jó tornyozni és akkor meg van az 1330 pont. Mi e nélkül szerettük volna elérni!
Én meg tudom indokolni, miért szavaztam nemmel. Egyáltalán nem sajnálom mástól a nyereményt - ha csak ezen múlt volna, részemről biztos igen megy.
Amiért nemmel szavaztam, az a pushing jelenség ide vonatkozó vetülete. Így is sokan multi accoznak, kis városokkal töltik a főváros csodáit, bajnokiban a nagyvárosok által visszaosztott árukkal hasítanak, hiába szabálytalan dolgok ezek. Ebben most kb. egyetlen fék, hogy ezt jelen keretek között azért sok idő/macerás csinálni - de ha ezen pl. a fenti ötlettel egyszerűsítünk, azzal szerintem a visszaélések megsokszorozódása várható. És ezt sokféleképpen ki lehetne fejteni bővebben, de nincs kedvem kezdő csalóknak ötleteket adni. :(

Emellett, ha teljes képet nézünk a játék mondjuk elmúlt egy évére, én azt látom, hogy minden téren ment a kisebb játékosoknak a könnyítés, egyszerűsítés - de igen konkrétan a nagyobb városok kárára. Csúnya dolog azt mondani, hogy hülyebiztos event, de sajnos tényszerű is, és ami biztos, hogy rutinosabb játékosok már rég azért küzdenek, hogy legyen még kedvük kitartani a játékuk mellett. Persze biztos megérte. Lásd pl. új bajnoki rendszer, amiről inkább nem is írok semmit, hátha csoda történik, és nem úgy vezetik be, ahogy most áll...

Ami a lényeg, hogy szerintem aki most új, és elégedetlenkedik, hogy mi mennyire nehéz, az elképzelni nem tudja, honnan hova jutott ez a játék ebben a kérdésben az elmúlt években. Ami régen ment, na az tényleg nehéz volt - ez ahhoz képest kánaán. De sokaknak még így sem jó.

Volt egy okos, trükkös, helyenként kifejezetten nehéz stratégiai játék, amelybe sokan beleszerettünk a sokféle játékélmény miatt - és mostanra lett belőle egy sokszorosan higított izé, ahol a fő irány az, hogy lehetne még kommerszebb az egész.
Egy ilyen kb. pár utolsó lehetőség arra, hogy jelezni lehessen, milyen irány az, amivel egyet lehet érteni, és melyik az, amelyikkel nagyon nem.
(de nem kell ebbe személyes dolgokat látni, ez sokkal inkább a játék "fejlesztésének" szól, nem emberek ellen)
 
Utoljára szerkesztve:

sleeky41

Veterán
Tudjátok egyvalami szororít el :confused::confused: azért mert akinek sikerül a torony fullon az lesepri az asztalról a témát mert őt nem érdekli :(
van aki meg azért nem támogatja ( pedig lehet ő is nyerne vele ) mert ők soha nem fogják megcsinálni, így közömbös számára az, hogy más szeretne egy kis jutalmat szerezni. Pedig úgy is a játék készítői döntenék el nekik mi éri meg, és mi az amivel vonzová tehetik a játékot.

Köszönöm azoknak akik támogatják az ötletem :) csak bizakodni tudunk, hát ha még is valaki elgondolkodik mi vonzza a játékosokat ;) és tesz is érte, hogy Elvenar még akár 1 - 2 évmúlva is vonzó játék maradjon!
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 204368

Vendég
Tudjátok egyvalami szororít el :confused::confused: azért mert akinek sikerül a torony fullon az lesepri az asztalról a témát mert őt nem érdekli :(
van aki meg azért nem támogatja ( pedig lehet ő is nyerne vele ) mert ők soha nem fogják megcsinálni, így közömbös számára az, hogy más szeretne egy kis jutalmat szerezni. Pedig úgy is a játék készítői döntenék el nekik mi éri meg, és mi az amivel vonzová tehetik a játékot.

Köszönöm azoknak akik támogatják az ötletem :) csak bizakodni tudunk, hát ha még is valaki elgondolkodik mi vonzza a játékosokat ;) és tesz is érte, hogy Elvenar még akár 1 - 2 évmúlva is vonzó játék maradjon!
25ös csapat de mi sem teljesítjük a tornyot fullra sőt a winy-n alig van aki maxolja... de meg kell érte dolgozni és az legyen az a cél h 25 ember legyen a csapatban ne 10 h el legyetek együtt.... aki támogatja az a fura nekem. maga a játék nagyon egyszerű nincs benne sok nehézség ne egyszerűsítsük le.. ne a clickesedés legyen a cél
 
Fent